Adverteert in Onze Eilanden 1 RECHTZAKEN PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN Stoomwasscherij Kursus Nederlandse Letterkunde UILTJE SIGAREN VERBRUGGE KOOPT UW MEUBELEN GEVESTIGD: Middelharnis Ring A129 - Tel. 179 EEN STAP GIMBORN'S fIJANOL WOENSDAG 14 OCTOBER 1931 VERSLAGEN g De Jacht op het Rossige Paard. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 10 OGTOBER 1931. KANTONUKHKCHT TE SOMMELSDIJK. ZITTING VAN VRIJDAG 9 OCTOBER 1931. J. P. M. 32 i. uit Deu Botumal, had op 6 Augustus aldaar door zyn knecht 6 raten benzine en vaten olie op de kaai neergelegd, wat nu eenmaal niet mag. Verdachte erken de gedeeltelik, het is een quaestie een „soepele toepassing" van het Bommelsche raadsbesluit. Als hij de vaten lost is hij strafbaar, en hij kan ze toch immers niet in zijn schuit houden, hij moet wel straf baar worden tegen wil eh dank telkens. Getuige G. 46 j. veldwachter aldaar blijft b(j zijn proces-verbaal. Getuige C. B. beurtschippersknecht van verdachte, erkende dat de vaten gelost worden. Getuige G. erkende dat de kaai de los plaats is, en dat anderen er eveneens vaten lossen. Maar de vaten van M, hebben te lang gelegen, vandaar de bekeuring. Het O.M. acht het wettig on overtuigend bewezen en vordert f 20 boete of 4 dagen hechtenis. Verdachte komt op tegen de bewering dat hij misbruik van gezag maakt. Wordt veroordeeld tot fB boete of 2 dagen hechtenis. Dezelfde verdachte staat dan terecht voor een tweede zelfde feit. Verdachte deelt mede dat 1 vat ruwe olie k 195 liter van hem was, de benzine van een ander. Getuige G. veldwachter, blijft bij zijn proces-verbaal, hij verklaart naderhand ge hoord te hebben dat er van verkocht zijn. Verdachte deelt mede dat de anderen ver kocht waren. Getuige B. beurtschippersknecht, deelt mede dat er van de vaten verkocht waren. Slechts 1 vat ruwe olie was van den heer M. Aan de B. was benzine verkocht. De zaak wordt aangehouden tot het hoo- ren van nieuwe getuigen. A. K. 60 j. te Stellendam heeft in verboden tjjd getapt, wat verboden is. Verdachte deelt mede dat die personen bij hem geweest waren om te betalen, ze zijn maar 2 minuten binnen geweest. Wordt geeischt f 5 boete of 2 dagen hech tenis, de uitspraak bleef bij de eisch. M. v. S. 22 j. te Stellendam had meteen motorfiets gereden zonder dat de remmen in orde waren. Verdachte is het er niet mee eens, maar uit het procesverbaal blijkt toch dat de remmen niet in orde waren. Het O. M. vordert een boete van f 10 of 4 dagen hechtenis. Wordt veroordeelt tot f6 of 4 dagen hech tenis. De niet-verschenen P. W. B. uit Stellen dam wordt hetzelfde ten laste gelegd en krijgt f 6 boete of 3 dagen hechtenis, J. de J. eenzelfde ten laste legging eenzelfde boete. A. v. d. Sp., niet verschenen, had gereden met een auto zonder spiegel. Wordt veroor deeld tot f 4 boete of 2 dagen. J. P., niet verschenen, had te Ooltgensplaat niet willen vertoonen op eerste navraag zijn nummer- en rybewys, dat geldig was. Wordt veroordeeld tot f 8 of 4 dagen hechtenis. L. B., niet verschenen, had met een6-wielig motorrijtuig gereden en bij het nemen van een bocht geen teeken gegeven. Wordt ver oordeeld tot f 8 of 4 dagen hechtenis. Ch. R 18 j., uit Sommelsdijk, had karne melk vervoerd in een bus, zonder dat dit vermeld was op de bus en zonder roerder om de melk te roeren en zonder dat de melkmaten