Let vooral op adres. Abdijsiroop ien !n in EERSTE BLAD Een Koester heeft TOONKAMER DE SALAMANDER |W TIJD MEE >T NUTTIGE ELECTRISCHE [LAAS-GESCHENKEN zooals: '"j E. M. G. O. VOORSTRAAT A 17 MIDDELHARNIS STUDIE-WATERVERF Het Beste! loeften. iDEL LRNIS htraal" Intraal" GELD MIMOSA-DROPPELS, WLet op bet adres: GIMBORM'S T'ÏANOl ZATERDAG 6 DECEMBER 1930 Wat doet men in Ozilië? OP EENZAMEN POST. PRAISIM-VAINVALKEFIBURG'S- A -'ilevertram nooöig! Ingezonden Stukken ELECTR.VERVV. VOETENBANKJES AUTOSTOOF BEDKRII1K THEELICHTJE SIGARENAANSTEKER STRIJKIJZER STOFZUIGERS EN ZE1LWRIJVERS DIVERSE KACHELTJES, HAARDEN KOOKPLATEN EN FORNUIZEN ENZ. ENZ. RUIME KEUZE VINDT U IN DE GEBOUW VAN DE |aar in eiken boekhandel. irlng: or-bouw- „Swan" esboeken :n, Luxe jrten- en oorts adig |D- rel. 58 'nis iscadeau iotumels- t, Goede- lome cadeaux bureau- Tipen en :n -bank- gers enz. ctriciteit OUDDORP. Vulpennen, Sigarenkokers, Scheerap- paraten, Portefeuilles, Heerendassen, Handschoenen, Damesvesten, Prenten boeken, Kleurboeken, Doosjes Zak doeken, Sigaren in kistjes van 100,50 en 25 stuks, enz. enz Kerkboekjes ook met gouden haakjes. Aanbevelend, C. DE MOOIJ, Ouddorp. WIJ HEBBEN beschikbaar voor Handel en Part., eveneens le, 2e en Se hyp. KANTOORUREN: 9-3 en 7-9 n.m. Provinciale Commissiebank TeSeloon 15503, Stationsweg 3, Rotterdam. I BREUKBANDEN I 1 alle soorten met en zonderveer I GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMIDIE f 2,25 per flacon. INJECTIE f I,— per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder voile garantie verkocht. Niet goed, geld terug. Kipstraat 59, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtpilien, een Gulden per flacon van 80 pillen. Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,07" ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elite regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 13E JAARGANG. .- N°. 11 Weeb-reviae. Binnenland. We lazen voor eenige dagen, dat ons land voor een groot deel bij het Amerikaansche publiek onbekend is en dat zulks aan onze te krenterige reclame moet worden geweten, ter wijl bovendien vanuit ons land weinig of nooit sensationeele berichten naar Amerika worden geseind. In deze leemte aan sensatieberichten is inmiddels voorzien, sinds ook wij in ons land een heusche bankoverval hebben en dat nog wel op klaarlichten dag. Te Eysden overvielen een tweetal gemasker de mannen den kantoorhouder van het bij kantoor der Rotterdamsche Bankvereeniging, bonden den man, stopten hem volgens alle regelen der kunst een prop in den mond en verdwenen daarop met de kas, ten bedrage van ongeveer 5 mille. De heeren hebben even- we! niet lang plezier van hun buit gehad, want reeds denzelfden avond werden ze in de bos- schen onder Eysden gearresteerd, ze hadden het geld nog in hun bezit, en zijn inmiddels veilig opgeborgen. In Den Haag heeft een ietwat luidruchtige protestvergadering over de huidige land- en tuinbouwcrisis plaats gehad, niet van onze boeren en tuinders, zooals een argeloos lezer zou vermoeden, doch uitgaande van een hand jevol fascisten en den heer Braat plus eenige vrienden. Deze zonderlinge protestvergadering is ontaard in een geweldig tumult en een on beduidend robbertje boksen tusschen enkele fascisten en de aanhangers van den eveneens aanwezigen heer Sneevliet. De politie heeft daarop de zaal laten ontruimen en eenige fascisten, die in het bezit van wapenstokken er, stukken ijzer werden gevonden, gearresteerd en kort daarop weer heengezonden. Te Haarlem en te Rotterdam hebben werke- loozen zich voor het communistische reclame karretje laten spannen en is het op onbedui dende relletjes uitgedraaid. Te Haarlem werden deze relletjes per politiehond snei