^OVERFLAKKEE" Stootnwasscherij s, Aan Jonge Moeders !S. (- K HENDRICK HUDSON SIGAREN VERBRUGGE „V00RNE& PUTTEN" Nieuw-Helvoet. Franco verzending door geheel Flakkee. M. SPOON Az. AAMBEIEN. J» DE SALAMANDER WOENSDAG 22 OCTOBER 1930 12E JAARGANG. - N°. 99 OP EENZAMEN POST. PLUIMVEE Land- en Tuinbouw VERSLAGEN I- NS ADVERTENTIE T/'ordt vervolgd.) dik papje en wrijf de vlek er mee in. het drogen en borstel het weg. De moet dan verdwenen zyn. ie tanden hebben. sn eetlepel kalkwater in een glas melk, Èlijks gebruikt, helpt veel om het bederf tanden tegen te houden. Sommige des- ligeu bevelen aan van tijd tot tyd, doch [een geval meer dan eenmaal in de week, tanden te poetsen met zout. Men moet [na den mond extra gaan spoelen. Predikbeurten. Zondag 19 October 1930. Iederlandsch hervormde kerk. Belbarnis, vm. ds. Vlasblom en 's av. dhr. ptter. slsdijk, vm. ds. Dekker en'sav.leeskerk. Island, vm. en 'sav. ds. Van der Wal. cingen, vm. en 'sav. dhr. Overweel. ssant, nam. dhr. Bouman. lendam, vm. en 'sav. dhr. Bouman. Bereede, nam. ds. Polhuijs. dorp, vm. ds. Van Ameide en nm. leeskerk. iwe Tonge, vm. leeskerk en 's av. ds. Dekker. Tonge, vm. leeskerk en 's av. ds. Vlasblom, gensplaat, vm. leeskerk en 's av. ds. van [neide, 'straat, vm. en nm. dhr. Vetter. Bommel, vm.leeskerk en nm. ds. v. Ameide. aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en Jm. leeskerk. evoetsluis, ven- leeskerk en 's av. ds. Timmer. Iwenhoorn, geen dienst. kanje, vm. ds. Priester. Ie, Kerk. Ver. vm. ds. Brinkerink. Ipolders, vm. ds. Los. rtewaal, vm. ds. de Voogd v. d. Straaten. avliet, vm, ds. Moll van Charante. snhoorn, vm. ds. Bons. (H.A PROTESTANTENBOND, melsdijk. (Langeweg) ds. J. N. Pattist(den aag) des avonds 7 uur. [lie, (Kerkstraat) vm. ds Oldeman uit Delft. GEREFORMEERDE KERK. ielbarnis, vm. en 's av. ds. Teerink uit —ïersfoort. lendam, vm. en 'sav. ds. Bouma uit Rijs- Inburg. dorp, vm. en nm. leeskerk. gensplaat. v'm. en 'sav. ds. De Lange. Bommel, vm. en 's av. ds. Schaafsma. J a. 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. De Graaff. evoetsluis, 's av. ds. Westerhuijs. iw-Helvoet, vm. ds. Westerhuijs. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE, i aan 't Haringvliet, vm., nm. en 's av. leesk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN, ielbarnis, 7m. en 's av. leeskerk. [csland, vm. en 's av. ds. De Blois. kingen, vm., en 'sav. leeskerk. dorp, vm. en nam. dhr. Houkorp. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, dorp, vm. ds. Heylkeraa uit Almelo. verkrijgbaar voor winkeliers bij MIDDELHARNIS NIEUW-HELVOET. radicale genezing de hardnekkigste Aambeien kunt u genezen binnen enkele weken. 8 Kipstraat 59, R'dam 8 Niet goed* geld terug. GIMBORN'S |l|ANOl lutfnasu LAAT NIET L03 Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren AdvertBert in „Onze Eilanden" Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 16 regels 1>20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,— per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel, Int, No. 15 Voorstraat Middelharnis. Afschrijvingen. Ziehier een onderwerp waarover reeds héél wat te doen is geweest. Talrijk zijn de gevallen, waarin zaken- meuschen verzuimen een behoorlijke af- schryviug in hunne boeken te verwerken, een verzuim waarvoor wordt geboet met betaling van te veel, niet verschuldigde be lasting en dat over een reeks van jaren. Artikel 10 der wet op de inkomstenbe lasting staat