PIJ ROL EERSTE BLAD INST eiMBORN'ö flJANOL Yraagt ons Advertentie-tarief Jiutve sohruxte fiiUd GUINOSE. ONZE Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT ZATERDAG 22 November 1930 13e jaargang. - n°. 7 feuilleton. OP EENZAMEN POST. Een nieuwe Ridderorde. Gevatte Koude rRheumatiek Kloosterbalsem iUföl HEERENBAAI opgeschreven indien niet spoedig wordt in gegrepen en dat door het duur blyven der prijzen voor levensonderhoud de wankele positie der landarbeiders teu zeerste wordt benadeeld; de verliezen der landbouwerszin zoodanig, dat een. goedkooper worden der kosten van levensonderhoud alleen geen redding kan brengen. en springende Upper, ia dooien van 3060 90 Tube SO ct. Bij Apoth. ,n Dropte. (Adv.) EEN WIJS WOORD VOOR 1EDEREN DAG WOENSDAG. Het ontbreekt den menschen niet aan kracht, maar aan wil. DONDERDAG. Ais g(j geen zon kunt zyn voor velen, Niet zelve baadt in zonneschijn, Weest niet bedroefd, ge kunt toch zeker Nog wel een zon voor enk'len zijn. En is Uw licht heel flauw en klein, Tracht dan een lamp, een kaars te z(jn, Spreidt eenig licht toch om U heen Voor enk'len of desnoods voor één. VRIJDAG. Gy, die uzelf zoo w|js gelooft, Ei, let eens op die korenschooven: De volle halm buigt Deedrig 't hoofd, De leege steekt het trotsch naar boven. ZATERDAG. Er leeft geen mensch, die niet eens, heel onverwacht, iets goeds heeft ondervonden. Denk daaraan zoo dikwijls als ge moedeloos zijt, dan zult ge nooit wanhopen aan de toekomst. ZONDAG. Een paar minuten is vaak het eenige ver schil, dat er bestaat tusschen overwinning en nederlaag, tusschen succes en mislukking. MAANDAG. Verschuif toch niets, nalatig hart, Tot op een beet'ren ty d Op tijdverlies volgt rouw en smart, Op traagheid treurigheid. DINSDAG. Eerlijkheid haalt verdachtmaking in. [doend middel tegen bloedarmoede, ïcbt en zenuwzwakte. tur? lid? Hebt gij dikwijls hoofdpijn Slaapt gij slecht? pijn in de lenden; pijn op de maag? Suizen de ooren? len belang verstaan en dadelijk eene ge- Kt de Sanguinose! Want de Sanguinose ver let het; zij wekt den eetlust op en bevordert gewektheid. Honderden vonden baat bij de geholpen had. If 2.-, 6 fl. f 11.—, 12 fl. f 21.—. Iers en Drogisten verkrijgbaar. L De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. V.Y. VIS" ng 1930 .8 lag 09 Ta.* 'eestd.) Ovni.-* .25vm.§ lag OODi. f Feestd.) ember nm ft nis 30 brnarl Oom. t .21 vm. Jtation). .21 vm. t ation). 14.40 Vlaar- n 15.40 VI aar- zijn onovertrefbaar.' fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, Hobbemastraat Middelharnls 2e atelier van- af het station II lUlldll es lat. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren uniiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiniimiiiiiinmiiiiiiiiiiiiiininiini »lllIlnilllnimillimimniiiiirauuniiiiiiimniinniiiiiniiiFli:iiiinrnnniiin Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,07" ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent* Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Week-revue. Binnenland. Mede al3 gevolg van de heerschende crisis en tevens door gepleegde fraudes van den directeur, is de Handels- en Landbouwbank, waarvan het hoofdkantoor te 's-Gravenhage is gevestigd en verschillende filialen in de provincie, in financieele moeilijkheden ge raakt en hebben de commissarissen besloten een verzoek om surséance van betaling aan te vragen. De directeur dezer bank, de 56-jarige G. W. M., tevens directeur van de Holland-Noorö- Amerikaansche Hypotheekbank, een bekende figuur in Haagsche Gereformeerde kringen, heeft zich bij de justitie gemeld en bekend verduisteringen ten nadeele van de Holland- Noord-Amerikaansche Hypotheekbank te hebben gepleegd. Indien een debacle vaa deze bankjes niet te vermijden is, zullen voornamelijk de kleine spaarders uit Gerefor meerde kringen de dupe worden. Een eveneens zeer