ipirin- eest „OnzeEilanden" •sus te OudeTonge. EERSTE BLAD STER-TABAK :abletten en Influenza oude iek en ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1930 12e JAARGANG. - N°. 76 Week-revue. Hooge Onderscheiding! Voor Heer en. ADVERTENTIE TARIEF. OP EENZAMEN POST. Geeft U op als Abonné. De aardbevingsramp in Italië. Melissant in den polder Diederik ver- iurd tot blootschoof 1933 ten verzoeke an de Erven van willen mejuffr. de wed, br. van Nieuwenhuijzen. Notaris VAN DER SLUYS. WOENSDAG, 6 Augustus 1930 bij Inzet, WOENSDAG, 13 Augustus 1930 bij Afslag ilkens des avonds 7 uur (Zomertijd) in Hotel Spee te Sommelsdijk, van het foon- met winkelhuis, schuur schuurtje n erf aan den Binnenweg te Sommels- jk toebehoorende aan den Heer A. W. orvink te 's-Gravenhage; benevens een uis aan den Oostdijk te Sommelsdijk oor den heer P. van der Bij te Middel- arnis. Notaris VAN BUUREN. jimnmimiuiuiuuiuiuiiuiiiiiniiiuo! nniniiiiuiniiniitmimuM er gelegenheid tot een volledigen aanvangende 1 Sept. a.s. met 2 dagen per week. Inlichtingen en jaar en ouder vóór 15 Aug. a.s. bij 1. DE HAAS VAN DORSSER, ■r Afd. Oost-Flakkee der H. M. v. L. Men lette vooral op den- naam Sanapirin daar deze tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak en vervajschlng. Prijs fl) cn 75 ct Proefb.ul s jen 25 ct. Aeotk. m Drenara deeding is niet duur eert keuze doet uit de modellen t'Jieuwe Modeblad (29e jaargang), maakt van de gratis knip- 1ibladen, of tegen billeken prijs nipt patroon bestelt. verschijnt 2 x per maand, j knlppatronenbladen. Over- jn practische modellen, ÓÓK lingerie, klnderkleedlng, hee- gehaakte kloedlng, nuttige mnnementspryjs bedraagt slechts I per kwartaal, 1.26 franco per bestellen bij de Uitgevers dezer Proefnummer op aanvrage Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 16 regels Elke regel meer Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Binnenland. Begin dezer week is de thuiskomst van den Oceaan vlieger Evert van Dijk opgroot- sche en feestelijke wijze gevierd. Duizenden hadden zich hiervoor naar Schiphol begeven waar van Dijk per K. L, M. toestel arriveerde, begeleid door een vijftal vliegtuigen, militaire van land- en zeemacht en andere. Mede wa ren ter begroeting een groot aantal autori teiten aanwezig, waaronder minister Reymer. Na afloop der huldiging op Schiphol heeft te Amsterdam in Carlton Hotel een feest maal plaats gehad, waarbij van Dijk nog maals van vele kanten voor den volbrachten tocht is gehuldigd. Daarna heeft in zijn woonplaats Wassenaar de derde huldiging plaats gehad, zoodat we waarlijk niet weten wat wel het zwaarste voor van Dijk is ge weest, de tocht over den Oceaan of deze drie opeenvolgende huldigingen. Het drama van Willemstad, de Urbina- klucbt, heeft alvast volgens een dagblad bericht een militair slachtoffer geeischt. In verband met de verwijzing van kapitein Borren naar het Hoog Militair Gerechtshof, zijn ook de luitenants B. en H., die even eens tot het overrompelde garnizoen van Willemstad behoorden, voor een militaire commissie van onderzoek verschenen. Naar aanleiding van dit onderzoek is aan den luitenant H. ongevraagd ontslag gegeven, aldus bedoeld bericht. Blijkens een ingediend wetsontwerp tot wijziging van de wet tot instelling van de Rijkspostspaarbank, zijn eenige ingrijpende wijzigingen te wachten. De hoofdzaak dezer wijzigingen zullen zijn, dat het rentegevend maximum voor de inlagen, dat thans 1200 bedraagt, tot 2500 zal worden verhoogd. Tevens zal de mogelijkheid worden geopend dat te gelegenertijd, de rentevergoeding kan worden opgevoerd tot 3%. Waar per uit. 1929 de reserves der Rijkspostspaarbank het