Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 7 OCTOBER 1931. 's Avonds nam de Jasz-banü plaats in de dansgelegenheid en reeds bij liet eerste num mer wisten we dat deze band, met als leider de lieer M. Dassi van Rotterdam, over zulke kwaliteiten beschikt dat zij als 1ste klas in de rij der vele Banden geplaatst kan worden. De heer Reehuiit, voor Flakkee een oud bekende, had de dansleiding op zich genomen en als we de naam Reehout noemen, behoeven we niet te zeggen dat het goed was deze op ons feest te hebben uitgenoodigd. Reehout bezit eigen schappen die' hem maken tot onmisbaar mensch bij zulke gelegenheden, omdat hij precies aanvoelt weik soort muziek gemaakt moet worden. Over de Jasz-band en Reehout kunnen we meer dan tevreden zijn en wij wil len dan ook niet nalaten hun van deze plaats onze warme hulde te brengen voor den gelever- den arbeid. Stands No. 1 en 11 waren voorzien van mooie handwerken die uitsluitend door Dirks- landsche dames waren gemaakt en aan de Bazar geschonken. Dat een en ander den koop lust opwekte moge dienen uit het feit dat reeds den eersten avond meer dan de helft ver kocht was. De trektent genoot bijzondere be langstelling zoodat het bestuur dikwijls voor het lastige' probleem werd geplaatst op welke wijze de te trekken voorwerpen aangevuld moesten worden. Ook de andere verkoop stands maakten zeer goede zaken en bij den sjoelbak was het steeds dringen om een kansje te wagen naar de mooie prijzen. De dames van de loterij hadden het genot alle loten te verkoopen van de prachtige prijzen die mede door enkele ingezetenen, de E.M.G.O. en de instrumentfabriek Kessels beschikbaar waren gesteld. Een prachtige boekenkast, vervaar digd door L. Witvliet Hz., was mede oorzaak dat de loten vlug verkocht werden. In de loterijtent was ook de heer H. Hoofd man. vertegenwoordiger der firma Korter en Hoofdman te Bodegraven, aanwezig die een schat van mooie bloemen, die door zijn firma gratis waren aangeboden, aan den man of lie ver aan de vrouw bracht. Huig had veel succes met den verkoop en als we deze bezig hebben gehoord is het een wonder te noemen ais iemand voorbij zijn stand is gekomen zonder een ruiker bloemen te hebben gekocht. De winkeliers hadden van hun firma's veel goederen ontvangen om aan de bazar af te staan en we noemen hiervan in de eerste plaats de wineliers Blok en Koole, B. Kemper en de Coöperatie die meermalen voorwerpen brach ten van groote waarde. De Heer Sijtsma had een reuzekoek ver vaardigd waarop in het midden het portret van „Amicitia" geflankeerd door twee leeuwen en waaronder op een lint de naam der ver- eeniging. Aan weerszijden was een natuur getrouw nagebootste piston van suikerwerk geplaatst. Deze koek had vooral veel bekijks, temeer daar voor 10 cent geraden kon worden naar het gewicht. De heer D. Poortvliet, voorz. der fancy-fair had het geluk het juiste gewicht te raden n.l. 17 pond en 2 ons. De taart van den Heer H. v. Es was heel mooi en werd bekocht door A. Knöps voor den luttelen prijs van 10 cent. Een groote attractie was de koekhakkerij die door de bekende Gebr. Kalkoen geëxploi teerd werd. Het was echter niet doenlijk door te dringen tot de plaats waar de koek tot puin werd gehakt door de velen die toegang wilden hebben. De hakkerij heeft geen enkele minuut stil gestaan en geen wonder, want de Gebr. zorgden door hun grappen en kwinkslagen dat de belangstelling levendig bleef. Vele honder den koeken vonden in deze hakkerij haar ondergang. Mej. T. Koppelman had op de muziek van „aan den schoonen blauwen Donau" een