Aanbesteding. I i fi ƒ16.* het aanleggen van electri- sche installaties in diverse woningen van deze ver- eeniging. IEN caes ij de i 17. is. GIMBORM'a fifANOi- WOENSDAG 29 OCTOBER 1930 12E JAARGANG. - N°. 101 VERSLAGEN FEUILLETON. OP EENZAMEN POST. üooy^Vjj ?c° <S) gȧlk i PJ wËÊmM INTEL NAMIDDAG-JAPON leringen moderne tunique model in ïntkraag, zuiver wollen tweedstof, 50 leuk gegarneerd 12.5 Iels in uni, Diverse Japonnen in stof en zijde anafƒ13.-, van 9.50, 12.50, 16.-, 19.-. i hooger 22.50 en hooger HetTechnisch Adviesbureau van de Unie van Waterschapsbonden zal op Dinsdag 28 Octo ber a.s. des morgens 11 uur ten kantore van de E.M.G.O. te Middelharnis aanbesteden in op dracht van de Woningbouwver- eeniging „MIDDELHARNIS" Bestek en teekening zijn te verkrijgen aan het kantoor der E.M.G.O. Inlichtingen worden verstrekt op den dag en de plaats van de aan besteding des voormiddags 9 uur. Het Technisch Adviesbureau van de Unie van Waterschapsbonden Wilhelminastraat 47, HAARLEM. ippij F" Kiamsu Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren Prijs per kwartaal f 1,— Losse nummers 0,07s ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels» elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij «Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Vergadering van den Raad der ge meente Middelharnis op Vrijdag 24 October 1930 des namiddags 2J uur. Afwezig met kennisgeving de heer Struik. Voorzitter burgemeester den Hollander. Nadat de vergadering door den voorzitter met gebed was geopend, werden de notulen der laatste vergadering gelezen en geteekend. Ingekomen stukken: Proces-verbaal van de kasopname bij den gemeente-ontvanger, waaruit bleek dat in kas was overeenkomstig boeken en beschei den een bedrag van 5288.68. Een schrijven van de gemeente Sommels- dtjk, inhoudende een verzoek om de helft in de kosten te betalen van het stroomver bruik der electrische verlichting aan den Langeweg, die aldaar aanmerkelijk is uitge breid en ten behoeve van beide gemeenten is. De voorzittel' deelde mede dat er 3 lan taarns staan op grond van Middelharnis en 12 op Sommelsdijks terrein. Het beheer van dien weg is in handen vanSommelsdijk, op grond van billijkheid echter zou er iets voor te zeggen zijn. De meerderheid van B. en W. meenen echter dat Sommelsdfjk steeds de gasver lichting ook heeft betaald zonder immer gevraagd te hebben om vergoeding. Het college stelde dan ook mitsdien voor alleen die lantaarns te vergoeden, die op eigen terrein staan. Doornbos meende dat geen wijziging in den toestand is gekomen en er dus ook geen reden was wijziging in de regeling te brengen. Koote meende dat de gemeente reeds ƒ100 gaf voor dien weg en dat was voldoende. Besloten werd het voorstel van B. en W. te aanvaarden. Zaatjer merkte echter nog op dat dit uit sluitend gedaan zal worden op grond van billijkheid en nimmer van recht. Verder was ingekomen een rapport van de Rijkscommissie inzake de verkeersmoge- lijkheden op de Zuid-Hollandsche eilanden en de verbindingen met Noord-Brabant. (Het rapport hetgeen wij eenigen tijd geleden bij uittreksels hebben gemeld) De voorzitter zeide dat dit nogal een lijvig deel was, dus het geen mogelijkheid liet het in zfln geheel te lezen ter vergadering. Het zal ter visie worden neergelegd voor de leden van den Raad. Gevraagd wordt adheasie te betuigen aan de voorstellen. Gezien het rapport den leden te onbekend was, werd dit verzoek aangehouden. Van de R. T. M. was een verzoek ingeko men om een billijker regeling van haven geld,daar zij voor de s.s. Middelharnis 700,— en de beurtvaart Bol, die toch ook eiken dag vaart, slechts ƒ70,— moet betalen. Voorzitter zeide dat de heffing precies overeenkomstig de verordening plaats beeft, dus dan de verordening gewijzigd zou moeten worden als men daarin verandering wilde brengen. Van der Meide vond de verordening op dat gebied zeer onbillijk en meende dat de tijd er was deze te wijzigen. Wethouder Vroegindewelj meende dat de BOOTH TARKINGTON. NAAR HET AMERIKAANSCH DOOR HENRI VAN DE WEG. (Geaut. uitgave van ie N. V. Uitgeverij P. D. Bolle. 