SANI 3S3E3E3S3E3S3E3S3S3E3S3 >g* mee naar E3 S3 S3 S3 S3 S3 KfEUBELEN 1 Verkooping AAMBEIEN. DE SALAMANDER JL Gimborn's Studie Waterverf De Jacht op het Rossige Paard. Bieten rooien luriugvliet, vin. da. Polhuya eu nam. a, vm. (H. A.) da. v. d. Grient van b av. Dankzegging en Doop) ds. Bos- llaasaluis. UZ1NNIG HERVORMDEN. I (Laugeweg), geen dienst. IROTESTAN TENBOND. xstraat), vm. ds. de Klark. IRÉFORMEERDE KERK. vm. en 'a av. ds. Zeilstra. In. en 's av. leeskerk. |vm. en's av.ds. Oussoren van Spjj- n. eu nam. leeskerk. It, vm. en 'sav. ds. de Lange. ■1, vm. en 'a av. ds. Schaafsma. liriugvliet, vm. eu's av. ds. de Graalï. lis, vm. ds. Westerhuijs. Jet, 'sav. ds. Westerhuys. (formeerde gemeenten. vm. en 'sav. leeskerk. |m. en's av. leeskerk. vm., num. en 'sav. leeskerk. |n. en nm. leeskerk. 3PSGEZINDE GEMEENTE. ds. Foppema. GEREFORMEERDE KERK. s, vm. en 'sav. ds. Kroes uit Gouda lOBRESPONDENTlE. plaatsgebrek moest een verslag troene Kruis te Den Bommel en |ere stukken tot een volgend num- overstaan. Bed. 6CT. a.s. 's av. 8 uur, zal een worden opgericht lie" te SOMMELSDIJK- ingend gewenscht. /OORLOOPIG BESTUUR. cq tste circus Skt een extra boot des cq ■HARNIS naar ROTTERDAM gg j>AM 11.45 's avonds lervoer van de boot naar en gg vacht liever niet tot Maandag gg 3E3ESS3S3S3S3E3E3S3S3E3 aatskaarten voor het circus It Bureau van straat Middelharnis liet is Uw voordeel BITEMAKER «plaatsen: J 30 - ROTTERDAM ■tion van de Stoomtram Woensdagen 28 Oc tober en 4 November 1931 |elkens 's av. 7 uur te Nieuwe Tonge, resp bij Schippers en de Vitte, VEILING en AFSLAG van Ie Nieuwe Tonge aan den Molendijk. Dadelijk te aanvaarden, ten verzoeke kan de Erven van wijlen den Heer VAN EESTEREN. Notaris VAN DER SLUYS. RADICALE GENEZING [le hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. Kipstraat 59, R'dam I iiet goed, geld terug. DE BESTE! Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,07' ADVERTENTIEN van 1-6 regels 1.20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Diemtaanvragen f 1.per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. WOENSDAG 28 OCTOBER 1931 Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 13E JAARGANG. - N°.100 Jaarvergadering Groene Kruis Afdeeling MiddelharnisSommelsdjjk. Op Vrydag 23 October werd in hotel Meijer de algemeene vergadering gehouden van da Afd. Middelharnis-Sonimelsdijk der Prov. Vereeniging Het Groene Kruis. Aanwezig waren een 36-tal leden. De voorzitter, de heer Slis, deelde mede dat door familieomstandigheden burgemees ter den Hollander niet aanwezig kon zijn om deze vergadering te leiden. Na opening door den voorzitter, werden de notulen der laatste vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarna deed de secretaris voorlezing van het jaarverslag, dat wij hieronder in zyn geheel laten volgern Jaarverslag van het Groene Kruis en Wijkverpleging afdoeling Middelharnis- Sommelsdjjk over het jaar 1930. Door het bedanken als bestuurslid van Het Groene Kruis van dr. S. Knöps is in zijn plaats gekozen dr. J. Koenraad, verder is er geen verandering in het bestuur ge komen. Er werden gehouden: 1 buitengewone ledenvergadering, 1 ledenvergadering en 5 bestuursvergaderingen. Het ledental van Het Groene Kruis bedroeg op 31 December 1284. Er zijn 102 nieuwe leden bijgekomen; bedankt, vertrokken of overleden 38, dus een toename van 64 leden. Er werd een eerste herhalingscursus ge houden in Eerste