gedicht gemaakt op het jubileum van „Ami citia" en dat met veel succes gezongen in de danstent en voor de microfoon. Het applaus dat haar te beurt viel was dan ook meer dan verdiend. Het bezoek was iederen avond boven ver wachting en vooral Zaterdagavond was het bezoek zoo groot dat het bestuur besloot de deuren te doen sluiten omdat nog zeker 300 personen toegang wilden hebben. Het bestuur had gezorgd dat bij mogelijken brand of onge lukken de zaal spoedig ontruimd zou kunnen zijn, terwijl ook een brandbluschapparaat aanwezig was. Rest ons nog te vermelden dat ook nog een geschonken varken werd verkocht en waar voor het beest op het tooneel was geplaatst. Ook het Rad van Avontuur had buitengewoon succes door de wijze waarop de smid Knöps het rad bediende. Tot groote vreugde van het bestuur had „Sempre-Cresendo" van Middelharnis gehoor gegeven aan haar verzoek op één der avonden een marsch door de gemeente te maken en welke zij hield op Donderdagavond. De buiten gewone drukte op straat gaf blijk dat de inge zetenen deze kameraadschappelijke daad op hoogen prijs stelde. En zoo behoort de bazar weer tot het ver leden. Dat zij zoo buitengewoon geslaagd is, is in de eerste plaats te danken aan de organi sators maar vooral aan de dames van Excel sior en Comité. Deze toch hebben niets nage laten dat voordeel kon brengen en op een enkele uitzondering na was ieder voor zijn aangewezen taak berekend. „Amicitia" kon met trots op het feest van haar 10-jarig bestaan terugzien, niet alleen wat de waardeering betreft maar haar kas is zoodanig versterkt dat zij alles kan koopen wat noodig is. granting van het Wegenfonds voor het dienst jaar 1932, Uit de memorie van toelichting tot deze be grooting blijkt, dat als hoofdverbinding naar het Zuiden de richting MoerdijkPrincert- hageZundert is gekozen met schakels Moerdijk Oud-GastelWouw en Oud-GastelSt. Philips- landZijpe, ten behoeve der aansluiting van Zeeland, waardoor natuurlijk ook aan over- brligging van Het Hollandsch Diep te Moerdijk wordt gedacht. Zou een en ander inderdaad zijn beslag krijgen, dan ware zulks in hooge mate te be treuren. In het onderhavige geval toch, gaat het om de Westelijke hoofdverbinding NoordZuid, welnu dan moge het ook meer dan rechtvaardig en billijk toeschijnen, dat door even-genoeinde hoofdverbinding, op z'n minst, in de eerste plaats, wordt rekening gehouden met de belangen van het Westen, waarvan o.a. deel uitmaakt geheel Zeeland, met zijn drie Hoofdverbindingen (door Walcheren en Zuid-BevelandTholen-, Schouwen en Duiveland, met St. Philipsland in West-Noord Brabant aansluitende op het Bra- bantsche Wegennet, in den weg Willemstad Bergen-op-ZoomAntwerpen. Maar dan moet het Hollandsch Diep i.e. ook niet overbrugd worden bij het thans weliswaar nog zooveel beter bekende Moerdijk, geheel op de uiterste Oostgrens van dat Westen (waardoor groote omwegen ontstaan) dicht ook nog bij de overbrugging te Keizersveer, in de verbinding Breda-Gorinchcm, maar wel zooveel mogelijk Westelijk op Brabants vasteland, dat is bij Willemstad en via deze plaats dan ook de Westelijke hoofdverbinding Noord-Zuid tevens 1 de korste verbinding vormend tusschen Centraal 1 Holland met Zuid-Hollandsche eilanden) eener- zijds en centraal Belgie en Frankrijk (met Westelijk Noord-Brabant en geheel Zeeland) anderzijds. Alsdan wordt tevens nog bevorderd een betere verdeeling van de vaste rivierovergangen over de geheele breedte van het land Grave 1NijmegenArnhem-, 's Hertogenbosch—Zalt- Bommel-, KeizersveerGorinchem-, Willemstad Numansdorp). j