GRATIS Stoom advertentiën BRIK BROOSHSOFT. Plaatselijk Nieuws Margareth „voorJ Nieuvl Franccl door gq ÜET NhEUWE MO! Ingezonden Stukken 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 29 APRIL 1931. genieten en spreker stelt liet dan ook zeer op prijs, dat er ouders aanwezig zijn. Voor velen is dit een prettige dag en hij wenscht hun van harte geluk met de welver diende diploma's. Maar niet allen zijn even gelukkig. Enkelen zal hij moeten teleurstellen, maar laten deze toch niet de moed laten zakken. Directeur en Leeraren hebben hun best gedaan, ook voor hen. Gelukkig zijn er ook eenige die bijzonder uitmunten door hun vlijt, zij krijgen een welverdiende pluim voor hun ijver. Dan wordt den leerlingen medegedeeld, hoé de uitslag is, waarna de heer van As, zijn ge woonte getrouw, de leerlingen toespreekt. Hij herinnert de jonge ambachtslieden er aan, dat zij het groote voorrecht hebben goed ambachtsonderwijs te hebben genoten. En nu komt het aan op de praktijk. Denk vooral niet, dat je er al bent. Let op en zie toe, want je hebt nu een ondergrond om een bekwaam werkman te worden. De weg is gebaand om een betrekking te krijgen, heb nu liefde voor je vak. En wanneer je soms raad noodig hebt, vraagt dien gerust aan je leeraar, den directeur of je bestuur. De leerlingen C. Grootenboer, Van Gelder, Huysen en Schipper worden even toegesproken, voor hun hijzonderen ijvyr en vlijt, en een wel verdiend applaus van de aanwezigen toont hoezeer des Voorzitters woorden worden ge waardeerd. Dan leest de heer Van As voor de bevorde ringen in de Avondteekenschool, met een vrien delijk woord tot de leerlingen, die voor het laatst aanwezig zijn en spreker betreurt het even, dat er voor hun verdere opleiding niets meer kan gedaan worden, aangezien er geen teekenacademie is. De heer Hossen spreekt dan, mede namens Leeraren, een afscheidswoord. Hij heeft de meeste 3 jaar, sommige 4 jaar gehad, wenscht hen geluk met het behalen van het eind diploma. Hij betreurt het, dat niet allen be vorderd konden worden en noemt een geval op van een leerling, die door te veel te ver zuimen, nu blijft zitten. Een prachtig voor beeld heeft W. Doornheim uit Melissant ge geven, die geen enkel uur gemist heeft in de afgeloopen 3 jaar. De loonstaat is er niet bij, zoodat de leer lingen die niet meer behoeven in te zenden. En, aangezien er geen klachten zijn binnen gekomen, mogen alle leerlingen het teeken gereedschap meenemen. Hij hoopt dat de leer lingen het geleerde goed zullen toepassen en zorgen dat hun patroon steeds tevreden over hen kan zijn. De heer Van As dankt tenslotte den directeur en leeraren voor hun toewijding en ernst bij het onderwijs. Want er komt heel wat kijken, vooral bij het werken, omdat de leerlingen geen voortgezet onderwijs hebben genoten. De taak van de leeraren kan vergemakkelijkt worden als de ouders zelf mede werken, want ouders en leeraren moeten samen werken, om de jongens vooruit te krijgen. Laten de ouders er toch vooral op letten dat de jongens het -huiswerk volbrengen in hun aller belang. (Applaus.) De heer Deijs heeft zijn oude school niet kunnen vergeten. Hij heeft nog les gegeven aan de hoogste klasse, die nu vertrekt. Hij spreekt zijn oud-leerlingen toe en ziet met ge noegen dat onder de extra vermelden nog oud leerlingen van hem aanwezig zijn. Daarna sluit de voorzitter de vergadering en worden de rapporten uitgereikt. Leerlingen die overgaan van het eerste naar het .tweede leerjaar: De Timmerlieden: J. Blok, jVliddelharnis; J. Campfens, Nieuwe Tonge; P. M. Knuist, Middelharnis; J. Krijger, Middelharnis; C. Noordijk, Sommelsdijk;C. A. Tiemans, Aliddel- harnis: P. J. Wielhouwer, Sommelsdijk. Gaat voorwaardelijk over: A. Buscop, Oolt- gensplaat. 