AWIPI UniliH/FR Grootst speciaal Bedden. SCHOLTENs Zelfrijzend Bakmeel en Gustardpoeder n Let vooral op dit adres. Fa. J. B. SCHOLTEN, Amsterdam Tramweg Maatschappij DERDE BLAD. DE SALAMANDER EP Demonstratie Cakebakken [ittelijk het elharnis—Rotterdam v.v. No. 93 1 October 1930 Aan den vooravond van de Mitento. D HET G AANGEWEZEN BLAD flfANOL MIMOSA-DROPPELS, Bijzondere Attracties Fa. W. BOEKHOVEN Zn. Axminster-, Bouclé- en Tapis Beige Karpetten. Telefoon 243 SOMMELSDIJK Adverteeren doet koopen. In Stand 28 en 29 exposeeren wij ons met de nieuwste soorten Bakpannen VERTEGENWOORDIGER A. TAALE, Grossier, Middelharnis ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 1 OCTOBER 1930. 9 er 1930 wordt de dienst gewijzigd. Vrijdag 3 October a.s. verkrijgbaar 3pij en bij de conducteurs en agenten. De Directeur, IR. A. J. KUIPER. 't Is nog druk in het gebouw nabij het tram station waar de Middenstandsvereeniging haar tentoonstelling heeft georganiseerd. Het be stuur loopt druk gesticuleerend heen en weer en tracht de laatste hand aan het werk zoo goed mogelijk te doen zijn. Het bestuur heeft dag en nacht gewerkt, vooral het aagelijksch bestuur. Niemand dan zij kunnen weten wat het beteekent een dergelijken opzet tot een goed einde te brengen, zonder veel ellende over honderd en één ding. Enfin ze zijn er gekomen, en het resultaat is goed, is uitstekend. De standhouders zijn nog wat aan het rom melen: de een ruimt den rompslomp van pak- materiaal op, een ander slaat de laatste hand aan het stofvrij maken van zijn bivak, want dit is steeds een groote plaag bij dat werk, en zoodoende is en blijft er leven in de brouwerij dat is te doen gebruikelijk. Toch geeft het aanzien ons een ruimen blik van den opbouw der stands en wat deze nijvere winkeliers, meest in samenwerking met hun leveranciers hebben gepresteerd. We zullen ze gevoegelijk allen de revue laten passeeren. We willen daarmede niet alles ver tellen wat er te zien is, en zij of hij die meer wil weten, wachten de standhouders volgaarne op in de eerstkomende dagen. Stand 1. Daar exposeert de Wijnhandel Van den Heuvel uit Rotterdan zijn diverse soorten wijnen. De Fa. L. Bund-Zaaijer als hoofdvertegenwoordiger zal de bezoekers volgaarne in zijn ruime aardige stand ont vangen. Stand 2 en 3. De Fa. K. Witvliet exposeert in samenwerking met Heemaf de electro- motoren fabrieken te Hengelo en Philips te Eindhoven. Heemaf fabriceert verschillende motoren, vjaarvan de S.K.A. motor de voornaamste is. Deze motor wordt gemaakt voor een kracht prestatie van r/j tot 3000 P.K., deze laatste zijn geleverd aan de Staatsmijnen in Limburg. Deze motor heeft slechts een handel voor het aan- en afzetten. Het oudere type met den sleepring daarentegen vereischt heel wat meer bediening daar die 6 handelingen voor aanzet en 3 voor afzet vereischt. Ook exposeert Heemaf een motor die abso luut geheel waterdicht is; bij het proefdraaien heeft men deze 14 dagen onder water laten werken. Heemaf een der vooraanstaande Electromotoren fabriek heeft ook geleverd de motoren aan de staatsspoor voor het traject AmsterdamRotterdam. Het is een fraaie ruime stand die, geheel doorschijnend verlicht, aller belangstelling zal hebben. 4. Onze winkelier J. van der Sluijs expo seert in dezen stand uitsluitend met de Hero- producten. Het is een mooie flinke stand, die een vroolijk aanzien geeft door de keurige etiketten welke de bussen van de Hero-con- serven omvatten. Hij toont een ruime collectie groenten en fruit. 