1TOGI Tandarts BU1JS VICTORIA-WATER iter worden Wasch Uw haar. Vraag! ons Advertentie-tarief iel EERSTE BLAD is verfowlsd MOFLAAN Middeïhamis. ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1930 12E JAARGANG. - N°. 78 FEUILLETON. ZWART OP WIT. Land- en Tuinbouw OP EENZAMEN POST. Dat maakt me altyd naar. Of 't pas de eerste is geweest, 't Laat me als Ijs zoo koud. Omdat, als weer de laatste komt, Ik steeds weer overhoud. Het leven is 'n stap naar 't graf En daarom snap ik niet, Dat er nog altijd menschen zijn, En ik geloof beslist, Dat ik wel heel gauw dood zal gaaD, Want ik ben... Pes-si-mist. De Optimist: Ik neem het leven zoo het is, Het is al kort genoeg, Van zorgen trek ik me niets aan, Ik zing al 's ochtends vroeg. Ik heb geen gelden op de bank En ook niets in m'n kast, Men kan mij bestelen en Van familie heb ik geen last. Als 't pas de eerste is geweest, Dan rammel ik met geld, Maar als 't naar de laatste loopt Dan heb ik 't gauw geteld. „De tering naar de nering, man" Prent ik me dan maar in; Of 't de eerste of de laatste is Ik hou steeds goeie zin. En word ik eenmaal stram en oud Dat is mijn grootste wensch Dan hoop ik nbg als nu te zijn: Een in-tevreden mensch. DE OVERSTROOMINGEN IN JAPAN. TOKIO, 3 Aug. Bij de overstroomingen In Japan kwamen in Osaka 10.000 huizen inder water te staan, te Tokio 4000 en in Cotton 3000. De schade, aan den oogst toe gebracht, is zeer groot. Het water in de Tone ibii Tokio is 6| M gestegen en vele buiten- rijken worden bedreigd. MOORDENDE HITTE IN N.-APRIKA. PARIJS, 3 Aug. Naar de bladen ver beuren is het in het Westelijk deel van de Bahara en de aangrenzende deelen van Ma rokko buitengemeen heet. Vele hitte slacht offers zijn te betreuren, m van Voorstraat Sommels- dijk naar iiiiimiiiiiihjMTi'iwiiiimri'/'wji „lk zag steeds een vooruitgang door Sana/ogen. die zich duidelijk uitte in 'n frissche gelaats kleur. verbetering van den eetlust en een zich krachtiger Dr. W 0NGMONT. Arts te Meppel. uwstofïen zijn noodig en, zenuwen, - alles moet de verzwakte reservekracht opgebouwd worden. ge die stoffen toevoert, hoe iet herstel kan plaats vinden. w herstel bespoedigen mers, dat Sanatogen juist toevoert - phosphor en welke de lichaamskrachten cern nieuw opbouwen en En de zwakste zieke zal gemakkelijk verdragen. ten tijd zal Sanatogen U e gezondheid teruggeven. iwsterkend Voedsel. ken en Drogisterijen vanaf 1,p. bus 1,20 0,20 tf Prijs per kwartaal f 1,— Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels Elke regel meer Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f ltper plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. W eek-revue. Binnenland. In verband met de Nederlandache week op de tentoonstelling te Antwerpen, heeft een Nederlandsch eskader onder commando van vice-admiraal Quant een bezoek aan de Scheldestad gebracht. Onze marinemannen zyn daar zeer hartelijk ontvangen, hebben zich met ware doodsverachting door een aaneensluitende reeks van diners en bals geslagen, waarbij over en weer zeer harte lijke woorden werden gewisseld. Laat over 't algemeen de Belgische pers zich waardeerend uit over dit bezoek der Nederlkndsche marine, 1' Echo d' Anvers acht het noodig nog eens met den giftbeker te moeten loopen. Dit in 't Fransch geredi geerde blad schrfjft o.a.: Wanneer wij 1930 herdenken, dan staat ons natuurlp voor oogen, welke flinke davering wy onze vrien den uit het Noorden hebben bezorgd. Zij denken er ook nog aan; zij kunnen ze nog niet verteerd krijgen. Die muiterij, zooals zy het noemen, hebben ze ons nooit ver geven. En de twee volkeren, ook na een eeuw van zoogezegde vriendschappelijke be trekkingen, zijn er ver vanaf elkander te verstaan. Het gaat niet tussehen Hollanders en Belgen en het zal nooit gaan. En dit niet omdat zekere belangen ons van elkander zouden gescheiden houden. Het is uitslui tend een kwestie van gevoel. Wij kunnen elkaar niet luchten. Voor ons hebben ze koppen om er op te trommelen. Daarna volgen nog een reeks schimpscheu ten van 't zelfde kaliber en gehalte aan ons adres, 't Heeft ons verwonderd dat die man niet van woede gestikt is. In de vuurwerkfabriek van de firma A. J. Kat aan de Haarlemmervaart te Leiden heeft weer een ontploffing plaats gehad, waar door de 30-j. vuurwerkmaker Schouten om het leven is gekomen. Het slachtoffer stond onder een steenen afdak hulzen met bus kruit te vullen, toen er door nog onopge helderde oorzaak een ontploffing plaats had, waardoor hij zoodanige wonden opliep, dat hij kort na ztjn overbrenging naar St.