Hulp Bij Ongelukken, deel name: 9 mannelijke en 8 vrouwelijke per- sonen, totaal 17, die allen tot het einde den cursus gevolgd hebben. De cursus werd gratis geleid door dr. Arends in een der lokalen der R. H. B. School te Middelharnis, die door den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen met volle medewerking van den directeur, den Weled. heer C. v. d. Pol, afgestaan werd aan het bestuur der vereeniging Het Groene Kruis, waarvoor wy vorengenoemde heeren zeer erkentelijk zyn. Van den Ziekentransportdienst der Zuid- Hollandsche vereeniging Het Groene Kruis werd 2 maal gebruik gemaakt, eveneens vau den Ontsmettingsdienst 2 maal. Van de Sotnmelsdijksche verloting is een bedrag ingekomen van 270,24, waarvoor wü den heer burgemeester van Middelharnis en Sommelsdjjk en de verlotingscommissie zeer dankbaar zijn. De Emmabloemcollecte is wederom als vorige jaren gehouden in beide gemeenten met een bruto opbreDgst van 145,22J De jonge dames, die gecollecteerd hebben zeg gen wij hartelijk dank. Wat de stand der financien betreft is zoowel van het Groene Kruis als van de Wijkverpleging gunstig te noemen, wat u straks bij de rekeningen en verantwoording van de penningmeesters zult vernemen Toch willen wij in het verslag nog melding maken van de genoten subsidie voor de tuberculosebestrijding van Rijk en Provincie gespecificeerd als volgt: Rijkssubsidie voor huisbezoek 480. voor prophyiax en FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG Geautuitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle). 13) Na geruimen tijd hield Modoc halt bij den be groeiden rand van de diepste inzinking van het terrein, die Ben tot nog toe had gezien; aan drie kanten daalden de wanden loodrecht af, terwijl aan den vierden kant een steile helling toegang verleende. Het bleek een typische, natuurlijke weide te zijn. Ben ontdekte onmiddellijk, dat hier een regelmatig pad was gevormd, smal en vlak langs den rand, dat langzamerhand breeder werd. Het leidde naar een reusachtig hoi. Lieve help!" riep Nevada uit. „Het lijkt wei of het zoo besteld is." „Is er in die grot water?" informeerde Ben onmiddellijk. .Massa water. De bodem is niet te peilen. En overal ijs," antwoordde de Indiaan. Modoc daal cl» dieper af en begon dikke takken af te hakken. Toen Ben dezen fascineerenden val en tijdlang had bekeken, joeg hij Nevada op om, evenais hij, den Indiaan te helpen. Zij maakten een hek, zoo zwaar, dat het bijna niet te verplaatsen was, sleepten het naar de beoogde plek, waar ze het gedeeltelijk tusschen de struiken konden ver bergen, Twee zware lavablokken vormden de verpleging 173.-. Van het Provinciaal Bestuur vau Zuid-Holland 'voor onderhoud van ligtenten 108,54; van da Provinciale Zuid-Hollandscne vereeniging tot bestrijding der T.B.C. wegens 31 onder toezicht staande gezinnen 118,— wegens verpleging van 1 patient 25,74, wegens verpleging van 2 bedreigde kinderen 22,44. Totaal 927,72. Er werden 3 patiënten door de vereeniging uitgezonden en wei 1 in het sanatorium Sounevanck voor rekeuing van de R. v. A. 1 in Hoog-Blaricum en 1 in Julianaoord voor rekening van het Groene Kruis en familie der patiënten. 