EERSTE BLAD in Onze Eilanden KOOP „g. Nieuwstr. 47, Schiedam -tarief oiMBOErrs flfANOL 20 OP EENZAMEN POST. DRAISIYIA-vanVALKENBURG'S- e A -'i LEVERTRAM Ner Brandwonden Kloosterbalsem MHEEREN-BAAI ti. Gr. Scheepsluiken, >t 3 00 M. en dik 6x/a c.M. 1 dms. planken, lang 4 90 M. tot 5.30 M. Ims. lang 2.— M. tot 5.50 M. ote partij ribhout 2x3, n verschillende lengten, ramen, ijzeren binten, huisankers, mwichten, etc. gen bij riefoon 68951. D6. Part., typ. 9 n.m. bank dam. MIDTüSU LAAT NIET LOS Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren kleeding is niet duur U een keuze doet uit de modellen ',t Nieuwe Modeblad (29e jaargang rik maakt van de gratis knip- menbladenof tegen billijken pry's yeknipt patroon bestelt. lacl verschijnt 2 x per maand, a t I s knlppatronenbladen. Over- te en practische modellen, óók sn, lingerie, klnderkleedlng, hee- 3 en gehaakte kleeding, nuttige ken. ibo-nnementsprys bedraagt slechts 3. per kwartaal, 1.25 franco per Te bestellen bij de Uitgevers dezer int. Proefnummer op aanvrage tis. Naast de heeren der Regeering, van Eerste en Tweede Kamer hebben ook wjtthet ge noegen gehad om het brood met at) in- landsche tarwe vermengd te mogen proeven. WU hebben het geprobeerd gesneden en uit muntend bevonden. Wij zouden zeggen het is iets meer geel alsof de dooier van een ei er doorheen is gewerkt dan het gewone buitenlandsche tarwebrood. Maar den smaak vonden wij eer beter dan minder en in staat om elke harde critiek te doorstaan. Nu wtj het zoo toch even over het brood hebben hoe brandend is die quaestie wel niet van het dagelijksch brood tegenwoor dig moet er toch iets van ons hart. En wel dit. In 1912 woonde schrijver dezes in Rotter dam. In dien tijd viel ons dit op: dat er broodbakkerijen waren die toen voor haar ramen hadden staan een bordje .brood" van den nieuwen Zeeuwschen tarweoogst. Het is wel merkwaardig dat dit gebruik zoo geheel schijnt verdwenen. Waaruit niet onduidelijk blijkt: dat Zeeuwsch tarwebrood een recZawre-artikel was in casu iets bizonders. M.a.w. door groote activiteit van agenten van buitenlandsche meel- of graanhande laren is een vroeger smakelijk product ver dwenen. Het oude spreekwoord! „Goede wijn be hoeft geen krans" wordt tegenwoordig meer malen gelogenstraft. Zoo ook hier. Geelden stadsmensch eens wat we noemen boerenmek. Hij eet niet hij vreet. Dat is toch brood van zuiver inlandsche tarwe! Men lost geen crisissen op met adviezen van een schrijftafel. Er moet voor gewerkt worden. Onze tarwe-cultuur is terug-gezet door buitenlaadsche reclame. Slechts Hol- landsche tegenreclame kan daartegen in. Bakkers en meel-importeurs klagen over de regeeringsmaatregelen. Waarom zouden nu niet de gezamenlijke boeren een brood actie kunnen beginnen. „Eet Boeren-mek!" Spandeer er 't eerste jaar eens wat geld aan maak vlugschriften en reclameplaten hamer de massa in 't hoofd: Eet boe renmek! Kosten gaan den baat vooruit. Bespre kingen zullen gehouden moeten worden met coöperatieve bakkerijen en bakkersbonden, maar zonder dat men de handen aan den ploeg slaat komt men er niet. Is de zooveel sterker en forscher gebouwde landman, groot gebracht met „eigen tarwe", niet op zichzelf een reclame van 't eigen product tegenover den zooveel zwakkeren stadsmensch? En is het niet veel waardiger voor de boeren om door eigen kracht uit de misère te komen dan door 'n fooi van het Neder- landsche volk in den vorm van 'n regeerings- meng-voorscbrift J, B. W eek-revue. Binnenland. Onze landbouwbevolking geniet nog steeds de twijfelachtige eer dooreen groot aantal ingezonden stukken te worden becritiseerd. Een overstelpend aantal dergelijke stukken fladderen op de redactie tafels neer en ook onze regeering wordt bedolven onder een hoop adressen, waarin het pro- en contra der te