-Elisa- bethziekenhuis is overleden. Aan deze vuur werkfabriek zijn reeds verschillende doode- ïyke ongelukken voorgekomen. De politie heeft het lijk in beslag genomen en stelt een onderzoek naar de oorzaak der ramp in. Scheen het aanvankelijk dat onze regeering weer doof zou blijven voor den aandrang om een onderzoek te laten instellen naar het bekende mond- en klauwzeermiddel van den heer Van den Berg, daarin valt een gelukkige koerswyziging te bespeuren. De nieuw te benoemen directeur van het nieuwe Staatsveeartsenijkundig onderzoekingsinsti tuut zal een omstandig onderzoek naar de resultaten van het mond- en klauwzeermid del, Matafto, instellen. Buitenland. Terwyi wijin ons kikkerlandje en ook- buiten onze grenzen zuchten over de te over vloedige regens en over te weinig zonneschijn, ja waar zuchten wy eigenlijk niet over, worden de Amerikanen op een dubbele portie zonneschijn en warmte onthaald, zoo erg zelfs, dat de telegrammen melding maken van talrijke sterfgevallen en geweldige scha de aan den te velde staanden oogst. In het byzonder lijdt het Mid-Westen en Zuiden der Vereenigde Staten onder deze hevige hittegolf, welke 17 Juli is ingetreden en die genoemde streken doet blakeren onder een temperatuur van 40 tot 50 graden Celsius. Vanaf 17 Juli is er geen regen gevallen, terwijl de berichten van de meteorologische bureaux ook geen regen doen verwachten. De voorzitter van het Landbouwkundig Genootschap heeft aan president Hoover ge seind, dat hitte en droogte een geweldige catastrophe dreigen te veroorzaken in twee derden van de Vereenigde Staten. Het te velde staande graan is voor een groot deel verdord, de welden zijn kaal gebrand en ten Oosten van de Missiaippi zijn uitgestrekte streken daardoor onbruikbaar geworden voor mensch en dier. In verschillende streken wordt het drinkwater schaarscher en wordt de veestapel ernstig bedreigd, daar men de dieren niet voldoende water kan geven. Naar aanleiding van dezen buitengewonen toestand is aan Hoover verzocht aan den landbouw groote credieten te verleenen, als mede om de transportkosten aanzienlijk te verlagen, teneinde aldus te bevorderen dat de bedreigde veestapel uit. de droge streken naar gunstiger plaatsen vervoerd kan worden, In Amerikaansche landbouwkringen acht men den oogst van vlas, katoen, mais,aard appelen, tabak en fruit in de door droogte geteisterde streken nagenoeg als mislukt en wordt de totale schade van een en ander getaxeerd op 500 millioen dollar. Zelfs indien deze berichten uit Amerika een weinig Amerikaansch zijn aangedikt, een Amerikaansch, weinig nadert zoo on geveer de helft-, dan is het reeds meer dan welletjes en heeft men daar nog meer reden om over de hitte te klagen dan wij over regen en kou. Ook New-York snoept van deze formidabele hittegolf en seint dat er gemiddeld per dag 6 personen wegens de hitte bezwijken en dat de stad per dag door de gevolgen dezer hitte een schade lijdt van 5 millioen per dag. Ook in Europa sty'gt het, helaas niet de thermometer, maar wel de onaangename stemming. Dit bedenkeiyke verschijnsel valt ook op te merken tussehen ons land en Duitschland, als gevolg der in omvang toe nemende boycot-beweging in ons land tegen Duitsche producten, als protest tegen de al te eenzijdige maatregelen van Berlpn om de grens voor Nederlandsche producten te sluiten. Deze beweging heeft in Duitsche indus- trieele kringen hier en daar