V>UJt- ;ank jK DERDE BLAD. \9*>\ ïRl +DE SALAMANDER J. ■I Ooltgensplaat M. DE JAGER Westdijk, Middelharnis •h DAMES No. 17 31 December 1930 rt PREDIKBEURTEN. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 31 DECEMBER 1930 ig-Courant PEN IEN 'OTHEEK naand, des middags |iE iederen Vrijdag- Gedipl. DAMESKAPPER Bobbed en Shingled Haarsnijden eiken dag van 2-5 uur. Woensdag en Zaterdag indien de gelegenheid daartoe is. Onze Damesbediende is eiken dag aanwezig van 9-12 (behalve Zaterdagmorgen) en 2-8 uur voor het Onduleeren. APARTE SALON Vraagt onze pillen en druppels ter rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H, Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bl| ons Is SDcees verzekerd. Vraagt ons boekje met talrijke af beeldingen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Convert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleiding ol teleurstelling. Koopt In zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op de lange baan geschoven te worden. WIJ zijn vanouds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. Kipstraal 59. Rotterdam Vraagt gratis inlichtingen of prijscourant. MIDDELHABNIS. Loop der bevolking gedurende de maand December 1930: Ingekomen: L. Driece uit Delft; M. Blok en gezin uit Sommelsdyk; Jan Koster uit Sommelsdyk; P. A. Zeilstra uit Sliedrecht; S. de Monnik uit Sliedrecht; A, Verwei) uit Oude Tonge; Adr. Noteboom uit Nieuwe Tonga; Corn. Kroon uit Oude Tonge; L. v. d. Waal uit Monster; Adr. Langbroek uit Stellendam; G. Moerland uit 's-Gravenhage; D. Tanis uit Sommelsdljk; L. Tanis uit Sommelsdyk; M. v. d. Gevel uit Blaricum; A. M. Buys uit Sommelsdyk; J. v. d. Veer uit Sommelsdyk; M. v. d. Veer uit Som melsdyk; P. Verbiest uit Sommelsdyk. Vertrokken: A. v. Ry'n naar Leiden; J. v. d. Velden naar Rotterdam; A. v. Kassei naar Capelle a/d IJsel; J. Bruggeman naar Dirksland; L. A. Leibrand naar Rotterdam; M. L. v. Splunter naar Zutphen; A. Albregta naar Sommelsdyk; M. A. Peeman naar Som melsdyk; St. Kastelein naar Sommelsdyk; L. de Korte naar Sommelsdljk; L. v. Slie- dregt naar Rotterdam; P. G. Zoon naar Nieuwe Tonge; P. M. v. d. Boom naar Ter- neuzen; M. C v. d. Boom naar Terneuzen; A. Bakelaar naar Sommelsdyk; KI. Kryger naar Rotterdam; Adr. St. Noteboom naar Nieuwe Tonge; F. Maliepaard naar Stad aan 't Haringvliet; F. W. Nanning naar Eind hoven. Ook hier is Tweede Kerstdag door de Zondagsscholen hetgebruikeiyke Kerstfeest gevierd. Voor de kinderen der Geref. Zon dagsschool had dit plaats des middags 2 uur in het kerkgebouw en voor die der Nod Herv. Zondagsschool des avonds 6 uur in de Herv. Kerk. By beide was veel belang stelling, zoowel van de zyde der ouders als van de vrienden. De leiding van de leerlin gen van „Jachin" beruste bij ds. Zeilstra, van de leerlingen van „Timotheus" berustte ze by ds. Dekker. Zooals gebruikelijk kreeg ieder kind eenige versnapering zoowel onder de viering als by het naar huis gaan. Voor het examen Rubber-, Thee- en Kinacursus is te Deventer geslaagd de heer G. H. Tiemens alhier. In de afgeloopen week is van hier ver scheept: 1950 H.L. aardappelen, 750 H.L. uien en 915 H.L. peen. Het verzoek van den heer D. Buysse, Hoüaan C 161, om in het perceel A 650 een benzinebewaarplaats te mogen oprichten, is door Burg. en Weth. toegestaan. BD de Gerf. kerk zy'n tot ouderling ge kozen J. v. d. Poel en M. Gideon en tot diaken A. Nieuwland en tot koster in de Ned. Herv. kerk is aangesteld de heer J. v. d. Slik Jz. Mej. M. Mey'er heeft onderhands gekocht