ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD No. 97 17 Oct. 1931 Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 17 OGTOBER 1931. De R.T.M.-kwestie. In verband met de verwikkelingen, be treffende de staking van de tramdiensten op ons eiland is Maandag een der hoogere ambtenaren van het Departement van Wa terstaat, namens den Minister van het des betreffende departement, op bezoek geweest. Een commissie uit het Commite van actie, heeft den betreffenden ambtenaar alle em placementen laten zien, alsmede een indruk gegeven van het massavervoer met de tram, wat betreft de vrachtgoederen. Speciaal voor het bietenvervoer, heeft genoemde ambtenaar onderzocht hoever de boerderijen verwijderd waren van de tusschenstations. Een uit voerig rapport zal den Minister worden uit gebracht. MIDDELHARNIS. Wij brengen in her innering, dat de rentekaarten en -boekjes van de arbeiders, die in Middelharnis wonen en werken, moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór 21 October 1931. Tegen de arbeiders eventueel werk gevers die hieraan niet voldoen, zullen strafmaatregelen worden genomen. In den laatsten tijd komt het hier veel voor dat aardappelen van de putten worden ontvreemd van verschillende personen. De dader(s) is (zijn) nog niet bekend. By Burg. en Weth. is verzoek ingeko men van de N.V. Graan- en Pouragehandel v/h Van Schelven, om vergunning tot het plaatsen van een benzinemotor van 6 p.k., tot het in beweging brengen van een gene rator in het perceel kad. sectie B 3513. De heer Abr. van den Berg Bz. alhier, is benoemd tot ambtenaar ter gemeente secretarie te Dirksland. Het woon- en winkelhuis van de wed. J. Smit-Nipius aan den Oostdijk werd ingezet door dhr. Kr. Westplate alhier op 980. Donderdagmorgen werd een alhier rond reizend negotiant in het arrestantenlokaal opgeborgen. De man was zoo dronken dat hij door de politie met behulp van eenige omstanders in een vrachtauto moest worden vervoerd. De heer P. A. van Buuren alhier is gekozen tot lid van de Commissie van Beheer voor de Vrijzinnig Hervormden in Zuid- Holland. De Bazar gehouden, ten bate van de lighallen, heeft netto opgebracht 797,26. hechtenis" uit. D.C.V. zal nog wel meer gaan zakken daardoor. Wint Plakkee Zondag dan is de achter? stand nog maar 3 puntjes op de leidster en dat, nu Florissant nog tegen de zwaarste ploegen moetl (Adv.) Vereeniging H 73 fi O. R R O 9 e Gelijk Verl. Punten O 4 4 8 D.C.V 4 2 2 6 4 2 1 i 5 5 1 3 i 5 Hermandad 4 2 2 4 4 2 - 2 4 H.I.O.N 5 1 1 3 3 6 1 1 8 3 5 - 2 8 2 Centrale Veiling voor Goeree &Overilakkee SPORTNIEUWS. VOETBAL. Op het welbekende Flakkee-stadion aan den Langeweg ontvangt a.s. Zondag Flakkee Florissant. We hebben onze blijdschap niet onder stoelen en banken kunnen schuiven, dat de Flakkee-ploeg, zij het wat langzaam maar hopeniyk des te zeker zich weet te herstel len. Vastberaden ging Flakkee naar Her mandad en toen ze deze ploeg dan sloeg klonk het eenstemmig in de kleedkamer: Wie ook Zondag in Flakkee komt geel- blauw moet zegevieren. Misschien hadden de geel-blauwen zich wat zachter willen uitdrukken, als ze gewe ten hadden dat Florissant de tegenstandster zal zijn. Florissant wint waarachtig 4 maal achter elkaar en de smaak hiervan is te zoet om dat op het eiland in de zilte lucht te verliezen. Florissant zal graag ongeslagen de terugreis naar Rotterdam aanvaarden Maar voor Flakkee is het van het grootste belang om te overwinnen. Ze hebben ver- liespunten al wel 5 - maar