ernstig geval van fraude is te Dordrecht aan het licht gekomen, waar van de slachtoffers zijn een vijftal Neder- landsche Scheepshypotheekbanken. Een ree der te Dordrecht, die zelf een verzoek tot faillissement indiende, heeft namelijk bekend reeds jaren achtereen met hypotheek belaste schepen naar het buitenland te hebben ge bracht, de hypotheekmerken te hebben ver wijderd en de schepen als onbelast te hebben verkocht. Op deze manier moeten eenige tonnen, men spreekt van een half millioen, in de zakken van den bewusten reeder zijn verdwenen. Onze militaire piloten, die overigens heel bekwame vliegeniers kunnen zjjn, steken nog altyd minder gunstig af tegen hun collega's van de K.L.M., wier piloten toch ook voor het grootste gedeelte uit militairen zjjn gerecruteerd. Deze week heeft een mili tair toestel dat van het vliegveld by Gilze- Rjjen was opgestegen, door motordefect een noodlanding moeten maken. Deze noodlan ding mislukte, het toestel schoot met stevige vaart op een huis in de Gillestraat in Gilze- Rijen af, waardoor het toestel nagenoeg vol komen werd verwoest en het huis vrij ernstige schade opliep. De inzittenden, een sergeant-vliegenier en een machanicien kwa men ongedeerd uit de gemaakte brokken te voorschfln. Het vloeien der rijksmiddelen staat nog altijd in het teeken der milde nawerking, hoewel de zwakke plekken steeds duidelijker aan het licht treden. Over de maand October is nu ruim 3 millioen minder opgebracht dan in October 1929, terwijl het accres over de eerste tien maanden van dit jaar verge leken bij hetzelfde tijdperk in 1929 nog 3.369.000 bedraagt. Onze export van vee wordt opnieuw ge handicapt doordat het Pransche ministerie heeft besloten voorloopig geen vergunningen voor den invoer van Nederlandsch vee af te BOOTH TARKINGTON. NAAR HET AMERIKAANSCH DOOR HENRI VAN DE WEG. (Geaut. uitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 60) ,,!k weet er alles van. Zij verwijt zichzelf Fisbee te hebben verwaarloosd, terwijl een vreemdeling voor hem zorgde en hem redde van den ondergang. Zij is hopeloos onredelijk op dat punt; zij wist het Immers niet, voor het al lang achter den rug was. Echt iets voor Fisbee, om het haar na afloop te vertellen. Hij legde niet precies uit, hoe diep hij gezonken was, maar hij doelde er toen op tegenover haar en waarschijnlijk heeft zij het wel begrepen. Ik kreeg tenminste dien indruk. Natuurlijk is zij dankbaar, maar dankbaarheid verklaart niet alles. ,,Toch well" ..Ik weet, dat een vrouw altijd het laatste woord moet hebben." „Dat is bekend!" zeide Minnie. ,,!k heb het nog nooit willen hebben," betoogde hij weer. Zij gaf geen antwoord, doch neuriede een wijsje en keek naar de lucht. Warren Smith verscheen in de voordeur. „Rech ter, zoudt u even binnen willen komen," zeide hij. „Wij hebben u noodig." Briscoe knikte en stond onmiddellijk op. Toen hij de deur bereikte, fluisterde Minnie hem nog toe; geven. Juist in deze tjjden, nu meer dan ooit de kleintjes noodig zjjn om een sluitende berekening te krjjgen, is deze maatregel voor ons land nadeelig. Buitenland. De Engelschen hebben een kapitale fout, die schuilt in het geloof aan eigen voortref felijkheid. Dit is geen fout met een nationalen tint, want aan hetzelfde euvel lijden ongeveer alle volkeren van de zoogenaamd beschaafde wereld, mitsgaders aan nog enkele dozijnen anders. Engelsche soliditeit, degelijkheid en superioriteit doen nog altijd opgeld, al zijn ze door het lange liggen wel een weinig ver schimmeld, zoo niet geroest. Vooral in Britsch-Indië heeft het Britsehe prestige een geweldigen knauw gekregen, doordat de Britsehe leeuw zich te vaak en ongestraft aan deu staart liet trekken, het spelletje voorloopig uit sGhijnt te zijn, doordat de Britsch-Indische regeering steeds straffer optreedt tegen oproerige elementen. Inmiddels