BEZOEK CIRCUS SARRASANI Thomas Alva Edison, f BINNENLAND Burgerlijke Stand AAN HET TE ROTTERDAM ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 21 OCTOBER 1931. 3 zooals ge gemakkelijk zelf kuntfabriceeren. Ge knipt, naai den vorm van uw voet, een paar zooltjes van karton. Daarop legt ge een laagje watten en overtrekt ze met voering- stof. Vervolgens knipt ge het voorstuk, naar het model van onze teekening. Met speldjes steekt ge het op het zooltje vast, waarna ge het met kleine steekjes bevestigt. Ons muiltje is gedacht van rose satijn, met rondjes van blauw en zwart. De blauwe zijn met rose nopjes, de zwarte met blauwe nopjes gebor duurd. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- scben Ingelicht te worden over de laat ste mode, zoowel voor dames als kin deren, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practiscbe Nederlandsche modetljdschrilt, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, Is bij de uitgevers dezer Courant tegen sterk gereduceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nieuwe Modeblad, 2 maal per maand verschij nende In 16 bladzijden met telkenmale 2 gratis knippatronenbladen, bedraagt slechts I 0,95 per kwartaal, Iranco per post 1 1,25. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG, 21 October 1931 bij Afslag, des avonds 7 uur in het Hotel Meijer, van: Het WINKELHUIS aan denOostdyk te Middelharnis plaatselijk geteekend E 6. Ten verzoeke van Mej. Wed. J. SMIT- Nipiüs, Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAG 28 October 1931, des nam. 2 uur in de Concertzaal van Hotel Meijer van: Meubilaire Goederen, Ameublemen ten, Buffetten, Dressoirs, Theekasten, Tafels, Ledikanten, Tapijten, Kleeden, enz. Daags te voren zijn de goederen in de Concertzaal van Hotel Meyer te Middel harnis te bezichtigen. Deurwaarder GROENENDIJK. BANDIETEN-TERBEUB OP CORSICA. Vlucht uit bedreigd hotel. Bartoli, de Corsicaansche bandiet, die aan den eigenaar van het Grand Continental Hotel te Ajaccio op Corsica een schrijven heeft gezonden waarin hij dreigde het hotel in brand te zullen steken, indien de eigenaar niet binDen een paar weken de som van 2B00 gulden had betaald, beschikt over een heel legertje welgewapende helpers. Hij voert het bevel over niet minder dan veertig van geweren voorziene booswichten, die klaar staan zelfs de meest wanhopige daad te ver' richten, welke door hun leider van hen mocht worden verlangd. Met Claviglioni en Spada vormt Bartoli een waar schrikbewind over het eiland. Het edele drietal heeft de plaats ingenomen van Romanetti, den ongekroon- den koning van Corsica, die vijfjaar geleden op geheimzinnige wijze om het leven werd gebracht, en oefent over de eenvoudige be volking van Corsica een onbeperkte tyrannie uit. Zij hebben hun benden georganiseerd op de wijze der Amerikaansche gangsters en hebben overal in dorpen en steden, niet slechts geheime handlangers doch ook ge wapende vrienden, die er niet voor terug deinzen, een moord te begaan, indien dit van hun mocht worden gevergd. Geen van drieën kunnen zij schrijven en hun dreig brieven worden dan ook voor hen opgesteld door een particulieren secretaris. Zulk een afpersingsbrief ontvangen betee- kende voor de getyranniseerde Corsicanen tot dusver een onvermijdelijk inwilligen der gestelde eischen. Dit is feitelijk de eerste maal, dat men tegen hun verlangens in verzet komt. Hoe ongehoord brutaal de bandieten te werk gaan bfijke uit het feit, dat zy zelfs de pers er onder bedreigingen toe hebben gebracht de door hen gestelde- eischen in te willigen. Herhaaldelijk worden de kranten gedwongen de dreigbrieven van het trio te publiceeren. Een bewijs dat zij moderne be grippen huldigen omtrent publiciteit is wel het feit, dat Caviglioni kortelings de volgen de annonce in de advertentiekolommen liet opnemen: „Het banditisme onderdrukken beduidt het noodlot onderdrukken. Caviglioni". Spada is