treffen steunmaatregelen worden verdedigd. Deze groeiende papierlawine verheldert en ver helpt helaas de nijpende toestand der noodlijdende akkerbouw niet in het minst. Dat er geholpen moet worden en wel zeer spoedig, erkennen ook een groot deel der tegenstanders der tegenwoordige plannen, waartegen evenwel gegronde bezwaren tegen aangevoerd kunnen worden. Het 'meest onsympathieke der aangekondigde plannen is namelijk, dat naast een volkomen ont wrichting der meelhandel, de lasten der steun uit sluitend gelegd worden op de ruggen der consu menten en dat het noodwendige gevolg dezer maat regel even zwaar en zwaarder zullen drukken op de ruggen der minst draagkrachtigen, alsmede op de groote gezinnen. Bovendien is het aan gegronde twijfel onderhevig, of de veenkoloniale boeren, die nog dieper in de put zitten dan de boeren op de klei, wel geholpen worden met financiering der groote aardappelmeelvoorraden, welke voorraden sneller aangroeien dan de afzet. Indien de op de markt drukkende voorraden niet worden gespuid schijnt een herstel der prijzen uitgesloten. Voor de Zuiderzee-werken, aldus dezer dagen een bitter gestemd landbouwer, waagt de regeering honderden millioenen en misschien wel een milliard, doch de akkerbouw moet met lapmiddeltjes ge nezen worden, omdat de minister van financiën de koorden der beurs niet wenscht te openen. Toen de stoomgemalen der Wieringermeerpolder in werking werden gesteld, waarbij de noodige autoriteiten aanwezig waren en o.a. ook de heer Colijn, betoogde deze staatsman het niet zoo'n ramp te vinden, indien de drooglegging van 'dit grootsche en belangrijke werk een strop van een paar honderd millioen zou opleveren. Bij de huidige crisis in den akkerbouw gaat het niet alleen om de belangen van boeren en landarbediers, doch eveneens om de belangen van een belangrijk deel van de middenstand, waartegenover de aangekon digde maatregelen dan toch wel een heel pover figuur maken, hoogstens als gedeeltelijk pijnstillend. Op gezette tijden speelt het hooge water de laag gelegen streken in ons land leelijke parten. Het plotseling met formidabele snelheid opkomende water was voornamelijk langs onze groote rivieren voor de bewoners een zeer onaangename verrassing. Groote oppervlakten zijn overstroomd, doch ge lukkig vait de materieele schade nog al mee, door dat onze dijken óver 't geheel den druk van het water schitterend hebben doorstaan. Terwijl wij dit schrijven komen de eerste berichten over een langzame val van het water binnen, zoodat onze deskundigen, onvoorziene omstandigheden voor behouden, de toestand als veel minder gevaarlijk beschouwen. De economische positie van Indië, waarin hon derden millioenen Nederlandsch kapitaal is ge ïnvesteerd, weerspiegelt zich op minder gunstige wijze in het vloeien der Indische belastingen. Vol gens een telegram van het persbureau Aneta, be draagt de opbrengst der eerste 9 maanden van dit jaar ruim 48 millioen minder dan in hetzelfde tijd vak van 1929. Waar evenwel het laatste kwartaal de verschillende bronnen inkomsten ruimer plegen te vloeien, hoopt men deze ongunstige achterstand nog grootendeels te kunnen inhalen. FEUILLETON. BOOTH TARKINGTON. NAAR HET AMERIKAANSCH DOOR HENRI VAN DE WEO. (Ceaut. uitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 62) Warren Smith nam weer het woord. ,.Dus is alles afgehandeld?" vroeg hij. „Wij zijn van alles precies op de hoogte?" „Wacht nog even," riep Keating, „ik wilde graag weten, welke politiek de „Herald" zal volgen, als tenminste miss Sherwood bereid is iets mede te deelen?" „Natuurlijk," antwoordde zij. „Het is heel ccn voudig, wij hebben slechts één doel. Wij zullen niemand met nadruk aanbevelen en omtrent mr. McCune zooveel publiceeren, als wij doen kunnen, zonder onbescheiden te worden. Ditmaal