5. De Handel Mij. R. S. Stokvis te Rotter dam toont een collectie radio toestellen en luidsprekers voor haar agent den heer W. Knöps. Door dezen stand zal de tentoonstel ling mede worden opgeluisterd. 6. De Firma E. Hartogs Zn. geeft een stand van Gero zilver producten. 7. De heer G. Bergman, de reclame-advi seur van de tentoonstelling, toont een exposi tie van lampen, door hem zelf vervaardigd. Het is een nette afgewerkte stand, die door de fleurige gebatikte zijden en perka kappen zeker aller belangstelling zal hebben. 8. in dezen stand van de Firma W. Boek hoven te Sommelsdijk wordt een collectie doo- zen luxe post geëxposeerd, die door zijn ver scheiden collectie eenig genoemd mag worden. 910. Het Electrotechnisch Bureau Cen traal te Sommelsdijk, een zaak van de ge zamenlijke smeden uit West-Flakkee, vraagt door zijn omvang direct aller aandacht. De stand is keurig netjes en geeft een goed over zicht van wat zooal op het electrisch gebied te doen is. Speciaal vragen de sihipompen daar de aandacht. 11. K. Th. Ie Comte heeft een stand waarin de sanitaire artikelen, als W.C., badkuipen, waschbakken enz. Ook op het gebied van electrische apparaten geeft deze stand wat goeds te zien. De stand over het geheel is zeer correct afgewerkt en verdient zeker ieders aandacht. 12. De fotograaf Rotsma exposeert diverse merken fototoestellen en veel eigen werk. Voor den amateur een schat van artikelen. Ook voor het fotografeeren bij electrisch licht. 1314. Onze meubelhandelaar C. J. Camp- fens geeft een stand van luxe meubelen als mede een demonstratie-afdeeling van Hoover stofzuiger. De stofzuiger met het klop-, veeg en zuigvermogen. Men zal u de voordeelen uiteen kunnen zetten. 15. De N.V. Vis van Heemst komt ditmaal met een collectie maatwerk uit eigen atelier. De stand, ruim en in frissche kleuren afge werkt, geeft een goeden indruk. 16 en 18. De sigarenhandelaar Verbrugge heeft twee standen voor twee verschillende merken sigaren. Hofnar en Graaf Egbert. De stands zijn niet groot, doch het artikel ver eischt niet veel ruimte en toch zijn ze smaak vol ingericht. H.H. rookers aandacht zullen ze ongetwijfeld hebben. 17. Een stand van Oude Bols, waarvan de firma Kolff vertegenwoordiger is. 19 geeft een stand van het bekende Matoni- water. Eenvoudig doch degelijk. 19n. Daar exposeert de firma Wed. C. Kolff Zn. verschillende merken wijnen en likeuren, terwijl in stand 20 de distilleerderij Bol Dunlop haar pro duct ten toon stelt. Eveneens is daarvoor de Fa. Kolff je adres. 21. Het meubelmagazijn Wijnhoff Kroos geeft een goeden degelijken stand van zijn artikelen. 22. P. H. Boekhoven exposeert een aantal drukwerken, waaruit te zien valt wat met een voudig materiaal toch nog te doen is. 24. Daar exposeeren de twee grootste groentenhandelaren Van der Sluijs te Middel- harnis en Groenendijk uit Sommelsdijk een sorteering fruit, die de bezoekers tot water tanden zullen brengen. 