is het zwaartepunt der Britsch- Indische misère naar Londen verlegd, waar de Engelsch-Britsch-Indische ronde-tafel-con ferentie bijeen is en waaraan door een negen tig gedelegeerden wordt deelgenomen. De Indische Congresparty houdt zich afzijdig en heeft de naar Londen getogen Indische afge vaardigden als verraders uitgekreten. In den vorm van een Malthezer kruis, geheel wit emaille en aan een wit lint, is de uitvoering van de nieuwe orde die door den president van Ozlllë, de nieuwe Republiek der Zindelijkheid, in het leven is geroepen. Zindelijkheid, zuinigheid en gemak zijn in die republiek aan de orde van den dag en komen voor decoratie in aanmerking alleen diegenen die zich even verdienstelijk maken tegenover den staat als de fabrikanten van zeeppoeder ,Ozil", n.l. .Het Bleekertje" te Rotterdam, die deze zeeppoeder leveren voor slechts 10 ets. per pakje. 15 (Adv.) Zooals de lezer zich nog wel zal herinneren) heeft indertyd de commissie-Simon een lijvig rapport doen verschenen over de toekomstige ontwikkeling van Britsch-Indië, welk rapport de Indische congresparty lang niet ver ge noeg ging, terwijl de Britten eerder een tegenovergestelde opinie waren toegedaan. Dit rapport, dat oorspronkelijk bedoeld was om als een basis voor de ronde-tafel-confe rentie te dienen, heeft inmiddels reeds haar grootste waarde verloren, doordat Lord Ir- winn, de Britsehe onderkoning in Britsch- Indië, de bij uitstek deskundige waarnemer ter plaatse, in een uitvoerige missive aan de Engelsche regeering aanmerkeiyk verder strekkende voorstellen omtrent zelfbestuur van Britsch-Indië gedaan. Behoudens enkele beperkinhen betreffende de verdediging, finan cieele kwesties en waarborgen dat geen anti- Engelsche politiek zal worden gevoerd, doet (Adv.) „Het is heel moeilijk om wijs uit haar te worden, maar toch is het dankbaarheid." „Zie je wel!" spotte hij. „Ik dacht wel, dat jij het laatste woord zou hebben." Minnie begon te zingen en de rechter, die opnieuw geroepen werd, stapte naar binnen. Briscoe had zijn eigen verklaring voor de vroo- lijkheid van Helen; zijn dochter behoefde hein waarlijk niet te verzekeren, dat het meisje zich verheugde over haar werk in Carlow. Zij was vrij als een vogel om te gaan, waar zij wilde en het werk bracht haar een prettige afwisseling. Zij had ge noeg te doen, maar toch zocht ze telkens nieuwe bezigheden en ze slaagde er ook in die te volbrengen. Zij kwam naar Carlow, even vreemd als Harkless destijds; veel minder geschoold nog cn zonder eenige ervaring, doch even als zij stamde hij van de pioniers, die zich door het leven hadden ge slagen met onverzettelijke wilskracht. Het karakteristieke van den Amerikaan blijft, dat hij zich overal aanpast, waar men hem ook neerzet. Mr. Parker had terecht opgemerkt, dat miss Sherwood niet de grootc dame speelde, als zij in aanraking kwam met de menschen uit Carlow. Zij had tegenover ieder haar eigen manier om bij hen in een goed blaadje te komen, precies zooats zij ook verschillende costuums had voor verschillende gelegenheden; in Carlow bleef zij de vrouw van zaken, knap, scherp van inzicht, altijd volop in 't werk. Zij was volkomen zichzelf (tenminste dat deel van haar zelf) en het mag wel eens gezegd, dat Harkless zijn oordeel omtrent haar beschou wingen over liet protecticvraagsfuk had gebaseerd op een paar, uit zijn verband gerukte zinnen (want Lord Irwinn met zyn raadgevers een stevige pas in de richting der gewenschte dominion status. Er moet dus sinds het verschynen van het rapport Simon een snelle evolutie in Britsch-Indië te constateeren zijn, dat Lord Irwinn het Simon-rapport praktisch gaat verbieden. Uit de eerste berichten over de ronde-tafel-conferentie blijkt zulks ook ten overvloede. De Indische vorsten biyken niet afkeerig te zijn toe te treden tot een eventueel Al-Indische