„Hotel-Restaurant SIMONS" Zaaijer's Beschuit Tandarts BU1JS WITTE WINKEL Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken VROUWENHOEKJE RUWE HU/D LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voor U ft MIJN /RVI Ni GI. AAMBEIEN. JL DE SALAMANDER JL is verhuisd HOFLAAN Middelharnis GELD EEN STAP ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 13 DECEMBER 1930. heeft de regeering eveneens kunnen verhin deren, zoodat het Duitscheregeeringsscheepje tfjdeiyk in wat kamer water is aangeland Bijzonderheden over de debatten zullen we den lezer besparen. Het pleegt er bfj zulke gelegenheden weinig verheffend toe te gaan, alle politieke haantjes willen dan koning kraaien. Ook in de Berlynsche straten ging het weer meerdere malen erg hardhandig toe en waren maar even 5 a 6000 agenten noodig om de orde te handhaven. De nationaal-socialisten hadden bovendien nog een andere oorzaak om de boel op stelteD te zetten en wel om de vertooning van de film „lm Westen nichts Neues te beletten. Deze film is volgens de heeren een bezoede ling van de Duitsche eer. Deswege schopten de heeren de eerste voorstelling in de war, door het werpen van stinkbommen «n het loslaten van een groot aantal witte muizen, betgeen onder de aanwezige dames de pa niekstemming nog verhoogde. In Frankrijk is het ministerie Tardieu, door de talryke financieels bankschandalen verzwakt, in den Senaat gestruikeld, dooi by een beslissende stemming met 8 stemmen in de minderheid te bljjven. President Dou- merque heeft eerst Poincaré verzocht een ministerie te vormen, welke subiet voor de opdracht bedankte, daarna heeft Senatoi vruchteloos getracht een ministerie te vor men en nu is Senator Laval als derde aai bod. Zyn kansen worden gunstig beoordeeld, doch een definitieve beslissing is not niet gevallen, terwyi wy dit overzicht schryven. De financieels schandalen, welke den va) van Tardieu hebben verhaast, kost het be leggend publiek de slordige duit van vele honderden millioenen franks en alleen di debiele der Oustric-ondernemingen, welkt de aanleiding was dat de minister van finan ciën, Péret, haastig over boord moest wor den gezet om het lekke scheepje der regee ring voor zinken te behoeden, veroorzaakt een verlies van naar schatting 1 milliaro frank. De ingestelde parlementaire commis sie van onderzoek ter opheldering van hei Oustric-schandaal demonstreert een pryzens- waardige activiteit en is by haaronderzoek tot de ontdekking gekomen, dat niet min der dan 50 parlementsleden aan deze be ruchte transacties hebben deelgenomen. O a wordt gemeld, dat de socialistisch-radicale afgevaasdigde, Senator Besnard, welke gezant te Rome is geweest, als een der juridische adviseurs van Oustroc jaariyks hiervoor 200.000 frank in zyn zak liet verdwijnen. Daar schiet dus wel een geplukte vette Kerst gans van over en de slachtoffers, de spaar ders, voelen zich nog kaler geplukt dan welke gans ook. De dreigende staking onder de mynwer kers in Engeland is voorloopig bezworen. Ook de Schotscbe delvers, welke reeds in staking gegaan waren, hebben het werk her vat en inmiddels worden de onderhandelin gen voortgezet, teneinde de tydeiyke vrede op een hechtere te grondvesten. Het te Moskou gevoerde proces tegen de beklaagden der Industrieele Party, welk pro ces met de noodige knaleffecten is gevoerd, is beëindigd met het ter dood veroordeelen der vijf hoofdbeklaagden. Tydens het ver hoor der veroordeelden stonden microfoons opgesteld, opdat het Russische proletariaat toch vooral uit de eerste hand kon vernemen dat niet de firma Stalin en Co de schuldigen zyn voor den