n vergrootingen RAAD EHANDEL" te Amersfoort DELHARNIS - Tel. 69 TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN Zonnebrand NGEN" iEVERZEKERING 5 - UTRECHT ir gestelde ver- er beschaamd. akkundig FLAKKEE op vaktentoonstellingen ENS, No. 70 12 Juli 1930 Plaatselijk Nieuws Kostelooze Rijwielbelastingmerken RECHTZAKEN Burgerlijke Stand o/it. ótaapkamen. ïa/ionië. èerAenc/noten, ye/fósh Znacn/fóst/es, tmaaux. Tifkf. tafet. Stoeten rden en Uw vee bij eopold r. 12138) Reserve ca. i 184.000. en vaste premie!! igen bij den Agent: lo. 89, Middelharnis se in het Depót te Numansdorp EL Tzn villa „Jacqeline". ONTBIEDEN irden betaald. Dr. MARIE INTER geven U die gratis op verzoek gaarne wor- No. 7, Rotterdam >n 54538 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 12 JULI 1930. Op Dinsdag 15 en 22 Juli en Donderdag 17 en 24 Juli, telkens des namiddags van 7 tot 9 uur (nieuwe tyd) zal ten ontvang- kantore -Middelharnis extra-zitting worden gehouden voor aanvragen van kostelooze ry wielbelastingmerken voor het tydvakvan 1 Augustus 1930 tot 31 Juli 1931. Bovendien kunnen de merken dageltjfes op de gewone kantooruren worden aange- vraagd. Belanghebbenden moeten, om dadelijk geholpen te worden, hun oude schriftelijke bewijzen mee brengen en tevens een juiste opgave verstrekken van hun tegenwoordig huisnummer. MIDDELHARNIS. Tot het met goed gevolg deelnemen aan een cursus in daktyloskopie (moderne speurkunst), is het diploma uit gereikt aan den Brigadier-majoor der Rijks- veldwacht en aan de beide gem.-veldwachters alhier. Deze week promoveerde te Leiden tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, de heer C. v. d. Pol, directeur der Ryks H. B. S. alhier. Door H. Dubbeld Jz. is ondersbands gekocht een woning in de Verlengde Vis- schersstraat van M. Langbroek Hz. te IJmui- den. Postduiven sport. Op 19 Juli zal een wedvlucht worden gehouden vanuit Bordeaux (Frankrijk), afstand 846.092 K.M. Loslating des morgens 5.30 uur. De heer L. Vroegindewejj, Theologisch Doctorandus, heeft wederom twee beroepen ontvangen, t.w.: een naar de Ned. Herv. kerk te Enter en een naar de Ned. Herv. kerk te Moerkapelle. In het tijdvak van 1 Jan. tot 30 Juni zijn geboren 37 kinderen, 23 personen over leden en 7 huwelijken gesloten. In datzelfde tijdvak hebben zich hier ge vestigd 152 personen en zijn uit deze ge meente vertrokken 146 personen. Uit dien hoofde is de bevolking vermeerdert met 6 personen en uit het verschil tusscben ge boorte en overleden met 14 ijersoneD.alzoo een totale vermeerdering van 20 personen. SPORTNIEUWS. Met een enkel woord hebben we reeds aangekondigd, dat Zaterdag den 12den Juli 's middags te Hellevoetsluis de jaarlijksche Zwemwedstrijden worden gehouden. We hebben reeds gezegd hoe deze aanvankelijk bescheiden wedstrijden, zeer in sportieve be langrijkheid hebben toegenomen. We bren gen in herinnering hoe vorig jaar Zus Braun en Mej. Baron daar demonstreerden thans hebben de wedstrijden weer een speciaal sportief karakter gekregen, want uit de ons toegezonden programma blijkt dat de zwem mers van de bekende Rotterdamscbe Zwem- olub „De Maas" hebben ingeschreven. Niet minder dan 5 bekende namen vinden we op de korte banen tot tegenstanders vermeld, terwijl het hoofdnummer door de mede dinging van een van de bekende leden van de Rotterdamsche Zwemfamilie bij uitne mendheid van Senus, een groote zware wed strijd zal zijn. Dit jaar zijn 127 deelnemers(sters) uit Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis, den Briel, Hellevoet en Flakkeel Van Flakkeesche zijde is meer deelname dan anders Allereerst hebben de F.Z C-leden de heeren Kieviet en Boomsma, die het vorig jaar de winnaars waren op de 100 M. ingeschreven, daarnaast