Quaker Nieuwe Modeblad Plaatselijk Nieuws Zuinige Huisvrouwen VLUGKOKEND Wij hebben nog enkele PREMIEBOEKEN Abonneert U nog heden ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 14 OGTOBER 1931. E. Een bedrag van '260, - op de be grooting 1932 te planteen voor het verstrekken van schoolpantoffels van kinderen van behoeftige ouders. F. De gezondheidscommissie een woning- onderzoek op te dragen en rapport uit te brengen van de navolgende woningen. Ie. de huizen gelegen op het Nieuw- dorp w()k D 41 tot en met 50, 55 tot en met 62 en Oostdfjk E 125,180,181 en 182. 2e. de huizen gelegen aan het Ge dempte Westspui wijk D 51 t/m 54. 3e. de huizen gelegen om de kolenerf van den heer W. Peeman, Spuistraat E 12 tot en met 19 en op de begroo ting 1932 een bedrag van 200,— te plaatsen tot dekking van het mogelijk exploitatie tekort voor de eventueels bouw van nieuwe woningen inplaats van de op te ruimen krotwoningen. G. De gezondheidscommissie op te dragen een onderzoek in te stellen naar den toestand van de rioleering gelegen achter de huizenrij aan de Zuidoost zijde van de Visscherstraat. Het voorstel onder letter A genoemd is in de vorige vergadering verworpen. Gezien de noodzakelijkheid nemen B. en W. het voorstel van den heer de Vries over. B. en W. hebben daarover een berekening ge maakt, voor de perceelen bebouwd zal de verhooging beteekenen ongeveer ƒ2,— per perceel en voor onbebouwde perceelen on geveer 30 cent per H.A. Vroegindeweij zeide verwonderd te z(jn dat de Vries daarmede thans ter tafel ge komen is. In de vergadering toen B. en W. met dit voorstel kwamen is het afgestemd; en nu komen de wethouders, die de vorige keer hebben tegen gestemd zelf met een overgenomen voorstel van dezelfde strek king. ik begrijp dat niet. De Vries; Begrijpt je dat niet, dat komt omdat je de nieuwe raad een niet sluitende begrooting hebt gegeven, door het wanbe heer, is er 12000,— te kort. Vroegindeweij: Gezien echter de andere voorstellen van de Vries, waarvoor die ver hooging van opcenten gebruikt moeten wor den kan ik nu mijn stem niet geven aan dit voorstel, Ik vertrouw die meerdere op brengst van die opcenten niet aan het nieuwe college toe. De Vries; Dus U stemt tegen Uw eigen voorstel dat de vorige keer is afgestemd. De toestand is nog precies dezelfde. U was er toen voor omdat het noodig blijkt en nu je de verantwoording als dagelijksch bestuur niet meer draagt ben je er tegen, is dat conseqent? Vroegindeweij: U is onfatsoenlijk om tel kens te interrupeeren. Ik mag niet voor stemmen om die andere voorstellen te be talen. Voorzitter: U is er glad naast, wij doen dit voorstel niet om uitvoering te kunnen geven aan de verdere voorstellen van de Vries, doch alleen omdat het noodzakelijk is. Wat wij voorstellen is alleen een gebie dende noodzakelijkheid. Vermaas: Ik kan de Vries niet begrijpen dat hij die kleine gebouwen die toch al met zware hypotheeken zijn belast nog eens weer wil gaan belasten, en de landbouwers gaan al gebukt onder de zware lasten. De Vries: Die 30 cent per H.A. zal de landbouw toch ook niet over eind kunnen- houden. Vermaas gaf daarna een opsomming van de hoogere kosten van de gemeentehuis houding over de laatste jaren, waaruit blijkt dat Hiddelharnis aan onderwijs alleen 30.000 te betalen heeft. Spreker zeide dat hij ook niet voor werke- loosheidsverzorgingkan zijn zoolang er ambte naren in de gemeente zijn die meer dan 4500,— verdienen plus nog 750,- van een |bljbaantje. 't Is tijd dat we ons eens laten hooren, want de gemeente kost veel, schandelijk, veel. 