zal het groote werk moeten gebeuren door de gcdclcgecr den. Wij zullen ons plan in het geheel niet publi ceeren, maar als de conventie is afgeloopcn en hij candidaat wordt gesteld, geven wij een extra editie. Ik kan reeds mededeelen, dat mijn medewerkers en ik zoo zeker zijn van ons succes, dat wij het extra nummer den avond te voren zuilen gereed maken. Mr. Harkless mag niets vernemen omtrent den datum van de conventie en ik geloof, dat het mo gelijk zal zijn, de kranten uit zijn kamer weg te houden. Meer heb ik niet te zeggen." Buitenland Een der onaangenaamste verrassingen dezer week waren de talrijke berichten uit het buitenland over ernstige overstroomingen en talrijke dijkdoor braken vanuit Duitscliland, Frankrijk en België. Vooral in Noord-Frankrijk en inzonderheid in Vlaanderen, kan men gevoeglijk van een ramp spreken. Meerdere dijken hebben hier den druk van het snel wassende water, opgezwiept door stormen niet kunnen weerstaan. Nabij Hamme en Dendermonde, welke streken ook reeds in 1928 zoo zwaar door overstroomingen zijn geteisterd, zijn de Scheldedijken op talrijke plaatsen bezweken, evenals te Berlare, Baasrade, Moerzehe, Zele, Grembergcn en andere plaatsen. De bevolking van genoemde streken werd meerendeels gedwongen tot een overhaaste vlucht, enkelen moesten hiertoe evenwel haast met geweld hiertoe worden gedwon gen. Vanuit de Belgische garnizoensplaatsen zijn troepen naar de door deze ramp getroffen streken gezonden, teneinde behulpzaam te zijn bij het herstellen der talrijke bressen en bewaking dei- bedreigde punten. Terwijl wij dit schrijven komen vanuit Frankrijk nog berichten binnen over regens en stormen en dat het water nog steeds wassende is. Ook de stormen langs de Europeesche kusten hebben heel wat schade aangericht en hierbij is het helaas niet enkei bij materieele schade gebleven. Enkele buitenlandsche schepen zijn in den storm gebleven en hierbij o.a. ook een Duitsch stoomschip dat in den mond der Elbe is vergaan, waarbij de bemanning van 31 koppen hun graf in de kokende golven hebben gevonden. Ook in de Europeesche politiek is het ver van rustig en het meerendeel der kabinetten voelt zich weinig vast in het zadel. Dat is heel erg jammer, vooral in tijden van toenemende depressie en wan trouwen, wanneer een krachtig bestuur meer dan ooit gcwenscht is. Naar welke kant men in Europa men ook kijkt, overal ontwaart men verzwakte, ondermijnde ministeries, welke onmachtig op de binnen- en buitenlandsche politieke golven heen en weer worden geslingerd en die enkel door het verleenen van concessies naar links of naar rechts het veege lijf kunnen redden. De landen, gezegend met een communistische of fascistische dictatuur mogen hierop schijnbaar een uitzondering maken, de innerlijke zwakte treedt ook daar du delijk T-LEEUWARDEN (Adv V0OS en ovcrsPannen' onruslig en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Adv.) aan het licht, omdat de kracht der requireerde bajonet noodig is om op de been te blijven. Het Duitsche kabinet Bruning^ steunend op etn parlementaire minderheid, een der zwaksten onder de zwakken, heeft deze week opnieuw nog een der weinige steunpeilers verloren, doordat de rijks commissie van de economische partij met goed keuring van prof. dr. Bredt, rijksminister van jus titie, uit de regeering wenscht te treden en zulks per volgend besluit aankondigt. „Reeds op 26 September 1930 heeft de commis sie besloten, dat de economische partij aan geen regeering in het rijk zal deelnemen, waarop de sociaal-democratie direct of indirect invloed uit oefent. De gebeurtenissen van den laatsten tijd echter, dat het kabinet-Bruning met steun van de sociaal-democraten zijn politiek tracht te voe ren, onder prijsgeving van levensbelangen van het Duitsche volk en net Duitsche