m KRUIS 32 EERSTE BLAD Meubilaire Goederen, jijn HEVEA F IETS BAN t U op als Abontié. Openbare Vrijwillige Yerkooping snel/e en werking zijn óre poeders DIE-WATERVERF kste ZATERDAG 24 OCTOBER 1931 De Jacht op het Rossige Paard. Land- en Tuinbouw Bieten rooien PUROL be successen. In 1913 werd hy te wegens fraude veroordeeld en in hern de toegang tot de speelzalen omdat hy een zwak bad voor het net vervalschte cbèques. Aan de was hy niet in staat om zyn che gaven to benutten, euhy ver stal. Sinds 1926 werd hy gezocht iefstal van zeer kostbare edelstee- behoorende aan een Paryschen y, directeur van het internationale ische instituut, die een studie over cculte krachten heeft gepubliceerd, em „immoreel". Het instituut had een flink bedrag aangeboden, indien drie maanden lang voor het nemen ven beschikbaar wilde stellen. Hy de het bedrag, maar was verdwenen, de proeven verricht konden worden, zijn nationaliteit verkeert men in kere. Hy werd in Duitschland ge- is 5S jaar. riS WERELDREIS VOOR 200 SCHOOLJONGENS, Ier der schooljongens te Plymouth, Ballard, die reeds zeer veel voor loljeugd heeft gedaan, heeft 200 gens gedurende de a.s. zomervacan- voor deze byzondere gelegenheid een tuk zal krijgen, een reis om de aangeboden. De stichter van het nstituut voor jongens te Plymouth boot charteren en waarschljniykzelf g van den tocht nemen. De reis zal twee h. drie maanden duren. De jkste havens zullen worden aange- tgeen volgens mr. Ballard, den jon- stekende indrukken zal geven van in, welke zy bezoeken, en hun talen- al verbeteren. niiifiniiiiiiiDiiiiiiiiiiiniiiimimiuiiiiiiiiiiimuiiiuiiiiiiiiiiiiniiiiiimiiiniin van Ameublementen, Bulfet- ten, Dressoirs, Theekas- ten, Talels, Ledikanten, Tapijten, Kleeden, enz. Op Woensdag 28 Oct. 1931 des namiddags 2 uur te Middel- harais in de Concertzaal van HOTEL MEIJER aldaar. Daags te voren zijn de goederen te bezichtigen. Deurwaarder GROENENDIJK. ner tel stillen van )n gij apothekers en drogisten psrstuk 7 csnt per 4ees ven 8 poeders 45 cent, Vertegenwoordiger Agemtaiir- en Commissiehandel „DUTIM" OEGSTGEEST ^bij Leiden). eiken boekhandel. Prijs per kwartaal Losse nummers f 1,- 0,07' ADVERTENTIEN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Diens taanvragen f I,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 13E JAARGANG. - N°. 99 Week-revue. Binnenland. Enkele dagen na den brutalen overval van de Bank-Associatie Wertheim Comperts te Amsterdam, waarbij de tot heden nog onbe kende daders met een klein bedrag aan buiten- landsch geld wisten te ontkomen, is ook te Rotterdam een poging aangewend om op de zelfde manier de Incassobank aan den üoud- schensingel te overvallen. Deze poging la Chicago is te Rotterdam evenwel mislukt en een der twee daders, welke gemaskerd en met revolvers in de vuist het kantoorpersoneel aanvankelijk overrompelden, is na een sensa- tioneele jacht gearresteerd en zal zich te eeni- ger tijd hiervoor bij „meneertje" moeten ve-r antwoorden. Deze gearresteerde, een 20-jarige meubelmaker blijft tot heden pertinent wei geren den naam van zijn medeplichtige te noemen, welke tijdens de achtervolging wist te ontkomen. Ook op den Zomersdijk tusschen Meppel en Zwartsluis heeft een brutaie poging tot roof plaats gehad. Een tweetal onbekende indivi duen hebben 's avonds een kantoorbediende van een kolenhandel te Meppel overvallen en bewusteloos geslagen, daarna de zakken van hun slachtoffer grondig geïnspecteerd, omdat ze van meening waren dat hun slachtoffer veel geld bij zich had. Door de Rijks- en gemeente politie is een uitgebreid onderzoek gaande, teneinde de schuldigen op te sporen. Dezer dagen zijn bij den pensioenraad vrij ernstige fraudes ontdekt, gepleegd door den schrijver Z., welke in verband met deze aan het licht gekomen malversaties is aangehou den. Z. schijnt uit hoofde van zijn functie de beschikking te hebben gehad over postchèque- formulieren