Dagelijksche z< GESPRE H. ENGE! BINNENLAMD Steunt om nieuwe Stoombot de Autobusdienst EEN GOED Reclame-Bedstel 3-dee 'Wollen- en Gestikte Grootst speciaal Bed- en Té A. WIELHOl Telefoon 243 - SOMJ Goed Geref 't Halve IW.Feijenoord'sl l HENNE! ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 17 OGTOBER 1931. :I1j'rt; -i 4, en der Winkelsluitingswet, geldt hot bepaalde in de navolgende artikelen dezer verordening. Artikel 2. De winkels zullen voor het publiek geopend mogen zyn: a. van voormiddags vüf uur tot namid dags negen uur. b. op den Zaterdag van voormiddags vijf uur tot namiddags tien uur. Gedurende de maanden, dat den wetteljjken t(jd met één uur wordt vervroegd, worden gemelde uren met één uur later gesteld voor de Barbiers- of Kappersondernemingen' op Zaterdag namiddags met twee uren. Artikel 3. Het bepaalde in de artikelen 4 en O der genoemde wet geldt niet voor deze gemeente. Artikel 4. In de plaats van artikel 8, le lid, onder b en c der gemelde wet wordt gelezen: op de uren gedurende het ver boden is een winkel krachtens artikel 2 a dezer verordening voor het publiek geope'nd te nebben. Artikel 5, Het afgeven of bezorgen aan de huizen der ingezetenen van melk of melk producten is op Zondag verboden, na voor- middags 84 uur. Gedurende de maanden, dat den wetteliiken tyd met één uur wordt vervroegd, na voor middags 94 uur. Artikel 6. De verkoop door middel van automaten is verboden in de tijdvakken gedurende welke het verboden is een winkel voor het publiek geopend te hebben. Artikel 7. Deze verordening treedt in werking op het tijdstip, waarop de Winkel- slnitingswet, Staatsblad 1930 no. 460 in werking treedt. r, j ijstgesteld door den Raad der gemeente van 8' in de °P®nbare vergadering De Secretaris, De Burgemeester De voorzitter stelde voor de artikelen elk apart te behandelen en over elk artikel apart te stemmen ter voorkoming van verwar ringen. De verordening werd in haar geheel aan- genomen conform het voorstel. Bij elke stemming werd de meerderheid behaald met 1 stem. Tegen stemden telkens de heeren Prince, Gebraad, Beyer, van Schouwen en JLOS. Daarna kwamen in behandeling de voor stellen over de herbergsluiting op Zondag. De voorzitter deelde mede dat yan de heeren Fase en Jonker een voorstel was in gekomen de herbergen op Zondag den ge- heelen dag gesloten te houden. De beer Jonker gaf een korte toelichting op ztjn voorstel. B. en W. dienden het voorstel in om alinea 1 van art. 3 der verordening op de tappe rijen te wijzigen als volgt: Het is verboden de tapperijen open te hebben a. later dan 10 uur des avonds en vroe ger dan 5 uur 's morgens. b. op Zondag, later dan 2 uur namiddags en vroeger dan 12 uur des middags. De voorzitter deelde mede dat men de tapperijen niet den geheelen dag kan sluiten om wetteltike bepalingen, en dat daarom net voorstel van B. en W. afwijkt van dat de heeren Fase en Jonker. Fase: Ik wist niet dat algeheele sluiting met kon, en heb me daarom neergelegd bii het voorstel van de meerderheid van B. en W. Beijer: ifet dit voorstel is het weer even- zoo gegaan al3 de vorige vergadering met de verordening op winkelsluitingswet- de zaak is weer onvoorbereid ter tafel gebracht dat wensch ik in de allereerste plaats te con- stateeren. Fase zou ik den raad kunnen ge ven wanneer hij geen betrouwbare inlich tingen kan krjjgen over verschillende raken ik hem daartoe met genoegen de adressen wil verschaffen. Zoo in deze heb ik advies in- gewonnen bij den secretaris van de Ned vereen, tot afschaffing van alcoholische dran- ken. Er zijn geen wettelijke bepalingen tegen de algeheele sluiting van herbergen op Zon dagen. Ik persoonlijk kan me met algeheele sluiting vereenigen, ik doe dan ook het voor stel tot algeheele sluiting over te