ILETJE Fotografie IAAT Middelharnis LD Co's Lpijn mn :s lalhieK ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD KIEREN BAAI GEVRAAGD VISSER Co. rAN DER PLAAT nne sne/Ie en ijke werking zijn trbnre poeders het stillen van bewijsf No. 101 31 Oct. 1931 Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Ingezonden Stukken B«l ECHTE FRIESCHE 20*50 CT. PER ONS llllllllllllllllllIllllllllllIllillllllM ISTILLEERDERIJ DE VINK SCHIEDAM. llUIUiUbiIJIIillilliUiailll!!IIIII!IIUIIIIIIilllllllllllllllllllil!lilllllll!llllll!llllll]llll!lillffl1 loek Juliana v. Siolberglaan ADRES VOOR KEURIG .K GEBIED, BRU1DSP0R- iOEPEN ONBERISPELIJK ÏPNAMEN zijn allerliefst fVELEND, VAN HET iijn Bij apothekers en drogisten per stuk 7 cent per doos van 8 poeder»45cent. V erte^onwoordiger Agentuur- en Commissiehandel „DUTIM" OEGSTGEEST (bij Leiden). ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 31 OCTOBER 1931. sn Particulieren. [EK. - Kantooruren 93 en 79 n.m. COMMISSIEBANK llefoon 15503 ROTTERDAM. Actie tegen invoer van vleescli. Het Hoofdbestuur der H.M.v. L. heeft zich in vervolg op vorige verzoekschriften tot het Kon. Ned. Landb. Comité gewend met het dringend verzoek met den meesten spoed bij de Regeering aan te dringen, den invoer van Deenseh en ander rundvleeBCh te contingenteeren in dien zin, dat tot tij delijke invoerverboden kan worden overge gaan. Gewezen is hierbij op de scherpe prijsda ling der laatste weken en de ontwrichting in den afzet van binnenlandsch vleesch, welke snel optreden dubbel nuttig doetzijn. De reeds vroeger geuite wenschen, onder meer omtrent het heften van het fiscale in voerrecht boven den accijns, komen hierbij geenszins te vervallen. MIDDELHARNIS. Op het Gedempte Spui werd begin dezer week twee avonden een openlucht-voorstelling gegeven in kracht en acrobatische toeren door eenige personeD van elders, die alhier met hun woonwagens waren gearriveerd. Daar tevens het mooie orgel van A. P. bij de voorstelling aanwezig was, laat het zich begrijpen dat het geheel door veel belangstelling werd gevolgd. Woensdagmorgen is mej. Blokvan Lenten tot het ondergaan van een operatie naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. Maandagavond 6.30 uur hoopt in de Chr. Geref. kerk op te treden ds. de Bruin uit Baarn. De heer Jb. Taaie Wz. had het geluk de eerste prijs te winnen op de aan de Ambachtsschool gehouden verloting van al daar vervaardigde voorwerpen. Aan de kaai zijn in de afgeloopen week aangebracht en verscheept: 600 balen ajuin, 700 H L. aardappelen en 300 balen koepeen. Postduiven-sport. Van de Postduiven- vereeniging „de Seinpost" zijn in 1931 de kampioenschappen gewonnen i Kampioen korte afstanden tot Orleans door A.Schuur man; Hok-kampioen oude duiven door J. J. Nipius met 446 punten; Duif-kampioen oude duiven door J. J. Nipius met 274 punten; Hok- en duif-kampioen jonge duiven door A. Schuurman; Hok-kampioen navlueht A. Schuurman met 168 punten; Duif-kampioen navlueht door J. JordaanKampioen-generaal door A. Schuurman. Gevonden voorwerpen, reis naar Sa- rassani. B(j S. v. d. Plaat fotograaf is be schikbaar een damesparapluie, en bij H. J Campfens autohandel beiden te Middelhar nis een actetascb, beide achtergelaten op •het s.s. „Maasnymph" bij de gelegenheid van het bezoek aan bet circus Sarassani. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Indien bet inmiddels opgetreden slechte weer zulks niet zal verhinderen, dan zullen we a.s. Zondag op het welbekende Flakkee- stadion Flakkee I zien spelen tegen De Leeuw van Spangen. In Rotterdam hebben de ploe gen gelijk gespeeld beide ploegen zijn nadien vooruitgegaan in de edele kunst we wagen ons niet aan een voorspelling wie zal winnen, maar houden het er voor, dat het een heel spannende ontmoeting zal zijn, waarvan de overwinning door geen der beide partijen zal cadeau worden gegeven. Flakkee II heeft een week vac-antie, wat haar niet zoo ongelegen zal zijn, omdat ze ook Flakkee I wel eens aan 't werk zal willen zien. J. B. Centrale Veiling voor Goeree &Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 28 October 1931. Savoye kool ƒ4,— tot 4,10 per 100 stuks Roode kool 2,70 per 100 stuks. Knollen 1,70 per lOOstuks. Andijvie 160 tot 3,10 per 100 krop. Sla 0,80 per 100 krop. Stoksnijboonen 30,- per 100 k.g. Veldsla 7,- per 100 k.g. Handperen 14,- tot 17,60 per 100 k.g. Kleiperen 5,80 tot 12, per 100 k.g. Gieser Wildemans ƒ6,— t. ƒ10,- p. 100k.g. Bergamotten 6,70 per 100 k.g. Goudreinetten 11,— tot 17,70 per ICO k.g. Bismarck ƒ5,— tot ƒ11,— por 100 kg. Taote Dora 7,- tot 13,50 per 100 k.g. Bellefleurs ƒ6,10 tot 11,— per 100 k.g. Tomaten ƒ5,- tot 8,60 per 100 pond. Druiven 9,60 tot 17,70 per 100 pond. In het vervolg groentenveiling op Dinsdag en Vrijdag. Veiling van Donderdag 29 October 1931. Kipeieren 46-52 K.G. 4,10 tot 5,55. Idem 58 60 7,50 tot 7,75. Idem bruin 60 7,55 tot 7,95. Eendeieren n 6,85 tot Alles per 100 stuks. Aanvoer 6 500 eieren. Uieuyeiling. GROVE 2,31 tot -,- GEWONE2,44 tot 2,66 DRIELINGEN 2,27 tot PIOKLERS 3,26 tot -,- Alles per- on inclusief de baal. Aanvoer 42.600 k.g. HET BEZOEK AAN HET CIRCUS SARRASAN i. Zooals de lezers weten, hebben wij een reis georganiseerd naar liet circus Sarrasani te Rotterdam. De deelneming is reuszehtig ge weest. Velen hebben wij helaas nog moeten teleurstellen. De boot was tocli eigenlijk al meer dan bezet. Precies om vier uur stevende de Maasnimph van den wal bij Hotel Meijer. Het weer leek toen zeer ongunstig. Bij Vlaar- dingen gekomen knapte het ecliter op, en uit gelokt door het prachtige gezicht op de Maas met haar duizenden lichtjes op de schepen, werven en havenkanten, kwamen velen naar liet dek om van dit imposante gezicht te ge nieten. Slechts weinigen hadden de Rotter- damsche havens in dezen tooi ooit gade geslagen. Kwart voor zeven meerden wij aan de Boompjes, waar een karavaan van autobus sen, 8 in getal, stond te wachten om onze passagiers te vervoeren naar den Walenburger- weg. Het entree tot het circus had een vlot ver loop, daarbij geholpen door de bereden politie, die ons zeer ter wille was. Vier aan vier ge schaard passeerden wij de controle in een minimum van tijd. Van de voorstelling hebben allen zeer ge noten!