Transpireerende BINNENLAND Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 25 JUNI 1930. NOODLOTTIGE VERGISSING VAN EEN MOTORRIJDER. Doodelijk ongeluk te lttersum. ZWOLLE, 22 Juni. Gisteravond had op den onbewaakten overweg te lttersum nabij Zwolle een ernstig ongeluk plaats. De ongeveer 30-jarige gehuwde onderwijzer aan de openbare U.L.O.-school alhier, de heer De Groot, wonende aan den Deventerstraat- weg, wilde zijn motorrijwiel, dat gerepareerd was, inrijden. Hij reed op den Deventerstraat- weg en wilde te lttersum langs de dienst woning 57 bij den onbewaakten overweg in de spoorlijn DeventerZwolle rijden, juist toen de trein welke te 6.15 u. te Zwolle uit Deventer moet aankomen, in aantocht was. De heer De Groot heeft blijkbaar een ver keerde manoeuvre uitgevoerd; in plaats van voor den overweg te stoppen, rukte de motor plotseling vooruit, waardoor het motorrijwiel tegen den trein opbotste, welke ter plaatse in den regel een vaart heeft van ongeveer 80 K.M. De heer De Groot werd over een afstand van 11 meter meegesleurd; hij bleef hevig bloedend opzij van de rails liggen met een diepe wond in 't hoofd, een gebroken pols en gebroken onderbeen. De motor was totaal vernield. Spoedig was geneeskundige hulp aanwezig; ook de burgemeester van Zwollerkerspel was on middellijk tegenwoordig. In deerniswekkenden toestand werd het slachtoffer per brancard overgebracht naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle, waar de voet ge amputeerd werd. Later in den avond overleed de ongelukkige. BENZINETANK VAN EEN AUTO UITEENGESPRONGEN. HEERENVEEN, 23 Juni. Terwijl dezoon van de weduwe v. d. Wal te Nieuw Beets bezig was een ledige benzinetank van een auto te soldeeren, sprong deze tank plotseling met een geweldigen knal uiteen. In de smederij ont stond een begin van brand en v. d. W.'s kleeren vatten vlam. Hij had echter de tegenwoordig heid van geest, geheel in vlammen gehuld in het kanaal te springen, waardoor het vuur werd gedoofd. Toen het slachtoffer door den heer D. uit het water was gehaald, bleek, dat hij een ernstige wond aan de hand had op- geloopen, die veroorzaakt moet zijn door een stuk van de tank. Hoofdhaar en gelaat van het slachtoffer waren ernstig geschroeid. ONWEER. De groote boerderij Boschoord, te Nijeber- koop (Friesland), eigenaar de heer J. Posthu- ma, iS gisteravond tengevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. Zondagavond sloeg de bliksem in een hooi berg van de boerderij, in gebruik bij Timen Kok, aan de Oude Wetering te Mastenbroek, eigendom van mr. dr. 1. A. van Royen, burge meester van Zwolle. Van den hooiberg sloeg het vuur over op de boerderij, die met de bijge bouwen een prooi van de vlammen werd. Er kon niets worden gered. Zondagavond is de bliksem geslagen in de boerderij ..van den heer J. W. Lammers te Terwolde, bij Deventer. Het huis is tot den grond afgebrand. Te Heumen, bij Nijmegen, is Zondagavond, half negen ten gevolge van het i.nslaan van den bliksem de pas van een nieuw dak voor ziene arbeiderswoning van C. Jansen geheel afgebrand. Zondagavond is te Langezwaag (Friesland) teii gevolge van het inslaan van den bliksem de boerderij van den heer H. de Jong afgebrand. Zondagavond is te Klarenbeek, gemeente Voorst, het bouwplaatsje van den heer B. Hulleman door den bliksem getroffen, en in de asch gelegd. I Te Beek en Donk (Noord-Brabant! dagavond halfacht de boerderij v Zon- bouwer Terijken tengevol"' .an den land- van den bliksem geh- o<: van het