stof en insecten-vrij waren op geborgen. Verdachte bekende en verklaarde niet geheel met dit alles bekend te zijn. De eisch is f 8 of 4 dagen en de uitspraak is f 6 of 3 dagen. G. H. H., niet verschenen, had met de auto boven maximumsnelheid gereden in K. onder gemeente Sommelsdijk. f 10 of 4 dagen hechtenis. L. V. niet verschenen, had te Nieuwe Tonge gereden zonder goed nummerbord. Wordt veroordeeld tot f 8 of 4 dagen. A. E. V. had kruisbessen weggenomen uit een tuin te Melissant. A. R. en H. v. O. z(jn eveneens verdachten in deze zaak. Geen der verdachten was ver schenen. Getuige K. had gezien dat verdachten de kruisbessen gapten en naderhand de vlucht namen waarby ze veel van zyn tuin ver nielden. Verdachten worden veroordeeld f 3 of 1 dag hechtenis en verdachte van O. tot f 8 of 1 week tuchtschool. M. v. R. 19 jaar te Stad aan 't Haring vliet en J. M. te Middelharnis, hebben ge-: vischt met behulp van een vaartuig en zon der concent. Verdachten ontkennen. Z(j waren gaan zwemmen, toen z(j terug kwamen was ver balisant v. A. daar, die niets heeft gevonden wat op vischtuig geleek. Wordt aangehouden. J. M. te Stad aan 't Haringvliet staat te recht wegens overtreding der leerplichtwet. Verdachte erkende; hy heeft 9 kinderenen een zwakke vrouw en als de kinderen eens wat kunnen by verdienen dan is het ge- wenscht. Het O M. eischt f I of 1 dag hechtenis. Wordt veroordeeld tot f 0,50 of 1 dag hech tenis. Zelfde verdachte voor een zelfde feit nog eens wordt veroordeeld tot f 0,50 of 1 dag hechtenis. L. T. niet verschenen heeft te Nieuwe Tonge door zijn niet goed uitwijken het rflverkeer in gevaar gebracht. Getuige V. te Nieuwe Tonge, was bijna overreden. Hjj geeft de situatie op dat T. waarschijnlijk hem wilde „onder spetten" door met zyn auto door een plas te rijden, hetgeen zoo onhandig ging dat V. haast werd aangereden. Getuige G. te Nieuwe Tonge, 18 j. ver klaarde in gelijken zin. Het O.M. acht het bewezen en eischt f 20 of 4 dagen. Ver dachte f 15 of 8 dagen hechtenis. L. K. had bij de geboorte van een kind dit niet binnen de 3 dagen aangegeven by den ambtenaar van de burgeiyke stand. Getuige J. verpleegster, was by de geboorte tegenwoordig geweest. De zaak wordt aangehouden tot den vol genden keer. W. niet verschenen, had met een stoom wals een auto aangereden en staat terecht wegens het in het gevaar brengen van het verkeer. Getuige M. S. te Ouddorp was met zijn auto de aangeredene en vertelt hoe de aan rijding geschiedde. Getuige A. D. te Ooltgensplaat had de aanrijding op de Staakweg gezien en vertelt omstandig hoe de situatie was. A. T. verklaart hoe S. was gewaarschuwd geworden bij herhaling. Met de wals kon niet gestopt worden. Het O. M. vordert een geldboete van f 5 of 2 dagen en verdachte wordt schuldig ver klaard zonder strafoplegging. V. E. had op verboden tyd gefietst over de Westdpk te Middelharnis, wat hem f 1 of 1 dag hechtenis tot straf komt. V. B. niet verschenen, heeft links gehou den met een paard, f 5 of 2 dagen hechtenis is de straf. P. G. niet verschenen, heeft niet vertoond op eerste aanvraag zijn nummer, en zyn geldig rijbewys. Wordt veroordeeld tot f 8 of 4 dagen hechtenis. C. K. uit Middelharnis heeft ook al zyn nummer- en ry'bewijs niet getoond, 4 of 2 dagen hechtenis is de straf. W. v. d. V., landbouwer te Sommelsdijk heeft een stier en koeien laten