komen nog 2 andere voor het eerst, over wier kracht nog niets is te zeggen De strijd in de korte banen zal zeer hevig zijn en zeer spannend; de Hellevoeters Piera en Potteboom hebben ook ingeschreven, vooral de laatste beloofde verleden jaar een snelle zwemmer te worden. En met de 5 zwemmers van „Maas" zal de strijd voor de medailles zeer vinnig ztjn. Aantal deel nemers 23 voor de 50 en 15 voor de 100 M De lange baan van 900 Meter vermeldt niet minder dan 22 deelnemers; daaronder vinden we de namen van Senus van Maas; Boer nit Maassluis, de winnaar van de 2 water fluit, weten we of onze Flakkeesche polo-ers vorderingen hebben gemaakt. Met de Korfballers en KorfbalBters wordt de reis per motorschip gemaakt. Vertrek om kwart voor twee van het Havenhoofd. Leden van de Korfbal-club en F.Z.C. genieten be langrijk reductie op het toch al billijke ver- voerprijs. Laat velen meegaan om van dit jaarltjksch zwemfestijn te genieten! Des avonds heeft te Middelharnis de groote openlucht gymnastiek-uitvoering plaats. We hebben in ons vorig nummer er al een en ander van gezegd en herinneren nogmaals aan de blijde geest en het genoegen op zoo'n avond-uitvoering, waar „Sempre Cresendo" mee doet. Vooraf komt een tocht door de dorpen. Centrale Veiling roor Goeree Ovor/lakkee te Middelharnis. Zwarte bessenveiling van Dinsdag 8 Juli. Prijs 12,- per 100 k.g. Aanvoer 2608 k.g. Veiling van Woensdag 9 Juli 1930, Bloemkool 1,70 tot 4,70 per 100 stuks. Roode kool 7,60 tot 9,50 per 100 stuks. Savoye kool ƒ9,- tot ƒ9,50 per lOOstuks, Komkommers 6,50 tot /9,50perlOOstuks. Sla 1,30 tot 2,10 per 100 krop. Andijvie 0,30 tot 1,60 per 100 krop. Peen ƒ6,— tot ƒ5,10 per 100 bos. Kroten 0,50 tot 2,70 per 100 bos. Selderij 1,20 per 100 bos. Snpoonen 19,— tot j 20,— per 100 k.g. Dubbele princessen 17,— tot 19,— per 100 kg. Wagenaars 14,70per 100 k.g. Boterboonen 11,— per 100 kg. Tuinboonen 4,30 per 100 kg. Postelein 16,per 100 kg. Augurken 24,— per 100 kg. Eerstelingen 2,40 per 100 kg. Eigenheimers ƒ2,40 tot ƒ3,— per 100 k.g. Blauwputten 6,40 tot ƒ7,— per 100 k.g. Vroege Bonte 5,40 per 100 kg. Poters 0,90 tot 1,40 per 100 kg. Kruisbessen 7,70 tot 11,— per 100 k.g. Zwarte bessen 14,90 tot 16,per 100 k.g. Roode bessen 8,40 tot 12,- per 100 pond Witte bessen ƒ9,- per 100 pond. Aardbeien 14,— per 100 pond. Frambozen ƒ24,—per 100pond. Boter 0,86 per pond. Veiling van Donderdag 10 Juli 1930 Kipeieren 49—62 kg. 4,05 tot 4,20 id. 57-60 kg. 4,85 5,50 id. bruin 6,10 tot 6,25. Eendeieren 4,30 tot 4,45. Poelpetaateieren 3,20. Alles per 100 stuks. Aanvoer 20.000 eieren. Bloemkool 2,70 tot 7,50 per 100 stuks Komkommers 8,50 per 100 stuks. Kruisbessen 7,70 per 100 k.g. Wagenaars 17,— per 100 k.g. Appels 13, - per 100 k g. Aardappel veiling. Eigenheimers 3,30 tot 3,86 per 100 k.g. Blauwputten ƒ5,— per 100 kg. Schoolmeesters 2,85 per 100 k.g. Poters 0,60 tot 0,80 per 100 k.g. Aanvoer 26.600 k.g. kus reed dezer dagen met een kar met hooi in een greppel, waardoor het voorgedeelte tegen de hielen van het paard kwam. Het dier begon hierdoor te slaan en verwondde den voerman zoodanig aan beide beenen, dat hy per auto moest worden thuis ge bracht en geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Terwijl de maaier D. Kievit zijn zeis aanzette, gleed deze onderuit, waardoor hij zich zoodanig in een zijner handen sneed dat geneeskundige hulp moest wordon in geroepen. Terwijl de manufacturier J. Kosten uit Oude-Tonge j.l. Donderdagmorgen met zijn bestelauto over den Molendijk alhier reed, had ht) het ongeluk dat plotseling de achteras van z(jn wagen brak waardoor een der wielen werd weggeslingerd en de auto op een zijde op den weg neerkwam. Won-, der boven wonder liep het ongeval