inslaan ..cel algebrand. Zondan-' S1"0"* „vond is de bliksem geslagen in de jLe boerderij van A. W. Weyenberg Kal- verwei te Beekbergen, bij Apeldoorn. De boer- ddrtV en de hooiberg zijn geheel uitgebrand. Paarden, koeien, een aantal kippen en een hond zijn in de vlammen omgekomen. De Beekbergensche brandweer riep de hulp in van de Apeldoornsche. Er was niets verzekerd; de eigenaar heeft gentóddsbezwaren tegen verzekering. Té Lochem is Zondagavond een hooimijt op het terrein van mej. Cartier v. Dissel door den bliksem getroffen. In een oogenblik brandde deze af. Zondagavond heeft ook boven Texel een zeer zwaar onweer gewoed. In Den Burgh sloeg de bliksem op de Steenplaats in de ad- vocaatfabriek E. T. A., en het daarnaast gelegen confectiemagazijn van de firma Dekker In het kantoor van de advocaatfabriek werd hét verfwerk beschadigd en een electrische installatie vernield. In de confectiezaak werd een gat in den muur geslagen en een goot van het dak gerukt. Van de woning van dr, Pf-akkeh' in de Weverstraat werd een schoor steen van het dak geslagen. Te'TMsferend werden twee schapen en drie lammeren van den heer J. Eelman in de weide doodgeslagen. Zondagavond is de bliksem geslagen in de boerderij van den heer L. van Dam aan den Noorddijk te Ursem (N.H.) De boerderij is afgebrand. ml ris nail HAGELSLAG TE EN BIJ HAARLEM. Uit Haarlem meldt men ons: Bij het hevige onweer van Zondagavond heeft vooral Haarlem Noord het zwaar te verduren gehad. Er zijn hagelsteenen gevallen, grooteridan een duivenei, en zij kwamen met zooveel geweld neer, dat duizenden ruiten zijn verbrijzeld. Tijdens de hagelbui werd juist een lof gehouden in de St. Ludinakerk. Dat werd gestoord doordat op vijf plaatsen de groote brandgeschilderde ramen door hagelsteenen getroffen werden. De scherven vielen rinkelend in de kerk, en bliksem en donderslagen deden verwarring ontstaan. Een 17-jarige jongen uit Haarlem is te Zandvoort door een hagelsteen bewusteloos geslagen; de familieleden hebben hem per auto naar huis gebracht. De hagelsteenen hadden een buitengewonen vorm en bestonden uit verschillende lagen. De buitenkant was van glad doorschijnend ijs, de kèiri vdhs wit, en in die witte kern zat een zwart lijkê'rid gedeelte, ter grootte van een erwt-en-tn- vorm gelijk aan den pupil in het oog. Het in de hand houden van deze hagel steenen bracht een krampgevoel in arm en hand te weeg. Van het provinciale ziekenhuis te Santpoort en de bij deze inrichting behoorende gebouwen zijn ongeveer duizend ruiten vernield. Ook in het dorp Santpoort zijn op tal van plaatsen ruiten, serres en broeikassen stukgeslagen. Te Bloemendaal heeft de schade zich bepaald tot het vernielen van ruiten aan broeikassen en van enkele woningen. Tijdens de hevige onweersbui vluchtten ongeveer 400 bezoekers van het Bloemen- daalsche strand naar de garage van de firma Backhuis; er heerschte geen paniek, maar vele dames waren door de hitte bevangen en vielen bewusteloos. INBRAAK TE RIJSOORD. De brandkast met een steekvlam bewerkt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het kantoor der N.V. Sigaren fabriek v. h. Gebr. Bos te Rijsoord. De daders hebben zich achter in het perceel door uit snijding van een ruit toegang verschaft tot de fabriek, hebben daarna de deuren uit de heng sels g^Jjjfht.en zijn zoo in het kantoor gekomen. De aeur van de brandkast is bewerkt met een steekvlam. Uit de daarin liggende portefeuile met bankpapier is ongeveer 1200 gestolen; er zijn