o.a. toe van de onzuivere op brengst van een bedrijf of beroep af te trek ken de afschrijvingen op zaken die voorde uitoefening van het beroep of bedrijf worden gebruikt, mits dit geschiedt volgens goed koopmansgebruik. Als eisch is gesteld dat de zaken in het beroep of bedrijf worden gebruikt; is dit niet het geval, dan is afschrijving dus niet geoorloofd. Een eenvoudig voorbeeld ter toe lichting: Iemand koopt voor geldbelegging een pand, afschry ving is niet toegelaten. Een winkelier daarentegen, die een pand koopt om hierin zijn bedryf uit te oefenen, kan afschrijving De vraag echter is nu, op en tot welk be drag men de verlies- en winstrekening hier voor kan debiteeren, zonder in conflict te komen met de in genoemd wetsartikel ge bezigde uitdrukking „goed koopmansge bruik". De beantwoording dezer vraag is niet zoo eenvoudig ais dat wel lijkt. In de eerste plaats speelt het subjectieve inzicht hier een rol en ten tweede is het de soort van het bedrijf die voor het eeue een grootere afschrijving wettigt dan voor het andere. De afschrijving wordt toegestaan wegens waardeverminde ring van bedrijfsmiddelen voor slijtage in het bedryf, alzoo alleen de technische waarde vermindering komt hier in aanmerking en deze is natuurlijk voor ieder bedrijf niet hotzolfds Op de vraag op welk bedrag afschrijving mag plaats hebben, meen ik ten antwoord te moeten geven, dat hiervoor alleen de aan schaffingswaarde in aanmerking komt. Deze meening vindt steun in het Arrest van den Hoogen Raad d.d. 22 Januari 1930. Hier betrof het een geval, waarbij de Raad van Beroep besliste, dat de afschrijving (het gold hier gebouwen) moest worden berekend naar de verkoopwaarde. Tegen deze beschikking werd cassatie aan- geteekend, met het gevolg dat de Hooge Raad overwegende, dat afschrijving op be drijfsmiddelen strekt tot instandhouding van het in een bedrijf gestoken kapitaal, besliste, dat de afschrijving op gebouwen, die voor de uitoefening van een bedryf worden ge bruikt moet worden berekend, niet naar de verkoopwaarde of naar de kosten van her bouw, maar naar de aanschaffingswaarde. Bij de aanvaarding van die aanschaffings waarde is echter voorzichtigheid geboden. Als voorbeeld, waarin recht op afschrijving bestond, haalde ik aan een winkelier, die een pand kocht ter uitoefening van een bedryf. Stel dat het pand 20.000,— kost, dan ver tegenwoordigt deze kostprijs niet alleen het pand (den opbouw) maar even zoo goed den grond waarop het pand gebouwd is en aan gezien veilig aan te nemen is, dat achter uitgang van den grond ten gevolge van de uitoefening van het bedrijf uitgesloten is, kan de afschrijving zich redelijkerwijs ook niet rfc FEUILLETON. BOOTH TARKINGTON. NAAR HET AMERIKAANSCH DOOR HENRI VAN DE WEG. (iGeautuitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 51) XV Verwikkelingen. tot dat bedrag uitstrekken. Men zal dus, wil men niet in conflict met den fiscus komen, de aankoopsom voor het pand inclusief den grond besteed, moeten splitsen. Ook by afschrijving op auto's door zaken- menschen voor bedrijf en privé gebruikt zal men zich voor een dergelijke splitsing «plaatst zien. Onder de bij artikel 10 der wet der Inkom stenbelasting bedoelde voor afschry ving in aanmerking komende zaken, behoort voorts ook de goodwill. Dat hieraan heel dikwyls niet de minste aandacht wordt geschonken, is mij uit de praktijk gebleken. Menigeen heeft alleen hierdoor zeker meer aan belasting betaald