gaan. Miin fractie kan zich hiermede niet vereenigen doch als voorstander van afschaffing van den alcohol doe ik dit voorstel. Het voorstel van B. en W. geeft de ge legenheid nog om de pimpelaars in die 2 uur hun laarzen vol te nemen. Konden zij anders er den geheelen dag over doen om hel be- noodigde te consumeeren, dan zal dit voort aan in twee uur tyds moeten gebeuren en verwacht ik een veel grooter rommel, dan het thans dikwijls is. Jonker: Ook de gemeente Ryssen heeft een algeheele sluiting op den Zondag. De Wit: Mijn R.K. fractie kan zich met die beperking niet vereenigingen, wij R K ,dattkeen .Spanning in gepasten vorm toelaatbaar is. Zaterdags wordt er ook veel gedronken en daarom dient de politie streng toezicht te houden, en eventueele droükaards te verbaliseeren. GebraadIk meen dat we elk vr(j moeten onthouder626' b<m 'k p8r300nlïk geheel- Los i We hebben hier een gemengde ge meente en een groot gedeelte wil de vrijheid om zich in een herberg te begeven. Ik stel echter voor om niet tot sluiting van de her bergen over te gaan doch om een tapver- bod uit te vaardigen, zoodat het voortaan verboden zal zijn Zondags alcoholische dran- ken te tappen. Van Schouwen: Ik geloef dat we bezig zijn ook dit probleem evenzeer te vertroebe-l Iep als in de vorige vergadering de winkel- sluitlngsverordenlng, dat aanleiding gaf tot ongewenschte besluiten. Het komt mij voor dat het voorstel Beller gesteund moet woi- den wil het in .stemming komen en wanneer die steuu door eeu der heeren verleend kan worden, het beste is eerst dit voorstel dat de verste strekking heeft in stemming te brengen dan kan men zien welk van de verdere voorstellen dan de verste strekking heeft en daarover dan nader te beslissen, dan houden we de voorstellen streng ge- S,J Jonker zeide het voorstel Beijer te steunen. Dit werd in stemming verworpen met 8 tegen 3 stemmen, die van de heeren Beyer, Fase en Jonker. .„i Dan kwam in behandeling het voorstel van B. en W. om de herbergen 2 uren open te hebben. - Van Schouwen: Bij het tapverbod van Los en het voorstel van Los zijn diverse moge lijkheden tot wijzigingen open gelaten. Nu echter de meerderheid uitgemaakt heeft dat men geen prijs stelt op algeheele sluiting van de herbergen. Mijn persoonlijk oordeel is om ieder vr(j te laten in zijn genoegens. De overheid heeft niet te heslissen ieder dergelijke verplichtingen op te leggen. Het is historisch dat de herbergen open zijn des Zondags. De gemengde bevolking heeft zich een eigen leefwijze geschapen en ook die is te eerbiedigen. Wanneer er zich echter exces- sen gaan voordoen heeft de politie daarvoor te waken. Zoover ik echter weet is dat hier toch nimmer het geval. Ik persoonlykkom Zondags nimmer in de herberg. Ik acht het echter ongewenscht om vreemdelingen die uit rijden zijn de gelegenheid te ontnemen zich even te verpoozen om den dorst te lesschen. Jonker: Wanneer Zondags om 10 uur op den Oostdp gaat kijken zult U zien dat het daar niet in orde is en de Zondagsrust deerlijk gestoord wordt. Los: De politieverordening is er, doch deze wordt niet nageleefd. Wanneer er overtre- dingen zijn moeten zij ook gestraft worden, anders hebben wij aan al onze bepalingen niets. De politie dient zeker straffer op te treden. Jonker i Wanneer straks de veerverbin- dingen tot stand gekomen zijn, zullen de menschen van Brabant en de Hoeksche Waard naar hier komen om eens uit te leven en dat moet voorkomen worden. Voorzitter: Die verbindingen zijn er nog lang niet. Daarna kwam in stemming het voorstel van B. en W. dat werd verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Beijer, Fase, Jonker en Van den Boogaart. Daarna kwam nog in stemming het voor stel van Los om een tapverbod uit te vaar digen. Dit werd aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren Los, Gebraad, Van den Boogaart, Beyer, Jonker en Fase. Het verbod zal in werking treden met 1 Januari 1931. Rondvraag. Gebraad zeide dat de werkeloosheid reeds haar intrede heeft gedaan. Ik stel voor reeds vroegtijdig maatregelen te nemen dit zoo veel mogelijk te voorkomen en een com missi e van bijstand te benoemen. Voorzitten Dat was reeds het plan van B en W. Er zijn twee vacatures. 