onderdrukt, terwijl te Rotterdam de gummistok een zoo danig overtuigend argument bleek te zijn, dat het handjevol werkeloozen er hun veel groo* teren aanhang van lanterfantende bengels en op sensatie beluste nieuwsgierigen energieke pogingen aanwendde om de bestaande records aer hardloopers te breken. Wat we hiervan te Rotterdam hebben gezien, bevestigt weer de normale regel. De grootste schreeuwers zorgen op veiligen afstand van de politie te blijven en laten hun onnoozeie volgelingen voor de klappen opdraaien. Voor het Rotterdamsche communistische raadslid van Burink zal deze relletjes nog een onaangenaam staartje hebben. In verband met een opruiende redevoering heeft de politie hem eenige dagen logies ver strekt en zal een vervolging tegen hem worden ingesteld. Vanuit Groningen wordt een tragisch familie drama gemeid. De gepensioneerde onderwijzer H., wonende aan het Zuiderdiep aldaar, heeft waarschijnlijk in een vlaag van zwaarmoedig heid eerst zijn vrouw vermoord en daarop zelf moord gepleegd. Toen de buren sinds eenige dagen niets van het echtpaar H. markte, waar schuwden deze de politie, welke een onderzoek in de woning van H. instelde en beide eclit- genooten dood vond, de man met doorgesneden polsslagader, Een kantoorlooper van de coöperatieve suikerfabriek „Dinteloord" te Stampersgat, belast met het afhalen van ongeveer 47 mille van Roosendaal en die dit geld in een geldzak aldaar in ontvangst heeft genomen, heeft of zelf fraude gepleegd, of is de dupe geworden van handige dieven. Bij opening van den geld zak door den kassier der fabriek bevatte deze enkel kiezelsteenen en wat karntenpapier. Omtrent deze vreemde geschiedenis wordt een onderzoek ingesteld. In die nieuwe republiek der zindelijkheid houdt men den boel schoon. President Ozil is een man die het beste met zijn Ozilianen voor heeft en daarom heeft hij naar het beste recept een zeep poeder doen vervaardigen dat slechts 10 ct. per pakje kost en de huisvrouw veel werk uit handen neemt. Die zeeppoeder heet .Ozil". De fabrikanten zijn Wigleven in Rotterdam en beter is er niet. 11 (Adv.) FEUILLETON, BOOTH TARKINGTON. NAAR HET AMERIKAANSCH DOOR HENRI VAN DE WEG. Geautuitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle.) Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren 64) „Let jij maar op je eigen ziektes," hernam de patient, iets levendiger. „Het interesseert me niet, wat ik mankeer," voegde hij er ontstemd aan toe. Hij was dikwijls uit zijn humeur den laatsten tijd, wat Tom ongerust maakte. „Ik ben alleen doodmoe. Ik voel me sterk, zoolang ik niets uitvoer, maar zoodra ik uit bed kom, lijk ik een blok lood. Dat heeft met malaria niets te maken. Het is zenuw overspanning." „Zenuwoverspanning kan een gevolg zijn van malaria." „Bij mij is dat niet het geval. Ik zou beter zijn, als ik me niet zoo moe voelde. Wil je mij die bloc note even aangeven, Tom?" Hij legde de blocnote op zijn knie en begon te schrijven: Rouen, 2 September. Waarde mr. Fisbee, Ik ga volkomen accoord met uw voorstellen zooals die neergelegd zijn in uw schrijven van 1 dezer. Wil goed begrijpen, dat u volmacht hebt alles te behandelen alsof het uw eigen bedrijf Buitenland. De communistische heeren te Moskou, die het arme Russische volk reeds jaren achtereen paaien met de beloften van een comminusti- schen hemel, en de arme stakkers desondanks nog altijd in de Russische hel laten zitten, genieten op het oogenblik van een geweldig monsterproces voor het Russische hoog gerechtshof te Moskou tegen beklaagden van de zoogenaamde „industrieele" partij, welk proces als een dankbare reclame wordt aan gegrepen tegen het kapitalistische buitenland. Gezien ae slechte toestand te Rusland, komt dit proces de firma