53) Menigeen was hem komen opzoeken, van rechter Briscoe af, die hem hartelijk begroette tot William Todd toe, die frunnikte aan zijn hoed en, hij moest toch in de stad zijn voor zaken (een doorzichtig leugentje) even langs liep om te zien, of er misschien een boodschap was voor Plattville. Al die hartelijkheid trof den kranke diep. Hij voelde zich zooveel vriendschap onwaardig en be greep niet, waarmede hij die kon hebben verdiend. Meredith had hem kunnen uitleggen, al deed hij het niet, dat het heel weinig verschil zou maken, wat Harkless ook deed; men gedroeg zich zoo tegenover hem, om hetgeen men in hem zag. Zijn gastheer hieip hem na het diner naar boven, waar een kamer voor den patiënt was ingericht. Harkless, zuchtend van moeheid, nam plaats in een fauteuil, terwijl Meredith voor het open ven ster ging zitten om nog wat te rooken en te bab- belen. „Vraag jij je ook niet dikwijls af," begon hij vroolijk, „wat er van al die oude vrienden is ge worden. Zij komen heel anders in de maatschappij terecht dan wij verwachtten, als er tenminste nog verordening zoo gehouden moet worden. Er wordt geen onrecht gedaan, want Bol is toch een vrachtdienst en geen personenboot. Wij mogen ook tegenover de andere mo toren,'als beurtschippers enz. geen onrecht doen. Van der Meide zag gaarne dat de s s. Mid delharnis verlaagd werd, de motoren kunnen zoo blijven. Koese was ook van oordeel dat wijziging noodzakelijk was. B. en W. stelden echter voor op dit ver zoek afwijzend te beschikken. Waartoe werd besloten met 8 tegen 2 stemmen tegen, die van de H.H. Van der Meide en Koese. Van der Meide meende dat men nu mis schien binnenkort het geheele bedrag te missen zal krijgen als de boot in de tram haven blijft en ze laten dan een trammetje loopen op de boot. Slis: Dat zal niet gaan, want het contract van verkoop aan de R.T.M. houdt in dat de boot binnen moet komen. Van de Gemeente Dirksland was een ver zoek ingekomen om bij te dragen in de kosten voor het maken van plan voor een zieken barak. De voorzitter deelde mede dat de wet op de besmettelijke ziekten gewijzigd is en het een plicht zal zijn van alle gemeenten een barak te hebben om de patiënten af te zonderen. De Inspecteur der Volksgezondheid heeft een oplossing gegeven door gezamenlijk een barak te stichten bij het ziekenhuis te Dirks land. Ruw weg zijn de kosten daarvan ge raamd op 20 000. Echter met in de kosten bijdragen voor het plan verbindt men zich tot niets. Vogelaar zeide dat h(j gehoord en gelezen had dat die barak voor slechts 12 personen ingericht zal worden. Spreker meende dat de stichting dan weinig nut zou hebben als slechts 1 patiënt uit elke gemeente opge nomen kon worden. De voorzitter zeide dat dit het advies was van den Inspecteur, dus dan zijn wij er af. Doen wij aan dat voorstel niet mee, dan loopen wij het risico dat wij later gedwon gen zullen worden een eigen barak te stich ten en dat zou oneindig veel meer kosten, dan nu gezamenlijk. Vogelaar zag liever dat eerst nog maar eens wat gewacht werd. Wethouder Vroegindeweij was het met Vogelaar eeDS dat het voor 12 personen geen doel had, w(j hebben daaraan dan niets en stelt voor er voorloopig maar van af te zien. Baten doet zoon gebouw niet en wij moeten het oordeel niet voorloopen. Wij zullen moe ten bezuinigen. Doornbos: Wij zullen eerst eens wachten tot wij moeten dan is het tijd genoeg. De voorzitter bracht een voorstel in stem ming om in de kosten van het plan bij te dragen. Dit werd verworpen met 9 tegen 1 stem, die van den heer Zaaijer. Verder was ingekomen een rapport van Advies Bureau van Unie van Waterschaps bonden inzake den bouw van de U.L.O -School hetwelk wij hier onder laten volgen: Aan het College van