respectabele bedrag van 46 millioen gulden beliepen, wordt het billijk geacht bij verdere stijging van dit fonds een deel van het jaar- lijksch overschot aan te wenden tot verhoo ging der rente. Zulks zal evenwel bij alge- meenen maatregel van bestuur worden vast gesteld, teneinde ongewenschte concurrentie met particuliere instellingen te voorkomen. Volgens een bericht in de N.R.Crt. is Dr. Gerritsen, directeur van de micro-biolo gische afdeeling van het Rijkslandbouw proefstation te Groningen er in geslaagd een procédé uit te werken, waardoor het mogelijk is de pulp der aardappelmeelfabrieken als grondstof te gebruiken voor de bereiding van butyl-alcohol en aceton, twee stoffen die in de chemische industrie op groote schaal worden gebruikt. Het is de bedoeling de fabriekmatige bereiding van butyl-alcohol en aceton volgens het reeds geoctrooieerde procédé spoedig ter hand te nemen. Te Vlaardingen is in een aldaar in de haven liggend Noorsch zeeschip, waarschjjnltjk door het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret, brand ontstaan in de onmiddellijke nabjjheid van het stokerlogies. Twee der stokers die zich door de vlammen via de trap in veiligheid trachtten te brengen, heb ben hierbij zulke ernstige brandwonden op- geloopen, dat zij aan de gevolgen hiervan zijn overleden. De Nederlandsche oorlogsbodem, de krui ser Sumatra, die in Indië eenige maanden in reparatie is geweest, heeft na volbrachten proeftocht eveneens een ernstigen brand aan boord gehad, waardoor ernstige schade is aangericht. Als gevolg hiervan zal de Suma tra opnieuw voor geruimen tjjd in reparatie moeten gaan. Buitenland. De redacteur van het Duitsche tijdschrift „Der Alkohol", orgaan van den Duitschen bond van branders is een buitengewoon ver licht man. Heelemaal in zijn eentje heeft hij ontdekt waaraan het, het tegenwoordige Duitsche volk aan mankeert en dat is waar- c niet weinig. Wat deze verlichte geest schrijft is natuurlijk alleen maar voor Duit- schers bestemd en juist omdat het daar nu niet zoo erg prettig is en naar alle waar schijnlijk nog veel onprettiger zal worden, komt die meneer op een erg gelegen mo ment met zijn geestelijk lampje aandraven. Deze man dan schrijft in zijn gewichtig or gaan o.a „De generatie van voor den oor log at haar eommissiebrood en dronk haar borrel en was gelukkig en kon oorlogeD winnen. De tegenwoordige generatie snoept ijs, eet taartjes en drinkt Bilz-Brause. Dat is heelemaal mis volgens de redacteur van ,Der Alkohol", het heil van Duitschland ligt alleen bij het eten van commissiebrood en het drinken van een borrel. Dit is een verkorte weergave van zijn artikel, waar boven met vetgedrukte letters prjjkt: „Krank zinnige tijd." Inderdaad, we leven in een krankzinnige tijd, in een Europeesch gekkenhuis heeft onze- minister van Buitenlandsche Zaken voor eenige weken tegen een Franschjour- nalist gezegd en dat er dus in de Duitsche afdeeling van dit Europeesche gekkenhuis af en toe rare dingen gebeuren is volstrekt niet abnormaal en zulks heelemaal niet nu er verkiezingen in 't zicht zijn. Wij zuilen overigens die Alkobol-man rustig bjj zijn commissiebrood en zijn glaasje volkskanker laten, de man is geen verdere aandacht waard en het Duitsche volk zal hem even min veel aandacht schenken, omdat het de handen vol heeft aan binnenlandsche herrie, welke zich niet per commissiebrood en per borrel laten genezen. De koning van Siam was ontevreden over de kleur van zijn witten olifant maar niemand wist raad. Een Siameesch matroos die met de Lloyd op Rotterdam had gevaren hoorde van het geval en meldde zich ten paleize. Een telegram en de K.L.M. deden