'De Wit: Eigeniyk maar één, want Van den Berg is volgende vergadering weer in ons midden. Van den Berg werd bu acclamatie her benoemd op voorstel van den heer Beijer. Beyer stelde tevens voor by acclamatie in de vacature Tuns te benoemen den heer Pollemans. Alzoo ook besloten. De heer Prince wenschte die functie niet meer te aanvaarden en zoo werd ook deze vacature vervuld. Na verschillende stem mingen, Van Schouwen en De Wit wenschen nadien niet in aanmerking te komen, werd gekozen de heer Fase. Daarna werd de vergadering gesloten. Vergadering van den Raad der gemeente Stad aan 't Haringvliet, op Dinsdag 13 October 1931, des voormiddags 10 uur. Aanwezig met den Voorzitter alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. De begrooting van den keuringsdienst van waren te Dordrecht voor den dienst 1932; waarop als bydrage van deze gemeente is geraamd 146,86, welk stuk voor kennis geving wordt aangenomen. Schoolartsendienst. Naar aanleiding van een schry ven van den Centralen Ouderraad van Goeree en Over- flakkee betreffende hét verleenen van i cent per inwoner voor het voeren van actie ter verkryging van een schoolartsendienst op dit eiland, stellen B. en W. voor geen by drage te verleenen, omdat in tyd van ma laise geen nieuwe lasten op de gemeente kunnen worden gelegd en van meeningzyn dat hier wordt getreden op het terrein der ouders en de overheid daar geen roeping heeft. De heer Wagner deelt het gevoelen van B en W. en meent dat de ouders er niet op gesteld zullen zyn dat de overheid de zorg over hun kinderen overneemt. De heer Berk vraagt of het Ryk ook sub sidie verleent aan een in te stellen school artsendienst. De heer v. Sprang is ook voor het voor stel van B. en W. doch acht de kosten niet de voornaamste reden. Hy wil rekening hou den met het beginsel dat dit ingrypen van de overheid niet toelaat, hoewel de kosten natuuriyk ook als een bezwaar kunnen gel den. Stel het geval dat eeu schoolartsen dienst wordt verkregen, dan is de gemeente ook verplicht hetgeen de betrokken arts voorsctaryit en door de oudera niet kan wor den betaald, voor eigon rekening te nemen. Een dergeiyk besluit heeft z. i. zeer ver strekkende gevolgen. - De heer Berk meent dat wanneer de ouders door tusschenkomst van een schoolarts op de hoogte worden gehouden met den ge zondheidstoestand van hun kinderen zy erg dankbaar voor zulke rapporten zullen zyn. Na nog eenige bespreking wordt met al- gemeone stemmen besloten niet in te gaan op het verzoek van den Centralen Ouder raad betreffende het verkrygen van een schoolartsendienst. Plaatsing brandkranen. In verband met de aan te leggen drink waterleiding is een verzoek ingekomen van de Ind.My. „Mabeg" over in deze gemeente te plaatsen brandkranen. Voor rekening van de Stichting worden in deze gemeente vyf spui-brandkranen ge plaatst, terwyi voor de overige te plaatsen brandkranen de gemeente zal hebben te be talen 30,— per brandkraan of een jaarljjk- sche betaling van 3, Op een by gevoegde plattegrondteekening is door B. en W. aangegeven op welke plaat sen zy brandkranen noodig oordeelen. Na eenige bespreking wordt besloten nevens de vyf voor rekening der stichting, zeven brandkranen voor rekening der ge meente te laten plaatsen. De kosten ad ƒ210 zullen in eens worden voldaan. Ambtenarenreglement! De