Burgemeester eu Wethouders van Middelharnis. Mjjne Heeren. Naar aanleiding van uw opdracht aan ons bureau om een onderzoek in te stellen naar den toestand van de kap van de nieuwge bouwde U.L.O. school te Middelharnis,laten iets van hen terecht komt. Misschien hebben wij hun aanleg destijds wel juist beoordeeld, maar wat wisten wij van de kansen, welke het leven later zou bieden. Daar heb je b.v. Pickel Haynes; wie zou ooit gedacht hebben, dat Pickel zich voor den kop zou schieten, omdat hij bankroet ging. ik geloof niet, dat dit alleen de oorzaak was, er zal wel een vrouw in het spel geweest zijn. Het is immers altijd „cherchez Ia femme!" Wat denk jij van dat geval, John?" Er volgde geen antwoord. De stoel van Harkless stond vlak voor den schoorsteennmantel, waarop tusschen tabakspotten en allerlei curiositeiten een paar portretten waren neergezet. Een van deze toonde het beeld van een meisje, dat iedereen bezoeker scheen aan te kijken, met haar heldere oogen, in welk deel van de kamer men zich ook bevond. „Cherchez la femme," herhaalde Tom, rook wolken uitblazend. „Pickel was een goede kerel, maar hij keek teveel naar de meisjes. Herinner je je. Hij zweeg plotseling en zag, hoe zijn vriend en het portret elkander aankeken. Te laat dacht hij aan zijn voornemen het portret te verwijderen voor Harkless hier binnen kwam. Nu moest het er blij ven, al zou het minder aangenaam zijn voor Harkless haar portret bij zich te houden. Het scheen altijd een hard gelag te moeten zijn voor mannen, die getracht hadden Helen voor zich te winnen, peinsde Tom. Maar er was er toch wel een, meende hij, die niet vergeefs de handen naar haar behoefde uit te strekken. Waarom hield zij niet van John Harkless? Zou ze wel ooit tevreden zijn zoo lang zij niet met een keizer kon trouwen? Hij keek naar Harkless en voelde diep medelijden. Een wij hieronder onze bevindingen dienaan. gaande volgen. Oorspronkelijk zijn in de kap haanhouten (A) aangebracht, welke te licht waren. Ver moedelijk zijn deze bedoeld als trekplaten, doch toen zij hun werkelijken dienst, in dit geval als drukplaten moesten verrichten, bleken zij niet tegen den druk (D) bestand. Het gevolg hiervan was, dat zij krom moesten gaan'staan. De spantbeenten (B) welke binnenwaarts Ingedrukt werden daar zij geen voldoenden weerstand konden bieden, trachtten den vorm te verkrijgen als gestippeld aangegeven. Hier door werden de muurplaten (E) een weinig gelicht. Daar zij echter belemmerd werden door de standvinken (C) wrongen zij deze op eenige plaatsen van hun plaats. De uitwijking van de kap is zeer goed te constateeren door de trekbalken, welke vanéén loopen. Eenvoudiger ware geweest, de balkenlaag (P) door te laten loopen. Resumeerende aan het bovenstaande kan als onze meening aangehouden worden, dat de spantbeenen (B) te weinig ondersteuning op diverse plaatsen vinden of te licht zijn voor de lange afstanden, die zij vrij, of nage noeg vrij overspannen. Naderhand is door eenige bouten en een verzwaring van A met de dubbele zwaarte als de bestaande, eenige verbetering verkregen. Tevens ztjn tusschen de spanten verster kingen G aangebracht. Wel zouden wij het juist vinden indien nog eenige versterkingen aangebracht werden, b.v. stroppen op diverse punten en steekhouten. Een en ander heeft tot resultaat gehad, dat thans het dakvlak niet geheel sluitend is en de nok gezien van bovenaf eenige kromming vertoont. Ook hier zijn eenige vorsten gebarsten en afgebrokkeld. Verder merkten wij op, dat verzuimd is kilkepers aan te brengen, waardoor eenige gordingen alleen steun vinden tegen dekil- planken. Gordingsklossen zijn niet aange bracht. Als algemeene opmerking voegen wij nog toe, dat bijna de geheele kap gespijkerd is en niet met de daartoe gebruikelijke en betere houtconstructie in elkaar is gezet. Niet zonder bedenking achten wij de wijze, waarop de schoorsteen door bet dak geleid