H B ezumiging bezuinigt ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD I a r e n i a rvg e schriftelijke a rantiel No. 91 26 Sept. 1931 Plaatselijk Nieuws De Bazar ten bate van de patiën ten in de lighal. T Officieele Mededeelingen. BURGERLIJKE STAND. PREDIKBEURTEN. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1931. 5 11111,1 Staking Tramdienst. De heeren: L. J. den Hollander, W. J. Donkersloot, J. G. F. Gobius du Sart, A. W. Kejjzer, H. C. vanRossum, K.Th.leComte en J. M. van Paasschen hebben j.l Woens dag een onderhoud gehad met den Minister vau Waterstaat en daarna met den betrok ken Administrateur van het Departement van Waterstaat. Zjjne Excellentie heeft met groote belang stelling kennis genomen van de bezwaren welke tegen staking en opheffing van de tram bestaan en van de verdere gedane mededeelingen te dezen opzichte. In verband met het stadium waarin thans de zaak is komen te staan kan geen uit voerige uiteenzetting van het verhandelde bij den Minister worden gegeven. MIDDELHARNIS. Woensdag behaalde te Amsterdam het politie-diploma de heer D. de Korte Bz. alhier. Op de voordracht voor onderwijzer aan de O L. jongensschool alhier zijn geplaatst no. 1: J. v. d. Velde te's-Gravenhage, no. 2: D. Wassenaar te Nunspeet, no.3: J. H. Deijs te Ooltgensplaat. Postduiven-sport. Op Zondag 27 Sep tember zal „de Seinpost" deelnemen aaneen wedvlucht vanuit Mons (Frankrijk), afstand ruim 146 K M. Des morgens 8 uur zullen de duiven worden losgelaten. Dinsdagavond hoopt voor de Chr. Geref. kerk op te treden ds. K. Groen uit Rotterdam. Op het gehouden onderzoek voor Agent van Politie te Schiedam is goedgekeurd onze dorpsgenoot de heer P. van der Valk Rz. Aanrandingen. Deze week zijn twee aangiften gedaan wegens het plegen of het pogen daartoe van onzedelijke handelingen met minder jarigen. Tegen C. Br. en v. d. V. is pro cesverbaal opgemaakt. Huldiging van het personeel der Openb. U.L.O. School. Uit de ouders der leerlingen, die deze zomer geslaagd zijn voor het Mulo-diploma, had zich een commissie gevormd, die tot taak had, de gevoelens dier ouders ten op zichte van het personeel tot uiting te bren gen. Daartoe waren zij met de oudercom missie en de leerlingen in het gymnastiek lokaal samengekomen. De heer Slager opende de bijeenkomst met enkele hartelijke woor den, waarin hij de erkentelijkheid der ouders over het onderwijs en de leiding, door het personeel gegeven, naar voren bracht, waarna h(j het woord aan den heer Van Eek gaf, die tot taak had de zaak nog nader uiteen te zetten. Hij wees er o.a. op, dat deze - nog zeer jonge - school opmerkelijk goede resul taten heeft weten te bereiken, ondanks het feit, dat niet steeds alle factoren, die on misbaar zijn voor het verkrijgen van succes, aanwezig waren. Hij bracht dan ook even als later nog enkele sprekers na hem deden - de leerkrachten der school hulde voor het geen zij onder vaak moeilijke omstandig heden. hadden weten te bereiken. Verder deelde hij ook nog mee, dat alle betrokken ouders direct spontaan medewerkten om het welslagen van deze avond te verzekeren. Hij was dan ook in staat gesteld om de leden van het personeel een stoffelijk blijk van de waardeering der ouders te overhandigen. Met enkele welgekozen woorden reikte hij de cadeaux boeken, een vulpen, sigaren uit aan hen, voor wie ze bestemd waren. Nadat de heeren Slager