waardelooze marken wor in de plaats gelegd. SLACHTOFFERS VAN HET WATER. Twee jongens te Lith verdronken. N(et alle baders zijn zwemmers. LITH,,<?3 Juni. Zaterdagavond te onge veer half acht gingen drie jongens van ca. 17 jaar te Lith in de Maas zwemmen. Een man, die aldaar aan het visschen was, zag plotseling, dat de jongelui in levensgevaar verkeerden e.n schoot onmiddellijk te hulp. Het mocht, hem gelukkeq. een der drenkelingen, zeker.e Henri Meyntjés te redden, doch de (wee anderen ver dwenen in de diepte.. Inmiddels werd lutlp ge boden door een voorbijganger,, een uitstekend zwemmer,, die er in, slaagde de beide anderen op het droge- te brengen. Dr. Schretlen en Dr. C, Hille Rij Lumbers waren spoedig ter plaatse-en pasten kunstmatige ademhaling toe. Hun pogingen, om de levensgeesten op te wekken bleken echter zonder succes. De twee verdronken knapen, Nico Schouten en Theo- door van der Sluys, waren beiden oudste zonen uit groote gezinnen. ROTTERDAM, 23 Juni. Gistermorgen begaf zich de 1.8-'jarigé V. wonende op den Schoortebcrgerweg,'nabij de Heyschehaven te water, hoewel hij niet kon zwemmen. Hij ge raakte in een van de vele kuilen, die het b?Aden daar zeer gevaarlijk maken. Plotselin« ver dween hij in de diepte en verdronk. Hoewel de Rivierpolit'p gerujmen tijd gedregd he.eft, heeft „el lijk nog niet kunnen vinden. JOm drie uur gistermiddag sprong de 24- iarige Noorsche zeeman M. Christoffelsen in de Leuvehavenj ten einde zich wat te ver koelen. Ook hij verdween op een gegeven mo ment in de diepte. Spoedig had men den jonge man op het droge, doch hoewel men nog ge- ruirrVéhJtijd kunstmatige ademhaling toepaste, kori dr. Ji' H. de Vrieze slechts den dood con stateren; Het water heeft voorts nog een derde slacht offer geëischt. Nadat de politie ter oore was gekbfhén, dat het vierjarig jongetje A. Meijer uit de Feyenoordstraat sedert hedenmiddag verdwenen was en vermoedelijk in de Konings haven gevallen was, is men daar gaan dreggen. Hedenavond heeft men inderdaad het lijkje opgehaald; het is naar de ouderlijke woning vervoerd. Zondag is uit de Wijnhaven opgehaald het lijk van den 56-jarigen vischdrager A. H., ge woond hebbende in het Hang. Ongeveer 10 dagen geleden werd de man uit zijn kosthuis aldaar vermist. Het lijk is naar de Algemeene Begraafplaats op Crooswijk overgebracht. UTRECHT, 23 Juni. Zaterdagavond ge raakte een achtjarig meisje, M. A. B. ge naamd, vermoedelijk spelenderwijs in het water achter de Kloosterlaan. Enkele personen heb- be'rf'èeftiihien tijd moeite gedaan het kind op het droge te brengen, hetgeen na 20 minuten gelukte. De levensgeesten bleken echter reeds geweken. Zondag is de heer C. Meeldijk te Anna Paulowna, bij het baden in het nieuwe kanaal buiten den Balgdijk, verdronken. Eerst na 2J uur dreggen werd het lijk opgehaald. Het slachtoffer laat een vrouw met twee jeugdige kinderen achter. Onder de gemeente Schipluiden is Zaterdag avond de grondwerker J., uit Stompwijk, werkzaam zijnde te Delft, bij het zwemmen in het Zijde verdronken. Zijn lijk werd spoedig gevonden en overgebracht naar het Sint- Hippolytusgesticht alhier. MOTORBOOT OVERVAREN OP HET MER- WEDEKANAAL. Acht personen te water geraakt doch gered. AMSTERDAM, 22 Juni. Hedenmiddag omstreeks drie uur is in het Merwedekanaal, ter hoogte van de Dieinerlaan, een motorboot overvaren, waardoor acht personen te water geraakten. De bestuurder van de motorboot voer naar een kano, waarin twee dames zaten. Zwemmen de jongens in het