federatie en bovendien vormen de Hindoo's en Mohamedanen een min of meer gesloten front en zingen ook de Moham medanen het liedje van verlangen; zelfbe stuur. De Hindoo's schijnen bereid vergaande concessies aan de Moslims te willen doen, mits ze maar zeker zijn dat hun eigen wen- schen op dit punt worden ingewilligd. Zoo lang ze zelf nog met leege handen staan komen ze niet over de brug en vele Britten zouden het waarschyniyk niet betreuren, in dien ze maar geen concessies aan de Moslims deden. Teekenend voor deze tyd is, dat hoe ook de conferentie zal afloopen, het voor eenige maanden als vooruitstrevend aangemerkte Simon-rapport reeds als verouderd wordt beschouwd, dat als een hinkend paard achter de zich snel ontwikkelende toestanden aan sukkelt. In Duitschland zet het kabinet Brüning znij pogingen tot verlaging der levensmid- delenpryzen met kracht door. De eerste resul taten waren weinig hoopgevend en dit heeft de regeering de overtuiging by'gebracht, dat de noodige maatregelen getroffen moeten worden, om een eventueel saboteereu der prysverlagingspolitiekte voorkomen. Daarom is een speciale commissie ingesteld, waarin behalve dr. Brüning en eenige andere rijks ministers, dr. Schreiber, Pruisisch minister van handel zitting heeft. Het Acht Uhr Abendblatt spreekt van een „economische generalen staf" en deze com missie moet de arme Michil aan goedkoo- pere levensmiddelen helpen. Een groot deel Bij gevatte Koude in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vast zittende Hoest, gebruike men Mijtthardt's Poeders. Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. Prijs per poeder 8 cent en in doozen van 6 stuks 45 ct. Alleen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam Mijnhardt. Let hierop! Vraag ze Uw Drogist. (Adv.) men, doordat Péret, minister van justitie, zich genoodzaakt zag als minister z(jn ont slag te nemen, wiens plaats inmiddels door Cheron is ingenomen. De oorzaak dezer overigens ietwat pynlijke zaak, pyniyk voor Péret dan, is als volgt: Toen deze in 1926 minister van financiën was heeft hy de toelating van de aandeelen der Italiaansche kunstzydeonderneming Snia Viscosa goedgekeurd, welker toelating te voren door drie achtereenvolgende ministers was geweigerd en by welke aandeelen de nu onlangs gefailleerde bankier Austric groote belangen had. Eenige maanden na deze goedkeuring tot toelating der aandeelen aan de beurs werd Péret de financieele raadsman van Autric, tegen wien nu een klacht is ingediend. De oppositie betoogde du en zulks met succes, dat de minister van justitie Péret, tevens financieel raads man van den aangeklaagden Austric, niet de aangewezen man was om een klacht tegen dezen te instrueeren. Drie dagen na deze stekelige opmerkingen nam Péret zyn besluit om te verdwijnen, welk besluit waarschyniyk een gevolg is geweest van aandrang van Tardieu, die door dezen zet de positie van zjjn kabinet heeft versterkt. De ware oorzaak van die ellendige pijnen, die ongeschikt maken voor eiken arbeid, is nog weinig bekend. Maar de ervaring heeft geleerd, dat masseeren met Akker's Kloosterbalsem in staat is, de pijn aanmer kelijk te verzachten. Gl) behoeft niet oud te worden, voordat ge oud zijtl „Geen goud zoo goed" (Adv.) der Duitsche pers dringt aan op krachtiger optreden van het reeds bestaande kartel gerechtshof, welke zich tot heden weinig of niet bemoeid heeft op het gebied der levensmiddelen, vooral nu de eerste suc cessen, met zooveel voldoening aangekon digd, later zoo geweldig tegenvielen. Het Fransche kabinet Tardieu heeft de eerste schermutseling in de Kamer glans rijk doorstaan en eveneens Briand, de man der verzoeningspolitiek, heeft zijn talrijke aanvallers uitstekend van zich afgehouden. Geheel zonder kleerscheuren is het kabinet overigens niet door de debatten heengeko- H. Fisbee begreep dit