voor de uitbetaling van pensioe nen. Zooals uit het ingestelde onderzoek moet zijn gebleken, dit onderzoek is nog lang niet beëindigd, heeft Z. daarvan gebruik gemaakt om ten name van een gefingeerde pensioen gerechtigde cheques af te geven, die hij daarna zelf inde of liet innen. Deze lucratieve bezigheid moet de gearresteerde reeds geruimen tijd heb ben volgehouden en op die manier eenige tien duizenden in eigen zak hebben laten verdwij nen. De overeenkomstige fraude bij het departement van financiën moet de Reken kamer op het spoor van de malversaties bij den Pensioenraad hebben gebracht. Voor de vijfde Kamer van de Rechtbank te Amsterdam heeft terecht gestaan de lei dekker Maring, die er van beschuldigd wordt, op 29 Maart 1929 zijn compagnon Arkenhout te hebben vermoord op den toren van de Majéllakerk, teneinde de op den vermoorde gesloten compagnonsverzekering machtig te worden. Voor de behandeling van dit drama bestond groote belangstelling. Het O. M., Mr. Versteeg, heeft tegen verdachte levenslange gevangenisstraf geeischt. Prinses Juliana heeft, in overleg met de Koningin, het initiatief genomen tot samen stelling van een nationaal comité ter leniging van den nood van de slachtoffers der crisis, voor zoover daarin niet op andere wijze kan worden voorzien. Gevolg gevende aan de uit- noodiging van Prinses Juliana heeft Jhr. S. van Sitters, lid van de Eerste Kamer zich bereid verklaard als voorzitter van dit in het leven te roepen comité op te treden. Buitenland. Tegen veler verwachting in, doch daarom met niet minder voldoening in en buiten Duitschland vernomen, heeft liet kabinet Briining in den Rijksdag het pleit gewonnen en zijn met een meerderheid van zelfs 25 stemmen alle ingediende moties van wan trouwen verworpen. Deze betrekkelijk groote meerderheid, grooter althans dan de grootste optimisten durfden hopen, heeft dr. Briining voor een niet gering gedeelte aan zich zelt te danken en tevens aan de door de leiders van rechts gemaakte fouten te Harzburg. De leiders der nationale oppositie hebben te Harzburg wat al te hard van den toren geblazen, de heeren waanden zich reeds zeker van de overwinning en hun onrust zaaiende redevoeringen en hun gevaarlijk gedaver op klompen in de wankele Duitsche politieke porceleinkast is voor de economische partij, die een middenstandspartij is, een welkome aanleiding geweest om zich door Briining te laten overtuigen en om tegen de moties van wantrouwen te stemmen. Dit heeft het kabinet Briining gered. Ook de Duitsche sociaal-democraten hebben opnieuw het kabinet Briining gesteund en zullen dit, onvoorziene omstandigheden buiten beschouwing gelaten, ook in het vervolg doen. Dr. Breidscheidt, een der gematigde en voor aanstaande leiders der Duitsche sociaal-demo craten motiveerde dezen steun zijner fractie aan de regeering aldus: „Wij hebben het eerste kabinet Briining getolereerd omdat wij den staatsvorm onder welken wij leven behouden en beschermen willen tegen fascisten en dictatuur. Wij hebben vooruit geweten dat deze tolerantie-politiek ons stemmen zou kosten en onze propaganda zou belemmeren, maar wij hebben daarbij het oog gehad op de toekomst van het geheele Duitsche volk. Dit geheele volk wordt bedreigd door de nationale oppositie die te Harzburg vereenigd was en waarbij zich ook de Duitsche volks partij als een schuchtere oude dame aange sloten heeft. De nationaal-socialisten vergeten dat zij nog geen jaar geleden den strijd tegen de reactie, tegen „bankbaronnen en beurs- joden" proclameerden; vandaag trekken zij arm in arm met deze heeren en eenige zoo genaamde grootindustrieelen tegen de arbei ders te velde. De scheidingslijn is zoodoende scherp getrokken. Aan één kant nationale oppositie van den anderen kant de vereenigde vakvereenigingen. De communisten hebben zich als sleepdragers der sociaal-reactionairen aangeboden. Het zij hun gaarne gegund. Wanneer wij de motie van vertrouwen tegen FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG Geautuitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle). 