erij Zaaijer's Beschuit rie WITTE WINKEL K. tas tem rden EN" ►et. M ee. Az. a, ROTTERDAM. De echte „SANITAS" patent-geneesmiddelen GIMBORITS flfANOL WOENSDAG 26 November 1930 nieuwjaarscorrespondentie. Ingezonden Stukken OP EENZAMEN POST. VERSLAGEN Ooltgensplaat, geeu opgaaf. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Deu Bommel, vm. leeskerkeu uui.ds.v. Ameide. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuys en nm. leeskerk. Nieuwenhoorn, vm. ds. De Voogd v.d. Straaten. Oudenhoorn, vm. ds. Bons. Rockanje, vm. ds. Lorau. Oostvoorne, vm. ds Brinkerink. (Doop). Vierpolders, vm. ds. Los. (Oogstpreek). Zwartewaal, 'sav. ds. Brinkeriuk. Heenvliet, vm. ds. Moll van Charaute. Abbenbroek, 'sav. ds. Moll van Charante. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds Van Velzeu. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Westerhuijs. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. De Lange. Den Bommel, vm. en 's av. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. De Graafl'. Hellevoetsluis, vm. en 'sav. leeskerk. Nieuyv-Helvoel, vm. en 'sav. leeskerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. ds. De Blois. Herkingen. vm., nm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm., nm. en 's av leesk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp. vm. en 'sav. ds. Foppema. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moest een Ingezon den 3tuk en eenige artikelen tot een volgend nummer bleven overstaan. Red] EEN WIJS WOORD YOOK 1EDEREN DAG. ZONDAG. Rust en bezonnenheid voeden de kracht en maken den t(jd, z(j waarborgen een po sitieven arbeid. MAANDAG. Educatie en instructie, opvoeding en on derwijs, moeten samengaan om den mensch tot persoonlijkheid te maken. DINSDAG. Weeg den gang uwer voeten en laat al uw wegen wel gevestigd zijn. WOENSDAG. Iedere machine, die overbelast wordt, le vert óf slecht werk, óf staakt den arbeid. DONDERDAG. Geleerdheid zonder vaardigheid laat ons onmachtig en maakt ons dikwijls belachelijk. VRIJDAG. Behalve kennis en vaardigheid heeft de mensch noodig een dergelijke ontwikkeling. ZATERDAG. Het logische denken en het vrije spreken berusten in de eerste plaats op aanschou wing. Wat ge denkt en spreekt, moet gjj u voorstellen. (AMER chting. 10 tot 53816 ditelt, kheid g k i 45 akkee )ORP. s JET. ALS VAN OUDS DE BESTE! MACHINALE BAKKERIJ Vingerling - Mlddelbarnls De Centrale Proeltuin voor Goeree en Overilakkee te Middelliarnis (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstel lenden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgewenscht geeft de tuinman alle Inlichtingen, die mochten worden ver langd. - Bij ons verkrijgbaar Hygiënische Artikelen Vraagt gratis inlichtingen en Prijscourant. 1 tUAOTASU LAAT NIET 103 Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,07° ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer - 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dicnstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Om de hieronder vermelde bestemmingen nog vóór of op 1 Januari 1931 te bereiken, kan de correspondentie worden verzonden als volgt: Argentinië13 Dec. laatste buslichting 19.31 id. per luchtpost van Toulouse18 8.16 Australië (Fremantle)3 19.31 (Adelaide Melbourne enz.)26 Nov. 19.31 Brazilië13 Dec. 19.31 id. per luchtpost Toulouse18 8.16 Britsch Indië11 8.16 id. Luchtdienst Londen-Karachi18 19.31 id. id. Amsterdam-Bandoeng24 19.31 Canada (Montreal) 17 19.31 E Ceylon10 19.31 id. Luchtdienst Londen-Karachi11 m 19,31 China (Shanghai)13 8.16 Chili10 8.16 id. Luchtdienst Toulouse19 8.16 Cuba15 8.16 Curacao11 19.31 Egypte25 8.16 Irak17 19.31 id. Luchtpost Amsterdam-Bandoeng24 19.31 Japan15 8.16 Mexico15 8.16 Nederlandsch Indië: Sabang en Medan (zeepost)1 n n 19.31 id. (mail)10 19.31 id. (Luchtdienst Londen-Karachi)11 19.31 Batavia (zeepost)25 Nov. 19.31 id. (mail)3 Dec. 19.31 id. (luchtpost van Medan)10 19.31 id. (luchtdienst Londen-Karachi en van Medan) 11 19.31 Meer afgelegen plaatsen per luchtpost Amsterdam- Bandoeng) 10 19.31 Palestina23. 