wonderen. Binnen tien dagen was de witte olifant van Siam hagelwit. De matroos kreeg een jaargeld en de Orde met de Zwaarden van den Witten Olifant, welke de koning hem persoonlijk op de borst hechtte. Enkele pakjes zeeppoeder „Ozil" van slechts 10 ct. per pakje waren voldoende gebleken voor het karwei. (Adv.) Zaterdag is de nieuwe door rykspresident Von Hindenburg uitgevaardigde noodver- ordering in het Duitsche staatsblad gepu bliceerd, geteekend behalve door den rjjks- president door den rijkskanselier en door alle rijksministers. In hoofdzaak komt dit vrijwel overeen met de ontwerpen, welke de ontbonden Rijksdag heeft verworpen. Be halve verhooging van de bijdrage voor de werkloozenverzekering met i de op brengst hiervan wordt geschat op 269 mil lioen, worden de volgende nieuwe belastingen aangekondigd en treden onmiddellijk in werking. a. 2£ van personen in openbaren dienst die meer dan 2000 mark verdienen; b. 8 van alle aangeslagenen in de inkom stenbelasting die meer dan 8000 mark ver dienen c. 10 bijslag op de inkomstenbelasting van vrijgezellen. Dit zijn de voornaamste punten en ge- zamelijk zullen de onder a, b en c genoemde 274 millioen opbrengen. Verder wordt uit verhooging der tabaksbelasting 35 millioen verwacht, terwijl, en dit is eigenlijk de grootste verrassing, op de begrooting in totaal 144 millioen bezuinigd zal worden. Ook de leege gemeentekassen worden niet vergeten en zullen via een hoofdelijke om slag en een tijdelijke gemeentelijke bierbe lasting aan inkomsten geholpen worden. Bovendien zal de noodlijdende landbouw ge holpen worden en is de regeering gemach tigd op te treden tegen kartels, die niet willen meewerken aan door de regeering verlangde prijsverlagingen. Heeren die gewoon zijn na het scheren zich even te poederen, maken gaarne gebrnik van Purolpoeder, dat verzachtend en gezond voor de huid is. Prijs 45 ct. per doos en evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. (Adv.) Dat is dus voor alle achter de regeering staande partijen een „Elck wat wils", het geen Diet zoo toevallig is, nu er verkiezin gen in 't zicht zijn en de meeste partijen zich de weelde niet kunnen veroorloven zijne majesteit den keizer te mishagen. Ja, die komende verkiezingen is voor velen een nachtmerrie. De democraten en de Jung- Deutsche Orde zullen het onder een nieuw etiket probeeren en hebben opgericht de Duitsche staatspartij. Alle kopstukken der democratische partij hebben hieraan meege werkt en men hoopt nog altijd ook een deel der Duitsche volkspartij mee te krijgen ter wijl ook nog besprekingen plaats hebben met andere kleine groepjes Ook Dr. Scholz, voorzitter der Duitsche volkspartij is druk in de weer naar nieuwe partij-groepeeringen en heeft uitnoodigingen tot samenwerking in den aanstaanden kiesstrijd gericht tot de groep van Westarp (gedersteerde Duitsch- nationaleD) de volks-conservatieven, de eco nomische partij en de democraten. In Noord-Frankrijk is als gevolg van het verzet in arbeidskringen tegen loonaftrek voor sociale verzekeringen staking uitgebro ken in de metaal- en textiel-industrie. De vrij sterke stijging der broodprijzen in Fran krijk heeft bovendien tot hoogere looneischen FEUILLETON. BOOTH TARKINGTON. NAAR HET AMERIKAANSCH DOOR HENRI VAN DE WEG. (iGeautuitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 28) „Ik heb mij zoo onuitsprekelijk gelukkig gevoeld in uw nabijheid," ging hij voort, „dat ik veel te veel van uw geduld heb gevergd. Ik heb u nu al den heelen dag lastig gevallen en. „Daar is niets van waar," antwoordde zij lang zaam. „Even nadat u vanmiddag waart vertrok ken, kwam ik tot de overtuiging, dat