1 Voor f5 ee JOH. P. NI Mijnhardt's Zenuwtabletten Leest „Onze Eilanden." s: (Ty, MIJNHARDT MIJNHARD! MIJNHARDT <R. MIJNHARDT MIJNHARDT BINNENLAND VROUWENHOEKJE Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Wetenswaardigheden Burgerlijke Stand HEND VEF WECKEN WECK met gratis Vraag inlic MIDDEL Alles uit voon AAMBEIEN. J. DE SALAMANDER X XsJ) Zenuwtablettc Maag tablet te Hoofdpijntablett Staaltablette 0 Laxeertablett< A.MIJNH Pharm. fabriek. '4 0NZEJJEILANDEN"VAN ZATERDAGJ21 JUNI 1930. Zwaar weer boven Arnhem. Na een zeer warmen dag ontlastte zich Donderdagmiddag omstreeks haif zes boven Arnhem een hevig onweer, gepaard met zwaren regen- en hagelbuien. De bui duurde byna een half uur. Geweldige windvlagen, die soms de kracht van een orkaan bereik ten, scheurden takken van boomenen strui ken, terwjjl ook vele zonneschermen ver nield werden. Tal van laag gelegen straten stonden dra blank. Het Yelperplein was geiyk een meer en in verscheidene straten liepen de kelders vol water. De tramdienst Oosterwyk-Velp was geruimen tijd gestremd doordat het slip op vele plaatsen de rails bedekte. De bui schijnt zich alleen boven Arnhem ontlast te hebben. Verduistering. Sedert enkele dagen is te Stadbroek-Sit- tard spoorloos verdwenen de filiaalhouder R., van de Coöp. Voorwaarts. Hij moet de kas, ongeveer 400, hebben meegenomen. Krach op een effectenkantoor S Naar het dagblad de Zeeuw meldt, heeft de heer L. P. R., kassier en commissionnair in effecten te Goes, zijn betalingen gestaakt Hij zou voornemens zijn surseance van be taling aan te vragen. De slachtoffers moe ten voornamelijk zitten in den kring der roomsch-katholieke boeren en commission- nairs. Kind door een beer gedood. Van den caféhouder Buisman te Praneker is het 2-jarig zoontje, gistermiddag, dat te dicht bij een grooten, bjj huis vastgebonden beer kwam, door dat dier gegrepen en zoo ernstig gewond, dat het spoedig is overle den. De eigenaar van den beer had, na met het beest op straat kunstjes te hebben ver toond, in de zaak van den heer B. gelogeerd. Hagelslag. Ook in Noord-Holland blijkt de vorige week belangrijke schade door hagelslag te zijn aangericht. Naar men ons meldt, zijn de tuinbouwproducten in den polder Koe tenburg, onder de gemeente Harenkarpsel door hagelslag zoo goed als geheel verwoest. Ook in den Woudpolder is groote schade aangericht en. ook verder naar het Noorden hebben land- en tuinbouwproducten veel schade geleden. In een te Dikshorn gehou den vergadering is besloten, een steun-actie in het leven te roepen en zich allereerst te wenden tot het provinciaal centraal co mité tot hulpverleening bij rampen van al- gemeenen aard. SCHAGENS OMGEVING GETEISTERD. Door hét noodweer van Donderdag op Vrijdag. SCHAGEN, 16 Juni. Nu het mogelijk is de gevolgen van het ongewoon zware weer, dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. Schagen en omgeving heeft geteisterd, te over zien, blijkt dat de schade grooter is dan aan vankelijk werd gedacht. - Het zware weer begon reeds een uur na den middag en hield met korte onderbrekingen aan tot middernacht. Hoe geweldig de regenval is geweest moge blijken uit onderstaand staatje, weergevende den grootsten neerslag welke gedurende de jaren 1921-1929 met den regenmeter in de Rijksjandbouwwinterschool te Schagen is op genomen.' 