25. De boekhandelaar L. Vroegindeweij brengt een collectie schrijfbehoeften en verder wat tot zijn vak behoort. Een mooie stand, waarin voor ieder iets aanwezig zal zijn. 26. Een stand van het Handelsbureau Uilenhoed te Haarlem, die de showroom heeft in het kantoor van de E.M.G.O. Dit is een expositie speciaal ingericht voor de demon stratie en verkoop van uitsluitend electrische apparaten, als stofzuigers enz. Een stand die ruim en tot in de puntjes verzorgd is. Aller aandacht zal hierop zeker zijn geconcentreerd. Men treft er verschillende fabrikaten aan, als A. E. G., Protos, Inventum, Ritsema enz. Alles zal door vakkundigen worden gedemon streerd en de verkoop kan geschieden over dien handelaar waar ge van plan zijt, die appa raten te koopen. Niemand verzuime hier zijn kennis te verrijken. 27. Daar toont de Fa. C. Esselink u een prachtcoilectie Eterniet etnaille platen. Dit is iets nieuws. Een schitterend geheel. Werkelijk, deze stand, van het materiaal zelf opgetrok ken, is iets bijzonders. 28. De Firma Scholten uit Amsterdam heeft een stand van Zelfrijzend bakmeel en aanverwante artikelen. Gezien die stand niet af is, kunnen we daar weinig van zeggen. 31. Het technisch adviesbureau Boom Biezeveld geeft een mooien stand, die ons te zien geeft een maquette van een polder gemaal werkelijk electrisch zal malen. Verder teekeningen op allerlei gebied. 32. De Bond van Bedrijfsautohouders, ge vestigd te Den Haag, heeft een reclamestand. Zij duidt daarin aan wat het aan contanten kost met een auto, belast met I J ton aan vracht op de verschillende vereii van de eilandengroepen rondom ons. Wij raden ieder aan, neem van deze stand goede nota en geef U op als lid van B.B.N. Daarmee doet ge een goed werk en de B.B.N. doet goed werk voor U. De electromotoren, welke wij zagen op de stand van het Electr. Bur. „Centraal", zijn van het alom bekende fabrikaat „Electro- motorenfabriek „Dordt", in het kort E-M-F „Dordt". Het meest viel ons op de uiterst degelijke uitvoering en de robuste drupwaterdichte bouw van deze machines. Alle motoren bleken te zijn uitgevoerd met een kortsluitrotor van zeer bijzondere con structie, die het mogelijk maakt in veelal alle bedrijven deze E-M-F motoren te kiezen, waar andere fabrikaten dikwijls een sleepringmotor vereischen. Het groote aanloopkoppel en de lage aan- loopstroom, gevoegd bij de mechanische verdere voordeelen maken dezen motor tot een ideale aandrijving voor de verschillende machines in den landbouw. Ook voor de klein-industrie, die een be- drijfszekeren motor vereischt, welke uiterst'ge makkelijk kan worden bediend en daaren boven een zeer zuinig stroomverbruiker blijkt te zijn, is de E-M-F motor op zijn plaats. Ook in electrische apparaten is een goede collectie aanwezig. De theeschenkerij van O. de Wiljes, ver tegenwoordiger A. Taaie, bevindt zich achter het gebouw. Van vorige tentoonstellingen weten we dat het Wiljes kopje thee toch maar lekker is. Profiteer er dan nu ook van en voortaan geregeld. De N.V. E.M.G.O. heeft daar ook een appartement. Het is een geheel complete Oud- Hollandsche keuken. Het ziet er werkelijk ge zellig en praktisch uit. Hier zullen kook- en bakdemonstraties worden gehouden, waarvan - de producten in de theeschenkerij genuttigd zullen worden. I Iedere huisvrouw geve haar oogen den kost. Daar is veel te leeren en te aanschouwen wat voor allen nog onbekend zal zijn. De E.M.G.O, f heeft met dezen reusachtigen stand een attrac- 1 tie op zich zelf gebracht, die allen zullen weten te waardeeren. j Buiten de tentoonstellingsgebouwen staat I nog een stand van Insulite materiaal van de j Firma Esselink. Dit is een vochtwerend bouw materiaal