Ten zeerste zou het dan ook worden toege juicht, als de ideeën omtrent deze aangelegen- heid zich in den hiervoor aangegeven zin kon- den wijzigen, derhalve, niet langer, geheel onver- diend, bijzondere bezwaren werden geopperd ten opzichte van de bovenvoorgestane route via Willemstad, welke immers als korste ver binding, onder alle omstandigheden, op den duur de beste en ook voordeeligste moet blijken en mede daarom geheel los van verkeersbelangen naar andere windstreken (o.a. Rotterdam Oost en Zuidoost), welke even goed op andere wijze kunnen en uit hoofde van betere verkeersindeeling ook moeten bediend worden, behoort te worden bezien. In aansluiting hiermede zou het eveneens op prijs worden gesteld, wanneer er van stonde af, nu het nog tijd is, in alle opzichten, rekening mede gehouden werd, zoowel ten aanzien van bruggen als van wegenbouw, door Rijk en Provincie, dat de Westelijke hoofdverbinding Noord-Zuid via Willemstad tot stand zal komen. Een op deze zaak betrekking hebbende Schetskaart, gelieve Uw Raad hierbij mede aan te treffen, terwijl wij ons voorstellen van een en ander ook afschrift, c.q. afdruk te zenden, z.a. aan het Departement van Water staat, zoomede aan de leden van beide Kamers der Staten-Generaal. Het gewestelijk Comité tot behartiging van verkeers en andere belangen voor Zuid-Westelijk Nederland. De Secretaris, De Voorzitter, Van der Veen. Blom. Naar aanleiding van de ingediende begroo ting van het Wegenfonds zond het comité van 'actie van West Noord Brabant onderstaand schrijven aan den Ministerraad: Met belangstelling werd dezerzijds uiteraard kennis genomen van de juist ingediende be- MIDDELHARNIS. Zaterdagavond 7 uur hcopt voor de Geref. gemeente aan de Cbr. de Vrieslaan op te treden de heer Honkoop uit Rotterdam. De heer A. van Bujjtene is benoemd tot leeraar in het teekenen voor smeden en machine-bankwerken aan de avondteeken- school in de Ambachtsschool. Het 10-jarig dochtertje van den land bouwer M. Onderdelinden kwam met haar hand in aanraking met een bietenmachine, waarbij haar een gedeelte van een vinger werd afgesneden. In het 3de kwartaal zjjn door de schut sluis alhier binnengekomen 325 schepen met een inhoud van 29124 registerton en uitge gaan 311 schepen met een inhoud van 24662 registerton. Opgepast. Den laatsten tjjd worden velen onaangenaam verrast met een proces verbaal wegens het" rijden met fietsen of motorrijtuigen op deD Westd(jk en het Zand pad. Wij maken onze lezers er nogmaals op attent dat beide straten 's avonds na VIJF UUR gesloten zijn voor rijwielen en motor rijwielen, en dus niet meer vrij TOT ZES UUR. SPORTNIEUWS. VOETBAL. We beginnen met een historisch Flakkee- grapje. Flakkee I had kort geleden, tijdens een wedstrijd, een invaller noodig. Een „man van het derde" was het die in het veld kwam; het tweede was uit. Toen de wed strijd afgeloopen was en deze z(jn schoenen uit deed, verzuchtte hl): „Watisdatzwaar; ik kanker niet meer op het eerste, wat valt dat tegen, wat is dat zwaar". Laten we daar nu eens van uit gaan. Zondag heeft Flakkee I gelijk gespeeld,eerlijk gezegd, onverdiend, Flakkee had een kleine overwinning moeten hebben. Het publiek was ontevreden. Telkens in de meerderheid en toch geen goals maken 1 Het lijkt toch zoo gemakkelijk als je langs de kanten staat, 'tjonge 'tjonge, een trapje rechts, een schopje links, en dan maar voor het doel, de bal in dat net, k(jk aan 1-0... Al die grootmeesters langs den kant zouden eens 10 minuten „half" moeten staan, dan wisten ze eens wat een voetbalwedstrijd is, of