economische leven. Volgens de meening van de economische partij kunnen op deze wijze de levenskwesties van het Duitsche volk in de binnenlandsche en buiten landsche politiek niet opgelost worden! Dienten gevolge wijst de economische partij den verderen steun aan het kabinet Bruning af. „Dank u wel," zeide Keating. „Dat is zeer zeker de juiste weg." Iedereen stemde hiermede in en Keating en Bence kwamen naar Helen toe om haar in een gesprek te betrekken. De anderen maakten zich langzamerhand gereed om heen te gaan. „Maak nog heen haast," noodigde de rechter. „Er gaat voorloopig toch geen trein." Minnie kwam binnen meteen groote kruik Iandwijn, terwijl Mildy Upton volgde met glazen en een groot stuk cake. De rechter presenteerde sigaren, die de bezoekers aarzelend en glurend naar de dames aannamen, niet wetend of het wel geoorloofd was te rooken. „Zal ik eens voor lucifers zorgen?" bood Helen aan. Even later zaten allen zwaar te dampen. „Waarom noemt u haar toch miss Sherwood," fluisterde Boswel 1, Keating in het oor. „Zoo heet zij." „Is zij dan niet de dochter van dien ouden man, daar bij het raam? Ik dacht, dat zij Fisbee heette." „Neen, zij is wel zijn dochter, maar haar wette lijke naam is Sherwood, zij werd geadopteerd. „Drommels, dan weet ik er alles van. Ik zou wel eens willen weten, of er iemand is hier in de buurt, die haar geschiedenis niet kent. Doch haar naam zal niet zoolang meer Fisbee of Sherwood zijn. Zij kan heel gemakkelijk ccn nieuwen naam krijgen. Ik verzeker jc, als zij een beetje was gesteld op den naam Botwell ik ben vrijgezel. „Dat zal nog wel een oogenblik duren," ant woordde Keating, „men zegt, dat Harkless de ge lukkige wordt." „Och schiet op," hernam mr. Boswell. „Waarom moet je dat nu zeggen? Kun je een ander niet eens een oogenblik in een gelukkigen waan laten?" Warren Smith naderde Helen en vroeg haar om muziek. Zij liep onmiddellijk naar de piano en zong enkele nergerliedjes in dialect, gevolgd door ver schillende imitaties. Haar gehoor luisterde opge togen en glunderde van genoegen en bewondering, vooral om de imitaties. Lang voor zij eindigde, gingen alle hoofden en voeten mee op de maat van de muziek. Toen de hoeren uit de stad ontdekten, dat het tijd werd, als zij hun trein niet wilden missen, ver zocht Helen htm nog een enkel oogenblik te wach ten. Zij liet de glazen vullen en stond in het midden van den kring die om haar was gevormd. „Voor u vertrekt, moeten wij elkaar beloven, dat onze hoofden koel en onze harten sterk zullen zijn. Als u wilt, dan.Zij bloosde hevig, haar stem trilde, maar zij hief het glas op en riep dapper: „Op onzen candidaat!" De mannen ledigden hun glas in een teug. Toen klonk dc eerste jubelkreet in de campagne voor John Harkless. „Vrienden," zeide mr. Keating, toen hij, Boswell en de heeren uit Gaines wegreden in den omnibus, „dat wordt onze mooiste campagne. Ieder van ons stelt prijs op dc verkiezing van Harkless..." „Het is een prachtig idee," zeide mr. Bence, „De naam van Harkless..." Keating wist verdere breedsprakigheid te voor komen. „Maar dat is niet alles. Dat kleine vrouwtje wil hem in het congres hebben en ik zeg je, dat haar wil de beslissende factor zal zijn. Hij wint!" Dien avond wandelden Minnie en haar vader tusschen de bloembedden in den tuin op en neer. „Geef je het nu gewonnen?" vroeg de rechter. „Geen sprake van," wees zijn dochter af. „Heeft zij jou niets gezegd?" Deze van politiek druipende beslissende der economische partij ontbrak er nog maar net aan, om de feestvreugde te verhoogen. Oogenblikkelijk wordt de kostbare tijd aangewend voor onder handelingen en de eventueele gevolgen van deze ongerijmde stap. Gaat het volgens de oude be proefde methode, dan sleept dit nog een reeks andere bijkomstige moeilijkheden uit de politieke