eerste blad STER-TABAK ^j@pÉgaÉÉpi.iHp?-- ST00MB00TDIENST mïdoelharnis-rotterdam v.y. via vlaardingen s.s: „MIDDELHARNIS" Dienstregeling Vraagt ons AMantie-tarlef advertentiën ZATERDAG 21 JUNI 1930 12e JAARGANG. - N°64 W eek-revue. FEUILLETON. OP EENZAMEN POST. Naijver onder buren. 8 REC RECHTZAKEN et-oii9 h aanvangende 15 Mei 1930 in van Middelharnis op Maandag en Dinsdag V. Middelharnis 4.30 to. A.VIaard. 7.00 tra.* A. Rotterdam 8.00 rn. Overige dagen (belt. Zon- en Feestd.) V.Mlddelbarnls 6.40 vm. A.VIaard. 9. lOvm.** A. Rotterdam 10.00 vm. A. Brlelle 10.25vra.§ van Rotterdam op Maandag en Dinsdag V. Rotterdam 2.15 nm. V. Vlaard.&QOnm. *f A. Middelharnis 5.30 am. Overige dagen (beh. Zon- en Feestd.) V. Rotterdam 3.15 nm. V.Vtaard. 4.00nm ft V. Brlelle 2.25 am.§[ A. Middelharnis 6.30 In aansluiting op den trein van 7.21 vm. en 7.12 vm. van Vlaardingen (Station). In aansluiting op den trein van 9.21 vm. en 9.42 vm. van Vlaardingen (Station), f In aansluiting op den trein van 14.40 (2.40 n m.) en 14.51 (2.51 nm.) te Vlaar dingen (Station). ft ln aansluiting op den trein van 15.40 (3.40) nm. en 15.51 (3.51 nm.) te Vlaar dingen (Station). Te Vlaardingen overstappen. Op Zaterdag 1.25 n.m. Als Feestdagen zijn te beschouwen: Nieuwjaarsdag, 2e Paaichdag, Hemelvaartsdag 2# Pinksterdag an de beldo Kerstdagen. Ligplaats Boompjes tegenover Reederijstraat. Prijs per kwartaal Losse nummers van 16 regels - 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f j per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Binnenland. Voor de rechtbank te Arnhem is deze week de beruchte Bennekomsche moordzaak be handeld, waarvoor ais verdachte terecht stond jan Hoek, arbeider en koopman te Ede. Zoo als de lezer zich nog wel zal herinneren is bij deze lugubere moordgeschiedenis mej. Koper- berg vermoord en wist baar vriendin mej. Boerwinkel door de vlucht aan een dergelijk lot te ontkomen. De belangstelling voor de behandeling dezer zaak was zeer groot, doch tot groote teleur stelling der talrijke nieuwsgieriger, werd de ge- heele zaak met gesloten deuren behandeld, welk besluit de rechtbank nam reeds voor tot voorlezing der dagvaarding werd begonnen. Ook voor de advocaten der Arnhemsche.balie bleek dit te gelden, hoewel zulks anders nim mer het geval pleegt te zijn. Tegen verdachte, die tijdens de behandeling hardnekkig blijft ontkennen, is levenslange gevangenisstraf geëischt. Tusschen Rotterdam en Den Haag schijnt eindelijk de weg te zijn gebaand voor de ex ploitatie van een gemeenschappelijk vliegveld ten Zuiden van Delft. Een hierover aangegane overeenkomst is dezer dagen door de Haagsche vroede vaderen met groote meerderheid van stemmen aangenomen, en nog deze week zal de Rotterdamsche gemeenteraad over dit be sluit een beslissing nemen. Verwacht mag wor den dat de vlieghaven op Waalhaven zal ver dwijnen, zoodra het gemeenschappelijke vlieg veld onder Delft klaar is. Voor het Westland, dat in zoo belangrijke mate bij een goede ver binding met het vliegveld geïnteresseerd is, lijkt dit ook een gelukkige oplossing en de Hagenaars zien hun wenschen eveneens, het heeft lang geduurd, bevredigd. Te Roosendaal is door een zwaren brand de koffiebranderij en tabaksfabriek der fa. J. A. Laane en Zn. vernield. Ondanks de kracht dadige en snelle hulp van de brandweer van Bergen op Zoom, alsmede de hulp van enkele brandweerinstallaties van plaatselijke firma's, kon niet verhinderd worden dat de fabriek en magazijnen nagenoeg finaal uitbrandden. De schade, welke door verzekering wordt gedekt, bedraagt volgens schatting tusschen de 4 a 5 ton. Met het vloeien der rijksmiddelen blijft het tot heden uitstekend gaan en ook de maand Mei heeft zich