zonder persoonlijke ongelukken af, gezien het druk ke verkeer daar ter plaatse. De zwaar be schadigde auto is later op den dag vertrans- porteerd. MELISSANT. De muziekvereeniging „Tot Nut en Genoegen" hoopt Zaterdagavond een concert te geven in de tent Aanvang 7 uur, Het dochtertje van den heer J. Neels had het ongeluk van de fiets te vallen en een arm te breken. Het werk voor de nieuwe Herv. Bewaar school is gegund aan M. v. d. Spaan, metsel werk; H, Tieleman, timmerwerk; J. de Reus, schilderwerk en L. Struik, smidswerk, allen alhier. Er is reeds al een aanvang gemaakt. SOMMELSDIJK. Door den heer Abr Peek- stok is een woonhuis aangekocht staande aan den Molenpad, in eigendom toebehooren- de aan den heer G. Bom Mz. alhier. Aan den gemeenteveldwachter J. TJtjl is een diploma uitgereikt wegens het met goed gevolg deelnemen aan een cursus in daktyloskopie (moderne speurkunstl. De metselaar P. ie C. had by het ver richten van werkzaamheden het ongeluk zijn hand zoodanig te verwonden dat hij zich dadelijk onder geneeskundige behandeling moest stellen Uit deze gemeente werden de vorige week ongeveer 1000 H.L. aardappelen ver scheept. Door A. Knöps alhier is aan B. en W. een verzoek ingediend tot het bekomen van vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein in z(|n pand, staande aan den Langeweg alhier nabij Nieuwe Tonge. D1RKSL AND. Als bewijs dat de landbouw producten dit jaar vroeg rijp zijn moge die- laatste maleD; Potteboom uit Hellevoet; onze °e,n dat re®da Maandag 7 Juli reeds 600 t*.i i v nel AM enen tTOVwAvvrt A*l d 11M nAAP nb AAIYITYIIOh F.Z.C-er Boomsma; die jaarlijksch daar een 2e of 3e prijs in veroverde, als nieuweling de snelle Nieuwe Tongenaar Waling; verder veel deelnemers uit Schiedam, Maassluis en Vlaardingen. Eerste prijs een zilveren wisselbeker. De dames-nummers zijn voor ons - helaas - niet van veel belang. De dames hier durven niet best, maar toch komt er een ploeg van F.Z.C.-dames in de estafette. Ter leering, al is een kans op de prijs heel klein. In de heeren estafette komt een vrij snelle F Z.C.-ploeg; in de polo-wedstrijden een F.Z.C. team eveneens misschien slaagt ze thans er in om een overwinniDg te behalen. We hopen het beste en slechts als het fluitje des scheidsrechter de spelers uit het balen peen verzonden zijn door de commis sionairs Vermeulen en Co Op de Beurs van j.l. Donderdag besteedde men voor aardappels 2,80 en voor peen ƒ2,— per H.L. Het beschot van peen varieert van 30 tot 40 K.G. per roede. De muziekvereeniging Amicitia" geeft a.s. Maandag 's avonds 8 uur een concert in de tent Tegen I. J. te Sommelsdijk is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der motor- en rflwielwet. De vorige week z(jn reeds 2100 H.L. aardappels verzonden en ook deze week is de uitvoer groot. HERRINGEN. De landbouwknecht J. Mar- STELLENDAM. Zaterdag maakte beurt schipper Waling een reisje naar Rotterdam. Van deze gelegenheid maakten ruim 60 per sonen gebruik. Toen de heer P. Blokland met z(jn motor nabij het tramstation op enkele centimeters na tegen de in volle vaart zijnde tram op te botsen, doch B gooide zijn stuur vlug over, zoodat grooter ongeluk werd voorkomen. Met eenige lichte schade aan motor en kleeding liep het goed af. Door de garnalenvisschers werd vorige week 5 dagen gevischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 70 K G. gevangen, GOEDEREEDE. De hier 3 bestaande fair- banken, een aan den Oudendijk, een aan Bekaf en een in de cicboreidrogerij ztjn allen goedgekeurd. De vrouw van P. Melissant zou van het Havenhoofd met de vrachtauto van W. v. d. Linde met 2 kindertjes naar Ouddorp mede rijden. Daar de deur niet goed gesloten was, kregen ze onder het rijden een