Hkumn mors 7^c 28:H00FD5TEEG:31 IINGEN" VEEVERZEKERING 75 - UTRECHT vakkundige bediening feren U bisch en Ziekenverpleging; gebied. Zijden Crêpe Veloutine Fointillé Zijde ibietten ^RDT'S hrc iletten smors cnc (tabletten jletten GROT'S £nc ibletten uv/ WOENSDAG 30 APRIL 1930 VERSLAGEN OP EENZAMEN POST. PUROL er op larden en Uw vee bij Leopold Nr. 12138) Reserve ca. f 184.000.— e en vaste premie!! ingen bij den Agent: No. 89, Middelharnis |nder veer 3.25 pleeta 1.40 [te soorten vanat „2. in het midden) vanat 1.75 ijscöurant met belangrijke Rn (10 ets. postz. insluiten). HUFKENS, SAN1TAS.) nabij Witte Huis, Rotterdam Groote sorteering. Voordeelige prijzen. nieuwste kleuren 90 cM. 4 75 breedj] 9 mooie Wollenslol In pracht- 60 kleuren 130 cM. breed B nouveauté voor Mantels li bruin, marine en zwart nouveauté voor Mantels In 50 VRAAGT STALEN worden franco gezonden ROTTERDAM ^RDT'S QAC kpoth.en Drogisten sn den naam ^lUNHARDT abniek. ZEIST Prijs per kwartaal Losse nummers f 1- 0,07= ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen cn Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 12E JAARGANG. - N°. 50 Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente SOMMEliSDIJK op Vrydag 25 April des namiddags 3 uur. Voorzitter Burgemeester den Hollander. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en liet de notulen der laatste vergadering voorlezen welke onveranderd daarna werden vastgesteld. Ingekomen stukken s De goedkeuring van Ged. Staten over den aankoop van een strookje grond van den heer Wessels, de uitgifte van grond in erf pacht aan den heer J. Kievit. Een schrijven van Ged. Staten waarbij werd bericht dat aan den heer Van den Klundert coDcessie was verleend tot het openen van een autobusdienst, dat het be sluit tot vaststelling van de rooilijn nog is verdaagd, dat de bijdrage aan den Keu ringsdienst van Waren in het district Dordt is vastgesteld voor het jaar 1930 op ƒ549,59- Procesverbaal van kasopname bij den ge meenteontvanger waaruit bleek dat in kas was een bedrag van 1587,83J overeen komstig boeken en bescheiden. De rekening der gezondheidscommissie over 1929 welke sluit met een batig slot van 22,09. Een verzoek van de Nationale commis sie tot bestrijding van het alcoholisme om het aantal vergunningen te beperken. Een schrijven van den Flakkeesschen Boerenbond om bjj de plannen van de wa terleiding mede te willen werken dat zoo veel mogelijk alle perceelen ook de boer derijen buiten de kommen der gemeenten worden aangesloten. De Voorzitter stelde voor dit schrijven in handen te stellen van het bestuur der stich ting voor waterleiding, waartoe werd be sloten. Een verzoek van enkele arbeiders om het dagloon voor de gemeentediensten vast te stellen op ƒ2. B. en W. hadden dit reeds gedaan zoodat dit verzoek niet meer in be handeling behoefde te komen. Een verzoek van Van den Klundert om subsidie te willen verleenen aan zijn te openen autobusdienst. B. en W. stelden voor hierop nog niet in te gaan en eerst de exploitatie af te wachteD. Blok meende dat voor het voorstel van B. en W. iets te zeggen was, doch kon zich niet met de beweegredenen daartoe vereeni gen, daar ook destijds de Rott. Tram. Mij. een subsidie heeft ontvangen zonder dat men de exploitatie wist, alhoewel die meer waarborgen gaf. Mijs zeide dat B. en W. niet onsympathiek tegenover het verzoek staan. Echter hij die een concessie aanvraagt zal zich toch eerst wel overtuigd hebben of die dienst rendabel is te maken en dan is het toch niet fair om reeds bij voorbaat subsidie te vragen zonder dat hij zelf nog niet weet of het bedrijf zich zelf kan bekostigen. Joppei Toen de R.T.M. hier kwam had den wjj bovendien geen enkel goed verkeers middel. Mijs: Dat zegt niets, misschien is het nu nog wel meer noodig dat er concurentie komt. Het voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen aangenomen. De gemeente begrootingen dienst '29 en '80 werden met enkele af- en overschrij vingen gewijzigd. Het voorschot ingevolge art. 101 der L O. wet aan de B(jz school, werd vastgesteld op 2106,48. Besloten werd een terrein aan de N.V. American Petroleum Comp. af te staan aan de haven voor een huurprijs van 75, per jaar voor den tijd van 25 jaren onder de voorwaarden dat het terrein indien noo dig afgerasterd moet worden, dat indien de gemeente het terrein absoluut noodig mocht blijken te hebben binnen dien termijn van 25 jaar er ten hoogste 750,— schadever goeding bedongen kan worden voor het eer der te moeten opruimen als de termijn waarvoor de overeenkomst is aangegaan en dat de grondlasten van dat terrein ten laste komen van meer genoemde Mij. M. Joppe meende dat het terrein aldaar in den bietentijd misschien wel eenigen hin der zal opleveren, daar zij steeds over die ligplaats heeft te beschikken. Dijkers meende dat dit probleem praktisch van geen waarde is, daar die tanklichter tijdens de bietencampagne hoogstens eenmaal komt om het reservoir bij te vullen en dat die lichter er