evenmin als Bartoli en bovenge noemde een rooverhoofd, dat met zich spot ten laat: nog slechts kort geleden beslechtte htj een twist met den eigenaar van een post- rytuig door den man eenvoudig neer te schie ten, alsmede het drietal agenten, dat hem dit onmogeiyk had willen maken. Voor de overheid hebben de bandieten op Corsica trouwens al heel weinig eerbied en het leven van de leden der politiemacht is dan ook heel weinig waard. Het geringste biyk van overheidsmaatregelen tegen het banditisme wordt door de gangsters onmid- deliyk met een waar bloedbad onder de Cor sicaansche gendarmes beantwoord. Het hoofd der Corsicaansche politie staat reeds gerui- men tijd ten doode opgeschreven: de ban dieten hebben hem laten weten, dat hy nog voor het einde van dit jaar zou worden ver moord. -Waar de zaken zoo staan, behoeft het niet te verwonderen, dat do gasten en het personeel van het Grand Continental Hotel de wyk hebben genomen. Slechts enkele moedige kellners en koks en een enkele vermetele gast tarten er het noodlot nog, zy het in gestadige vrees, dat Bartoli zyn bedreiging ten uivoer zal brengen en den brand in het hotel zal steken. Grootste uitvinders-genie vun alle tijden. Arbeidend tot zijn dood. i WEST ORANGE, 18 Oct. - Na een wekeu- langen stryd tegen den dood is hedenochtend om 3.24 de beroemde uitvinder Thomas Alva Edison in den ouderdom van 84 jaar over leden. Hy was reeds verscheiden dagen ach tereen bewusteloos en ongemerkt, zonder dat de patient leed, doofde het levenslicht uit. Om het sterfbed stonden mevr. Edison, vier zoons, twee dochters en vier kleinkin deren geschaard. Even voor het overlyden kwamen de intiemste medewerkers van Edi son de sterfkamer binnen. Mevrouw Edison zat naast het sterfbed en hield de hand van haar man vast. Zij fluisterde: „Spreek niet tot hem, weest rustig", en met alle energie, waarover zij beschikte, wist zy zich te beheer- schen. Edison's levensloop. Een der allergrootsten is heengegaan. Een „reus" die den laatsten ommegang heeft beëindigd van een zeldzamenlevenspyramide. Het begon daarboven eenzaam te worden en huiverig, en het groote onbegrepen Uni versum, waarin het denkershoofd en het werkerslichaam was opgestegen, stelde zijn laatste zwijgende problemen aan de ziel, die haar aardsche school zóó zeldzaam knap en vruchtbaar „cum laude" heeft doorloopen. Heel lang nog was er styging, onmerk baar haast voor de menschjes in de platte dollarwoestijn, waaruit dit koninklijk levens monument oprees, maar de stijging was er. Edison was meer dan koning, hij was „wereldburger", omdat hij de geheele wereld zonder onderscheid aan zich verplicht heeft. De geheele wereld ook zal op dezen dag met haar gedachten zij het maar één enkel oogenblik bij hem zijn en vol ontzag den steilen levensweg opschouwen, dien hij wel licht met een weemoedigen glimlach terug blikte, toen dit leven hem ontvlood. De groote uitvinder werd geboren op 11 Februari 1847 in de kleine plaats Milan, in den staat Ohio. Zijn vader was de afstam meling van een Hollandsch molenaarsgezin, dat zich omstreeks 1737 in Noord-Amerika had gevestigd en welks nazaten gedurende den onafhankelijkheidsoorlog, omdat zij trouw bleven aan het moederland, naar Nieuw-Schotland uitweken. Daar was ook Edison's vader geboren. Zijne moeder was van Schotsche afkomst. In een flnancieele crisis verloor de vader, die een welgesteld graanhandelaar was, zijn geheele vermogen en daarom verhuisde hy met de zynen in 1854 naar Port Huron in den Staat Michigan. De zeven-jarige zoon kreeg hier, omdat een school te kostbaar was, thuis onderricht van zijn bezorgde moeder, die onderwyzeres was geweest. Onder die omstandigheden moest hij spoedig bydragen tot onderhoud in het gezin en zoo werd hy op zijn twaalfde jaar krantenjongen op den spoorweg tusschen Huron en Detroit, de hoofdplaats van Michi gan. Op den dagelijkschen rit heen en weer verkocht hy kranten