19.31 id. (luchtdienst Amsterdam-Bandoeng)24 19.31 Siam3 19.31 id. (luchtdienst Amsterdam-Bandoeng)10 19.31 Straits Settlements10 19.31 Suriname15 19.31 Syrië22 19.31 id. (Luchtdienst Amsterdam-Bandoeng)24 19.31 Urugay 13 19.31 id. (Luchtdienst Toulouse) 19 19.31 Ver. Staten N. Amerika 20 8.16 Zuid-Af rika10 19.31 De tijdstippen gelden voor Middelharnis. Ter toelichting diene, dat voor de overige plaatsen op dit eiland, de verzending plaats vindt met de eerste of met de laatste tram naar Rotterdam naar gelang vermeld is: laatste buslichting 8.16 of 19.31. De opgaaf is in het algemeen berekend tot de eerste havenplaats in het land van be stemming. Voor verder gelegen bestemmingen is over het algemeen verzending met een vroegere gelegenheid gewenscht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Verhaal Weduwen- en Weezenpensioen Gemeente-Ambtenaren Middelharnis. Mijnheer de Redacteur! De heer Koote ziét in mtjn ingezonden stuk in Uw blad van 5 Nov. '30 een ver dachtmaking jegens hem. Niets is minder waar. Het geheele stuk is zoo zakelijk mo gelijk gesteld. De toon van m(jn schr(jven zou zelfs een gemeenteraadszitting van Mid delharnis waardig zijn. Ik heb bet raads- verslag gevolgd en waar de heer K. de eenige is geweest, die cijfers heeft genoemd, is het logisch en begr(jpe)p dat h(j in het stuk genoemd werd. FEUILLETON. BOOTH TARKINGTON. NAAR HET AMERIKAANSCH DOOR HENRI VAN DE WEG. Geautuitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 61) Zoo doende hebben wij ons gewend tot miss Shwooder en vandaar deze vergadering. Halloway is een eerlijke kerel, dat weet eidereen en hij was het meest geschikt om naar Washington te gaan, maar onder de huidige omstandigheden is hij niet scherpzinnig genoeg. Mr. Martin viel den spreker in de rede: „U hebt waarschijnlijk nooit zijn rede gehoord over „Ver leden en Heden." „Maar bovendien," ging Keating voort, „Hallo way heeft ons lang genoeg vertegenwoordigd. Als hij zijn positie niet zoo bedreigd zag door Rod McCune, zou hij zich waarschijnlijk niet eens be schikbaar hebben gesteld. Wij hebben de zaak breedvoerig besproken en konden niet tot een be slissing komen. Wij mogen den strijd niet verloren geven, zoolang de mogelijkheid bestaat, den zetel te behouden, al voelen wij het hopelooze van den toestand, nu mr. Harkless, die al zijn gewicht in de schaal zou hebben gegooid om Kedge te steunen, niet in staat is iets te doen. Miss Sherwood deelde ons nu mede, dat hij haar en haar medewerkers volkomen vrijheid heeft gegeven, wat betreft de De heer K. verdedigt zich met te zeggen dat het voorstel niet van hem kwam en niet kon komen, omdat hij geen lid van de Begrootingscommissie is geweest. Al is de heer K. dan ook al geen lid van de Begroo tingscommissie geweest, uit het positieve cijfer dat hij noemde en uit hetgeen hij te dezen opzichte in de raadsvergadering heeft gezegd, mag dan toch zeker wel ais een vaststaand feit beschouwd worden, dat hij in het complot betrokken was Het vo rstel is zoo rauwelings in den Raad geworpen dat de voorstellers hebben gemeend zich te moeten verontschuldigen over het feit dat zij hun voorstel niet eerder ter kennis van de leden hebben kunnen brengen Buiten de leden van de Begrootingscommissie wist dus niemand iets van dit voorstel af en kon niemand weten welke gevolgen dit voorde gemeente kon hebben. De heer K. wist wel cijfers te noemen en het voordeel voor de gemeente aan te geven. Hy was dus wel leiding van de krant. Zij neemt de verantwoorde lijkheid op zich voor alles, wat wij besluiten. Mr. Smith meent, dat wij Halloway moeten los laten en iemand candidaat stellen, die