modder en weet niemand waar het eind is, vooral niet onder de huidige omstandigheden. Terwijl de Engelsche regeering de zooveelste motie der conservatieven heeft af te slaan, omdat de conservatieven ontevreden zijn daar de Labour- regeering niet bereid is gebleken in het protec tionistische schuitje der Dominions op de de vorige week gesloten Rijksconferentie, welke juist is ge sloten toen de Indische conferentie de sluizen der welsprekendheid opende met maar even 37 rede voeringen, het Belgische kabinet met een benijdens waardig optimisme aanstevent op nieuwe moeilijk heden, eigenlijk oude omdat het de altijd weer- keerende taalkwestie is, het Fransche kabinet Tar- dieu zich minder prettig gaat gevoelen onder de in omvang groeiende bankschandalen, is men er in Oostenrijk nog steeds niet in geslaagd een nieuw mniisterie te vormen. zijn pijnlijk en duren lang omdat de huid I f vernield is. Akker's Kloosterbalsem er op verdrijft dadelijk de pijn, doet de blaren verdwijnen en ge houdt geen litteekens. „Geen goud zoo goed" (Adv.) Ondanks zijn nederlaag schijnt Vaugoin niet erg haastig om zijn ministrieele zetel te verlaten en Schober heet niet bereid te zijn aan de vorming van een nieuw kabinet deel te nemen, indien Vau goin en waarschijnlijk met hem de fanatiekste leiders der burgerwachten, verdwijnen. Een der laatste berichten maakt melding van een poging van Seipel, dc machtige leider voor en achter de schermen, tot vorming van een anti-marxistische eDalitie, omvattende de christen-socialen, het Schober-blok en het Heimatblok (burgerwachten). Ook deze poging heeft weinig kans, gezien de reeds boven genoemde bezwaren, terwijl het Extra- blatt, orgaan der plattelanders, welke deel uit maken van het Schoberblok, deze poging van Schober betiteld als een blijk van gemis aan in zicht en zulks de moeite van bespreken niet waard acht. Dit is even kort als duidelijk en Iaat omtrent het resultaat dezer poging tot vorming eener anti- marxistisch kabinet geen twijfel bestaan. De gebeurtenissen in Spanje nopen ons op dit klassieke land van Sint Nicolaas terug te komen. Het kabinet Berenguer, de overgangs-dictator die normale en parlementaire.toestanden zou invoeren en het Spaansche volk reeds meerder malen ver kiezingen beloofde en deze beloften steeds onver vuld liet en het stijgend ongeduld met nieuwe be loften tracht te paaien, komt steeds meer in fas cistisch vaarwater. Deze zetbaas van koning Al fonso, die als een braaf militair alle orders van zijn vorst opvolgde, is dezer dagen met nieuwe sterk naar dictatuur riekende bevoegdheden be kleed, teneinde aan de steeds heviger gisting onder het Spaansche volk het hoofd te bieden. Dc toe stand is dermate critiek, dat rondom Madrid de troepen zijn geconcentreerd. De gevangenissen zijn zoodanig overvuld met honderden nieuwe arrestanten, dat er geen plaats meer is. De achter stand bij de rechterlijke macht wat de afhandeling „Nog niet. Zij en mr. Fisbee zijn naar het bureau gegaan, zoodra de anderen vertrokken." „Heb je het niet ontdekt, wat zij bedoelde met haar politiek? Begrijp je niet, wie „onze candidaat" is?" „Niet precies." „Zag je niet, hoe zij bloosde, toen zij haar dronk instelde?" „Jawel, maar iedere vrouw zou blozen, met zoo veel mannen om zich heen." „Schei uit! Zij is niet verlegen! Weet je waarom?" „Zat er politiek achter?" „Politiek?" Hij keek haar over zijn schouders aan en vervolgde op zachten toon: „Ik wil je in vertrouwen iets vertellen, Minnie. Zij vaardigt hem af naar het congres." „Haha!" riep zij triomfantelijk. „Dacht u, dat ze dat doen zou, als zij van hem hield?" „Minnie 1" Briscoe zag verwijtend voor zich. „Zoo wil ik jc niet hooren praten. Op die manier spotten sommige kranten met onze groote instel lingen. Dc eenige kritiek, welke men op