belabberdep toestand in den Sovjethemel, doch deze representanten der kapitalistische uitbuiters. Deze representan ten waren anders merkwaardig gewillig, verdacht gewillig zelfs en bekenden zelfs ongevraagd heel wat meer dan hun ten laste werd gelegd. Zoo'n bereidwilligheid of op recht berouw verdient belooning en het Cen traal Uitvoerend Comité was dan ook zoo clement, dat de veroordeelden werden be genadigd en de doodstraf werd gewyzigd in tien jaar gevangenisstraf. Aan de propaganda is voldaan en Rusland is groot genoeg om voor de veroordeelden een goed plaatsje uit te zoeken. Het is ook wel buiten de Russi sche grenzen vertoond, dat politieke gevan genen een goed leventje badden en waarom berouwvolle zondaars hard te bejegenen. Dat men te Moskou erg heeft gescholden op het gehate buitenland en het kapitalisme belet natuuriyk allerminst met graagte zakeD te doen met deze zoogenaamde vijanden dei Sovjetrepubliek en ook deze laatsten zijp niet ongenegen de winstgevende zaakjes me' een innemend glimlachje voort te zetten Het is een slechte tyd tegenwoordig, df zilverlingen hebben een hooge waarde en terwille van de smeer HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Kort verslag der Hoofdbestuursvergadering der H. M. v. L., gehouden op Vrijdag 5 Dec. 1930 te Amsterdam. Dit is de eerste bijeenkomst waarop de heeren landbouw-veeteelt- en Zuivelconsu- lenten als adviseerende leden aanwezig zijn. De Vice-Voorzitter, de heer K. Kuiper, die wegens verhindering van den Voorzitter Dr. H. J. Lovink presideert, memoreert dit feit en heet de heeren hartelijk welkom. Mededeeling wordt gedaan over hetgeen sinds de vorige bijeenkomst is verricht, in verband met de crisis in de akkerbouwbedrijven. Op Flakkee, op Voorne, in de Hoekschewaard, in de Haarlemmermeer en te Zevenhuizen zijn crisisvergaderingen gehouden, die alleen den band tusschen leden en organisatie hebben ver sterkt. De vergadering acht dit denjuistenweg 0111 te toonen dat liet" bestuur inderdaad spre ken kan namens de duizenden leden die de organisatie telt. Mededeeling wordt gedaan over bet bezorgen namens de drie afdeelingen op Flakkee van brood met 20 bloem van inlandsche tarwe aan de Ministers en Kamer leden en van hetzelfde brood, naast brooden met méér gebuild en ongebuild meel van in landsche tarwe er in, aan de Koffiekamer der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Tevens wordt medegedeeld op welk een eigenaardige wijze door coöp. verbruiksvereenigingen een vergadering in den Haag werd georganiseerd. Eenige afdeeleingen der H. M. v. L. hebben voor" het uitreiken van circulaires gezorgd, waarin den bezoekers dier vergadering het standpunt van boer en landarbeider "werd uiteengezet. Ofschoon door wellicht honderd duizend circulaires, door advertenties en door convocaties, ae Haagsche verbruikers ter protestvergadering werden opgeroepen, ver schenen er"slecht 4 a 500 personen. Niettemin werd een motie aangenomen namens 200.000 huisgezinnen. Besloten wordt aan het K.N.L.C. over te laten zich namens de aangesloten organisatie tot de Eerste Kamer te wenden in verband met de wetsontwerpen pacht. In verband met de mogelijkheid dat het contract met den uitgever van het Orgaan niet verlengd zal worden en de wenschelijkheid de inkomsten der Mij. te versterken, wordt besloten een commissie te benoemen, welke deze twee onderwerpen in studie neemt. Be noemd worden de heeren Kuiper, als Voor zitter, Kamp, Schenk, Wolmerstett, Leeuwen- burgh, P. Schakel, (Giesen-Nieuwkerk), de Groot en de Secretaris. Op de begrooting 1931 zal 1000,worden uitgetrokken ten behoeve