McCune kan verslaan. Kedge zou dat zelf toegeven, en zal wel bereid zijn zich terug te trekken. Miss Sher wood zegt, dat zij hier nog min of meer een vreem delinge is en stelde de vraag, wie hier populair genoeg is, om McCune te verslaan. Het zou iemand moeten zijn, die iets heeft gepresteerd, doch nim mer op den voorgrond is getreden. Zoo'n man zou de „Herald" kunnen steunen, want het blad staat volkomen onafhankelijk, zelfs ten opzichte van mr. Harkless. Ik geloof, dat wij allen tegelijk tot dezelfde conclusie kwamen, maar mr. Bence sprak de gedachte het eerst uit. Mr. Bence was de man, die door de kamer ijs beerde en de woorden uitriep: „Een prachtig idee!" Nu stond hij, de eene hand in het armsgat van zijn vest, zoo indrukwekkend mogelijk om zich heen te kijken. „De naam van Harkless zal de conventie treffen als een zweepslag! De naam van Harkless zal don derend gejuich verwekken in elke stad cn in elk dorp! De naam van Harkless zal schallen in de conventie en niemand van de tegencandidaten zal een kans krijgen!" „Harkless!" riep de rechter. „Waarom heeft niemand eerder aan hem gedacht?" „Dus u bent het met ons eens?" vroeg Keating. „Natuurlijk!" De man uit Arno schudde hem de hand. „Dan krijgen wij McCune klein," riep hij. „Het zal overal eender zijn. Zelfs van de oude aanhangers van Rod ney zullen er heel wat tot ons overkomen, als wij onze candidatuur bekend maken. De mcnschen op de hoogte. Dat de overige leden van den Raad niet hebben begrepen dat zij met de verontschuldiging van de Begrootingscom missie bij den neus werden genomen en niet hebben ingezien dat het voorstel zoo onverho.eds in den Raad moest worden ge worpen om-, de leden te overrompelen om kans van slagen te hebben, is mij een raad sel, en dat zij hebben onderhandeld over een onderwerp, waarvan zij van te voren geen kennis hebben kunnen nemen en waar van zy de gevolgen en de strekking niet te voren hebben kunnen peilen, lijkt mij zeer onzakelijk. Waarom kon het voorstel niet aangehouden worden tot de volgende raadsvergadering? Onwaarheden bevat de 2de clausule van m£jn stuk niet. Uit de vraag die de heer K. aan een der Ambtenaren, met een trac- tement op de grens van ƒ1400,— heeft ge daan, of het niet mooi uitgerekend was om hem net buiten den pensioenaftrek te laten vallen, waarop de heer K. ten antwoord kreeg dat hij Ambtenaar - heel blij was, want dat hij nu precies in de termen van aftrek viel en dat het voor hem beter ware geweest dat de Raad zijn tractement had verlaagd tot 1399,— en uit het door den heer K. genoemde bedrag van ƒ1500,— moet worden verstaan dat de pensioenaftrek alleen bedoeld was voor den Burgemeester, Secre taris, Ontvanger, Ambtenaar en Bode ter Secretarie en de twee politie-agenten, met een gezamenlijk traktement van ƒ17455,—, makende, vermenigvuldigd met 8| pen sioenaftrek, een bedrag van ƒ1482,821, door den heer K. naar boven afgerond pp ƒ1500. Het Weduwen- en Weezenpensi6en wordt slechts bepaald voor pensioengrondslagen boven 3000,— tot een bedrag van 3000,— en dan nog in verhouding tot een tractement dat de betrokken Ambtenaar in zyn onder scheidene functies geniet. Het voordeel dat de gemeente uit het voorstel van de Begroo tingscommissie kon halen, was op het oogen- blik dat de heer K. het cijfer 1500,— noemde 1258,80. De heer K. citeerde dus onjuiste cijfers, waardoor het publiek een verkeerde voor stelling kreeg. De heer K. zegt in zijn ingezonden stuk: „Bij nader onderzoek is mij gebleken dat als de 8£ aangenomen was, het voordeel voor de gemeente de 1500 nog zou over schrijden". Ook deze mededeeling is onjuist. Wanneer de pensioengrondslag van de 2 uitverkoren ambtenaren de hierboven ge noemde Ambtenaar en een Ambtenaar die de Commissie ook gedacht had buiten de regeling te houden, maar die door vrij huis huur, voor den pensioengrondslag, boven de 