/Voor zeer velen was het aanschouwen van een circus van dien omvang nog nieuw Hetgeen daar gezien en genoten is, zullen wij gevoegelijk maar overslaan. Om half twaalf eindigde de voorstelling en in groepen werden de bussen weer opgezocht, die intusschen voorzien waren van biljetten met den kop van ons blad, zoodat ieder direct kon zien, welke bussen voor ons waren bestemd. Daarna ging men weer naar de boot en reeds om twaalf uur werden de kabels losgegooid en stevende men huiswaarts. Alles is vlot verloopen, er was een goede stemming en niemand was ontevreden over het genotene en het verloop van dezen opzet. Voor weinig geld hebben allen een aangenamen avond gehad. (Adv.) besluit, om enkele straatlantaarns buiten dienst te stellen, is reeds door velen geprotes teerd, zelfs een enkele straat is geheel zonder verlichting. In het gezin van den rustenden schipper L. v. d. D. is een geval van Typhus gecon stateerd. De patient was p.ur extra gelegenheid van Capeile (Zeeland) naar hier vervoerd. STELLENDAM. De vorige week werd van hier verzonden 300 H L. aardappelen, 450 H.L. uien en 150 H L. koepeen. De uitslag van de verkooping van lan derijen van den heer Joh. Koese is als volgt: lsie perceel afgemijnd door M. Mijnders op 1800, - 2de perceel afgemijnd door G. van Oostenbrugge op ƒ1620,—.Gecombineerdop 3530,— door L. Koese. Weiland, late per ceel afgemijnd door M. Mjjnders 1360,— 2de perceel ingezet door P. Markestein op 1340,-, aangeloopon. Gecombineerd op 2810,— door D. Lodder. Door de garnalenvisschers werd vorige we&k 3 dagen gevischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 50 K.G gevangen en aan de pellerijen geleverd. (Adv.) 80MMELSDIJ K. De nachtpolitie verschafte Maandagnacht aan een uit Limburg afkom stig rondreizend koopman op zijn verzoek nachtverblijf in het Huis van Bewaring. Het 7-jarig dochtertje van A. Hartens- veld werd Woensdagmorgen per brandcard met de „Middelharnis" naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd in verband met plot seling opgekomen blindedarmontsteking. In het gebouwtje naast de Gemeente- waag in de Kerkstraat zijn dubbele deuren aangebracht, waarin thans de nieuwe mo torbrandspuit is geborgen. B(j het achteruitzetten van de vracht auto van molenaar M. werd een kind van P. W. zoodanig aangereden dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. Vorige week werden uit deze Gemeente vervoerd 2350 H.L, aardappelen, 2310HL uien en 1910 H.L. paardepeen. Thans zijn de prijzen voor aardappelen ƒ3,- uien 3,- en paardepeen 1,30 per H.L. Bij den correspondent van de arbeids bemiddeling alhier stonden de vorige week 15 werkelooze arbeiders ingeschreven. DIRKSLAND. Een veekoopman uit Middel harnis, die hier iederen Donderdag de Beurs bezoekt zou verleden week naar Gorincliem gaan om daar de z.g.n. St. Hubertmarkt te bezoeken. Op de reis daarheen raakte hij in een gesprek met iemand die ook naar die veemarkt wilde gaan. Zij maakten tegen elkaar al de opmerking dat er zoo weinig kooplieden in den trein zaten waarom zij meenden goede zaken te kunnen doen want immers „weinig kooplui lage prijzen." Op het terrein van de markt te Gorkum aangekomen vraagden zij aan een daar werkende gemeentewerkman of de markt in een ander stadsdeel werd gehou den, want het was toch vandaag St. Huberts- markt! De ondergeschikte der gemeente Gorkum begon te lachen en zeide dat ze voor die markt te vroeg kwamen want dat die pas de volgende week werd gehouden. Door de telefoon besprak onze koopman, die behoord tot een scherpzinnig ras, met zijn collega H. G. alhier zijn