ik hier niet kan blijven. Mijn familie gaat naar het buitenland, naar Dresden en ik moet mee. Dat maakt me ver driet g. Ik moet morgenochtend weg." Schrik over haar woorden scheen hem te ver lammen. Zijn ontsteltenis over haar plotseling vertrek maakte, dat hij zich niet afvroeg, of het haar iets kostte, de vrienden, die zij hier zoo spoedig had verworven, weer te verlaten. Hij stond op en bleef een oogenblik, leunend tegen een boom, voor zich uitstarend. Zij bewoog zich niet. Er volgde een lange stilte. JU was plotseling wakker geworden. Plattville naci hem nieuw toegeschenen; verrukkelijk was het oT f m$?n vertoeven nu werd alles neerge- !i li juZag yoor zich dezelfde eenzame jaren, als achter hem lagen. De gedachte aan het plein, zijn stoffig bureau, de stoffige Main Street, zooals hij die morgen weer zien zou, deden hem walgen. Vandaag was alles even mooi geweest. Hij had zich bereid gevoeld zijn leven lang in deze omgeving te blijven. Een dwaze droom bleek het te zijn. Nu hij wakker werd, was alles weg. Het werd hem, als zou hij omkomen van honger en dorst en hij schold zich zelf uit voor een hystericus, niet in staat te blijven ploeteren, omdat een meisje hem teleur stelde. Ver in het westen klonk gerommel van den donder. Koelte dreef aan en een groote wolk kroop tusschen de maan en de roerloos wachtende aarde. Donker werd het. De man en het meisje bleven zwijgend staan. Zij waren als twee eenzame wach ten aan den oever van de beek, die ongezien voort- murmelde aan hun voeten. Zoo nu en dan vlamde het weerlicht rood op. De donderbui dreef dreigend naderbijkiller werd het, nu de wind begon op te steken. „Ik ging liever niet," zeide zij ten laatste met ontroerde stem, „ik had willen blijven, maar hij zij wilden het niet daarom kan het niet." „Had u dan willen blijven?" vroeg hij gejaagd, zonder zich om te keeren »Ja." „In Rouen bedoelt u?" „In Plattville." „In Plattville?" H' keerde zich nu om en keek haar stom verbaasd aan. „Ja, hadt u geen baantje voor mij bij de „He rald?" Zij kwam een paar passen naar hem toe. „Ik had, als u een beetje hielp wel voor mij zelf kunnen zorgen ik heb iets geleerd van de journalistiek; ik weet zeker, dat ik mijn salaris waard zou zij aanleiding gegeven en heeft uitbreiding der staking in de hand gewerkt. De textiel- en metaal-industrie in de omgeving van Rö'ssel en Rouaan liggen geheel stil en ook de ar beiders uit de bouwvakken en de tramcon ducteurs hebben zich by de beweging aan gesloten. In totaal bedraagt het aantal stakers een 100.000 en is er tot heden nog niet de minste toenadering tusschen partijen te be speuren. De communisten zijn geweldig actief en trachten natuurlijk in troebel water te visschen en volgens een telegram uit Para's heeft de Communistische Internatio nale aan al haar agenten opdracht verstrekt tot eiken prys verdere stakingen uit te lok ken en om de arbeiders tot straatdemon straties op te hitsen. Ernstige rampen hebben Italië geteisterd. In Zuid-Italië heeft een aardbeving ernstige verwoestingen aangericht, waarbö in totaal ruim 2000 personen zijn gedood en eenige duizenden zijn gewond. De materieele schade kan men nog niet geheel overzien, doch is eveneens enorm. Troepen zijn nog steeds bezig te zoeken naar slachtoffers onder de puinhoopen en uitgebreide maatregelen zijn getroffen om de zwaargetroffen bevolking te hulp te komen. In Noord Italië heeft een cycloon heel wat schade aangericht, waarbij 12menschen zijn omgekomen. Vrijwel de geheele beneden Povlakte heeft geleden van overstroomingen, waardoor aan de te velde staande gewassen groote schade is toegebracht. Daarnaast zijn verschillende huizen