DUIF J"™^arktberichten™^J EEN STUK DUIF ZEEP sas©. VERL Hoofdprijs: Drie voor iederen kooper van twee pakjes Zeeppoeder/Vetloogmeel Koop deze week TWEE pakjes -TMxymeet naar de Paarden- en V Plaatselijk Nieuws K Kste der aiont: OÖ staande SO Komt allen op W Marktgeld wor De Verloting daaraan verbo Trekking der nummers Voor de laatst uitkomen Allen op naar de Vc ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 30 APRIL 1930. ons eiland dan staan we haast bovenaan, wat kan daarvan toch de reden zijn? De Secretaris lichtte toe dat de opcenten hier laag waren in vergelijking met andere gemeenten. Ouddorp heft 60 en de meeste andere gemeenten heffen 100 opcenten. Voorzitter wees er ook nog op dat in het centrum van Flakkee veel meer renteniers zitten die een goed inkomen hebben. B. en W. hebben van alle zijden de zaken nagere kend doch kunnen met geen voorstel komen om het percentage te houden zooals het was. W. Mastenbroek vroeg zich af hoe de boe ren, na zoo'n slecht jaar die belasting zouden moeten betalen. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. toch aangenomen zonder stemming. Van „Het Groene Kruis" was nog een ver zoek ingekomen om een leeg lokaal van de O. L. School te mogen gebruiken omzijn bezittingen op te bergen. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit verzoek ingewilligd. B. en W. stelden voor ten behoeve der N.V. jü.M.G.O. een leening aan te gaan van 42Ö0Ö,"— waarvan 10 te storten, tegen een rente van 5 bij een der inwoners, af te lossen in 21 jaren. Dit voorstel werd aan genomen. Daarna werd de vergadering even gesloten. Na heropening deelde de Voorzitter mede dat de huurders van de gemeentewoningen 5 zullen moeten betalen voor den aanleg van de electrische installatie. Besloten werd den aanleg van electrische installaties publiek aan te besteden. Het bestek zal tot 8 Mei ten gemeentehuize liggen en de aanbesteding zal eerst 8 dagen later plaats hebben. T. Tanis klaagde in de rondvraag er over dat de jongens een te veelvuldig gebruik makfe'n"vaü Wiüdbuksèn. Alles wordt gewoon kapot geschoten. Voorzitter zeidè dat dé politieverordening daaromtrent nog geen verbod inhoudt en er dus thans niets aan te doen is. Echter zal dit zijn aandacht hebben enzaltezUnertyd een voorstel worden gedaan dit te verbieden. P. Bezuyen vroeg of ook het huis van den havenmeester aangesloten zal worden voor de electriciteit. Spreker vroeg ook of het dan geen aanbeveling zou verdienen dit huis eerst wat op te knappen want dit is xeer bouw vallig. De Voorzitter deelde mede dat zulks niet tot de competentie van de gemeente behoort doch dat de Rijkswaterstaat dit heeft te doen. C. jBosland zeide gehoord te hebben dat Café's, Zondags na sluitingstijd toch nog open z(jn. De gordijnen z(jn zeer doorzichtig zoo dat men altijd kan zien wat er in de zaal gebeurt en 's avonds wanneer de bezoekers er zijn brandt er geen licht. Voorzitter zeide dat hem een overtreding niet bekend was en dit te zullen laten onder zoeken. De leden behoeven zich echter wan neer de Zondagswet er eenmaal is niet meer ongerust te maken dat er ontoelaatbare din gen meer kunnen gebeuren, want aan die wet hebben niet minder dan 7 dominee's gewerkt. Daarna werd de vergadering gesloten. Vergadering van den Raad der gemeente Den Bommel, op Vrijdag 25 April 1930, des namiddags 3 uur. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed en leest daarna de notulen van de vorige vergadering, welke na een opmerking van den heer Sogers, overanderd worden vastgesteld. Ingekomen zfln o.m. de volgende stukken: het verslag van den keuringsdienst van waren voor het gebied Dordrecht over het jaar 1929; een proces-verbaal van een plaats gehad hebbende opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat deze op 28 Maart j.l. in kas had een bedrag ad. 2884,08s; een viertal door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurde comptabele raads besluiten dd. 10 Januari j.l.; een schrijven van het gemeentebestuur van Oude Tonge, houdende mededeeling dat voor die gemeente tot bestuurslid der drink waterleiding in de vacature W. Slijper is benoemd C. L. de Wit; de rekening en verantwoording van de ontvangsten en uitgaven over 1929 van de gezondheidscommissie te Middelharnis; het verslag van den toestand der gemeente over 1929. Besloten wordt deze stukken voor kennis geving aan te nemen. Vastgesteld wordt het kohier van de hon denbelasting, dienstjaar 1930. Besloten wordt voor den schoolschoon- houder G. van den Bogert alsnog met ingang van 1 April 1922 een pensioensgrondslag ad. 150,— vast te stellen. Met algemeens stemmen wordt, conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten aan de Kroon te verzoeken het maximum aantal vergunningen ingevolge de drankwet voor deze gemeente op 3 te bepalen. Een schrjjven van de nationale commissie tegen alcoholisme, waarin wordt verzocht een dergelijk besluit te nemen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den Fiakkeesehen boerenbond is in gekomen een schrijven, waarin wordt ver zocht maatregelen te willen nemen, waar door practisch alle inwoners, die een flink kwantum water kunnen afnemen, in de ge legenheid worden gesteld aan het net der drinkwaterleiding aan te sluiteü. In het bijzonder wordt gewezen op de buiten de kom der gemeente wonende personen. Ook zou het van zeer groot belang zijn de gorzen van waterleiding te voorzien. De voorzitter zegt dat burgemeester en wethouders voorstellen niet op dit verzoek in te gaan, wjjl dit te groote financieels offers voor de gemeente met zich zou brengen Aldus wordt besloten. De heer J. P. Mast heeft een verzoek tot den raad gericht om van de gemeente een stuk van „Lombok" ter grootte van 100 M2 te mogen huren voor het bouwen van een loods. Adressant heeft by zyn verzoek een schrjjven gevoegd van notaris Akkerman te Ooltgensplaat, waarin deze als gemachtigde van den ambachtsheer aan den heer Mast mededeelt geen bezwaren te hebben tegen het bouwen van een loods op de indertijd aan de gemeente in erfpacht uitgegeven gronden, mits de daarvoor gestelde voor waarden worden nagekomen. Besloten wordt het nemen van een beslis sing op het verzoek tot een volgende ver gadering uit te stellen. Voorts brengt de voorzitter in bespreking het uitbaggeren van de haven. Na eenige discussie wordt besloten het werk aan te besteden. Op voorstel van burgemeester en wet houders wordt besloten een crediet toe te staan van 4400,— voor verbetering van gasleidingen. Den gemeente-opzichter zal worden opgedragen toezicht op de uit te voeren werken uit te oefenen. Met algemeene stemmen wordt besloten 200 ton hoogovenslakken te koopenvoorde verharding der wegen. Daarna stelt de voorzitter aan de orde de benoeming van een lid in de commissie van toezicht voor de gasfabriek, wegens af treding van den heer J. P. Mast. Na stemming en loting wordt de heer B. C. Jongeling aangewezen. Tevens wordt met algemeene stemmen bepaald dat slechts leden van den raad zitting mogen nemen in door den raad te benoemen commissies en dat met het op houden van het raadslidmaatschap het lid maatschap eener commissie eindigt. Op voorstel van B. en W. worden de be grootingen der gemeente voor 1929 en 1930 en de gemeenterekening over 1928 gewjj- zigd. Met algemeene stemmen wordt daarna vastgesteld een nieuwe verordening op het haven- en kaaigeld. Bjj de rondvraag vraagt de heer Hout huizen of het niet wenschelijk is de sloot op „Lombok" door te trekken en zoo ja, of werkloozen dit werk niet kunnen verrich ten. Besloten wordt eerst het uitbaggeren der haven te doen geschieden. Daarna sluiting. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 28 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 691 vette runderen, 306 vette kalveren, 143 schapen of lammeren, 1263 varkens. Prijzen per kg.: koeien 3137 c., 4649 c., 52^57 c.ossen 40 c., 4347 c., 5154 c.; kalveren 5055 c., 67£ c., 77|82£ c.; schapen 3038 c.; overj. klammeren 2028 per stuk; varkens 34 c., 35 c., 35£ c. De aanvoer van koeien en ossen was groot, de handel stroef en de prijzen iets lager. Voor een puikbeste koe werd nog tot 1 cent boven noteering besteed en voor een dito os tot 3 cent boven noteering. Stieren nog geen noteering door onvoldoenden aanvoer. Vette kalveren met zeer grooten aanvoer. De handel was heel langzaam en de prijzen waren lager. Een prima kalf ging nog tot cent boven noteering. Schapen en lammeren met kleinen aanvoer en zeer stroeven handel. De prijzen waren iets lager. De aanvoer van varkens was zeer groot met langzamen handel. Dezelfde prijzen konden met moeite bedongen worden. Zouters met gewonen aanvoer. De handel was goed. Hier werd 36£ cent besteed. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 28 April. Eieren. Aanvoer 210.000 stuks. Prijzen van 4.25 tot 5.25, middel- markt ƒ4.85 de 100 stuks. Handel kalm. ROERMOND, 28 April. Eiermijn. Aanvoer 7.300.000 st. Kippeneieren ƒ4.705.80, id. kleine 4.104.60, eendeneieren 5,105.50 de 100 stuks. TIEL, 28 April. Boter 1.60—1.70 per K.g. Eieren 4,105 per 100 stuks. Aanvoer 220-000 eieren. GRANEN, MEEL, OLIËN enz. ROTTERDAM, 28 April. Buitenlandsche gra nen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek van der Schalk). Stemming flauw. Rogge. 74/5 K. Hogaarsche stoomend 7.10, 73/4 K- Duitsch/Poolsche aangekomen 6,10. Gerst. Amerik. N 2 Can. haven disp. ƒ125, idem Atl. haven 107, 63/4 k. Donau aangekomen 116, 66/7 k. Zuid-Russische disp. 120, 69/70 k. Poolsche disp. 144. Haver 55/6 ko. Noord-Duitsche disp. 6.70, 59/4 Ko. Poolsche disp. 7.40, 53/4 ko. Pommer- sche ƒ7,10. Canada feed ƒ6,40. Ma is per 200 kilos Laplata disp. 175168, id. aangekomen 165160, id. stoomend aankomst 160150. Donau/Galfoxaangekomen 130125 id. s toomend 125. ROTTERDAM, 28 April. Binnenl. Granen en peulvruchten. Tarwe minder ter markt prijs houdend; verkocht van 10.6010.90. Gerst. Chevalier 77.50. Haver 6.507. Erwten. Kleine groene flauw geopend 9—10.50. Schokkers ruim ter markt, lager verkocht van 13 tot 14.75. Bruineboonen eveneens ruim ter makt, lager verkocht. Alles per 100 kg. ROTTERDAM, 28 April. Fijne zaden (Boeren- noteering): blauw maanzaad 5336, karwijzaad 36—37, voerlijnzaad 18—20, per 100 kg. MIDDELHARNIS. Donderdag 1 Mei a.s. voormiddags 10 uur zal de nieuwe Openbare U.L.O.-School officieel worden geopend. Naar we vernemen zij n velen uitgenoodigd van hun belangstelling biyk te ge.ven. In een week tljds zijn vier personen uit onze gemeente naar een der ziekenhui zen te Rotterdam vervoerd voor observatie en operatie. Donderdagavond 6.30 uur hoopt voor de Geref. gemeente op te treden ds. Van Dijke uit Nieuw-Beijerland. Werkloozen-Statistiek. Gedurende de week van 21 t/m. 26 April stonden bij den cor respondent der Arbeidsbemiddeling als werk zoekenden ingeschreven 33 personen, n.l. 28 landarbeiders en 5 diepzeevissGhers. In onze gemeente heerscht in erge mate de Mazelen. Er zfln zelfs gezinnen, waarvan de meeste kinderen door deze ziekte z(jn aangetast. Terwijl Maandag mej. J. uit Dirksland met de flets over de kaai reed, kwam zij zoodanig met haar flets tegen een groote winkelruit van het confectiemagazijn van den heer Nipius terecht, dat de ruit brak. De heer E. de Lint (a.