nog liever eens 10 minuten in het binnentrio. Want helaas, dat is nog het zwakste gedeelte van de Flakkee-ploeg. Flakkee heeft nu eenmaal in Van Beek een middenvoor gehad die bijna ideaal was, en zooiets snap je pas als h(j niet meer in je ploeg zit. Een middenvoor moet alles kunnen, schieten, spelverdeelen en bovenal. kansen scheppen. Als hij den bal vlak voor doel krijgt, zich meteen vrijmaken en dan.. goals moeten er komen. Ondanks de meening der zwart-k(jkers langs de lijnen zijn wy van oordeel dat Flakkee niet kwaad heeft gespeeld, wat het spel betreft Elke klasse hooger geeft meer moeilijkheden, meer zwarigheden, en welnu Flakkee krijgt rijkelijk zijn portie. Want de strijd is veel zwaarder en Zondag is Flakkee begonnen van meet af met de eerste tegen zet: snelheid. De ploeg speelde sneller dan in de vorige wedstrijden. Flakkee heeft zich gegeven, de jongens hebben zich uitgesloofd, al wilde het succes niet komen. Ze hebben volgehouden, vooral tegen bet einde, een moordend hoog tempo slechts het geluk ontbrak met het schot. Er zat spanning in de kamp. Overwinningen in de eerste klasse worden niet cadeau gegeven; de eerste klasse is geen derde, waar je tegen „zalfies van clubs" succes maakt van 8 tot 10 goals in je voordeel, een pronksteentje voor je doelge- middelde. Goals komen in de eerste klasse door sa menspel of fraaie individueele runs geen cigarettenbons kan je er aan helpen! Er moet voor gesjouwd worden. Zoo pakte Flakkee Charlois direct hard aan - maar die Rotterdamsche keeper verstond zijn vak. We noteeren mooie Flakkee-aan- valien; fraaie schoten op het doel vanKor- teweg en Jaap de Wilde. In deze periode speelt het binnentrio niet kwaad samen. Aan den anderen kant toonen Lajos en Katje dat zij voor hun taak berekend zijn en onderscheid Fun zich met het stoppen van een kogel van vlak bij ingezonden. Gaandeweg komt er evenwicht, de partij gaat meer op en neer, de tijd vervliegt zon der dat een der strijdende schijnt te kunnen doelpunten. De backs beheerschen het veld. Tot bjj een schot op 't Cbarloische doel de keeper den bal niet klemvast vangt. Bert de Wilde is doorgeloopen vangt de terug gekaatste bal op en zendt die tusschen de handen en beenen van den doelman deor' in 't net. 1 0. Na half time komt Flakkee in de meer derheid. BK Flakkee is de beste man de links-half, die verreweg de beste speler van 't veld was dien middag. De halfs stuweD de voorhoede der geel-blauwen op, maar dezen kunnen dat backstel der Rotterdam mers maar niet passeeren. Telkens duiken ze op voor 't Rotterdam sche doel maar de backs blijven er meester. Charlois bepaalt zich tot snelle uitvallen en als eindelijk de rechtsbuiten der gasten eens goed voorzet kopt de midvoor onberispelijk en onhoudbaar in. 1 1. Het publiek moedigt Flakkee aan, maar dan sist het van verontwaardiging als het binnentrio een vrij liggende bal voor 't doel mist; zenuwen die een opgelegde kans laten voorbijgaan; de tol der onervarenheidILajos komt naar voren, Korteweg gaat rechts buiten, maar 't zit Flakkee nu eenmaal niet mee. Spanning zit er genoeg in maar „het schot" ontbreekt. De stand blijft 1 1. Flak kee wacht nog op zijn eerste overwinning in de eerste klas. Het tweede heeft ook geen geluk gehad. Op het mooie Van Nelle (The Rising Hope) terrein verloren ze met 5 3. Het zou ons niet verwonderen ais die eerste groote over winningen der Flakkeeönaars de geel blau wen parten speelde. Z(j bebben te groote indruk naar buiten gemaakt en „men fluis tert" onder het tweede, dat de tegenpartij versterkt in 't