1400 komt en dus in de termen valt voor pensioenaftrek, wordt bijgeteld bij boven genoemde Ambtenaren, dan kan het voordeel van de gemeente niet hooger komen dan tot een bedrag van 1415,77|. Maar al zou met bijtelling van deze 2 Ambtenaren het bedrag boven de 1500,— komen dan is het toch niet eerlijk van dhr. K. om nu hij, na de raadsvergadering, de vergissing heeft ontde t dat er Ambtenaren in deze regeling zijn betrokken die bedoeld waren er buiten te vallen, deze vergissing uit te buiten en tot eigen verdediging aan te wenden. Ook dit is weer het geven van een ver keerde voorstelling aan het publiek. De heer K. had deze passage in zijn stuk beter kunnen weglaten, omdat hij daarmede verwijten zich, dat die geschiedenis met de „Wit kappen" ooit kon plaatsvinden en zouden hem graag een bewijs van hoogachting geven. Wij staan slechts voor twee moeilijkheden. Halloway en mr. Harkless zelf. De journalist wil onder geen be ding uitgespeeld worden tegenover Kedge en zal bezwaar hebben om zijn naam te leenen. Dus moeten wij het voor hem verzwijgen; alles moet in stilte worden voorbereid. De volgelingen van Mc. Cune houden zich rustig, zoolang zij zeker zijn van hun zaak. Wij moeten het nog kalmer aanleggen. Ons plan is reeds gemaakt." „En een plan, dat lukken moet," voegde mr. Bence er aan toe. „Want de naam van Harkless zal..." Mr. Keating legde hem energiek het zwijgen op. „Wij zullen den toestand blootleggen tegenover de gedelegeerden van Halloway cn tegenover de mcnschen van McCune. Degenen, die nog geen voor keur hebben, moeten worden bewerkt. McCune komt onmiddellijk machteloos te staan, want tegen over John Harkless ken men hier in het district geen enkelen candidaat stellen. Wij hebben alleen maar te zorgen, dat het hekend wordt, natuurlijk buiten de kranten om. Wij gaan naar de conventie en laten daar de namen Halloway cn McCune voor hangen. Dan moet iemand Harkless voorstellen. Stop je ooren maar dicht, zoodra dat gebeurd is. Bij de eerste stemming krijgt Harkless de beslis sende stemmen, die de candidaatsstclling van McCune zeker zouden hebben gemaakt, als wij er niet waren geweest. Halloway krijgt de stemmen, waarvan hij nu reeds zeker is, maar ook geen enkele meer. Dat zal hem doen inzien, hoe zijn candidatuur er voor staat. Bij dc tweede stemming gaan alle stemmen van Halloway op Harkless over. Het de zaak niet dient, integendeel afbreekt. Uit het onderhoud dat hy gehad heeft met eerst- genoemden Ambtenaar biykt toch ten dui- deiykste,. dat het by de Begrootingscom missie niet ging om het principe, maar om de personen, die door dezen maatregel zou den worden getroffen. Dit is toch zeker in stryd met alle recht en billijkheid en dat is het waar de Ambtenaren ook de Ambte naren die niet door dezen maatregel getrof fen worden tegen op komen. Met dank voor de opname. Hoogachtend, UW ABONNÉ. Rooker. Uw keel- Pasop! Neem Wybert. Ter be scherming der slijmvliezen en ter zuivering van den adem. Zoo rookt U veilig en aangenaam. (Adv.) EE Verslag van den Gemeenteraad van Ouddorp in vergadering bijeen op Vrijdag 22 No vember, des nam. half drie uur. Voorzitter Burgemeester Gobius du Sart. Af wezig de heeren M. Bosland, W. Mastenbroek, S. Bezuien en J. Westhoeve. Na opening van de vergadering door voorlezing van het gebedsformulier werden de notulen der laatste vergadering gelezen en vastgesteld. C. Breen zeide dat besloten was het technisch Bureau Boom Biezeveld het gemeenteopzicht te geven voor 1 jaar, ingaande 1 Jan. 1930. Voorzitter dacht vanaf 1 Juli. KL Voogd zeide dat het 1 Jan. was, want hij zou ook voor 360,die rioleering op zich nemen. Alzoo werden de notulen gewijzigd. Ingekomen stukken: Een schrijven van Dirksland over de stichting van een ziekenbarak. Voorzitter meende dat het onpraktisch was en stelde voor te wachten tot de gemeente gedwongen zal