en C. v. d. Meide nog het woord hadden gevoerd en daarbij verschillende zaken nog eens onderstreept hadden, voerden enkele der oud-leerlingen, de dames Van Es, Van Nieuwenhuizen en Slager, een geestige voordracht op, die ook al betrokking had op de school en waarin tal van herinneringen aan kleine voorvallen voorkwamen. Na deze samenspraak, die niet naliet de vroolijkheid en de instemming der aanwezigen op te wekken, kwam de heer Menheer, het hoofd der school, aan het woord. H(j vertolkte de gevoelens van het personeel ten opzichte van hen, die deze avond ge organiseerd hadden en van de wijze, waarop de ouders aan hun waardeering hadden uiting gegeven. Daarvoor dankte hij allen uit naam van de leerkrachten hartelijk. Hij vergat ook niet te wijzen op de buitengewoon goede verstandhouding, die er steeds tusschen de leeraren en de leerlingen van deze klasse heeft bestaan en waardoor de soms zware taak van het personeel zeer vergemakkelijkt werd. Hiervoor en voor de met groote aan dacht aangehoorde voordracht daDkte hij de oud-leerlingen. Hiermede was het plechtige gedeelte van de avond afgeloopen. Muziek weerklonk al gauw en de heer Van Gelder, die een succes vol ceremoniemeester bleek te z(jn, wist spoedig de ware feeststemming er in te brengen. Nadat men nog een paar uren ge zellig bijeen was gebleven, sloot de heer Slager te half 12 deze zeer geslaagde avond, die nog wel lang zal blijven voortleven in de herinnering van hen, die tegenwoordig waren. Woensdagmiddag is de bazar ten bate van de lighallen geopend. Daarbij werd het woord gevoerd door de heeren Jansen en Baart. Inzonderheid werd dank gebracht aan de vele geefsters en gevers alsmede aan die firma's welke de aanvullende artikelen, noo- dig voor de bazar, tegen inkoopsprp ver strekten. Voor de giften, ingekomen van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, werd het bestuur der lighal aangeboden een lin nenkast en twee tuinbanken, welke laatste vervaardigd zullen worden op de ambachts school, naar ontwerp van den heer Dekker. Nog werden aangeboden een paar schilde rijen, welke de lighal zullen kunnen sieren. De bazar gaf een vrool(jk aanzien en een groote verscheidenheid van artikelen, als mede amusementapparaten waren aanwezig De Firma O. de Wiljes schenkt U voor zachten prijs een kopje thee, waarvan de opbrengst ten bate van de lighal-patienten komt. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Voor Flakkee I is Zondag als tegenstandster vastgesteld: D.C.V., en wel te Krimpen aan den IJssel. Flakkee II moet naar Rotterdam om op 't Afrikaanderplein de Musschen IV te ontmoeten. Alzoo 2 uitwedstrijden; en dit vond het Flakkee-bestuur niet prettig. Zij heeft het R.V.B.-bestuur direct verzocht om van dien eersten uitwedstrijd een thuiswedstrijd te maken. Voor haar supporters is dit heel wat prettiger, het Flakkee-veld is anders Zondag ongebruikt. Hoe het ook zij, het wordt een zware kamp voor Hartog en zijn mannen. D.C.V. sloeg Zondag Erasmus met 3-1 op het Eras mus-terrein. Niet dat we onmoed hebben op een goeden uitslag voor onze geel-blauwenmaar Flakkee zal toch uit een extra enthousiast en vlug vaatje moeten tappen om D.C.V. of de wedstrijd in Krimpen of in Middelharnis wordt gespeeld den baas te blijven. Flakkee II, dat zoo verrassend de nieuwe competitie is begonnen met een ware doel- punten-regen op de „vijandelijke" goals