uitgeschakeld te worden voor de hoogste plaats en dat op eigen terrein is haar toch te mats. Wint Flakkee dan zit ze in de running, wordt de competitie heel spannend en geven we Flak kee uiteindeiyk toch een mooi kansje naar den hoogsten titel... Het zal er Zondag spannen op dat Flakkee-stadion, daar zal gespeeld worden voor het leiderschap in Ia. Flakkee II gaat naar Saturnus IIJ we voorspellen Gouswaart en zijn mannen de zege in Rotterdam! Tot slot laten we hetcompetitie?rangiystje volgen Flakkee staat nu in gemiddelde met Her mandad en Saturnus geiyk, maar wordt, omdat zij de meeste punten heeft op no. 4 geplaatst. Florissant staat ongeslagen boven aan. D.C.V. is ai aan het zakken getogen, twee van haar spelers .zitten een 3 maanden te Middolhurnis. Veiling van Vrijdag 13 October 1931. Bloemkool 1,70 tot 4,80 per 100 stuks. Witte kool 2,tot 2,60 per 100 stuks. Roode kool 1,tot 1,10 per 100 stuks. Kropsla 1,10 tot 1,50 per 100 krop. Andijvie 1,20 tot 2,80 per 100 krop. Peen 8,70 per 100 bos. Knollen 1,10 per 100 k.g. Veldsla 6,50 per 100 k.g. Enk. princessen ƒ23,60 tot ƒ24,- p. 100 k.g. Dubb. princessen 16,—tot ƒ22,-p. 100 k.g. Stoksnyboonen ƒ18,- tot -,- per 100k.g. Spruiten 7,50 tot 8,80 per 100 k.g. Peren Gieser Wildeman 4,10 t. 12,20 p. 100 k.g. Bergamotten ƒ6,— tot ƒ9,— per 100 k.g. Leopold's 19,— per 100 k.g. Div. Handperen 4,20 tot ƒ8,— per 100 k.g. Kleiperen 2,70 tot 10,10 per 100 k.g. Ponsperen 3,— tot ƒ8,— per 100 k.g. Appelen: Goudreinet 10,40 tot 17,50 per 100 k.g. Armgaard 3,— tot 8,— per 100 k.g. Calvyn 10,- tot -,— per 100 k.g. Bouman Reinet ƒ3,80 tot 12,60 per 100 k.g. Grauwzoete reinet ƒ7,— tot ƒ9,— p. 100 k.g. Druiven 14,70 tot 19,— per 100 pond. Veiling van Donderdag 15 October 1931. Kipeieren 46-50 K.G. 3,40 tot 4,50. Idem 58-61 6,05 tot 6,60. Idem bruin 60 6,30 tot 6,75. Eendeieren4,50 tot 5,30. Alles per 100 stuks. Aanvoer 8.000 eieren. üienveiling. GROVE 1,27 tot 1,28 GEWONE1,32 1,33 DRIELINGEN 0,73 0,79 PICKLERS 2,74 2,78 Alles per- en inclusief de baal. Aanvoer 44.500 k.g. Uitslag van den Broodwedstrijd uit geschreven door de N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij Botterdam, voor het rayon Flakkee gekouden op Woensdag 14 October 1931, in de zaal van Hotel Zaaijer te Middelharnis. Juryleden de Heeren: M. C. Blind, Brielle. R. Buldé, Klaaswaal. W. Dedert, Rotterdam. Klasse I. Waterbusbrood. 32 inzendingen. 2e prijs. Adr. v. d. Werf, Melissant. 3e prijs. J. Goemaat, Den Bommel. 4e prys. M. Braber, Middelharnis. Diploma voor Eervolle vermelding: D. H. Knape, Dirksland en D. Sijtsma, Dirks land. Klasse II. Melkbusbrood. 17 inzendingen le prijs. M. Braber, Middelharnis. 2e prys. A. v. d. Meeberg, St.a/t Haringvl. Diploma voor Eervolle vermelding: D. Sytsma, Dirksland. Klasse III. Watervloerbrood. 12 inzendingen. 2e prijs. B. v. d. Linde, Sommelsdijk. 3e prijs. J. Melissant, Nieuwe Tonge. Diploma voor Eervolle vermelding: J. Bienefelt, Sommelsdijk. Klasse IV. Melkvloerbrood. 4 inzendingen. Diploma voor Eervolle vermeldingD. Sytsma, Dirksland. Klasse Va. Tarwebrood (bus). 20 inzendingen, le prijs. Coöp. Voorwaarts, Nieuwe Tonge. 2e prys. M. Braber, Middelharnis. 3e prijs. D. Sytsma, Dirksland. Diploma voor Eervolle vermelding: J. Bienefelt, Sommelsdyk. Idem A. v. d. Meeberg, Stad aan 't Haring vliet. KlasseVi).Tarwebrood(vloer). 10 inzendingen. 2e prys. J. Braber, Stad aan't Haringvliet. Se prys. J. Melissant, Nieuwe Tonge. Diploma voor Eervolle vermeldingM. Braber, Middelharnis. Klasse VI. Beschuit. 