kanaal hingen aan deze kano om haar om te trekken. De schipper van de motorboot lette op dat oogenblik niet op en werd overvaren door de stoomboot „Koop handel". De motorboot kantelde en had een gat in de boeg. Door zwemmers en burgers, die aan den wal liepen, zijn alle acht dadelijk gered. Zij werden met een auto en een watertaxi naar huis gebracht. Nader vernemen wij, dat de motorboot be hoorde aan een bewoner van het Cerampiein. De bestuurder, die even over de Amsterdam- sche grens was, bemerkte eensklaps, dat een paar meisjes, die in een kano zaten, lastig ge vallen werden door eenige zwemmende vlegels. Deze laatsten trachtten de kano om te trekken. De bestuurder van de motorboot voer er heen. doch werd aangevaren door de stoomboot „De Nijverheid". Het motorbootje sloeg lek en kap- sijsde, waarop alle acht inzittenden te water geraakten. De politie laat op warme dagen het zwem men in de buitenwateren oogluikend toe, mits de zwemmers behoorlijk van een badpak zijn voorzien. Op dat oogenblik waren dus zeer veel zwemmers ter plaatse en aan hen is het te danken, dat alle acht drenkelingen gered konden worden. Ook een agent van de gemeen te Amsterdam hielp mee. NOODLOTTIGE VAL. ALMELO, 23 Juni. Woensdagavond fiet ste de heer A. Prei, wonende alhier in de om geving van Hardenberg, toen hij het ongeluk had te vallen over den boom van een wagen, welke aan den kant van den weg stond. Ten gevolge van dezen val liep P. dusdanige ver wondingen op, dat hij naar het R.K. Zieken huis alhier moest worden overgebracht, waar hij Vrijdag een operatie heeft ondergaan. Zater dagavond is hij evenwel overleden. P. was om streeks 25 jaar oud en slechts vijf maanden gehuwd. ONDER EEN AUTO GERAAKT. ALMELO, 23 Juni. Bij het verlaten van een bruiloftspartij geraakte Zaterdagavond de 75-jarige L. Löwik, oud-raadslid der gemeente Ambt-Almelo, even voorbij café De Kroon aan de Ootmarsumschestraat alhier onder den luxe auto van den heer B. ten Hove. De man werd in zorgelijken toestand opgenomen en is spoedig aan de bekomen verwondingen overleden. Den bestuurder treft geen schuld. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. (Adv.) MIDDELHARNIS. De collecte, gehouden op 21 Juni voor de „Zonnestraaldag" heeft in Middelharnis en Sommelsdtjk opgebracht de som van 125,—. De commissie voor de gemeenten Middelharnis en Sommelsdtjk zegt hartelijk dank aan de verkoopsters der speldjes en tevens ook aan degene die hier aan het hunne hebben bijgedragen. Onze vroegere plaatsgenoot de heer L. Vroegindewet) Jz., slaagde te Utrecht met lof" voor het doctoraal examen in de theologie. Postduiven-sport. Uitslag wedvlucht vanuit Mélun (Frankrijk), afstand ruim 357V2 K.M. A. Schuurman le, 2e, 3e, 7e, 10e, 15e en 17e prtjs; J. J. Nipius 4e, 8e, en 16e prtjs; N. C. Bnt 5e en 9e prijs; J. Jordaan 6e en 13e prijs; L. Bund-Zaaijer 11e prijs; D. Kar- dux 12e en 14e prtjs; T. Mosselman 18e prijs. Aankomst eerste duif 6.16.46 uur; 18e duif 7 42.9 uur. De dieren zijn gelost op 16 Juni vm. 9 uur met Oostenwind en helder weer. Het is even wel voor de dieren een zware vlucht geweest, aangezien ze boven Zeeuwsch-Vlaanderen waren, toen aldaar een wolkbreuk plaats had. Zondag zal in de Ned. Herv. kerk doopsbediening plaats hebben. Aangifte hier toe Vrijdagavond 7.30 uur in de Rerkekamer. De complete Ijlectriache Verlichtings installatie voor het in aanbouw ztjnde groote meubelpnagazljn van de firma Wijnhof en Kroos, is opgedragen aan Joh.P.Nieuwland alhier. De