dan het bedrag waarvoor hy minstens 10 jaar lang zyn zaak door een deskundige had kunnen laten administreeren. Goodwill dan, komt altijd voor afschrijving in aanmerking. Volgens de gegeven juris prudentie gaat de bestaande goodwill te niet en is daar tegenover niet als winst een nieuw gekweekte goodwill te stellen. Wanneer iemand bij overname eener zaak 10 000 goodwill betaalt en hij schrijft hierop ieder jaar Vio of 1000,— af, dan zal dus wan neer de waarde der zaak na enkele jaren grooter is geworden, niet geredeneerd kun nen worden, dat de afschrijving niet kan worden toegestaan, omdat van achteruitgang van de goodwil niet blykt. Neen, de good will, zoo zegt de Hooge Raad, verdwijnt steeds. De meerwaarde der zaak of ook wel de waarde der zaak na geheele afschrijving op den goodwill is een andere in den loop der jaren gekweekte, niet voor de belasting als winst in aanmerking komende goodwill. Als belangrijk op gebied van afschrijving is ook te vermelden dat de Raad van Be roep voor Directe Belastingen te Rotterdam de opvatting huldigt dat in het tuindersbe- drijf op broeiramen zoogenaamd „platglasr" toch ook een bedrijfsobject zijnde, niet mag worden afgeschreven. De Raad van Beroep meent, dat door het geregelde onderhoud, waarvan de kosten als onkosten of onderhoud in uitgaaf kuDnen worden gebracht, deze ramen geen technische waardevermindering ondergaan Ten aaDzien van de warenhuizen, waterinstallaties, rails en schuren blijft m.i. afschrijving nog steeds geoorloofd. Veel zou hieraan nog toegevoegd kunnen worden, doch voor ditmaal genoeg. Ik hoop dat by lezing van 't bovenstaande, het nut en voordeel er een goede administratie op na te houden opvalt. Men beschouwe het voor een flinke administratie uitgegeven geld nimmer als weggegooid of als een over bodige luxe. John Harkless en Tom Meredith waren aan de universiteit altijd vrienden geweest, waren lid van dezelfde club, woonden op dezelfde kamers, be schouwden elkanders kleeren en geld steeds als gemeenschappelijk bezit; zij hadden de triomfen in den athelieken strijd gedeeld, soms elkaar, en niet dan na de grootste inspanning, overwonnen; deze mannen, die in hun jeugd samen ploeterden voor het examen, die de meest hopelooze vraagstukken samen hadden verwerkt, om ze dired: na het exa men weer te vergetendie hadden gezongen, ge worsteld, gedanst en pret gemaakt gedurende de vier meest onbezorgde jaren van hun leven, zou den, als ze elkander onder normale omstandig heden weer hadden ontmoet, waarschijnlijk niet zoo zacht voor elkaar zijn geweest. Want onder mannen pleegt vriendelijkheid zich te uiten in een Iiefkoozing, die den vorm heeft van een stevigen klap of in een woord, dat klinkt als een scheld- Voeding (der hoenders in t bijzonder). Verder gaande met ons schrijven van vorige week, zullen wij nu de vertering eens bekijken en zien wat er alzoo met de ver schillende stoffen uit de voedermiddelen geschiedt. De voedermiddelen bestaan uit: wateren droge stof. Alle voedermiddelen bevatten een zeker procent water. Dat zou men zoo niet zeggen. Vooral niet als de voedermid delen nogal droog zyn. Mais, gerst, rogge, tarwe enz. kortom alle zaden bevatten per 100 K.G. ongeveer van 13—16 K.G. water. Het groen wat wij den kippen geven bevat per 100 K.G. vaak 80 K.G. en nog meer. Vleescbmeel en vischmeel nog altijd ruim 10 K.G. Voedermiddelen die veel water be vatten zijn nogal aan bederf onderhevig. Daarom moeten wij al