wedervaren, welke collega liet op zijn beurt tegen uwen correspon dent vertelde. Men moet met die kranten- menschen voorzichtig zijn! Op de Beurs van j.l. Donderdag werd besteed voor: Aardappels 3,per 70 K.G., Uien j 2,70 en peen 1,20 per 60 K.G. De handel in aardappels was vlot. Uien en peen werden traag afgegeven omdat men hoogere prijzen verwacht. Door de graanschoonderij op Coöpera tieve grondslag, alhier, is in dit seizoen reeds -j- 7000 H.L. graan geschoond. Tegen het door den Raad genomen GOEDEBEEDE. J. Tanis heeft onderhands aangekocht de blazerschuit van "W. Redert. Voor het vervoer van gedroogde cicho reiwortelen waren laagste inschrijvers voor het rijden D. Sandifort voor 23 cent de 1000 kilo en voor het opscheppen P. v. Splunder Jz. uit den Oostd(jk voor 37 cent de 100 kilo. J. van Tiggelen had het ongeluk van een wagen bieten te vallen en er onder te geraken; hij werd aan de leidsels een eind meegesleurd, doch bekwam slechts wonder boven wonder een kleine verwonding. OUDDOBP. Op de halfjaarljjksche veemarkt werden aangevoerd: 3 koeien, 40 vaarzen, 13 graskalveren en 102 biggen. Handel matig. Op de beurs werd voor uien ƒ2,50 en voor aardappelen 2,75 besteed. NIEUWE TONGE. Woensdag werd door Notaris Van der Sluys in het café van den heer P. M. Schipper alhier geveild en ingezet een woonhuis van de Erven wijlen den heer L. van Besteren op den Molendijk alhier door A. J. Voordijk voor ƒ2460,-. Afslag 4 Nov. a.s. De prijzen der veldvruchten zijn nog steeds stijgende. Men besteedt thans voor uien 2,75 a ƒ3,— per 60 K.G. Aardappelen ƒ3,- per H.L. Door den timmerman I. Mosselman, is aan B. en W. vergunning gevraagd tot het bouwen van een woonhuis aan de Wentink- straat alhier. OUDE TONGE. Van Gebr. de Vos geraakte een vrachtauto in de sloot. Met een takel wagen werd de auto weer op vasten grond gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door den Keuringsdienst van Waren zijn het 3e kwartaal in deze gemeente 33 inspecties gehouden, 30 monsters melk wer den genomen en 26 van andere waren, 5 par- tijen werden ter plaatse afgekeurd, terwijl 3 waarschuwingen werden verzonden. Ten huize van dhr. W. de Vos ontstond begin van brand. .Door flink optreden werd erger voorkomen. OOLTGENSPLAAT. Dinsdagavond om half zeven zal in de Ned. Herv. Kerk optreden de beroepen predikant, Ds. S. Goverts Jr. te Gameren. In het Dinsdagnummer van dit blad za] een uitvoerig verslag verschijnen van de gehouden debatten over de werkloozensteun en werkverschaffing. DEN BOMMEL. Vervoerd 1900 H.L. aard" appelen, 800 H.L. uien en 500 H.L. peen. De prijzen voor aardappelen waren 2,80 tot ƒ3,Uien 2,60 en peen 1,20. Woensdag heeft de stemming plaats gehad in de constoriekamer van 14 gemachtig den voor het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk alhier: Joh. C. v. Prooijen, M. Holleman, J. C. Berkhoff, J. Zuiddijk, L. Wolfer, Adr. v. d. Welle, Ant. Lokker, B. C. Jongeling, B. Jongeling, F Fluit, C. v. St. Annaland, W. J. Rosmolen, P. Bom en J. d. Pree. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De oogst- collecte in de Geref. Kerk alhier heeft opge bracht de som van 960, Vanaf heden zijn uit de Gemeente bibliotheek wederom boeken verkrijgbaar a 2 cent per boek per Week Vrijdags van 6—7 uu Ingekomen personen: Maria Boom van Sommelsdijk. Vertrokken geen. HELLEVOETSLUIS. Voetbalwedstrijden Zondag 1 November a.s. R.V.B. Ie klas 3 FlakkeeD.L.V.S.; 7. O.V.V.S.V.D.B.; 9. BloemhofHellevoet- sluis. 