en eetwaren. De uren, die hij te Detroit overbleef bracht hij door in een volksbibliotheek en verslond in een ontembare leeswoede boeken van iedere soort. Gedurende de spoorreis deed hij zijn zaken en wijdde zich dan met jeugdigen yver in een bagagewagen aan scheikundige proefnemingen. Deze en andere knutselarijen brachten hem er toe, om geheel alleen in den trein een kleine courant, de „Grand Trunk Herald" te zetten en te drukken, waarin hij alleen het voornaamste nieuws bijeenbracht. Het origineele denkbeeld van een echte spoorwegkrant bezorgde hem vele abonnées en als een rariteit werd het ge val zelfs in Europa bekend. Het eerste seintoestel. Na eenigen ty d moest hy een aantal jon gens als helpers aanstellen, waarna hij ook een grootere krant kon opzetten. Zijn che mische proeven staakte bij intusschen niet, maar daaraan kwam een geweldadig einde, toen een kort aangebonden hoofdconducteur het heele laboratorium uit den bagagewagen smeet. Dit geval was voor den 14-jarigen knaap zoo goed als een ramp. Niet lang daarna kwam een verandering in zijn be staan: terwyi hij eens aan een tusschen- station met zijn kranten liep, redde hij het zoontje van den stationchef, toen het op het punt stond door een afgekoppelden goe derenwagen te worden overreden. Uit dank baarheid bood de chef, die zijn neigingen kende, hem onderricht aan in het telegra- feeren. lederen avond reed hij toen met een goederentrein naar het tusschenstation om zich des nachts in het seinen te oefenen. Zy'n vorderingen waren verbazingwekkend maar na eenigen tijd bleef hij wel tien dagen weg en loen hij terugkeerde, vertoonde hij zyn verbaasden leermeester een klein, maar volledig seintoestel, dat hy by een geweer maker in Detroit had gemaakt. Het apparaat werkte voortreffelyk. Samen legden zij een lijn aan naar Port Huron. Edison ontwikkelde zich snel, zoodat hij spoedig zyn meester overtrof en op 15-jarign leeftijd werd hy benoemd tot telegrafist te Stratford in Canada, wel 300 K.M. van Port Huron verwyderd. Daar legde hy den grond voor zyn eerste uitvindingen door een zelf werkende seininrichting, maar als elders kwam hy in moeilijkheid omdat hy zijn plicht verwaarloosde voor allerlei onbezon- ken studie en proefnemingen op electrisch gebied. Toen hy weer te Port Huron terug was, gaf hy eens een treffend biykvanzyn aanleg voor telegrafische problemen. Toen een kabel was verstoord en de spoorwegver binding door zwaren ysgang met den over kant van de rivier verbroken, reed hy op eon locomotief tot aan den oever en bootste met de stoomfluit de punten en strepen van het Morse-alphabet na. Zoo kwam de ver binding werkeiyk tot stand. Het geval ver schafte hem zekere beroemdheid. Zyn be kwaamheid als telegrafist werd bekend, maar zyn onrustige geest deed hem telkens ver huizen van het eene kantoor naar het andere. Uit deze eerste periode zyn tal van verhalen, waarby nay verige superieuren gebruik maak ten van verbeteringen door den jongen Edison toegepast. Vóór zyn 21ste jaar had hy den „automatic reporter", den zelfwerkenden overdrager, uitgevonden, waardoor een tele gram van een lijn op een andere kon wor den overgebracht zonder bemiddeling van telegrafist. Ook was hy toen reeds druk bezig met de duplex-multiplex-telegrafie, welke hij later tot een volslagen stelsel op voerde. Na een vry langdurig verbiyf in Boston kwam hy in 1869 in New York, waar hy spoedig in relatie kwam met de Gold Stock Company voor het overseinen van beurskoersen. Nadat hy voor deze maat schappij de seintoestellen had verbeterd, slaagde hy er in een nieuwe telegraphische „stock printer" te vervaardigen. Voor het uitsluitend recht van deze vinding betaalde de firma hem 40.000 dollars. Met dit, zijn eerste bedrijfskapitaal, stichtte hij een labo ratorium voor electrische proefnemingen. De „stock printers" werden onontbeerlyk en zy leverden Edison de middelen voor nieuwe onderzoekingen