schok, dat de vrouw met de 2 kindertjes er uit vielen en allen werden verwond en v. d. Linde rechtstreeks met de patiënten naar den geneesheer reed. OUDDORP. A.s. Maandagavond hoopt voor de Geref. gemeente op te treden Ds. van Oordt. Voor het bekomen van kostelooze rijwiel- merken kan men zich vanaf heden melden ten kantore van den Rijksontvanger. De beurtschipper de Graaf die met zijn motor op weg was naar Rotterdam, had het ongeluk dat de zuiger defect was en werd genoodzaakt door de hulp van Jan Bakelaar met zijn motor binnengesleept te worden. NIEUWE TONGE. Donderdagavond j.l. had in de Ned. Herv. kerk de verhuring en verkooping plaats van opengekomen zit plaatsen, welke in totaal heeft opgebracht 279,30. De muziekvereeniging „Apollo" zal Woensdag a.s. om 7 uur het eerste zomer- concert geven. Het programma luidt als volgt 1. Vieux Camerades, C. Feike; 2. Sigurd Fantasie. Sur L'apera de Betjen arr. L. Ca- nivez3. Atallanta. Ouverture, Aug. Eenhaer, 4. Donauwellen, J. Ivanovici; 6. Florida- marsch, H. van Balen; 6. Aux bords du Rbin, J. Martin7. Lustspiel, Ouverture, Kela Bela; 8 Martha, Souvenir Sur L'opera, Flolow; 9. Jour de Jac. Fantasie, A.Voulet. 10. Souvenir de Maassluis. De heer A. Kok, onderwijzer aan de O.L. School alhier, komt voor op een voor dracht ter benoeming van een onderwijzer aan de O.L. School te Ridderkerk. OUDE TONGE. Voetbal. Zondagmiddag 2 uur speelt „Xerxes I" tegen „N.H.S 1" Dirksland op het terrein aan den Molenweg. Woensdag, 16 dezer, bestaat gelegen heid tot inenting of herinenting voor hen, die zich daartoe des n.m. 4 uur ten huize van den Gem. geneesheer aanmelden. Dhr. C. Gebraad reed met zijn auto een kar van een koopman in geëmailleer de waren van den dijk, terwijl dhr. J. Poort vliet een voorwiel van een fiets in elkaar deukte. Beide schadegevallen worden door verzekering gedekt. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In het bloementuintje van den heer P. Kardux staat een Heester-Teunisplant in vollen bloei. Deze heeft wanneer zy 's avonds (na zons ondergang) hare kelken opent, veel bekijks; niet alleen om het schoone effect maar ook wijl deze plant hier zeer zeldzaam is. Wantoestanden. Alhoewel de aardappel- handel hier zeer levendig is en men voor het rooien van dit gewas natuurlijk vele arbeidskrachten noodig heeft; heerscht er groote werkeloosheid onder de landarbeiders daar het rooien door vrouwen geschiedt. HELLEVOETSLUIS. Wegens herstellin gen aan de Marinebrug zal het r(j verkeer daarover gestremd zijn van Maandag 14 Juli v.m. 7 uur tot en met Zaterdag 9 Augustus n.m. 12 uur en wel eiken werkdag van v.m. 7 uur tot n.m. 6 uur. Het rij verkeer kan gedurende die strem ming plaats hebben over de Rijkswerf. Hr. Ms. Kanonneerboot „Balder", com mandant de Luit. ter Zee 3ekl. J.M.Mand- sen, is van Vlissingen op Rijkswerf aange komen om te dokken en de noodige her stellingen te ondergaan. De leerlingen der O. L School van het Dorp te Nieuw-Helvoet maakten Dinsdag j.l. per Touring Cars van Vermaats Autobedrijf een welgeslaagd schoolreisje naar Utrecht en omgeving. Het wagenpark van Vermaat's Auto bedrijf is wederom met een Touring Car uitgebreid, met een speciale reiswagen voor groote reizen; een 6 cylinder Citroen met ballonbanden en een speciale carrosserie. SPORT. A.s. Zondag n.m. 3 uur zal op het terrein van de Voetbalver. Hellevoet- sluis plaats vinden de wedstrijd: Hellevoetsluis I Hermes D.V.S. I, ge- (heel voltallig.) Hermes D.V.S. I speelt le klas Neder- landsch en telt in haar gelederen 2 oud-in ternationaals en 1 internationaal. Deze wed strijd belooft iets bijzonders te worden en moet ieder voetballiefhebber bijwonen. De wedstrijd zal door muziek worden op geluisterd. Van