van de stichting eener varkensselectie-mesterij voor Utrecht, Zuid-Holland en Noord-Holland te Hoorn. in verband met vragen van Ged. Staten van N. H. over de financieële omstandigheden der akkerbouwers, in verband met credietver- leening met behulp van de Provincie, stelde het D. B. een commissie in. Deze commissie bracht een uitvoerig rapport uit en dit rapport is wegens vereischten spoed reeds aan Ged. Staten toegezonden. De vergadering kan zich in het algemeen met de strekking ervan ver eenigen. De gemaakte opmerkkngen zullen aan Ged. Staten worden kenbaar gemaakt. In verband met een desbetreffende vraag zal aan Ged. Staten van Z.-H. bericht worden, dat het Hoofdbestuur zich niet bevoegd acht een oordeel uit te spreken over de credietbehoefte der tuinders in ter Aar en Nieuwveen. Op het verzoek van eenige afdeelingen een actie te voeren om tot afschaffing van de tarra bij verkoop van varkens te komen zal thans niet worden ingegaan. Van dei heer B. C. Huyser is bericht inge komen, dat hij wegens ziekte bedankt als lid der monsterkeuringscommissie. Besloten wordt den heer Huyser voor de belangelooze toe wijding waar mede hij vele jaren in verschil lende 'functies voor de Mij. heeft gewerkt, hartelijk dank te zeggen. De hoop wordt uit gesproken' dat de heer Huyser van zijn ziekte zal herstellen. Van de adressen van het K.N.L.C. aan de Regeering, inzake tijdelijke ontheffing der landbouwbedrijven van de sociale lasten, anti dumping maatregelen e.a. wordt met waar deering kennis genomen. Op een schrijven over den uitvoer van vee in verband met mond- en klauwzeer, zal be richt worden dat de Hoofdbestuur, zeer strenge maatregelen, inzonderheid ook tot vaststelling van de herkomst van het uit te voeren vee, op zijn plaats acht, een uitvoer-verbod zou te ver gaan. De heer Neeb dankt namens de consulenten voor de woorden van welkom van de.; Vice- Voorzitter en spreekt het vertrouwen uit, dat de samenwerking tusschen Hoofdbestuur en consulenten steeds van aangenamen aard zai zijn. Bij de rondvraag wordt opgemerkt, dat in verband met de z.g. protest-vergadering, welke in den Dierentuin te 's Gravenhage heeft plaats gehad en waar facisten en communisten slaags zijn geraakt, een waarschuwing aan onze leden zich van dergelijke bijeenkomsten verre te houden, niet misplaatst is. Hierna volgt sluiting. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken die volgens het oordeel der Redactie niet aan den eisch van uiterste beknoptheid voldoen, worden terzijde gelegd. Kopie wordt niet teruggezonden.) Nooit weer oorlog! III. We hebben in de voorgaande artikels gezien, dat de godsdiensten bijna altijd de oorzaak van oorlog waren, en dat zien we bij de heide nen, meer echter bij de Christenen. Christus heeft niet voor niets gezegd: „ik ben niet ge komen om den vrede, maar om het zwaard te brengen." Laat ons nu eens even een kijkje nemen in Mexico. Ongeveer 4 jaren geleden brak daar een revolutie uit. De meesten hier en elders be weerden, dat het een geloofsvervolging was van den kant van de Vrijmetselarij. Niets was minder waar dan dat. Maar, wat was het geval? In Mexico bestonden twee R.K. kerken n.l. de R.K. Staatskerk en de R.K. Kerk der vreemdelingen of missionarissen. In de R.K. Staatskerk werden alleen maar Mexicaansche geestelijken toegelaten; de Kerk der vreem delingen werd bediend door zendelingen of missionarissen. De eersten stonden onder de wet van het land, en werden door den Staat onderhouden; de laatsten waren volkomen vrij. t' Gevolg hiervan was, groote wrijvingen tegen elkaar. De vreemde bisschoppen zogen dat land