12) „Ga je hier vee fokken?" vroeg hij op zachten toon. „Dat zal er wel van komen." „Ik wil eerlijk met je zijn. De vrouw van Moore is mijn zuster. Ze kon het hier niet uithouden en dreigde eronder door te gaan. Ik geloof, dat jij haar gered hebt en mij trouwens ook. Daarom wou ik je iets vertellen, mits je belooft, er met niemand over te spreken." Ben beloofde het op handslag. „Ik moest me met de veedieven, die hier tusschen de bergen hun schuilplaats hebben, inlaten. Ik stond voor de keus dat te doen of te verhongeren. Die bende heeft een bekend veehandelaar achter zich, iemand, van wien je het nooit zou denken. Ik was voor die kerels niet van zooveel nut en te achterdochtig. Daarom heb ik het er op gewaagd ze een beetje na te gaan. Maar ik zeg jou: hou je afzijdig. Vertrouw geen van die groote ranchers of handelaren. Koop geen vee, voor die bende er tusschen uit is en snuffel zoo veel mogelijk rond op eigen gelegenheid." Na deze woorden gaf Sims zijn paard de sporen en galoppeerde hij weg, Ben verbaasd achterlatend. (Adv.) Nevada kwam naderbij. „Wat had Sims jou te vertellen?" vroeg hij op onverschilligen toon, hoewel hij Ben onderzoekend aankeek. „Nevada, ik heb niet het recht er over te spreken. Maar het was belangrijk." „Kijk, kijk! Nou, Modoc en ik zouden je kunnen vertellen, waarom die kerels zoo vervloekt blij zijn hun heele hebben en houwen te mogen verkoopen en het land uit te gaan." „Er waait hier een gure wind, die niemand goed doet," antwoordde Ben. „Geloof dat maar. En hun verlies is onze winst. Wij zijn in het bezit gekomen van bijna vijfhonderd bunder van den besten grond in dit land. Maar Ben, jongen, we zullen het nog een poosje braak laten liggen. Snap je?" „Je bent een sluwe duivel," antwoordde Ben, zijn vriend met bewondering aankijkend. „Ben, de veehandel is maar bijzaak voor ons. We zullen beginnen met paarden te vangen, te 'fokken en te verkoopen. Laten wc nu eerst ons terrein eens rondrijden en kijken, wat we in handen hebben gekregen. Dan gaan wc morgen naar de lavavelden* en de ijsgrotten." Ben keek Nevada vragend aan. „Snap je het? Hier op de ranch is geen water meer te vinden. Die wilde beesten hebben er schoon genoeg van nog langer modder te drinken en ondanks jou bron begint Forlorn River ook slecht te worden. In die ijsgrotten is nog helder, koud water tc vinden. Modoc vertelde mij, hoe zijn stam daar de paarden in een val wist tc lokken. Wij hebben nu lang genoeg geloerd op een gelegen heid." „Wat een geluk! Je wist klaarblijkelijk, wat je dcedt, toen je mij den raad gaf om mijn paarden Briining niet zullen steunen, dan beteekent dit geen vertrouwen in wat deze regeering waarschijnlijk doen zal, maar alleen wan trouwen tegen wat na Briining komen zou." Aan deze overweging dankt Briining niet alleen den steun der Duitsche sociaal-demo craten, doch van allen die in deze tijden van toenemende spanning wars zijn van gevaarlijke politieke avonturep, waarvan niemand de eventueele gevolgen kan overzien. Nu in Engeland de verkiezingen snel naderen, a.s. Dinsdag wordt de stembusstrijd gestreden, neemt aldaar de verkiezingsstrijd in lievigheid toe. Volgens de candidaatstelling zullen 1268 candidaten elkander de overwinning betwisten. Van deze 1268 candidaten zijn er 517 gesteld door de conservatieven, 160 door de onderling verdeelde en daardoor machtelooze liberalen, 21 door Mac Donald en zijn kleine schare trouwe vrienden, 23 door de Nieuwe Pareij van Sir Mosley en 26 door onafhankelijke». Deze cijfers geven reeds een aardig beeld van de verwarrende politieke situatie in Engeland. Merkwaardig bij deze verkiezingen is voorts, dat de liberalen, welke bij de verkiezingen in 1929 met 513 candidaten uitkwamen, nu met slechts 160 candidaten den strijd