en proeven, vooral ten be hoeve van het automatisch seinen. Door contracten met twee telegraaf-maatschap- pljen, kon hij in 1873 verhuizen naar Newark, tegenover New York aan den anderen oever van de Hudson, waar hy een groot gebouw stichtte voor zyn laboratorium en eenige honderden werklieden. Nieuwe vondsten. Zijn zaken breidden zich uit, naarmate bij nieuwe vondsten deed en daarby gaf hij blijk van een wonderbaarlijke werkkracht. Op den duur kon hy echter niet leider van een grooter fabrieksbedryf blijven en zich tegelyk wyden aan allerlei technische pro blemen. In 1876 kocht hij van de behaalde winsten een groot terrein te Menlo Park, aan den spoorweg naar Philadelphia en ongeveer 38 K.M. van New York. Daar stichtte hij een veel grooter laboratorium met de kost baarste instrumenten, een compleet geoutil leerde werkplaats en o.a. een wetenschappe lijke bibliotheek. Hij omringde zich door een staf van wetenschappely'ke helpers, waarby de Engelschman Charles Bachelor die hem reeds lang als assistent had gediend, en vele geschoolde technici. Hier werkte de groote uitvinder in stilte en verbaasde de wereld door een lange reeks van ontdekkingen. Zoo werd hy „de toovenaar van Menlo Park." Edison zelf heeft, met den eenvoud en de oprechtheid, die hem kenmerkten, dikwijls erkend dat hij geen beoefenaar der natuur wetenschappen was, die nieuwe wetenschap pelijke wetten wenschte te ontdekken; hij streefde er alleen naar de natuurkrachten toe te passen en te leiden voor practisch en algemeen nut. Van het begin af, toen hij de telegrafie dienstbaar trachtte te maken aan het handelsverkeer, is hij daaraan trouw gebleven. Altijd was zijn streven op de prac- tijk gericht. Hij is „slechts" een uitvinder geweest, maar onder de uitvinders dan toch de grootste en het wonderbaariykste genie dat de wereld ooit heeft gekend. Tallooze vindingen en toepassingen, waar van wij dageiyks profiteeren, zijn aan Edison te danken, zonder dat daarbij zijn naam zelfs in de gedachte komt. In het algemeen heeft htj, in verband en in aansluiting met zijn eerste bezigheid als telegrafiist, ontzaglyk veel gedaan voor de practische toepassing van de electriciteit in de meest verschillende richting. Zelfs een vluchtige opsomming moet onvolledig blijven.Tot de voornaamste zijner uitvindingen behoort zijn stelsel van duplex "egrafie dat hy geleidelijk uitbreidde tot de vier- of zesvoudige overbrenging. Minstens vyftig zijner patenten hebben betrekking op dit gebied. Daarbij kwam de electro-moto- graaf en het schrtjftoestel voor het seinen over de transatlantische kabels. Van groote en algemeene beteekenis zijn Edison's ver beteringen van de telephoon, welke reeds in 1860 door den Duitscher Reiss was uit gevonden, maar door den Amerikaan Graham Bell in 1876 voor de practyk, over eenigen afstand van beteekenis, waarde verkreeg. Edison echter heeft in 1878 door de carboon transmitter en het verbeterde zend» en ont vangtoestel de telefoon tot volmaaktheid ge bracht en voor het algemeen gebruik geschikt gemaakt. Hetzelfde beginsel, dat door de microphoon zelfs een licht geruisch waarneembaar maakt, bracht Edison tot de uitvinding van den microtasimeter, waardoor zelfs geringe ver schillen in temperatuur kunnen worden op genomen. Door zijn adoroscoop worden eveneens geringe afwijkingen in het voch tigheidsgehalte van de lucht gemeten. De phonograaf. Een zijner vele uitvindingen heeft Edison's naam overal bekend gemaakt, te weten de phonograaf. Zij dagteekent reeds van 1877, maar in 1888 was z(j voor het werkelijk gebruik voldoende verbeterd. Deze uitvinding heeft er aanleieing toe gegeven, dat hy zyn vestiging in Menlo Park ophief en in de stad Orange in New Jorsey een omvangrijke fabriek voor de Edison's Phonograph Works oprichtte. Daar in Orange City bouwde hy ook een nieuw, nog veel grooter laborato rium. De phonograaf bracht hem tot de megaphoon, het toestel