het voer zoo droog mogelijk bewaren. Want droog meel trekt altijd water aan. En water geeft bederf. De droge stof bestaat uit verschillende bestanddeelen. Wy zullen alleen de voor naamste noemen: suiker, zetmeel, ruw vezel, vet, eiwit, en amiden en verder zouten. Suiker, ruwvezel, vet en zetmeel scheren we over één kam. Want ze bestaan alle uit dezelfde scheikundige stoffen. In het lichaam kunnen ze elkaar dus vervangen. De ééne doet wel iets meer dan de andere, maar hun dienst is dezelfde: warmte (kracht) voort brengen en vet aanzetten. Eiwit en amiden zijn de namen van twee stoffen, maar in hun aard zijn ze gelijk. Eiwit is een samenstel van amiden waaruit dus volgt, dat de ami den brokstukken van eiwit zijn. Eiwit dient vooral voor de vorming van vleescb, been, het voortbrengen van eieren, melk, enz. De veeren van een kip bestaan uit een eiwit soort. De zouten dienen voor den opbouw van het beenderstelsel (half), voor de vorming van de schaal om een ei en verder voor tal van andere functies in het lichaam, die lang alle nog niet bestudeerd zijn, maar waarvan we wel weten dat ze zeer belangrijk zijn. Met zouten bedoelen we niet alleen gewoon keukenzout, dat is er maar één uit de duizenden. Ik zal hier eens eenige zouten opnoemen, dan kan men zich beter een idee vormen over wat zouten zijn: chilisalpeter, kalksalpeter, superfosfaat, slakkenmeel, mer gel, marmer, soda, fosforzure voederkalk, kalizouten, patentkali, broomkali, kalium permanganaat (door drinkwater voor kippen), ijzervitriool (ook door drinkwater), gips, eischaal, beenderen (uitgekookte), enz. enz. Wat geschiedt er nu bjj de vertering? De kip eet haar voedsel op (graan, meel, wormen, groen, enz.) en slikt dit meteen door, want kauwen kan ze het toch niet. ze mist de tanden. Hoogstens verkleint ze het in zooverre als het niet in eens door de keel kan. Door de slokdarm komt het voedsel in de krop, waar het begint te weeken, waar de vertering dus al inzet. Daarna gaat het naar de maag, de kliermaag. Deze is klein en velen, die meermalen een kip slachten hebben deze nog nooit opgemerkt. De grootte is die van een groote eikel. Hierin scheiden zich sterke sappen af en zenden het voedsel dan verder naar de spiermaag. Dit is die vuistgroote roode bal, die door iedereen de maag genoemd wordt. Hier begint de ver maling. De sterke spierwanden komen in beweging en geholpen door de ingeslikte steentjes, stukjes glas, enz. wordt het voedsel gemalen tot een fijne brtj, waar de spijs verteringssappen geducht op kunnen inwer ken. Na deze bewerking komt het voedsel in de darmen, waar de vertering verder voortgaat. Een kip is in het bezit van twee blinde darmen. De onverteerbare rest ver laat als vaste mest het lichaam. De verschillende voedselbestanddeelen zijn bij die lange reis flink onder handen geno men. Zetmeel is omgezet in suiker, eiwit naam. Tom Meredith had zich onmogelijk naast John op de knieën kunnen werpen en hem „ouwe jongen" noemen, als deze niet zoo machteloos en zwaar gewond was geweest. Op zekeren dag, toen men meende, dat de patiënt sliep, de zuster rustig naast hem zat, was Meredith binnen geslopen en bij het bed gaan zitten, Een van de oogen van Harkless was niet langer ver bonden en toen Tom binnenkwam was dit oog ge sloten. Langzamerhand echter werd Meredith zich bewust, dat het onverbonden oog met een uit drukking van niet-begijpen om zich heen staarde toch, voor een oogenblik, droeg het een uitdruk