1921 op 13 September 26,2 m.M. 1922 3 Februari23,8 1923 20 September 50,6 1924 19 Juli27,5 1925 10 September 38,5 1926 10 October49,6 1927 15 Augustus29,8 1928 26 November 26,3 1929 21 September 19,5 en op Vrijdagmorgen 13 Juni heeft in 24 uur de regenval bedragen 128,5 m.M. of wel 128,5 Liter per vierkanten Meter. De geweldige watermassa's hebben groote verwoestingen op de akkers aangericht. Vooral in den polder Koetenburg ziet men geen be bouwde akkers meer, maar gelijkt alles op op gespoten land. De greppels zijn polderslooten geworden en alles biedt een troosteloozen aan blik. De akkers die nog boven water uitsteken zijn als het ware doorploegd door het water, dat er in beken overheen moet zijn geloopen. De producten voor zoover ze niet door hagel zijn stukgeslagen op sommige plekken lag deze eenige centimeters dik staan te rotten in het water. Het is een troosteloos gezicht en de bouwers hebben met één slag alles ver loren. Het bestuur van den polder kwam gis teravond in een spoedvergadering bijeen om plannen voor een steunactie te bespreken. Het onweer heeft vooral ook boven de Zijpe gewoed. Daar zijn de boerderijen van de heeren Kruyer en Marees afgebrand. Aan hulpverlee ning kon met dit noodweer niet worden ge dacht, zoodat alles totaal verloren is. De fami lie Kruyer vluchtte met vijf kleine kinderen in nachtgewaad naar de buren, een watermole naar, waar een oogenblik later eveneens de bliksem insloeg, zoodat de vluchtelingen op nieuw een veilig heenkomen moesten zoeken. Voorts heeft het hemelvuur ook op Wierin- gen, en in Callantsoog, Harenkarspel aan ver schillende perceelen schade toegebracht. In de Verwerkingsinrichting te Schagen waren tot twaalf uur in den middag reeds 12 koeien, 3 paarden, 8 varkens en een aantal schapen en lammeren, aangevoerd die door den bliksem waren getroffen. JBOok de gewassen in de bouwpolders hebben veel schade geleden. Het welig staande koren is gaan legeren, terwijl ook andere gewassen als karwij, kool en aardappelen geducht heb ben geleden. De bewoners van Hollands Noor derkwartier zullen den nacht van Donderdag op Vrijdag van den 13en Juni niet gauw ver geten. EEN JONGE MAN DOOR ZIJN VADER GESTOKEN. Zaterdagavond omstreeks half-twaalf heeft de 54-jarige J. P. F. B. voor een café in de Oranjeboomstraat ,op den hoek van de Steven- hoogendijkstraat alhier, zijn 25-jarigen zoon J. B., uit de Zinkerstraat, bij een woorden wisseling een ernstigen steek in de borst toe gebracht. De VAdéftidie na den dood van zijn vrouw, die eenigen tijd geleden gestorven is, met een van zijn dooris samenwoont, was Zaterdag avond uit de stad gekomen en kon toen zijn zoon, met wien hij samenwoont, niet vinden. Hij passeerde het café en daar zag hij zijn zoon J. staan, met wien hij sedert eenigen tijd in onmin leeft. Hij ging ltet,.?pfé binnen en vroeg zijn zoon, of hij zijn broer ook had gezien. De jongeman antwoordde: „Daar trek ik mij niets van aan; met jullie heb ik niets te maken." Hierop ontstond een woordenwisseling, die buiten het café werd voortgezet en daarbij wond de vader zich zoo op, dat hij een mes, dat hij in zijn zak droeg, nam en den zoon een diepe wonde in de borst toebracht. Toevallig passeerde juist een dokter, die den gewonde de eerste hulp heeft verleend. Hij stelde vast, dat een bloeduitstorting had plaats gehad in de borstholte. De gewonde is per auto van den gemeente lijken geneeskundigen dienst naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. De dader werd gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau aan de Nassaukade. Hij werd onmiddellijk verhoord en bekende, zijn zoon gestoken te hebben. Het mes, zeide hij toevallig in zijn zak te hebben gehad, omdat hij eenige dagen geleden zijn