uit, hielden het volk dom en arm en werden groote petroleummagnaten. Inplaats van zich bezig te houden met gewijd water, dreven ze handel in petroleum. Ze kochten en verkochten maar land waar petroleum te vin den was, en verrijkten zicht. De geestelijken van de R.K. Staatskerk waren niet zoo vrij en moesten op het door den Staat aangewezen terrein of in de parochie blijven, en mochten zich niet met wereldsche dingen bezighouden. De wrijvingen tusschen deze twee partijen werden teil slotte zoo groot, dat de Staat tus- schenbeide moest komen. De Staat was ge dwongen een beetje hardhandig op te treden, het ging niet anders. De vreemde bisschoppen moesten het land verlaten, op hun plaats kwamen Mexicaansche bisschoppen; de open bare eeredienst mocht slechts door Mexicaan sche Geestelijken worden uitgeoefend; de ker ken van de zendelingen moesten aan de andere partij worden afgestaan, of worden gesloten Het Onderwijs, dat op een laag peil stond kwam onder Staatstoezicht, en geen onderwijs mocht meer gegeven worden dan door Mexi caansche leeke-onderwijzers. En nu hadden we de poppen aan 't dansen. De aanhangers van de uitlieemsche R.K. Geestelijken werden tot opstand en verzet door hen opgeruid tegen de R.K. Geestelijken van de Staatskerk en ook tegen de regeering, en het gevolg was.het broederbloed stroomde, waarbij de Geestelijken zelf een niet geringe rol speelden. Verschillende Geestelijken trokken aan 't hoofd van een bende de tegenpartij tegemoet. De moordenaar van den pas gekozen president was door een kloosternon tot dat afschuwelijk misdrijf aan gespoord. Deze kloosteroverste had zich later wegen? aanstichting tot huichelmoord en we gens mijneed te verantwoorden. Hier te lande wilde men de menschen wijs maken, dat het een geloofsvervolging was door de regeering op touw gezet, als wilde men daar het katholicisme uitroeien, terwijl het die twee partijen, lidmaten van een en dezelfde kerk met 'den paus aan 't hoofd waren, die elkaar bekriigden. Oni de orde en de wet te handhaven, moest de regeering ingrijpen, en niet met een zijden handschoentje, maar zoo streng mogelijk, anders zou er nog meer bloed vergoten zijn. Toen nu de andere partij inzag dat ze het onderspit moest delven en de regeering niet van plan was toe te geven, en in 't geheim ook Rome een woordje had gesproken tegen de opstandelingen, werd de vrede gesloten en kwam er rust. Vreemde bisschoppen mogen er niet meer zijn; vreemde geestelijken mogen geen openbare kerkelijke functies meer uit oefenen, het onderwijs is goed geregeld, en nu is er rust. Alles gaat goed. De oorzaak van deze revolutie was dus weer, zucht naar macht, naar roem naar.geld, terwijl de kleine man weer de dupe werd. Ook de vrouwen (met alle eerbied gesproken) waren soms de oorzaak van oorlog. Denken we maar eens aan de veete tusschen Maria Stuart, die met opzet haar man liet vermoor den, en Elizabeth. Denken we maar eens aan Catharina de Medicis, aan Isabella, aan Catha- rina van Rusland die evenals Maria Stuart haar man Peter liet vermoorden. Ook de Pausen hebben vele oorlogen gevoerd en veroorzaakt. Al die beroeringen en oorlogen die deze vrouwen en de Pausen hebben ver oorzaakt, hadden allemaal tot middelpunt den godsdienst, en tot doel de zucht naar macht, naar roem, naar heerschappij en rijkdom. De Protestanten zijn ook niet zoo geheel onschuldig aan oorlogen, denken we maar eens aan den tachtigjarigen oorlog, dat was ten slotte niets anders, dan een godsdienstoorlog. De zoo verfoeilijke beeldenstorm verwekte den rechtmatigen toorn van den koning van Span je, en het gevolg was, dat we Alva thuis ge stuurd kregen. Van weerskanten meer ver draagzaamheid en toegevendheid en vele oor logen zouden nooit gevoerd geweest zijn. 