Voorzitter stelt voor in verband met het ingekomen advies van den Bond van Gemeente-Ambtenaren, dit advies by de raadsleden te laten circuleeren en het ambte narenreglement in de volgende vergadering te behandelen. Hiertoe wordt besloten. Gemeentebegrooting dienst 1932. De Voorzitter stelt nu aan de orde de be handeling der gemeentebegrooting dienst 1932 en vraagt of bezwaren bestaan tegen door B. en W. aangeboden begrooting. De heer v. Paasse acht het in dezen tijd van malaise noodig dat op de gemeente ambtenaren inplaats van 2 het maximum zynde 8|% als pensioenpremie wordt ver haald. De regeering heeft ook voorstellen inge diend om de salarissen van de ryksambte- naren te verlagen en omdat alhier de sala rissen niet kunnen worden verlaagd is m.i. de eenige weg meer pensioenverhaal op de gemeente-ambtenaren. De steeds goedkooper wordende levens standaard zou anders voor de ambtenaren een verhooging beteekenen. De heer Berk: Ik kan mij geheel vereeni gen met het voorstel van den neer v. Paasse. De heer Braber J.Lzn.: Het is nog niet bekend of de voorgestelde verlaging der sala rissen van de Ryksambtenaren zal worden aangenomen. Mocht dit het geval zyn, dan is toch te verwachten dat Ged. Staten wel voorstellen zullen doen om de salarissen van de gemeente-ambtenaren ook te ver minderen. Ik acht het dan ook in ditstadium verkeerd het pensioenverhaal op de ambte naren te verhoogen, omdat dan mogeiyk een dubbele salarisvermindering zou plaats heb ben. De heer v. Sprang: Er wordt thans veel gesproken over hooge salarissen en al is nu moeiiyk uit te maken wanneer een salaris te hoog is, zou ik wel voor vermindering van salaris zyn in verband met de heer- scbende malaise. Nu echter de gemeente niet kan besluiten tot salarisvermindering, omdat dit tot de competentie van Ged. Staten behoort, acht ik het verkeerd door pensioenverhaal de salarissen te verminderen. Myn meening is dat een werkgever verplicht is te zorgen voor pensioen der werknemers en kan mij dus niet vereenigen met het voorstel van den heer v. Paasse. De heer Wsgner: Door het verhalen op alle ambtenaren van 8J pensioen worden m.i. de ambtenaren met een laag salaris het meest getroffen. Ik vind dit erg onbillyk. De heer Berk: Ik voel wel wat voor de opmerking van den heer Wagner en zou daarom de salarissen van den weegmeester en den gemeentereiniger willen verhoogen met het bedrag dat wordt verhaald. De Voorzitter: v. d. Boogert verdient niet meer dan de gemeentereiniger. Waarom noemt U die niet? Tussohen de heeren Wagner en Berk ont staat een discussie overhetalofnietbillyke van een regeling zooals Berk die voorstelt. Het voorstel van den heer v. Paasse wordt in stemming gebracht en verworpen met 6 tegen 2 stemmen. Voor de heeren v. Paasse en Berk. De heer v. Sprang vraagt eenige inlichtin gen over den post druk-en bindwerk, welke door den Voorzitter worden verstrekt. De heer Berk: Ik zou gaarne zien dat een post op de begrooting wordt geraamd voor werkverschaffing. Vermoedeiyk zal ook hier a.s. winter wel werkloosheid zyn en dan kan het dageiyksch bestuur, wanneer een zeker bedrag is geraamd, deze zaak nader regelen. Wy hopen natuuriyk dat het niet noodig zal blyken te zyn. De heer Braber J.Lzn.: Het ïykt my beter geen post op de begrooting te plaatsen. Indien later blykt dat het noodig is voor werkver schaffing te zorgen kan de Raad zelf uitspraak doen, hoe moet worden gehandeld. De ge legenheid maakt een dief. De heer Wagner: Ik ben van meening dat by werkloosheid _moet worden gehandeld, maar acht het een gevaar nu reeds een post op de begrooting te plaatsen. Wanneer de werkgever weet dat de gemeente gelden beschikbaar heeft zou de mogeiykhoid be staan dat hy zyn arbeiders bedankt. De heer v. Paasse: Men kan altyd