bezorgdheid ge wekt en zulks komt tot uiting in een adres van den rijksbond van de Duitsche industrie aan de rijksregeering. Het ligt Michel wat zwaar op de maag, dat wij stomme Hol- In zaken heeft men gaarne alles zwart op wit, maar de Nederlandsche huisvrouw houdt er niet van. Haar wasch heelt zij liefst zoo helder moge lijk en daarom gebruikt zij 10 ets. Zeeppoeder .Ozil" van Wigleven, Rotterdam. (Adv.) landers niet zoo suffig ztjn om alles voor goede koek te slikken en men verwijt ons nu, dat wij reeds met deze boycot-beweging zijn begonnen te propagandeeren, voordat nog vaststond, van welken inhoud de hier zoo gevreesde overeenkomsten met Finland zijn en of deze wel in het geheel tot stand komen. De Amsterdamsche correspondent van de N. Berl. Zeitung seinde naar aanleiding van deze heele geschiedenis aan zyn blad, dat Nederland tenslotte zal moeten toegeven, daar het Duitschland meer noodig heeft dan omgekeerd en Duitschland van Nederland een te belangrijke afnemer is, terwyi boven dien, indien er een economische oorlog zou ontstaan, de Nederlandsche transitohandel door Duitsche maatregelen zou kunnen won den bedreigd. Hier komt iets om den hoek kyken wat helaas nog maar al te veel in het inter nationale verkeer in toepassing wordt ge bracht, n.l. het meer steunen op kracht dan op recht. Volgens een bericht in de N. R. Crt. be vatte deze week de Rheinisch Westfalische Tageszeitung een advertentie, waarin tot het openlijk boycotten van Nederlandsche goe deren wordt aangespoord, welke advertentie vermoedeiyk van Duitsche landbouwkringen afkomstig is. Men ziet het, aan dreigementen over en weer mankeert het niet. Gelukkig is er altijd nog een kans dat de overeenkomst met de Finnen, de bekende boteraffaire niet tot stand komt, waardoor automatisch het verder gekibbel zou vervallen. Wat de binnenlandsche politieke toestand in Duitschland betreft, daaromtrent valt weinig te vermelden. Men is nog druk bezig de Duitsche volksparty onder het manteltje der nieuwe Duitsche staatspartij te vangen en de kansen schijnen iets gunstiger. Hoe meer September nadert hoe grooter activi teit, des te talrijker en aanlokkelijker de lonkjes, die de kiezer in ontvangst heeft te nemen. Het Engelsche parlement is op reces gegaan tot 28 October, zoodat de grootere en minder groote goden behoorlijk van hun inspannenden arbeid kunnen uitrusten. De Lord Kanselier las de sluitingsrede voor, waarin de belangrijkste gebeurtenissen der afgeloopen parlementaire periode werden ge releveerd. Eenige dagen voor de sluiting kreeg Sand- ham, een lid van Labour nog een stevige reprimande van den voorzitter van het Lager huis in ontvangst te nemen Sandham had zich verstout op een kiesvergadering te zeg gen, dat verschillende leden van het Lager huis van alle partijen zich hadden laten omkoopen en dat enkelen meer dan eens in kennelijken staat de beraadslagingen hadden gevolgd. Toen hij evenwel gesommeerd werd om zijn ernstige beschuldigingen met bewijzen te staven en namen te noemen, kroop Sand ham met bekwamen spoed in zijn schulp en weigerde verdere inlichtingen. Hierop greep Snowden in, eischte in een motie dat de voorzitter Sandham een berisping zou toe dienen, welke motie met 304 tegen 13 stem men werd aangenomen. Alvorens op reces te gaan heeft de En gelsche regeering het parlement gelukkig gemaakt met een vage schets van een land bouwprogramma, dat den leeiyk in de misère zittende Engelsche boer een riem onder zyn in de schoenen gezakt hart moet steken. Hoofdpunten van dit ontwerp zijn het vast stellen van een standvastigen prys voor de voornaamste producten, de instelling van een invoerraad en voorts het aanmoedigen van de stichting van kleine boerenbedrijven, groentekweekerijen en hoenderparken. Het moet in de bedoeling liggen geschikte wer- keloozen aan een keuterboerdertj te helpen, doch hoe deze menschen zulks met kennis van zaken zouden kunnen drijven, daarom trent wordt niets gezegd. Dit laatste