zal in den eersten uitwedstrijd moeten toonen dit fraaie Kunststukje in Rotterdam ook te kunnen uithalen. Op dezen weg zal zij gauw de 100 doelpunten halen in de competitie, wat slechts zelden aan een vereenigings- team gelukt. Wenschen we Gouswaart met zijn ploeg het beste op 't mooie Musschen-veld. J. B. KORFBAL. A.s. Zaterdagavond speelt Weest Kwiek haar laatste wedstrijd tegen het sterke Goe- ree, s'avonds 6 uur. Centrale Veiling voor Goeroe Overilakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 23 September 1931. Bloemkool 4,60 tot 10,30 per lOOstuks, Roode kool 3,30 tot 4,50 per 100 stuks. Savoye kool ƒ1,— tot 6,60 per 100 stuks. Witte kool ƒ4,— tot per lOOstuks. Andijvie 1,70 tot 3,70 per 100 krop. Chineesche kool 4,tot per lOOst. Kropsla 1,— tot 1,50 per 100 stuks. Komkommers 3,30 tot 5,60 per 100 st. Meloenen 18,— tot 34,— per 100 stuks. Peen 10,40 tot per 100 bos. Kroten 0,50 tot 3,40 per 100 bos. Selderij 6,10 tot -,— per 100 bos. Div. appelen 3,50 tot 15,— perlOOk.g Div stoofperen 7,60 tot 9,30 per 100 k.g. Souvenir de Congresƒ 6,10 totƒ12, p.lOOk.g. Williams Ducbesse ƒ6,40 tot ƒ12,p. 100 k.g. Maagdeperen ƒ7,- tot ƒ12 per 100 k.g. Triumf de Vienne 23.— t. 30,— p. 100 kg. Jodensuiker ƒ5,— tot 7,40 per 100 k.g. Perzikperen ƒ10,- tot -,-per 100 k.g. Blanke jutten 7,30 pet 100 k.g. Ponc 3,40 tot 6,40 per 100 k.g. StoksnUboonen 14,50 tot ƒ31,— per 100 k.g. Stamsnjjboonen ƒ11,— tot 14,40 per 100 k.g. Enkele princessen 20,201. -p. 100 k.g. Spruiten 13,— tot oer 100 k.g. Druiven 20,40 tot 24,10 per 100 pond. Veiling van Donderdag 24 Sept. 1931, Kipeieren 4350 k.g. van ƒ3,- tot ƒ3,50 idem 58-60 k.g. 4,70 „5,45 idem bruin 60 k.g. „5,— „5,60 Eendeieren 66-68 k.g. 4,90 „6,30 Alles per 100 stuks. Aanvoer 12.500 stuks. 'S— I LEli: I RPlEGiriOSF ARTlKELETi: IRRIGATOREM SPUITEM ,EMZ| IELHOUVER.nytiA^3 (Adv.) SOMMELSDIJK. Uit deze Gemeente wer den de vorige week verscheept 1370 H.L. aardappelen, 1850 H.L. uien en 465 H.L. paardepeen. Prijzen waren voor aardappelen 2,45; uien 1,80 en paardepeen 0,80 per H.L. D1RKSLAND. Op de Beurs van j.l. Don derdag werd besteed voor: Aardappelen 2,50, Uien 1,70 en peen ƒ0,90 per H.L. Scliokkererwten naar kwali teit van 14 tot 18,— per 100 K.G. Het bezoek aan de fancy-fair overtreft verre de verwachting, zoodat het nu reeds vast staat dat het financieel resultaat goed zal zjjn. De prettige en gezellige sfeer is oorzaak dat velen iederen avond terugkomen. Volgende week uitvoerig verslag. HERKINUEN. Hedenmorgen reed een wa gen beladen met uien, toebehoorende aan den landbouwer R. van Putten doordat de koppelketting van den draaiboom afgleed, van de steile dijkhelling aan den Scharloo- d(jk alhier. De wagen viel tegen een huis van Chr. Bruggeman terwijl de draaiboom door het dak vloog. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Aan de woning en aan den wagen werd aanzienlijke schade toe gebracht. Onzen abonne's wordt ter kennis ge bracht dat met ingang van 1 October a.s. alle maten en gewichten moeten zijn voor. zien van de ijkletter f. Tot en met 31 De. cember is slechts deze letter alleen geldig, Door den heer J. Kalle is ontslag aan gevraagd als telegrambesteller voor de post- route Herkingen. STELLENDAM. De vorige week werd van hier verzonden 300 H.L.aardappelen, 250 H.L. uien en 150 H.L. koepeen. Woensdagmorgen is den heer K). Meijer