is. Hij vindt zijn totalen steun tegen 2 latjes van zeer geringe afmeting, welke weer op een der bovengordingen gesteld ztjn. De slapers doen geen dienst, zitten los van den schoorsteen en zouden onmiddellijk be zwijken, indien zij eenigen weerstand moesten bieden, daar zij in hun midden zonder onder steuning gelascht ztjn, welke lasch gespij kerd is. Dat onze bedenkingen hier niet ongegrond zijn moge aangetoond worden, dat de schoor steen, waar hij het muurwerk verlaat, reeds een scheur vertoont. Op niet kostbare wijze is hier verbetering aan te brengen, waar wij op aandringen, temeer waar de kapb(j winddruk eenigszins in werking zal zijn. Het gebouw vertoont op eenige plaatsen scheuren, waaraan thans geen gevaar ver bonden is en welke verdere bijzonderheden ook niet vervat zijn in onze opdracht. Hoogachtend, get. N. BIEZEVELD. De Voorzitter zeide dat door B. en W. onmiddellijk maatregelen zijn genomen toen koortsachtige blos toonde zich op diens wangen de apathie was uit zijn oogen verdwenen, die nu gloeiden als vuur. „Je hebt toch gehoord, hoe Pickel aan zijn eind kwam?" vroeg Meredith. Er volgde geen antwoord; John scheen hem niet te hooren. „Weet je, dat Jerry Haynes zichzelf van kant maakte?" zeide Tom op luiden toon. Het bleef stil in de kamer. Meredith stond op en maakte rumoer met een pook in den ledigen haard, doch zijn metgezel verroerde zich niet en scheen hem niet op te merken. Meredith zette den pook neer en liep de kamer uit, zijn vriend overlatend aan het mysterieuse gesprek met de beeltenis op den schoorsteenmantel. Toen hij terugkwam, na in zelfverwijt buiten een sigaret te hebben gerookt, zat Harkless even roer loos te staren naar het portret. Eiken dag gingen zij uit rijden, aanvankelijk in een landauer, maar toen Harkless langzamerhand weer de oude begon te worden, in Toms dagcart, die een lichte, blauwe rookwolk achterliet, waar de beide vrienden passeerden. Doch hoe de jour nalist ook opknapte, Meredith voelde, dat diens lusteloosheid dieper werd. Het vermoeden, dat in de kamer van Harkless, waar het portret alleen heerscher was, de lichamelijke vooruitgang werd tegengehouden door oude herinneringen, werd tot zekerheid. Toen rechter Briscoe een tweede visite bracht in Rouen, riep Tom hem terzijde om op te merken, dat hun vriend niet meer zoo vooruitging als eerst. De oude inan oordeelde ongerust, dat hun vriend zoo verouderde. Meredith hoopte zijn gast was afleiding te be zorgen door hem meer in gezelschap te brengen. bekend werd dat er iets niet in orde was met die school, waardoor het gevaar gere duceerd is. Nu zijn er nog enkele kleine verbeteringen aan te brengen. De gemeenteopzichter heeft echter ver klaard in het college van B. en W. dat door hem de kosten van verbetering aan de ge meente zullen worden terugbetaald. B. en W. hebben alleen laten onderzoeken wat niet volgens het bestek gemaakt was. Slis: Laten wij een commissie benoemen die die school geheel met een deskundige onderzoekt en ook wie in deze de schuldige is. Voorzitter zeide dat het bestek aangeeft dat dubbele trekplaten voor hanebalken ge bruikt hadden moeten worden en er enkele zijn verwerkt. Door den storm die het dak heeft moeten doorstaan, zijn die eenigszins ontwricht. Thans is dit echter reeds afdoende verbeterd, zoodat het gevaar niet meer be staat waar zoo druk over geschreven en gesproken wordt. Vogelaar: Is er reeds een onderzoek ge daan naar de schuldoorzaak? Ben ik goed ingelicht dan is de teekening en het bestek toch ook goedgekeurd door bet Rijksbouw- toezicht. Slis: Het Rijksbouwtoezicht heeft daar niets mee te maken, daar wordt gekeken of de lokalen aan de maat, of er licht- en luchttoevoer voldoende is enzoovoort, doch niet naar den inhoud van bet bestek en teekening tot in de finesses toe. Voorzitter: Men mag toch wel aannemen dat er naar de veiligheid gekeken zal worden? Koese: Is het bestek in zijn