23 inzendingen, le prys. Gebr. Van der Werf, Melissant. 2e prijs. Adr. van der Werf, Melissant. 3e prys. Coöp. Voorwaarts, Nieuwe Tonge. Diploma voor Eervolle vermelding: A.C. Koppenaal, Stad aan 't Haringvliet. Idem D. H. Knape, Dirksland. Klasse VII. Luxe kleinbrood. 4 inzendingen. 2e prys. T. Overweel, Middelharnis, Diploma voor Eervolle vermelding: D. H. Knape, Dirksland. Ter opluistering: Inzending van J. Braber, Stad aan 't Ha ringvliet. 2 serpentines. Diploma voor Eerv. verm. Inzending van A. C. Koppenaal, Stad aan 't Haringvliet. 2 vlechtwerken. Diploma voor Eerv. verm. SOMMELSDIJK. De heer J. Vroegindewey Jb.z. alhier is aangesteld als conducteur op de stoomboot „Maasnymph" voor de passa- giersdienst Middelharnis-Rotterdam v.v. Dinsdagnacht kwam uit Amerika met de „Volendam" in Holland aan, de heer P. Peekstok, die eenigen tyd by zyn ouders alhier denkt te verbiyven. Tydens zyn ver- biyf in de V. S. vertoefde by in den Staat Californie. By de Woensdag by Zaaijer gehouden broodwedstryden mochten prijzen ten deel vallen aan de bakkers van der Linde en Bienefelt uit onze gemeente. De pas opgerichte afdeeling van den Modernen bond van bouwvak-arbeiders ver gaderde in de „Harmonie" en koos als bestuur de heeren: H. Overweel, KI.Meijer, M. van Eek en H. Mackloet uit Middelharnis en C. Moeiyker uit Sommelsdijk. Binnenkort zal voor de afdeeling een spre ker in openbare vergadering optreden. Vorige week zyn van hier verscheept 1750 H.L. aardappelen, 1425 H.L. uien en 600 H.L. koepeen. Prijzen waren voor aardappelen 2,40, uien ƒ1,50 en koepeen ƒ0,90, alles per H.L. By den correspondent der Arbeidsbe middeling stonden de vorige week 8 werk- looze veldarbeiders ingeschreven. Door den Ryksveldwachter is togen den voor dat de Eilanden volgend seizoen een heer W. uit den Haag proces-verbaal opge- tweede klasse ryker is. (Adv.) *DIRKSLAND. Woensdag 21 October a.s. zal hier door de afdeeling „Middelharnis Sommelsdijk" van Volksonderwys een pro- paganda-avond worden gehouden in hotel Polderman. Op de Beurs van j.l. Donderdag werd besteed voor aardappelen 2,60, uien ƒ1,30 en peen 1,20 per H.L. De handel was buitengewoon slap. Door het mooie weer der laatste dagen schieten de werkzaamheden op het land hard op en het laat zich aanzien dat de werkeloosheid zeer vroeg haar intrede zal doen. Het is zeker een zeldzaam feit dat zelfs in dezen tyd reeds arbeiders geen werk kunnen vinden. Het snijden van het loof van knolselderij schijnt niet ongevaarlijk te zijn, althans een paar arbeiders van den landbouwer S. P. moesten zich tot den dokter wenden omdat hun armen met groote blazen waren bezet. Beiden zijn in de ongevallenwet op genomen. Omtrent de oorzaak van de ziekte in ons nog niets bekend. Het batig saldo van de fancy-fair ge houden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de muziekvereen. „Amicitia", bedraagt ruim 1100,—. De slager L. P. had het ongeluk een flinke hoeveelheid kokende pekel over één der voeten te krijgen. De geneesheer achtte een poos rust hoogst gewenscht. Het 1-jarig dochtertje van den café houder J. V. viel j.l. Donderdag van een hooge trap, met het gevolg dat dr. Boot het waarschijnlijk achtte dat een beentje gebroken was. STELLENDAM. Tegen den heer J. N. is procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der tarwewet. De vorige week werden van hier ver zonden 450 HL. aardappelen, 850H.L.uien en 150 H.L. koepeen. Woensdag is de heer