king van verwonderd weten. John wist, dat zijn oude vriend Tom Meredith op het oogenblik bij hem zat, in een houding zelfs, of hij dat reeds heel wat keeren had gedaan. Maar was deze zwaar gebouwde man, elegant gekleed, dezelfde, als die slanke jon gen, wiens dik blond haarachter hem aan wapperde als hij bij een honderd meter wedstrijd in volle vaart de eindstreep passeerde? De tijd had zijn gestalte dan wel verongelijkt. Want zeven jaar, in de geschiedenis een periode nagenoeg van geen belang, is van groote beteekenis voor dengene, wiens eerste jeugd voorbij gaat en die in den strijd om het bestaan merkt, dat hij in geen enkel opzicht buitengewoon is, terwijl het leven hem niets bespaart. Waarschijnlijk had Harkless zich tijdens zijn verblijf in Carlow "nooit ingedacht, in hoeveel tijd zij elkander niet hadden gezien, als thans, nu z'n vroegere studiemakker naast zijn bed zat. Wat kunnen menschen elkander ontgroeien, vooral tus- sehen hun drie en twintigste en dertigste jaar. Men kan op lateren leeftijd weer praten over den tijd van vroeger om verwonderd tot de conclusie te is gesplitst evenals vet. Alle stoffen zyn zoo eenigszins mogelijk geschikt gemaakt voor opname in het bloed. Het bloed bevindt zich in de maag- en darmwanden en neemt gretig alle verteerde stoffen op. Wy merken dus nu wel, dat er aan die voeding heel wat vast zit. Als het dier het niet verteren, oplossen kan, heeft het geen waarde. En er zijn verschillende stoffen, die wel zetmeel, eiwit of vet en zouten bevatten, maar die niet verteerbaar zijn. Door ver schillende bewerkingen kan het voedsel zoo'n verandering hebben ondergaan, dat het veel minder oplosbaar is geworden. Vischmeel, vleeschmeel, lynmeel, grondnotenmeel, enz., verdragen geen groote hitte of ze veranderen ten ongunste. Daarom wordt aanmengen van ochtendvoer met kokend water dan ook af geraden. Daarom moet de droging van visch meel, enz. dan ook met de grootste zorg geschieden en daarom heeft de ééne firma ook zulk beter voer dan de andere. En daar om kost by den één een zak vischmeel vijf tien gulden en by den ander vijf en twintig. Ik merk wei, dat ik op geen stukken na in dit artikeltje de verdere voeding kan af maken. Daarom volgende maal de rest. ^eem Wybei-{f Wybert vervangt het gorgel- drankje. Wybert beschermt U tegen verkoudheid en infectie Daarom dagelijks Wybert l FLAKKEESCHË BOERENBOND. Navolgend adres is verzonden: Aan Zijne Excellentie den Minister van StaatMinister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw 's Gravenhage. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen: Het Hoofdbestuur van den Flakkeeschen Boerenbond, goedgekeurd bij Koninklijke Besluiten laatst van 24 December 1924, No. 24; kwam gisteren in vergadering bij een, om te bespreken en zoo mogelijk te beslissen, over de verder te volgen gedrags lijn, ter zake den vrijen invoer van rundvee en varkens, in verband met het gevaar van besmetting met tongblaar, nu er een groote voorraad afvalproducten van de suikerpeen aanwezig is, waarop hij Uwe Excellentie reeds wees in zijn adres van 12 Mei 1930; dat Flakkee den geheelen zomer een uit zonderingspositie innam, en thans nog in neemt, en volgens de verklaring van den heer Inspecteur van het Veeartsenljkuudige Staatstoezicht te Rotterdam; welke zoo vriendelijk was deze vergadering bij te wo nen, den uitslag van de hier toegepaste isolatie uitmuntend geslaagd noemde; dat in de maanden October