2e klas. 18 SpijkenisseSlikkerveer. 3e klas. 26 NieuwenhoornH.A.M.34 Wit Rood WitWibic. ;47, RockanjeS.D.V. Res. 3e klas. 83. D.E.Z.V. 2—O.V.V. 2.; 88. Transvalia 4Spijkenisse 2. 103. D.C.L. 4 Hellevoetsluis 3. Res. 3e klas. 120. Wit Rood Wit 3 F.S.V. 3.; 129.0 V.V. 3—Martinit 3.137. Poortugaal 2Rockanje 2.; 147. Hellevoetsluis 4 E.D.S. 4. Maandag 2 November nm. 8 uur heeft in de zaal van Mej. de Wed. de Pijper een leden vergadering plaats van de afd. Ziekenhuis- verpleging van liet Groene Kruis. Zaterdag 31 October houdt de Eerste Helvoetsche Biljart-Vereeniging haar jaarlijk- sche gezelligen avond, waarbij een film zal worden vertoond in de Casinozaal, terwijl een gezellig dansje de biljarters met dames en genoodigden verder genoeglijk bijeen zal houden. De Tooneelvereeniging Comoedia heeft in studie genomen de voetbalklucht De Voet bal Koning, het stuk, het werk zij op de feestavonden ter gelegenheid van het I2J- jarig jubileum van de V.V. Hellevoetsluis ten tooneele zal brengen. Door de supportersvereniging Door Weer en Wind te Nieuwenhoorn is een feest avond georganiseerd op Woensdag 4 Novem ber a.s. in de zaal van den Heer Stolk aldaart NIEUW-HELVOET. Zaterdag j.l. verga derde het Bestuur van den voormaligen grint weg „Brielle-Nieuw-Beijerlandsche veer" in het hotel „de Doelen" te Brielle voor de laatste maal. Hiermede is de levensgeschiedenis van den destijds door 30 op Voorne en Putten gelegen gemeenten en polders met een aanzienlijk Provinciaal subsidie aangelegden verbindings- en verkeersweg voor goed afgeloopen. 83 achtereenvolgende jaren hebben elkander opvolgende Besturen over de hun toever trouwde belangen beraadslaagd, totdat de in de tweede helft der vorige eeuw eens zoo be langrijke weg in het teeken des tijds kwam te staan en wegens aan verbinding en verkeer steeds hooger te stellen eischen door dezelfde gemeenten en polders werd opgeheven. Van 't Westelijk front geen Nieuws. Van 23 tot en met 29 October j.i. werd in de Tivoli- bioscoop aan den Rijksstraatweg alhier de grootsche anti-oorlogsfilm „van het westelijk front geen nieuws", naar het bekende boek van E. M. Remarque, vertoond. Verscheidene avonden zijn de kaarten uitverkocht geweest. Gezien de enorme belangstelling voor deze film en het vragen van vele personen om deze film nog Zaterdag en Zondag a.s. te willen laten draaien, heeft Mej. Scheijgrond nog beslag op de film voor a.s. Zaterdag en Zondag kunnen leggen. Niemand verzuime nu, daar dit een van de mooiste films is die ooit is en zal worden vertoond, deze film te gaan bezien. VEILINGBERICHT van Woensdag 28 October 1931 der coöp. Brielsehe groenten- en fruitveiling. Spinazie 1,tot 10,per 100 k.g. Aardappelen 2,80 per 100 k.g. Blauwe druiven 0,25 tot 0,42 per k.g. Boonen, dubb. st. ƒ30,— t. ƒ44,— p. 100 k.g. enk. stam ƒ41,— p.lOOk.g. stamsnij 32,— 100 k.g. stoksnij 31,— tot ƒ51,— perlOOk.g. Peen ƒ4,— tot 5,40 per 100 bo3. Kroten 1,60 per 100 bos. Kroten 2,80 tot 3,80 per 100 k.g. Knolrapen 1,90 tot 2,10 per 100 stuks. Kool (roode) 2,80 tot ƒ4,- per 100 