A.v.d. Vlugt Az naar Rotterdam vertrokken tot het ondergaan van een blindendarmoperatie. Onze vroege dorpsgenoot de heer B. v. d Ree is benoemd tot Ryksveldwachter te Meerloo. Door de garnalenvisschers werd vorige week 4 dagen gevischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 60-70 K.G. gevangen en aan de pellerijen geleverd. Tegen S. J. en P.v.d.R. alhier, is by de gehouden contróle der IJkwet procesver baal opgemaakt, daar de gewichten niet voor zien waren van de vereischte ykmerken. GOEDEREEDE. A.s. Dinsdag wordt op het Postkantoor de Ouderdomsrente uitbe taald. Door den Raad werd met 4 tegen 3 stemmen besloten de Café's op Zondag te sluiten. De heer D. Goekoop werd gekozen als Heemraad voor den polder „De Generale Dijkage." Enkele zeevisschers, die Maandag naar zee waren gevaren, moesten Woensdagmor gen weer terug keeren wegens schade aan hun netten. T. Grinwis verloor 2 netten, schade 150 A. v. Heest 1 net 100 Jan v. Dam 1 75 Jan Grinwis 1 50 A, Roos gedeelte vischtuig 50 Joh. Melissant ged. 80 Zoodoende een schrale week. OUDDORP. a.s. Zaterdagavond 17 October hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden Ds. Kok van Veenendaal. a.s. Maandag en Dinsdag wordt de Ouderdomsrente uitbetaald. maakt wegens overtreding Jachtwet hierin de duinen. De heer Zoeteman, aannemer te Brielle, was laagste inschryver voor het maken van een zanddyk by het Westhoofd alhier. Door de gemeentepolitie ie proces-ver- baal opgemaakt |tegen W. A. wegens het geven van muziek op straat en tegen C.B., E. H. en D. W. wegens verstoren van de openbare orde. Uit deze gemeente zyn enkele personen naar elders vertrokken om werkzaamheden te verrichten in cichoreifabrieken, dus weer een uitkomst. NIEUWE TONGE. Een openbare vergade ring van den Raad is belegd tegen Dinsdag 20 dezer des n.m. 2 uur. Te behandelen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Uitloting geldleening. 4. Benoeming lid der Commissie tot we ling van Schoolverzuim. 5. Benoeming plaatsvervangend Gemeen te-Ontvanger. 6. Bespreking benoeming Gemeente-Op zichter. 7. Voorloopige vaststelling Gemeente rekening dienst 1930. 8. Aanbieding en vaststelling Gemeente- begrooting dienst 1932. 9. Verhooging getal opcenten Vermogens belasting van 25 op 50. 10. Alsvoren Gemeentefondsbelasting van 50 op 80. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. De alhier in de Ned. Herv. kerk liggende grafsteen van William Sutherland, in leven gemeente-geneesheer, overleden 1806, zal ver plaatst worden teneinde te voorkomen dat door uitslijting het opschrift geheel zal ver dwijnen. A.s. Zaterdag n.m. 4 uur zal op het sportterrein alhier de korfbalclub D. J. O. een wedstrijd spelen tegen G. O. V. van Goede reede. De prezen der veldvruchten zijn hier als volgt: Uien 1.50, koepeen 1,10 en aardappelen 2,50 per H.L. J. Vervloet uit Oude Tonge was hoog ste inschryver van een perceel bouwland van de Wed. J. v. d. Boom alhier voor 60 per gemet. OUDE TONGE. De timmermansknecht H. van der Jagt, stak zoodanig met een beitel in zyn hand, dat medische hulp moest worden ingeroepen. HELLEVOETSLUIS. SPORT. Voetbalwedstrijden op Zondag 18 Oct. 1931. R.V.B. le klasse. 1. Flakkee—Florissant. 5. O.V.V.-H.O.V. 9. O.W.C.-H'voetsluis. 16. C.K.C. Spljkenisse. 24. RoodGroen-N'hoorn. 32. Oldi Wit RoodWit. 44. Kralingen-Rockanje. 60. H'sluis Olivio 2. 66. Saturnus-Fiakkee 2. 91. Wit Rood Wit 2— Erasmus 2. 92. Spijkenisse 2-Bloem- hof 3. 105. N'hoorn 2—Olivio 2. .106. Zaoth 2 H'sluis 3. 