1 gezin kreeg huurtoeslag en 3 gezinnen versterkende middelen, 2 patiënten hebben reisgeld gehad voor onderzoek naar het consultatiebureau te Rotterdam. Bij 4 ge zinnen zijn de woningen verbeterd en by 1 patient die dag en nacht in een ligtent 200 Meter van huis verpleegd werd is een electrische bel aangelegd om de huis- genooten te kunnen waarschuwen. In de ligtenten werden 9 patiënten verpleegd. Op 1 Januari waren 29 gezinnen met 37 patiënten onder toezicht der vereeniging; nieuw ingeschreven 9 gezinnen met 14 pa tiënten, afgevoerd 1 gezin en 6 patiënten. Onder toezicht op 31 December 37 gezinnen met 45 patiënteD. Verplegingsartikelen werden uitgeleend 505 stuks, terug ontvaDgen 480, bij de leden in gebruik op 31 December die uitgeleend zijn in 1927 en vroeger en nog niet terug bezorgd 48 stuks, in 1928 38, in 1929 34, in 1930 120. Totaal 240 stuks. Aangeschaft werden 53 stuks verplegingsartikelen. Van de Wijkverpleging werden gehouden 1 ledenvergadering en 2 bestuursvergade ringen. Het ledental van de wijkverpleging be droeg op 31 December 1088. Er zijn 95 nieuwe leden bijgekomen, bedankt, vertrokken of overleden 70, een toename van 25 leden. In den vacantietijd van zuster Brinkman is de Wijk waargenomen doorzusterMoi,zus ter Hamerpacht en zuster v. d. Gevel. Door de Zuster werden de volgende zieken bezoeken afgelegd: in de maand Januari 559, Februari 421, Maart 539, April 325, Mei 291, Juni 282, Juli 508, Augustus 212, September 436, October 381, November 365, December 374. Totaal 4695 ziekenbezoeken. Voor de Tuberculosebestrijding in de maand Januari 55, Februari 65, Maart 54, April 65, Mei 41. Juni 50, Juli 100, Augustus 59, September 147, October 143, November 106, December 98. Totaal 983 bezoeken. In de volgende huisbezoeken zijn de 983 ziekte- bezoeken der T.B.C. verwerkt. HuisbezoekenIn de maand Januari wer den 19 gezinnen bezocht, tevens verpleging 26, uitsluitend huisbezoek 29; Februari 22 gezinnen bezocht, tevens verpleging 41, uit sluitend huisbezoek 24, niemand thuis 1, voor maatschappelijk bezoek 1; Maart 21 gezinnen bezocht, tevens verpleging 31, uit sluitend huisbezoek 23, niemand thuis 1; April 19 gezinnen bezocht, tevens verpleging 39, uitsluitend huisbezoek 26, niemand thuis 1; Mei 19 gezinnen bezocht, tevens verple ging 26, uitsluitend huisbezoek 15, patiënt (Adv. niet thuis 3; Juni 18 gezinnen bezocht, tevens verpleging 26, uitsluitend huisbezoek 24, maatschappeijjk bezoek 1; Juli 20 ge zinnen bezocht, tevens verpleging 76, uit sluitend huisbezoek 24; Augustus 18 gezin nen bezocht, tevens verpleging 37, uitsiuitend huisbezoek 22, niemand thuis 1; September 15 gezinnen bezocht, tevens verpleging 129, uitsluitend huisbezoek 78; October 20 gezin nen bezocht, tevens verpleging 120, uitslui tend huisbezoek 23; November 21 gezinnen bezocht, tevens verpleging 76, uitsluitend huisbezoek 30; December 19 gezinnen be zocht, tevens verpleging 72, uitsluitend huis bezoek 26, Maatschappelijk bezoek 2. 2 pa tiënten zijn door de zuster naar Rotterdam gebracht. Dit verslag mag niet eindigen alvorens zuster Brinkman harteiyk dankte zeggen voor haar opoffering en toewijding, om de patiënten zoo veel mogelijk hun leed te verzachten. De heer van Heest vroeg of, gezien het enorme aantal bezoeken dat de Zuster aflegt, zij nog tijd heeft om te slapen? Spreker meende dat de Zuster het in twee van die groote gemeenten te druk heeft, wanneer we zien dat de Zuster van Goedereede en Stellendam het al druk genoeg heeft, en dat z(jn nu maar kleine gemeenten. Dr. Koenraad zeide dat zij het. inderdaad druk heeft, doch dat een groot aantal be zoeken alleen wordt afgelegd om tempera tuur op