loopen op eens anders grondgebied. Verdachte zegt dat het mogelijk is, hij heeft het niet gezien. Wordt 25 schadevergoeding gevraagd. J. C.T. als getuige gehoord, heeft het wel gezien. De weide was onvoldoende afgeheind geweest en de stier had eerst debielenbla deren afgegeten en toen was hy jolig ge worden en had de grond „bewerkt". T. v. d. D., getuige k decharge, was door verdachte als zoodanig uitgenoodigd om de schade vast te stellen. Maar dat mag niet volgens de wet. Het O M. eischt 5 boete of 2 dagen hechtenis en verdachte wordt veroordeeld tot 3 of 2 dagen en toewyzing der civiele vordering a 10. C. v. d. M,,niet verschenen, ook alweer eens een geval van het ry verkeer in gevaar bren gen, ditmaal in Den Bommel. Wordt ont slagen van rechtsvervolging. P. D., chauffeur te Den Bommel, had een verkeerd nummerbewys by zich gestoken. Wordt veroordeeld tot f 3 boete of 2 dagen. A. v. K., 43 jaar, landbouwer te Ooltgens plaat, had takken van een boom gezaagd, zonder daartoe gemachtigd te zyn. Getuige P. M. v. C., 48 jaar, te Ooltgens plaat, had niet het afzagen gezien, maar wel dat het gebeurd was. Hy vordert schade vergoeding. Het feit is bewezen; het O.M. vraagt f5 boete of 2 d. hechtenis en verdachte wordt veroordeeld tot f 3 boete of 2 d. hechtenis met toewyzing der civiele vaderen van f3. M. de B., 24 j. te Den Bommel heeft me' zijn vrachtauto de auto van mej. B. aange reden en staat terecht wegens het in gevaar- brengen van het verkeer. Verdachte is van oordeel dat de aanrijding de schuld was van de bestuurder der auto. Getuige C. B. 20 j. te Middelharnis, deelt mede dat verdachte niet opzij ging. Zij week uit en zakte in den berm weg. Getuige E. B. zat in de auto, verklaart dat verdachte niet uitweek. Getuige G. B. meent dat verdachte niet voldoende uitweek. Het O.M. meent dat verdachte niet vol doende naar rechts is uitgeweken en vordert f 25 boete of 5 d. hechtenis. Getuige J. uit Den Bommel, 19 j. hdecharge gehoord verklaart dat de B. geheel rechts reed. Verdachte wordt veroordeeld tot f 15 of 5 dagen hechtenis. M. G. 19 jaar, molenaarsknecht te Oolt gensplaat had iemand uitgejouwden gevloekt- Het blijkt een onderhoud geweest te zijn, welks inhoud uit een zeer kernachtige taal bestond. Getuige v. C. weet niets te verklaren om trent deze zaak. Getuige W. heeft het wel gehoord en ver haalt hoe 'n prettig verloop het „slaadje"had. J. B. verklaart hetzelfde en een meisje vertelt het weer anders. Het O.M. acht het bewijs geleverd en vordert f 2 boete of 1 dag hechtenis. Ver dachte wordt veroordeeld tot f 2 boete of 1 dag hechtenis. P. v. d. H. niet verschenen, heeft over grond geloopen, zonder daartoe gerechtigd te zijn te Ooltgensplaat. Wordt veroordeeld tot f 2 boete of 1 dag hechtenis. J. H., 38 jaar te Ouddorp, ondervindt dat het spreekwoord: „In 't land der turven ziet men niet op een turfje", ;toch niet altyd waar is. In 't land der konijnen ziet men wel op een konyntje; hij zou er 3 gescho ten hebben, zonder gerechtigd te zyn. Verdachte deelt mede dat hij op den tijd aangegeven in het proces-verbaal daar niet was. Getuige S. V. te Ouddorp, de pachter van het grondgebied, heeft verdachte 3 maal een konyn zien schieten. Verdachte J. H. ontkent. De volgende getuige. V., 19 j., verklaart als vorige getuige. Getuige A. M, 58 jhuisvrouw van P. v. d. L. a décharge gehoord, had hem om kwart voor 7 gezien. Getuige P. v. 