weer van een gun stige zijde laten kennen. Niet minder dan 50.777.307,55 kwamen binnen, terwijl Mei 1929 48.718.947,72 opbracht, zoodat er een vermeerdering is van ruim 2 millioen. Helaas weerspiegelen deze cijfers grootendeels een gunstiger en achter ons liggende periode en zijn ze dus allerminst een juiste waardemeter voor wat het huidige bedrijfsleven betreft. Niettemin is er alle aanleiding tot voldoening, vooral indien we onzen toestand vergelijken met andere landen, waar reeds nu de ont vangsten der verschillende middelen bedenke lijke dalingen gaan vertoonen. Buitenland. Nauwelijks heeft de Duitsche Rijksdag zijn werkzaamheden hervat, de taart Moldenhauer ten bedrage van 750 millioen mark komt ter tafel, of reeds duiken er crisisgeruchten op, wordt niet alleen het ministrieele leven van minister Moldenhauer bedreigd geacht, doch achten enkele bladen het niet onmogelijk dat het geheeie kabinet Brüning gevaar loopt te duikelen. Erg plezierig is de positie van het Duitsche kabinet niet, het is uit den aard der zaak niet prettig te regeeren met een kas die voort durend grootere tekorten aanwijst, doch zoo erg hopeloos als enkele bladen de positie van het Duitsche kabinet afschilderen is het toch niet, al is het waarlijk erg genoeg dat zoowel de oppositie als de eigen vrienden de regeering gaan bestoken over de wijze waarop de ge raamde tekorten van 750 millioen gedekt zul len worden. Erg gelukkig is minister Molden hauer als minister van financiën niet geweest. Met veel ophef verzekerde hij begin April, toen zijn ontwerpen met een minimum-meer derheid met kunst en vliegwerk door den Rijksdag werden gesleept: „Voor de eerste maal sedert 1925 zijn de uitgaven op zoodanige wijze gedekt, dat, voor zoover de toekomstige ontwikkeling zich laat aanzien, het ontstaan van tekorten is voorkomen". Dergelijke optimistische klanken hebben de voorgangers van Moldenhauer ook wel eens laten hooren en ook deze heeren bleken dan geen juist inzicht over den toestand te hebben gehad, doch bij hen was de harde waarheid altijd nog zoo beleefd een maand of drie op zich te laten wachten. De Duitsche belasting betaler leefde dan een 2 3 maanden in een zoeten waan en kreeg daarna een koud stort bad. Zoo gunstig heeft Fortuna over de woor den van Moldenhauer niet gedacht, nauwelijks drie weken na zijn optimistische verklaring werd het den minister reeds duidelijk dat er minstens 400 millioen mark tekorten waren en nadien is dit reeds aangegroeid tot 750 mil lioen en wat erger is, men is er tang niet gerust over dat het hierbij zal blijven. De hoofdpunten van Moldenhauers dekkings program zijn a. verhooging van de bijdrage voor de werkeloosheidsverzekering; b. een serie bezuinigingen (onbeduidend); c. en noodofter. Dit laatste punt moet 300 millioen mark in de leege lade brengen en hiervoor zullen zor gen de vastbezoldigden in het particuliere be drijf welke een hooger salaris hebben dan 8400 mark, benevens alle rijks- en gemeenteambtc- ren, onverschillig hoe hoog of laag hun salaris bedraagt. Een algemeene verhooging der inkomsten belasting durfde de regeering niet aan, omdat anders de Duitsche landen krachtens de wet 75 dezer verhooging zouden opeischen. Een zwaardere belasting op het kapitaal was ook niet mogelijk, hetzou de kapitaalvlucht slechts BOOTH TARKINGTON. NAAR HET AMER1KAANSCH DOOR HENRI VAN DE WEG. (Geaut. uitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 16) „Och, alle pogingen van de „Witkappen" ge schieden zonder nadeel voor mijn gezondheid; als patriot verveelt het me, dat er nog zulke slechte schutters in ons land zijn, doch ik troost me maar met de gedachte, dat hun scherpschutters de gevangenis zijn binnengezeild," „Er