te nemen en dat schiet nog al op. Nieuwendljk vroeg waarom er artikelen van het Groene Kruis drie eu meer jaren soms by de patiënten blijven. Dr. Arends zeide dat dit meest ledikanten zijn, en dat die dan nog niet gemist kunnen worden. Weliswaar zal er wel eens een kleinigheid wat te lang bij de leden blijven, doch dit behoort toch tot de uitzonderingen. Daarna werd overgegaan tot het verkiezen van een Bestuurslid in de vacature dr. Arends wegens periodieke aftreding. Dr. Arends werd met 34 van de 36 stem men herbenoemd, en liet zich deze herbe noeming welgevallen, onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen. Vaststelling Rekening '29 van het Groene Kruis en T.B.C. bestrijding. De heeren K. Joppe en G. van Eek had den deze rekeningen nagezien en adviseer den tot goedkeuring over te gaan. De rekening van Het Groene Kruis sloot met een voordeelig saldo over 1929 van 705,20, het beschikbare kassaldo bedroeg 1299,15. De Heer van Eek adviseerde wanneer er weer een groot kassaldo is, zoo als per Januari, toen dat 3800, - bedroeg, dit rentegevend te beleggen, inplaats van op de postgiro te houden staan. De Penningmeester zeide dat dit saldo dikwijls erg sehommeld, doch dat er natuur lijk geen bezwaar is, wanneer er te veel kasgeld is, dit bij de postspaarbank of anders zins te beleggen. De Heer van Eek drong ook aan om de rekening vrij vlug na nieuwjaar na te zien en daarmede niet te wachten tot October zooals dat gebruikelijk is, daar dan het aan wezige kassaldo niet zoo gemakkelijk gecon troleerd meer kan worden. Van der Meer Btelde voor de Wijkzuster vrij huur te geven, nu de finantien er goed voor staan. Daarmede kan de vereeniging dan steeds over een goed huis blijven be schikken en loopen we niet het risico dat ankers, waarmede zij het hek konden vastleggen. Donker kwam de nacht en langzaam verschenen de sterren aan den hemel. Een gure wind, die sneeuw scheen te zullen brengen, kwam van de lavavelden. Van tijd tot tijd werd de stilte van de wildernis gebroken door het snateren van wilde ganzen of het troostelooze huilen van een wolf. De majesteit van deze opperste eenzaamheid hield Ben omvangen, tot zijn aandacht werd getrokken door trappelen van hoeven. Een wonderlijke sen satie. kwam over hem De wilde paarden waren op weg om te gaan drinken. Lang na middernacht hadden zij uitgekozen als hun tijd. Hij wachtte een oogenblik om te genieten van een wilde vreugde, voor hij zijn metgezellen wekte. Ben was niet in staat geweest nauwkeurig vast te stellen, uit welke richting de paarden kwamen. Maar hij tuurde naar de grijze inzinking van het terrein, langs welke het pad leidde. Het geluid van de hoeven klonk zwak, maar was toch duidelijk te onderscheiden, Van tijd tot tijd verstilde het, om even later weer te beginnen. Toen nam het geluid toe. De dieren schenen tegen de helling op te komen en den rotsgrond te bereiken. Nevada greep Ben bij den schouder. „Kijk ginds eens!" fluisterde hij- Ben keek naar de lava-velden, boven welke de maan glansde in al haar pracht. Een prachtige zwarte hengst stond er als een donkere bedreiging. Roerloos bleef het dier staan, totdat een kudde paarden te voorschijn kwam. Toen ging het hun voor naar de grot en verdween achter de helling. Een lange reeks paarden volgde hem, zwarte cn grijze, die zich mengden tot óón donkeren groep. Ben hoorde het trappelen van hun hóeven, terwijl zij zich moeilijk een