:uwe Modeblad en hebben nog enkele EMIEBOEKEN nneert U nog heden Burgerlijke Stand BINNENLAND ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 14 OCTOBER 1931. 3 (Adv.) pn een ingezetene alhier isproces- pgemaakt wegens overtredingIJk- tegen een anderen inwoner pro- li is opgemaakt wegens rijden des pnder licht. het suikerpeen hakken had de |C. H. het ongeluk een stukje van te hakken en geneeskundige hulp kas. Ier dagen arriveerde hier en had de Ig plaats van de nieuwe motorbrand- pn de Molenlaan werd de spuit ge en bleek aan de gestelde eischen |en. Deze spuit kan met 4 stralen verken en geeft 1500 L. water per I terwijl de oude 500 L. per minuut londag IS October des voormiddags 1 hoopt voor de Vrijz. Herv. op te Ds. G. J. W. Oldeman uit Delft, in Ivan den heer Van Rikxoort aan den >g. iiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii op het smber-nummers nog gratis. Laatste aanbieding. uiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiniiiiiiiiiiii JtKINGEN. In het St. Joris Gasthuis ft is dezer dagen overleden Pietertje |us, die sedert vele jaren daarin ver werd. I. van D{jk, die geruimen tijd de functie roster in de Ned. Herv. kerk vervuld heeft tegen 1 Januari a.s. eervol ont- |it die betrekking aangevraagd. ..s. Zondagavond te 6 uur hoopt in de ïerv. kerk alhier op te treden ds. Smit leemstede, die verbonden is aan het |ht van lijders voor vallende ziekten. alhier zijn lid van die stichting, die de macht van 't kleine" een goede |de is. ILLENDAM. Toen j.l. Zaterdag de P. Blokland met zijn auto over de traat kwam rijden, stak het zoontje e Visser juist de straat over, met het g dat het voor de auto terecht kwam, door bet snelle remmen werd erger omen, zoodat het met den schrik goed Tegen J. A. K.ls proces-verbaal opge- t wegens het rijden zonder licht. Door schipper S. Troost zal een motor n blazorschuit geplaatst worden. EDEHEEDE. J. van Splunder in het rsche bosch kwam tot de onaangename ekking dat er 25 worsten van hem waren reemd. Den hond van K. Troost aan den nieuwen werd door den motorrijder S. een poot gereden en is weer gezet. De berijder over de kop en liep een verwonding op. Als een zeldzaamheid kaD gemeld wor- dat onder de musschen alhier een witte komt. De visscher G. Orgens had het ongeluk steek van een peunis te krijgen waardoor dvergiftiging ontstond. De Roode Kruis collecte heeft in deze eente ruim 13,- opgebracht. De afgeloopen week werden van hier 0 balen uien vervoerd. De garnalenvisschers hebben de afge ven week van 40—60 kilo garnalen per en schuit gevangen. iUDDORP. Aan den heer Loef van Rot- Jam is door B. en W. vergunning verleend het bouwen van een landhuis in de duinen er. De garnalenvisschers hebben de afge- pen week van 50 tot 60 k.g. garnalen dag en per schuit gevangen en aan de erijen geleverd. Als zeldzaamheid kan gemeld worden dat bij M. Hoek in den Oostdjjk nog een seringenboom in vollen bloei staat. Van Bas Tanis viel een 1-jarig kind zoodanig van een stoel, dat het een hersen schudding opliep. In de weervisscherUen werden de vorige week geen zalmen gevangen. NIEUWE TONGE. Bevolking. Ingekomen: W. Kievit van Dirksland. Vertrokken: C. P. BuUs naar Oolgensplaat en H. C. Hoordijk naar Rotterdam. Als gemachtigden van het kiescollege b(j de Ned. Herv. gemeente alhier zijn her kozen! B. v. d. Broek, P. v. d. Houten, Joh. Dekker Pzn. en Joh. Luchtenburg. Vorige week z(jn uit deze gemeente vervoerd 2100 balen uien, 1500 balen koepeen en SOD H.L aardappelen. 