schLjnt op zijn zachtst hopeloos en de Britsche werkeloozen, die indertijd naar Canada zijn gegaan, hebben het er ver van schitterend afgebracht. Overigens is het heel begrijpelijk dat Labour alles tracht om het groeiend werkeloozenleger te doen verminderen, dat deze week waaaschynlljk de 2 millioen zal halen. Een bepaald huisdier dat in angst zit maakt gekke sprongen en Labout zwaait met ztjn landbouwplannen bedenkelijk in protectionistische richting. Het Engelsche blad Daily Herald maakt zich opnieuw ongerust over de Fransch Italiaansche betrekkingen. In een hoofdar tikel bespreekt het blad de troepenconcen traties aan beide zijden van de grens en acht zulks bedenkelijk. De Franschen en Italianen, zegt de Daily Herald, beweren wel dat deze concentraties van troepen uit sluitend als verdedigingsmiddelen beschouwd moeten worden, doch vindt dat hierdoor de angst en het wantrouwen wederkeerig wordt vergroot en het denkbeeld van een nieuwen oorlog wordt versterkt. BOOTH TARKINGTON. NAAR HET AMERIKAANSCH DOOR HENRI VAN DE WEG. Geautuitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 30) „Schei toch uit! Hij is waarschijnlijk thuis en bezig droge kleeren aan te trekken; stel je niet aan als een oude vrouw." Beide mannen gingen de kamer weer binnen en vonden Helen, die zich aan Minnie vastklemde. Zij keek hen snel aan. „Denkt u... zou, wat denkt..." Haar stem trilde zoo, dat zij niet in staat was haar gedachten onder woorden te brengen. De rechter trok haar naar zich toe en streelde haar over het hoofd. Ik denk, dat hij droog en hoog thuis zit, maar hij zal flink nat geworden zijn* dat denk ik. Maak je niet ongerust; hij is heusch in staat op zich zelf te passen. Ga toch zitten Lige- je kunt voorloopig niet weg." Daar was inderdaad geen sprake van. De storm loeide met ongebroken kracht. „Zoo erg is het niet geweest sinds '51 merkte de oude man op. Krakend sloegen groote boomen neer en de donder ratelde oorverdoovend. Ondertusschen deed de rechter lange verhalen over stormen in vroeger tijd. Hij vertelde rustig en blies kringetjes boven zijn hoofd, maar Helen zag, dat een van zijn pantoffels nerveus tikte op hetjkarpet. Zij zat strak voor zich uit te staren, de hand van Minnie vasthoudend en bleeker wordend naarmate langzaam de uren omkropen. Mr. Willetts werd voortdurend meer rusteloos al verzekerde hij de dames, dat er geen reden was om in zorg te zitten over mr. Harklesshij betreurde alleen zijn eigen plichtsverzuimde jongens zouden hem uitlachen, beweerde hij. Maar de verhalen van den rechter werkten niet mede om hem te kal- meeren. Telkens ging hij even voor het venster kijken naar den maalstroom van slagregens en aldoor schoof hij ongemakkelijk heen en weer in zijn stoel. Een paar maal sloeg hij met een uitroep van ongerustheid de handen tegen het hoofd. Toen eindelijk de woedde der elementen een oogenblik scheen te bedaren, verklaarde hij onmiddellijk, dat het tijd voor hem werd om naar de stad terug te keeren; hij had al veel eerder moeten gaan, be toogde hij met nadruk. Verontschuldigend voegde hij eraan toe, dat de journalist op het bureau van de „Herald" natuurlijk nog hard zat te werken; daar was geen twijfel aan! Hij was het volkomen eens rr^t den rechter, maar zou er zich nog even van overtuigen. „Morgenochtend kom ik nog even afscheid nemen van miss Sherwood," beloofde hij. „U komt natuurlijk bij ons terug; het kan uw laat ste bezoek aan Plattville niet zijn geweest," zeide hij. Men leende hem een paraplu en hij stapte naar buiten, wind en regen tegemoet, terwijl zij hem nog een oogenblik aan de deur nakeken. De oude man gaf lachend een boodschap mee voor Harkless. Zij hoorden, hoe zijn voeten vastzogen in de mod der en zagen hem vechten tegen den storm. De kamer van Helen lag op het noorden, juist boven de serre. „Steek de lamp niet aan, Minnie," verzocht hij, zoodra zij boven waren, „ik heb geen licht noodig." Miss Briscoe was de kamer uit- geloopen om lucifers te