2 gaan niet over. De Smeden (Mach. Bankw,.): j. G. van Baaien, Middelharnis; G. Bruggeman, Goede reede; P, Huysen, Nieuwe Tonge; P. Krijger, Goedereede; W. Meijer, Stellendam; W. van Putten, Dirksland; W. M. van den Tol, Oude Tonge; C. J. van de Velde, Stellendam; J. Ver kerk, Ooltgensplaat; P. Vijfhuizen, Dirksland Gaan voorwaardelijk over: L. J. Brouwer Middelharnis; C. F. Hossen, Middelharnis; C. Kievit, Nieuwe Tonge. 2 gaan niet over. De Schilders: C. C. Bruggeman, Den Bommel W. C. Kasteleijn, Dirksland; J. Vogel, Middel harnis; J. van der Waal, Sommelsdijk; F. van der Wende, Goedereede; Gaat voorwaardelijk over: P. de Wachter te Dirksland. Leerlingen die overgaan van het tweede naar het derde leerjaar: De Timmerlieden: A. C. Hotting, Ooltgens plaat; J. D. Knape, Ouddorp; S. Koppenaal, Ooltgensplaat; A. C. Neels, Melissant; A. Ro- bër, Nieuwe Tonge. Gaat voorwaardelijk over: J. Roos, Goede reede. 2 gaan niet over. De Smeden (Mach. Bankw.): J. Appel, Mid delharnis; H. A. Barentsen, Middelharnis; W. M. van 't Hoff, Sommelsdijk; M. Lokker, Goedereede; A. Markus, Ooltgensplaat. P. Roetman, Sommelsdijk; G. Sarelse, Middel harnis; Chr. Tieleman, Nieuwe Tonge; D. J van den Tol, Nieuwe Tonge; C. Zorge, Melis sant. 1 gaat niet over. De Schilders: G. L. Born, Middelharnis J. Driece, Middelharnis; M. Everaers, Som melsdijk. Leerlingen die een eind-diploma verkrijgen De Timmerlieden: W. Buis, Middelharnis Adr. van den Doel, Sommelsdijk; G. Grooten hoer, Stellendam; H. den Haan, Middelharnis De Smeden (Mach. Bankw.): S. Bal, Dirksland B.'de Blok, Middelharnis; J. van den Boogert, Stad aan t' Haringvliet; C. P. Brouwer, Mid delharnis; C, Buscop, Oude Tonge; P. leComte, Sommelsdijk; W. Doornheim, Melissant; M. C. van Gelder, Stellendam; A. A. F. J. Guërand, Stellendam; M, L. Hendrikse, Stad aan 't Haringvliet; J. T, Th. Huysen, Nieuwe Tonge; J. Kraak, Den Bommel; D. van der Linde, Ouddorp; J. W. Nijpjes, Herkingen; J. Okker, Ooltgensplaat; 1. Roetman, Sommelsdijk; A. J. van Rumpt, Middelharnis; P. Waling, Nieuwe Tonge; J. de Witte, Nieuwe Tonge. De Schilders: A. H. H. Satter, Middelharnis; H. Schipper, Middelharnis; T. van der Veer, Ooltgensplaat; D. de Silt, Middelharnis. De clausule op het Diploma „Met lof", wegens bijzonderen ijver en plichtsbetrachting wordt verleend aan: Grootenboer, StellendamM. C. van Gelder, Stellendam; J. L. Th. Huysen, Nieuwe Tonge; H. Schipper, Middelharnis. De met Diploma vertrekkende leerlingen mogen het door hen gebruikte teekengereed schap en teekeningen mede nemen. Als bijzonderheid wordt nog vermeld dat door W. Doornheim te Milessant gedurende de 3 jaren niet is verzuimd. AVONDTEEKENSCHOOL. Leerlingen die overgaan van de eerste naar de tweede klasse: Timmerlieden: J. 1. Rommelse, Achthuizen. Smeden (Mach. Bankw.): P. Both, Dirksland; J. Lodder