het burgerwoonhuis aan de Hobbemastraat van dhr. G. van Varik. Met het van de fiets stappen had de winkelier C. de Man het ongeluk zyn been zoodanig te bezeeren, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Te beginnen met Maandag 5 Januari a.s. zullen in de Geref. kerk de catechisaties worden gehouden: Maandags voor jongens: van 12 tot 15 jaar van 6.30 tot 7.30 uur; van 16 jaar en ouder van 7.30 tot 8 30 uur. Dinsdags voor meisjes: van 12 tot 15 jaar van 6 30 tot 7.30 uur; van 15 jaar en ouder van 7 30 tot 8.30 uur. SPORTNIEUWS. VOETBAL. De Kerstdagen zyn met weinig fraai weer voorbygegaan. Zoodanig was de invloed van sneeuw, regen, vorst en dooi, dat ook de Zondag ongebruikt voor sport voorby moest gaan. De R. V. B. had alle wedstryden tydig afgelascht. Zoo sluit dit jaar dan op sportgebied met een voordeelige stand voor Flakkee de com- petitie-iyst op 81 December: 2 o. doelp. gesp. gew. gel. verb pnt. v. t. 7 1 1 - - - 6 3- 3 3 S 2 3 1 2 2 2 2 Flakkee Hellevoetsluis 9 Luno 8 N.K.R. N.H.S. Poseidon Radio C J.S. 9 15 27- 8 16 81-16 9 21-24 8 23-26 7 18-17 6 15-18 6 21-26 2 19-40 Het nieuwe jaar begint met een Veteranen" wedstryd. Flakkee I ontvangt haar oud spelers en laten we zeggen, de oud-spelers vinden het eens prettig om tegen de „broekies" te spelen. Natuuriyk zal „de jeugd" het de „ouden" wel „verbakken", zoo men zulks pleegt te noemen, maar de „ouwetjes" zyn oude voetbalrotten, die misschien nog wel eens heel verrassende dingen doen, al voorspellen we Boomsma in zyn heiligdom heel warme handen en een vischhengei. Terwyi alzoo Donderdagmiddag de oud- Flakkee-spelers de momenteele Flakkee- spelers zullen bekampen, heeft een ander oud-Flakkee-speler een heel wat moeilyker taak. De ex-Flakkee-linksbuiten Deszö Bund zal dien dag het Rotterdamsche doel ver dedigen' tegen de Brusselsche stadsploeg, in Brussel te spelen. Onzen dorpsgenoot wenschen we het noodige geluk en bravoure, dat elke doelman moet hebben die voor zijn vereeniging speelt, en een overwinning voor zijn ploeg. De eerste competitie-wedstrijd heeft Zon" dag plaats. No. 3 van de ranglyst L U.N.O zal op het Flakkeesche terrein komen en' al won Flakkee in Rotterdam met over tuigende cjjfers, dat Flakkee nü wint zal' indien er niet extra stevig wordt aangepakt' te bezien zyn. Maar mèt deze heilige wil worden Zondag de vrienden vanjLuno zy het misschien met spyt, omdat ze zulke prettige sportkameraads zijn met een nederlaag naar hun stad van kranen, sleep bootjes en kolenstof teruggezonden. Flakkee II gaat naar Rotterdam om S.V.D. B. II te bestrijdeneen kamp waarin we Flakkee II een gelijk spel in voorspellen. Damclub Ontspanning door Inspanning. Maandagavond werden de laatste wedstrij den voor dit jaar gespeeld. De partyen om het Meesterschap verliepen als volgt: D. v. d. Waal L. Mastenbroek 2—0 Lodder Krygsman 2—0 den Boer van Brussel 2-0 J. Mastenbroek v. d. Sluis 2—0 Born P. van Lente 2—0 van Beek - Buijs 0-2 G. van Lente v. Nimwegen 2—0 Voor de groepwedstrijd wist A zyn achter stand met 2 punten te verminderen, De stand is nu groep A 30 en groep B 50 punten. Voor dezen wedstryd verliepen de partijen aldus: groep A groep B den Boer - D. v. d. Waal 0-2 L. Mastenbroek van Beek 2—0 P. v. Lente - v. d. Sluis 2-0 van Brussel G. v. Lente 0-2 Buys - Lodder 2-0 Bom v. Nimwegen 2-0 Faasse - Krygsman 0-2 J. Mastenbroek - L. v. d. Waal 1-1 SOHMELSDIJK. Ds. E. van As uit Arne- muiden heeft zyn beroep by de Herv. Ge meente aangenomen. DIRKSLAND. De Nieuw-Zierikzeesche Dilettanten tooneelclub gaf vorige week een uitvoering in de concertzaal „Odeon" van den heer Polderman voor een goed bezette zaal met de Comedie in drie bedrijven „Phyllis". Deze tooneelclub leverde het bewys dat SCHAAKCLUB „ONS GENOEGEN". WINTER WEDSTRIJD 1930/31. STAND OP 22 DECEMBER 1930. No. Aantal parti en. C ai T3 DEELNEMERS. 