't H., 16 j., te Ouddorp, was in de duinen geweest, maar geeft weinig licht in deze geschiedenis. Het O.M. acht het schieten bewezen en vordert f 20 boete of 5 dagen hechtenis. Verdachte wordt veroordeeld tot f 15 boete of 5 dagen hechtenis. D. V. heeft zonder lantaarn gereden. Wordt veroordeeld tot f 5 of 2 dagen hechtenis. A. v. 11., niet verschenen, voor hetzelfde feit tot f 5 of 2 dagen. J. G., niet verschenen, zelfde feit, zelfde boete. J. K. niet verschenen had op de Westdyk te Middelharnis gereden in verboden tyd, wordt veroordeeld tot f 1 boete of 1. dag hechtenis. H. W. te Middelharnis 31 j., boekhouder had het nummer op een motor niet helder verlicht. Verdachte ontkende en vermoedt dat het licht wat zacht was. Wordt veroor deelt tot f 5 boete of 2 dagen hechtenis. T. v. d. D., niet verschenen, reed in ver boden tyd over de Westdyk te Middelharnis. wordt gestraft met f 1 boete of 1 dag hech tenis. E. T. niet verschenen, had gereden zon der spiegel aan haar auto. Wordt veroor deeld tot f 3 boete of 1 dag hechtenis. J. C. B. niet verschenen, had te Ooltgens plaat zyn auto laten staan, onbeheerd, ter- wyi zyn motor draaide. Wordt veroordeeld tot f 3 boete of 1 dag hechtenis. W. B. had te Stad aan 't Haringvliet ge reden zonder roode reflector achter z(jn fiets wordt veroordeeld tot f 3 of 1 dag hech tenis. C. H., 65 j., te Middelharnis, had te Dirks- land loopen venten zonder vergunning van B. en W. Verdachte ontkende, hy had wel vergunning gekregen Verdachte blijft schul dig en wordt veroordeeld tot f 2 of 1 dag hechtenis. R. L. niet verschenen, hetzelfde feit, tot f 2 boete of 1 dag hechtenis. P. v. K. 41 j meubelhandelaar te Oolt gensplaat, had gereden zonder achterlicht aan de auto. Hy heeft het laten repareeren en wordt veroordeeld tot f 8 of 4 dagen hechtenis. P. v. d. D. 56 j., rustend schipper te Dirks- land, had te Middelharnis gereden op de Westdyk in verboden tijd. Wordt veroor deeld tot f 1 boete, of 1 dag hechtenis. J. A. v. d. M. had zonder voorlichten met een auto gereden. Wordt veroordeeld tot f6 of 3 dagen hechtenis. J. A.d.B., had te Herkingen koeien laten loopen. Wordt veroordeeld tot f 5 of 2 dagen. P. v. d. V., 23 jaar, metselaar te Middel harnis, had op den Westdijk te Middelharnis gereden in verboden tyd. Wordt veroordeeld tot f 1 of 1 dag. E. H. K., 24 jaar, chauffeur te Sommelsdyk, had met zijn auto over de trambaan gere den zonder vergunning. Wordt veroordeeld tot f 4 of 2 dagen. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG, 14 October 1931 bij Inzet Op WOENSDAG, 21 October 1931 bij Afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meyer, van: Het WINKELHUIS aan den Oostdijk te Middelharnis plaatselijk ge- teekend E 6. Ten verzoeke van Mej. Wed. J. SMIT—Nipiüs, Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Bestrijding der Iepenziekte. Merkt thans de te vellen boomen, vóór het blad valt, In aansluiting met een onlangsindepers verschenen mededeeling over bovenstaand onderwerp vestigt het Comité ter Bestrijding der Iepenziekte nogmaals met nadruk de aandacht van eigenaren van iepeboomen op de wenschelykheid, alle doode, stervende of ernstig door de iepenziekte aangetaste iepen in den komenden winter te vellen en de schors onschadeiyk te maken door deze te verbranden of desnoods met den