-r.) is door het stembureau tot lid van den Gemeenteraad benoemd verklaard en heeft die benoeming aangenomen. Centrale Veiling voor Roeree O verflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 25 April 1930. Bloemkool ƒ21,— tot ƒ24,—per 100 stuks. Sinaasappelen 2,85 tot 3,60 per 100 stuks. Sla 3,60 tot 5,40 per 100 krop. SlavelJen 1,70 per 100 k.g. Spinazie 5,90 tot 9,— per 100 k.g. Honing 0,55 per pot. Kaas (volvet) 0,50 per pond. Kaas (komijne) 0,40 per pond. Veiling van Maandag 28 April 1930.; Bloemkool 13,— tot ƒ20,—per 100stuks. Sinaasappelen 2,75 tot ƒ3,— per 100 st. Sla 2,70 tot 5,10 per 100 krop. Postelein 19,- per 100 k.g. Spinazie 0,70 tot 3,20 per 100 k.g. Kaas (volvet) 0,50 per pond. SOMMELSDIJK. Door B. en W. dezer gemeente zyn een tweetal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein ingetrokken, waarvan een der belang hebbenden in beroep is gegaan by Gedep. Staten. By het spelen had het 4-jarig dochtertje van K. Nelis het ongeluk in de Kaai te vallen, doch werd spoedig weer op het droge gebracht. By stemming zyn de aftredende heeren J. Vis Bz. en D. de Mooy weder als notabel der Ned. Herv. kerk gekozen. DIRKSLAND. Door dhr. M. Hagens, Kwee- keling met akte als onderwijzer aan de O. L. School, alhier, is met ingang van 1 Mei a.s, ais zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Dhr. J. W. de Bonte, alhier, is benoemd tot Onderwyzer aan de O. L. School te Rysoord (gem. Ridderkerk). Uitslag van de aanbesteding voor de levering van Basaltslag en Grint, het ryden der materialen en het rijden met den schrap- ploeg, door de Commissie van beheer over den weg Sas van Dirksland tot Herkingen- Grint. H. H. de Waal te Werkendam voor 2.99 per M3. P. J. van den Poel te Dirksland voor 3.07 per M3. C. V. A. van Driel te Brielle voor 3.24 per M3. K. Kieboom te Gorinchem voor 3 30 per M3. H. Rook te Ouderkerk a/d. IJsel voor 3 50 per M3. Basaltslag H. Rook te Ouderkerk a/d. IJsel voor 7.80 per M3. N.V. Steen- en Bouwstoffen-HaDdelmij te Rotterdam voor 7.57J per M3. H. Kieboom te Gorinchem voor 8 03 per M3. J. M. Verheij te De Werken voor 8.12 per M3. N.V, W. H. Miiller Co. te Rotterdam voor 8.17 per M3. Ryden der Materialen. Cor Holleman Wz. te Herkingen voor 0.70 per M3. A. J. van Dongen, alhier, voor ƒ0.73 per M3. T. van 't Hof, alhier, voor 0.92 per M3. Rijden met den Schrapploeg. Gez. Kleinod, alhier, h 1.20 per uur. HERKINGEN. Het bouwen van een school met 2 lokalen voor rekening der Herv. school- vereeniging is ondershands opgedragen aan J. C. Noordyk, timmerwerk; P. Stout en Jb. van der Velde, metselwerk; Wed. L. A. Klem, smidswerk; en M. Kareis, schilder werk, allen alhier. Tusschen 20 Mei en 20 Juni a.s. zal er in deze gemeente een vee- en landbouw telling worden gehouden. Door Mej. Wed. J. van Putten is by het Gemeentebestuur vergunning gevraagd tot het verkoopen van sterken drank in het klein. De rekening van den Polder Oud-Her- kingen is voorloopig vastgesteld in ontvang op ƒ9145,651; in uitgaaf op ƒ7794,721. Alzoo batig slot van 1360,93. STELLENDAM. Op Woensdag 30 April a.s. zal er gemeenteraadsvergadering gehouden worden des namiddags 21 uur. Vrydag had het 8-jarig dochtertje van Joh. Roon het ongeluk een busje Voorloop over haar hoofd te krygen, hetwelk nogal aankwam en eenige brandwonden opliep, doch Zondag kon het meisje weer pas wat zien, dus loopt het nogal goed af. GOEDEREEDE. A s. Wonsdag zal ter ge? legenheid van den Verjaardag van Prinses Juliana door de Muziekvereeniging alhier een concert worden gegeven. In deze gemeente zijn ruim 20 per sonen werkloos. OUDDORP. Een reuzegeit. Als zeldzaam heid kan gemeld worden dat by C. Rynbrand een geit in een jaar ruim 700 liter melk heeft gegeven. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week van 50—60 K.G. garnalen per dag en schuit gevangen. Voor de drogery werden 300 kilo kleine garnalen gevangen. In de Weervisschery werd een zalm ge vangen. A.s. Vrijdagavond bestaat voor de Ned. Herv. Kerk gelegenheid tot aangifte van den H. Doop. NIEUWE TONGE. Zondag 4 Mei zal in de Ned. Herv. kerk alhier, de H. Doop wor den bediend. Doopvaders kunnen hiervoor aangifte doen Vrijdagavond van 6.30 tot 7.30 uur in consistorie kamer. Tot tydeiyke wykverpleegster alhier is benoemd Zuster Hamerpacbt uit Delft. De heer T. Luchtenburg alhier, is per 1 Augustus a.s. aangesteld als agent van politie te Rotterdam. Woensdag 30 dezer zal ter gelegen heid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana de muziekvereeniging „Apollo" al hier een muzikale wandeling door de ge meente maken. De P.V. „De Gevleugelde Bode", alhier hield een wedvlucht met jonge duiven van Roosendaal afstand 30 K.M. De prijzen wer den als volgt behaald: 1 2 Jan Huijsen, 3. Joh. Noteboom, 4 Th. Melissant. OUDE TONGE. Wegens uitbreiding van het bestuur der afdeeling hier ter plaatse van de „N. V. tot afschaffing van alcohol houdende dranken" zijn als bestuursleden gekozen Mej. A. van Eek van Sint-Anna- land en dhr. Dm. van Loon. Ten bate van de „Halve Stuiversver- eeniging voor on- en minvermogende ïyders aan vallende ziekten" te Heemstede is een bedrag ad 50,90 gecollecteerd. Vorige week meldden zich bij den cor respondent der arbeidsbemiddeling 28 werk loozen aan. Een zoontje van dhr. C. Hage geraakte spelenderwijs in de Kerkgracht, en zou zeker zyn verdronken, indien dhr. A.J.deLignie den kleine niet had gered. DEN BOMMEL. De vorige week werden van hier vervoerd 1000 H L. aardappelen, 400 HL. uien en 750 H.L. peen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Vorige week kenmerkte zich door eenige kleine ongelukken. By T. v. S. ontstond een begin van brand, door actief optreden werd erger voorkomen. Terwgl vrachtryder Br. even zgn paarden onbeheerd liet staan, sloegen deze op hol met het gevolg, dat een paar straatlantaarns aan den Molendijk ernstig werden beschadigd. Bakker Braber smaakte het genoegen de dieren tot stilstand te bren gen. Commissionnair K. kwam aan den Stadschendyk in botsing met een tot nog toe onbekend gebleven wielryder. K. kwam zoodanig te vallen, dat by zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Dr. Oosthoek constateerde een lichte hersen schudding. Tot leider van de volkstelling is voor deze gemeente aangewezen, de heer Joh. van den Boogert, ambtenaar ter secretarie alhier. De grintlevering voor de polders is gegund aan C. v. d. Heuvel te Dordrecht. Het vervoer van dit materiaal naar de wegen is opgedragen aan Trommels-vrachtautobe drijf alhier. HELLEVOETSLUIS. Sport. Zaterdag 3 Mei a.s. zal de oprichting van de competitie- afdeeling van den R. K. B. op Voorne en Putten, definitief plaats hebben. Daartoe zal een vergadering worden ge houden in Hotel „De Doelen" te Brielle, waar onder meer aanwezig zullen zyn de Voorzitter en de Secretaris van den R. K. B. en de vertegenwoordigers der onderscheidene vereenigingen, die zullen aansluiten, t. w.: Brinio" te Brielle, „Advendo" te Ouden hoorn, „V. 1.0. S." te Heenvliet, „Zwaluwen" te Hellevoetsluis en „Weest Kwiek" te Middelharnis. (R.K.B. Rotterdamsche Korfbal Bond). Zooals in een vorig nummer werd gemeld, werden door de Korfbal-Propaganda- Commissie afd. Voorne en Putten pogingen in 't werk gesteld te Zuidland een korfbal- vereeniging op te richten. Ook deze pogingen zullen naar wy verne men, wel met succes bekroond worden. Zaterdag 10 Mei a.s. des nam. 6J uur zal te dien einde te Zuidland een korfbalde monstratie worden gegeven door de vereeni gingen „Advendo" te Oudenhoorn en „Zwa luwen" te Hellevoetsluis. Na afloop daarvan zal een vergadering worden belegd, waarin tot oprichting eener vereeniging zal worden overgegaan. Voor de nederlaagwedstryden speelde Hellevoetsluis I Zondag j.l. een voetbalwed strijd tegen Rotterdam I en won met 4-1. De V. V. Hellevoetsluis houdt heden Wij doen U thans een voordeelige aanbieding, die U met voldoende Duifzeep en Zeeppoeder voorziet voor de wasch van een heele week, terwijl de Duifzeep U niets kost. Tevens