worden. Spr. meende aan te nemen binnen twaalf uur in spoedgevallen, een lokaal daartoe te hebben ingericht. Besloten werd dan ook geen deel te nemen in de eerste kosten. Van de Holl. Mij. van Landbouw een verzoek om adhaesiebetuiging aan de aangenomen motie. B. en W. stelden voor dit niet te doen. De ge meente is niet het lichaam om te protcsteeren tegen de landsoverheid. Dat moeten de betrokken organisaties maar doen. Breen meende dat de gemeente niet ging pro testeeren. Voorzitter: Dat doen wij wel via die motie. KL Westhoeve meende dat de weg die bewan deld zou moeten worden niet zakelijk was. Daarna werd besloten geen adhaesie te betuigen. Nog was ingekomen het verslag van de Holl. Mij. van Landbouw. Zal ter visie worden gelegd. Bericht was ingekomen over den grintweg S'dijk- Ouddorp, dat het saldo ten bate van deze gemeente bedroeg 749, De Secretaris vroeg den Voorzitter naar de rekening zelve, daar hij dat bedrag zonder meer niet verantwoorden kon. Voorzitter: Die heb ik niet. kan niet missen, als wij onzen tijd maar goed ge bruiken, hoe kort de campagne ook is. Onze kansen staan uitstekend. Natuurlijk moeten wij Halloway aan zijn lot overlaten; hij zou er toch al geen cent meer voor over hebben." „Het lijkt een beetje op een complot," zeide Warren Smith, „maar miss Sherwood zegt, dat een complot geoorloofd is tegenover iemand, die zoo nauwgezet is als John Harkless. Doch het blijft een volkomen eerlijke zaak en ais hij eenmaal candidaat gesteld is, geeft hij zijn toestemming ook wel." „Alles is volkomen duidelijk," betoogde Boswell. „Wij hebben hem noodig en wij moeten hem heb ben." „Wij loopen één gevaar," waarschuwde mr. Keating. „Kedge Halloway is eerlijk, maar waar schijnlijk zelfzuchtig genoeg om het ziekbed van zijn besten vriend te verontrusten, zoodra hij in nood komt. Hij zal zenuwachtig worden en Harkless telegrafeercn te komen, al moet die zich naar de conventie laten dragen. Dat mag in geen geval gebeuren en miss Sherwood denkt, dat wij minder gevaar loopen, als de conventie op hot laatste oogenblik een paar dagen wordt vervroegd. Wij kunnen afspreken, dat drie dagen tevoren, op 7 September bijvoorbeeld, ons plan gepubliceerd wordt. U wilden wij vragen, rechter, als gedele geerde mede te gaan naar de conventie en de aan bevelingsrede voor mr. Harkless te houden. Is u daartoe bereid?" „Bereid?" riep de oude man en hij sloeg met dc vuist op tafel. „Bereid? Ik zou heen en terug naar Rouen willen loopen om het te mogen doen." Allen vlogen overeind en drongen om Briscoe heen. Ieder van dc aanwezigen scheen reeds zeker te zijn van de overwinning. Mr. Martin boog zich Secretaris: Vraag er dan Uw collega in Dirks land naar bij gelegenheid. Besloten werd tot het opheffen van het ambt lantaarnopsteker. Vaststelling gemeente-begrooting. De heer T. Tanis, rapporteur van de commissie van onderzoek, bracht het volgende rapport uil: Ondergeteekende uitmakende de Commissie tot het nazien der begrooting dienstjaar 1931 ver klaart deze te hebben nagezien en sluit met een ontvangst en uitgaaf groot 77.280,67£, sluitende met een post Onvoorzien pl.m.g/ 4400,De commissie stelt de vergadering voor deze aldus vast te stellen onder voorbehoud van een paar hierna volgende veranderingen: Ten eerste moet ik tot mijn spijt als rapporteur in herhaling komen, gezien rapport begrooting 1929, waar de Comm. eenparig van oordeel is dat de kosten ambtswoning van den Burgemeester voorkwam op 400,— en de vergadering verzoch ten deze terug te brengen tot 250,— en nu weer op de begrooting voorkomt voor 350,—, kan de Comm. haar goekeuring er niet aan verleenen. In aanmerking nemende dat dit jaar ook nog een extra post voor is uitgetrokken van pl.m. 300,stelt de Comm. voor deze post terug te brengen tot 250,—, met beleefd verzoek aan B. en W. deze voortaan niet hooger te brengen