2 O. C C C O 1 4> c O ■n 3 3 O. "33 •O "O 1 O O a 1 O D. Bund 6 6 6 1,00 A. van Seters. 6 5 1 - 5è 0,92 D. F. Jacobi 5 4 1 - 4 X 0,90 G. van Gelder 3 2 1 - 2j 0,83 IL. Bund 5 4 - 4 0,80 (L. Weeda 5 4 - i 4 0,80 G. Mooijweer 5 3 1 3J 0,70 lAnt. Visser 8 4 2 2 5 0,63 (Adr. Verbrugge 8 5 - 3 5 0,63 J. Ph. Hoek 5 3 - 2 3 0,60 J. van Duynen 4 1 I 2 'i 0,38 tjb. Zaaijer 6 2 4 2 0,33 (A. Kerkhoff 6 2 4 2 0,33 (W. Nieuwland 6 2 4 2 0,33 C. den Braber 5 1 4 1 0,20 S. v. d. Valk 8 1 1 6 1} I 0,19 G. v. d. Wende 6 1 5 0,17 H. Hartog 5 - - 5 0 0,00 J. L. Weerheim. 6 6 0 0,00 GESPEELDE PARTIJEN. Ant. Visser—A. Kerkhoff 1—0 D. Bund—S. v. d. Valk. 1—0 jb. Zaaijer—D. Hartog 0 W. NieuwlandC. den' Braber 01 A. Verbrugge—J. L. Weerheim 1—0 S. v. d. ValkJb. Zaaijer. 10 J. L. WeerheimD. Bund. 0I A. Verbrugge—G. v. Gelder 0—1 ook dilettanten in staat zyn zeer goed werk te leveren. Byzonder goed waren mej. M. Boogerd als Phyllis en de heer A. D. Öonstanse D.Az. als Karei Bex, terwyi ook de andere rollen, op een enkele uitzondering na, in goede handen waren. Phyllis en Karei Bex leverden werk dat beroepswerk zeer naby komt. Ook de Bel gische vluchtelinge mej. E. J. P. H. Kok wist het Vlaamsch dialect op meesterlyke wyze uit to spreken. De griem was goed hoewel weliever hadden gezien dat de oude heer Berner een wat minder jeugdig gezicht had gehad by zyn gryze haar en baard en ook Karei Bex op zyn gelaat de sporen te zien waren geweest van een het leven eens Bon vivants. Het applaus was meer dan verdiend en we hopen deze club nog eens meer voor het voetlicht te zien. Het decor was door de heer Grevenstuk zeer verdiensteiyk uitge voerd. Een gezellig bal onder leiding van den heer Reehorst besloot den avond. HERKINGEN. De schildersknecht P. K. had het ongeluk van een ladder te vallen, waardoor hy zich ernstig aan een zyner schouders bezeerde en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Evenals vorige jaren circuleert een inteekenlyst tot het inzamelen van gelden voor armen, om het z.gn. Nieuwjaarwenschen tegen te gaan. Tot assistent-machinist der motorbrand spuit is benoemd L. van Putten alhier. Tot volontair ter secretarie alhier is aangesteld de heer J. W. Witvliet. STELLENDAM. Dezer dagen had de vrouw van den heer F. Koese het ongeluk zoodanig te vallen, dat zij haar arm brak, zoodat zy genoodzaakt was zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Loop der bevolking. Ingekomen; S. M. Jansen, van Ouddorp; A. H. Boelaars, van Ouddorp en E. Boshoven, van Ouddorp. Vertrokken: Joh. Hameete, naar Monster; D. Kievit, naar Rotterdam; A. Langbroek, □aar Middelharnis; C. Vroege, naar Beest en E. Visbeen, naar Dirksland. Zondagmiddag is Mej. de wed. Boelaars uit Ouddorp per motor van schipper Waling naar een der Ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd, tot het ondergaan van een blinden- darmoperatie. Eerste Kerstdag werd onder groote belangstelling het Kerstfeest gevierd voor de kinderen der Zondagsschool. 