stam ge durende ten minste drie maanden onder water gedompeld te houden. Thans kunnen de zieke boomen nog ge- makkeiyk worden herkend; als over enkele weken het blad zal zyn afgevallen, is dit zelfs voor deskundigen veel moeilijker en voor den leek uiterst bezwaarlijk. Snel handelen verdient dus ten zeerste aanbeveling; er staan hier groote belangen op het spel. SMOKKELAARS AAN 1)E LIMBUUUSCUE CHENS DOODGESCHOTEN. AKEN, 3 October. (V. D.) Vanmorgen trachtte by Effeld, in de onmiddeliyke naby- heid van het Limburgsche Geldro, een be kende smokkelauto over de Nederlandsche grens te komen. De Duitsche douane-be ambten hadden den tolboom neergelaten en toen de auto noch voor de waarschuwingen, noch voor de waarschuwingsschoten stopte, schoten zy met scherp. De chauffeur werd in het hoofd geraakt en was op slag dood. De tweede inzittende werd gearresteerd en nog in den loop van den dag door den rechter in kort geding tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. In den auto vond men een zeer groote hoeveelheid kofflie en tabak. Uit Erkelenz wordt tegeiykertyd gemeld, dat een douanebeambte, een motoriyder, die eveneens niet wilde stoppen, door een schot zoodanig trof, dat de smokkelaar op ,g dood was. Sfeunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie, Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkeloosheid. Zondag 11 October 1931. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. leeskerk en 's av. ds. van dei- Wal uit Dirksland. Sommelsdijk, vm. en 's av. ds. van Asch. Dirksland, vm. ds. v. d. Wal en 's av. leeskerk. Herkingen, vm. en 'sav. dhr. Overweel. Melissant, nam. ds. Polhugs uit Stad aan 't Haringvliet. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Bouman. Goedereede, nm. ds. Vlasblom uit Oude Tonge. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. ds. v. Ameide. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en 's av. ds. Dekker. Oude Tonge, vm.ds. Vlasblom en 's av.leeskerk. Ooltgensplaat, vm. leeskerk en 's av. ds. van Ameide. Langstraat, vm. en 's av. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. ds. Dekker uit Nieuwe Tonge en 's av. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijsen 's av. leeskerk. Hellevoetsluis,vm. leeskerk en 's av. ds. Priester uit Nieuw-Helvoet. Nieuw-Helvoet, vm. ds. Priester. Nieuwenhoorn, vm. ds. v. d. Grient uit Brielle. Rockanje, 's av. ds. Brinkerink van Oostvoorne. Oost voorne, vm. ds. van Rossum van Metslawier. Vierpolders, 's av. ds. Brink van Zwartewaal. Zwartewaal, vm. ds. Brink. Heenvliet, vm. mej. A. Bos(Gosdienstige samen komst.) Abbenbroek, vm. ds. Staal. PROTESTANTENBOND. Sommelsdijk (Laügeweg), GEEN DIENST. Brielle (Kerkstraat), nam. ds. de Klark (beves tiging en intrede). GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Zeilstra. Melissant, vm. en 's av. leeskerk Stellendam, vm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. ds. Zeilstra uit Middelharnis. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en 's av. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vm. en 'sav. ds. deGraaff. Nieuw-Helvoet, 'sav. ds. Westerhuijs. Heilevoetsluis, vm. ds. Westerhuijs.. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm., nam. en 'sav. dhr. Romein uit Oosterland. Dirksland, vm. en 's av. dhr. Honkoop uit Rot terdam. Herkingen, vm., en 's av. leeskerk en nam. dhr. Honkoop uit Rotterdam. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp, vm. ds. Foppema. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. dhr. Tamminga uit Franeker. De Heer en Mevrouw LOKKER—Buitenweg, geven met blijdschap kennis van de geboorte hunner dochter, MARIA DINA. Barneveld, 6 October 1931. „Voorne d Patten" Nieaw-Helroet Helder Wasehgoed. Billijke prijzen. Franco verxendingdoorgeheelFlakkee Aanbevelend, A. C. GOUDSWAARD v/h M. SPOON Az. Winter 1931-1932. verkrijgbaar voor winkeliers bij MIDDELHARNIS Ondergetekende heeft het plan op gevat bij voldoende belangstelling een kursus te geven in Nederl. Let terkunde, zoals hij dat enkele jaren geleden ook heeft gedaan. Dein- richting is als volgt: Afd. A. De hedendaagse Letter kunde. 8 Voordrachten. Nov. en Dec. 1931' ƒ10. Afd B. De 17de en 18dc eeuw. Bloei en Verval. 6 Voordrachten. Jan. en 1ste helft Febr. 1932 7 50 Afd. C. De middeleeuwse Letter kunde. 6 Voordrachten. 2de helft Febr. en Maart ƒ7.50 Aangifte voor de 3 Afdelingen te gelijk 20. De Kursus wordt gegeven in een lokaal te Middelharnis, iedere Zaterdagmiddag van 4 tot 6 uur. Uitgebreid programma met onder werp van iedere voordracht wordt gaarne toegezonden. C. J. JANSEN, LERAAR R. H. B. S. MIDDELHARNIS. 1 direct van den Fabrikant. Het is Uw voordeel Fa. SCHUITEMAKER Toonzalen en Werkplaatsen: ROSESTRAAT 30-ROTTERDAM tegenover het Station van de Stoomtram fèjeparaf/e vreemd OODWZOtn oqidSOPOAVe GRATIS fabrikaat! VorzuiGtnrABOicn q niLVtct/un 'J DIT5EMA TYPEN VAM AF F. 9O—IZ0N0E0M0iPStJ 'stelbaren stofzuiger ml inruilen, kunnen miUvan drenst ifjn. Wjjfinancieren huurkoop I Gem nnlIEDtamtXCtirminmun nrm. Spreekuren 8.3010.uurv.m.i alle 12.30 uur n.m. werkdagen. 78 uur 's avonds op Maandag, Woensdag en Vrijdag. En volgens afspraak. in de goede richting is: Literatuur en Prijscourant aanvragen over Hygiënische- en Sanitaire Artikelen b!' HUFKENS, Geldersche kade 7, Rotterdam Telefoon 54538. TE KOOP met prima annode en accu's en zoo goed als nieuwe lampen. Prijs f 30,—. D. J. P. VAN EESTEREN. Middelharnis. klcotmsu LAAT NIET LOS Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,07' ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Verslag van de vergadering van den Baad der gemeente MIDDËLUAKNIB, op Vrjjdag 9 October des namiddags drie uur. Voorzitter Burgemeester den Hollander. Afwezig met kennisgeving de heer Vogelaar. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste drie vergaderingen werden gelezen. Koe8e merkte op dat in de notulen staat dat de linksche fractie aan de Vries beloofd zou hebben dat zijn program gesteund zou worden. De Vries: Inderdaad, doch in de notulen is het eer verzwakt dan versterkt. Doornbos: Zeer juist. VroegindeweijWat afgesproken is door de heeren met de Vries weet ik niet doch datgene wat door den heer de Vries is ge zegd staat ook in de notulen. Slis: Laat het zoo maar, wy begrypen el kaar wel. Koote merkte op dat in de notulen staat dat de aanvraag van Soldaat om ontheffing van schoolgeld is aangehouden, terwyi be sloten is de gevraagde vrystelling te ver- leenen. Van deze laatste opmerking zal aantee- k?ning worden gemaakt. Ingekomen stukken i Procesverbaal van de kasopname by den gemeenteontvanger waaruit bleek dat in kas was een bedrag van 8828,21J overeenkom stig boeken en bescheiden. De voorstellen tot