122. Wit Rood Wit 3— H.G.S. 3. 132. V.F.C. 5 O.V.V 3. 139. D.V.W.2-Rockanje2 144. H'sluis 4-R.F.C. II. Voor de voetbalvereniging Hellevoetsiuis staan er dus voor Zondag a.s. vier wed strijden op het programma. Het eerste der roodbroeken trekt naar O.W.C. en kan, indien het spel zoo is als j.l. Zondag tegen Pechvogels beslist de twee winstpunten boeken. Rood-witten zorgt voor een overwinning, bet is zeer goed mogelijk dus stel je aanhangers nu niet teleur. Geef je geheel en de overwinning is voor jullie. Hellevoetsiuis 2 speelt om twee uur op eigen terrein tegen Olivio 2, hetgeen een aardige wedstrijd kan worden. Het tweede zit er altijd op en zal dit ook Zondag doen. Wy zullen dus maar het beste hopen. Hellevoetsiuis 3 zal het aan den Kleiweg te Rotterdam tegen Zaoth 2 niet gemakke- keltjk hebben en wij betwijfelen dan ook of zy met een der punten naar huis komen. Het vierde van Hellevoetsiuis ontvangt om 12 uur R.F.C. II. Zullen de kleine rood broeken a.s. Zondag hun tweede wedstrijd er net zoo kranig afbrengen. Hun eerste bondswedstrijd uit tegen aller verwachting in gewonnen hebbende, zullen zij nu laten zien dat zy ook thuis willen winnen. R.F C. wacht in ieder geval een flinke tegenstand en wy raden de supporters aan ook naar deze ontmoeting te gaan zien, Nieuwenhoorn 1 trekt vergezeld van zeer veel supporters Zondag met twee Parlor Cars naar Rood Groen, waar hen een zeer spannende en moeilijke wedstrijd zal wach ten. Rood Groen is nog ongeslagen en heeft zelfs nog geen verliespunt, terwijl Nieuwen hoorn 1 verliespunt heeft, welke zy nu zul len trachten in te halen, door hun aanvoer der van de ranglijst twee punten te ont futselen. Zondag j.l. gelukte het Nieuwen hoorn om C.S.S.V. dat eveneens nog geen verliespunt ja zelfs nog geen doelpunt tegen had met 4-0 te kloppen, hetgeen een schit terende prestatie is, zoodat ook Rood Groen wel eens haar eerste verliespunt of punten kon boeken. Nieuwenhoorn zet er alles op, I speel wel forsch doch niet te fel en zorg er 2e klasse. 3e klasse. Res. le klas. Res. 2e klas. Res. 4e klas. Res. 4e klas. Nieuwenhoorn 2 ontvangt Olivo 3 en zal het wel niet tot een geiyk spel kunnen brengen. In het tweede botert het nog niet erg, doch kan nog wel komen. De eerste overwinning is er al, dus er zullen er nog wel meer komen. |In Nieuwenhoorn werd tot lid der Schoolcommissie benoemt de heer W. Bou man, torwyi tot lid der Tuincommissie werd gekozen de heer L. v. d. Linde. Aan de V.I.Z. alhier werd op voorstel van B. en W. van Nieuwenhoorn aldaar een verhooging van subsidie toegestaan van 50. De heer W. F. Zikkenheimer is geslaagd voor het (examen voor de groote vaart 3e stuurman. Ds. Bargers, predikant evangelist te Hoorn, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Gemeente alhier. De heer H.Gerding, portier bij 's Rijks werf, zal 1 Januari a.s. den dienst met pen sioen verlaten. De heer C. H. Hoogenboom alhier is geslaagd voor acten M.a. en N. g. (Middel baar onderwys). 