't Is wel jammer dat die posten door wettelijke bepalingen van de overheid gesteund worden. Voorzitter: Het antwoord heeft Vermaas eigenlijk zichzelf gegeven ik behoef daaraan niets toe te lichten. De Vries. Er zijn hier twee ambtenaren boven 5000,dus een bezuiniging hierop kan de begrooting niet sluitend maken, daar voor hebben we 12000,— noodig. Wanneer de heer Vroegindewei er echter niet voor kan stemmen omdat het voorstel van m(j is en er bijgetrokken worden de voorstellen C tot en met G, dan trek ik het voorstel onder A in en gaat dit geheel vrij van B. en W. uit. Vermaas: Wij moeten gaan bezuinigen. Voorzitter: Dat kan niet en bovendien ztjn we daar nu niet mee klaar. J. van der Meide: Voor die bezuiniging moet U op het Binnenhof z(jn en niet hier. C. van der Meide zeide dat de bezuiniging van bovenaf aan moest beginnen, ikstelde volgende motie: De raad der gemeente Middelharnis in vergadering bijeen op 9 October 1931; gezien den toestand der gemeenteünancien, waaruit blijkt dat de inkomsten der gemeente door de economische crisis en de heerschende malaise sterk z(jn gedaald, en waar dat ver schijnsel ook in de staatsfinanciën sterk tot uiting is gekomen, hetwelk ook door H.M. de Koningin in de door H. M. uitgesproken troonrede duidelijk is gezegd meent de ver gadering der gemeente Middelharnis het als hun plicht hun zienswijze aan H. M. regeering kenbaar te moeten maken. Aangezien zij meenen dat een directe maatregel tot bezuiniging moet worden ge nomen, teneinde den staat en gemeenten voor ondergang te behoeden achten z(j het een gebiedende noodzakelijkheid dat alle salaris sen, van 3000 en hooger van bovenaf progressief worden verlaagd. Z(j meenen wanneer een verlaging van de hoogste salaris sen b.v. met 50% worden verlaagd het by de minder gesalarieerde ambtenaren van rijk en gemeente een veel gunstiger indruk zal maken, en zullen zü zich zonder eenig pro test het noodoffer wat van hun als burgers wordt geöischt laten welgevallen. Voorzitter: Ik raad ten sterkste af aan die motie Uw stem te geven. In den Haag weet men minstens evengoed de moeilijk heden, ik begrijp echter wel de goede be doeling, doch het ligt niet op den weg van dezen raad daarover zich uit te spreken. C. van der Meide: Ik ben bang dat ze hier evenals in Engeland te lang wachten met de bezuiniging. VroegindeweijDe samenstelling van het nieuwe dagel(jksche bestuur zal de gemeente duur komen te staan. B. en W. beginnen reeds met de voorstellen van de Vries te sanctioneeren en dat zal doorgaan mot de andere ook. Struik: Vroegindeweij met zijn klets praatjes, wij hebben het te wijten aan zijn beheer dat de begrooting niet sluitend te maken is, over het wanbeheer van den heer Vroegindeweij zal ik volgende vergadering een boekje open doen, daartoe zal dan ge legenheid zjjn. J. v. d. Meide: De stem van Vroegindeweij is ongemotiveerd. Doornbos; De agenda van de Vries voor spelt ons genoeg. Daarna kwamj het voorstel van B. en W. in stemming. Tegen stemden de heeren Vermaas, Vroegindeweij, Koote, Doornbos en Koese. Voorzitter; De andere voorstellen komen in behandeling by de begrooting. C. van der Meide: En mijn motie komt die in stemming? Voorzitter: Met genoegen; zij is echter bar onparlementair. Deze werd verworpen met 9 tegen 1 stem, die van den voorsteller zelf. Voorstel D van De Vries. De Vries meende dat het gewenscht was, die zaken niet alleen aan B. en W. over te laten. Vermaas: Dan zullen de ongeorganiseer den de dupe worden, 't was beter dat die commissie werd samengesteld uit raadsleden. Struik: Ik doe nu een maand het baantje van wethouder. Dat het niet gemakkelijk was wist ik, en ik stel het op prys, wanneer die werkverdeeling met overleg kan ge schieden, dat verlicht ons het werk en voor komt het voortrekken van familieleden voor allerlei werk, zooals