vraagstuk, zoo goed als wie ook), maar de beschermende rechten vormden geen inspiraties meer voor nieuwe artikelen. Rodney McCune had het hoofd weer opgestoken en zij, die de gedragingen van den verslagen vijand van nabij volgden, voelden, dat zonder den leider de zaak verloren moest gaan. De oude roem, door de „Herald" destijds vernietigd, leefde weer op; zijn volgelingen stonden weer gereecfom den slag te wagen. Het werk werd verricht in alle stilte, Halloway kon zich reeds als geslagen beschouwen. John Harkless lag ziek en Rodney McCune zou zijn zetel in het Congres herwinnen, want de can- didaatstelling stond gelijk met verkiezing. Doch onverwachts ontdekten de troepen van Harkless, gedemoraliseerd en wanhopig als zij waren, dat- er een leider was. Velen van hen stelden zich te vreden met de verzekering, dat een jong rechts geleerde, die zich in Arno had gevestigd, zekere Keating de man was, maar mr. Keating, was het hier zelf niet mee eens. Helen was een beetje zenuwachtig in verband met de politieke besprekingen, welke ten huize van rechter Briscoe werden gehouden. Zoo diploma tiek mogelijk had zij alles voorbereid en het plan tot in finesses uitgewerkt. Zij wilde deze vergadering inspireeren tot een gedachte, die overgenomen moest worden door Arno en Gaines County, in plaats van te ontstaan in Carlow. Het was beter meende zij, dat buitenstaanders haar niet beschouw den als degene, die het plan had opgeworpen en daarom moest rechter Briscoe op het juiste oogen- blik binnen komen. De rechter was een man van invloed, wiens stem gezag had in de partij. Al had hij zich de laatste jaren ook uit het actieve leven teruggetrokken, overbekend was, hoe zijn persoon- Heeft dit politiek aardbevingtje een mi- nistrieel leven gekost, een heusche aard verschuiving, of juister v^jf aardverschui vingen in een der oudste stadswijken van Lyon, heeft aan een 35 a 40 personen het leven gekost. Groote steen en grondmassa's van den heuvel St. Jean zijn in beweging gekomen en hebben nagenoeg een geheele stadwijk in een troostelooze ruïne herscha pen. Verschillende huizen liggen geheel in puin, waaronder nog verschillende slacht offers bedolven liggen. Het juiste aantal dooden is nog niet bekend, omdat het op- ruimingswerk slechts langzaam vordert. Terwijl in Oostenrijk naarstig gewerkt wordt aan de vorming van een nieuw mi nisterie, het wordt als zeker aangenomen dat Vaugoin zal verdwijnen, is het met de binnenlandsche rust in Spanje weer eens hopeloos mis. Stakingen meerendeels van een politiek karakter en waarbij het meer dan eens tot botsingen is gekomen, hierbij zijn weer eenige dooden gevallen, verraden hier de hevige inwendige spanning. Vooral heeft een artikel van prof. José Ortega Gas- sel in de El Sol, het blad van de monar chistische liberale partij de aandacht ge trokken, welk artikel eindigde met de woor den „Spanjaarden, uw staat bestaat niet, lijkheid destijds den gang van zaken had beheerscht. Toen hij de kamer binnenkwam vond hij daar de politici van den staat in een toestand van hevige opwinding. Helen zat bij het venster en praatte druk met den ouden Fisbee. Een van de heeren uit Gaines County ijsbeerde heen en weer met de woorden: „Een prachtig idee! Een kapitaal idee!" Hij scheen te denken, dat het een idee van hem was. Mr. Martin plukte aan zijn baard en fluisterde met Landis en Horner, terwijl de beide heeren uit Arno samen stonden te beraadslagen. Toen zij den rechter zagen binnenkomen, zeide een van hen: „Dat is de man!" „Wat ben ik voor een man, Keating?" vroeg Briscoe vroolijk. „Wij zullen u een verklaring moeten geven," antwoordde de ander. Zich tot zijn metgezel wen dend, zeide hij: „Zeg jij het maar Boswell." „Kijk eens hier," zeide Boswell, terwijl hij een stap naar voren kwam en angstig om zich 'heen keek, alsof hij niet uit zijn