dan 250,—. De post Pensioenbijdragen door verschillende ambtenaren trok ook onze aandacht, daar er ge deeltelijk 4 en door nieuw benoemde ambte naren 87a wordt betaald, vond de Commissie- beter dat door alle ambtenaren 872 werd bij gedragen. Doch verwachtende dat van hooger hand wel een nieuwe salarisregeling te verwachten is, stelt de comm. voor dit af te wachten. Hoofdst. VII komt voor post Reserve groot 16.000,belegd bij de bank van Ned. Gemeenten opbrengende 11/2 De Comm. stelt voor van dit bedrag 10.000,voor een jaar vast te beleggen, daar dan 4 wordt betaald. Daar al meermalen in den raad is voorgesteld een nortonpomp te plaatsen bij het plantsoen van dc Openb. school en deze niet op de begrooting voorkomt, verzoekt de Comm. deze aan de be grooting toe te voegen. Ook komt geen post voor betreffende demping brandslooten. In aanmerking nemende de voordeelige aanbiedingen gedaan voor het vervoer van het benoodigde zand en de geringe werkzaamheden in 't zicht voor dezen winter, geeft dit ook nog eenige werkverschaffing, waarom de Comm. voorstelt dit werk te doen uit voeren. Daar vele posten op de begrooting erg ruim zijn genomen, wordt de grootst mogelijke zuinigheid aanbevolen. Met dank aan den Secretaris voor zijn heldere uiteenzetting van verschillende posten, vooral de nieuwe regeling met het Rijk. De Commissie: C. BREEN. T. TANIS Tz. C. BOSLAND. Betreffende de ambtswoning van den burge meester zeide tie Voorzitter dat het huis buiten geschilderd diende te worden en nog een kamer geverfd en behangen en dat het bedrag niet zal worden uitgegeven als het niet noodig is. C. Breen meende dat het bedrag veel te hoog was. Wanneer onze huizen zoo duur van onder houd waren als dat van U, dan ruimden wij ze allen op. De opzichter dient een begrooting te maken en daarvoor moet het geverfd worden. Van dergelijke werkjes moeten ze maar opgeven wat de kosten zijn en niet zoo maar laten schrijven. KI. Voogd was dit met Breen eens. De ambachts lieden maken er wel eens misbruik van. Padmos wilde het huis in onderhoud geven^voor de huur. Besloten werd 10.000,vast te beleggen 4 overeenkomstig den wensch van de com missie. Betreffende de te maken nortonpomp werd niets besloten. Voorzitter vroeg machtiging indien noodig, meer dan 65 straatlantaarns te plaatsen. Werd goedgevonden. over Helen en vroeg of zij bezwaar had den man, die bij de eerste verkiezing uit de wereldgeschie denis op Cham had gestemd de hand te drukken. „Ik kan niet dankbaar genoeg zijn, dat u een eind hebt gemaakt aan de parlementaire loopbaan van Kedge Halloway," ging hij voort. „Ik was niet van plan ooit nteer op hem te stemmen, sinds hij dat intellectueel insect zoo wrecdaaridg heeft ver moord." „Dat intellectueele insect, mr. Martin?" vroeg zij, hem niet begrijpend. „Hij zuchtte. „De herinnering heeft mij nooit losgelaten; ik heb geen rustigen avond meer gehad sinds Juni. Maar misschien herinnert u zich zijn lezing niet?" „Nu begrijp ik u! Ik herinner mij de geschiedenis van zijn vlieg opperbest." „Ik ben nooit bepaald in extase geweest over Kedge" betoogde mr. Martin op lijzigen toon. „Ik vond zijn ideeën niet rijk hij ving zoo nu en dan iets van Harkless op, maar wist er niets van te maken. Zijn hersenen schenen van stroop. Harkless dacht misschien, dat er pit in zat en misschien was die er ook wel, maar dan toch zoo, dat je er in geen geval over moest praten." „Ga door!" riep Helen vroolijk. „Ik had het ge voel, dat wij hem onrecht aandoen. Uw oordeel helpt om de behandeling die wij hem aandoen, minder valscli te doen schijnen." „Ja, ik heb ook last van mijn geweten; ik moest hem dankbaar zijn om zijn weldaad, desiijds in dc Wheeler campagne. Ik ging naar een vergadering om hem te hooren spreken, maar hij was ziek ge worden en trad niet op!" (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1