voordien meermalen is geschied. De Vries: Ik voor mij acht het niet on- mogeiyk om de ongeorganiseerden er in te betrekken, de commissie heeft echter alleen een adviseerende stem en ziet wat er even tueel te doen is, hieruit kan niet anders dan goeds groeien, wanneer de menschen zelf kunnen constateeren wat er te doen is. Vroeger regende het klachten bjj mij, ik ga echter niet voor Jan en alleman naar het stadhuis en hoop ik in de toekomst ook niet te doen, wel dient echter opgemerkt dat de georganiseerden die steeds zelf de premie betalen een offer zich getroosten, dat daar mede rekening gehouden moet worden. Vroegindeweij: Ik meen dat B.enW.dat zelf wel kunnen, de erkenning van de bonden heeft destijds groote verwarring gegeven. Tegen dit voorstel stemden de heeren Vroegindeweij, Doornbos, Koote en Vermaas. Besloten werd de gezondheidscommissie een onderzoek van de woningen op te dragen. Daarna ging de vergadering in gesloten zitting over. Na heropening werd tot onder wijzer benoemd de heer H. J. DeysteOolt- gensplaat. Daarna sluiting. MIDDELHARNIS. Bij Burg. en Wetb. is verzoek ingekomen van bakker P. A.Schroots om vergunning tot het plaatsen van een heetwateroven en een electromotor van 1 p.k., tot het in beweging brengen van een kneed machine in het perceel kadastraal sectie B no. 2271. Terwjjl Maandagmorgen de heer H. Wil- denboer met zijn motorfiets, waarop ook z{jn meisje was gezeten, buiten de gemeente ver toefde, sloeg de motor omver, zoodat beiden over den weg rolden en kwetsuren opliepen. Na te zijn verbonden konden ze naar huis terugkeeren. In de week van 5 t/m 10 October 1931 stonden bü den Correspondent der Arbeids bemiddeling 30 werkloozen ingeschreven. Aan de kaai zijn aangebracht 500 balen ajuin, 700 H.L. aardappelen en 400 balen koepeen. De Directie van de N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij te Rotterdam, schrijft over geheel het land vakwedstrijden voor de bakkers uit, in witte- en tarwebrood en beschuit, gebakken van het regeerings- meel en -bloem met de vereischte procenten inlandsch (tegenwoordige samenstelling), waaraan diverse prijzen en premiên zijn verbonden, terwijl aan eiken inzender een keurig deelnemers-diploma zal worden uit gereikt. Een algemeen landeiyke wedstrijd voor de in de rayon-wedstrijden bekroonden zal hierop volgen. Voor het rayon Flakkee heeft morgen (Woensdag) de wedstrijd plaats in de achterzaal van hotel Zaaijer. Dat het kwaad soms gauw gestraft wordt ondervond G. die een appeltje gapte van de groentekar van z(jn broer, en bi) de vlucht met de fiets in de Sommelsdijksche haven reed. Voor straf ligt zijn broer hem geruimen tyd in het water dobberen, tot h(j door toegeschoten hulp gered kon worden. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Staat pal, geel-blauw zoo heeft een Flakkee enthousiast geschreven en gedicht in het Flakkee jubileum boekje - staat pal in tegenspoed of overwinning 1 En geel-blauw heeft gelukkig pal gestaan; het is haar niet meegeloopen in het begin der competitie, maar ze is beloond geworden Zondag, haar eerste overwinning heeft ze behaald en verdiend ook Het Flakkee-elftal was veranderd. Lajos was midden-voor geworden. Bert de Wilde links-binnen. Jaap de Wilde bleef links buiten, Van Buuren rechts binnen en Vis van Heemst rechts-buiten, Koese links-half. Tjjdens den strijd z(jn er verscheidene om zettingen geweest. Zoo wisselden Koese met Van Heemst van plaats en nadat Teeuw Smit uit moest vallen speelde Korteweg rechts-buiten en Koese ging rechts-binnen, Lajos naar achter en Van Buuren midden voor. Aldus een ware volksverhuizing. Het zag er in het begin niet naar uit dat Flakkee zou zegevieren, de strijd