beginnen. Bij de candidaatstelling zijn 65 candidaten reeds zeker van de overwinning, omdat ze in hun kiesdistricten geen tegencandidaat hebben. Van deze 65 uitverkorenen zijn 47 conservatief, 12 liberalen en 6 behooren tot de Labourpartij. Waar de liberalen in het meerendeei der kies districten 'geen candidaat hebben gesteld, zul len de conservatieven, welke op een volstrekte meerderheid en een stevig brok protectie hopen, hierven vermoedelijk het meeste voor deel hebben, temeer, waar de liberale leiders in dergelijke kiesdistricten hun geestverwanten ill overweging geven hun stem op een con servatief candidaat uit te brengen, liever dan op een candidaat van de Labourpartij. Natuur lijk zullen vele liberalen dit advies niet op volgen, juist uit vrees voor protectie, doch de algemeene verwachting is toch wel, dat de conservatieven een beste kans maken, zulks ten koste van de liberalen en Labour. De com munisten hebben in Engeland geen kans, kun nen hoogstens op verkiezingsvergaderingen een relletje uitlokken. Op enkele plaatsen is het op verkiezings vergaderingen tot hardhandige uitwisseling van doorslaande argumenten gekomen. Sir Mosley weet er van mee te praten. Op een vergadering te Birmingham is Sir Mosley door tegen standers met een paar dozijn stoelen bekogeld, zijn lijfwacht, waaronder de bekende bokser Kid Lewis, is evenmin aan een robber vuist slagen ontkomen, waarop de heeren maar zoo verstandig waren door een overhaaste vlucht een veiliger heenkomen te zoeken. Voor de -anders zoo flegmatieke Engelschen zijn der gelijke onbeduidende vechtpartijtjes, liet blijft bij builen en schrammen, ongewone gebeurte nissen. In Spanje, wij schreven daarover reeds het een en ander in ons voorgaand overzicht, heb ben de radicale en anti-clericale stroomingen de macht in handen. Zamorra, de minister president en Maura, de minister van binnen- landsche zaken, beiden katholiek, hebben als gevolg van de radicalen voorgestelde artikelen in de grondwet welke betrekking hebben op de verhouding tusschen kerk en staat en in het bijzonder de bepaling uitwijzing der Jezuï- te verkoopen." .Natuurlijk. Ik wou eens zien, of je lef Jiadt." .Heeft Modoc California Red gezien?" vroeg Ben nieuwsgierig. „Nee, maar ik wel," antwoordde Nevada, nu bijna even opgewonden als zijn vriend. „Ik reed zes of acht mlijen verder op, zoekend naar sporen, iijk klauterde tegen de helling en overviel Red ban, toen ik den hoek omging. Hij had een klein troepje paarden bij zich, voornamelijk merries. Ze trokken in noordelijke richting. Je hadt hem eens moeten zien, toen hij mij ontdekte. Drommels nog toe! Zoo dicht ben ik nog nooit in z'n buurt en ik heb hem nagekeken, zoolang het mogelijk was. Ik ver zeker je, dat hij op weg is naar die zwart geblakerde ranch." „Mooi! Dan is hij voor dezen zomer tenminste uit de buurt! riep Ben dankbaar. „Dus hebben wij tijd voor ander werk. We zullen vangen, zoodra de sneeuw hem tusschen de heuvels verdrijft. Vooruit nu: we moeten onze nieuwste aanwinsten eens gaan bekijken. Er was niet veel begrip voor noodig, om Ben te doen beseffen, dat hij een merkwaardigen koop had gesloten, toen hij zich in het bezit stelde van deze ontginningen. Het was driehonderd bunder vlak land, dat onder normale omstandigheden zeer productief zou blijken. Dit sloot niet in zich de directe omgeving van Mule Dear Lake, dat nu een vieze gele poel was met een beetje modder water in het midden. Het eind van Moore's canyon bood een ideale gelegenheid om een dam te leggen. Een dijk, dertig voet hoog en tweehonderd voet lang, zou een meer doen ontstaan van enorme afmetingen, zoodat een watervoorraad voor jaren ten tot gevolg heeft, het bijltje er bij neer gelegd. Daarop heeft Azana, minister van oor log in het kabinet Zamorra, en enkele uren tijd een nieuw ministerie gevormd, bestaande uit vertegenwoordigers der linksche partijen. Ook de Kamer zal voortaan