schoenen had hersteld. Het mes is door de politie in beslag genomen. De dader is opgesloten. VERDRONKEN. Zondagmiddag maakten vier jongelui uit Eindhoven een boottochtje op de Dommel. Het waren de gebroeders C. en J. Jolie, J. van AmelsyQflrt en Hub. Bongenaars. Bij den Gen- nipschen watermolen is hun roeiboot om geslagen. Jöe 21-jarige C. Jolie wist zich zelf en zijn broer te redden; ook de 15-jarige Van Ameisvoort bereikte zwemmend den oever, doch de I8-jarige Hub. Bongenaars, uit de Jan Luijkenstraat te Eindhoven ,is verdronken. Te Buggenum (Limburg) is gisteren de zes tienjarige H. Smeets bij het zwemmen in de Maas verdronken. EEN DRENKELINGE. De 21-jarige mej. Van G. uit de Wagen straat in Den Haag was gistermiddag bij het zwemmen in zee te Scheveningen aan het Noordelijk strandgedeelte zoo ver afgedreven, dat zij in levensgevaar verkeerde. De heeren W. Schimmel uit de Binckhorststraat en C. J. van Daatsebar, van het Cantaloupenburg in Den Haag slaagden er met gevaar voor eigen leven in, de drenkelinge aan wal te brengen. Daar mej. Van G. reeds bewusteloos was, moesten de redders kunstmatige ademhaling bij haar toepassen. Via den centralen post is zij vervolgens naar het gemeentelijk zieken' huis aan den Zuidwal vervoerd. Bevestiging ds. D. C. Overduln. Bü de Gereformeerde Gemeente (Her steld Verband). Gisteravond heeft in de groote zaal van het Algemeen Verkooplokaal de bevestiging plaats gehad van ds. D. C. Overduin tot predikant der eenige weken geleden hier ter stede gestichte Gereformeerde Gemeente (Hersteld Verband). De bevestiging geschied de door ds. J. Overduin van Sliedrecht. In zijn toespraak voor de predikatie merkte ds. Overduin op, dat de politieke dingen zijn gaan heerschen in de Gereformeerde Gemeenten en deze dingen de gemeenten hebben verwoest. Men heeft geen nieuwe secte willen vormen, maar werd gedwongen de gemeenten te verlaten. Als men in po litieke zaken zich niet wenschte aan te sluiten bij de meening van ds. Kersten, werd men geacht van het geloof te zjjn afgevallen. Hiertegen gaat het verzet. Spr. wenscht zich niet met politieke en staat kundige aangelegenheden in te laten, doch in z(jn prediking van niets anders te weten dan van Jezns Christus en Dien gekruisigd. Eenige jaren geleden verklaarde ds. Ker sten op de Synode der Gereformeerde Ge meenten dat indien hij met naast zjjn pre dikantsambt het staatkundig leven mocht behartigeij,, hp zijn predikantsambt zou neer- leggerri-ed- zich geheel aan het politieke leven zou gaan wijden. Men heeft hem toen in de gelegenheid gesteld zoowel de gemeen ten als de politiek te blijven dienen, doch wel niemand zal toen gedacht hebben dat de politieke belangen in de gemeenten zoo groot zouden worden, dat, gelijk thans het geval is, in geen enkele Gereformeerde Ge meente meer plaats is voor een predikant, die andere gevoelens heeft ten opzichte van staatkundige dingen. Iedere predikant die niet politiek denkt als ds. Kersten wordt de kerk uitgewerkt, en spr. is overtuigd dat wanneer thans nog de mogelijkheid bestond dergelijke predikanten op den brandstapel te brengen, velen in staat zouden z(jn ge weest dat te doen. De nieuwe gemeente wenscht rustig door het leven te gaan, niet begeerig naar aardsche macht, doch in het besef dat dit tijdelijk leven slechts is een voorbereiding voor het eeuwige leven b(j God. Spr. hield hierop een predikatie over 2 Timotheus 3 14 waarin hij wees op het vermanend woord van den Apostel Paulus om standvastig te blijven, waarna de eigen lijke bevestiging geschiedde. Er was voor deze godsdienstoefening groote belangstelling; de groote zaal was goed bezet. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten (Adv.) PARIJSCHE MODEBRIEF. Voor koel weer en mooie zomerdagen. Als we nu maar precies wisten, wat voor zomer ons wachtte, zoo zouden w(j veel ge makkelijker onze japonnen kunnen kiezen. Over het algemeen is de Hollandsche zomer een dure liefhebberij. We moeten met onze kleeren op allerlei weersgesteldheden reke nen, zoowel op groote warmte, op regen als op koude. Voor koel weer heeft men op het oogen blik eenvoudige, lieve japonnetjes van tweed in heel kleine blokjes of andere figuurtjes, afgewerkt met een licht lingerie-vestje wat er iets frisch en zomersch aan geeft. Ze zijn voorzien van een kort, afneembaar cape-je en hebben soms, over de geheele lengte van voren, een rij knoopjes, waardoor ze wel eens even doen denken aan een kostschool meisje in uniform. Nieuw is een wollen japonnetje met een sjaal van dezelfde stof, die met een leeren bloem, bij voorkeureen camelia, is gesloten. Ook hierbij wordt een kortere of langere cape gedragen, welke een enkelen keer van een kap is voorzien. Verder heeft men voor minder mooi weer mantel- costuums, bolero-pakjes, manteljaponnen, ensem bles keuze in overvloed. We zagen een heel aardig boleropakje van zwarte stof met witte nopjes. Het bo- lerootje was van voren ge opend op een wit vestje met zwarte nopjes. Men vertelde ons dat dit cos- tuumpje dezen zomer veel opgang zal maken. De mantelcostuums wor den verlevendigd dooreen aardig licht blousje dat men meestal voor dit doel niet al te gekleed neemt. Een overhemdje van witte of pastelkleurige zijde of van wit linon met moesjes is b.v. zeer geeigend. Het wordt dikwijls versierd met een monogram van verguld metaal op kristal, dat men van voren op de blouse steekt. By deze dun wollen zomer-tailleurs draagt men een taschje, sjaal en soms zelfs een hoedje van dezelfde stof. In het knoopsgat prijkt een roos, eveneens van de costuumstof. Deze bloem kan echter ook van stroo zy'n, het zelfde als van den hoed, of van leer, maar moet dan harmonieeren met handschoenen en schoenen. Hoewel voor den zomer be doeld, ztjn toch enkele dezer mantelpakken met bont afgezet, b.v. met een smal randje otter, hermelijn of petit-gris langs de cape Enkele pakjes hebben halve mouwen en be- hooren dan met lange, bruin-leeren hand schoenen gedragen te worden. Voor sportdracht heeft de geplooide rok met sweater afgedaan en is vervangen door een geheel japonnetje van jersey of soepele wollen stof, waarbij men een cape draagt of een vestje zonder mouwen. Wat de ensembles betreft, elegante dames dragen reeds minder de Engelsche stoffen daar deze in de confectie te veel worden ge bruikt. Zeer chique ensembles bestaan uit rok, blouse en mantel, alle in dezelfde kleur, maar van een heel even verschillende stof gemaakt, Nadat ge aldus de noo- dige voorzorgen hebt ge nomen om een koelen zomer te doorstaan, ho pen we van harte, dat deze overbodig zullen biyken tezyn enu niets dan warm, zonnig zo merweer wacht. Voor deze dagen is het cou rante toiletje van crêpe met kleine nopjes. In alle kleuren vindt men het, maar het meestin zwart met kersrood en in marine met wit. Ka rakteristiek voor dezen zomer is, dat de nopjes byzonder klein zyn. Sommige hebben de af meting van een klein rond kraaltje, andere z(jn niet grooter dan een speldeknop. Het maak sel dezer japonnen is heel eenvoudig daar de nopjes voldoende gar neering vormen. BU blauw-witte stof b.v. een blousend lijfje met blauw linon kraagje en wit leeren ceintuur, een rechte rok die op halve hoogte door twee dwarsbanen van effen blauwe stof door sneden wordt. Natuurlijk worden de nopjes- en puntjesstoffen nog voor allerlei andere modelletjes gebruikt, bolero- en mantel costuums, japonnen-met-cape, blouses enz., terwyi ze ook voor garneering zeer in den smaak ztjn. WILHELMINA. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- scben Ingelicht te worden over de laat ste mode, zoowel voor dames als kin deren, raden wil dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad'*. Dit uiterst practlscbe Nederlandsche modetijdschrift, hetwelk ook een scbaf van gegevens biedt voor handwerken In alle genres, Is btj de uitgevers dezer Courant tegen sterk gereduceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nieuwe Modeblad, 2 maal per maand verschij nende In 16 bladzijden met telkenmale 2 gratis knlppatronenbladen, bedraagt slechts I 0,95 per kwartaal, franco per post I 1,25. VERKOOP VAN VERPAKT VLEESCH. Waarschijnlijk meer dan in eenig ander land heeft zich in Amerika ontwikkeld de verkoop van voedingsmiddelen in détail-verpakking en onder een algemeen geadverteerd handelsmerk. Konserven, kruidenierswaren, bijna alles wordt in een of andere verpakking verkocht„wegen" raakt meer en meer uit de mode. Zelfs ten aai.- zien van aardappelen is reeds een begin ge maakt met den verkoop in kleine verpakking, n.l. in zakjes van 25 en 50 pond, dragende het merk van den producent of van den handelaar. Geen wonder, dat ook pogingen worden aan gewend om den verkoop van verscli vleesch te reorganiseeren, vooral na de uitvinding van het zgn. „droge ijs", het vaste koolzuur, waar door het" mogelijk is binnen korten tijd het produkt te doen bevriezen op zeer lage tempe ratuur, waardoor dan niet, zooals bij het lang zame bevriezen, de fatale ijsvorming in de cellen plaats heeft. Te meer is dit voor Amerika van beteekenis, omdat daar niet zooals in ons land in de slagerswinkels kwaliteiten van vleesch in een gevraagd gewicht worden ver kocht. Er wordt slechts een homp vleesch af gesneden, waarbij niet nauw op het gevraagde gewicht wordt gelet en ook niet precies wordt gekeken of het vleesch wel geheel van dezelfde kwaliteit is. Reeds geruimen tijd wordt dit bevriezings proces met succes toegepast bij den handel in visch, en reeds zijn door enkele vleeschmaat- schappijen proeven genomen met de „snel- bevriezing" van vleesch. Eenigen tijd geleden werd in Amerika gevormd de General Foods Corporation, omvattende een groep handels maatschappijen op het gebied van verpakking en den verkoop van levensmiddelen. Deze levensmiddelentrust bezit een dochtermaat schappij, de „Frosted Food-Company", die eigenares is van een snelbevries-patent, dat thans voornamelijk gebruikt wordt in den vischhandel, doch dat door genoemde trust nu ook zal worden gebruikt bij den verkoop van vleesch. Het is niet uitgesloten, dat door het snel-bevries-systeem een ware omwenteling in den kleinverkoop van versch vleesch zal wor den teweeggebracht. De groote vleeschmaatschappijen zullen dan het vleesch in konsumptie-verpakking, dus ge reed voor de keuken, in den handel brengen. En de taak van den slager, die thans reeds in Amerika slechts alleen die van vleeschhouwer is, zal nog verder worden gereduceerd tot die van verkooper zonder meer, zooals de Ameri- kaansche kruidenier thans een blik erwten, een pak havermout of een flesch melk verkoopt. In Chicago werden