3. en W. dezer gemeente hebben ver gunning verleend aan de IJsclub „de Vlakte" tot het houden van een fancy fair. In deze gemeente is een geitenfok- vereeniging opgericht met aanvankelijk 39 leden. OUDE TONGE. Ter algemeene kennis is gebracht, dat een opgaaf van de uitkomst der metingen en schattingen van gebouwde en ongebouwde eigendommen, t/m. 7 Nov. a.s. ter Gem. Secretarie ter inzage ligt. Aan de markt werden aangevoerd 27 runderen, 53 biggen en 1 mand kippen. Han del matig. Dhr. C Kroon geraakte met zijn duim tusschen een cirkelzaag. Medische hulp moest worden ingeroepen. De melkprijs is met 2 cent per liter verlaagd en gebracht op 12 ct. Voetbal. Xerxes speelde Zondag tegen D. J. S. te Middelharnis. Laatstgenoemde won met 2 1. OOLTGENSPLAAT. Vorige week werden van hier per scheepsgelegenheid vervoerd: 5S900 K.G. uien, 50.748 K.G. aardappelen en 9300 K.G. koepeen. Bij de arbeidsbemiddeling (staan reeds 32 werklooze landarbeiders ingeschreven. Er zijn veel minder suikerbieten te verwerken dan vroeger. Zoo komt het dat de werkloos heid zoo vroeg is begonnen. Als men be denkt, dat de werkloosheid tot het voorjaar duurt, weet men dat ook in deze gemeente een droeve winter voor de deur staat. De heer J. M. van der Griend heeft aan B. en W. een verzoek gezonden om vergun ning voor het plaatsen vaneen motor in zijn klompenmakerij. DEN BOMMEL. Tegen J. V. is door den rijksveldwachter proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Jachtwet,z.g.licht bakken. Dezer dagen is een aanvang gemaakt met het vernieuwen van een gedeelte der kade. Het werk wordt uitgevoerd door den heer 0. Esseiing van Middelharni3. Loop der bevolking. Ingekomen: J. C. Kasteleijn, van Stad aan 't Haringvliet; A. J. v. d. Made, van Ouden water; J. M. Brands, van Ooltgensplaat; D. A. Braber, van Den Haag; A. Westdorp, van DelftC. v. d. Made en gezin, van Nieuwe Tonge; M. Vroegindewetj, van Stad aan 't Haringvliet; J. Leidens, van Ooltgensplaat. Vertrokken: H. J. Vervloet, naar Oude Tonge; M. L. de Wit, near Eindhoven; S. Holleman, naar Stad aan 'tHaringvliet; C. Osseweijer naar OoltgensplaatH. M. Romein naar Middelharnis; M. Vervloet, naar Rot terdam; A. H. Rosmolen, naar Woerden. UITSLAG der verloting ten bate van het Groene Kruis, afdeeling HELLE VOETSLUIS en NIEUW-HELVOET, gehouden in Tiaoli, op 7 October 1931. Groote verloting: le prijs: Divan, no. 240; 2e prijs: Gem- berstel. no. 567; 3e prijs:Kunstvaas,no.23; 4e prijs: Huishoudpop, no. 515; 5e prijs: SGhilderij, no. 106; 6e prflsi Schemerlamp, no. 152;'7e prijs: Klokje, no. 519; 8e pr(jB: Theezeef, no. 451; 9e prijs: Messenpolljster, no. 592; 10e prijs: Bloempot, no. 538; lie prijs: Chineesch theeblad, no. 75; 12eprijs: Schilderij met kruissteek, no. 672; 13eprijs: Blaadje, no. 642; 14e pr{js: Taartschep, no. 670; 15e prijs: Melkkan, no. 591; löeprljsi Gascomfoortje, no. 073; 17e prpi Pan, no. 493; 18e prijs: Bonbonmandje, no. 62; 19e prijs: Kleedje, no. 743; 20e prijs:Manicure, no. 329 21e prijs: Bloemvaas, no. 267; 22e prijs! Opiumpijp (Zilver), no. 671; 23e prijs: Flacon Eau de Cologne, no. 147; 24 prijsi Japansche vaas, no. 102; 25e prijsRanja, no. 603; 26e prijs: Borstelhanger, no. 692; 27e prijs: Tabakspijp met tabaksdoos, no. 612; 28e prijs: Pressepapier, no. 151; 29e prtjsi Kistje sigaren, no. 18; 30eprijs: Luxe karaf met schilderijtje, no. 180. Kleine verloting. Groene loten: Verpleegster, no. 9; Ledikant met pop, no. 252; Waschtafel, no. 231. De prijzen zijn ter beschikking en kuDnen tegen inwisseling van het lot tot 1 Novem ber a.s. worden afgehaald bij. Mevr. Berkhout, Straatweg Nieuw-Helvoet en wel Woensdag en Zaterdagmiddag te 3 uur. Na 1 November zullen de niet afgehaalde prijzen tot 7 Januari 1932 ter beschikking blijven, waarna zij, indien niet afgehaald, aan de vereenlging vervallen. Het Comité. NIEUW-HELVOET. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen een persoon, die op een motorfiets reed zonder achterlicht, tegen een ander persoon, die baldadigheid pleegde, door op den Rijksstraatweg op een kast te klimmen, die door de Posterijen aldaar was aaogebracht en tegen verschei dene personen, wegens het rijden op een rijwiel zonder reflector. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden ledige dames- portemonnaie, en is als verloren aangegeven een dames-portemonnaie met eenig gelden twee sleuteltjes, tevens werd als verloren aangegeven een belastingmerk in étui. Tot jachtopziener in de Duinen alhier is in de plaats van den heer E. Hofland aan gesteld de heer H. Ridderbroek uit Vier- lingsbeek. Genoemde is reeds in functie. VEILINGSBERICHT vun Vrijdag 9 October 1931. der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „Oostvoorne", Kropsla 0,80 tot ƒ2,60 per 100 krop. Rad(js 1,10 tot 2,80 per 100 bos. Postelein 0,07 tot 0,12 per k.g. Spinazie 0,06 tot 0,14 per k.g. Poters 1,80 tot 2,50 per 100 k.g. Aardbeien 0,81 tot 1,34 per k.g. Witkrop 1,90 tot 1,80 per 100 stuks. Blauwe druiven 0,21 tot 0,38 per k.g. Boonen dub. stam 14,— t. ƒ34,— p. 100 k.g. enk.stam ƒ18,-t. ƒ26,—p.lOOk g. perfect ƒ16,— tot ƒ24,—p. 100k.g. stoksni) 22, tot ƒ38, per 100 k.g. Tomaten A 14,20 per 100 k.g. B 12,30 per 100 k.g. C Jf 12,80 per 100 k.g. CC 4,— per 100 k.g. bonken 10,- per 100 k.g. Komkommers(w) 0,90 tot /3,60perl00k.g. Peen 2,70 tot 6,50 per 100 bos. Peen f 3,20 tot 6,20 per 100 k.g. Kroten 1,10 tot 3,— per 100 bos. Kool (roode) 1,20 tot 3,80 per 100 stuks. (savoye) 1,10 tot ƒ5,— p. lOOstuks. Bloemkool 1,20 tot 8,— per 100 stuks. Andüvie 1,20 tot 2,60 per 100 krop. Uien 1,20 tot 3,80 per 100 k.g. Tafelperen 0,14 tot 0,32 per k.g. Tafelappelen 0,12 tot 0,28 per k.g. Keukenappelen 0,02 tot 0,12 per k.g. Keukenperen 0,03 tot 0,14 per k.g. Spruiten 0,03 tot 0,16 per k.g. Selderij 1,20 tot 2,20 per 100 bos. Meloenen 0,02 tot 0,14 per stuk. Kipeieren (netto) 5,50 tot ƒ5,80p. lOOstuks. Kleine eieren 4,30 per 100 stuks. Aanvoer 21 300 stuks. VEILINGBERICHT van Maandag 12 October 1931. der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „Oostvoorne". Kropsla ƒ0,80 tot 2,20 per 100 krop. Radijs 1,10 tot 2,20 per 100 bos. Postelein f 0,04 tot 0,09 per k.g. Spinazie 0,07 tot 0,12 per k.g. Blauwe druiven 0,20 tot 0,35 per k.g. Boorien (dubb. stam) 14,-1. 36,— p. 100 k.g. (stoksuiker) 18,-1. 33,- p. 100 k g. (stoksnij) 18, t. 38, p. 100 k.g. Augurken 0,32 tot 0,86 per kistje. Peen 2,20 tot 6,50 per 100 bos. Kroten 1,10 tot 2,60 per 100 bos. Kool (roode) 2,10 tot ƒ6,20 per 100 stuks Kool (savoye) 2,20 tot ƒ4,50 per 100 stuks. Andijvie 1,20 tot 3,80 per 100 krop. Tafeiperen 0,09 tot 0,26 per k g. Tafelappelen 0,07 tot 0,22 per k.g. Keukenappelen 0,03 tot ƒ0,11 per k.g. peren 0,02 tot 0,09 per k.g. Selderij 1,40 tot 2,60 per 100 bos. SOMMELSDIJK. Geboren: Arendje, dochter van Teunis Koote en Pieternella Westdtjk. Ondertrouwd: Hendrik van Putten, 