tijdelijk bestaan uit afgevaardigden der linksche partijen, om dat de katholieke afgevaardigden besloten hebben uit de Nationale Vergadering te treden en Madrid reeds voor een groot gedeelte hebben verlaten. De onrust in Spanje duurt onverminderd voort. Links-racidale elementen zijn over de oplossing der kerkelijke kwestie al evenmin tevreden als de katholieken. Deze links-radicale elementen willen evenwel nog een stap verder gaan en zetten aan tot niets minder dan een gemeenschappelijke uitzetting van alle pries ters en orde-broeders. //eh t/o op end- //z ers. (Adv.) Dit jaar geen catarrh wanneer U neemf. w Doozce 4 75.15 en 65 cis, (Adv.) EEN BELANG VOOR DEN FLAKKEESCHEN LANDBOUW. Zooals misschien bekend is, heeft de Fran- sche aardappelboer, behalve van alle gewone aardappelziekten ook nog last van een insect, de Colorado kever. Dit diertje heeft in Amerika waar het thuis hoort, reeds geweldige schade aangericht en is nu zijn vernielend werk in Frankrijk begonnen. Frankrijk echter heeft een belangrijken uit voer naar Engeland en daar is men bang ge worden voor besmetting vanuit Frankrijk en heeft daarom aangedrongen op maatregelen. In de zitting van het Engelsche Lagerhuis van Dinsdag 6 October j.l. in antwoord op een vraag van Sir Douglas Newton, verklaarde de minister, Sir John Gilmour: „Ik weet zeer wel „welke gevaren dreigen en men heeft mij ge adviseerd, dat krachtige maatregelen noodig „zijn. Ik heb mij voorgenomen binnen eenige „dagen ingevolge de wet op de plantenziekten „een besluit te teekenen 0111 vanaf 15 Maart a.s. „te verbieden den invoer van aardappels, die „ergens in Frankrijk zijn verbouwd en van „boomkweekersartikelen, die gekweekt zijn op „een afstand van minder dan 200 K.M. van „een met Colorado-kevers besmette plaats. „Bovendien zal van 15 Maart tot 14 October „verboden zijn de invoer van groenten die op „minder dan 200 K.M. afstand van zoo'n „plaats zijn verbouwd." Dit besluit kan van beteekenis zijn voor Nederland, want de Fransche invoer, in het bijzonder van vroege aardappels, in Engeland was altijd van zeer veel belang. lil 1930 werd in Engeland vanuit Frankrijk ingevoerd on geveer 110.000 ton ter waarde van 800.000 pond sterling; in 1929 was dit 120.000 ton met een waarde van ruim 1.000.000 pond sterling. Ongetwijfeld zal dit besluit allereerst van belang zijn voor de Engelsche telers van vroege aardappels, maar het is zéér te betwij felen, of die in staat zullen zijn, den Franschen invoer te vervangen door Engeisch product en hiervan zullen zeer waarschijnlijk hoogere prijzen het gevolg zijn. Voor onze tuinbouwers en voor anderen die vroege aardappels kunnen verbouwen, zit hierin zeer zeker een buitenkansje. Ik zou daarom onze Flakkeesche landbouwers sterk dit geval onder de aandacht willen brengen. Klimaat en grond zijn hier beide zeer geschikt voor vroege aardappels. Zoodra iets meer bekend zal zijn over deze zaak zal ik onze landbouwers hiermee onmid dellijk in kennis stellen. M. B. SMITS. Hoofd der Lagere Landbouwschool. Herfstbemesting wintergranen. De wintergranen komen op en de belang stelling, vooral voor de tarwe is, dank zij het „Tarwewetje", grooter dan een jaar ge leden. Er is dan ook belangryk meer tarwe uitgezaaid dan andere jaren en natuurlijk zal men onder de tegenwoordige omstandig heden meer dan ooit prijs stellen op een flinke oogst. De roggeverbouw wordt niet gesteund van regeeringswege, maar toch bekleedt deze nog altyd een belangryke plaats, vooral in de zand- en veenstreken. Veel rogge wordt vervoerd in het gemengde zandbedrljf, en men heeft daar nu eenmaal minder keus in de vruchtwisseling, ai begint men ook daar meer en meer tarwe te verbouwen. Het is zeer gewenscht, dat de wintergra nen zich eenigszins hebben ontwikkeld, al vorens de winter invalt. Hebben ze niet vol doende diep geworteld, dan is er meer ge vaar voor uitwinterendat geldt vooral voor de