25 jaren ge leden werd deze opgericht door ds. A. Hoogendijk en den heer H A. v. Wageningen. Laatstgenoemde mocht het voorrecht hebben gedurende die 25 jaar de school te leiden, het ontbrak den jubilaris niet aan belang stelling, als blijk van waardeering voor zyn werkzaamheden werd v. Wageningen ver schillende cadeaux aangeboden waaronder een prachtige stoel. Dat de heer v. W.nog lang met denzelfden ijver de Zondagschool moge leiden. (Adv.i NIEUWE TONGE. De pijjzen der veld vruchten zyn hier als volgt: uien 1.20, koepeen 0.30 en aardappelen ƒ5.— per H.L. Handel levendig. Op Donderdag 8 Januari des v.m. van 10-12 uur, is op het Gemeente-secretarie voor alle mannelyke ingezetenen die in 1912 zijn geboren, gelegenheid zich aan te melden ter inschryving voor de militie. Zondag a s. zullen als Ouderling en Diaken resp. bevestigd worden de heeren 0. v. d. Boogort en M. J. van Driel. De Gebr. Heemes hebben hun woonhuis, staande aan de Molendyk alhier, ondershands verkocht aan den heer I. Mosselman. In de woning van den heer C. Admiraal aan den Zuiddijk ontstond een begin van brand, dat zich vry ernstig liet aanzien. Met de hulp van eenige huurlieden kon nog bytyds het vuur worden gebluscht. Zaterdagavond geraakte de automobilist J. v. d. Vliet uit Oude Tonge, aan de Lange- weg alhier met zijn auto in de wegsloot. Na oenige moeite gelukte het om het ry tuig weer op den beganen weg te krygen en bleek dat de materieele schade gering was. De bestuurder bekwam geen letsel. OUDE TONGE. By den correspondent der arbeidsbemiddeling meldden zich vorige week 88 werkloozen aan. In het perceel Buitenwijk 71 komt een geval van besmetteiyke ziekte, diphthorie, voor. De heer Y. van de Tonnekreek had het ongeluk met vallen een knieschyf te breken. Overbrenging naar het Diaconessenhuis te Rotterdam bleek noodzakelyk. By beschikking van den Min. van Financien is met ingang van 1 Jan. 1931 benoemd tot ryksklerk ten kantore van den Ontvanger der Dir. Belastingen enz. alhier, onze dorpsgenoot de heer J. A. Barnat. DEN BOMMEL. De beurtmotor van den dienst Den Bommel—Rotterdam, had tijdens de terugreis het ongeluk op de Bieningen omhoog te varen. Na 4 dagen te hebben vastgezeten is het schip op eigen kracht weer vlotgekomen. J. M. had het ongeluk terwyi hy naar de handrem greep, met zyn bovenarm tus- schen het stuurrat beklemd te raken. Dr. Kattewinkel wiens hulp werd ingeroepen constateerde bloeduitstorting in den boven arm. De meisjesvereeniging Perpetua heeft met Kerstfeest hun jaarlijksche kledingstuk ken uitgedeeld aan armen en beboeftigen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Vrydag- middag werd in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest gevierd met de kinderen vaD de Zondagsschool. Zooals gewooniyk werden de kinderen getracteerd en hun depryzenvoor vlyt en goed gedrag, uitgereikt. (Adv.) VERSLAG van de vergadering van den Raad der gemeente SOMMELSUIJK, op Dinsdag 30 December, des namid dags half vier uur. Voorzitter Burgemeester den Hollander. De heer Mijs met kennisgeving afwezig. Met gebed werd de vergadering geopend, waarna de notulen der laatste vergadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: De goedkeuring van Ged. Staten over ge nomen raadsbesluiten. Een SGhryven van het Prov. Bestuur in houdende mededeeling dat zij niet kan be sluiten aan elke aanvraag om uitweg op den Provincialen weg toe te staan, gezien het belang van het verkeer. Blok vroeg of hiermede die zaak af was. Spreker meende dat die bepaling een strop voor de Gemeente beteekende, daar het uit breidingsplan daardoor ernstig belemmerd wordt. De Vereeniging heeft nu een bouw plan voor 6 woningen en dan kunnen zij een meed land verkoopen aan de