Stalin Co. dus erg ge legen, omdat het voor een wijle de aandacht van de eigen misère gaat afleiden en de ruggen der beklaagden zoo breed worden gemaakt, dat de talrijke zelf gemaakte fouten daarop gemakkelijk te laden zijn. Eenige honderden beklaagaen zitten op het bankje der beschul digden en als verdere onzichtbare beklaagden fungeeren de Fransche, Engelsche, Poolsche, Roemeensche en andere regeeringen der rand staten, mitsgaders de Russische financieele, industrieele en commercieele club te Parijs, en last not least Sir Henri Detering, de directeur- generaal der Kon. Shell. De beklaagden voor het hooggerechtshof worden beschuldigd van ondermijning van het Sovjet-gezag en de ge noemde onzichtbare beschuldigden, dat ze de eersten aan de noodige contanten'hebben ge holpen om hun snoode plannen te volvoeren en dat zo zelfs een militair optreden tegen Rusland voorbereiden. Waarlijk geen kleinig heid dus, veel te mooi om niet waar te zijn en dus wordt het door de Russen met graagte en zonder denken geslikt. Dat er tot heden geen enkel bewijs voor deze beschuldigingen wordt aangevoerd doet er minder toe en dat zoowel Frankrijk als Engeland al deze be schuldigingen als de grootste onzin kwalifi- ceeren, evenmin. Welke schreeuwende misstanden er in Rus land bestaan, hoorde schrijver dezes uit den mond van een betrouwbaar waarnemer, die dezer dagen met een schip uit Archangel terug keerde. Het laden en lossen der zeeschepen geschiedt aldaar door gevangenen, er zijn er daar vele duizenden, welke eenvoudig nog gold. U bent uitgever van de „Herald" met de volkomen verantwoordelijkheid voor alles, zelfs voor de politiek van het blad, totdat ik u per soonlijk zal vervangen na behoorlijken opzeg termijn. Tot zoo lang moet u in mij slechts een toeschouwer zien. Ik ben niet bang, dat u fouten zult maken, want tot nog toe heeft u de verschil lende wijzigingen beter tot stand gebracht, dan ik zelf zou hebben gedaan. Voor het oogenblik is mijn eenige opmerking, dat uw artikelen in zake Halloway eenigszins lauw zijn. Het is van zeer veel belang, dat hij opnieuw wordt gecandideerd, niet zoo zeer omdat hij de man is, die ons in Washington behoort te ver tegenwoordigen, als wel, omdat McCune zóó verslagen moet worden, dat men het zich over twintig jaar nog herinnert. Halloway is in elk geval een eerlijke kerel, terwijl McCune door en door corrupt is. Hij heeft zich tal van malen laten omkoopen en ik ben blij, dat de bewijzen zich onder uw berusting bevinden. Die bescheiden beletten hem terug te keeren in het politieke leven; het zou beter geweest zijn, als u die reeds verleden week had gepubliceerd. Doe het nu onmiddellijk, want de tijd dringt. U bent lankmoedig geweest. Nu wekt het den indruk, of u bang bent aan te vallen; alsof wij bang zijn onze tegenstanders aan te pakken. Waarschijnlijk zal men lasteren, dat wjj persoon lijke belangen hebben bij deze conventie. Mocht McCune candidaat gesteld worden, dan zal hij ons blad zeer scherp gaan bestrijden. Willen wij niet in zijn belang wérken dan dienen wij hem zoo scherp mogelijk aan te vallen. Uit uw oog punt van partijpolitiek en ook met het oog op ons blad, zijn uw artikelen veel te mild van toon. minder dan beesten worden behandeld. Deze stakkers, gekleed in lompen, het schoeisel alleen was goed, moeten 18 uur van de 24 werken en krijgen dan als belooning een voe ding, slechter dan varkensvoer. Men verstrekt deze slaven per dag een homp ondeugdelijk brood, vaak gedeeltelijk verschimmeld en ver der krijgen ze een heerlijk portie soep, bestaan de uit water en wat aardappels. Een bijzondere tractatie is eenige malen per week een zoute visch. Deze gevangenen maken den indruk geestelijk volkomen geknakt