't Was in die dagen net zoo als het heden nog is, de een gunt den ander niets; elkeen wil de lakens uitdeelen; ieder wil het meeste hebben. Dat vindt men in 't klein zoowel als in 't groot. Menschen uit de middeleeuwen hebben God toch op een zeer eigenaardige manier voor gesteld. Hij, de God der Liefde, zou zoo wreed zijn, dat Hij behagen zou scheppen in 't bloed van den mensch? t Is eenvoudig afschuwelijk, om God bij zulke wreedheden te betrekken. De boeren in Transvaal, door Rome om hun geloof vervolgd en verbannen, gedroegen zich tegenover de arme wilden allesbehalve Christe lijk, en hadden ze hier de macht gehad, er zou stellig nog meer bloed hebben gevloeid. Hier was tegenstand hopeloos, daarom was het voor hen beter elders een nieuw vaderland te zoeken. Hier lieten ze den indruk achter van helden des geloofs, terwijl ze in Afrika zich op de wreedste manier meester maakten van land en goed. De arme zwarte inboorlingen werden met geweld verdreven, hun eigendommen wer den afgenomen, en ging het niet goedschiks dan maar met geweld en moord. O, zalig Evangelie dat ons leert niet te doo- en, niet te stelen, alle onrecht geduldig te lijden, hen te zegenen die ons vervolgen, onze vijanden lief te hebben, wat is er terwille van u toch veel onschuldig bloed vergoten O, gij gezegende Bijbel, gij wonderboek, wat kunnen we gelukkig zijn u te bezitten, want oorlog, moord en diefstal kan men met uwe hulp goedpraten. Gij zijt een bock dat naar den mond van elkeen in 't bijzonder spreekt. Alles vindt men bij u om de ziel van die af schuwelijke zonden vrij te pleiten, want gij alleen bezit de hoedanigheid om uitgelegd te worden zooals ieder dat graag heeft, en zoo het in ieders kraam te pas komt. O, gij zendelingen of missionarissen, uwe voeten zijn, zooals er geschreven staat, schoon. Gij zijt de verkondigers van dat verheven Evangelie, gij zijt de zendelingen van de Opper ste Liefde. Waar gij komt, wordt ge al spoedig gevolgd door den gewapenden soldaat, en daarna komt de grootkoopman om de schatten met wapengeweld, en bevochtigd met het zweet en het bloed der arme slaven weg te nemen, en van de opbrengst zijn geldkist te vermeerderen. Wat zijn die arme stakkerds toch gelukkig het Evangelie te hebben leeren kennen en kennis gemaakt te hebben met de moderne beschaving Terwijl ze nu met de zweep tot bloedens toe geslagen worden, zingt de rijkaard, de avonturier, de man, die door den armen slaaf rijk geworden is: „Heere, ik dank U voor den rijken zegen." Neen, zoo roept Max Havelaar in zijn gebed van den onwetenden met verontwaardiging uit, neen, mijn God, er is geen God Er is geen God die daarin behagen kan scheppen. Er is geen God die behagen schept in menschelijke slachtoffers. Er is geen God, die behagen schept in al die mishandelingen, in al dat rooven en oorlog voeren. Er is geen God, die behagen schept in een moord. in 't Rijk;museum liggen voor millioenen aan kostbaarheden opgestapeld, duur gekocht en betaald met het bloed der inboorlingen van Lombok, met het leven van menig koloniaal. De Chineezen en Japaneezen vereeren den draak als een god, wij, Christenen, maken door al die wreedheden den waren God tot een nog grooter monster. En toch is Hij de God der liefde, of zooals Johannes zegt: „God is liefde" die God, die on? allen als Zijn kinderen bemint, wordt door al die vlootmenschen, wapen smeden, buskruitfabrikanten en giftgassen- makers als een wreed wezen vooigesteld, die behagen zou scheppen indien de menschen van hun producten zouden gebruik maken om elkaar te vermoorden en te berooven, terwij) zij hun geldbeurs vullen. Wordt vervolgd.) 