Provincie, doch kunnen daarvan nog geen weg aan leggen. Wy zijn reeds lang bezig, doch nu hebben wij al een jaar niets meer gehoord. Voorzitter: De Provincie wil elk geval apart bepalen. Blok: Daaraan hecht ik weinig waarde. Slis: De Provincie zal die dammen zoo veel mogelijk tegenhouden gezien het onge val te Barendrecht. Nog was ingekomen van de vereeniging Het Nederlandsch Verbond een verzoek om het gebruiken van vreemde woorden by ver ordening te verbieden. B. en W. waren van oordeel beter te doen daarop niet in te gaan. Alzoo besloten. Een verzoek van de heeren Van Zetten, Blok en Koote om in de gemeente-begrooting de gelegenheid te scheppen steun aan werke- loozen uit te keeren, door bij den post werk verschaffing in te lasschen de woorden „of eventueel steun". Dit voorstel werd verworpen met 4 tegen 6 stemmen. Voor stemden de heeren voor stellers en M. Joppe. De gemeente-begrooting dienst '30 en '31 werd met af- en overschrijvingen gewijzigd. Hierna werd besloten aan den afgevaar digde voor de E.M.G.O. per vergadering ƒ5,— presentiegeld uit te keeren en de resteerende 90 te storten in het aandeelen kapitaal van de E.M.G.O. Besloten werd aan de A. P.C. nog een stukje grond te verhuren voor 25 jaren, groot 32 M*. Voorzitter deelde mede dat B en W. zich kunnen vereenigen met de eventueele schade vergoeding van 2000,— by geval het terrein binnen de 25 jaren ontruimd moet worden. B. en W. wilden dit op 12000,— houden. Alzoo besloten. Besloten werd tegen 1 April het contract op te zeggen in zake straatverlichting door de gemeente Dirksland en Kralingen. Besloten werd 60,—gratificatie te geven aan de Rijksveldwachters. Benoeming onderwyzer werd aangehouden om eerst de sollicitanten te bespreken. Tot Regent van het Weeshuis werd her benoemd met 5 stemmen tegen 4 op L J. Buth de heer M. Joppe. Voorzitter vroeg of Joppe zich deze be noeming liet welgevallen. Joppe: Het is me gebleken dat ik het vertrouwen wel eenigszins heb geschokt ik weet echter wel waarom en toch zal ik de benoeming aanvaarden. Tot lid der Schoolcommissie werd benoemd den heer S. van Nimwegen. Tot leden der commissie tot wering van schoolversuim weiden herbenoemd de heeren Rienks, van der Poel, M. v. d. Sluijs, W. Mys en L. J. Buth. In de vacatures J. H. Dykers en M. Joppe, die niet meer in aanmerking wen schen te komen werden benoemd de heeren J Knape Az. en S. van Nimwegen. Tot Lid en Pl.vervangend lid der Gascom- missie werden benoemd de heeren M. Joppe en J. Ie Comte. Vastgesteld werd het suppletoir Kohier der Hondenbelasting met 8 honden. Benoemd werd tot Grafdelver, Schoolgeld ophaler, Piantsoenschoonhouder, Weegmees ter enz. de pas benoemde nachtwaker Gans. Le Comte vroeg of Zaayer niet gevraag^ had de oude begraafplaats te mogen hiy ven onderhouden. Voorzitten Ja, doch de raad heeft besloten om het nachtwakerambt beter gesalarieerd te houden dit niet te moeten doen. In de Rondvraag vroeg M. Joppe of de I electrieche lantaarns wel hoog genoeg hin gen voor de voeren hooi in den zomer. Voorzitter zeide onderzoek toe. Daarna ging de vergadering in gesloten I zitting over ter bespreking van sollicitanten voor onderwyzer aan de O. L. school. Na heropening der vergadering werd benoemdj de heer A. van Beek. Daarna sluiting. SOMMELSD1JK. Uit deze gemeente wer-1 den de vorige week verscheept: 1950 H.L. aardappelen, 915 H.L. paardepeen en 750 I H L. uien. Prijzen der aardappelen waren 4,50 k[ 4,75, uien ƒ1, peen 0,35, aller per Hectoliter. Voor het diploma aan de