wyziging van het regle ment van orde, inzake een machtiging aan B. en W. om een tydeltjken secretaris te be noemen werd verleend. Een dankbetuiging van Mej. Vis voor de haar toegekende saiarisverhooging. De goedkeuring over de aangegane geld- leening groot 6500, Een schrijven van Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet inhoudende de mededee ling dat tot vertegenwoordiger in de te stichten Drinkwaterleiding Goeree en Over- flakkee zyn benoemd resp. de heeren Hokke en L. Braber J.Lz. Een verzoek van Byieveld om ontheffiDg Hondenbelasting. Voorzitter deelde mede dat dit geval zal worden onderzocht. Van Struik een verzoek om ontslag als lid van de Schattingscommissie. Dit werd verleend. B. en W. stelden voor diverse perceeltjes bouw- en tuinland weder om te verhuren Alzoo werd besloten. Een schryven van den Chr. Ned. Land' en Tuinbouwarbeidersbond om een regeling voor te werkstelling van werkeloozen. Dit verzoek werd alsnog aangehouden. De Vries vroeg of het stukje grond naast de garage van Witvliet Diet bebouwd moest worden, omdat destijds de grond daarvoor toch is aangekocht. Voorzitter deelde mede dat die stukjes grond in gebruik gegeven worden en niet in huur, de gemeente beeft elk oogenblik het recht deze wederom op te eischen. De Vries: Het was dan toch wel gewenscht dat die stukjes grond wat zindeiyker werden FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG (Geaut. uitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle). Verkrijgbaar bij alle Boekbandelaren 9) „Wij? Wie is dan de ander?" „Ina Blaine," fluisterde Hetty. „Je praat als.als een boek." antwoordde Ben ongeloovig. Maar hij huiverde over zijn heele lichaam. De gebeurtenissen van de laatste vieren twintig uur waren voor zijn verbittering te veel geweest. Hij voelde zich zachter gestemd. Hij zou Nevada en Hetty en Ina Blaine geen weerstand kunnen bieden, als zij zoo voortgingen. „Wacht maar eerst, tot je Ina gezien hebt," ging Hetty voort. „Hetty, ik heb haar al gezien. We ontmoetten elkaar vandaag in Hammell. Ze vroeg mij, om hier te komen, omdat ze jou zou opzoeken." „Wel heb ik ooit.' Wat ben j/j een boffert! Bewijst dat niet, wat ik gezegd heb?" „Hetty, het bewijst alleen, dat Ina even lief en aardig is als vroeger. Ze heeft natuurlijk gehoord van mijn verwording, zooals dat heet. Ze heeft haar reputatie op het spel gezet om te toonen, dat ze nog in haar vroeger vriendje gelooft." „Vriendje? Och wat!" riep Hetty hartelijk. „Jij en Ina hielden van elkaar. Ik zeg je, dat zij nog van je houdt, Ben." gehou veroor Voo toege& Een' slag a! Dit I te bep 0. J delen t toestal Spui De vinder gewen plaats wezen Voo; met V meern sprekii kosten niet i worde: loods een fli hebber uitgek vuilnis en vai worde; entree vuilnis is nie kosten bezwa Van Westd toestai blijft t Stru niet (GelacI 2. van di Van benoei het rei plaats heb nl en is gascon Vooi voorloc tieve gegeve Verr deel vj Dook gewezi en Vrc J. VJ gen op vernet f abri el gat in 1932 t Vooi gegeve] winst „Pra; barstte „Ho J zonder i „Vanl aan gedi lijk nieti dat ik J als vee „Sstll is bij hel groote I je met I Ze st I licht zil zich te I ges tal t< I het twel Ben kc I scheide I mee in geen H l gaan st een ein Ina li als een I „Beng .Jna, „Ik w Ze kwa Ze lv het ha: Doch E waren e4 kiger v!;>

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 6