wat aller aandacht vraagt. Van uit voering is het een keurig idee. I Natuurlijk is er nog veel meer te zien, doch gezien onzen tijd en den stand van zaken op de Mitento, terwijl wij dit schrijven, moeten wij eindigen. j Wij wekken ieder op: Ga er heen! Gaat zien wat de Mitento U biedt. U zult er werkelijk horena genomen en in de lucht geslingerd. K. kwam zoodanig te vallen, dat hij zijn rechterarm brak en eenige ribben kneusde. H(j is ter verpleging in een ziekenhuis op genomen. geen spijt van hebben. Door een stier op de horens genomen. NIEUWER-AMSTEL, 29 Sept. - Heden morgen is de veehoudersknecht K. te Bui- tenveldert, toen hij een stier, die losgebroken was, vast wilde zetten, door het dier op de BOERDERIJ MET VEE EN OOGST IN VLAMMEN OPGEGAAN. ROERMOND, 27 Sept. - Te Kessel (L; is de boerderij van den landbouwer J. Poels tot den grond afgebrand. Een gedeelte van den inboedel kon nog worden geredde schuur met den geheelen oogst ging in vlammen op De brandweer moest zich beperken tot het nat houden van een aangrenzende boerderij, welke dan ook kon worden behouden. Dertien varkens kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. ZWERFSTER IN EEN VAART. OUD-BEIJERLAND, 27September. - Toen eenige havenarbeiders van Hekelingen zich dezer dagen 's morgens vroeg per rijwiel naar hun werk begaven, vernamen zij in de vaart aan den Hekelingschen weg eenig gerucht. Bij onderzoek vonden zjj een vrouw, die uit geput en verkleumd van koude niet in staat bleek zichzelf op den kant te werken. Het bleek de 64-jarige zwerfster A. IJ.uit Rotterdam te zijn. INBRAKEN TE ENSCHEDE. In totaal 14 personen in arrest. Als gevolg van het voortgezet onderzoek door de politie naar de dievenbende, die hier den laatsten tijd in verschillende magazijnen haar slag heeft geslagen zijn er thans thans in totaal aangehouden 14 personen, van wie 6 ter beschikking der Justitie zijn gesteld. Een deel hunner pleegde de inbraken terwijl de anderen zich belastten met den verkoop der gestolen goederen in verschil lende plaatsen van Twente. Tot nu toe kon den in beslag genomen worden: 41 paar schoenen, 19 colbert-costumes,6winterjassen 3 regenjassen en 3 pantalons. Door eenige van de daders is ook bekend, dat zij hebben ingebroken in een sigarenkiosk te Enschede en in het kantoor van een metaalhandelaar te Lonneker. RUSSISCHE ARBEIDERS OVER HUN EETHUIZEN. Weinig aanlokkelijk beeld. Een door het centraal comité der Russische communistische partij ingestelde commissie heeft onlangs een inspectietocht gehouden door de eethuizen en de z.g. fabriekskeukens te Moskou en daaromtrent rapport uitgebracht. Aan dit rapport, dat door de Moskousche „Prawda" (van 23 September j.l.) is gepubli ceerd, ontleenen wij het volgende resumé: „Bij het ingestelde onderzoek is gebleken, dat de gemeenschappelijke voeding van de ar beiders ten eenenmale onbevredigd is. Be halve het feit, dat er voor de arbeiders en hun gezinnen te weinigeethuizen zijn, springt voorts vooral in het oog, dat er ondanks de thans bij ons heerschende scherpe levensmiddelen crisis, zoo nonchalant met de voorraden wordt omgesprongen. In de fabriekskeuken no. 2 werd door de commissie geconstateeru, dat een reeks van waren lag te verrotten. De ther- mosflesschen en spoelmachines bevinden zich in een verwaarloosden toestand. In plaats dat de opgeslagen waren gesorteerd zijn, ligt