gaat gelijk op, maar Flakkee speelt reeds beter dan zij tot nu toe in de competitie had gedaan.De Flakkee-spelers schijnen erg gevoelig te zjjn voor terreinen, op het goede Woudenstein- terrein ontwikkelen zij een vlot combinatie spel, terwijl de bal laag wordt gehouden. Over en weer gaat de aanval, we weten niet wie zal winnen, tot Vis van Heemst voor zet. Lajos kan den bal niet meer „halen", maar Bert de Wilde wel, die niet aarzelt en den keeper met een hard schot geen schijn van kans meer geeft. Vol vreugde gaan de geel-blauwen verder, Hermandad laat zich dat niet gelegen liggen. Zij dringen op. De Flakkee achterhoede en half-linie onderscheidt zich in dat verweer, tot Fun, gehinderd door de zon een voorzet te laat ziet en de bal met veel geluk - net via de lat hoog in den bovenhoek ver dwijnt. We houden ons hart vast, zal Flakkee toch verliezen. Flakkee speelt onverstoord verder, nog een paar minuten en 't zal half time wezen. Van Buuren waagt het alleen, draait om de backs heen, jongleert als 'n variété-artist met den ba) en voor Herman- dad's achterhoede weet waar de bal eigenlijk is ligt hij achter den doelman. Een subliem doelpunt. Smit valt uit, bij het „koppen" heeft hij den bal midden op het hoofd gehad en voelt zich niet fit. Korteweg gaat naar buiten. In de kleedkamer is de stemming goed en de heer Grobbe, de trainer van Flakkee komt zijn jongens nog eens weer aanmoedi gen en met tactische raadgevingen bijstaan. Zoo vangt de tweede helft aan. Flakkee wordt sterker en is beslist in de meerderheid. On ophoudelijk stormen de voorwaartsen naar voren, de politie-agenten kunnen ze niet houden. Lajos krijgt een kansje maakt er een kans van door den back te „nemen" en dan is het 3—1. Als we denken dat Flakkee er is vergissen we ons. De politie-agenten bren gen den bal keurig op en Fun krijgt geen kans 3-2. Lajos gaat naar achteren, het heeft er nu opeens alle schijn van dat Hermandad gelijk zal maken. Bij 'n scrimmage speelt een der geel-blauwen den bal met de hand: penalty. De strafschop wordt genomen.Flakkeejuicht. Fun heeft de bal keurig weggevangen. Nu is het voorloopig geel-blauw die speelt. Van Buuren goochelt zich vrij, maar wordt genomen. De vrije schop neemt Bert de Wilde die hard laag inschiet, de back raakt den bal onvoldoende, goal: 2 4. Nog maar twintig minuten. Jaap de Wilde rent verdienstelijk telkens langs de lyn, jammer dat de keeper 80% van zijn voor zetten kan opvangen. Van Buuren krijgt een kans, hij werkt zich door de verdediging heen, maar de bal milimetert den paal langs den verkeerden kant. Korteweg heeft geen geluk als de eerste kogel wordt overgewipt en de tweede net naast gaat. Bert de Wilde maakt dan aan alle onzekerheid een einde hij verricht den hattrick met een derde goal te maken door 'n diagonaal schot via den binnenkant van de paal. 2-5. Nog tien minuten, zal het biyven zoo. Bi) 'n Hermandad-aanval vliegt de bal tegen Lajos hand aan, penalty. Het straischot klinkt dof - Fun stompt keurig het schot weg. Hjj heeft zich te vroeg bewogen, de penalty wordt overgenomen Fun heeft zijn dag wel als hij ook nu den bal van onder den bovenlat weggrabbelt. Groote vreugde bij de geel-blauwen, deresteerende minuten blijft Flakkee sterker. Klokslag 2 fluit de scheidsrechter einde Flakkee heeft gewonnen, verdiend gewonnen en zich hersteld. Het zelfvertrouwen is weêr gekeerd in de dol-gelukkige ploeg der geel blauwen. Flakkee II D.L.V.S. III 5-2. Het 2de elftal van Flakkee heeft Zondag met dezelfde cyfers gewonnen als het 1ste elftal. Zij hebben daardoor wel iets meer gekregen dan zij verdienden, wantD.L.V.S. was heusch niet altijd de zwakste, ja zelfs was Flakkee na de rust een heele