ingestort en is de brug in Tazza, een brug van 400 M. lengte, door den stroom meegesleurd. Weinig hoopvol voor de Italianen is verder nog de uitspraak van een bekend Duitsch vul- canoloog, dat te eeniger tijd de Vesuvius een nieuwe ernstige uitbarsting zal verooraken. De toestand in Egypte is nog altijd even dreigend. Daar koning Foead geweigerd heeft het parlement bijeen te doen komen, heeft de Wafd het langs anderen weg geprobeerd. Nataas pasja en de zijnen hebben nu een voudig in hun clublokaal een bijeenkomst gehouden en toen een motie van wantrouwen tegen de regeering aangenomen. Natuurlijk heeft zulks alleen demonstratieve waarde. Wat meer dan demonstratieve waarde heeft is het eveneens in hun clublokaal aange kondigde non-coöperation. Dit program stelt in de eerste plaats vast, dat bet huidige kabinet niet het recht heeft belasting te innen, omdat het onconstutioneel is en het Egyptische volk wordt derhalve uitgenoodigd de betaling van alle belasting te weigeren, zoolang dit kabinet aan 't bewind is. De door de regeering ingestelde censuur belet dat Egyptische bladen dit program publiceeren, doch vrij spoedig zal het zijn uitwerking doen gevoelen. Voor de Egypti sche schatkist zou zulks fataal kunnen wor den, want de bodem is dermate dun bedekt, dat er zijn inkomsten geen voldoende gelden beschikbaar z(jn om de troepen, de laatste steunpaal der regeering, te voldoen. Zonder geld geen Zwitsers, dat gaat in Egypte ook op. INGEZONDEN MEDEDEELING. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii geweest. Wij hadden er een dagblad van kunnen maken." Hij zocht tevergeefs naar iets van spot in haar stem; haar woorden schenen ernstig gemeend. Zij scheen te willen, dat hij haar woorden letterlijk zou opnemen. „Ik begrijp u niet," zuchtte hij, „ik weet niet, wat u bedoelt." „Ik bedoel, dat ik hier wil blijven; dat ik hier moet blijven. Intuïtief voel ik, dat het mijn plicht zou zijn maar ik kan niet en dat maakt mij onge lukkig. Daarom stelde ik mij zoo aan." „Uw intuitie?" „Ik begrijp best, dat u geen wijs kunt worden uit me." „Ik begrijp slechts één ding. U gaat morgen weg en ik zal u nooit terugzien." De duisternis was intens geworden nu. Ze kon den elkander niet meer zien maar elk weerlicht deed hem voor een oogenblik haar aanschouwen. Zij stond half afgewend, de hand aan haar wang; haar oogen, hij had het opgemerkt, waren omfloerst van tranen en haar hand beefde. In vroolijke stem ming was zij onweerstaanbaar, maar nu dit ge heimzinnige verdriet over haar kwam, waarvan hij de oorzaak niet kon gissen, werd zij hem als een godin. Zoo rijk en lief, dat alles wat zijn leven had vermooid, plotseling waardeloos scheen te worden. Hij was niet in staat een woord uit te brengen, zoozeer overweldigde hem het besef haar te ver liezen. Hij probeerde te spreken, grapjes te maken. Een groote regendroppel viel op zijn hand; geen van beiden merkte de verandering van het weer op. Zij bleven staan, terwijl de nacht als een gordijn zich sloot tusschen hen. Ziet gij het verschil tus schen den rooker van en dengene, die zich dat genot ontzegt? Ook hierin ligt voor U een sterk mo tief om voortaan uitslui tend Ster-tabak te rooken. Hoe de wetenschap er over denkt. .Wij vulkanologen weten, dat de Vesuvius aan den vooravond van een uitbarsting staat, zooals in de Wereldgeschiedenis nog nooit is voorgekomen up „Wanneer men vanuit Napels over Salerno en de Straat van Valva naar Melfi reist, heeft men bijna twee dagen noodig om over de Apenynen te trekken. Na een langen, moeilijken tocht bereikt men eindelek de kam dezer bergreeks. Van hieruit heeft men het gezicht op de Hoogvlakte