veld komt; wat nog kan, omdat geen enkele club al 5 wedstrijden heeft gespeeld zoodat spelers van hoogere elftallen nog niet uitgeschakeld zijn om de lagere te helpen met 'n zware wedstrijd I Ja ja, dat „men zegt" hier, wie zal 't bewijzen al is het ook waarl Overigens moet Flakkee II een best par tijtje voetbal hebben gespeeld; een penalty heeft tenslotte de doorslag moeten geven. Flakkee II heeft nu waarschijnlijk de 2 sterkste tegenstanters uit gehad. J. B. Centrale Veiling voor Goeroe Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 2 October 1931. Bloemkool 1,60 tot 10,10 per 100 stuks. Savoye kool ƒ0,50 tot 3,—per lOOstuks. Witte kool J 1,tot 3,60 per lOOstuks Roode kool 1,tot 1,50 per lOOstuks. Chineesche kool 0,60 t. 0,70 p. 100 st. Knollen 2,- per 100 stuks. Komkommers 0,70 tot ƒ2,30 per 100 stuks. Sla 0,50 tot 1,10 per 100 krop. Spruiten 5,50 tót ƒ8,- per 100 k.g. Stoksnijboonen ^8,40tot ƒ33,- perlOOk.g. Dubb. princessen 17,60 tot ƒ22,-p. 100 k.g. Enk. princessen ƒ20,— tot ƒ22,— p. 100 k.g. Postelein 9,40 per 100 k g. Spinazie 9,60 per 100 k.g. Callabas 6,— tot 7,— per 100 k.g. Soldat Laboreure 6,60 t. ƒ10,— p. 100 k.g. Maagdeperen 7,50 tot ƒ8,- per 100 k.g. Williams Duchesse 7,70 per 100 k.g. Div. Handperen 6,50 tot ƒ8,perlOOk.g. Peren (val) f 1,— tot 2,60 per 100 k.g. Stoofperen ƒ2,50 tot 11,— per 100 k.g. Grauwzoete reinetten 4 tot 10 p. 100 k.g. Zure appels ƒ7,60 tot ƒ9,— per 100 k.g. Goudreinetten (val) 3 t. 4,50 p. 100 k.g. Appels (val) 0,60 tot 2,— per 100 k.g. Druiven 16,60 tot 18,50 por 100 pond. Veiling vnn Muaiidug 5 October 1931. Kropsla 1,tot 1,80 per 100 stuks. Savoye kool 0,50 tot 4,70 per 100 stuks. Bloemkool 2,50 tot 14,40 per lOOstuks. Andijvie J 2,80 per 100 stuks. Dubbele princessen 22,— t. ƒ30,-p. 100 k.g. Stoksnijboonen ƒ19,- tot ƒ28,— per 100 k.g. Spruiten 10,— per 100 k.g. Peren Conseiller de la Cour 3,701. 7,20 p. 100 k.g, Gieser Wildeman 4,50 per 100 k.g. Ponsperen ƒ6,— per 100 k.g. Bon Cretien Will^8,50tot ƒ13,— p. 100k.g. Beurré Durandeau ƒ8,— tot 11,80 p. 100 k.g Appelen: Goudreinet (val) 2,— per 100 k.g. Goudreinet 3,70 tot 12,— per 100 k.g. Grauwzoete reinet 11,per 100 kg. Oranje-reinet ƒ9,40 tot 17,80 per 100 k.g. Bismarck 3,50 tot 8,— per 100 k.g. Transp. de Croncel 16,80 per 100 k.g. Diverse val 1,30 tot ƒ5,— per 100 k.g. Druiven 18,80 tot 20,— per 100 pond. Boter 57,— tot 63,— per 100 pond. SOMMELSDIJK. De predikbeurt van ds. G. J. W. Oldeman, Rm. Predikant te Delft zal «iet plaats hebben op Zondag 11 Oct. as., maar op Zondag 18 October a.s., des morgens 10 uur in de zaal van den heer Van Rikxoort aan den Langeweg. Gisteren (Maandag) werden de eerste suikerbieten door den landbouwer Koert aan de Kaai alhier aangebracht. De aardappelen worden alhier gekocht voor den prijs van 2,40, uien 1,60 k f 1,70 en paardepeen 1,— per H L. Door den slager P. Zoon alhier is aan B. en W. een verzoek ingediend om ver gunning tot het oprichten van een slacht-- plaats in het perceel aan de Kerkstraat al hier Kad Sectie B. no 304. DIRKSLAND. Vorige week hadden de Heeren H. Groo- tenboer Az. en Alkenlade, beiden bestuurslid van de vereeniging van veehandelaren een onderhoud met minister Reijmer over de mogelijke stopzetting van de tramlijn op Flakkee. De Minister toonde het op hoogen prijs te stellen ook van deze zijde de bezwaren te hebben vernomen, hoewel zijn Excell. geen positieve toezegging kon doen. Op de Beurs van j.l. Donderdag werd besteed voor: aardappels 2.40, Uien 1,80 en peen 1,Deze laatste komen weinig meer op de markt omdat haast