voor het versterken van geluiden over grooten afstand en de daarby aansluitende aêrophoon. Langen tyd heeft Edison zyn vinding rijken geest in dienst gesteld van de ver betering van de electriciteit als lichtbron. Met taaie volharding zette hy rusteloos zijn proeven voort, totdat hy in 1879 de ware, de echte gloeilamp had gevonden, door toe passing van den kunstmatigen kooldraad. Deze uitvinding vooral heeft reusachtige gevolgen gehad door de stichting van groote maatschappyen in verschillende landen. Op het gebied van de sterkstroomtech niek is Edison's arbeid van overwegende beteekenis geweest, door de toepassing voor verkeersmiddelen. In Orange City is hy zich byzonder gaan toeleggen op de photographic en hare toepassingen. Het resultaat daarvan is de wonderbaariy'ke vinding geweest van de kinetoscoop of kinematograaf, die men thans over de geheele wereld kent als: de bioscoop! (1891) Door tal van opeenvolgende verbeteringen heeft hy haar practisch uit voerbaar gemaakt. Edison is onder al den roem, waarmee hy werd overladen, eenvoudig en bescheiden gebleven en zyn heele leven heeft hy door gebracht in rusteloozen arbeid. Slechts een enkele maal heeft hy Amerika verlaten. Dat was in 1889 toen hij op de wereldtentoon stelling te Parys zijn eigen afdeeling ging bezichtigen. Daarna heeft hij ook te Berlyn een bezoek gebracht aan Siemens Halske. Zyn eerste echtgenoote, die hem drie kinderen schonk, was hem reeds na weinige jaren ontvallen. Edison was in 1886 voor den tweeden keer in het huweiyk getreden met Mina M. Miller, uit welken echt even eens drie kinderen zijn gesproten. Zooals wij reeds vermelden waren aan het sterfbed van den grooten uitvinder al deze kinderen vereenigd. Amerika mag er roem op dragen, dat het zulk een man als dezen koning der uitvin ders heeft voortgebracht. (Tel.) TE VOLLE VEERSCHUIT GEZONKEN. Ongeluk te Amsterdam dat goed afliep. AMSTERDAM, 18 Oct. Aan het einde van het Jacob van Lennepkanaal vaart een overhaal,'die van de eene zijde naar de an dere oversteekt en vervolgens over de Kost- verlorenvaart koers zet naar de ligplaats aan den Baarsjesweg, voor de Van Rensselaer- straat. Ter plaatse is het met bruggen al heel treurig gesteld en in verband met de dichtbevolktheid van de straten van plan- West heeft de veerman niet over gebrek aan cliênteele te klagen. De overhaal is een yzeren schuit met aan de achterzyde een loopplank, die van een leuning is voorzien. Het vaartuig mag slechts zes volwassen personen vervoeren. Zondagmiddag om kwart voor twee legde het schuitje, dat met riemjen wordt voort bewogen aan den oever van de Kostverloren- vaart, den Baarsjesweg, recht voor de Van Rensselaerstraat aan. Ook nu waren er veel passagiers. Behalve de veerman waren er vijf volwassen personen op het bootje, be nevens drie kinderen, waarvan het jongste vier jaar was. Eenige overvarenden hadden bovendien rywielen bij zich. Juist toen het bootje van den wal was sprongen nog twee personen op de loopplank met het gevolg, dat er aan een kant wat water overboord kwam en de passagiers, zooals zij verklaar den, natte voeten kregen. Onwillekeurig schoven zy op naar den anderen kant doch nu bleek welke gevolgen de overbelasting had, want aan die zijde schepte de yzeren schuit volop water. In een oogwenk was de boot vol water en één h twee meter van den wallekant kapseisde zijOnder verschrik kelijk gegil van de opvarenden ging het vaartuig langzaam over. Allen geraakten in het minder frissche water van de vaart. Eenigen hielden zich aan den rand van de schuit vast, anderen gingen volledig kopje onder. Gelukkig is het ter plaatse aan den Baarsjesweg druk. En als er gevaar is, weet de Amsterdammer op te treden. Tal van personen schoten te hulp. Eenige slachtoffers krabbelden al door het ondiepe water naai den kant. Handen werden toegestoken en in weinige oogenblikken waren ook de anderen op het droge. Daar men meende