geheel nage leefd met den bouw? Voorzitter: Het bestek heeft ook fouten. Koese: Dan zou een geheel volledig onder zoek moeten plaats hebben, ook van het be stek. Dan kan worden uitgemaakt door wie en waar de fouten gemaakt zijn. Doornbos: Ik twijfel er niet aan of de school zal wel volgens bestek en teekening gemaakt zijn. Koote: Met dit voorloopig rapport weten we alleen iets over de kap, want verder strekte de opdracht ook niet, maar zou het geen aanbeveling verdienen, ook eens een materialenkeuring te laten plaats hebben? De Lint: Dan moeten wij echter geen con current van den gemeente-architect tot des kundige nemen, dat is geen eerlijk standpunt. Van der MeideBij de opening van de school was men enthousiast over het gebouw en werd den architect lof toegezwaaid voor zjjn goede werken en aflevering. B. en W., uitmakende het dagelijksch bestuur van de gemeente, had echter niet voorbarig enthou siast moeten zijn bij die opening, zjj hadden eerst eens moeten toezien wat daar gedaan was. Een leek heeft sommige dingen kunnen zien en zij zjjn tijdens den bouw ook aan B. en W. bekend gemaakt door sommige leden van den raad. Den schuldige kan ik niet uitspreken, doch men dient die maat regelen te nemen, die tot den schuldige leiden zullen en ook of er frauduleus, door onkunde of door corruptie het werk zoo afgeleverd is. Laat een commissie in samen werking met een adviseur het gebouw van onder tot boven nagaan en zien of alles conform is zooals het behoort. Ook behoort een materiaalonderzoek plaats te hebben. Ik hoop dat alles goed mag uitkomen, dan is het ook goed voor allen. Voorzitter: U kunt toch zeker niet van B. en W. verwachten dat die zoo vakkundig Hij noodigde kennissen uit: een paar jong verloofde paartjes, voor wie het nogal vervelend was, nadat zij zich zooveel van Harkless hadden voorgesteld (het scheen, dat iedereen nieuwsgierig naar hem was), enkele jong getrouwde stelletjes, wier ge sprekken verstrooid waren, aisof de baby die thuis gebleven was, hen geen oogenblik met rust liet; en eenige vrijgezellen, wien het om het even was, waar zij hun sigaartje rookten. Meisjes, even oud onge veer als de gastheer, die met hen was opgegroeid en, als hij, begon over te schieten, brachten nog eenige vroolijkheid in het gezelschap. „Die kinderen, naar wie geen man omkijkt, alsof zij alle huisvrouwelijke deugden missen, brengen hier toch maar de gezelligheid," merkte een weduw naar vertrouwelijk op. „Zij houden er meer gevoel voor humor op na, dan menschen, die verantwoor delijk werk hebben." De jonge dames fladderden om Harkless heen; hoe hij ook protesteerde, hij moest plaats nemen in den makkelijken stoel, waar zij hem omringden met zooveel zorg en hartelijkheid, dat hij er moe van werd. Niemand scheen aan zijn langdurige ongesteldheid te willen denken. Er werd niet over gerept, al snakte iedereen en vooral de dames naar zijn beschrijving van de aanranding, nadat de kranten er zooveel over hadden geschreven. Een der gasten in het bijzonder, een knap meisje met donkere oogen, scheen zich ais zijn verpleegster te willen beschouwen. Zij kwam bij hem zitten en voorkwam zijn wenschen .Hij mocht geen hand uitsteken, al kon hij best voor zichzelf zorgen; zij koesterde hem als een ouderloos vogeltje. Het gezelschap bleef zitten in de groote serre, toen de schemer viel. Grappen klonken over en weer, behalve uit de hoekjes, waar de jeugdige ver- !ife'i' zijn om een dergelijk bouww«rk te keuren en na te zien, dat kunnen wij niet en kan, zonder onaangenaam te zijn, beslist geen onzer. Slis: Ik heb destijds ook al geklaagd bjj B. en W. dat er aan die school iets niet in orde was. Voorzitter: Men moet echter in deze my niet aanzien alsof ik alles goed wil praten, want er zijn dingen die niet door den beugel kunnen. Zaatjer: Eén ding bevreemdt me in dat rapport, er worden veel klachten in opge somd en de slotzin luidt, dat alles