te zijn en indiens ze gesnapt worden bij pogingen tot ontvluch ting volgt onverbiddelijk de kogel. De zedelijke verwording is weerzinwekkend en tart iedere beschrijving. Ziedaar een beknopte weergave van wat een ooggetuige ons vertelde, voor wiens betrouwbaarheid wij volkomen kunnen instaan. a. Het Duitsche kabinet Brüning heeft 111 een nieitwe noodverordening de financieele maat regelen tot saneering der Duitsche financiën samengevat en hierop de sanctie van president Hinderburg verworven, welke deze lijvige nieuwe noodverordening heeft onüerteekend. Deze valt week hierover de beslissing in den Rijksdag, waarbij de houding der sociaal democraten den doorslag moet geven. Natio- naal-sociaiisten, communisten en Duitsch- nationalen zullen Brüning graag een beentje lichten, doch waar Brüning zooveel mogelijk aan de wenschen der sociaal-democraten is tegemoet gekomen, worat verwacht, dat deze over de nog bestaande bezwaren zullen heen stappen, vooral ook omdat ze anders recht streeks in de kaart van nationaal-socialisten en communisten spelen. De kinderkamer-politiek der economische partij, uit de regeerings-coalitie is gesprongen, is nog niet opgelost. Prof. Bredt, die zijn ver zoek 0111 ontslag had ingediend, doch in ver band met zijn ziekte buiten Berlijn verbleef, keert deze week naar Berlijn terug en zal als dan met Brüning onderhandelen over intrek ken zijner ontslag-aanvrage. Uit Berlijn wordt gemeld, dat Prof. Bredt zijn ontslag niet heeft gevraagd ingevolge een besluit zijner fractie, doch enkel en alleen, ornaat hij meende in het kabinet geen voldoende aandacht voor zijn wenschen te hebben gevonden. We leven toch jn de St.-Nicolaasdagen en misschien heeft Brüning nog een enkel zoet brokje in reserve, 't Mag alleen geen roode kleur hebben, want de economische partij heeft plotseling een geweldige anti-roode- bevlieging gekregen. Booze tongen beweren dat kiezersvrees hierin niet vreemd is, doch dat is kwaadaardige laster. De Engelsche regeering bevindt zich in een onaangename positie, door de j.l. Maandag uitgebroken staking ouder de mijnarbeiders in Schotland, waar ongeveer 80.000 mijnwerkers het werk hebben neergelegd, terwijl in enkele andere districten een paar duizend mijn arbeiders in staking zijn gegaan. Voor de ver- Mijn persoonlijke overtuiging is, dat degene, die zich uitsluitend bezig houdt met het algemeen belang, het op den langen duur zal winnen. De „Herald" is echter een kleine krant en mag zich niet bevreesd toonen voor Rod McCune en diens vrienden. Begrijp goed, dat de man verslagen moet worden, al zou hij voor zijn oude zonden de gevangenis ingaan. Desnoods mogen de menschen ons voor wreed en wraakzuchtig houden. U kunt zeer scherp schrijven, doe het ook in het belang van Halloway. Mijn gezondheid gaat goed vooruit. Ik blijf gaarne Uw John Harkless. Zoodra de brief gereed was, overhandigde hij dien aan Meredith. „Verzend dezen per expresse, Tom. Hij moet vanavond nog op zijn bestemming zijn." „H. Fisbee?" „Ja, H. Fisbee." „Schrijven doet je goed, jongen," merkte de ander op, terwijl hij zich over hem heenboog. „Je ziet er vroolijkcr uit, dan sedert weken het geval is geweest. „Dat komt door dat beest McCune; die jonge Fisbee doet zoo eigenaardig, ik ben er niet heele- maal gerust op;" Maar nog voor hij dezen zin had beëindigd, was de vermoeide uitdrukking weer in zijn oogen. „Ik bezorg jou maar een mooien zomer, Tom," hernam hij met een mislukte poging om te glim lachen. „Weet je, hoe ik me voel? Ik weet nog niet, wat ik zou gedaan hebben. „Ouwe jongen," antwoordde Meredith feeder. kiezing beloofde Labour herstel der zeven urendag voor de mijnwerkers. De gedeeltelijke inlossing dezer belofte was de nu Maandag in