naar Rotterdam vertrokken, om aldaar in het Ziekenhuis „Eudokia" te worden opgenomen, wegens noodzakelijke operatie. De vorige week werd hier door de gar- nalenvisschers 5 dagen gevischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 80-90 K.G. gevangen en aan de pellerijen geleverd. Deze week is schipper Mulder in de haven gearriveerd om het materiaal der Pro vinciale weg te bergen, daar de werkzaam heden aan de wegen tot een einde z(jn gekomen. GOEDEREEDE. Dezer dagen is het 40 jaar geleden dat mej. M. den Hartog, werkzaam is geweest als helpster bij de nuttige hand werken. Wij hopen dat deze dag niet onge merkt voorbij zal gaan. OUDDORP. Op 30 September zullen de werkzaamheden in de Cichoreifabriek een aanvang nemen. Naar men verneemt zal op 15 October de aanbesteding plaats hebben van het leggen van een damd(jk aan den Noordkant bij de Vuurtoren. Voor de werkeloosheid weer een uitkomst. C. Sperling Pz. had Donderdagmorgen bet ongeluk op zijn schip te vallen en zich zoo aan een arm te bezeeren, dat geneeskun dige hulp noodig was. Op de beurs werd voor King aardap pelen 3,25, uien 1,50 en koepeen 0,70 besteed. Voor Eigenheimers en Blaauwe aardappelen geen vraag. NIEUWE TONGE. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente maakt bekend, dat er vanaf Zondag 27 Sept. a.s. en zoo noodig ook op daarop volgende Zondagen godsdienstoefe^ ning zal worden gehouden in het voormalige Weeshuis alhier. Op Zondag 27 Sept. a.s. zal de P.V. „De Gevleugelde Bode" alhier, deelnemen aan een wedvlucht vanuit Mons, afstand 140.946 K.M. Des morgens 8 uur zullen de duiven worden losgelaten. Vorige week zijn uit deze gemeente vervoerd 4000 balen uien, 500 balen koe peen en 500 H.L. aardappelen. De prijzen zijn weer dalende. Uien 1,50 per 60 K.G. koepeen ƒ0,90 en aardappelen ƒ2,50 per H L. Dinsdagmiddag j.l. geraakte een klamp stroo van den landbouwer J. Hutjzer alhier in brand. Daar het onheil spoedig opgemerkt werd en er dadelijk voldoende hulp aan wezig was, had men het vuur weldra ge bluscht. Voetbal. Zaterdag a s. n.m. 5.15 uur, zal op het sportterrein alhier een competitie, wedstrijd worden gespeeld tusschen O.I.S, van Middelharnis en Xerxes van Oude Tonge' De heer G. van Es, werd in de alge meens vergadering van de Nationale Boeren Onderlinge Afd. Nieuwe Tonge herkozen als bestuurslid. OUDE TONGE. Dhr. C. A. Holleman Tz werkzaam ter Gem. Secretarie te Dirksland is benoemd tot adjunct-commies ter Secre tarie te Vlaardinger-Ambacht. Dhr. M. van Noord had het ongeluk, dat met het aanslaan van een motor de slinger met groote kracht terugvloog, waar bij hij aan het gelaat werd verwond. Ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen, DEN BOMMEL, Vorige week werden uit deze haven vervoerd 2260 H.L. aardappelen en 400 H L. uien. De Heer C. Esselink, aannemer, is heden met het vernieuwen van de kaaimuur b(j het z.g. Lombok begonnen. Een nieuw sys teem wordt daarbij in praktijk gebracht. Tegen J. P. M. is weer proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding art.ll4alg. polderverordening. Tegen N. v. H. is proces-ver baal opge maakt wegens overtreding art. 463 W. v. Str. Hij werd door de gem. veldwachter opgeborgen. C. 3. had het ongeluk tusschen een tractor te vallen, met het gevolg, dat een der wielen over zijn lichaam ging. Zwaar gewond werd hij naar z(jn woning vervoerd, waar dokter Oosthoek de eerste hulp bood. IJELLEVOETSLUIS. Sport. Voetbalwed strijden Zondag 27 September a.s. - OE NIEUWE MARGARINE RINE— mm mm (Adv.) R.V.B. lekl. 1 D.C.V.