met be trekkelijk geringe kosten is goed temaken. Wanneer ik de opsomming nu zoo naga, dan kan dat met geen geringe kosten afioo- pen. Ik ben er wel voor dat er een commissie van onderzoek komt, dan echter onder de voorwaarde, dat die alle gebouwen en wer ken, zooals ook het gebouw naast bet ge meentehuis, dan bij oplevering controleert met medewerking van den concurrent van den bouwer. Koote: Ik meen dat geen enkel lid van den Raad eenigszins bevoegd is voor een onderzoek. Weth. VroegindeweijIk vind het erg ge makkelijk om de schuld voor een deel op de schouders van B. en W. te schuiven. B. en W. hebben die school bij de opening ge zien en zij was goed, door een storm is die kap iets ontzet. Ik ben er ook niet tegen een commissie te benoemen, maar die heeft evenmin verstand om dat werk te contro leeren als B. en W. Ook de gemeente op zichter stelt het op prijs wanneer een vol ledig onderzoek plaats heeft; en die gaat er ook accoord mee als dit onderzoek plaats heeft door het Tech. Bur. Boom en Biezeveld. Ik vertrouw echter dat een onderzoek van den Rijksbouwmeester voldoende is. Van der Meide: Ik heb destijds B. en W. reeds gewezen op de fouten en die hebben het langs hen heen laten gaan. Het was echter noodig geweest dat zij toezien op de uitvoering. Ik verdenk U echter er niet van datU er eenigfinancieel belang bij kan hebben. Vogelaar: Nog steeds heb ik geen schul dige gehoord. Ik heb wel gehoord dat de eerste teekening van den gemeente opzichter niet is goedgekeurd door het rijksbouwtoe zicht omdat de kap te zwaar is van con structie. Daarna is deze lichter gemaakt en nu zoo uitgevoerd zooals deze op de teekening is goedgekeurd. Koote vroeg of er wel volgens bestek en teekening is uitgevoerd Spreker zeide vernomen te hebben dat zulks niet het geval is. Vogelaar: Ik meen dat het Rijksbouwtoe zicht de eenige is die onpartijdig kan be- oordeelen of het werk en de constructie goed is of niet. Is er volgens het bestek gewerkt dat zij hebben goedgekeurd, dan is de naam van die afdeeling daar tevens mee gemoeid en twijfel ik niet of die zal gaarne het on derzoek komen doen. Daarmee hebben wij tevens de minste kosten. Doornbos: Wanneer het waar is dat de eerste teekening te zwaar was van kapcon structie, dan is dat wel een bewijs dat er van alles goede nota genomen is en er geen vluchtige inzage van de stukken en teeke ning is genomen bij 't Rijksbouwtoezicht, en dus de bestaande constructie niet te licht bevonden. liefden zich achter planten en palmen hadden ge ïnstalleerd. Die maakten zich den tijd het best ten nutte. Van den weg klonken lachende stemmen en achter de struiken en de heg passeerden dames in lichte toiletjes. Zoo nu en dan kwam een student' langs, zijn hond en zijn pijp bij zich, genietend van z'n vacantie. Harkless merkte hen op en bleef voor zich uit zitten staren, weer vervuld van gedachten aan vroeger tijd. De ongeschoolde maar vroolijke stemmen klon ken hem toe, lang nog, nadat de sterren waren gaan fonkelen aan den hemel. „Merk je wel op, hoeveel studenten er hier nog zitten," begon Meredith, toen hij zich voegde bij het groepje, dat zich om Harkless had verzameld. „Wij beginnen zoo langzamerhand aartsvaders te worden." Een piano klonk van de overzijde; Chopin werd gespeeld. „U moogt kiezen," merkte Meredith op, terwijl hij zijn sigaret, die lichtte als een vallende ster, wegwierp, Chopin of wat anders." „Dan kies ik Chopin," antwoordde het meisje, dat zich als gezellin van Harkless had geïnstalleerd. „Ik ben u zeer verplicht, miss Hinsdale," ant woordde hij. „Als gastheer, hen ik verplicht, u een ruime keus te geven, ik kan u in vertrouwen ver teilen, dat binnen tien minuten een meisje en zij speelt zeer goed ons zal bezighouden met uit stekende pianomuziek, terwijl straks een dubbel mannenkwartet van negers enkele koralen zullen zingen." (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1