alles door elkaar, zooals haringen, appelen, aard appelen en boter. Ondanks het tekort aan keukengerei laat men de potten en pannen over den grond slingeren, hetgeen het onbruik baar worden verhaast. In de fabriekskeuken no. 1 is het voorgekomen, dat in een der ther- mosflesschen, waarin voedsel naar bouwvak arbeiders werd gezonden, door iemand een muis was geworpen. Ook in het eethuis voor kinderen, waarover alle bladen zoo geroepen hebben, is geconsta teera, dat de porties voedsel kleiner zijn dan is voorgeschreven. Een uer meest ernstige wantoestanden is voorts nog, dat er vooral in de eethuizen bij de fabrieken eindelooze files wachtenden zijn. Gemiddeld verliest de arbeider een uur tijds voor hij zijn maal kan krijgen. Daarbij moet er op worden gewezen, dat in de meeste ge vallen de kwaliteit van het maal al zeer slecht is." Het rapport besluit dan met te verklaren, dat er geen waakzaam oog en geen verantwoor delijke hana is, waaraoor verandering in den toestand komt en dat de partij-vakvereeniging en andere openbare organisaties een lijdelijk houuing aannemen wat ue gemeenschappelijke voeding der arbeiders betreft. Pak aan. Er worden meer zaken tot stand ge bracht door activiteit dan door talent. De grootste vjjand van activiteit is sleur. Menu van de week. Woensdag: Vermicellisoep, koud vleesch, sperciboontjes, komkommer, kabinetpudding. Donderdag: Garnalen schelp, roastbeef, postelein, fruit. Vrjjdag: Gebakken visch, salade, galatine- puddiDg met slagroom. Zaterdag: Spinazie met harde eieren. Varkenscarbonade, flensjes. Zondag: Huzarensalade, groentesoep,jonge haantjes met vruchtencompöte, kalfsoesters met doperwten, fruit. Maandag: Groentesoep, ragout met r(jst, broodpudding. Dinsdag: Vermicellisoep, varkensfrican deau, jonge worteltjes, appelmoes. Makreel koken. 4 a 6 makreeleo, kokend water, zout, azijn. Bereiding. De vlsch schoonmaken en een uurtje in water met zout en azijn laten staan om het vleesch van de visch vaster te maken. De visch daarna gaar koken in ruim ko kend water met zout ongeveer 5 a 8 minuten en presenteeren met gesmolten boter of met een Holiandsche saus. ADVERTENTIÈN H.H. Jagers! Voor de komende Hazenjacht Heb ik reeds Patronen met veel kracht. Aanbevelend, C. DE M.OOIJ - OUDDORP. eiMBORN'S KUHTASTA LAAT NIET LOS Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren BREUKBANDEN J_ alle soorten met en zonderveer I GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMIDIE f 2,25 per flacon. INJECTIE f 1per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Niet goed, geld terug. Kipstraat 59, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtpillen, een Gulden per flacon van 80 pillen. Iin Stand No. 8 van de TE SOMMELSDIJK Dit is een prijsverlaging als nog nimmer geëvenaard. GEHEEL FLAKKEE kan hiervan proiiteeren. Geweldige prijsverlaging van een groote partij Buitengewoon voordeelige Wollen- en Cocosloopers. DEKENS wollen en geslikte dekens, zeer goedkoop. BEDDEN 2 persoons Bedstel, gevuld met prima kapok f 27.50 LEDIKANTEN extra koopjes. OVERGORDIJNEN zoowel afgepast als van stuk, zeer goedkoop. Vraagt onze nieuwe vloerbedekking I 1.09 per ei. 183 c.M. breed. Voor nauwelijks 113.— een kamer belegd. Zie tijdens de Lichtweek onze Etalage. IIÏULIIIIU IV ÜU en Tapijtmagazijn BROUWERSGRACHT 288

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 9