poos in gesloten, in deze periode werd dan ook tot tweemaal toe een bal van de doellijn, toon de keeper reeds^epasseerd was, weggewerkt. De eerste helft was ongeveer een kwar tier oud toen Flakkee de leiding nam na Weet U waarom over de geheele wereld meer Quaker verkocht wordt dan eenig ander haverpre- paraat in pakken? De kostelijke, versche nootsmaak - een speciale Quaker-eigenschap - heeft dit zuivere en voedzame product zoo populair gemaakt. De tegenwoor dige groote pakken bevatten 5 ons netto. (Adv.) dat ze eerst een meter voor doel nog een bal overgeschoten hadden, direct daarop maakten de Leeuwen echter gelijk, doch de rust gaat in met 2—1 voor Flakkee. Na de hervatting wordt het al vlug 3 1 voor Fiakkee en even later komt D. L. V.S. gemakkelijk aan zijn 2de doelpunt als by een hoog schot v. d. Veer te ver is uitge- loopen, iets waaraan hy zich nog te veel schuldig maakt, de bal kalm over hem heen stuit en in 't doei rolt. De Leeuwen komen dan geducht opzetten en zij weten dan ook nog een doelpunt te maken, doch de scheids rechter had even te voren, voor buitenspel gefloten. De Flakkee achterhoede blijft dan verder de situatie meester, en de voorhoede zorgt nog voor 3 doelpunten, waaronder een strafschop, zoodat het einde komt met een Flakkeesche 5-2 overwinning. Het was een pittige en mooie partij voetbal waarbij beel veel toeschouwers waren, die zeer genoten van het spel der Flakkee-reaerves. D. J. S. Xerxes 21. Kampioenswedstrijd F. V. B. Om circa 4 uur stellen beide elftallen zich op onder leiding van den heer van Sliedrecht. De eerste aanvallen waren voor Xerxes doch werden door den doelverdediger Van der Veer gestopt. Na ongeveer 20 minuten spelen kreeg de linksbinnen Visser de bal en passeerde de verdediging van Xerxes en gaf zijn club de leiding. Na deze aanvallen volgen nog eenige ge vaarlijke aanvallen o.a. door een voorzet van den rechtsbuiten Krygman die door den rechtsbinnen Verhagejammerlijk wordtnaast gekopt. Hierna komt Xerxes geweldig op zetten en moet van der Veer visschen. De rust valt in met 1 1. Na de rust is Xerxes telkens in den aan val maar deze worden afgeslagen. Daarna kan D.J. S. zich loswerken en kreeg na een paar aanvallen een penalty die door den midvoor Blok wordt genomen maar schit terend werd gestopt. Ongeveer 10 minuten voor het einde werd bij een doelworsteling door den rechtsbin nen Verhage gedoelpunt 2—1. De laatste minuten verliepen met veel spanning doch het einde kwam met een 2—1 overwinning in het voordeel van D. J. S. Centrale Feiling voor Goeroe O verflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 9 October 1931. Bloemkool 1,70 tot 9,20 per 100 stuks. Andijvie 1,— tot 2,60 per 100 krop. Sla 0,60 tot 1,80 per 100 krop. Peen 10,per 100 bos. Kroten 2,80 per 100 bos. Dubb. princessen 22,— tot 26,-p. lOOk.g. StoksnLjboonen ƒ19,— tot 22,— per lOOk.g. Enk. princessen ƒ21,60 tot 22,— p. lOOk.g. Spruiten 15,— per 100 k.g. Peren Witte kouzijn ƒ9,— per 100 k.g. Cons, de ia Cour 3,70 t. ƒ6,40 per 100 k.g. Ponsperen 4,50 tot 4,70 per 100 k.g. Callabas ƒ8,— per 100 k.g. William Duchesse ƒ10,— tot ƒ10,20 per 100 k.g. Souvenir de Congres 3,50 tot 7,50 per 100 k.g. Maagdeperen ƒ5,— tot ƒ8,— per 100 k.g. Beurré Clargeau ƒ5,— tot ƒ9,40p. lOOk.g. Druiven 15,20 tot 17,— per 100 pond. Aanvoer druiven 600 pond. Veiling van Haandag 12 October 1931. Bloemkool 1,70 tot 5,70 per 100'k.g. Kropsla 1,40 tot 1,80 per 100 krop. Andyvie 1,40 tot 2,80 per 100 stuks. Savoye kool 1,— tot 3,80 per 100 stuks. Witte kool 1,— tot ƒ2,- per lOOstuks. Roode kool 1,— per 100 stuks. Chineesche kool 1,30 per 100 stuks. Dubbele boonen 24,- per 100 k.g. Stoksnljboonen 20,— per 100 k.g. Peren: Gieser Wildeman 7,70 t. 11,80 p. 100 k.g. Kleiperen ƒ8,— per 100 k.g. William Duchesse 7,50 tot 13,50 p. 100 k.g. Leopold's 16,50 per 100 k.g. Bon Louise 15,60 per 100 k.g. Maagdeperen 10,— per 100 k.g. Beurré Clargeau ƒ5,— tot ƒ10,50p. lOOk.g. Bouman Reinet ƒ5,10 tot 9,70 p. lOOk.g. Sterappolen ƒ4,- tot ƒ9,40 per 100 k.g. Grauwzoete reinet 8,20 per 100 k.g. Druiven ƒ15,- tot 17,- per 100 pond. Tomaten 8,50 per 100 pond. SOMMELSDIJK. Tot concierge in het Kantongerechtsgebouw is benoemd de heer Adr. de Gans, nachtwaker en onbez. Ryks- Aeldwachter alhier. Tegen een ingezetene alhier is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding IJk- wet, terwyi tegen een anderen inwoner pro cesverbaal is opgemaakt wegens rijden des avonds zonder licht. By het suikerpeen hakken had de arbeider C. H. het ongeluk een stukje van zijn duim te hakken en geneeskundige hulp noodig was. Dezer dagen arriveerde hier en had de oplevering plaats van de nieuwe motorbrand spuit. Aan de Molenlaan werd de spuit ge probeerd en bleek aan de gestelde eischen te voldoen. Deze spuit kan met 4 stralen tegelijk werken en geeft 1500 L. water per minuut, terwijl de oude 500 L. per minuut verwerkt. Zondag 18 October des voormiddags 10 uur hoopt voor de Vrijz. Herv. op te treden Ds. G. J. W. Oldeman uit Delft, in de zaal van den heer Van Rikxoort aan den Langeweg. nininiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii op het September-nummers nog gratis. Laatste aanbieding. DIllllMIIIIIIMUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinillllllllllllllil» HERRINGEN. In het St. Joris Gasthuis te Delft is dezer dagen overleden Pietertje de Geus, die sedert vele jaren daarin ver pleegd werd. J. van Dijk, die geruimen tijd de functie van koster in de Ned. Herv. kerk vervuld heeft, heeft tegen 1 Januari a.s. eervol ont slag uit die betrekking aangevraagd. A.s. Zondagavond te 6 uur hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden ds. Smit uit Heemstede, die verbonden is aan het gesticht van lijders voor vallende ziekten. Velen alhier zijn lid van die stichting, die als „de macht van 't kleine" een goede bekende is. STELLENDAM. Toen j.l. Zaterdag de heer P. Blokland met zijn auto over de Voorstraat kwam rijden, stak het zoontje van de Visser juist de straat over, met het gevolg dat het voor de auto terecht kwam, doch door het snelle remmen werd erger voorkomen, zoodat het met den schrik goed afliep. Tegen J. A. K. "is proces-verbaal opge maakt wegens het rijden zonder licht. Door schipper S. Troost zal een motor in zijn blazerschuit geplaatst worden. GOEDEREEDE. J. van Splunder in het Oostersche bosch kwam tot de onaangename ontdekking dat er 25 worsten van hem waren ontvreemd. Den hond van K. Troost aan den nieuwen dijk werd door den motorrijder S. een poot stuk gereden en is weer gezet. De berilder sloeg over de kop en liep een verwonding op. Als een zeldzaamheid kan gemeld wor den dat onder de musschen alhier een witte voorkomt. De visscher G. Orgens had het ongeluk een steek van een peunis te krijgen waardoor bloedvergiftiging ontstond. De Roode Kruis collecte heeft in deze gemeente ruim 13,— opgebracht. De afgeloopen week werden van hier 1600 balen uien vervoerd. De garnalenvisschers hebben de afge loopen week van 40—60 kilo garnalen per dag en schuit gevangen. OUDDORP. Aan den heer Loef van Rot terdam is door B. en W. vergunniDg verleend tot het bouwen van een landhuis in de duinen alhier. De garnalenvisschers hebben de afge loopen week van 50 tot 60 k.g. garnalen •per dag en per schuit gevangen en aan de pelleryen geleverd. Als zeldzaamheid kan gemeld worden

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 2