30j-, te Dirksland, en Dina Cornelia van den Doel, 26 jaar, alhier. NIEUWE TONGE. Geboren: Maatje, d. v. C. Noteboom en C. de Jong; Hendrik, z. v. J. Simonse en C. W. v. d. Vliet. DEN BOMMEL. Geboren: Hendrikus, z. v. J. van Wijk en J. J. Vervloet; Cornelia, z. v. W. Berken hout en N. Berkenhout; Aagje en Cornells, z. en d. van J. de Graaf en M. de Geus; Anthonie, d. v. J. de Boed en J. P. Kornet; Adriana Cornelia, d. v. J. Vervloet en E. J. Moerenhout; Jan, z. v. N. Osseweier en J. Mulder; Maria, d. v. A. Vervloet en A. N. v. Wp; Lena, d. v. A. de Vos en A. Fokker. BRIELLE, van 2 8 October. Geboreni Kornelis en Florus, zoons van F. van Driel en F. van der Starre; Lena, dochter van N. Hetjmans en A. van Hepen, Overleden! Aagje Vermaas, 69 jaar, echt- genoote van J. de Klerk. Openbare vergadering van den Raad der gemoente HELLEVOETSLUIS, op den 8 October 1931, des nam. 8 uur ton Ilaadhuize. Voorzitter: de Burgemeester. Secretaris: de heer F. J. Swart. Alle leden zp aanwezig. Notulen De notulen van de vergaderingen van 27 Augustus en 1 September j.l. hebben ter visie gelegen en worden, waar geen op- of aanmerkingen zijn gemaakt,onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Gedeputeerde Staten zenden goedgekeurd terug het besluit van den Raad d.d. 30 Juli j.l., tot wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1931. Burgemeester en Wethouders van Rotter dam zenden ter kennisname de rekening van den keuringsdienst van waren kring Rotter dam, over het jaar 1930. e. Proces-Verbaal van de opname van kas en boeken van den Gemeente Ontvanger, d.d. 1 September 1931. Voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot het verhaal ex. art, 65 der Ziektewet. Door B. en W. wordt, naar aanleiding van eene door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie gedane vraag, den Raad voorgesteld zich uit te spreken over het al dan niet toe passen van het verhaal ex. art. 65 der Ziekte wet. ZU stellen voor, waar slechts 1 persoon in de termen valt om op hem dit verhaal toe te passen en dan nog tot een zeer luttel bedrag, terwijl tevens de mogelijkheid, dat ook voor nog andere personen ziektegelden betaald zouden moeten worden, niet is te voorzien, niet over te gaan tot het verhaal. Zonder hoofdelijke stemming wordt, nadat de Voorzitter een en ander heeft uitgelegd, besloten conform het voorstel van B.enW. Opheffing zekerheid M. Baptist. Door B. en W. wordt voorgesteld, waar de heer M. Baptist, de vorige Gemeente ontvanger, door het vaststellen der gemeente rekening over het jaar 1928, welk jaar het laatste jaar is, waarin genoemde persoon ontvanger is geweest en in welk jaar hem op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag werd verleend, is ontlast, toestemming te verleenen tot het opheffen der voor hem gestelde zekerheid, een en ander ingevolge artikel 44 der Gemeente-Borgtochtenwet. De heer Baptist had als zoodanig zekerheid gesteld bij de Vereeniging van tot Zeker heidstelling verplichte gemeente-ambtenaren en nu de tijd daar is, dat verrekening kan plaats hebben, dient de Raad hiertoe te be sluiten. Het voorstel van B, en W. om toestem ming te verleenen tot het opheffen der ze kerheid, wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Gemeenschappelijke regeling inzake het toelaten van kinderen uit de gemeente Spij- kenisse tot de openbare school voor ULO. te Hellevoetsluis. Door B. en W. wordt voorgesteld over te gaan tot het opnieuw