zijn er nog genoeg over. Begrijpt u dan niet, dat zij zich opnieuw organiseeren tot een bende, zooals in den tijd, toen u een aantal hunner on schadelijk maakte. En als zij dan 's nachts een aanval doen, terwijl u buiten de stad aan het wandelen bent. „U hebt nog niet het genoegen gehad, de zoo afgezonderd wonende „Witkappen" van nabij te bestudeeren, miss Sherwood. Er zijn ongeveer twintig heeren overgebleven, terwijl de overigen op 's lands kosten worden onderhouden. Als u hen eens wat beter leerde kennen, zoudt u begrij pen, dat zij met hun twintigen niet in staat zijn, over een afstand van zeven mijlen te marcheeren', zonder ernstige verliezen te lijden. Het is geen beminnelijk volkje, zelfs niet, als ze onder elkaar De moeder van Jetje B. en de moeder van Clara M. wedijveren met elkander in helderheid op hun kinderen. Jetje kwam steeds het netst te voorschijn en dat bleef zoo totdat de moeder van Clara de moeder van Jetje eens naliep om te zien welke Zeep zij toch wel kocht. Het bleek te zijn Zeeppoeder „Ozi!" van slechts 10 ets. per pakje, dat de wasch nagenoeg vanzelf doet zonder hulp. (Adv.) in de hand werken en dus bleven als uitver korenen voor de fiscale slachtbank slechts de genoemde categorie over. Deze schapen kun nen zich niet verdedigen en zullen zich een aderlating moeten getroosten. Over al deze plannen zal de Rijksdag dezer dagen nog een hartig woordje zeggen, het voorgeyecht wordt reeds geleverd in de pers en in de fractievergaderingen. Hoe dit alles zal afloopen laat zich niet voorspellen, het zal een dubbeltje op zijn kant zijn. Het is een licht straal voor het kabinet dat de rechterzijde heel goed begrijpt dat met een eventueele ver werping dezer plannen ook het z.g. Oostelijke programma valt en dat de sociaal-democraten in hetzelfde schuitje zitten wat de werkeloos heidsverzekering betreft. Bovendien hebben in Duitschland meerdere politieke partijen een ongevëenaarde bedrevenheid in het maken van snelle en onverwachte zwenkingen en weten ze daar zulke politieke manoeuvres onder een vloed van welsprekendheid voor de eigen kie zers te verdedigen of te verdoezelen, ln elk geval zijn er te Berlijn politieke donderbuitjes op komst. Terwijl men te Berlijn tusschen vrees en hoop dobbert om de noodige duiten uit alle hoeken en gaten bijeen te trommelen, het is overigens heusch Berlijn alleen niet waar de werkkamers van ministers ware folterkamers zijn, daarvan weet men te Londen, Brussel Madrid en meerdere hoofdsteden ook van mee te praten, heeft bondskanselier Schober te Weenen ook weinig reden om zich erg behaag lijk te gevoelen, ondanks het feit, dat de Oos- tenrijksche nationale raad de ontwapenings- wet heeft aangenomen. Bij de beslissende stemming hebben twee vooraanstaande leden der christen-socialisten tegen de regeering ge stemd, ondanks een dreigend opgeheven partij- zweep. Zooals bekend wilden de extremistische leiders der burgerwachten met hun organisatie buiten deze ontwapening blijven en de sociaal democraten vinden de thans aangenomen ont- wapeningswet nog veel te slap. De aanneming van de ontwapeningswet is een belangrijke stap in de goede richting voor Oostenrijk, doch nu zal de moeilijke praktijk komen en of dat zoo gemakkelijk zal ver- loopen is nog de vraag. Eenige dagen voor de aanneming van de ontwapeningswet deed de regeering reeds een stevigen zet tegen de leiders der burgerwacht, door den Duitschen majoor Pabst, een bekende figuur uit den tijd der „Putsche" in Duitschland en die nagenoeg tien jaar in Oostenrijk heeft gewoond en daar een vooraanstaand figuur der burgerwachten was geworden, het land uit te zetten, juist elf dagen voor den tijd dat Pabst tien jaar onaf gebroken