's-Gr. Dr. v. O. PARIJSCHE MOOEBRIEF. Ons ondergoed. Wat is ons ondergoed veranderd! Het is bijna niet meer te herkennen. Heeft geheel de nieuwe modelijn gevolgd. En dat was des te noodzakelijker daar de moderne kleeding zeer aansluitend is. Wanneer men er iets onder draagt, dat er niet volkomen mee in over eenstemming is, is het dadelijk merkbaar. Er is dan ook bij na geen stukj e goed van vroeger dat we nog dragen kunnen. De hemden met de lage tail le verdoezelen het middel dat nu juist goed zicht baar moet zijn. De pan talons behooren zeer glad en strak om de heupen te vallen, liefst met een apart heupstuk gemaakt te zijn. Maar het meest ver schillen nog de onderjur ken bij vroeger. In de eerste plaats zijn ze lang en yallen heel ruim van onderen. Men heeft rech te modelletjes die blou- sen boven een ceintuur tje. En dan zijn er de princesse-onderjurken die geheel de lichaamslijn volgen om zich dan, naar beneden toe, te ver wijden als een bloemkelk. Men wordt onwille keurig poëtisch als men over het moderne ondergoed spreekt. Want niet alleen het fijne en kostbare ook het eenvoudigste is nog zoo aardig, van soepele stof, vlug gemaakt, met een versiering van open zoompjes, smalle plooitjes, een eenvoudig borduurseltje, enz. Het fijne ondergoed, van roze zijde of crêpe, is heel veel met okergele kant ingezet. De nachtjaponnen, die feitelijk een bestaan op zich zelf voeren, die nergens bij of onder gedragen moeten worden, behoefden eigenlijk niet zoo streng de mode te volgen. En toch zijn ze mo dieuzer dan ooit. Ze zijn iang, in princessevorm ge- f sneuen, met een wijden, ge il schulpten rok. Of ze ver- toonen den vorm van een blousend japonnetje met een lint om het middel. Ze dragen beeldige kantversie- sieringen, ingezette deelen van dezelfde of andere stof, plooitjes en plissées. bor duursel, strikken en linten. Sommige zijn afgewerkt met een apart holerofje, een groote Berthe-kraag of een volant langs den hals. Al deze losse, fladde rende versieringen, hoe aardig ook op zichzelf, zijn echter voor naclitkleeding buitengewoon onpractisch. Nadat men er een enkelen nacht in geslapen heeft zien ze er zóó verfomfaaid uit, dat alle moois er af is. Hoe gladder een nachtjapon gemaakt is, hoe langer ze mooi bl'jft. En daarvoor behoeft u werkelijk niet minder elegant te zijn. Schrale Lippen Gesprongen Handen en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHIWARKT12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. (Adv.) Verslag van do gehouden algemeene ledenvergadering van de afdeeling van het Groene Kruis te Herkingen op Dinsdag 9 December 19.30 in de school. Aanwezig 20 leden. De Voorzitter, de heer J. W. van Houdt, opent de vergadering met een woord van welkom aaD de opgekomen ledeD, waarna de notulen der vorige vergadering door den Secretaris, den heer A. Munters, worden ge lezen, welke onveranderd wordeD goedge keurd. Vervolgens wordt door den Secretaris verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar, wat onder dank aan den Secretaris, voor diens bemoeiingen, wordt goedgekeurd. We gens verhindering van den Penningmeester, wordt door den Secretaris do rekening van het afgeloopen jaar voorgelezen, waaruit biykt dat. de ontvangsten hebben bedragen 570,19J. de uitgaven ƒ271 83J. Voordeelig saldo 298,37, welke rekening onveranderd wordt vastgesteld. Hierna volgt de goed keuring van de opgemaakte begrooting voor 1931 in Ontvang en Uitgaaf geraamd op 