nog maatregelen nemen, wanneer het noodig blykt. De heer v. Sprang: Het is voor deze ge meente altyd lastig. Wanneer de werkgevers uit Middelharnis, waar toch een groot gedeelte van de arbeiders uit deze gemeente werk zaam zyn, weten dat alhier steun wordt ver leend, zullen zU gauw geneigd zyn hun arbei ders te ontslaan, omdat zy niet behoeven by te dragen in de kosten van een steun regeling. Dit is voor de werkgevers in deze gemeente dan een strop, omdat zij boven het loon der arbeiders nog by moeten dragen in den vorm van belasting voor de nalatig heid van werkgevers uit een andere gemeente. Bovendien geloof ik en om die reden heb ik myn stem uitgebracht op de thans zittende wethouders, dat indien er nood is, zy met voorstellen zullen komen. De Voorzitter vraagt den heer Berk of hij zyn voorstel in stemming wenscht te bren gen. De heer Berk deelt mede dat hij zyn voorstel intrekt Hierna wordt de gemeentebegrooting dienst 1932 voorloopig vastgesteld als volgt: Ge wone dienst OntvangsteD en Uitgaven 47018 426,- Kapitaal dienst: Ontvangsten 3015.425,— Uitgaven 2400,-. Batig saldo 615.425,-. Rondvraag. De heer v. PaasseToen de verkeersspiegel in de Nieuwstraat werd geplaatst kon dit niet op de juiste plaats geschieden in verband met een daar aanwezigen telefoonpaal. Nu deze verwyderd is, kan de spiegel op dejuiste plaats worden gebracht. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. OVERVAL OP EEN BANKKANTOOR TE AMSTERDAM. Het personeel met revolvers in bedwang gehouden. Een klein bedrag gestolen, de bandieten ontkwamen. Dinsdagmiddag ongeveer half vyf is te Amsterdam een overval op een bankkantoor geschied. Voor het kantoor van de Bank-Associatie Wertheim en Gompertz Koninginneweg 275, hoek Amsteiveenscheweg, stopte een per sonenauto waarin volgens verklaringen van enkele personen zich vijf mannen bevonden. Drie er van stapten eruit en giDgen het kantoor van bovengenoemde bank binnen. Het was in het portiek schemerdonker, doch binnen brandde volop licht. In het portiek schynen de mannen zich van maskers te hebben voorzien. Met revolvers in de hand stormden zij het kantoor binnen, en dreigend met de revolvers eiscbten ze van den ver schrikten kassier geld. De consternatie in het kantoor was groot. De kassier, die geheel van streek van dit onverwachte bezoek was, zeide tegen een der mannen, dat de brand kast in het lokaal er naast stond. Deze stapte naar binnen en greep uit den kast een tasch waarin bankbiljetten waren, ou- dertusschen hielden de anderen het personeel met hun revolvers in bedwang. De directeur van het bykantoor, die in zijn privékantoor zat, greep plotseling een sigarenaschbak en slingerde deze door een ruit aan den kant van de Amstelveensche weg. Dit deed hy om de aandacht van het publiek buiten te trekken. De mannen schrokken hiervan en vluchtten het kantoor uit, hoewel een van de bedienden nog pogin gen aanwende om den laatsten man te grypen. Dit mislukte. De auto stond voor de deur en den motor was reeds aangezet. Vliegensvlug klommen de mannen erin, en met een zeer grooto vaart verdwenen zij in de richting van den Koninginneweg. Inmiddels had zich zeer veel publiek voor het gebouw verzameld, en de politie van verschillende kanten opgebeld, arriveerde in auto's. De commissaris van politie van het bureau Overtoom de heer D. Dykstra en inspecteur L. M. v. Pinxsteren, waren met een aantal rechercheurs en agenten bet eerst aanwezig. De omgeving van het bankgebouw werd afgezet en een onderzoek ingesteld. Even later arriveerde de officier van justitie, mr. H. W. Masink. Het autonummer was door een persoon opgenomen, doch by onderzoek bleek dit valsch te zyn, en niet te bestaan. Van geen van de mannen kon men een signalement opgeven. Het schenen echter