vaststellen der ge meenschappelijke regeling met de gemeente Spijkenisse, inzake toelating van kinderen uit die gemeente, tot de openbare school voor U.L.O. alhier. In de vorige vergadering werd deze rege ling reeds voor wat betreft deze gemeente, door den Raad vastgesteld. In verband ech ter met de nieuwe wijziging der gemeente wet, licht de Voorzitter toe, dient verande ring in de regeling gebracht te worden, waarom B. en W. aldus voorstellen. Waar niemand het woord verlangt, brengt de Voorzitter genoemd voorstel in stemming en wordt dit met algemeene stemmen aan genomen. Verordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten op de gemeentelijke begraafplaats. De Voorzitter deelt mede, dat ook de vorige vergadering een voorstel om over te gaan tot het vaststellen van eene verorde ning op de heffing en invordering van be grafenisrechten op de algemeene begraaf plaats der gemeente door B. en W. ter tafel is gebracht. De in die vergadering vastgestelde ver ordening op de heffing van genoemde rech ten werd ter voldoening aan het bepaalde in de gemeentewet gezonden aan Gedepu teerde Staten. Deze hebben verzochteenige administratieve bepalingen ten aanzien der verordeningen te herzien. B. en W. stellen in verband hiermede voor daaraan te voldoen, doch achten het beter voor een duidelijker overzicht de geheele verordening opnieuw vast te stellen. Het voorstel van B. en W. wordt, waar niemand het woord verlangt, in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen. Restitutie schoolgelden. Van J. Brand te Heenvliet, H. vanArkel te Zuidland en H. Helmstrtjd te Nieuwen- hoorn, benevens van Mej. de Wed. Lingbeek te Hellevoetsluis zijn verzoeken ingekomen om restitutie van schoolgeld over het 2e kwartaal 1931, wegens eene te hooge aanslag in die belasting. Door B. en W. wordt voorgesteld, waar deze personen werkelijk te hoog zijn aan geslagen, aan hen restitutie te verleenen ten bedrage van ƒ6,— aan H. van Arkel, ƒ6,— aan H. Helmstrijd, 4,50 aan J. Brand en 1,17 aan Mej. de Wed. Lingbeek. Hierna wordt aangeboden de begrooting voor het dienstjaar 1932. Deze zal in een binnenkort te houden comitévergadering be handeld worden. Rondvraag. De heer Frijdal deelt mede, gezien te heb ben, dat op den hoek van den Giacisweg bjj het plantsoen palen in den grond zijn ge slagen met prikkeldraad, teneinde te voor komen, dat over het paadje aldaar geen fietsrijders meer zullen rijden. Spreker vindt niet, dat dit het aspect van de gemeente daar ter plaatse daarmede vooruitgaat. H(j vraagt of het niet beter is een levende heg daar ter plaats te planten. De Voorzitter deelt mede, dat het juist is dat die palen met prikkeldraad daar zijn geplaatst teneinde te voorkomen dat er met fietsen over het paadje wordt gereden. Hij acht het beter te wachten met het nemen van maatregelen, totdat de plannen van Waterstaat ter plaatse van den Glacisweg vaststaat. Hierna sluiting. van den hoofdprijs f 5000,— of één der andere 1190 geldprijzen, die ge door deelname aan de nieuwe Sanella-Prijs- vraag kunt winnen! Vraag vandaag nog aan Uw winkelier meerdere gratis-exem plaren voor deelname. Iedere deelnemer ontvangt een Verkeerskalender voor 1932 (Adv.) De arrestatie van een advocaat te Amsterdam. De Alkm. Crt. heeft te Limmen een onder zoek ingesteld. Het blad weet te melden, dat de benadeelde is mej. Willers, die op Disseldorp te Limmen al sinds jaren de manufacturenzaak drijft van haar vader, wien