blijven de Duifmerken van Duifzeep, Duif Zeep poeder en Duif Schuurpoeder geldig voor fraaie geschenken. Woensdagavond in de Casinozaal haar jaar vergadering. NIEUW-HELVOET. B« den landbouwer B. H. van den Handel alhier is een geval van Mond- en Klauwzeer geconstateerd. De koe was verleden week op de markt te Rotter dam gekocht. Gedurende het jaar 1929 kwam in odzs gemeente geen Mond- en Klauwzeer voor. De heer G. Slings is gekozen tot pen ningmeester van de Vereeniging tot Vreem delingenverkeer, alhier,in de vacature Schrier, ontstaan door diens vertrek naar Rotterdam. Woensdag 18 Juni a.s. wordt in het Beursgebouw en daarby behoorende terreinen door de Gewestelijke Landstorm-Commissie „Monden der Maas" een Landdag gehouden van de eilanden Goeree en Overflakkee en Voorne en Putten. ZUIDLAND. De vorige week werd op de algemeene begraafplaats alhier het gedenk- teeken van wplen den heer R. Hajer, in leven hoofd der Chr. school alhier, aan de familie overgedragen door den voorzitter van het comité, den heer F. van Seventer. Met de familie Hajer waren aanwezig het comité door wiens bemoeiingen het gedenkteeken was geplaatst; de voorzitter, secretaris en leden van het schoolbestuur, het personeel en de kinderen der 3 hoogste klassen der Chr. school en vele belangstellen den. Na de aanbieding werd door de school kinderen Ps. 103 i 9 gezongen, waarop de oudste zoon van den overledene, dhr. F. G. Hajer, hoofd eener Chr. school te Delft, het gedenkteeken met dankbaarheid, mede na mens moeder, zusters en broeders aanvaardde en woorden van dank bracht voor de bewezen eer zyn vader betoond. ROZENBURG. De heer J. v. d. Meer alhier, is benoemd bij het Chr. Onderwijs te Heu- kelom. Door den burgemeester is een open bare vergadering van den Raad dezer ge meente belegd tegen Donderdag 1 Mei a s. des voorm. 10 uur. De 10-jarige J. Groenewegen had het ongeluk by het ontploffen van een patroontje een stukje koper in het oog te krijgen Hoewel aanvankelijk niet van ernstigen aard, bleek later opname in het Ziekenhuis noodzakelijk. GEERVLIET. Vergadering van den Raad der Gemeente op 23 April. Voorzitter de heer C. v. Lindem. Afwezig wegens ziekte, de heer K. de Snoo. De voorzitter heet den heer Piek, wethouder, welkom en hoopt, dat het herstel zijner gezondheid een zoodanig verloop mag hebben, dat hij weer spoedig geheel aan de beraadslagingen kan deel nemen. Vóór de behandeling der ingekomen stuk ken heeft stemming plaats over het voorstel van den heer Van der Hor, c.s. tot het aan stellen van 2 nachtwachten voor Geervliet en Simonshaven, waarover in de vorige ver gadering de stemmen staakten. Doordat wederom de stemming staken is het voor stel verworpen. Van den heer Boon, hoofd der school II te Simonshaven is ingekomen een ontslag aanvrage, welke op vooorstel van den voor zitter met algemeene stemmen eervol wordt verleend. Tot onderwijzeres aan school II te Simons haven wordt benoemd mej. W. S. Zabel te Simonshaven. De heer Trouw vraagt of zich reeds sollicitanten hebben aangemeld, waar op de voorzitter ontkennend antwoordt. De heer Trouw bespreekt daarna den toestand van de woning voor het hoofd, dit huis moet, naar men beweert, nat zyn, geen voldoende goed drinkwater en pomp hebben, allemaal zaken, die een belemmering zijn om een onderwy deze ben zijn te p Spr. zt zoek toe tingen drang wi_ einde ee In denze De heer aangezie plaats h zichtspui Hierna der Coöp, Kropsla Radijs Prei 1, Spinazie Stoksnijb Tomaten; Peen 1 BloemkO( n Tafelappe Rhabarbe Witte As Blauwe Selderij j Kipeieren Kleine ei, Aanvoe GeboreB gejan en Overlec J. C. Ver Donder I derij var gemeente werkend®! KV, ÜÖUlNRUJKjS 28BPFAPBI3KBN pg PU1F V/H.gHR, PfcBINBS, PEN DOPPER Beroemd sinds 1889 De eenlgste Veemarkt op d plaats heeft, verdiem

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1