Jzn., Sommelsdijk; H. van Veen, Oude Tonge. Leerlingen die overgaan van de tweede naar de derde klasse: Timmerlieden: M. van Driel, Sommelsdijk; A. H. Noordijk, Herkingen; D. Soeteman, Her kingen; M. L. Uyl. Sommelsdijk' Metselaars: I. Mackloet, Sommelsdijk. Schilders: J. de Koning, Middelharnis; P. de Leeuw, Middelharnis. Smeden (Mach. Bankw.): S. Kasteleijn, Dirks land. Leerlingen die overgaan van de derde naar de vierde klasse: Metselaars: W. Drooger, Nieuwe Tonge; C. Groen, Middelharnis. Schilders: K. Koster, Middelharnis. Leerlingen die overgaan van de vierde naar de vijfde klasse: Timmerlieden: C. Boeter Az,, Middelharnis; P, van Driel, Sommelsdijk; J. van Eek, Dirks land; G. Kroos, Middelharnis; C. Lodder, Som melsdijk; j. Razenberg, Middelharnis; G. van Rikxoort, Middelharnis. Metselaars: C. van Groningen, Middelharnis. Schilders: P. Grootenboer, Nieuwe Tonge; A. Koudijzer, Middelharnis. Smeden (Mach. Bankw.): I. Hoogzand, Som melsdijk. Leerlingen die overgaan van de vijfde naar de zesde klasse: Timmerlieden: A. van Heemst, Sommelsdijk; P. de Keijzer, Middelharnis; A. N. de Looze, Oude Tonge; A. Sarelse, Middelharnis; h'. J. Tiemens, Middelharnis; KL Vroeg in de Weij, Dirksland. Metselaars: C. Ie Comte, Sommelsdijk. 1 gaat niet over. SchildersW. Viskil, Middelharnis. Smeden (Mach. Bankw.): j. van Heemst, Sommelsdijk. Leerlingen die een eind-diploma krijgen: Timmerlieden: A. Holleman, Nieuwe Tonge; j. van der Stad, Middelharnis; J. Jordaan (met voorwaarden) Ooltgensplaat. Metselaars: Abr. Boeter, Middelharnis; W. Dijkers, Middelharnis. Schilders: H. Peekstok. Sommelsdijk; W. B. van der Stoep, Sommelsdijk. Smeden (Mach. Bankw.): Iz. van den Nieu- wendijk, Sommelsdijk. in den voortgezetten cursus zijn nog bevor derd Metselaars: Arie Boeter Jz., Middelharnis. Schilders: C. J. van As, Sommelsdijk. i. MIDDELHARNIS. Door de Herv. anti-rev. kiesvereeniging zijn voorden Gemeenteraad eandidaat gesteld: no. 1 J. Vroegindeweij Lz. (aftr.), no. 2 L. Koote Fz. (aftr.), no. 3. K. Dooroboa (aftr.), no. 4 E. de Lint (aftr.), no. 5 J. Vermaas Mz., no. 6 L. Vroeginde- we(j Wz., no. 7 Joh. de "Vos, no. 8 B. Koster, no. 9 P. v. d. Sluis. Donderdagavond 6.30 uur zal voor de Geref. Gemeente aan de Cbr. de Vrieslaan optreden ds. Van Djjke uit Nieuw-Betjerland. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van 20-25 April 1931 stonden b(j den Correspondent der Arbeidsbemiddeling als werkloozen ingeschreven 54 personen, t.w.: 42 landarbeiders, 1 zetter-drukker, 1 timmer man, 1 metselaar, 7 diepzee-visschers, 1 transportarbeider en 1 autogeenlasscher. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Het was jammer, dat het weer zoo onbe trouwbaar was. Het aantal toeschouwers op het terrein was minder dan had kunnen z(jn en de afwezigen hebben een typischen en dikwijls mooien kamp gemist. Aangezien beide ploegen promotie-wed- strijden moeten spelen, passen beide ploegen op, niet te fel te z(jn. Daardoor was het spel wat louwer, dan we gewend zijn. Hier stonden 2 ploegen in het veld, Mar tinet en Flakkee, met ieder een eigen spel type. Martinet's spel ia fijner, de spelers stoppen en plaatsen technisch beter, dikwijls zelfs veel beter dan de geel-blauwen. Het INGEZONDEN MEDEDEELINO. Baan - Schiedamsche Vest Rotterdam - Telefoon 