tarwe. Daarom moet de noodige aandacht aan de bemesting worden besteed. Zeer waar schijnlijk is er heel weinig „oude kracht" in den grond achtergebleven. In het afge- loopen jaar is men heel spaarzaam geweest met de kunstmest en dat zal zich natuur lijk wreken Ook zullen de overvloedige re gens in Juli en Augustus heel wat voedings stoffen' vooral stikstof, hebben doen uitspoe len. Vooral, nu de stikstofmeststoffen zoo goedkoop zijn geworden, is er alle reden, om de wintergranen met een bescheiden stikstofgift aan den gang te helpen. Wel ke stikstofmest is daarvoor de meest ge- wenschte? De Zwavelzure Ammoniak heeft reeds eenige weken terug, een abnormaal lagen prijs bereikt. Die is thans weer stygende, hoewel nog altyd zeer laag. Intusschen zijn ook de prijzen voor Kalksalpeter en Chili- salpeter afgekomen. En ook deze blijken zeer belangrijk naar beneden te zijn gegaan, vooral die van Kalksalpeter. Kostte die eenige maanden geleden nog 10.de 100 Kloven, ontvellingen, schrammen en andere huidverwondingen ver zacht en geneest men snel met Doos 30 en GO ct. kon worden verkregen. Irrigatiewerkcn zouden van deze omgeving een paradijs maken. Wat hadden deze pioniers een gebrek aan inzicht getoond! Tegen zonsondergang van den volgenden dag reden Ben en Nevada met -Modoc, die de pak paarden leidde, in de richting van de ontoeganke lijke streken, waar de lava-velden lagen. Mijlen ver strekte zich de prairie uit tot het sparrenbosch, dat groeide tegen de heuvels, welke uitliepen op de berghellingen, waar de donkere lava tot brokken was versteend. Bij den zoom van het bosch gaf Ben bevel te kampeeren. Den volgenden morgen, nog voor de zon opging, waren zij reeds op weg in westelijke richting en toen de zon het land blakerde, meende Ben nooit zulk een prachtige, zij het ook desolate omgeving tc hebben gezien. Geen geluid werd gehoord, geen levend wezen ontdekt en de boomen, groot en statig, waren geel geschroeid. Ais hooi groeide het gras op den vulcanischen grond. Tegen den middag leidde Modoc de anderen langs de begroeide belling van een grooten canyon naar een punt, vanwaar Ben liet bosch kon overzien, dat zicli ver uitstrekte. Doch mijlen en nog eens mijlen daarachter lag grijs en troosteloos de lava. Modoc bracht hen in de buurt van dc ijsgrotten. Geweldige holen kwamen in zich; donkere, iecgc ruimten staarden jien aan. Afgronden van geheim zinnige diepte. Elke grot was een open ruimte, die zich gevormd had in de lava, toen deze afkoelde. Sommige waren vijftig meter diep en tweemaal zoo lang, zwart, vol schaduwen, de ingangen hier en daar met struiken begroeid. E11 diep in deze grotten vond men meestal ijs, dank zij het koude, kristal heldere water, dat cr stroomde. Het bleek evenwel, dat Modoc niet alles zonder meer voor waar wensch- (Adv.) te aan te nemen. Hij steeg af en liep de holen binnen om water te vinden. Hij vond het ook werkelijk, maar het was voor een paard onbereik baar en moest met emmers worden geput. Hier sloegen zij hun kamp op. Modoc trok er tusschen uit 0111 te trachten, wilde paarden op te sporen. Langs den canyon stond vrij hoog gras, dat vol doende kon zijn voor de paarden. Ben kwam tot de overtuiging, dat zijn ster was opgegaan. Bij Modoc's terugkeer was hij er zeker van. Dc Indiaan glimlachte. „Mooier kan het haast niet," hijgde Jiij- .Jk heb een oude Modoc-grot gevonden massa water. Wij zullen val maken. Paarden in overvloed." HOOFDSTUK VI. Ben en Nevada waren uiterst benieuwd om den val tc zien, waarvan Modoc met zooveel stelligheid sprak. Doch de Indiaan raadde hen, aan te wachten, tot zich een gunstig oogenblik voordeed. De lichte bries was te zeer in het voordeel van de paarden. Tegen den middag echter wakkerde de wind aan en werd het koeler. Toen nam Modoc een bijl op, en verzocht hij zijn metgezellen hem te volgen. Zij gingen te voet. --*•* (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 1