-Flakkee. 6 Ursus-O. V. V. 12 Hellevoetsluis—H. G. S. R.V.B. 2okl. 17 N.H.S.Spijkenisse. R.V.B. 3e kl. 25 NieuwenhoornMedio. 33 D.R.L. Wit Rood Wit. 45 Kampioen Rockanj e. Res. Ie klas 570.D.I 2—Hellevoetsluis2. Res. 2e klas 65 Musschen 4-Flakkee 2. Res. 3e klas 84 0.V.V. 2-.V. N. D. 3. 89D.H.S. 4—Wit Rood Wit 2. 104 R. D. M. 3- Nieuwenhoorn 2. Res. 4e klas 121 Wit Rood Wit3-F. A.G.2. 129 O. V. V.3 Zaoth 3. 140Rockanje 2—R.V.S. 2. Hellevoetsluis 4 gaat eveneens in de R. V. B. spelen en is ingedeeld in de Res. 4e klas N. Uitslagen Zondag j.l. O. D. I. Hellevoetsluis 1 1. H.I.O. N. 2 Hellevoetsluis 2 6 1. Hellevoetsluis 3-R. D. M. S 1-1. Van de 6 winstpunten bleven er dus slechts 2 voor Hellevoetsluis, waarmede de aanhan gers der Roodwitten niet tevredenzijn,zoodat de Roodbroeken hebben te zorgen, dat a.s. Zondag het resultaat beter is. Waren zij er niet toe in staat, dan was het iets anders. Maar zij kunnen, dus stellen Zondag niet teleur. 9 November a.s. zal de V.V. Hellevoet sluis 12J jaar bestaan, hetwelk in de maand November feestelijk zal worden herdacht- De tooneelvereeniging Comoedia heeft toe gezegd dan mede te werken en een voetbal klucht opvoeren. Da. G. Barger Ezn., predikant-evange list te Hoorn is beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier. Tot hoofd der Bijz. School alhier is benoemd de heer P. D. Huijser, onderwijzer aan een Bijz. school te Rotterdam. Met ingang van 16 Novembea a.s. wor den de zeeloodsen G. Speelman en A. de Niet overgeplaatst naar Maassluis, terwijl van Maassluis naar hier worden overgeplaatst de zeeloodsen B. Dekker en W. Goos. Alhier is opgericht een Mannen-zang- vereeniging met aanvankelijk 26 leden.Tot bestuursleden werden gekozen de heer C. J. Steenkist, voorzitter, en de heeren Dijkgraaf en van Keekum. De Casino-Bioscoop heeft Zondag het winterseizoen ingezet met een prachtige film vol spel en gevoel, vooraf gegaan door een aardige klucht. Voor Zondag brengt de Directeur een ander gerne film, zoodat een ieder wat wils krijgt en het aan afwisseling niet ontbreekt. Zooals wij van de Directie van Casino gewoon zijn met alles, zal ook het bioscoop programma weder tot het aller beste behooren. NIEUW-UELVOET. Ingezetenen worden er aan herinnerd, dat de kostelooze inenting zal plaats hebben op 29 September 1931, des morgens om 9 uur ten huize van Dr. Reedijk. Trouwboekjes medebrengen. Dinsdagavond heeft op den hoek van den Moriaanschweg en den Rijksstraatweg een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto's. De eene werd bestuurd door P. En gelvaart van Oostvoorne, de andere door Jan Moerman te Nieuw-Helvoet. Beide auto's kregen schade. Proces-verbaal is opgemaakt. VEILINGBERICHT van Woensdag 23 September 1931 der coöp. Briolsclie groenten- en fruit veiling. Postelein 0,09 tot per k.g. Spinazie 0,08 per k.g. Aardappelen 3,30 tot per 100 k.g. Poters 1,50 tot 2,10 per 100 k g. Blauwe druiven 0,31 tot 0,40 per k.g. Witte druiven 0,24 tot 0,46 per k.g. Boonen, dubb.st. 20,- t. ƒ28,— p.lOOk.g. stamsnij 20,— t. ƒ29,— p. 100 k.g stoksnlj ƒ25,— tot 50,— p. 100 k.g. Augurken 23,— tot 37,— per 100 k.g. Peen 6,40 tot per 100 bos. Kroten 1,80 tot per 100 bos. 2,90 per 100 k.g. Knolrapen 2,60 tot 2,80 per 100 stuks. Kool (roode) 2,50 tot ƒ3,— p, lOOstuks. (witte) 2,50 per 100 stuks (savoye) 3,50 tot 4,90 p. 100 stuks. Bloemkool 4,20 tot 9,90 per 100 stuks. Andijvie 2,20 tot 3,20 per 100 krop. Uien 8,70 tot ƒ4,- per 100 k.g. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van MIDDELHARNIS doen te weten, dat door den raad dier gemeente in z(jne vergadering van 7 September 1931 is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING tot aanvulling van de Politie-Verordening der gemeente MIDDELHARNIS dato 24 November 1925, afgekondigd II December 1925. Na artikel 65 dier verordening wordt het volgende ingevoegd. Artikel 65a. Op straf eener geldboete van ten hoogste VIJF EN TWINTIG GULDEN moeten heggen, op of langs openbare straten en wegen der gemeente staande, op aanzeg ging van Burgemeester en Wethouders binnen een door hen te bepalen termijn door den eigenaar of huurder worden op- gesnoeid tot op een hoogte en een breedte als door hen zal worden bepaald, wanneer zulks voor de veiligheid van het verkeer over de openbare straat of weg wordt noodig geoordeeld! Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland volgens hun bericht van den 14/17 September 1931 B n". 3052 (2e Afd.) G. S. n°. 149 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25 September 1931. Se Secretaris, Se Burgemeester, v.D. MEER (L. S.) L. J. DENHOLLANDER. MIDDELHARNIS. GeborenHester Wilhelmina, d. v. M. Kool en A. P. Brouw. Ondertrouwd: W. Vroegindeweij 24 jaar, en A. T. Doornbos 24 jaar. SOMMELSDIJK. Geboren: Sietje, d. v. KrLjn Nelis en An? tonia Adriana Cornelia But. Gehuwd: Cornelis Wolfert, 25j., te Dirks land, en Dirkje van der Sluis, 20 j., alhier. Zondag 27 September 1931. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm, en 's av. prof. Severijn uit Dordrecht. Sommelsdijk, vm. Ieeskerk en 's av. dhr. Baart uit Melissant. Dirksland, vm. ds. v. d. Wal. en 's av.Ieeskerk. Herkingen, vm. en 'sav. dhr. O verweel. Melissant, nam. ds. Polhuys. Stellendam, vm. en 'sav. dhr. Bouman. Goedereede, vm. ds. v. Ameide. Ouddorp, vm. Ieeskerk en nam. ds. v. Ameide. Nieuwe Tonge, vm. en nam. ds. Dekker. Oude Tonge, vm. ds. Vlasblom en 's av. dhr. Dekker. Ooltgensplaat, vm. dhr. Dekker en 's av. dhr. Vetter. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. dhr. Vetter en's av. ds. v. d- Wal. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhupsen 's av. Ieeskerk. PROTESTANTENBOND. Sommelsdyk (Langeweg), 'sav. 7 uur ds. E. J. v. d. Burgh uit Tiel. Brielle (Kerkstraat), vm. 10 uur ds. Herfst, af- scheid. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Zeilstra. Melissant, vm. en 's av. Stellendam, vm. en 's av. Ieeskerk. Ouddorp, vm. ennam.ds- Lummel uit Zuidland. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. De Lange. Den Bommel, vm. en 's av. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vm. en'sav. ds. deGraaff. Hellevoetsluis, vm. ds. Westerhuijs.. Nieuw-Helvoet, 'sav. ds. Westerhu\js. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 'sav. Ieeskerk. Dirksland, vm. en 's av. Ieeskerk. Herkiugen, vm., did. en 's av. Ieeskerk. Ouddorp, vm. en nm. Ieeskerk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp, vm. ds. Foppema. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. Prof. v. d. Schuit uit Apeldoorn.

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 5