11448 Geheel nieuw geïnstalleerd. Speciaal voor on- en minvermogenden. Volle Gebitten vanaf f 50,— op weke- lijksche afbetaling. Maandkaarten f 1 Geopend alle werkdagen van 9 tot 5, 's Zaterdags van 9 tot 1. was een genot om te zien hoe zij ondanks de gladheid van het terrein een sluitend samenspel wist te krijgen en vooral in het begin de Flakkee-spelers van 't kastje naai den muur stuurden. Dat sluitend samenspel gaat door tot op een 16 meter voor het doel, dan weet elk der voorwaartsen te schieten, om te ervaren dat Fun, dien middag knap zijn doel zou verdedigen. Hier tegenover staat het spel-type van Flakkee niet zoo sluitend. Dit spel-type is ge baseerd, brengt den bal binnen het doel-gebied, want elk speler van het binnen-trio heeft een geweldig schot en weet hoe tedoelpunten, daardoor komt het type, bal naar voren, naar den buiten, en deze dan plaatst voor het doel. Flakkee's spel is productiever; en in dien strijd zou het blijken Door de gladheid konden aanvankelijk Katje en Laj03 niet dat rotsvaste spel geven als gewoonlijk, maar Martinet scoorde niet. Korteweg kogelde den eersten bal door het doel, nadat aanvoerder Gouswaart hem de bal voor zijn voeten had gelegd Van Beek maakte de 2de en nog voor de rust was in getreden kogelde de rechts-buiten der gasten een schitterend tegenpunt. Na de rust komt Flakkee beter er in.. Heen en weer golven de aanvallen, en het binnentrio Korteweg Van Beek Hoogmoed is met hun schieten zeer gevaarlijk. Flakkee raakt zelfs enthousiaster, en Martinet kan het niet zoo bolwerken meer. Na het ver strijken van meer dan de helft van de speel tijd komen de goals los. De keeper der gasten is uitstekend, maar de stand wordt opge bracht tot 6-1 Speciaal de laatste goal dient vermelding; Van Beek wipt den bal vlak voor het doel over 't hoofd van den back naar Dorst, die zacht in den bovenhoek plaatst. We hopen dat we Martinet dezen zomer mogen terugzien zonder invallers het is een fair en prettige ploeg, wie we allen de beste kansen geven en wenschen voor hun promotie-wedstrijden. Door een abuis hadden we vergeten te vermelden, dat donateurs en leden op de heden (Dinsdagavond) te houden feestavond vrijen toegang hebben. Op dien avond ver schijnt als programma een klein gedenk boekje der club waarin eenige bekende sport- menschen uit onze voetbalclub benevens de heer Hardeman artikelen schreven. De heer Hardeman schrijft dan over de- medische sportkeuring, Leen Gouswaart over zijn club; Jaap de Wilde gaf, behalve de mooie omslagteekening, eenige zeer aardige bijdragen uit het clubleven terwijl J Boom- sma vele oude herinneringen ophaalt, uit den eersten tijd van het club-bestaan en van com petitie en andere wedstr(jdeD. Het boekje zal voor allen die de geel- blauwe kleuren hebben gedragen, of met haar meeleefden eon aardig bezit zijn. Het wordt verlucht met 2 goed geslaagde foto's van bestuur en kampioenselftal. Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 24 April 1931. Sla 4,70 tot 6,10 per 100 krop. Radijs 6,60 per 100 bos. Tulpen ƒ6,— tot ƒ8,— per 100 bos. Knollen 2,80 per 100 k.g. Spinazie 29,— tot ƒ30,10 per 100 k.g. Boter 0,78 tot 0,80 per pond. Veiling van Maandag 27 April 1931. Sla 3,70 tot 5,30 per 100 krop. Rad(js 6,10 per 100 bos. Spinazie 25, - tot 29,40 per 100 k.g. Boter 0,75 tot 0,80 per pond. SOMMELSDIJK. Van den koopman H. V» alhier werd een zoo goed als nieuwe fiets ontvreemd. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. Tegen een landbouwer uit deze ge meente is proces-verbaal opgemaakt wegens het storten van mest van zijn wagen op den provincialen weg. Bjj het verrichten van werkzaamheden had de timmersknecht Van den Doel het ongeluk met zfln voet zoodanig in een spij ker te trappen dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. Onze vroegere dorpsgenoote Mej. Wed. W. Ie Comte-Koster te Paterson, wie voor eenigen tijd in Amerika haar echtgenoot ontviel, besloot naar Holland terug te keeren eu ging j.l. Zaterdag te New-York met haar kinderen aan boord van de „Statendam". DIRKSLAND. Maandag j.l. 27 April woei van het dieselgemaai, dat dient, voor de droogmaling van den Polder Dirksland, de driekleur ien teeken dat het 200 jaar gele den was dat besloten werd door de inge landen dezer Polder, onder voorzitterschap van den Heer v. Nieuwenhoven, een water molen te bouwen. Z(j deden dat echter niet geheel vrijwillig. De jaren, voorafgaande aan 1731 waren zeer nat en was de opbrengst van de landerijen vanzelfsprekend erg slecht. Omdat de boeren geen geld hadden, ver zochten zij aan de Staten van Holland om ontheffing der omslag over de lauden voor den tyd van 8 jaar. De Staten van Holland willigden het verzoek is onder voorwaarde, dat het bestuur der Polder de verplichting op zich nam, alle sluizen, wateringen, kavel- slooten en dijken in orde te laten maken en een watermolen te doen bouwen. Uit de autenthieke stukken blijkt dat de kosten in totaal hebben bedragen ƒ19 633, Als secretaris werd aangesteld mr. Kolff. Men moet echter niet denken, dat alle werken in één jaar konden afgemaakt wor den. Ieder jaar werd n.l. zooveel gedaau als de geldmiddelen, die toen zeer schraal waren, toelieten. Hierdoor kwam het dat pas vier jaar later het plan geheel was afgewerkt. Als eerste molenaar werd aangesteld Bastiaan Molenaar, die in 1764 opgevolgd werd door Nicolaas zoon, wiens afstamme lingen tot op heden steeds de molen,thans een dieselgemaal, hebben bediend. De tegenwoordige machinist is M Zoon, (Nicolaas zoon), Het dieselgemaal is geplaatst in de oude watermoleD, waarvan het bo venste deel is afgebroken. Onze toenmalige burgemeester O Zaayer heeft toen nog ver geefs getracht de mooie molen te behouden. HERKINGEN. Door het Rijk zal aan de gemeente een uikeering over 1931ingevolge art. 3a der wet op de fmantieele verhouding, worden verleend van ƒ2421 56. Voor het nieuwe leerjaar hebben zich op de Hervormde school, 14 kinderen laten inschrijven. Vorige week geraakten een span paar den van M den B. onder Dirksland op hol. Een aan den weg staande motorfiets moestj het ontgelden, die gedeeltelijk vernield werd, j Overigens iiep het ongeval met materieelei schade af. i GOEDEREEDE. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur kwam over deze gemeente uit Zuidelijke J richting een windhoos die bij L. Brugman! ruim 50 dakpannen vernielde en bij de Wed. K. Tanis een schoorsteen meenam. Bij ver schillende bewoners moesten de ruiten en tuintjes het ontgelden. De garnalenvisschers hebben de vorige week van 3040 K.G. garnalen per dag en per schuit gevangen. OUDDORP. Door de verschillende Kies- vereenigingen werden de volgende candidaten voor a.s. Gemeenteraadsverkiezing gesteld: Hervormde Partij: K. Westhoeve Pz.Job Padmos; Jan Meijer Klz.A. v. d. Bok Jz; T. Breen Cz.T. Grinwis Ez.en Frederik Kastelein Pz. Kiesvereeniging Burgerplicht: C. Breen, S. Bezuijen; Joh. Hameeteman; W. Westdijk; Th. Grinwis; Jb. Heerschap Kz. (Oostdijk); Aren Sperling en C. Lodder Johz. Antirev. Partij: J. Westhoeve; T. Tanis; J. Voogd Mz.P. vanSplunder; KI. Akershoek; K. Tanis Cz.J. W. Hameeteman Tz.Kom mer Tanis Gz.Joh. Breen Gz. en E. Sandifort. Herv. Kiesvereeniging voor God, Nederland en Oranje: C. Grinwis K.Tz., C. Bosland Jz. Jb. Aleman Mz.; Pieter Bezuijen; Jb. Tanis Mz.W. Mastenbroek; H. den Bont-, Kommer de Vogel en E. de Jong Dz. Den heer M. Klein alhier heeft te Middel harnis onderhands aangekocht een woonhuis van Kr. de Ronde. Den heer M. Bosland stelt zich niet meer herkiesbaar voor de gemeenteraad. De garnalenvisschers hebben e vorige week van 100200 kilo garnalen per week en per schuit gevangen. Dezer dagen werden door de polders de jaarlijksche verhuring voor weiden gehouden welke 30,35,per gemet opbrachten. J. M en K. M. alhier zijn in hooger beroep gegaan van den kantonrechter te Sommelsdijk wegens overtreding Jachtwet en door de recht bank te Rotterdam vrijgesproken. Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een landbouwschuur voor de Wed. K. G. Voogd; Gebr. Boelaars 2425,P. van den Nieuwendijk 2515,— Gebr. Pijl 2522, Gorus Pijl 2512,P. Snijder, Herkingen 189,De gunning is aangehouden. NIEUWE TONGE. Ouders, die Zondag huil kinderen in de Ned. Herv. Kerk wenschen te laten doopen, moeten hiervan Zaterdagavond 6.40 uur aangifte doen in de consistoriekamer. Door den commissionnair Joh. Verweij alhier werd deze week de laatste uien ver scheept, tegen den prijs van 60 ct, per 60 K.G. Voor de betrekking van secretaris van de Zuid-Hollandsche tarwe organisatie afd. „Goe- ree en Overflakkee" hebben zich 42 personen aangemeld. Door liet bestuur is de volgende aanbeveling opgemaakt. 1. J. Buth Dz. te Herkingen; 2. M. Nieuwenhuizen te Oolt gensplaat; 3. A. Neels te Melissant. Het bestuur van de voetbalvereeniging N.T.V.V. alhier heeft de functies als volgt verdeeld: C. v. d. Ham voorzitter; L. Note- boom, 2e voorzitter; Abr. Tieleman, Secre taris; W. Drooger Jz., 2c secretarisC. Nagte- gaal, penningmeester. OUDE TONGE. Gedurende de afgeloopen week meldden zich bij den correspondent der arbeidsbemiddeling 1Ö4 werkloozen aan. Het woonhuis met tuin aan den Stations weg, laatst bewoond door Mej. Wed. W. van Driel-Munters is bij veiling ingezet op 3470,- door den heer j. van Paasche te Nieuwe- Tonge; een tuin van Erven E. van Marken- stcijn aan dc Hiistraat op 1440,— door C. Snijder Pz. alhier. Door de Staatkundig Geref. Partij zullen de navolgende personen worden eandidaat gesteld voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing: W. M. Fase, G. Jonker, M. Kamerling en P. de Vos Jz. Van den landbouwer R. Breeman werd een rund in nood gedood. Het vlecsch werd voor de consumptie afgekeurd. De Raad der gemeente Oude Tonge besloot in haar vergadering van Dinsdagmor gen j.l. over te gaan een steunregeling in het leven te roepen, welke nader door een com missie zal