zoeken; in het donker kwam zij naar haar viendin toe en legde zij vrien delijk haar hand op de oogen van Helen; de hand werd vochtig. Zij trok Helen's hoofd tegen zich aan en trok haar naast zich op het bed. „Lieveling, je moet je niet zoo ongerust maken," troostte ze met moederlijke bezorgdheid; het is heusch niet noodig. Hem overkomt niets, het is toch ook jou schuld niet, meid! Bovendien op een avond als deze, zouden ze in geen geval komen." Helen echter maakte zich los uit de omarming en liep naar het venster, waar zij staan bleef, het gezicht gedrukt tegen de ruiten. Zij had hem laten gaan, zij had hem alleen laten gaan. Geen oogen blik had zij gedacht aan het gevaar, dat hem be dreigde. Krankzinnig was zij geweest om niet te zien,- nergens aan te denken! Alléén had zij hem het gevaar en den storm laten trotseerenWie, beter dan zij, wist hoe wreed die bandieten waren. Zij had den vuurstraal zien flitsen tussehen de bloeien de struiken en dien kogel hooien fluiten, den kogel bestemd voor hem. Nog geen vier en twintig uur geleden was zij naar hem toegesneld hoe kon zij hem dan nu laten gaan, het onbekende tegemoet, omraasd van den orkaan? Maar hoe had zij hem moeten tegenhouden? Hoe, na hetgeen hij had gezegd? Terwijl tranen haar oogen omfloersten, tuurde zij uit in den nacht. De wind was iets gaan liggen, heel weinig echter en de bliksem danste in zijn prachtig spel nog aan alle zijden van den hemel, soms ver af, dan weer verblindend dicht bij; het hemelvuur veegde den nacht weg met zijn lange flitsen van fel wit licht; dan waren de nabij gelegen velden en zelfs bosschen tot op grooten afstand duidelijk te zien. Een vree- selijke straal scheen aarde en hemel te splijten; DE LANDBOUWUITVOER IN DE FLAKKEESCHEN UIEN. Bij de toepassing van de Landbouwuit- voerwet op de uien heeft wel byna niemand meer belang dan onze Flakkeesche land bouwers, want er groeit ongeveer 60 van de totale uien-productie op Flakkee. Zelfs de welstand van ons geheele eiland hangt af van een goed uienjaar en toch wordt dit product altijd behandeld als asschepoes. Zooals bekend mag worden verondersteld, lag het in de bedoeling om de uien reeds dit voorjaar onder controle te stellen, doch om ons onbekende reden is daar niets van gekomen. Nu zou men zoo denken, als men een vol jaar den tijd heeft om de noodige maatregelen te treffen, dat men dan toch eens met Purolzeep. U zult dan zien hoe mooi, zacht en roosvrij uw haar wordt. Purolzeep ls evenab Purol verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten. (Adv) voor de nieuwe campagne 1930 wel gereed zou kunnen zyn, maar daarin vergist men zich. Momenteel gaan onze uien er weer even zoo groen uit als het vorige jaar, wat waar schijnlijk weer een groote prijsdaling ten gevolge zal hebben. Met dat al leeft èn handel èn landbouw in het onzekere, wanneer de controle in werking zal treden. Toch gaan er blijkbaar in de landbouworganisaties stem men op, om te zorgen, dat men bij de in werkingtreding van de controle gereed is. Men gevoelt blykbaar dat het zoo niet langer kan blijven. Er moet iets gebeuren als wy niet van de markten willen verdron gen worden. Wij meenen daarom, dat het niet onverdiensteiyk is, om den Flakkeeschen landbouw eens kennis te geven, welke plan nen er bij de landbouwvereeniging te Oolt- gensplaat zyn. In hun vergadering van 25 Juli j.l. werd n.l. met bynaalgemeene stemmen besloten tot oprichting van een uiensortee- ringbedrijf. Ze hebben reeds de hand gelegd op een daarvoor bij uitstek geschikte loods, terwijl het Dagelijksch Bestuur is gemachtigd tot het treffen van de noodige maatregelen. Het ligt in hun bedoeling om de uien ge sorteerd ten verkoop aan te bieden. Wanneer zy in hun pogen mogen slagen, dan bereiken zij daarmede, dat zij niet meer betalen, dan het sorteeren werkelijk kost; dat het katten met de daaraan verbonden ruzie's komt te vervallen. Het abnormaal lange wachten aan de ver- ladingsplaatsen, wat schatten van