alle peen door handelaren op het land zijn gekocht. Schokker erwten waren, mede tengevolge van de schom melende Engelsche Pondenmarkt, lager in prijs en noteerden 2,per 100 K.G. minder. HERKINGEN. Vanuit de haven dezer ge meente werden de vorige week verscheept 965 balen uien en 211 balen peen. Voor de uien werd besteed 1,60 tot 1,70, voor de koepeen 1, alles per H.L. Als vertrouwensman der plaatselijke tarwecommissie is voor deze gemeente be noemd de heer C. J. Geluk, landbouwer alhier, zulks in de vacature J. Buth, die inmiddels tot secretaris der gewestelijke commissie „Flakkee" is benoemd. De catechisatie's in de Ned. Herv. Kerk zullen voor de schoolkinderen deze week aanvangen. Zij zullen worden gehouden iedere Dinsdag in de consistoriekamer der kerk en geleid worden door den godsdienst-onder wijzer J. Overweel. Door den heer A. Witvliet wordt het door hem onlangs gekochte huis van de erven A. Mans, thans verbouwd tot winkel huis, waardoor het kruispunt in deze ge meente voortaan op alle hoeken een winkel heeft. STELLENDAM. Schipper J. K. had het ongeluk bij het binnenhalen van zijn visch- netten, zijn hand zoodanig te klemmen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Maandag zijn hier door den landbouwer A. van Seters de eerste suikerbieten aan de haven gebracht. Mej. J. Roos had dezer dagen het ongeluk in een kelder te vallen, hetwelk zich zoodanig liet aanzien, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was, en zij eenigen tijd zal moeten blijven zitten. Vorige week is de reddingboot „Koningin Wilhelmina" naar de werf te Vlaardingen vertrokken, om grondig te worden nagezien. GOEDEREEDE. De landbouwer C. den Eerzamen heeft Maandag de eerste Suiker bieten aan de haven gebracht. Do vereeniging van de Uiensorteering heeft het vervoer voor hot rijden van de Uien naar de Haven of Tram aanbesteed en was laagste inschrijver W.Tanis voor ƒ1,40, zegge honderd en veertigcenten per 100balen. By C. van Huizen op 't Havenhoofd ontstond brand in het achterhuis doch werd spoedig met emmers water gebluscht. As surantie dekt de schade, De garnalenvisschers hebben de vorige week van 250—300 K.G. garnalen per dag gevangen. De zeevisscher T. Grinwis had het on geluk Zijn geheele vischtuig te verliezen wat een schade is van 200. J. Grinwis maakte eveneens door scheuren aan zjjn netten een schade van 50 en J. v. Dam 60. De heer D. Breen is tot plaatsvervan gend Burgemeester aangesteld. De vorige maand zijn hier vertrokken J. de Reus naar Naaldwijk. Ingekomen: J. A. van Dongen en gezin van Stellendam; J. Lokker van Middelhar nis; L. van Breemen van Nijmegen en Wed. M. Kooman van Sommelsdijk. OUDDORP. De vrouw van D. V. had het ongeluk een doorn in haar voet te krjjgen, waar geneeskundige hulp voor noodig was. Zaterdagavond werd ten verzoeke van H. C. van Wezel bij inschrijving verhuurd voor den tijd van 3 jaren, 3 perceelen bouw land op de Jonkersteê. Perceel 1, E. Voogd ƒ70.-; Perceel 2, C. van 't Geloof ƒ77.40; Perceel 3, E. Voogd 78.-. Ten verzoeke van de wed. T. Voogd by inschrijving voor den tijd van 1 jaar, 3 per ceelen bouwland in West-Nieuwland. Perceel 1, Job Tanis ƒ77.-; Perceel 2, E. Hoek 70.