deze wedstrijd is veel te leeren en een ieder zal genieten. Korfbaiuitslagen Woensdag 9 Juli. te Heenvliet V.I.O.S. Zwaluwen 0—5. A.s. Zaterdag te spelen bondswedstrijden te Zuidland Z.K V. V.I.O.S. aanvang 7 u. te Oudenhoorn Advendo - Weest Kwiek 6.30 te Hellevoetsluis vriendschappelijk. Comb. Zwaluwen comb. Weest Kwiek 7 u. Heden Zaterdag n.m. half drie zullen in het Voornsche Kanaal plaats hebben de Zwem- en Polowedstrijden uitgeschreven door de V.I.Z. stukloopen van Huid en Voeten »\V\\1 en Doorzitten bij Wieirijden i PUROL verzacht en geneest Doos 30-60. Tube 80 ct- Bij Apoth. en Drogisten BRIELLE. Met ingang van 1 Augustus a.s. is verplaatst van hier naar Rotterdam de heer A. J. V. F. Scbolten, assistent der Directe Belastingen alhier. Zaterdagavond had de eerste algemeene repetitie plaats van het openluchtspel „Het Kind van Voorne". 200 Personen werkten er aan mede. De regie berust bij den heer Kommer Klein. De heer P. v. d. Hoek, ass. der Dir. Belastingen enz. te Oudenbosch, wordt als zoodanig met 1 Aug. a.s. verplaatst naar deze gemeente. ROZENBURG. Gedurende de maand Juni hebben zich in deze gemeente gevestigd: G. J. Flach en echtgenoote van Maassluis; T. van der Stelt en gezin van Werkendam; W. v. Dongen en gezin van 's Gravemoer; K. Vermeulen en echtgenoote van Rockanje; L. van Balen van Naaldwijk. Vertrokken zijni Joh. Quak naar 'sGravenzande; E. Kleijwegt naar Ptjnacker; C. J. Groenewegen naar Naaldwijk en J. G. Dijk naar Maas sluis. Ged. Staten hebben het Raadsbesluit waar bij model D. dienstjaar 1929 de in komsten werden verhoogd met 1752,50 en de uitgaven met ƒ1932,50, goedgekeurd. De Minister van Onderwijs, K. en W. beeft bepaald, dat de Rtjksvergoeding waar op deze gemeente over 1928 aanspraak heeft zal bedragen 9225,68, zoodat deze gemeen te te weinig heeft genoten 165,58. De metselwerken, voor twee te bouwen woonhuizen voor rekening van den heer W. J. Oosterlee zijn opgedragen aan dhr. I. v. d. Berg te Maasland. Nieuwe gevallen van mond- en klauw zeer zijn geconstateerd onder het vee van de landbouwers A. Berkhout, J. van Vark en T. Z. Groenewegen. Verduistering door een Gemeente-ontvanger. Oud raadslid van Middelharnis. Voor de rechtbank te Dordrecht heeft Don derdag terecht gestaan Oornelis A. laatst ge meenteontvanger te Papendrecht. Bij dag vaarding was hem ten laste gelegd: dat hij op verschillende tpstippen gedu rende een tijdvak loopende van omstreeks het begin van bet jaar 1922 tot het begin van de maand Maard 1930 te Papendrecht, althans in Nederland, als ontvanger dier ge meente telkens opzettelijk verschillende be dragen aan geld en geldwaardig papier, toebehoorende aan die gemeente, althans aan een ander dan aan hem, verdachte, welk geld en geldswaardig papier hij in voormelde bediening onder zich bad, heeft verduisterd, door telkens opzettelijk die bedragen aan geld en geldswaardig papier, wederrechtelijk zich toe te eigenen, door welke malversatiën een te kort in de kas dier gemeente van omstreeks 36.935,63 is ontstaan. Als getuige is eerst gehoord de burge meester van Papendrecht, de heer P. van Rees, legde verklaringen af omtrent de ont dekking der fraude. De boeken waren vroe ger, zei getuige, voorzoover bij als niet- deskundige kon beoordeelen deels in orde; tegen 8 Maart 1930 was weer een kascon trole bepaald, toen 7 Maart twee ambte naren der provinciale griffie voor nazien der boeken kwamen, bij welke gelegenheid ver dachte terstond erkende, dat de zaak niet in orde was. De verdediger, mr.A. de Jager, vroeg den getuige, of vroeger reeds pogingen zijn gedaan om contróle op de administratie van den ontvanger te krjjgen, waarop hy antwoordde, reeds in 1925 bij B.enW.van Papendrecht om die