en November komen, dat men spreekt in een andere taal. Doch deze studiemakkers waren niet van elkander ver vreemd. Tom Meredith bleek, ondanks zijn masker van dikte, dezelfde .Helen had gelijk, Tom was niets vergeten. „Daar heb je waarendig die ouwe paardendief,' mompelde John ontroerd. „Loop naar de weerga," was het prompte ant woord van Meredith. Toen hij langzamerhand herstelde hadden zij lange gesprekken samen. Dan weer lag Harkless voor het venster te genieten van de frissche lucht, terwijl Meredith correspondentie voor hem be antwoordde of de kranten voorlas. Er was slechts één ding, dat de herstellende zelf wou lezen, dat hij bestudeerde tot zijn onverbonden oog door ver moeidheid dwong tot rust nemen: „de Carlow Herald". De eerste brief, welken Tom hem las, was van Fisbee en deed mededeeling van het feit, dat aan de redactie een nieuwe kracht was toegevoegd. Fisbee schreef, dat hij en de anderen zich niet in staat hadden gevoeld de krant te redigeeren, wat de directeur zelf zou hebben geconstateerd uit de eerste nummers, onmiddellijk na zijn ongeval. Daarom hadden zij gaarne het aanbod aangenomen van een jonginensch, nog familie van Fisbee en een handig journalist, toen deze zich bereid verklaarde tijdelijk de „Herald" te leiden. Er volgde een brief van Parker, waarin deze vertelde, dat het familie lid van Fisbee een wonder bleek te zijn, dat de „Herald" vooruit deed vliegen. Hij hoopte, dat mr. Harkless geen bezwaar zou hebben tegen hun in wanhoop genomen besluit. Als zij hem niet had den benoemd, had men het uitgeven 'moeten staken. Harkless, een en al verbazing over de omstandig heid, dat Fisbee nog familie scheen te hebben, dic teerde een hartclijken en dankbaren brief aan zijn medewerkers en ontving weldra een getypt ant woord, ietwat moeilijk te lezen tengevolge van de vele tikfouten en de correcties. Het schrijven was onderteekend „H. Fisbee" in een stoer, mannelijk handschrift, dat moest toebehooren aan iemand, die overliep van ondernemingslust en spieren. John bromde en kreunde over de artikelen van de „Herald" gedurende de eerste veertien dagen van zijn ziekte. De krant onder leiding van H. Fis bee bracht hem echter zoo nu en dan in verbazing. Hij voelde, uit hetgeen hij zag, dat de redactie in goede handen berustte en al begreep hij van tijd tot tijd niet, waarom sommige dwaasheden niet waren vermeden, toch kon hij de zaak overlaten. Zoodra de kwestie van het salaris van H. Fisbee was geregeld en de uitgave van het blad verzekerd, werd hij rustiger. H. Fisbee mocht een excentrieke kerel zijn, hij kende blijkbaar zijn vak en wist vol doende van andere dingen. Een serie artikelen over de olievelden van Carlow brachten er Harkless toe aandeelen te nemen in de maatschappij van mr. Watts, terwijl de koers zeer laag was. Eenigen tijd later waren er twee bronnen aangeboord, die even wel geen behoorlijk resultaat opleverden. H. Fisbee zette onmiddellijk in een artikel, dat onleesbaar was door technische bijzonderheden uiteen, dat de derde bron olie moest opleveren. Nu de Hereld hem geen zorgen meer baarde, begon Harkless apatisch te worden. Hij had geen lust terug te gaan naar Plattville. De eenzaamheid zou weer van alle kanten op hem aanvallen; de herinnering aan het eentonige werk, dat zou wach- Als het huidje van uw kindje stukgaat of smet, geneest het dan met Purol en houdt 't bovendien altijd zooveel mogelijk droog met Purolpoeder. Beide artikelen