geld kost wordt voorkomen. Verder kan men verkoopen als men wil, en wat wel de voornaamste factor is, is het afleveren van een prima gesorteerd product, dat de concurrentie op de wereldmarkt kan doorstaan. Dit komt den naam van onze uien ten goede en bestaat de kans, dat wy bij geringe vraag niet meer worden achter gesteld bij onze concurrenten, zooals dit thans het geval is. Verder ligt het in de bedoeling van Oolt- gensplaat om de uien door middel van de veiling te doen verkoopen. De monsters worden dan ter veiling gezonden en de partij blijft te Ooltgensplaat voor verlading gereed. Het veilen lijkt ons echter alleen mogelijk als er meerdere landbouwvereenigingen tot zelfsorteering overgaan. Wij hopen, dat Oolt gensplaat in zijn streven mag slagen en dat meerdere landbouwvereenigingen dit systeem overwegen en zoo spoedig mogelijk besluiten, om Ooltgensplaat in zijn pogingen terzyde te staan, dit tot heil van den uienverkoojr op Flakkee OBERIAHMSTCIM Opwekkend en gezond natuurlijk Bronwater Het Victoria-Water is reeds meer dan 40 jaar in Nederland ingevoerd en overal verkrijgbaar. Voor huishoudelijk gebruik worden in het bijzonder aanbevolen de heele liter-schroefIlesscheninhoudsprijs 32 cent. Zeer voordeelig en gemakkelijk. (Adv.) felle bliksens volgden, een ontzaglijk geweld deed het huis schudden en de ruiten rinkelen, maar boven het rumoer van den donder hoorde Minnie den gillenden angstkreet van haar vriendin; zij zag haar terugdeinzen van het venster met beide handen tegen het gelaat gedrukt. Minnie sprong op en sloeg de armen om haar heen. „Wat gebeurt er?" „Kijk!" Helen trok haar mee naar het venster. „Als het licht.bij de heg langs de weide. „Wat was er dan? Hoe zag het er uit?" Het weer licht flitste onophoudelijk. Helen trachtte te wijzen, maar zij had geen macht meer over haar arm. „Kijk!" gilde zij. „Ik zie alleen den bliksem," hijgde Minnie. „Bij die heg. Bij die heg in het veld!" „Helen! hoe zag het er uit?" „O!" steunde zij, „Een lange file van wit vreeselijk wit." „Hoe dan?" Minnie keerde zich weer naar het venster en greep haar vriendin woest bij den pols. „Minnie, Minnie! Lange witte gewaden, die voortliepen langs de heg." Helen maakte haar pols vrij en legde beide han den tegen het gezicht van Minnie, deze dwingend naar buiten te kijken. „Je moet het zien je moet het zien!" schreeuwde zij. Zij zouden het niet wagen 1 Zij zouden niet dur ven dacht je datMinnie gilde. „Zij kunnen niet tot hier komen in den storm; zij zouden het niet doen al was het alleen maar om het noodweer. „Wel waarl Als zij zoo iets van plan zijn, geven ze "niet om regen!" Zij barstte los in een hysterische lachbui en Minnie bijna evenzeer van streek greep haai vast. „Zij zouden bang zijn voor een beetje regen; zij zijn bang voor den storm! ha, ha, ha! Ja en ik liet hem gaan ik liet hem weggaan." Dicht tegen elkander aan, de armen om elkaar geslagen, tuurden beide meisjes huiverend naar buiten. „Kijk!" Bij de verste heg, die het noordelijk gedeelte van de weide begrensde, werd iets grijzigs zichtbaar dat flapperde, en even merkbaar werd in de diepe duisternis. „Zag je dat?" Maar Minnie had zich, lachend van opluchting, in een stoel laten vallen. „Beste meid," riep zij, „dat is geen file van wit, dat is de vogelverschrikker van Jones. Dien heb je gezien." „Neen! Neen! Neen! ik zag de anderen ook. Zij liepen er vlak achter. Ik heb het gezien. Toen ik hen den eersten keer zag, waren zij allen vlak bij de heg. Ditmaal zagen wij den Iaatsten man ver- dwijnen. O! En ik liet hem alleen weggaan." j Minnie sprong op en greep haar vast. „Je beeldt het jezelf in; je bent zoo ontzettend zenuwachtig dat is alles. Maak je toch niet ongerust; er is I niets gebeurd. Mr. Harkless ligt allang veilig in zijn bed. Ik heb dien ouden vogelverschrikker zoo dik- wijls gezien. Laat je door dat ding toch niet van streek brengen. Het is heusch niet noodig." (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1