—Perceel 3, L. Breen 71,30. De afgeloopen week werden in de weervisscheryen geen zalmen gevangen. NIEUWE TONGE. Vrijdag 9 October a.s. zal van des n.m. 6.307.30 uur in de con sistoriekamer een stemming worden gebon den ter verkiezing van vier gemachtigden voor het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. Aan de beurt van aftreding z(jn de heeren P. v. d. Houten, B. v. d. Broek, Joh. Luch ten burg en Joh. Dekker Pzn. Als bestuursleden van de ysclub „de Vlakte" zyn dit jaar aan de beurt van af treding de heeren E. Knöps en K. Kievit Gzn. Van een levendigen uienhandel getuigt zeker wel dat in de afgeloopen week in deze gemeente per tram en scheepsgelegen heid (haven Battenoord) ruim 5000 balen ztjn verzonden. De P.V. „De Gevleugelde Bode"alhier hield Zondag een wedvlucht van Quinevrain (Frankrijk) afstand 177 K.M. Losgelaten 8 uur. Aankomst eerste duif 10.21.15. Laatste prijswinnende duif 11.20.32. De prijzen wer den behaald als volgt: K. Visbeen le pr.; J. Klapmuts 2e en 6e pr.; J. Kwakernaat 3e, 5e en 7e pr.; T. Melissant 4e pr. Donderdag zal door den Rijksontvan ger uit Oude Tonge in het pand Zuiddijk A 314 des vm. 9-12 uur zitting worden gehouden tot het in ontvangst nemen van belastingen. OUDE TONGE. Woensdag 15 October des n.m. 4 uur bestaat ten huize van den Ge meente-geneesheer gelegenheid tot koste- looze inenting. Mej. Beun, onderwijzeres aan de Bijz. Geref. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Kampen, As. Vrijdag begint de Landbouwcur- sus, onder leiding staande van de heer Van Asperen, OOLTGENSPLAAT. Kolendampvergifti ging. Dezer dagen heeft zich alhier een vrij ernstig geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. Mej. H. van Ree zou zich ter ruste begeven, doch zakte opeens bewusteloos in elkaar. Haar zuster mej. J. L. van Ree, met wie zij samenwoont, ontdekte bijtijds wat haar zuster was overkomen en ontbood onmiddellijk Dr. Kramers. Het mocht den geneesheer gelukken de patiente gelukkig nog tot bewustzijn te brengen. Den nacht hebben de dames elders doorgebracht. Vorige week werden van hier verscheept 208.800 K.G. uien, 43.100 K.G. koepeen en 36.885 K.G. aardappelen. Ds. J. C. Terlouw te Kamperveen heeft voor het beroep naar. de Ned. Herv. kerk alhier bedankt. Zondag heeft de postduivenvereeniging „de Reisduif" voor het laatst in dit seizoen met oude en jonge duiven deelgenomen aan den wedvlucht van Quivrain. De uitslag luidt als volgt: 1 en 2 Jan van Nimwegen; 3, 5 en 7 Klaas van Ree; 4 C. Wielaard en 6 A. Verburg. De heer L. Moelker heeft zijn hotel overgedaan aan den heer P. van den Berg te Oude Tonge. De heer Van den Berg zal een gedeelte van het hotel als lunchroom inrichten. Degenen die huisslachtingen wenschen te verrichten, het gemeste varken slachten, worden er aan herinnerd, dat daarvan 4 dagen tevoren kennis moet worden gegeven ter gemeentesecretarie. DEN BOMMEL. Gedurende den vorige maand hebben zich 7 personen in deze ge meente gevestigd, terwyi 6 personen naar elders zijn vertrokken. Belanghebbenden worden er op gewe zen, dat de kennisgevingen van de huis slachting niet meer kosteloos geschieden. Een dergelijkekennisgevingkostthaDs ƒ0,10. De regenmeter was over de maand September 64,9 M. neerslag, en Sept. 1930 bedroeg dit 115.5 M. VEILINGSBERICHT van Vrijdag 2 October 1931. der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „Oostvoorne". Kropsla 1,10 tot 2,70 per 100 krop. Rad(js 1.20 tot 3'60 Per 100 bos- Prei 1,90 tot 2,90 per 100 bos. Postelein 0,07 tot 0,14 per k.g. Spinazie 0,10 tot 0,18 per k.g. Aardappelen 3,20 tot 5,20 per 100 k.g. Poters 1,20 tot 2,40 per 100 k.g. Aardbeien 1,23 per k.g. Witkrop 1,60 tot 2,90 per 100 stuks. Blauwe druiven 0,22 tot 0,44 per k.g. Perziken 0,03 tot ƒ0,08 per stuk. Boonen dub.stam ƒ12,— t. ƒ34,- p. lOOk.g. enk. stam ƒ18,- t. ƒ29,— p. 100k g. stoksuiker 14,-tot ƒ26,-p. lOOk.g. stamsni) ƒ12,- t. ƒ21,-p. lOOk.g. Btoksnt) ƒ21,-tot ƒ38,-per