werking getreden nieuwe mijnwet, den werk dag bepalend op 7j uur, de werkweek op 45. In enkele districten verlangden de werkgevers een zoodanige regeling, dat de delvers het grootste aantal werkdagen 8 uur werkt, doch in twee weken niet meer dan 90 uur, welke regeling in enkele districten is aanvaard, doch niet in Schotland. De betreffende nieuwe mijn wet geeft de Mijnwerkers-Federatie het recht van veto over dergelijke regelingen als door de werkgevers verlangd en tegen veler ver wachting in en ook tegen het advies van hun oigen president en secretaris, heeft de Federatie inderdaad zijn veto over deze regelingen uit gesproken. Deze week komt de mijnwerkers- bond opnieuw bijeen en hoopt men te Londen, dat het overijlde veto zal worden herroepen, dat de staking daarna zal worden opgeheven. INGEZONDEN MEDEDEELING. Als Gij hoest, als Uw ontstoken keel U het spreken moeilijk maakt, als Uw borst vol slijm zit, dat niet los wil komen, als U 't slapen wordt belet door hoestbuien of het gevoel alsof er een blok op Uw borst ligt: dan hebt Gij Abdijsiroop noodig. Een balsem voor Uw borst. Abdijsiroop heeft door haar overtuigende resultaten zich vanzelf een weg gebaand. Wordt door hare aangenaam slijmoplos- sende, verzachtende, hoeststillende werking geroemd bij: Hoest, Bronchitis, Asthma. AKKER's ,,Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl.4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) Over de Indische conferentie kunnen we zwijgen. De heeren schieten zoo langzaam op, dat ze hun kerstgans en pudding te Londen zullen verorberen, aannemende althans dat ze voor dien tijd niet te veel ruzie maken en reeds eerder vertrekken. In Oostenrijk komt eindelijk de oplossing der bestaande regeeringscrisis in 't zicht. Vau- goin en Schrober, de twee oude vrienden, die elkaar voor de verkiezingen duchtig in de haren zaten, hebben na een onderhoud zich met elkaar voklomen verzoend. Het pers- Drie dagen later merkte Tom, dat zijn patient weer meer belangstelling begon te toonen. Er kwam een telegram voor hem en toen Meredith dit binnen bracht, in de ziekenkamer, zat Harkless rechtop. Hij had het laatste nummer van de „Herald". Zijn gelaat gloeide van verontwaardiging. „Wat is er gebeurd?" „Een leelijke geschiedenis, geloof ik," begon de ander heftig'. „Misschien zelfs heel erg. Ik kan geen wijs meer uit dien jongen Fisbee. Eerst dacht ik, dat hij de reddende engel was, maar hij openbaart zich thans van een anderen kant. Ik wil nog niet precies zeggen, wat ik denk. Hij heeft die beschei den uit de affaire McCune echter niet gepubliceerd, hoewel hij er twee dagen den tijd voor had. Wij hebben nu nog maar een week voor de conventie..." Hij zweeg plotseling, toen hij de gele enveloppe zag, welke Meredith bij zich had. „Is dat een tele gram voor mij? "Zijn vriend overhandigde het hem. Hij scheurde het open en las den korten in houd: „Bent u in staat iets te doen? Kunt u onmid dellijk overkomen? Het begint er leelijk uit te zien. K. H. „Dat is van Halloway," zeide John. „Ik moet gaan. Wat zegt de dokter?" „Op zijn vroegst over veertien dagen, als je ten minste typheuse koortsen en dergelijke compli caties wilt vermijden. Ik moet je hier houden en je blijft hier. Ga dus maar rustig liggen." „Geef me dan papier en inkt." Hij schreef on middellijk aan H. Fisbee: ERKEND DE BESTE (Adv.) bureau Wolff te Berlijn meldde reeds de samenstelling van een kabinet onder voorzitter schap van den christen-sociaal Dr. Ender, met Schrober als vice-kanselier en als minister van binnenlandsche zaken en Vaugoin ais minister van oorlog. Prins Starhemberg, de jeugdige minister van binnenlandsche zaken onder Vaugoin en de leider der burgerwachten, keert niet meer in het