weg zochten over de lava. Geruischloos stond de Indiaan op. „Gun ze den tijd," zeide Nevada. „Ze denken aan niets anders dan aan een slokje water." Het duurde lang, voor het laatste paard achter de helling uit het gezicht verdwenen was. Ben wachtte in uiterste spanning, totdat het hoef getrappel bijna niet meer te hooren was; toen eerst gaf hij bevel om op te breken. Ben was een vlugge looper en Nevada had lange beenen, doch de Indiaan bereikte als eerste de helling en sleepte reeds met het zware hek, toen zij hem inhaalden „Tegelijk!" fluisterde Ben heesch, terwijl hij het hek beetpakte. „Nou vooruit I" Zij wankelden onder den zwaren last, maar in weinige oogenbiikken was de opening gesloten en werden de zware blokken op hun plaats gerold om het hek vast te houden. Toen Ben zich oprichtte, nat van het zweet, was hij niet in staat een woord uit te brengen, „Nou Ben, hoe denk je er over?" begon Nevada „Ik denk zoo, dat we er wel een honderd gevangen hebben. Ze kunnen niets meer beginnen. Wij be hoeven ons nu nog slechts een beetje moeite te ge troosten en daar hebben we, geloof ik, nog nooit tegenop gezien. „Laten we teruggaan naar den anderen kant van de helling," zeide Ben, terwijl hij staarde naar den donkeren afgrond. De eene zijde was donker en dreigendde andere overglansd door maanlicht. De wilde paarden be seften nog niet, dat zij in de val zaten. Hol klonken hun hoeven in de grot. „Nou zou ik dit willen voorstellen," begon Nevada zakelijk, toen zij zich aan de andere zijde van de helling hadden teruggetrokken. „Stuur Modoc naar Hammell om hooi en haver te halen een opvolgende Zuster niet in het huis van de tegenwoordige Zuster wil wonen omdat het eventueel te hooge huur zou vragen. De voorzitter deelde mede dat de Zuster reeds huur-restitutie ontvangt en dat boven dien de Zuster betaald wordt door de Wijk verpleging en niet door het Groene Kruis. De finantien van de wykverpleging sluiten maar net. De oude beer van Es zeide dat de Secre taris en Penningmeester buitengewoon veel werk hebben aan deze vereeniging, dat byna elke vereeniging deze functies honoreert en stelde voor een kleine vergoeding te geven voor het vele werk dat ten nutte van het algemeen wordt verricht door genoemde heeren. De secretaris van Es deelde mede dat deze vereenigingen liefdadigheidsinstellingen z(jn, dat het werk, daaraan verbonden ook uit liefdadigheid dient te geschieden. Beter ware het dan van die gelden een wtjkge- bouw te stichten. Baart achtte een kleine vergoeding ook wel gewenscht, want wanneer we het werk van deze functionarissen zien is dat geen kleinigheid. Dr. Arends zeide zich geheel by de woor den van den heer van Es aan te sluiten. Bovendien achtte spreker het gevaarlijk deze functies te gaan bezoldigen, daar men dan de beunbazery' op deze betrekkingen in de hand gaat werken. Laten we bet zoo houden, wy beiden doen het alles met groote liefde voor de nuttige vereeniging. Daarna werd de rekening van de T. B.C. met een ontvang en uitgaaf van 2062,59 vastgesteld. De beschry'vingsbrief voor de aigemeene vergadering gaf geen aanleiding tot bespre kingen. Tot afgevaardigde werd bij accla matie benoemd de secretaris van Es. Yan Eek vroeg of de afgevaardigde niet kon aandringen bij het Hoofdbestuur om weer iemand van Flakkee daarin benoemd te krygen. Dit zou voor verschillende zaken zeer gewenscht zyn. Van Heest vroeg of men dien wensch of dat