dit door ongesteldheid niet meer mo gelijk is. De heer Willers drijft gedurende 50 jaar met succes aldaar den manufacturenhandei. Sinds zijn dochter de leiding heeft, ging het niet zoo goed meer en in Februari kwam een neef uit Duitschland, die het meisie duidelijk maakte, dat de zaak gemoderni seerd moest worden. Hij had een vriend in Amsterdam, een zekere S., die zoo zeer het vertrouwen van het meisje wist te winnen, dat zij goed vond, dat hij den geheelen boel uitverkocht. Toen dit was geschied, wisthü het meisje te bewegen, om voor 2000 nieuw goed bij een grossier in Amsterdam te koopen.S. had het geld van het verkochte goed onder zich gehouden en zelfs de juweelen en sieraden van het meisje te gelde gemaakt, alles onder het voorwendsel, dat er geld gemaakt moest worden, om de zaak te moderniseeren. Toen de grossier op betaling van de goe deren aandrong, wendde mej. W. zich weer tot den heer S., die haar verzocht in Castri- cum te komen, waar hij haar een paar blanco stukken liet teekenen, onder het voorwend sel, dat er een crediet-hypotheek op het huis en de goederen zou worden gesloten. Het huis was reeds hypothecair verbonden voor een bedrag van, 5000. Een nieuwe taxatie was noodig, doch deze kwam iets hooger dan 8000. De heer S. wist raad en verzekerde bij den notaris J. S. te Amster dam, dat de taxatie geen 8000, doch 18.000 was, waarop de notaris er genoegen mee nam, dat er een 1 voor de 8 werd ge plaatst. Op advies van mr. S., die inmiddels gearriveerd was, verklaarde de heer Josef Engers uit Bussum zich bereid, om een cre diet-hypotheek van 10.000 te verstrekken. De heer S. wist bet meisje te bewegen, hem een volmacht te verstrekken, waardoor hij het geld voor haar in ontvangst kon nemen. Na een maand had zij echter nog niets ontvangen en aangezien de grossier, die mej. W. failliet heeft laten verklaren, op betaling aandrong, toog z(j naar Amster dam, en moest tot haar teleurstelling ver nemen dat S. vertrokken was. De burgemeester van Limmen nam hierop met den rijksveldwachter de zaak in onder zoek. Het bleek hun, dat de advocaat in deze zaak een onbetrouwbare rol heeft gespeeld. Toen kwam vast te staan, dat het delict te Amsterdam had plaats gehad, hebben zij de zaak overgegeven aan den officier van justitie te Alkmaar, met het gevolg, dat thans mr. S. gearresteerd is en de heer S. eveneens. Meer arrestaties zijn te wachten, doch de justitie wenschte hierop niet vooruit te loopen. OPLICHTER TE HEEREN VEEN GESNAPT Schade voor eenige arbeiders. HEERENVEEN, 12 Oct. De politie alhier is er Zaterdag in geslaagd de hand te leggen op zekere H. P., afkomstig uit Assen, een berucht persoon, die den la3tsten tijd het Noorden van ons land onveilig heeft gemaakt. Donderdag j.l. had hij zich vervoegd bij den caféhouder A. te Nieu webrug en gevraagd of hij daar ook in den kost kon komen. Hjj gaf zich uit voor opzichter bij de Rijks- kabelwerken; volgens zijn zeggen moest een kabel gelegd worden door de Heevensloot en onder de spoorbaan door te Stobbegat M(j kon daarvoor 25 man personeel gebruiken en lijj verzocht den heer A. hiertoe pogingen in het werk te willen stellen. Spoedig waren 25 man gevonden. Zij zouden 4.50 per dag verdieneD. Van deze ploeg werd door P. een voorman aangewezen; een gedeelte zou Zaterdagmorgen direct kunnen beginnen dan zou n.l. een monteur met den mon tagewagen komen, - terwijl de rest Maan dagmorgen aan den slag kon komen. Zaterdagmorgen