stuks. (savoye) 1,80 per lOOstuks. Bloemkool 1,20 tot 4,20 per 100 stuks. Andijvie 0,70 tot 1,20 per 100 krop. Uien 2,90 tot 4,70 per 100 k.g. Tafelappelen ƒ9,— tot ƒ15,— perlOOk.g. Tafelperen 10,— tot 19,— per 100 k.g. Keukenappelen ƒ4,— per 100 k.g. KeukeDperen ƒ5,— tot ƒ9,— per 100 k.g. Spruiten ƒ3,— tot 10,60 per 100 k.g. Knolselderij 11,per 100 bos. Selderij 1,10 per 100 bos. Witlof 16,— per 100 k.g. was aangedrongen en daartoe de medewerking van de pers werd ingeroepen en daarom had besloten boven de 10 reductie op den vracht prijs nog 10 extra voor de leden van de afdceling Goedereede en Overflakkee beschik baar te stellen. In totaal dus 20 Daarnaast hebben de leden al naar gelang van liet vervoer, heele of halve vrijkaarten !e of 2e klasse. U begrijpt dat deze steun aan de bondsleden door ons dankbaar werd aanvaard. Dat dit een aansporing is om lid te worden van onze vereeniging is begrijpelijk; thans zijn weer drie nieuwe leden toegetreden, waar onder onze 80-jarige S. Gazan, iemand die nooit veel voor het verenigingsleven heeft gevoeld, doch in dit geval vond hij samen werking noodzakelijk. Wij roepen hem hartelijk welkom toe voor nog vele jaren. Indirect komt dit goedkooper vervoer ook weer ten goede aan de landbouwers; hoe min der onkosten op het veetransport hoe meer aan den boer kan (en door concurrentie moet) worden uitbetaald. Deze gelegenheid neem ik gaarne waar om nog met een enkel woord te antwoorden op het ingezonden stuk van den heer Oversier in uw blad van 1.1. Dinsdag. Ik meen dit ook beleefdheidshalve aan den heer Oversier en diens echtgenoote verplicht te zijn. In mijn vorige ingezondene heb ik geen van beiden beleedigd en dit is ook nimmer mijn bedoeling geweest. Welke eischen U stelt doet niets ter zake. Ik heb het recht een ge trouwde vrouw Mevrouw te noemen, daarin zit niets beleedigends en ik zie er ook absoluut geen beleediging in, wanneer iemand schipper is of geweest is. Wie van ons beiden haalt het bedrijf van schipper naar beneden? Juist door Uw vroeger beroep kon U de ervaring vervat in Uw droom hebben. Ik b.v. zou zoo iets niet droomen. Ik wil U hier verzekeren dat ik het beroep van schipper minstens even hoog acht als dat van veehandelaar. Op Uw verdere beweringen, U zelf wenscht dat wij zakelijk blijven, zal ik niet ingaan. U dankend voor de verleende plaatsruimte. Uw Dw., H. GROOTENBOER. MIDDELHARNIS. GeborenFrans, z. van C. Both en J Loolj Johanna, d. van L, van Eek en J. Huizer. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Daniël, z. van M. Vroegindewejj en A. Fris; Dammis,z, V3n A. Vroegindewei) en A. Melaard. Overleden: Mattheus van der Plaat, 40 j. echtgenoot van C J. M. Snijder; Arendje van Noord, 71 j weduwe van J. de Boed (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Dirksland, October 1931. Mijnheer de Redacteur. Daar de R.T.M. thans zeer zeker op ons eiland in het teeken van de belangstelling staat en de Bond van Veehandelaren sterk ijvert om de tram voor ons eiland te behouden, wil ik U en Uwe lezers even achter de scher men laten zien om een bewijs te leveren, dat de R.T.M. werkelijk niet zoo onhandelbaar is als velen voorgeven en samenwerking op prijs weet te stellen. De Voorzitter van de afdeeling Z.