sohildersknecht A. Volwerk ver wondde zyn voet zoodanig, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen, die bloedvergiftiging constateerde. De heer Mr. J. v. d. Scheer, leeraar aan de R. H.B.S. alhier, komt voor op de voordracht voor leeraar aan de H. B. S. met 5-jarige cursus te Leiden. Zondagmiddag geraakte een zoontje van K. te water. De heer Tigchelman, die het ventje in nood zag, sprong geheel ge kleed te water en smaakte het genoegen het ventje behouden aan den wal te bren gen. Maandagmiddag had alhier een droevig ongeval plaats. De ruim 13-jarige J. Geldhof sprong ofschoon h(j het zwemmen niet machtig was, in de volle haven en ver dween in de diepte. J. Albrechts, die het ge beuren zag sprong gekleed in het water en te samen met een dreg werd na 6 mi nuten het knaapje op de wal gebracht. On der leiding van dr. Arends hebben leden van de E. H. B. O. en van de Reddingbri gade 2 uren lang getracht de levensgees ten weer op te wekken, maar het heeft niet mogen baten. SPORTNIEUWS. Bij de Zaterdag te Leiden gehouden Pro vinciale wedstrijd voor Reddingbrigade's behaalde de ploeg van de Reddingbrigade; samengesteld uit de h,h. J. Boomsma, M. Boomsma en I. Zaaijer, van de F. Z. C.j op verzoek van de afdeeling Het Groene Kruis alhier, uitkomende in de afdeeling juniores de 4de prijs; een bronzen medaille voor de vereeniging. Centrale Veiling voor Coerce Overilakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 13 Juni 1930. Bloemkool ƒ0,10 tot 2,— p. 100 st. Komkommers 4,50 tot 9,60 per 100 st. Sla 0,20 tot 0,80 per 100 krop. Peen 1,70 tot 5,50 per 100 bos. Kroten 0,10 tot 1,10 per 100 bos. Rabarber ƒ3,— per 100 bos. Sjalotten 1,— per 100 bos. Postelein 1,60 tot ƒ3,— per 100 k.g. Peulen 10,— tot 14, Doppers ƒ1,— tot 5,50 per 100 k.g. Blauwputten 8.70 per 100 k.g. Schotse muizen 5,60 tot 5,70 per 100 k.g. Eigenheimers ƒ2,— per 100 k.g. Aardbeien 9,50 tot 12,80 p. 100 pond. Veiling van Maandag 23 Juni 1930. Bloemkool 1,80 tot 5,80 per 100 stuks. Sla 0,40 tot 1,10 per 100 krop. Rabarber 5,20 per 100 bos. Peen 4,70 tot ƒ7,— per 100 bos. Postelein 3,— tot 3,60 per 100 kg. Doppers ƒ3,— tot ƒ4,- per 100 kg. Peulen 7,40 tot 13,— per 100 kg. Tuinboonen 5,80 per 100 kg. Blauwputten ƒ8.— per 100 k.g. Eigenheimers (nieuwe) 5,60 per 100 kg. Tomaten (gescheurd) 7,50 per 100 pond. Aardbeien 10,60 tot 15,40 per 100 pond. A.s. Donderdag eveneens aardbeienveiling. SOMMELSDIJK. Zondag 29 Juni 's mor gens 10 uur hoopt voor de Vrijz. Herv. op te treden Ds. G. Hulsman, pred. te Den Haag in de zaal van den heer "Van Rikxoort aan den Langeweg. Op Donderdag 3 Juli a.s. des namid dags 2 uur zal de gelegenheid zijn openge steld tot kostelooze inenting en herinenting ten huize van Dr. Knöps alhier. Door KI. Grootenboer alhier is een ver zoek ingediend tot bekoming van vergun ning om sterken drank in bet klein te ver- koopen in zijn pand aan de Kaai wijk A 288. Bij het afbranden van een raamkozijn met een benzinelamp aan de woning van den heer van E, geraakte een raamgordijn in brand. Door toegeschoten hulp wist men erger te voorkomen. HERKINGFjN. Tot leden der commissie voor het nazien der rekeningen en begroo tingen in 1930 zijn benoemd W. Kievit en Joh. Kalle en de rekening van den Vleesch- keuringsdienst over 1929 is door den Raad dezer gemeente goedgekeurd. STELLENDAM. Zaterdag j.l. omstreeks 9 uur kwam aan het havenhoofd een schip per uit Maasland met 11 stuks hoornvee aan, welke op auto's geladen werden met bestemming