echter begaf P. zich naar Heerenveen, om, zooals hjj zeide, nog een en ander nader teregelen. De heer A,kwam kort daarop tot de ontdekking, dat uit de geldla van het café een bedrag van ruim 20 was verdwenen. Onmiddellijk viel de verdenking op P. dien hij direct achterna ging. Te Heerenveen waarschuwde hij de politie, die met een auto verdachte achterna zette en er in mocht slagen hem even buiten Heerenveen in de richting Wolvega aan te houden. De aangehoudene gaf toe het geld ontvreemd te hebben, maar toen hij meegenomen werd naar het bureau kwam er nog veel meer aan het licht. Het rijwiel, dat hij bij zich had, bleek n.l. ontvreemd te zijn teZuidhorn. In Groningen was h\j stilletjes uit een kosthuis vertrokken zonder betaling, doch met medeneming van een nieuw blauw kamgaren colbert costuum van den kostbaas. Verder bleek hij de man te zijn, die eenige weken geleden zich te Hoogeveen aan oplichting had schuldig ge maakt. De politie vermoedt, dat P. zelfs nog meer op zijn kerfstok heeft. Het mag een geiuk voor verdachte heeten, dar de arbeiders te Nieuwebrug hem niet in handen hebben gekregen. Deze menschen waren n.l. met het oog op het toegezegde loon uit de werkverschaffing weggeloopen, zoodat zij IJ dag verzuim hadden, hetgeen voor die arme lieden een dubbel verlies be teeken t. Den geheelen dag was het aldaar rumoerig en allerlei bedreigingen werden aan adres van verdachte geuit. Verdachte, die in het politieblad gesigna leerd stond, is heden op transport gesteld. VLIEGMACHINE TEGEN EEN BOOM GEVLOGEN. AERDENHOUT, 11 Oct. Tijdens de vliegdemonstraties, welke Zaterdag en Zon dag achter de hofstede „Mariênbosch" te Aerdenhout zijn gehouden is hedenmiddag een ongeluk gebeurd, dat goed afgeloopen is. De demonstraties werden gegeven door Beiersche piloten en bestonden uit gewaagde vliegkunst en parachutesprongen. Het buiten gewoon prachtige weer had talrijke wande laars naar Aerdenhout gelokt en duizenden belangstellenden hadden zich opgesteld in de omgeving van het vliegveld. Tegen het einde van den middag dreigde een ongeval den dag te bederven. Erwin Aicbele, die tot de beste vliegers van Duitschland gerekend wordt en o.a.door ztjn Europa-vlucht en zijn vluchten in Spanje bekendheid heeft verworven, zou een demon stratie geven. Zijn start was regelmatig, maar voor bij de lucht inging bemerkte bij, dat aan zijn motor iets haperde. Hij kon niet direct dalen, en maakte een zwenking naar rechts.fAan dien kant stond echter een boom, die door den vleugel van het toestel geraakt werd. De slag was zoo hevig, dat de vleugel afknapte en het vliegtuig neerviel. De ma chine bevond zich gelukkig nog slechts enkele meters boven den grond. Dadelijk snelden de honderden toeschou wers naar het vluigtuig om eventueel hulp te verleenen. Deze bleek evenwel niet noodig te zijn, want de bestuurder stapte rustig en geheel ongedeerd uit het. toestel. Hfl had enkel eenige schrammen aan gelaat en han den opgeloopen. De motor was uit het vlieg tuig geslingerd en werd gedeeltelijk vernield een tiental meters verder gevonden. Parachutist in de Zuiderzee. Ook te Hoorn werd Zondagmiddag een vliegdemonstratie gegeven door de Beiersche piloten. De demonstraties werden besloten met een parachute-sprong van den heer Gunerman, die voortreffelijk daalde, doch in de Zuiderzee nabti de kust terecht kwam, waar hy door een botter werd opgepikt.

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 3