dat er men- schen gezonken waren, begaven eenige om standers, o.a. een jonge man en een juffrouw zich te water. De redding geschiedde ten aanschouwe van een groote menigte belangstellenden die bun huizen waren uitgeloopen en van wandelaars die op het tumult waren toege sneld. Alles verliep op voortreffelyke wijze en een woord van lof voor hun kordate op- treden komt den helpers zeker toe. Omwo nenden zorgden er voor dat de opvarenden die nat waren geiyk de spreekwoordeiyke poedel, van de straat verdwenen. Gastvry gingen de deuren van woningen in de buurt open. Handdoeken werden ge haald, water klaar gezet. De kasten weiden geopend en droge kleeien en ondergoed wer den gul verstrekt. Verscheiden personen Hepen naar naburige brandmelders en drukten deze af. En daar men nooit tevergeefs een beroep doet op onze beroepsbrandweer kwamen onder claxonge- huil onder bevel van brandmeester W. Nij- dam de motorspuiten van den post Amstel- veenscheweg en van de hoofdwacht Prinsen gracht aanrollen. Ook de commandant, de heer C. Gordyn Jr. verscheen spoedig in zyn wagen. Toen was het reddingswerk reeds afge- loopen en waren de drenkelingen bij de be woners in de buurt ondergebracht. Een dui zendkoppige menigte had zich op de walle kanten van de Jacob van Lennepkade, van de 2e Kostverlorenkade en van den Baars jesweg verzameld. Honderden hingen uit de ramen en een dichte menigte stond om de helrood ge kleurde voertuigen van de brandweer. In gerefluireerde roeibootjes voeren brandwachts en politie-agenten, die de dreg hadden uit geworpen, want het gerucht bleef de ronde doen dat er nog iemand vermist werd. Dat bleek niet het geval te zijn, doch het had ook zyn goede zyde, want eenige rijwielen werden opgehaald. De G.G.D. zond een ziekenauto benevens een wagen met een dokter. De veerman werd met de ambulance huiswaarts gebracht, doch medische hulp behoefde aan niemand verloond te worden. Een motorboot, die voorbij voer sleepte de schuit aan den wal en daar werd zij met een ketting vastge legd. BRANDKAST OPENGEBROKEN, Brutale diefstal by Hema te Botterdam. Bedrag van f 2500 ontvreemd. ROTTERDAM, 19 Oct. Tusschen sluitings tijd van Zaterdagavond tot hedenmorgen is ingebroken in de Hema aan de Korte Hoog straat. De inbrekers zyn over de daken by een raam terechtgekomen, dat zy geopend hebben en waardoor zy in het winkelge bouw kwamen. Zy hebben zich eerst naar het kantoor begeven, dat aan de achterzyde van het magazijn is gelegen en wisten daar de brandkast open te scheuren. Het in de brandkast eanwezige bedrag groot f 2500 werd gestolen, waarna de inbrekers zich langs denzelfden weg terug begaven. De politie van het bureau Groote Paauwensteeg stelt een onderzoek in. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Johanna, d. v. Theodorus van der Maden en Hondrina de Waal;Leendert, v. Leendert de Vos en Anna Elizabeth de Vos; Izak, z. v. Simon Kamp en Neeltje Fun. Getrouwd: Leendert Dingeman Hobbel, 24 j. en Cornelia Krljntje Breeman, 23 j.; Aren Hartog, 22 j. en Geertruij Kamp, 19i.; Jan Kreeft, 25 j. en Cornelia de Vos, 20 j. HELLEVOETSLUIS, van 10-16 Oct. Ondertrouwd: D. J. den Hartog 23 jaar en L. de Rooij 22 jaar. Overleden: M. Broekhuizen, 85 jr. wed. van Cornelis Kooper. Veiling van Dinsdag 20 October 1931. Uienveiling. GROVE 1,30 GEWONE 1,43 DRIELINGEN 0,89 tot 0,90 PICKLERS 2,83 Alles per- en inclusief de baal. Aanvoer 24.650 k.g. Door het verzoek van enkelen onzer lezers is het plan opgevat op een nader te bepalen dag in de volgende week bij genoegzame deelname per extra boot een bezoek te brengen aan 's werelds grootste circus- Vertrek uit Middelharnis 4 uur, en terug 's nachts 2 uur. Ieder die aan deze mooie en goedkoope gelegenheid wenscht deel te nemen wordt verzocht daarvan zoo spoedig mogelijk opgaaf te doen aan het BUREAU „ONZE EILANDEN" MIDDELHARNIS. TEL. 15.

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 3