contróle te hebben ge vraagd, maar dat de overige leden van het college daarvoor niets voelde. Voorts ver klaarde getuige, dat verdachte aanvankeiyk een salaris had van 1250, later van ƒ2000 plus kinderbyslag, verder had hy een groot gezin. Op een vraag van den officier van justitie antwoordde getuige, dat z.l. verdachte tot zijn misdrijf is gekomen doordat hy van een klein salaris met een groot gezin moest leven; getuige erkende, dat by de laatste kascontrole in Dec. 1929 door B. en W. bet tekort van ong. 36.000 reeds aanwezig zal zijn geweest, maar het college van B. en W. was, meende getuige, niet deskundig om accountantswerk te verrichten, waarom het tekoit niet ontdekt is. De tweede getuige, de heer G. Ch. Geelen, verificateur-accountant uit den Haag, merkte naar aanleiding van een vraag van den officier van jnstitie omtrent de controle van B. en W. op, dat by een dergeiyke finan- cieele controle altyd een element van ver-: trouwen aanwezig is en dat dit element in het onderhavige geval zeer groot is geweest, waardoor het onderzoek niet zoo critischis geweest, als wel gewenscht was. Getuige legde vervolgens verklaringen af omtrent de boekingen enz. Als getuigen k décharge legden de heeren J. W. Buyze en J. H. van Steenbrugge te Papendrecht getuigenis af omtrent de sobere levenswyze van verdachte. Deze zelf gehoord, erkende het hem te laste gelegde; hij kon met zyn talryk gezin er niet komen en nam geld uit de kas, aan vankeiyk met de bedoeling het weer terug te geven, waartoe hij echter niet kon komen, hoewel hy nu en dan zijn salaris niet op nam, waardoor het tekort werd aangezui verd. Langzamerhand is het tekort echter zoo groot geworden, dat aanzuivering niet meer mogeiyk was en verdachte verklaarde, dat het een opluchting voor hem was, toen de deskundigen kwamen om zyn kas te controleeren en dat hy zyn misdryf be kennen kan. De officier van justitie vroeg, rekening houdende met de omstandigheden, waar onder het misdrijf heeft plaats gehad, we gens voortgezette verduistering door een ambtenaar, veroordeeling van verdachte tot een gevangenisstraf van één jaar en 9 mnd. De verdediger, mr. de Jager, wees in zyn pleidooi op de zorgelijke omstandigheden, waaronder verdachte heeft verkeerd en merkte op, dat by in 1920, den duursten tijd, met een gezin van 9 kinderen moest leven van 1200 min,8'/2 pet. aftrek. Hij herinnerde eraan, hoe de gemeenteraad van Papendrecht zich aanvankelijk verzette tegen de door Ged. Staten bepaalde verhooging van het salaris en zette uiteen, hoe die gemeenteraad verdachte dwarsboomde in zyn pogingen om door het waarnemen van bybaantjes ztjn positie te verbeteren en hoe die raad zich zelfs verzette tegen een uit gave in het belang van een goede contróle over de boekhouding. De verdediger wees er vervolgens op, dat verdachte tot 7 Maart te Papendrecht gun stig bekend stond, ten bewyze waarvan hy verschillende verklaringen van ingezetenen van Papendrecht overlegde. Daarna schetste hy de moeilykheden waaronder verdachte heeft geleefd en de martelingen, waaraan op 7 Maart een einde is gekomen. Pleiter drong aan op een voorwaardelijke straf en deelde mede, dat van verschillende zyden de toezegging is gedaan voor steun om te kunnen voldoen aan een bij de voorwaar delijke veroordeeling op te leggen byzon- dere voorwaarde van terugbetaling van het verduisterde bedrag, dat met 9000 kan verminderd worden, daar voor dit bedrag waarborgen waren gesteld. De uitspraak is bepaald op 18 Juli, MIDDELHARNIS. Geboren I Jacob, z. v. W. L. Hobbel en E. Crezee; Leentje Pietertje, d.jv. K. Hak-: kenbrak en M. Redert. Overleden: G. Witvliet 69 j., wed. vanG. Jongejan.

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 5