van Apulie. De keten der Apenijnen wordt besloten door den top van de Volture". Aldus schryft de beroemde Italiaansche vulkanoloog Luigi Palmieri in een rapport aan de „Koninklyke Italiaansche Academie voor Wetenschappen" te Napels over de groote aardbeving, die in 1851 de geheele streek bij de Monte Volture teisterde. Op de zelfde plaats heeft zich nu deze nieuwe, zware aardschokken-catastrophe afgespeeld, die, zooals de berichten melden, reeds ver scheidene duizenden menschen het leven heeft gekost! Dezelfde landschappen zijn ook thans verwoest, zoodat men goede reden heeft, om aan te nemen, dat het hier om „Kunt u mij dan niet zeggen, waarom u hier had willen blijven," fluisterde hij ten slotte moeilijk. „Nu niet. Maar ik weet, dat u mij gelijk zoudtt geven, als ik bleef," riep zij impulsief. „Ik weet het zeker, als u mijn beweegreden wist, maar die kan ik niet mededeelen. Ik moet morgenochtend vertrekken." „Ik zou u altijd gelijk geven," antwoordde hij vast, „altijd!" Hij boog zich over de bank, greep naar zijn hoed en zette dien op. „Kom," noodigde hij vriendelijk, „wij moeten gaan." Zij bleef roerloos staan, langer dan een minuut; toen zonder een woord te zeggen, volgde zij hem naar huis. Hij liep op haar toe, de handen uit gestoken, om te weten, waar zij was en zijn vingers beroerden haar mouw. Zoo, samen en zwijgend, vonden zij het tuinpaadje, dat zich flauw af- teekende tegen den grond. In den boomgaard raakte hij opnieuw haar mouw aan en geleidde hij haar. Toen zij acher het huis kwamen, trok zij haar arm terug. In één adem alsof het slechts een enkel woord was, stootte zij uit: „Wilt u niet zeggen, waarom u weggaat? Het is nog niet laat, waarom wilt u nu reeds heengaan, terwijl wij elkander toch niet meer zullen ont moeten." „God helpe me," barstte hij los, zijn lang inge houden hartstocht niet langer bedwingend. Be grijpt u dan niet, dat ik wegga, omdat ik net niet kan verdragen afscheid te moeten nemen? Ik hoopte te kunnen gaan, zonder het te zeggen! Ik moet alleen zijn. Alleen met mezelf om me reken schap te geven van de werkelijkheid; ik moet op passen geen dwaas van mezelf te maken maar ik ben al druk bezig. Elk oogenblik dat ik nog bij u ben, zal het mij moeilijker maken, wanneer ik u niet meer zie. Ik zou uw stem willen hooren, maar het is dwaasheid, want in mijn eenzaamheid zal die stem mij martelen. Ik zal die telkens weer hooren, eiken keer als ik uw gezicht voor mij zie, zooals ik uw stem heb gehoord en uw gezicht heb gezien, die lange jaren door, sinds ik u ont moetté, een kind nog, in Winter Harbor. Een tijd lang had ik vergeten; ik dacht, dat mijn droomen zich een meisje hadden geschapen, maar u bent het geweest, u altijd! De eerste keer, dat ik u zag, hoe vluchtig ook, heeft zijn sporen nagelaten. U kent mij nu vier en twintig uur en bent niet in staat te beseffen, waarom ik zoo spreek. Als ik u jaren lang had gekend en op u gewacht had en recht had~om te spreken.maar wat kan ik aan bieden? Ik zou niet eens voor u kunnen zorgen. Er is geen enkele verontschuldiging, voor wat ik zeg! Of ja toch!" Een bliksemstraal deed haar gestalte zichtbaar worden. Zij stond met den rug naar hem toe, achteruit gedeinsd. „Ik begrijp, dat u blij bent, dat dit ons laatste gesprek zal zijn; ik had het mezelf kunnen bespa ren. Ik heb geprobeerd me niet dwaas aan te stellen in uw oogen." Hij deed een stap zijwaarts; zijn hoed viel af. „God helpe me," zeide hij, „maar wat zal de toekomst moeilijk zijn." De wind wakkerde aan. Kreuenend kwamen de valgen over de vlakte; de regen begon te vallen in stroomen. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1