ministerie terug. Het Heimat- block verdwijnt voorloopig uit de regeering en tot troost zullen de heeren, ze hebben immers 8 zetels veroverd, de zittingen in den Nationa- len Raad in uniform bijwonen. Verder kan prins Starhemberg zich wijden aan het beheer zijner ontzaglijke bezittingen, het inspecteeren en excerceeren met zijn eigen lijfwacht en komt hij misschien in een wat kalmere stemming. Daarmede zou hij zijn vaderland een grooteren dienst bewijzen dan door de talrijke blunders, die hij tijdens zijn kort ministerschap heeft begaan. Laten we hem niet te hard oordeelen, het is nog niet zoo lang geleden dat de eerste meikharen om zijn kin groeiden en dat ver klaart veel, al excuseert het niet alles. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken die volgens het oordeel der Redactie niet aan den eisch van uiterste beknoptheid voldoen, worden terzijde gelegd, Kopie wordt niet teruggezonden.) Mijnheer de Redacteur Ofschoon ik niet dikwijls uw gastvrijheid in roep om een plaatsje voor een Ingez. Stuk in uw blad, zou het mij nu aangenaam zijn een plaatsje in uw blad te vragen. Het verslag van den Gemeenteraad van Nieuwe Tonge van 28 Nov. 1930 heeft der mate mijn aandacht getrokken, dat zwijgen mij nu onmogelijk is. Toen ik het gelezen had, was ae eerste uitroep var mij: „zijn dat nu de afgevaardigden van een gemeente, die van export moet bestaan!"Inderdaad, Alijnheerde Redacteur, de Heeren van Alphen, van Vliet, Visbeen en wethouder v. d. Kroon, die ge zamenlijk lieten kelderen het voorstel van B. en W. in zake rapport Rijckevorsel, betere verbindingen van de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden met den vasten wal. Wan neer men nu in aanmerki. g neemt, aat juist die treurige verbinding met den v* sterf wal een aer oorzaken is van den slechten toestand van ons landbouwbearijf en om juist dit te verbeteren men van regéeringswegè en van die der Provincie de behulpzame hand wordt ge boden en men dan van de zijde der gemeente- raaen de uitgestoken hand afwijst moet men wel verbaasd zijn om zoo'n handelwijze te begrijpen. Op het oogenblik liggen hier in Flakkee duizenden en duizenden tonnen Flak- keesche koepeen te koop. Vroeger toen ik zelf handelaar was verkochten wij die wortelen in den herfst aan kooplui uit Aalst, Antwerpen, Kortrijk en Bergen die deze wortelen per scheepsgelegenheid lieten vervoeren naar Den- H. Fisbee 5 September. Uitgever „Carlow Herald". Geachte Heer, U hebt mij niet de ontvangst bevestigd van mijn schrijven, dd. 2 dezer, waarbij ik u opdroeg, de bescheiden in zake McCune te publicecren en eveneens artikelen te schrijven ter aanbeveling van Halloway. Dit acht ik een zeer groote fout. Indien u gewichtige redenen mocht hebben, om mijn verzoek niet in te willigen, had u mij dit onmiddellijk kunnen mededeelen. Nu begint het te lijken, of u een persoonlijk vriend bent van Rod McCune. Wat ook het motief mag zijn, u hadt mij er van in kennis moeten stellen. Het betreft hier een levensbelang van onze gemeen schap en u hebt tot nu toe u zelf niet verwaardigd eenig advies van mij aan te nemen. Ik begrijp niet, wat uw bedoeling is. U ontvangt dit schrijven per expresse heden avond om zeven uur. In het nummer, dat morgen ochtend verschijnt, moet de geheele zaak McCune worden gepubliceerd. Ik begrijp zeer goed, welke verplichtingen uw werk in het belang van de „Herald" en mij per soonlijk, mij opleggen. Ik heb u mijn belangrijke winsten bij die transactie in oljteaandeelen te danken en u dank ik ook den vooruitgang en den toenemenden invloed van de „Herald". Doch alles staat nog onder mijn leiding en ik weet te goed, welke verantwoordelijkheid ik heb. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1