naar Dirksland. Het invoeren van mager vee was verboden, wegens mond en klauwzeer, vandaar dat door de gemeente veldwachters uit Goedereede en Stellendam met de rijksveldwachter het vee in beslag werd genomen en tegen den schipper en 0. Hagens proces-verbaal werd opgemaakt. Nadat het vee was getaxeerd is het den eigenaar terug gegeven en kon het naar Dirksland worden vervoerd, waar het gestald wordt en gemerkt. A s. Vrijdag zullen de kinderen der O. L. School een uitstapje maken naar Rot terdam, beurtschipper v. d. Maas zal ze met de motor in Rotterdam brengen. Onze dorpsgenoot de heer M. Noordhoek had het ongeluk met een staaldraad zijn pink af te klemmen, zoodat hy moest worden opgenomen in het ziekenhuis „Ruhrort" in Duitschland en den heer J. van der Wal had het ongeluk een top van z(jn vinger af te snijden, zoodat hij zioh onder geneeskun dige behandeling moest stellen. GOEDEREEDE. Door de molenaar Bergers alhier is in zijn tuin gevonden een ballon waaraan zich een adreskaart bevond met het verzoek deze te willen opzenden naar het Journal d Echo Grand Place te Lille (RtJssel) waarbij de kans was gegeven tot het winqen van 60 frank. Na legalisatie door fien Burge meester heeft h(j de kaart aan voornoemd adres verzonden. Mej. KI. Lokker heeft eervol ontslag aangevraagd als helpster in de nuttige hand werken aan de Bijz. school wegens vertrek naar Rotterdam. De zeevisscher J. Grinwis had het ongeluk dat onderweg de motor gedeeltelijk is gesprongen, wat een schade van ruim ƒ800,— bedraagt, dus een zeer schadelijke week. OUDDORP. Voor het te veld staande vlas wordt voor goede kwaliteit 200-225 per gemet geboden. Zaterdagavond bedroegen de prijzen bij de gehouden grasverkooping 25-ƒ30 per gemet. Mej. B. Spee Kd. hoopt 1 Augustus naar Amerika te vertrekken om als ver pleegster werkzaam te z(jn. Strandvreugde. Kent gij niet dat mooie plaatsje, Met natuurschoon rijk bedeeld? Waar een kind in z(jn vacantie Graag met schop en wagen speelt. Dorpje dat zoo velen roemen, Als men denkt aan rust en vreê. Kent gij 't niet, ik zal 't U noemen, Het is Ouddorp aan de Zee. Ingezonden door A. te U. Verschenen Zondag werd des voorm. de nieuwe predikant bij de Herv. kerk, ds. van Ameide, bevestigd door Ds. v. d. Wal van Dirksland. Deze had als tekst gekozen Hand. 10 33b en sprak over het rechte hooren en het rechte spreken. Na de beves tiging zong de gemeente haar nieuwen leeraar toe de zegenbede uit Ps. 134. Des nam. deed Ds. van Ameide zijn in trede. Daarvoor nam hij tot tekst 2 Cor. 5 20 en handelde over het ambt van den dienaar van het goddelijke Woord, met deze drie puntenhet gewicht, de boodschap en het doel. Na de predikatie werden toespra ken gehouden tot den kerkeraad, de kerk voogdij, dcu burgemeester, den consulent, tot den heer v. d. Kemp, en tot de gemeen te in haar geheel; en daarna verder tot den organist enz, den koster en zijn helpers;tot het personeel der Chr. School, en ten slotte tot de jongelings- en de meisjesvereeniging. Aan het einde van het samenzijn werd op verzoek van Ds. v. d. Wai, die namens den kerkeraad, predikant en gemeente toesprak gezongen Ps 20 1. In beide diensten was het kerkgebouw meer dan vol. NIEUWE TONGE. Het grasgewas van den polder „Duivewaard" heeft bij den gehouden publieken verkoop totaal ƒ22,- opgebracht. Vorig jaar 127,— De polder Battenoord 10,-. Vorig jaar 77,-. Op den hoek van de Voorstraat en den Molendijk alhier, botsten de luxe auto van den heer v. d. Maas en een motorrijwiel