1911 - 1931 Herdenking Twintig Jarig Bestaan UELVOET'S Gemengd Koor„V.I.O.L.A." Toen op 1 October 1911 door eenige meisjes en jongens Helvoet's Gemengd Koor „V.I.O. L.A." werd opgericht, zal er door menige inwoner van Hellevoetsiuis niet aan gedacht zyn, dat het deze vereeniging zou mogen gelukken haar twintig jarig bestaan te kun nen herdenken. We kunnen dan ook niet nalaten Directeur, Bestuur en leden te felici- teeren met het behaalde jubileum. Gedurende deze twintig jaar heeft het „Viola" niet aan de noodigeafwisselingont? broken. Aan verschillende concoursen werd deelgenomen en geen enkele maal behoefde men zonder een prys huiswaarts te keeren. In 't geheel werden dan ook 27 prijzen be haald, bestaande uit 12 lauwerkransen, 4 lauwertakken en 11 medailles. Tweemaal heeft „Viola" zelf een concours georganiseerd die een schitterend verloop hadden en als bijzonder geslaagd mogen hee? ten. Voor liefdadige doeleinden heeft men nim mer de gevraagde steun onthouden. Dit jaar werd o.a. medewerking verleend aan de uit voering, gegeven door de bemanning van Hr. Ms. „Douwe Aukes", ten bate van het „Marine Sanatoriumfonds." De netto opbrengst van deze avond bedroeg ƒ54,—Op 18 Juni werd gezongen op de bazar ten bate van de ver eeniging „Het Groene Krvis"; zoo ook werd een bedrag van 8,50, zijnde de opbrengst van de aan den gezelligen avond verbonden schilderyen-teDtooDstelling, aan laatstge noemde vereenigiDg afgestaan. Ook by andere gelegenheden werd door „Viola" meermalen medewerking verleend. Het kan echter niet gezegd worden dat het „Viola" altyd voor den wind is gegaan, maar trots alle tegenspoed die men heeft ondervonden is men er toch in geslaagd de vereeniging in stand te houden. Een woord van hulde aan het adres van den Voorzitter, de heer S. C. Bronwasser, is hier zeer zeker op zyn plaats. In de jaren dat hy als Voor zitter is werkzaam geweest (ruim 15 jaar) is door hem altyd datgene gedaan wat ver richt moest worden om het voortbestaan der vereeniging te verzekeren en heeft hij steeds getracht de eensgezindheid onder de leden staande te houden, in welk streven hy dan ook volkomen is geslaagd. Het ledental liet dikwyis veel te wenschen over. Daar „Viola" op heden de eenige ge mengde zangvereeniging in deze gemeente is kan het toch zeer zeker een vereeniging zyn met een flink aantal leden. Indien er dus dames en heeren zijn die zich bij „Viola" wenschen aan te sluiten dan raden wij hun aan zulks zoo spoedig mogelijk te doen. Door lid te worden stelt gij U in de gelegen heid de zang beoefenen en verschaft gij U tevens vele genotvolle avonden. In de jaarvergadering van het vorige jaar werd besloten de herdenking van het twintig jarig bestaan te doen plaats hebben door het geven van een feestuitvoering. Met het oog op de aan deze uitvoering verbonden kosten en mede om de toegangsprijs zoo laag mogeiyk te kunnen stellen, werd tevens besloten de contributie, die toch al niet ge ring was te noemen, tijdelijk teverhoogen. Om deze uitvoering zoo goed mogeiyk te doen slagen werd bereids de medewerking verzekerd van den heer Kees Klaare (Humo rist en Conferencier) en zyn medewerker den heer A. Flora (Chanteur du piano) van Rotterdam, die by hun optreden voor „Viola" op 28 Februari 1928 zooveel succes hadden, dat zy daarna nog tweemaal te Nieuw-Hel- voet voor andere vereenigingen zyn werk zaam geweest. VEILINGBERICHT van Woensdag 14 October 1931 der coöp. liriolsche groenten- en truitveiling. Kropsla 1,30 tot 1,60 per 100 krop. Postelein 0,07 per k.g. Poters 2,20 per 100 k.g. Blauwe druiven 0,22 tot 0,46 per k.g. Boonen, dubb.st. ƒ16,— t. ƒ31,— p. 100 k.g. enk.stam ƒ23,—t. ƒ47,—p.lOOk g. stamsny 15,— 100 k.g. stoksny ƒ24,— tot ƒ34,— perlOOk.g Komkommers(w) 4,— tot ƒ6,30per lOOk.g Peen 3,10 tot 3,70 per 100 bos. Koepeen ƒ2,- per 100 k.g. Kroten 3,80 per 100 k.g. Knolrapen 2,80 per 100 stuks. Kool (roode) 1,10 tot 3,10 per 100 stuk8

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 5