lOOk.g. Tomaten A 7,60 per 100 k.g. B 6,60 per 100 k.g. c 6,40 per 100 k.g. CC 2, - per 100 k.g. bonken ƒ4,- per 100 k.g. Komkommers(w) 1,20tot ƒ3,50per lOOk.g. Augurken 0,16 tot 0,68 per kistje. Peen 2,30 tot 8,50 per 100 bos. Peen ƒ3,- tot ƒ7,— per 100 k.g. Kroten 1,60 tot 2,90 per 100 bos. Kool (roode) 2,40 tot 5,40 per 100 stuks. (witte) 1,80 tot 4,10 per 100 stuks. (savoye) 2,20 tot 6,— p. lOOstuks. Bloemkool I 2,40 tot ƒ9,— per 100 st. II 1,80 tot 5,- per 100 st Andijvie 0,80 tot 3,80 per 100 krop. Uien 1,20 tot 8,90 per 100 k.g. Sjalotten 2,10 tot 4,80 per 100 k g. Tafelperen 0,16 tot 0,38 per k g. Tafelappelen 0,14 tot 0,31 per k.g. Keukenappelen 0,03 tot 0,14 per k.g. Keukenperen 0,04 tot 0,16 per k.g. Spruiten 0,03 tot 0,18 per k.g. Meloenen 0,04 tot 0,26 per stuk. Kipeieren (netto) 4,90 tot ƒ5,10p. 100 stuks. Kleine eieren 4,10 tot 4,20 per 100 stuks. Aanvoer 27 500 stuks. VEILING BERICH T van Maandag 5 Oct. 1931, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „Oostvoorne". Kropsla 1,10 tot ƒ2,60 per 100 krop. Postelein 0,09 tot 0,16. Blauwe druiven 0,22 tot 0,42 per k.g. BooDen (dubb. stam) 16,-1. 32,- p. 100 k.g. (stoksnij) ƒ18,—t. ƒ38,—p.lOOk.g. Komkommers (w.) 0,80 t.f 3,40 p. 100 k.g. Peen 2,80 tot 8,90 per 100 bos. Peen (koe) 2,80 tot 6, per 100 K.G. Kool (roode) j 1,60 tot ƒ3,90 per 100 stuks. Kool (savoye) 2,60 tot ƒ5,90 per 100 stuks. Bloemkool 1,40 tot 9,per 100 st. Andijvie 1,10 tot 3,60 per 100 krop. Uien 1,10 tot 4,70 per 100 k.g. Tafelperen 0,15 tot 0,33 per k g. Tafelappelen 0,12 tot 0,29 per k.g. Keukenappelen 0,03 tot ƒ0,11 per k.g. peren ƒ0,04 tot ƒ0,14 per k.g. Spruiten 0,07 tot 0,18 per k.g. Meloenen 0,03 tot 0,14 per stuk. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Petrus Johannes Kreeft, 24 j. (Stad aan 't Haringvliet) en Maria Boom, 24 j., alhier. MELISSANT. Geboren: Cornelia, d. v. J. 'tJonk en M. van Dam; Laurus, z. v. L. MLjnders en N. W. Hooijdonk; Petrus Gerardus, z. v. M. W. Struik en E. van Damme; Adrians Hen- drika, d. v. L. v. d. Boom en J. F. Bette; Elizabeth Johanna, d. v. Th. Keizer en K. Mijnders. OndertrouwdA. van AntwerpeD 20 jaar en J. C. Kalle 20 jaar. OverledenLena Witvliet oud 9 maanden d. v. C. Witvliet en B. van Assen. GOEDEREEDE. Geboren: Jacob, z. v. C. v. Heest en M, Verduin; Pieter Aren Cornelis, z. v. C. Groe nendijk en Joh. Groenendijk; Cornelia, d. v. C. Soeteman en M Lokker. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Pieter, z. v. Daniël Neels en Maatje van der Wende; Willemtje,d.v. Dirk Cornelis van Oostende en Pietertje Jacoba de Geus. Ondertrouwd: Aren Hartog, 22 jaar en Geertrui Kamp, 19 jaar; Jan Kreeft, 25jaar en Cornelia de Vos, 20 jaar. Overleden: Johannes Vervlood, 15 jaar. NIEUWENHOORN. Geboren; Cornelia Neeltje, d. v. B Lan- gendoen en L. Snoek; Johanna Jannetje, d. v. J. Barendrecht en A. Poldervaart; Kornelis Arie, z. v. D. Betist en P. Vermeulen. Getrouwd: Cornelis Jan van Dyk, 31 jaar en Leentje Neviena van der Sijde, 25 jaar; Cornelis Arie Veldhoen, 25 jaar en Arendje Maria Poldervaart, 22 jaar. Overleden: Leentje Swaneveld, 85 jaar weduwe van A. van Lien. DEN BOMMEL. OverledeD: Adriana van den Bos, 50 j,; Lena Kloet, 31 jechtgen. v. D. Kievit. BRIELLE, van 25 Sept. 1 October. Geboreni Willem, z. v. P. J. Moerman en F. Heijndijk; Nelis, z. v. J. Barendrecht en A. Hazelbag. Gehuwd: A. Rinderknecht en E. Heijndijk. Overleden: Neeltje Kriens, 5 dagen. VIERPOLDERS, van 1-30 Sept. Gehuwd: L. W. Lageweg en A. N. de Snaijer.

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 2