498,37. Volgt bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding der heeren D. D. Kas telein en W. Kievit. Laatstgenoemde heeft kennisgegeven, dat hij zich niet meer her kiesbaar stelt. Uit de gehouden stemming blijkt, dat met meerderheid van stemmen zijn gekozen de heeren D. D. Kastelein en J. L Coenradie. Beiden nemen die benoe ming aan. Na gebruikelijke rondvraag wordt de vergadering, met dank aan de opgekomen leden, gesloten. De pyjama's hebben alle zeer wijde panta lons. Ter halve hoogte van het been zijn drie hoekige banen, oftewel godets, ingezet om de noodige ruimte te geven. Soms vervullen ook platte plooien aan de zijkanten deze taak. De bouse wordt in de pantalon^ gedragen. Het jasje is nu eens kort, in belero-vorm, dan weer lang. Vele pyama's worden van shantung gemaakt van crêpe de chine, satijn, fluweel. Maar dit zijn natuur lijk allemaal de soor ten die buiten het bed gedragen worden. Heel nieuw en zeer elegant is b.v. een flu- weelen broek met een hooge ceintuur en bre tels die met strass gespjes sluiten. Hier onder behoort een zij den of satijnen blouse met lange mouwen. Als déshabillés wor den verder weer veel mantelvormige mo dellen gebruikt, ge heel of driekwart lang Ze zijn dikwijls zeer rijk, van zilv'er-lamé b.v. met goud door stikt en met bever af gezet. Of van fluweel met hermelijn gegar neerd. Vele dames ge bruiken er hun ouden avondmantel voor, dien ze juist in zooverre veranderen, dat hij een huiselijk karakter krijgt. Veel eenvoudiger, mdar toch zeker niet te versmaden, zijn ochtendjaponnetjes van wit geribd fluweel. Ze staan aardig en frisch, zijn goed waschbaar en duurzaam. Voor een zieke die dikwijls een uurtje op den divan moet doorbrengen, zijn er snoezige jasjes van Engelsch fluweel geheel passend bij de deken die de patiënt over zich heen legt. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- schen Ingelicht te worden over de laat ste mode, zoowel voor dames als kin deren, raden wi) dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practische Nederlandsche modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens btedt voor handwerken in alle genres, ls bij de altgevers dezer Courant tegen sterk gereduceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nieuwe Modeblad, 2 maal per maand verschij nende in 16 bladzijden met telkenmale 2 gratis knippatronenbladen, bedraagt slechts f 0,95 per kwartaal, iranco per post f 1,25. Cü&a)©8©@8©< Er is geen beter midc •stoornissen en pijnen var Duizende dankbare gebrl Indien gij U vermoeid oj of pijnen, neemt dan tvj U frisch en opgewekt na Deze wondervolle cd en enkele geneesmid die Irvings' Gist-Ta nisme en helpt de na vitaminerijke voeding veel grooter! Bi) alle apothekj ALS VAN OUDS DE BESTE! MACHINALE BAKKERIJ Vingerling - Middelharnfs RADICALE GENEZING de hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken I Kipstraat 59, R'dam I Niet goed, geld terug. van Voorstraat Sommels- dijk naar Haagscheveer 6a. ROTTERDAM. Uriepillen tegen bedwaieren radicale genezing per flacon f 2.50. Wonderzalf „De Walvisch" tegen open beenen en jeukende won den per potje f 1.25 (porto voorver- zending f 0 20). 4 Vraagt gratis Jnllcbllngen en prijscourant. WIJ HEBBEN beschikbaar voor Handel en Part., eveneens te, 8e en 3e hyp. KANTOORUREN: 9 - 3 en 7-9 n.m. Provinciale Commissiebank Telefoon 15503, Stationsweg 3, Rotterdam. in de goede richting is: Literatuur en Prijscourant aanvragen over Hygiënische- en Sanitaire Artikelen bi' HUFKENS, Geldersche kade7, Rotterdam Telefoon 54538.

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 2