woorden kon komen. „Ik begrijp het al," spotte de oude heer. Helen lachte vroolijk en keek den man be moedigend aan. ,.Hct is een lastig geval," vertelde zij. „Rechter Briscoe, wij zijn bezig een complot te smeden vol afschuwelijk verraad. Wij zijn van plan mr. Halloway den bons te geven!" De spanning was gebroken en iedereen scheen de zaak verder te willen uitleggen. „Kalm aan," riep de rechter. „Laten wij de zaak rustig behandelen. Vertel eerst eens, wat ik er mee heb te maken." „Ik zal het u vertellen," bood Keating aan „Ziet u, de lui zijn weer bezig met het oog op de conventie. De heele troep, die de lakens placht uit te deelen, voor de „Herald" hun te machtig werd, INGEZONDEN MEDEDEELING. Ja, het viel niet te ontkennen, 'f U/as een duidelij k geval Dat hij 's riadits had ingebroken En tabak (tien kilostdi - Maar zijn advocaat was pienter En hij vroeg een lichte straf 't U/as P-E tabak, .menecrcn,. En wie blüft: daar nou van cS% Clutgc Doorenbo» ECHTE friesche 20-50 CT.PERONS 9 Vtelange van rijpe tabakken maakt hem. De monarchie moet verwoest worden." In Italië, dat er financieel maar zwakjes voorstaat, heeft Mussolini ver-strekkende maatregelen tot bezuiniging genomen. Ten einde een sluitende begrooting te krijgen en waar ook de loonen der arbeiders over de geheele linie beduidend zijn verlaagd, heeft de ministerraad besloten ingaande De cember de saiarissen der ambtenaren van rijk en gemeente met 12 tot 35 te ver minderen. Deze ingrijpende bezuiniging heeft ook betrekking op ondernemingen; waarbij de staat indirect is geinteresseerd. Terwyi in Polen de verkiezingen zyn uit gevochten, in figuurlijken zin dau, welke verkiezingen een groote overwinning voor het Pilsoedski blok zijn, hetgeen gezien de wijze waarop deze verkiezingen zijn gemaakt niet te verwonderen .is, is het aantal be haalde zetels van de Pilsoedski aanhangers onvoldoende om een grondwetswijziging langs normalen weg door te zetten. In België is de regeeringscrisis in zooverre opgelost, dat het kabinet Jaspar, na weige ring van koning Albert om het gevraagde is weer bij elkaar en zij rekenen er ditmaal op, in verband met de ziekte van mr. Harkless, hun can- didaat, McCune in het congres te brengen. Nu is geen van ons bijzonder op Rod McCune gesteld; wij hebben destijds al moeite genoeg gehad met hem en zijn volgelingen, maar zij zijn in het voor deel omdat mr. Harkless niet in staat is zich te roeren. „Rod McCune naar het congres," is de leus. Hij is een onbetrouwbare zwendelaar ik hoop, dat miss Sherwood deze scherpe uitdrukking niet al te kwalijk zal nemen en iedereen hoopte reeds, dat de „Herald" hem voor goed het zwijgen had opgelegd. Al weet niemand precies, wat er destijds gebeurde. Hij is echter weer op het oorlogspad. Nu is de vraag; hoe kloppen wij hem. Men werpt ons allerlei beschuldigingen naar het hoofd en het groote publiek schijnt niet te begrijpen, dat de „Herald" ons al lang aan de kaak zou hebben ge steld, wanneer wij inderdaad zoo corrupt waren, als men van ons beweert. Een week geleden kwamen wij al tot de conclusie, dat Kedge Halloway weinig kans maakte; wij zijn den stand van zaken nog eens nagegaan en er is inderdaad niet de minste hoop. Van een en ander is mededeeling gedaan aan mr. Harkless met het verzoek onmiddellijk over te komen. Misschien zou zijn persoonlijke invloed Halloway nog hebben gered, maar een van zijn vrienden beantwoordde ons schrijven met de ont stellende tijding dat mr. Harkless opnieuw is in gestort. In verband daarmede had zijn vriend zich de vrijheid veroorloofd, in overleg met den dokter, onzen brief achter te houden. Men was bang, dat hij uit plichtsgevoel zou gaan, ziek als hij was en noodigde ons uit overleg te plegen met den plaats vervanger van mr. Harkless op de „Herald". (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1