worden ontworpen en zoo mogelijk nog deze week zal worden vastgesteld opdat deze Maandag in werkiDg zal treden. De werkloozen, die dus niet tewerk gesteld kun nen worden zullen toch een steunultkeering genieten. Verder werd besloten de haven van z(jn bocht te ontdoen en deze recht te maken, waartoe getracht zal worden subsidie van bet rijk te krijgen. Het maken van de begrooting zal opgedragen worden aan den Hoofdopzich ter van de Dijkring Flakkee, den heer Smits te Den Bommel. Ter dekking van uit te en reeds uitgevoerde werken werd een geldleening aangegaan groot 21. 000,- tegen 4J Nog werd besloten tot heffing van 50 op centen op de Gemeentefondsbelasting, na daartoe aanwijziDg gehad te hebben van Ged. Staten Oorspronkelijk lag het in de bedoeliDg geen opcenten te heffen. Het uitvoerig verslag volgt in bet volgend nummer OOLTGENSPLAAT. Sedert de vorige opgaaf werden van hier verscheept: 112.815 K.G. koepeen, 11.200 K.G. aardappelen eri 9700 K.G. uien. De heer J. Jordaan heeft het diploma voor teekenen timmerlieden verworven, be doeld bij artikel 29 der Nijverheidsonderwijs wet. DEN BOMMEL. Vrijdag a.s. moet er aan gifte gedaan worden bij het hoofd der school voor toelating van nieuwe leerlingen. Mej. G. v. D. moest naar Ifet ziekenhuis vervoerd worden om een operatie te onder gaan. De prijzen van de veldvruchten zijn aardappelen 6,uien I,en peen 0,15. Handel slap. HELLEVOETSLU1S. Hellevoetsluis 2 speelde Zondag j.l. een bondswedstrijd tegen S.V.D.B. 2 en won met 50. Te Nieuw-Helvoet is een reisvereeniging opgericht met aanvankelijk 20 leden. Getracht wordt op Flakkee een aparte competitie afdeeling der R.K.B. te doen spelen. Zaterdag a.s. nam. 5 uur zal voor de Compe titie der R.K.B. worden gespeeld te Heen- vliet. V.I.O.S.—Z.K.V. Door den eerstaanw. Ingenieur der Genie zal op Ataandag'4 Mei te Brielle worden aanbe steed op.het Hoofdwachtgebouw aldaar, het doen van voorzieningen van militaire gebouwen en werken te Brielle en Hellevoetsluis. Raming 3840,—. Ds. F. J. Broeijer, predikant te Oude en Nieuwe Wetering heeft bedankt voor de toe zegging van beroep als predikant alhier. De opbrengst van den verkoop van de Emmabloem heeft te Nieuw-Helvoet 55, opgebracht. ïïw 7pnuwptikomen tot rust'kal" LiW /jciiuwgll meeren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mtjnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotb. en Drogisten. (Adv.) ROCKANJE. L.I. Donderdagmorgen over leed hier de rustend landbouwer de Heer Dammes Klok op 79 jarigen leeftijd na kort- stonig hevig lijden. Zijn stoffelijk overschot werd 27 April 's middags circa 1 uur na toepasselijke woorden door Ds. Brinkerink aan het sterfhuis en aan het graf aan den schoot der aarde toever trouwd. Wij hebben indertijd dikwijls gehoord toen vriend Klok nog in zijn bedrijf was en een hartgebrek hem nog niet dwong zich te moeten ontzien, dat hij een knappe boer was met grooten werklust, die zij 't dan meer tot genoegen in zijn keurig onderhouden moestuin aan den zeedijk nog altijd zijn levensavond sierde. Ook jarenlang heeft het publieke leven van zijn gezond ^oordeel en algemeene kennis profijt gehad, waar hij lid was van het Hoogheemraadschap en van het Sint Annapolderbestuur. En zijn groote be langstelling in de ontwikkeling van het kerkelijk