in Oostenrijk woonde, wat hem auto matisch het Oostenrijksch staatsburgerschap zou hebben gebracht. Natuurlijk zijn de ex tremistische leiders over deze opzienbarende uitzetting in hevige woede ontstoken, doch bondskanselier Schober heeft kalmpjes en be slist de verantwoordelijkheid voor deze uit zetting aanvaard en verzekerd dat de regeering over zoodanig bezwarend materiaal tegen Pabst beschikte dat zijn uitzetting in alle op zichten gewettigd is. Volgens een telegram in de N.R.Crt. heeft de regeering documenten in handen gekregen, waaruit blijkt, dat de Oos- tenrijksche burgerwachten officieele betrek kingen onderhouden met de Italiaansche fas cisten en dat zij hiervan ook financieelen steun hebben aanvaard. Tusschen Italië en de Oos- zijn. Zij zouden ruzie maken en elkaar aan flarden schieten, voor zij hier aankwamen." „Vroeger vormden zij een bende." „Maar nooit, om gezamenlijk een afstand van zeven mijl af te leggen. Vier mijl is het maximum. De vijfde zou hun ongeluk worden." Zij sloeg driftig met de hand op de bank. „U neemt het niet ernstig op. U spot met uw eigen leven en maakt alles belachelijk. Is dat het resul taat van een vijfjarig verblijf in Plattville?" „Ik spot alleen maar met de arme „Witkappen", die zoo vreeselijk ernstig worden beoordeeld. Het was heelemaal niet belachelijk, dat u op uw mede schepsel toeliep, terwijl er geschoten werd." „Ik wist immers, dat er geen gevaar aan ver bonden was. De kerel moest laden, voor hij een tweede schot kon lossen." „Hij schoot nog een tweeden keer. Als ik u voor van avond had gekend Zijn toon veranderde en werd ernstig: „Ik weet niet, wat ik moet zeggen, om mijn vereering onder woorden te brengen. Het is veel mooier zijn leven te wagen voor een vreemdeling, dan voor een vriend." „Dat is zeker het standpunt van een man?" „U waagde uw leven voor een man, dien u nooit had gezien." „Toch niet! Ik had u gezien op die lezing; jk hoorde zelfs, hoe u mr. Halloway op die ver gadering inleidde." „Dan begrijp ik heelemaal niet, hoe u er toe kwam mij te willen helpen." Zij glimlachte onwillekeurig en keek hem aan met zoo veel vriendelijkheid in de oogen, dat hij zijn lippen op elkaar klemde om zich niet te ver spreken. De eenzame jaren deden hem hunkeren naar iets of iemand, om te vereeren. Zij bleef hem aankijken, onderzoekend, maar vriendelijk. Toen dwaalden haar oogen af over zijn groote gestalte naar zijn voeten (de maan scheen op zijn schoenen, die stoffig waren en hij trok zijn voeten terug onder de bank). Zij stak hem de hand toe en begon hartelijk te lachen. Dit geluid deed hem verstaan, dat alle pogingen om te zwijgen vruchteloos zouden zijn. Het werd een kwestie van minuten, voor hij zich tegenover haar zou aanstellen als een senti- menteele idioot. Hij wist het zeker. Zijn hart bons de hem in de keel. „Geeft u er zich dan geen rekenschap van, dat het gevaar wel eens heel ernstig zou kunnen worden?" riep zij uit. „Hebt u verleerd ernstig te zijn?" Zij hield plotseling op met lachen. „Of neen, ik begrijp het wel. Thiers zegt, dat de Franschen altijd lachen, om niet te gaan schreien. Ik heb geen vijf jaar in Plattville gewoond. In uw plaats zou ik ook lachen." „Kijk eens naar de maan," gaf hij ten antwoord, „Wij bewoners van Plattville hebben die gemeen met de grootste wereldsteden en wij zien er nog meer van dan anderen. U apprecieert ons niet. In het hartje van de stad hebben wij groote land schappen. Welke wereldstad biedt dergelijke voor- deelen? Den volgenden winter komt er een nieuwe kachel in de wachtkamer van het stationde hemel zelf is een van onze voorsteden en zoo dicht bij, dat wij alleen maar behoeven te sterven, om er te komen. U legt den nadruk