-H., de heer Den Hollander en ondergeteekendc wer den uitgenoodigd om dezer dagen bij den Di recteur van de R.T.M. te koinen, waar ons werd meegedeeld dat Z.Ed. liet zeer waar deerde dat door ons bestuur bij de leden op samenwerking in het belang van de R.T.M. VERSLAG vergaderiug van den Raad der gemeente Hellevoetsluis, op Woens dag, 28 October 1931, n.m. 8 uur. Voorzitter: de burgemeester. Alle leden aanwezig. Notulen. De notulen van de vergadering van 8 October j.l. worden onveranderd vastgesteld. Benoemen leden in de plaatselijke commissie van toezicht op het L.O. Tot leden van de plaatselijke commissie van toezicht ophet lager onderwijs worden be noemd de heeren D. Huijser en N. Gfaafland, zulks wegens het vertrek van de heeren W. Nieuwenhuizen en F. J. Groeneveld. Benoemen leden in de schattingscommissie, voor de R.I.B. Op voorstel van B. en W. wordt overgegaan tot het benoemen der leden van de commissie van schatting voorde Rijksinkomstenbelasting. Deze benoeming is noodïg wegens het periodiek aftreden der leden dier commissie. Herbenoemd worden de heeren D. de Boo, P. de Gans en P. S. C. van Kralingen, resp. met 5, 7 en 6 stemmen. Voorts wordt benoemd voor den lieer j. Bruch, die medegedeeld heeft wegens zijn hoogen leeftijd eene benoeming niet meer te aanvaarden, met 5 stemmen de heer C. M. Langeveld. Uitgebracht waren nog op den heer J. v. d. Wiele 3 stemmen en op den heer van Smtmaartensdijk 1 stem. Aanvulling voorschriften beroep op den raad van besluiten van B. en W. voorkomende in de Bouwverordening en nieuwe vaststelling dier voorschriften. lil verband met de laatste wijziging der woningwet wordt overgegaan tot aanvulling en nieuwe vaststelling der voorschriften inzake het beroep op den "raad van besluiten van Burgemeester en Wethouders voorkomende in de bouwverordening dezer gemeente. Z. h. st. wordt het betrekkelijke voorstel van B. en W. aangenomen Wijziging gemeenlc-begrootirigdienst 1931. Op voorstel van B. en W. wordt overgegaan tot wijziging der gemeente-begrooting. dienst 1931, een en ander in verband met het nemen van een renteloos aandeel in de te stichten school en proeftuin voor lager land- en tuin- bouwonderwijs te Brielle, en de tractatie der schoolkinderen op 31 Augustus j.l. Z.h.s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Vaststelling gemeentc-bcgrooling,(dicnst 1932, en die van het waterleidingbedrijf. De Voorzitter deelt mede, dat de begroe tingen in comité zijn onderzocht en dat de besprekingen in hoofdzaak gevoerd zullen wor den naar "het opgemaakte rapport. Hierna vraagt hij of er heeren zijn, die algemeene beschouwingen wenschen te houden. Dc lieer van Sintmaartensdijk antwoordt toestemmend en spreekt als volgt: Mijnheer dc Voorzitter, Thans wenscli ik cenige woorden te spreken en wel over de verdeeling der wethouders- zetels; daar moet ik allereerst mijn afkeuring over uitspreken aangaande de handelwijze in dezen getoond door de thans gekozen wet houders en het bestuur der kiesvereeniging van den Vrijheidsbond; die hebben indezen getoond geen rekenschap te willen houden met den wenscli der ingezetenen der gemeente, daar de uitslag der stemming was 3 rechts, 3 links, 1 S.D.A.P. Zoo had er bij de verdeeling

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 5