van den heer Abres tegen elkaar. De botsing was zoo hevig, dat laatstgenoemde geheel omsloeg op de auto. Beide bestuurders brachten het er heelhuids af. VERSLAG van de vergadering van de» Raad der Gemeente Nieuwe Tonge op Vrijdag 20 Juni des namiddags 3 uur. Voorzitter Burgemeester Sterk. Alie leden tegenwoordig. DE VOORZITTER opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste ver gadering werden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen Stukken: Een verzoek van Ged. Staten om alsnog te besluiten tot het stichten van een gymnastiek lokaal. VOORZITTER zeide dat Ged. daarvan een apart besluit verlangen al is het gebouw er al reeds. Daartoe werd besloten. De Vereen, van Ned. Gemeenten dankt het gemeentebestuur voor de toegekende bijdrage. Het verslag van den Keuringsdienst van waren te Dordrecht. Een schrijven van den Bond van Bedrijis-- autohouders over de wijziging welke de borden zullen dienen te ondergaan. Een schrijven van Middelharnis over de bij drage in de kosten van de pensioensbijdrage van den Secretaris. Besloten werd deze te voteeren. Een verzoek van de muziekvereeniging om het schot uit de bovenzaal te verwijderen. B. en W. stelden voor dit verzoek toe te staan. De rekening van Gezondheidscommissie werd zonder stemimug goedgekeurd. Een verzoek van J. van Antwerpen om uit woning. B. en W. stelden voor dit verzoek toe te staan. Gezien er slechts weinig sollicitanten waren. Bij het Openbaar onderwijs krijgt men slechts weinig sollicitanten en bij het Bijzonder onderwijs legio. (Wat dit laatste daar nu mee te maken heeft is ons een raadsel.) Het voor stel van B. en W. werd aangenomen. Een schrijven van de Unie van Waterschaps bonden, waarin werd medegedeeld dat zij te Middelharnis aan de Voorstraat een bijkantoor hebben gevestigd. Een circulaire van Ged.. over het maken van brievenbussen in de nieuwe huizen. KROON vond dat een goede maatregel, maar zag nog liever dat ook in de deuren- die vernieuwd worden die bussen werden aan gebracht. VAN DER VLIET zag nog liever dat binnen een termijn van 3 jaar alle deuren van brieven bussen voorzien moeten zien. Besloten werd alleen aan het verzoek vare Ged. Staten te voldoen, dus bij nieuwbouw dit verplichtend te stellen. VAN N1EUWENHU1JZE stelde voor een verzoek tot de posterijen te zenden, waarin iverd aangedrongen op het plaatsen van meer brievenbussen. VOORZITTER zal hierover eerst spreken. De gemeente-begrooting dienst '29 werd met f- en overschrijvingen gewijzigd. VOORZITTER stelde voor om een bedrag i-an 18,vast te stellen als hoogste ver- oeding voor het maken van zinkputten. Alzoo Jerd besloten. De verordening op de heffing van personeele elasting werd onveranderd vastgesteld. Benoeming lid Gascommissie en pi. ver- angend lid. VOORZITTER deelde mede dat aftredend paren de heeren de Wilde en Nelisse. Benoemd werden na verschillende stemmin- en de heeren van der Kroon en Nelisse. VOORZITTER stelde voor, den heer de Vilde dank te zeggen voor hetgeen hij in zijn ittingsperiode heeft gedaan. VAN DER KROON vroeg wanneer er nu ens een einde kwam aan het wiskundig stelsel an die muntbepaling. Spreker meende dat dit nu al 7 jaar aan den gang is en dit zeer ten ;ngerieve van het publiek is. VOORZITTER zeide dat er reeds aan een jieuwe regeling gewerkt wordt. NIEUWENHUIJZE vroeg of eerst dat ge- - eimzinnige gasverlies weggewerkt moest wor sen alvorens men een definitieve goede regeling ■aat scheppen omtrent de gasbetaling. NELISSE vroeg