verlangen wel rechtens, naar de opper vlakte van de provincie kan laten gelden. De voorzitter zeide dat Dr. van Gelder bedankt heeft als zoodanig, doch dat deze in voldoende contact blijft met het hoofd bestuur om de zaken toch goed te behartigen. Echter staat wel Burgemeester .van An- del van Zuidland op de candidatenltjst van het Hoofdbestuur, zoodat we toch iemand ter zake kundig uit de omgeving waarschijn lijk in het hoofdbestuur zullen krijgen. Besloten werd nog een spreker te laten komen. Stemmen gingen in de vergadering op een spreker uit te noodigen die over het Ge neeskundig schooltoezicht kon spreken. Een andere strooming van de zijde der A.R. giug uit hieraan geen geld te besteden daar dit geen resultaat zal hebben en het ook niet noodig is, de consequenties van dit streven zal door de gemeenteraden toch niet worden aanvaard. Ten slotte werd besloten het bestuur te laten uitmaken welke spreker zal worden uitgenoodigd. Tot leden van de commissie voor het na zien der volgende rekeniDg werden benoemd de heeren van Eek, Joppe en van Donge. Yan der Veer vroeg hoe het kwam dat meerdere leden twee kwitanties hebben be en ijzerdraad, spijkers en touw. Wij zullen een paar wagenladingen noodig hebben. We kunnen den heelen boel makkelijk hier krijgen." Terwijl Modoc weg is, hakken wij de noodige palen. We moeten een groot stuk wei afrasteren. We zullen de paarden een tijdlang te eten moeten geven en zoodra we met die dingen gereed zijn, kunnen wij ze de nieuwe wei injagen. Tegen dien tijd zullen ze ook wel een beetje aan ons gewend zijn. Wat denk je?" „Het is het beste, wat we kunnen doen," meende Ben. „Als er werkelijk zooveel zijn, als je denkt, zullen wij langer dan een maand noodig hebben." Langzaam ging de maan onder en de grijze schemering werd tot een diepe duisernis. Maar aan den oostelijken hemel werd het lichter. De dag zou weldra aanbreken. Ben en zijn metgezellen zochten een schuilplaats tusschen de struiken en gluurden naar de grot. Het wemelde er van wilde paarden en ook op de helling groepten de dieren bijeen. Ze stonden roer loos, als beseften ze, dat hun toestand hopeloos was. „Ben, het is nog erger dan ik dacht," fluisterde Nevada. „Er zijn er op zijn minst honderdvijftig. Zoo'u prachtkudde hebben we nog rtooit gezien." De drie mannen gebruikten een stevig ontbijt. Daarna werd Modoc weggezonden met zijn belang rijke opdracht, terwijl Ben en Navada hun moeilijk werk begonnen. Den gehcelen dag hakten zij stam metjes, die naar het begin van de grot werdenge- sleept. Telkens, als ze zich vertoonden, ontstond er hevige onrust onder de in de val gelokte paarden. Den tweeden dag was het als te voren, doch den derden dag begonnen de wilde paarden eenigszins gewend te raken aan hun nieuwe meesters. Modoc Bescherm Uw keel verzorg hoor dagelijks - i ""7 gorgel droog mei (Adv.) i 25. 45 en 05 ets. taald voor het Groene Kruis. De voorzitter zeide dat die zaak de volle qandacht van het beBtuur heeft gehad, en dat zulks niet meer zal voorkomen, daarbij den wensch uitsprekende hierover niet ver der te discussieeren, waaraan werd voldaan. Daarna werd vastgesteld de rekening van de Wykverpleging, waarna de vergadering werd gesloten. VERSLAG van de vergadering van de afdeeling den Bommel der Zuid- Hollandsche vereeniging het Groene Kruis op Woensdag 21 Oct. 1931. De Vice-Voorzitter, de heer van Rossum opent de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. De