bf) Apoth. en Drogisten. (Adv.) de leden hun benoodigde rundvee en biggen aankoopen, hetwelk thans zeker eenigzins minder zal zyn als vorige jaren in verband met de geldschaarschte, om het ontroerende woord „armoede" voor tal van onze leden niet te noemen, doch zeker altoos minder dan 5000 k 6000 stuks, welke cy'fers door een lid der Staten Generaal aan U we Excel lentie als vermoedelijke behoefte zijn geschat dat verschillende voorstellen zyn bespro ken, en allerlei mogelijkheden van minder gevaarlijken aard by invoer aan de hand werden gedaan door onzen heer Inspecteur, terwijl na uitvoerige bespreking met alge meens stemmen werd besloten tot Uwe Excellentie het verzoek te richten om Uw besluit van 16 Mei 1930 No. 648, Afd, 3, met ingang van den 15 November 1930 te willen intrekken, en van af dien datum den vryen invoer naar het eiland Goeree en Overflakkee mogelyk te maken. Redenen waarom het zich tot Uwe Excel lentie wendt met het eerbiedig verzoek het verbod van invoer van runderen en andere herkauwende dieren en varkens met ingang van den 15 November 1930 wei te willen intrekken. 'tWelk doende enz. Het Bestuur voornoemd, De Secretaris, De Voorzitter, (w.g.) A. W. Keijzer. (w.g.) G. C. v. Schouwe». Oude Tonge 18 October 1930. Herkingen Verslag van de op 17 October 1930 gehouden vergadering van den Baad der gemeente Herkingen. Te 10 uur wordt de vergadering door den Voorzitter geopend met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering door den secretaris worden gelezen. Na mededeeling van de ingekomen stukken worden herbenoemd de leden van de Com missie tot wering van schoolverzuim. Eervol ontslag wordt verleend aan den schooischoon- houder en den lantaarnopsteker wegens op heffing dier betrekkingen. Goedkeuring wordt verleend aan de begrooting van het Vleesch- keuringsbedryf over 1931. Vastgesteld wordt een wijziging in de algemeene politieveror dening. Medewerking wordt verleend aan een verzoek van de Herv.schoolvereeniging voor nieuwe schoolkachels. De bezoldiging van den len en 2en assistent-machinist der motor- spuit op respectievelijk 25,— en 15,—. De woninghuur van het schoolhoofd wordt verminderd met 100,— en gebracht op 300,— 's jaars. Voor de nieuwe motorspuit een nieuw brandspuithuisje te bouwen. Be- enst omt het ilyk 'por in- cht, lere de ene icht aar- zar, iter teer irs- flpt 3 te ?an de- nes eer wie T. Jhr. Cui- dn. >n. i. op ille eld f. Dor :en a. ten en gedaan moest worden, wanneer hij terug keerde, deed hem huiveren. Van tijd tot tijd werd deze apathie verdrongen door een gevoel van doods angst. Dan doorleefde hij de woeste vechtpartij. 's Nachts zag hij de groteske maskers van de „Wit kappen" voor zich. Hij voelde hun slagen en drukte^ 6 F met zijn hand tegen de wond, welke de kogel v Bob Scillett had gemaakt. o VriiHflö" Al werd de pijn minder, zijn gestadige be+ JU"S boezemde hem weinig belangstelling in 1 O innerde zich hoe hij als jongen, hers/O ÏULI 2 /O een zware ziekte, alles even mooi h zoodra hij wat begon op te knansMaaii^HM^HMB waren de wolken geweest e: de zon. Nu kende hij dat herstel voor een vergis?-' niet rustig de gelegen* ~dhw?ng?nn*anier in net kantoor en jaren te d^ Hij zou als een andf betooveren een paradi taan tot had hen> zij nietr Wat h.- zij eetiSWtliS} dien 1 'hechtingen GRATf om I x viriciteits-Maatschappij aar het ziekenhuis, •cht tegen de „Wit- ^•v- i

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1