op mijn Franschen aard en daaruit weet ik, dat u graag scherst. Hoe kwam u ertoe, dat versje onder het artikel van Fisbee te schrijven?" „Waarom veronderstelt u, dat ik het deed?" „Het is hier Carlow conty." tenrijksche burgerwachten moet een plan zijn ontworpen, waarbij in geval van oorlog tus schen Italië en Joegoslavië de burgerwachten zouden zorgen, dat de weg door Zuid-Oosten rijk voor het Italiaansche leger vrij was. Dit heeft natuurlijk de maat heelemaal doen over- loopen en per slot van rekening kunnen de Oostenrijkers helaas ook zonder buitenland- sche herrieschoppers ruzie genoeg maken, meer dan goed is voor Oostenrijk. In Roemenië is de situatie niets veranderd. Maniu heeft de leiding weer aanvaard en Carol II is er reeds zeer snel in geslaagd zich weer met prinses Hela.ena te verzoenen. Mevrouw Lupescu, de knappe en roodharige Jodin, de laatste van Carols vrij talrijke vriendinnetjes, mag niet naar Boekarest terugkeeren, dat zou te gevaarlijk voor de pas gesloten verzoening kunnen worden, doch als een pleister op de wonde heeft Carol zeer royale financieele rege lingen voor haar getroffen. In China schijnt men ook weer met zilveren pleisters te gaan werken. Daar hebben de troepen van Nanking zoodanig op de huid ge had, dat Tsjang-Kai-sjek reeds half en half besloten heeft af te treden. Voor zoover de berichten vanuit China betrouwbaar zijn of zich eenigermate laten beoordeelen ziet het er werkelijk slecht uit voor de regeering te Nan king, zulks te meer, omdat er te weinig zilveren kogels beschikbaar zijn om een serie generaals om te koopen. Amerika vergast ons deze week op een be richt, dat in Europa met zeer gemengde ge voelens ontvangen zal worden. De nieuwe Tariefwet van Amerika treedt deze week in werking en ruim een 70 stoomschepen spurten op 't oogenblik met volle kracht op Amerika aan om nog voor den fatalen datum de Ameri- kaansche havens te bereiken. Verschillende regeeringen hebben tegen deze tariefwet van Uncle Sam in krachtige termen geprotesteerd, doch de schatrijke Amerikaan- sche oom is tot heden stokdoof, doet althans alsof, voelt zich bovendien tegen het verdeelde Europa sterk en krachtig genoeg om het naar believen een trap te geven, al is het dan voor menigeen onbegrijpelijk hoe een steeds meer lamgeslagen schuldenaar zijn verplichtingen tegenover Amerika zal kunnen nakomen, in dien hem de mogelijkheid tot export, dus de mogelijkheid tot voldoende productie wordt ontnomen. INGEZONDEN MEDEDEELING. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Zitting van Vrijdag 13 Juni. L. W. W., 31 j., te Dirksland, staat terecht wegens het feit, dat hij geen teeken heeft ge geven toen hij met zijn auto stopte, waardoor een aanrijding plaats had. Gehoord wordt getuige N., 33 j., te Middel harnis, die een eisch tot schadevergoedinggroot ƒ6.35 instelt. Geëischt wordt 5 subs. 3 dagen met toe wijzing van de civiele vordering. Veroordeeld „Hij kon het zelf toch hebben geschreven." „Fisbee heeft nooit van zijn leven zich bemoeid met gemoedelijker literatuur dan hiëroglyphen." „Miss Briscoe dan?" „Die maakt geen verzen en het was trouwens ook haar hand niet. Wat bracht u er toe, op Fisbee's manuscript te schrijven?" „Hij was vanmiddag bij ons en ik plaagde hem over uw manier om koppen boven berichten te zetten. Hij vertelde, hoe hij er zich nooit mee had kunnen vereenigen, maar volgens uw meening was het de beste methode. Ik ben het met u eens. Hij vroeg, of ik iets zou kunnen aangeven, dat er beter zou passen en daarom schreef ik: „De wijsgeer sprak." Dit was trouwens het eenige, wat ik in de gauwigheid kon bedenken. Hij vond het uitstekend en twijfelde alleen, of u het wel goed zou vinden. Ik merkte