door den kleinhandel proeven genomen met den verkoop van snel- bevroren varkens- en lamskoteletten, bereid door Swift. De varkenskoteletten waren ver pakt in doorschijnend perkament, vier per pak. Het vleesch komt in den winkel in kartonnen doozen, die 24 pakjes inhouden. Elk pakje weegt ongeveer vierhonderd gram en wordt per stuk verkocht. De lamskoteletten waren ver pakt drie per pakje en twintig pakjes per kar ton. Eik pak woog 300 a 400 gram. Het vleesch wordt hard bevroren in den winkel ontvangen. Een groote moeilijkheid is, dat de winkels niet ingericht zijn op den verkoop van dit bevroren vleesch. De voorraad moet in een koelruimte bewaard worden. In winkels moet men een hulpvriesruimte hebben (4 gr. C.), waaruit de klanten bediend kunnen worden. De etalage, die gemaakt is voor versch vleesch, kon thans nog niet kouder gemaakt worden dan 3 gr. C. Daar wordt dan, om lager temperatuur te krijgen, vast koolzuur gebruikt als aanvullend koelmiddel. Een andere moeilijkheid is, dat s avonds alle onverkochte en geëtaleerde vleesch in de vriesruimte moet worden ge bracht, om te voorkomen dat het vleesch ont dooit. Een belemmering voor den afzet is verder, dat de afnemers aanvankelijk deze snel bevroren produkten verwarren met koel- producten. Doch de belanghebbenden bij den afzet van vleesch meenen dat bij verbetering van de installaties in de kleinverkoopinrich- tingen, en bij een beter inlichting van het koopend publiek, de afzet van snel bevroren, verpakt vleesch zeer zal toenemen en een om wenteling in den verkoop van versch vleesch zal meebrengen. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG. ZONDAG. Weersta de beginselen van het kwaad, het is te laat geneesmiddelen aan te wenden, zoo het door lang uitstel in kracht is toegenomen. MAANDAG. Zult ge al de vrucht niet daad'lijk plukken, Strooi uit toch 't heilaanbrengend zaad' Terwijl gij 't eindelijk welgelukken Aan hooger leiding overlaat. DINSDAG. Over tweeërlei zaken mag men nooit tob ben, niet over dingen, die men niet meer ver anderen kan en ook niet over dingen, die men nog veranderen kan. WOENSDAG. De ijdelheid vereischt een zekere bebouwing en veel bemesting; de hoogmoed tiert welig in alle gronden; het is een rechtopgaande boom. DONDERDAG. Gij kunt wel zeggen, wat gij nooit gedaan hebt, maar niet wat gij nooit doen zult. VRIJDAG. Hij, die altijd van oordeel is, dat hij niet naar waarde geschat wordt, loopt groot ge vaar, dat hij zich zeiven te hoog schat. ZATERDAG. Wie niet van het verleden leert wordt daar voor gestraft door de toekomst. EEN GRAPPIG EXAMEN. Willem Loman moet zijn toelatings-examen voor het gymnasium doen. Om hem de schande van het „zakken" te besparen wil zijn vader hem eerst eens laten polsen, en verzoekt zijn neefje Frans, die als een knappe jongen bekend staat, Willem eens onder handen te nemen. Neefje is evenwel een geslagen vijand van Wil- iem, en deze heeft zich voorgenomen, geen enkel antwoord goed te geven. Maar neef houdt vol. Hij heeft nu de aardrijkskunde tot onder werp gekozen. V r a ag. Hoe verdeelt men de wereld? Antwoord. Heel ongelijk. De eene vorst heeft honderd maal meer dan de ander. V. Ik bedoel in vijf werelddeelen. Die ken je toch A. Ja, de heele wereld, de andere wereld, de booze wereld, de groote wereld en de nieuwe wereld. V. Kom, kom, je weet het wel beter: Europa, Azië, Afrika, Amerika, en Australië. Welke van die werelddeelen zou je't eerst noemen? A. Afrika. V. Afrika? En waarom? A. In alle woordenboeken staat Afrika het meest