leven toonde hij gedurend 'n 12 jaren als kerkvoogd en notabel der Ned. Herv. Kerk Vanzelf behoorde hij toen tot de ge trouwe kerkbezoekers tot hardhoorendheid ook hier de goede gewoonte kwam verstoren. Moge zijn welbesteed, leven bij familie en gemeente in gezegend aandenken blijven en het onwrikbaar geloof in een gelukkig weder zien in het land aan gene zijdc Eehtgenoote en kinderen troosten. Als een vriendelijk voorj aars verschijnsel zagen wij lieden de opbouw beginnen van Philipse's strand restaurant en Kraaienbrinks Strand-luiiclirooni. OUDENHOORN. De gemeenteraad heeft Zaterdagmiddag besloten, een nieuw Raadhuis te doen bouwen. In beginsel is verder besloten tot den bouw van 4 6 gemeentewoningen. ZUIDLAND. In de jongste vergadering van den gemeenteraad heeft dc voorzitter meege deeld, dat van Fed. Staten bericht is inge komen, dat de tol over de Bernisse zal worden Ondertrouwd s A. DEN BAKKER EN ADA DE HONDT Heemstede,amplaan 80 28 Apiil 1931 Goedereede, S Huwelijksvoltrekking 13 Mei 1931 te Goedereede. Heden overleed na een langdurig, smartelijk lijden onze geliefde Broeder, Zwager en Oom, Weduwnaar van ANTHONIACORNELIA HOBBEL, in den ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam, TH. BROOSHOOFT. Ooltgensplaat, 25 April 1931. Heden over] smartelijk, di lijden, mijn i en eenigst ki in den oudei Haar diepl Sommelsdij/M M. NIE Abonneert V thans op HET NIEUWE het goedkoopste en beste van THANS, want Ie. Iedere nieuwe abonné, 1 April 1931 voor minsten abonneert op HET NIEJ BLAD ontvangt gratis 4 stuks PONV'S SCH MIDDELEN en wel: Cream, één tube Vanish: flacon Skin Freshener i Cleansing Tissues. 2e. Iedere nieuwe abonn nummers van 1 en 15 Maa .den ontvangt het Pond-etui zoo Sf nadat men een postwissel ad, fl.90 die onze courant per post ontvan gezonden aan de Uitgevers dezer men behoort tot de eerste 3000 n vóór 15 Mei 1931. Op postwissel i 2 kwartalen Modeblad met v verschijnt 2 x per maandtelkens met bladen. Naast Dames- ook veel kindcrklc ondergoed, enz. Elegaré afgekocht voor 15.000, en dat de bijdrage van de gemeente ad 1000 in die afkoopsom zal worden aanvaard. Open brief. Aan den Heer redacteur van „Eilandennieuws." Mijnheer de Redacteur! Na uw beschouwingen over den alhier gehouden optocht te hebben gelezen, komt het mij voor, dat het beter geweest ware, indien 'bedoelde optocht niet had plaats ge vonden. De indruk, dien ze heeft gewekt, is in strijd met den opzet, welke, voorzoover mij bekend, geen andere was dan de oogen van het publiek te opeDen voor de financieele bezwaren, verbonden aan het stichten en in stand houden van bizondere scholen. Met nadruk zou ik willen verklaren, dat de openbare school er geheel buiten staat. De optocht was georganiseerd, voorzoover hier van organisatie sprake kan zijn, (er was n.l. geen programma opgemaakt, zoodat nie mand wist wat er precies gebeuren zou) door lieden, die zich bewust zfiu, dat de nieuw te 1 stichten school groote offers zal vragen van den gemeentekas in c-asu de belastingbetalers Dat laatstgenoemden in 't geweer komen behoeft geen verwondering te wekken, als men weet, dat Stellendam tot de armste gemeenten van ons land behoort en bijgevolf de gemeenteopcenten buitengewoon hoog zijn

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 10