secretaris leest daarna de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld. De rekening over het jaar 1930 wordt door de heeren Mooijaart en Melissant nagezien, waarna genoemde heeren voorstellen de reke ning goed te keuren. De Voorzitter dankt den heer Mast voor zijn accuraat en zuinig beheer. In zijn verslag over den toestand der afdeeling stippen we nog even de opmerking van den secretaris aan, dat het zoo jammer is, dat men dan pas lid wordt, wanneer men door ziekte eenig voorwerp uit het magazijn noodig heeft. Van deze plaats wekken we nog even onze dorpsgenooten op, om allen toe te treden, tot de zoo nuttige vereeniging. Ook worden de aanwezige leden opgewekt om in eigen om geving zoovee! mogelijk propaganda te maken. De Voorzitter dankt den secretaris voor zijn uitgebreid verslag. Op voorstel van het bestuur wordt dokter Oosthoek benoemd tot permanent bestuurs lid. De aftredende leden van het bestuur, de heeren van Rossum en Verheul worden bij overgroote meerderheid van stemmen her kozen. Beide heeren nemen de benoeming aan en danken de vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen. Hierna brengt de heer Mast ais afgevaardig de voor de Algemeene Vergadering verslag uit. Een zeer uitgebreid verslagis hef, dat door de vergadering op hoogen prijs wordt gesteld De Voorzitter dankt den heer Mast en zegt, dat het al lang geleden is, dat we op deze plaats zoo'n keurig verslag hebben gehoord. Meerdere leden stemmen daarmee in. Tot afgevaardigde naar de volgende Algemeene Vergadering, wordt opnieuw benoemd de heer Mast en tot plaatsvervanger de heer van Rossum. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat liet bestuur de woning van wijlen mej. Krijger heeft aangekocht. "Ofschoon hij van meening is, dat het bestuur daartoe geen machtiging had, hoopt hij, dat de vergadering dezen stap van liet bestuur goed zal keuren, immers het aardappelen rooien en andere land arbeid, veroorzaakt kloven in de handen en maakt ze ruw en pijnlijk. Dit verzacht en geneest men met Doos 30, 60 en 90 ct. PUROL (Adv.) arriveerde met al de pakpaarden van Ben. zwaar beladen en bracht de tijding, dat de wagens tegen den avond zouden aankomen. Zij hadden twee dagen noodig, om den voorraad hooit, haver en wat er verder was meegekomen, naar hun kamp te brengen. Tegen dien tijd waren de wilde paarden vermagerd en minder schuw, zij het ook nog niet in die mate, als Ben had gehoopt. Ben en zijn makkers paalden een groote weide af, vlak langs het pad, dat naar de grot leidde. Toen kwam het inspannende werk, eenige paarden tegelijk te vangen en zoover af te rijden, dat de dieren konden vervoerd worden over den afstand van veertig mijlen naar Bens weide bij Forlorn River. HOOFDSTUK VII. Het begin van den zomer was voor Ina Blaine een verrukkelijke tijd ondanks de verwikkelingen, die meer en meer tot een onontwarbaren knoop werden. Zij bemerkte dat zij haar moeder steunde. Haar aanwezigheid, haar tact en geduld maakten het leven voor deze vrouw dragelijker. En Ina besefte, dat zij grooten invloed uitoefende op Dall en Marvie. Bovendien was zij bevriend geraakt met Hetty 1de, wat voor beide meisjes een bron van genoegen beteekende. Maar andere gebeurtenissen vervulden haar met bitterheid. Toen Ina's vader merkte, dat zij zich niet liet dwingen, werd hij ruw en hard. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 1