vooraan. V. Ik zou Europa noemen. Waarom noemt men Afrika zoo? A. Omdat het ontdekt is door Columbus. V. Dat is niet juist. Hoe noemt men Ame rika nog wel anders? Je hebt straks 't woord genoemd. A. Afrika. V. Hoe heb ik 't nu met je! Wie noemt het dan zoo? A. Menschen die 't niet weten. V. In welk werelddeel wonen wij? A. In 't fatsoenlijkste. V. Europa meen je, niet waar? Noem eens een groot land in Europa. A. Hét land. Dat hebben alle school jongens minstens eens per dag. V. Laten we Frankrijk nemen. Waar ligt dat? A. Vóór je als je er heen gaat, en achter je als je er uit komt. V. Liever zou ik grenzen hooren. Wat ligt er ten noorden? A. Ten noorden ligt Frankrijk, ten oosten Frankrijk, ten zuiden Frankrijk en ten westen Frankrijk, tenminste als men in 't midden staat. V. Zoo blijven we in Frankrijk. Ken je ook een rijk, dat door geen ander rijk begrensd wordt? A. Kortrijk. V. Ik bedoelde Engeland, een eiland, dat alleen door de zee wordt begrensd. Wat ken je van Engeland? A. De Engelsche ziekte. V. Zijn er ook rivieren in Europa? A. Zoolang als 't duurt, want ze loopen er allemaal uit. V. Noem eens een paar bergen. A. Hillegersberg, 's Heerenberg. V. Dat zijn namen van plaatsen. Zijn er ook wel bergen in Nederland? A. Een heele menigte herbergen. V. Neen, dat zijn geen bergen. Zijn er ook meren? A. Voor hen, die Duitsch spreken. V. Dat spreken ze hier niet. Welke taal spreekt men in ons land? A. De landstaal. V. En die is? A, De taal van het land, waarin men woont. Neef. Hoor eens, voor aardrijkskunde heb je een 0, maar voor slimheid ben je er doorl MIDDELHARNIS. Ondertrouwd: M. v. d. Boom 27 j. (Som- melsdtjk) en C. v. d. Slik 23 j. NIEUWE TONGE. Geboren: Bastiana, d.v. J. v. d. Veer en F. v. d. Mast; Lodewika, d.v. L. Zweerus en M, de Boer; Jacob Krijn z. v. J. Buth en L. Prince. Ondertrouwd: C. v. d. Kroon j.m. 25 j. en D. A. de Geus j.d. 22 j. Getrouwd: j. A. v. d. Maas j.m. 23 j. en KL van Balen j.d. 20 j. ZWAAR ONWEER IN MIDDEN-ZWEDEN. Twee dooien, 6 gewonden. Talrijke boerderijen en schuren afgebrand. Vrijdag heeft het in Midden-Zweden den geheelen middag zwaar geonweerd terwijl de regen zonder ophouden neerstroomde. Vooral in de buurt van Linköping woedde het onweer hevig. Een kapitein, twee luitenants en vijf minderen, die in een ondergrondsche schuil plaats een toevlucht hadden gezocht, werden, op één soldaat na, allen door den bliksem ge troffen. De kapitein was op slag dood, de anderen liepen tamelijk ernstige brandwonden op. Elders in de omstreken van Linköping is een landbouwer door den bliksem getroffen en gedood. Alle bovengrondsche electrische geleidingen en telefoonverbindingen geraakten defect. Ook het telefoonverkeer van Stock holm met Halsingborg en met Hedemora is gc- sei tol de kö; nié zat ge- br; dei Po Aa Po Aa Bil Bo Bo To Verloofd: CORRIE EIKELENBOOM EN FREDERIK BERNARD. Schipluiden, Middelharnis, Juni 1930. verkrijgb MID is het sferiliseeren van groenten, fruit, vleesch, enz. met het toestel en in de glazen der firma WECK, waarvan het woord „wecken" is afgeleid. Ter voor koming van teleur stelling fefte men echter vooral op het merk Deze neem en dit .merk waar- borgen echtheid. en bij de plaai over het ge! RADICALE GENEZING de hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. Kipstraat 59, R'dam I Niet goed, geld terug. De Ce Goeree Ie Midf is op eikei lenden GR Desgewensc inlichtingen1 langd. u Verkrijgbaar bij Apoth.en D Alles voorzien van den i

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 6