of de commissie van toe- I icht zich goed van haar taak heeft gekweten, ;ia hetgeen ons is medegedeeld. De inzage van •jie mededeelingen geeft toch een en ander te denken. VOORZITTER zeide dat de boeken door oen accountant worden nagezien, doch dat inen van een leek niet mag verwachten dat die het technische van de fabriek geheel machtig is. Daarmede kan iets gebeuren wat wij als leeken, niet bemerken al staan wij er met onzen neus bij Daarna werd de vergadering gesloten. VEILINGSBERICHT van Vrijdag 20 Juni 1930 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Kropsla 1,40 tot 2,10 per 100 krop. Aardappelen 4,80 tot 8,50 per 100 k.g. Poters 2,20 tot 7,10 per 100 k.g. Aardbeien 0,18 tot 0,48 per k.g. Blauwe druiven ƒ1,— tot 1,28 per k.g. Boonen (groote) 2,90 tot 7,60 p. 100 k.g. Boonen (dubb. stam) ƒ0,41 tot ƒ0,50 p. k.g. (stamsnO) 0,27 tot 0,35 p. k.g. (stoksnij) 0,39 tot 0,51 per k.g. Tomaten A 0,36 tot 0,55 per k.g. B 0,30 tot 0,51 per k.g. C f 0,28 tot 0,54 per k.g. CC 0,18 tot 0,25 per k g. bonken 0,23 tot 0,37 per k.g. Komkommers (w.) 12 tot 17 per 100 k.g Peen ƒ4,— tot 8,60 per 100 bos. Kroten 1,30 tot 3,20 per 100 bos. Bloemkool I 2,10 tot 4,10 per 100 stuks. II ƒ1,— tot 2,20 per lOOstuks. Uien 1,30 per 100 bos. Sjalotten 2,10 tot 3,30 per 100 bos. Rhabarber 1,50 tot 2,50 per bos. Peulen 0,09 tot 0,21 per k.g. Witte Asperges 0,08 tot 0,25 per bos. Blauwe 0,06 tot 0,15 per bos. Selderij 1,70 100 per bos. Kipeieren (netto) 4,20 tot 4,70 p. lOOst. (kleiD) 3,10 per 100 stuks. Aanvoer 42.000 stuks. Veiling van Maandag 23 Juni 1930. Kropsla 1,50 tot 1,80 per 100 krop. Radijs 1,30 per 100 bos. Postelein 0,04 per kg. Aardappelen 4,20 tot 8,90 per 100 k.g. Poters f 3,80 tot 6,20 per 100 k.g. Aardbeien 0,17 tot 0,43 per k.g. Bessen (roode) 0,59 tot 0,79 per k.g. Blauwe druiven 1,06 per k.g. Boonen (groote) 4,80 tot ƒ7,40 per 100 k.g. (dubb. stam) 0,33 tot ƒ0,47 p. k.g. (stamsnij) 0,28 tot ƒ0,45 per k.g. (stoksnij) 0,40 tot 0,47 per k.g. Tomaten A 0,41 tot 0,56 per k.g. C 0,34 tot 0,52 per k g. CC 0,24 tot 0,47 per k.g. bonken 0,26 tot 0,36 per k.g. Komkommers (w.) 0,07 tot 0,17 per k.g. Augurken 0,70 per kistje. Peen 4,80 tot 8,20 per 100 bos. Kroten 1,70 tot 3,10 per 100 bos. Bloemkool I f 1,80 tot 4,20 per 100 stuk. II 1,10 tot 2,10 per lOOstuk. Sjalotten f 2,80 tot 4,70 per 100 bos. Rhabarber 1,40 per 100 bos, Doperwten 0,08 per k.g. Peulen 0,06 tot 0,18 per k.g. Witte Asperges 0,11 tot 0,32 per bos. Blauwe f 0,06 tot 0,19 per bos. Selderij 1.40 per 100 bos. I MOTORSPORT. Ariel Vossenjacht. In de provincie Utrecht zal Zondag a.s. wederom de traditioneeie jaariijksche Vossen jacht voor Ariel rijders gehouden worden. De rijders komen samen om ongeveer negen uur op de Neude te Utrecht, alwaar de meute geformeerd wordt en gezamenlijk wordt afge reden naar de startplaats. Als de Vos zal de bekende Utrechtsche motorrijder Dolf van der Made fungeeren, die om precies tien uur ver trekt, tien minuten later gevolgd door de meute Het rijden van een Vossenjacht heeft zijn eigen speciale bekoring, men moet scherp op- ietten op de rijteekens van de Vos, die vol streken zit, men moet toch de gemiddelde rijsnelheid van 32 K.M. per uur volhouden, maar tevens kan men genieten van het mooie Utrechtsche landschap, want speciaal dit jaar loopt de rit, die een lengte heeft van onge veer 200 K.M., over een prachtig parcours. De finish heeft plaats in Café 't Zwaantje te

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 2