het congres uitoefent, bestaat altijd in dc insinuatie, dat het alleen maar goed is voor de afgevaardigden zelf. Het congres is de grootste deugd van onzen staats vorm, de congresleden zijn de fouten. „Dat bedoelde ik niet," protesteerde het meisje. „Ik lees trouwens alleen dc „Herald". Ik vraag me alleen maar af, waarom zij hem wegzendt, als zij van hem houdt?" „Zij gaat met hem mee." „Zij kunnen toch niet samen gaan! Wat zou er dan van de „Herald" worden?" „Dat komt best in orde. Er zijn in Roucn genoeg jongelui, die hier de zaak drijvende kunnen hou den, terwijl zij in Washington wonen." INGEZONDEN MEDEDEELING. Hoeveel ftjne D*E pypjes Stopt U tut éeit ons tabak7 Hoeveel sigaretfauiuitjes Houdt U daardoor in llw zak Zacht at rijp, goedkoop en geurig, 't Is een streeling voor den neus U/ie eenmaal S3*E probeerde Deed metéén zijn levenskeus^ •Cluige Doowbo» S ECHTE FRIESCHE 20-50 CT PER ONS. fftelange mui rijpe tabakken. der talrijke strafzaken betreft, heeft zelfs het be noemen van noodrechters tot gevolg gehad. Het te Madrid verschijnende blad Athenaeum, heeft in een protest tot het buitenland gericht waarin o.a. staat: „Wij vragen van oe democra tische instellingen van 'Europa en Amerika voor namelijk, dat zij uiting geven aan het protest, dat ons parlement niet kan formuleeren, omdat daaraan het zwijgen is opgelegd door een regiem, dat slechts in stilte, onrecht en bloedige onder drukking kan leven en zich onvereenigbaar heeft getoond met Spanje." St.-Nicoaas heeft Spanje verlaten voor een tocht naar de West-Europeesche landen, waar de brave heilige meer stoute, dan zoete kinders zal aantreffen, vooral onder de grooten, doch anders zou koning Alfonso hem dringend kunnen ver zoeken om een nieuwen troon, meer betrouwbaar en niet zoo vermolmd als de tegenwoordige. Het aantal knagende wormpjes wordt al te talrijk en de liefhebberij voor dictatuur is er in Spanje danig af. Ook hel officierscorps schijnt niet al te betrouw baar volgens de laatste geruchten en indien dit werkelijk zoo is, dan staat de zaak voor de monar chie hopeloos. DE KADE OM DE STAATSDOMEINGRONDEN OP ROZENBURG. Op vragen van het Tweede Kamerlid Bra at: Is het den minister bekend, dat de kade om Staatsdomeingronden op het eiland Rozenburg op sommige plaatsen 1/2 M. gezakt is, tot groote schade van de huurders, wier klachten niet ge hoord worden? „Mr. Harkless wordt zeker gekozen?" „Als hij candidaat gesteld wordt." „En hoe staan de kansen van zijn candidatuur?" „Niemand heeft aan hem gedacht, totdat het in haar hoofd opkwam. Voorzoover ik kan nagaan, staat alleen Harkless zijn eigen candidatuur in den weg. Ik geloof, dat wij alles aan haar moeten over laten. Zij heeft heel 'wat meer takt dan Blaine. Kcdge Halloway heeft al afgedaan, maar dat moet nog geheim blijven. Daarom kwamen zij hier en niet op het bureau van de „Herald". „Zij zal-geen minuut eerder met hem trouwen, al gaat hij naar het congres." „Je geeft je gewonnen!" riep hij uit. „Je voelt, dat ik gelijk heb." „Wacht maar eens af. Het zou.Neen, u hebt ongelijk, zoo erg als maar kan. Ik wou, dat het niet zoo was, maar u schijnt blind te zijn. Zij kan on mogelijk al die dingen voor hem doen, ais zij van hem houdt. Dat is juist het bewijs. U begrijpt het natuurlijk niet." „Ik jwil je één ding zeggen," hernam zij. „Als zij niet van hem houdt, heeft niets van wat hier ge beurt voor John Harkless waarde." „Toch wel! Als hij terugkomt, zal iedereen hem een groot man vinden. Trouwens, begrijpt u dan niet, dat zij op deze manier probeert goed'te maken, dat. zij niet zoo veel van hem houdt als hij wilde? Nu geeft u het zeker op?" „Neen!" riep hij zwakjes. „Als hij terugkomt, zal zij zichzelf niet meer kennen." Minnie schudde het hoofd. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1