niet op, hoe het papier, waarop ik schreef, zijn artikel bevatte en hij waarschijnlijk evenmin. Na afloop stak hij het weer in zijn zak. Ik heb het niet als een boodschap aan u bedoeld." „Ik weet nog niet zoo zeker, dat hij het niet heeft opgemerkt. Hij is heel slim. Eigenlijk zag de oude baas wel heel gaarne, dat ik met u kennis maakte." „Wat lief van hem!" Zij sprak in vollen ernst. Er was geen twijfel mogelijk omtrent de bedoeling van haar woorden. „Dat was het," gaf John onzeker te kennen. „Hij wist hoeveel behoefte ik heb aan enkele oogenblik- ken verpoozing met.met. „Neen," viel zij hem in de rede, „ik bedoel, dat het lief van hem was ten opzichte van mij, want het was voor mij, dat hij er prijs op stelde, dat wij elkaar zouden ontmoeten." Wanneer een vrouw deze woorden had gehoord, zou het moeilijk hebben gevallen haar te overtuigen Niet mopperen op Uw pijp, maar ze stoppen met Want het rooken van Ster tabak geeft U het hoogste rookgenot en is daardoor het recept voor een ge zonden geest en een opge* wekte stemming. tot 5 subs. 3 dagen hechtenis met toekenning der civiele vordering tot een bedrag van 5. H. P. v. d. V., 48 j., betonwerker te Mid delharnis, had onvoorzichtig gereden door de Nieuwstraat te Middelharnis, waardoor een aanrijding plaats had. Gehoord worden enkele getuigen en geëischt wordt 10 subs. 5 dagen hechtenis met toe kenning der civiele vordering, Veroordeeld tot 5 subs. 3 dagen met toekenning der civiele vordering. P. L. v. d. W.,40 j., commissionnair te Dirks land, had zonder achterlicht en met één voor licht gereden. Gehoord wordt de veldwachter N. Geëischt wordt 10 subs. 5 dagen hechtenis. Veroordeeld tot 8 subs. 4 dagen hechtenis. G. C. B., 25 j., monteur te Goedereede, had met een auto gereden, waarvan de remmen niet voldoende werkten en op verzoek had hij geen nummer- en rijbewijs vertoond. Geëischt wordt resp. 5 en 10 subs. 5 en 10 dagen hechtenis. Veroordeeld tot resp. 5 en 5 subs. 3 en 3 dagen hechtenis. J. P., 45 j., landbouwer te Ouddorp, had 18 water in zijn melk. Hij verdedigt zich met te zeggen, dat zijn stalknechtje het had ge daan zonder dat hij het wist. Hij heeft nooit last gehad met den keuringsdienst van waren en de monsters melk uit andere emmers ge nomen bleken goed te zijn. Toen verd. zijn dat de eenvoud van miss Sherwood niet de be rekende hartelijkheid was van een coquette. Soms echter is de argeloosheid van een man verstandi ger en Harkiess wist, dat zij niet flirtte. Bovendien, hij was geen man van de wereld; hij hechtte niet eens zooveel beteekenis aan haar woorden, als zij erin legde. „Maar ik heb u al eerder ontmoet," zeide hij, „lang geleden." „Hoe!" riep zij uit, verwonderd kijkend. „Her innert u zich dat werkelijk?" „Ja zeker; u ook?" was zijn wederwoord. „Ik stond hiertegenover in het land, en hoorde u zingen. Toen herinnerde ik mij het weer. Het is al heel lang geleden, dat ik van u hoorde Ik was een zwerver uit Vlaanderen Soldaat voor een daalder soldij. U werd de vrouw van den luitenant Maar uw lied bleef een troost voor mij. „Maar dat is fantasie van den dichter, in werke lijkheid waart u de dame aan het hof van Clovis en ik was eenheidensctie gevangene. U zong een christelijk lied en ik vroeg om gedoopt te worden." Hij deed zijn best te kijken, alsof hij het niet meende. Zij scheen echter minder behagen te scheppen in zijn fantasie, want de verbazing gleed weg uit haar gezicht. „Is dat de manier, waarop u het zich her innert?" vroeg zij. „Misschien is dat niet alles; u neemt me toch niet kwalijk, dat mijn fantasie vanavond een beetje werkt?" vroeg hij. „Die heeft al zoo lang geen gelegenheid gehad." (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1