jonge menschen te zyn. Het bedrag, dat is geroofd, bleek twee honderd gulden aan binnen- en buitenlandsch bankpapier te zyn, zoodat de buit voor de mannen niet is meegevallen. Het personeel was nog lang nadien van streek. Voor het gebouw waarvoor een politiepost was ge plaatst, werd gedurende den geheelen avond bet geval druk besproken. Een vliegor, die niet opging. Een mislukte oplichtcrs-truk Sedert eenigen tyd heeft een huis aan den 'sGravendykwal te Rotterdam te koop gestaan. Tegen het einde van Augustus ver scheen een gegadigde, een Duitscher, die het pand zou koopen. Hij wist den eigenaar te bewegen, hem het pand voorloopig in ge bruik te geven, zonder dat h(j handgeld had gegeven. Op 1 September trok de Duitscher in het pand, dat maar heel gewoon werd gemeubileerd, omdat de eigenlyke boedel nog uit Duitschland moest komen. Dezer dagen kwam do oorspronkelyke eigenaar er achter, dat de Duitscher het buis aan een derde had verkocht. Bovendien had hy de bovenwoning verhuurd. Do nieuwe kooper zou 2000 handgeld geven en de huurder zou ruim 60 per maand betalen. De oorspronkelyke eigenaar waarschuwde de politie, die wist te ver hinderen, dat het geld aan den Duitscher ter hand werd gesteld. Sindsdien is de man verdwenen en Woensdagmorgen heeft een deurwaarder de schaarsche boedel op straat gezet. Toevallig kwam toen juist een radio- handelaar voorby. Deze schrok geweldig, toen hy den boedel op straat zag staan. Hy had n 1. aan den Duitscher twee radio-toestellen verkocht, die wel geleverd, maar nog niet betaald zyn. Het is niet onwaarschijniyk, dat binnenkort nog meer gedupeerde winke liers voor den dag zullen komen. Kolendampvergiftiging. Tengevolge van kolendampvergiftiging is de 82-jarige D. v. W. te Oud-Beyerland in zyn woning bewusteloos aangetroffen. Met een zuurstoftoestel is getracht de levens geesten op te wekken, v. W. is echter over leden. JACHT VERGAAN BIJ SCHIER MONNIKOOG. Reeds één lyk gevonden. TERSCHELLING, 14 Oct. Hedenmiddag is aan het strand te Schiermonnikoog de helft van een klein jacht, vermoedeiyk van Amerikaansche nationaliteit, aangespoeld, dat in het Friesche Gat bij Schiermonnikoog moet zijn vergaan. Het scheepje is waar- schynlijk door den plotseling opkomenden storm overvallen en door de golven - de zee stond hedenmiddag zeer woest door midden gebroken. De schipper van de reddingboot „Insu- linde" van Oostmahorn heeft één lijk opge pikt, waarschljniyk dat van den schipper. In de portefeuille van het slachtoffer vond men een Amerikaansch rybewijs. De naam van het jacht is tot dusver onbekend. Wel bevond zich op het aangespoelde wrak een naamplaatje van den scheepsbouwer. Het opschrift op dit naamplaatje luidde: Wilbur, Morse, builder. Men vermoedt, dat, behalve de persoon, wiens lijk is aangespoeld, nog een of meer opvarenden aan boord moeten zyn geweest. Vanuit Leeuwarden meldt men: Hedenmiddag kwam de stoomtrawler Vier Gebroeders van den heer Scherpenhuizen te Groningen, tbuisbehoorende te Zoutkamp, in deze haven binnen en rapporteerde een zeil schip in nood te hebben waargenomen. Daarop is 's middags te één uur onmiddellijk de motorreddingboot Insulinde uitgevaren om zoo mogelijk hulp te verleenen. Deze is hedenavond te kwart over zes in Oostmahorn teruggekeerd en heeft behalve verschillende wrakstukken een lijk aan land gebracht, dat van twee zwemvesten was voorzien. Het horloge, dat bet slachtoffer by zich droeg, was stil blijven staan op 10.03. Het scheepje, dat vermoedeiyk vanAme- rikaanschen of Engelschen oorsprong moet zyn, is vergaan op den hoek van het Friesche gat op de z.g. Kuipersbilt, op ongeveer 1000 meter afstand van den vuurtoren. De kust wacht van Schiermonnikoog heeft het in nood verkeerende jacht niet opgemerkt, hoe wel