Landbouw- huishoudkunde kwamen o.m. in aanmerking de dames: W.Kastelein, M. v. Beek, B. Deijs, Mijs, N. Pape en H. van Zetten, allen wonende in deze gemeente. Onder deze gemeente is by een land bouwer onder zy'n vee het mond- en klauw zeer uitgebroken. GOEDEBEEDE. Voor het opscheppen van gedroogde cichorei was laagste inschrijver J. Hoogmoed voor 30 cent per 1000 K.G. en voor het ryden P. Witte voor 27 cent. Er staan hier 18 werkloozen ingeschre ven. OUDDOBP. Tot Ouderling in de Ned. Herv. Kerk werd gekozen W. Rynbrand en tot Diaken J. Grinwis en worden a.s. Zondag bevestigd. Het afgeloopen jaar zijn door de Com missie tot wering van schoolverzuim 42 ge vallen behandeld waarvan 19 geoorloofd werden geacht. Van de 39 opgeroepen vaders zijn er 21 verschenen. STELLENDAM. GeborenJannetje, d. v. N. Boon en C. Hameeteman; Dilea, d. v. A. v. Seters en H. v. Veen. Overleden: J. Klink 84 j. wedn. van C. v. d. Bergch; C. Kievit 70 j. echtgen. van M. Visser. Nieuwjaarsdag. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, geen dienst. Sommelsdijk, vm. dhr. W. Vroegindeweij. Dirksland, vm. ds. Van der Wal. Herkingen, vm. dhr. Overweel. Melissant, 's av. dhr. Bouman. Stellendam, vm. dhr. Bouman. Goedereede, geen dienst. Ouddorp, vm. ds. Van Ameide. Nieuwe Tonge, vm. ds. Dekker. Oude Tonge, vm. ds. Vlasblom. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, geen dienst. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. ds. Zeilstra. Stellendam, vm. leeskerk. Ouddorp, vm. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. ds. de Lange. Den Bommel, vm. ds. Schaafsma. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds- De Graaff. Hellevoetsluis, vm. ds. Westerhuijs. Nieuw-Helvoet, geen dienst. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. leeskerk. Dirksland, vm. ds. De Blois. Herkingen, vm. leeskerk. Ouddorp, vm. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm. leeskerk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp, vm. ds. Foppema. Zondag 4 Januari 1931. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. leeskerk en 'sav. dhr. Over weel. Sommelsdjjk, vm. ds. Van Ameide en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. en 'sav. ds. van der Wal. Herkingen, vm. dhr. Overweel en 'sav.ds Pol huijs. Melissant, nm. ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Bouman. Goedereede, geen opgaaf. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. VaD Ameide. Nieuwe Tonge, vm. ds. Dekker en 's av. leeskerk. Oude Tonge, vm. ds. Vlasblom en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. leesk. en 's av. ds. Vlasblom. Langstraat, viu. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. leeskerk en'sav.dhr. Vetter. Stad aan 't Haringvliet, vin. ds. Polhuijs en 'sav. leeskerk. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Zeilstra. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Van de Velde uit Rotterdam. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. De Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stada.'t Haringvliet, vm.en'sav. ds. De Graaff. Hellevoetsluis, 'sav. ds. Westerhuijs. Nieuw-Helvoet, vm. ds. Westerhujjs. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. ds. De Blois. Herkingen. vm., nm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en 'sav. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm., nm. en 's av leesk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp, vm. en 'sav. ds. Foppema,

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 9