de opvarenden wel noodseinen moeten hebben gegeven. In den top van den mast, die op het strand van Schiermonnikoog is aangespoeld, was althans een deken vast gebonden. Op een der wrakstukken staan de woorden Wilbur Amorse Builder Friendship H.E. De bemanning van de reddingboot Insu linde heeft op zee ook de roef van het ver gane vaartuig zien drijven, doch dit wrakstuk niet kunnen meenemen. Men vermoedt dat zich drie personen aan boord hebben bevon den, die zeer waarschynlijk allen zyn ver dronken. De reddingboot is hedenavond niet meer uitgevaren. Het scheepje is geheel uit elkaar geslagen. Het opgevischte lijk is van een manneiyk persoon van naar schatting onge veer 39 jaar. De man droeg een baard, terwyi op foto's, die tusschen zijn papieren werden gevonden, een persoon zonder baard staat afgebeeld. SANTPOORT, 11 Oct. In de schaduw van de ruïne van Brederode waren Zondag middag vele duizenden toeschouwers getuige van interessante vliegdemonstraties, welke georganiseerd werden door den Südwest Deutscher Sport-Flugverein Giessen en de directie van hotel „Velserend". De leiding berustte b(j den heer Ludwig Maier, leider van de vliegoefenschool van het Deutsche Luftfahrt Verband en den heer J. J. van Balkum, luitenant-vlieger te Soesterberg. De Duitsche kunstvliegers hebben fraaie staaltjes van hun kunst te zien gegeven, die de bezoekers menigmaal in spanning brach- teD. Ook een ballonjacht was zeer interes sant. De clou van dit uitstekend geslaagde vliegfestyn waren de parachute-sprongen van den piloot Wiegmayer, luitenant-vlieger b.d. en Claire Lange. Ook Wiegmayer deed een succesvollen sprong. H(J kwam echter ver buiten het terrein terecht, nameiyk naby het Brederode- duin. Toen Friiulein Lange gedaald was, verbrak het publiek de afrastering om de koene parachutiste te verwelkomen. Overigens ver- Een goede nachtrust zal Uw vermoeic stellen, Uw dagelijksche zorgen gemakV Een goede nachtrust eischt een goec heid. Zorg voor Een goed bed behoeft thans niet duur Driedeelig Kapok-matras met linnen damast ov f 37.50, f 42.50, f 47.50. 2-pers. Bedsiel gevulc deerd onvermengde Kapok f 24.75. Stalen gezo matras f 10.50, f 12.50 f 14,45 f 16.50. Kapok gegarandeerd onvermengd Door den grooten en bijzonder voordeeligen inkoo dan ook spotgoedkoop mee. Wollendekens 2-per Zware fantasie-deken f 8.50. Gestikte dekens f f 8.50, f 10.75. HUISMOEDERS! Wij raden U in Uw Iets koopt, bezoekt eerst om UriF" Kachelzeiltjes 28 c en daarbij dagelijksch genot. waarbor onderho v. d. Taksl ROTTEI Telef. Interc. Gevestigd se WAT HEB JE NOU GEKOCHT HENK en opnoemen: één Salon «Dressoir, 2 Clubs, alles zelf fabriceert, zooals Schuiftafels voorl gebied van Meubelen niets opnoemen of hij levert het liepen deze demonstratie, dank zy den goeden politic-maatregelen, zeer orderltjk. Er deed zich nog een klein ongeval voor. Een 16-jarige Haarlemsche jongen, die op den steiger van een in aanbouw zijnd huis was geklommen om naar de demonstraties te kijken, had het ongeluk er af te vallen, waarbij hij een pols brak. GEVECHT TUSSCHEN ARBEIDER EN POLITIE. De man gewond. WEERT, 14 Oct. Gisteravond tegen 9 uur ontstond aan de Maaspoort naby het café van den heer M. R. een hevig gevecht tusschen eeD arbeider uit Nederweert en een politieman die van zyn klewang gebruik moest maken en daarmede den aanvaller bloedende verwondingen toebracht- Toen n.l. de surveilleerende agent van politie J. H. Huskens zag, dat een op een rywiel gezeten meisje tegen een langs de straat gespannen koord reed, waaraan een lantaarn bevestigd was ter waarschuwing voor j vrerl de Ij meis verk uit den Cr aan Hij men! hebt naar bedr! wild hevi iyf, f klevi vech beuil rriel de deti agei

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 2