dan hoogstens IJ of 2 uur lig plaats zal nemen. Op voorstel van B. en W. en op verzoek van het hoofd der school werd besloten het salaris van de schoolschoonhoudster met 100 te verhoogen en alzoo te brengen op ƒ450. Op een verzoek van W. en Th. Boekhoven om een stukje grond in erfpacht te mogen ontvangen ter grootte van 24 Ma werd goed gunstig beschikt onder voorwaarde dat ƒ0,10 per Ma zal worden betaald en de helft in de kosten van afscheiding zal worden bijge dragen. B. en W. stelden voor de vroegere kerk- gracht, althans de strook grond die door demping is verkregen in erfpacht over te nemen van de Ned. Herv. kerk voor ƒ1,50 per jaar. Ie Comtei Dus wij hebben vroeger het werk gedaan voor een ander. Het was dus geen gemeente-eigendom dat we gedempt hebben, dat is wel een eigenaardige situatie. Voorzitter zeide dat toen niet bekend was dat die gracht van de Kerk was, echter was het gemeentebelang er danig mee gediend en is die overboeking natuurlijk slechts een formeele kwestie. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd een stukje grond in erfpacht uitgegeven aan de N. V. E.M.G.O. voor het plaatsen van een traDS- formatiehuisje aan den Enkelen Ring ter grootte van 36 Ma voor een bedrag van 1,50 per jaar. Besloten werd tot het aaDgaan van een geldleening groot 7000 bij de Maatschappij Gemeentecrediet rentende 43/4 tegen een koers van 99J. Besloten werd tot het indienen van een voorstel aan H. M. de Koningin om het aantal vergunningen te verlagen tot 8, ter wijl er volgens de wet 13 mogen zijn. B- en W. stelden voor het heffingspercen tage der Plaatselijke Inkomstenbelasting FEUILLETON. I BOOTH TARKINGTON. NAAR HET AMERIKAANSCH DOOR HENRI VAN DE WEG. (Geaut. uitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 2) Omdat zij van hun stad hielden, bleven de be woners van Carlow lang de „Herald" trouw, doch ten laatste begon het aantal lezers te verminderen en de Gazette won abonné's. Het gebeurde zelfs, dat de Herald een paar weken oversloeg en bij zijn wederverschijning slechts twee kleine adver tenties had op vier pagina's. Het was de laatste snik. De uitgever was een taankleurig man, wiens oogen gemakzucht, maar ook sluwheid verrieden. Hij schreef alie mogelijke adressen op, den morgen, waarop het blad zoo onvoldoende verscheen, ver onachtzaamde welbewust de vele bedankjes en verliet Plattville voor goed. Dienzelfden dag kwam 's middags een jong- mensch uit het Oosten op het station aan. Hij nam den schokkenden omnibus, welke den dienst naar het stadje onderhield in de hoop, dat er reizigers zouden zijn, die hun leven wilden wagen en verzocht naar het gebouw van „Herald" te worden gebracht. Het viel den koetsier niet op, dat de vreemdeling een vroolijke jonge kerel was, toen hij instapte, maar een uur later, toen hij zijn bestemming had bereikt diepe neerslachtigheid aan vaat te stellen op 2£ evenals vorig jaar. B. en W. gaven daarvoor de navolgende Memorie van toelichtingi MEMORIE VAN TOELICHTING op het voorstel tot bepalingen van het per centage der plaatselijke inkomsten belasting voor het belastingjaar 1930-1931. Gegevens plaatselijke inkomstenbelasting. De te verwachten bruto-opbrengst van de plaatselijke inkomstenbelasting over het be lastingjaar 1929 1930 is ongeveer ƒ23000, De bekende opbrengst is volgens bericht van den Inspecteur 22832,22. Omdat nog een 3-tal personen met een inkomen van in totaal rh 10000,moest worden aangeslagen wordt de opbrengst gesteld op 23000,-. De bp de vaststelling van het heffingsper centage geraamde opbrengst betreffende het belastingjaar 1929-1930 is 22500,-. De sedert Juli 1929 ter zake van het be lastingjaar 19291930 maandelijks ontvan gen voorschotten als bedoeld bij artikel 243h der Gemeentewet bedragen in totaal ƒ19800. Op de loopende begrooting 1930 is betref fende het belastingjaar 1930—1931 geraamd 16000,-. Dit bedrag zal niet moeten wor den verhoogd. Het vermoedelijk belastbare inkomen over het belastingjaar 1930—1931 is ƒ600000,— Het bekende belastbare inkomen over het belastiDjaar 1929-1930 is op grond van vorenbedoeld bericht van den Inspecteur te stellen op ongeveer 920000, Het percentage voor bet belastingjaar 1930- 1931 stellen Burgemeester en Wet houders voor te bepalen op 2.5; dat voor het belastingjaar 1929 1930 is eveneens 2.5. Het maximum-percentage, in de belasting- verordening vermeld, is 3. Het bedrag der geraamde bruto-opbrengst voor het belastingjaar 1930—1931 is ƒ18000. Gegevens opcenten hoofdsom Rjjbsinkom- stenbelasting. De te verwachten bruto-opbrengst van de opcenten op de hoofdsom der Rijksinkom- stenbelasting over het belastingjaar 1929 1930 is ongeveer 16550,—De bekende op brengst is volgens bericht van den Inspec teur 16382,50. Aangezien nog een 3-tal personen met een inkomen van in totaal 10000,— moest worden aangeslagen wordt de opbrengst gesteld op 16550, De bij de vaststelling van het getal op centen geraamde opbrengst betreffende het belastingjaar 1929-1930 is 17000,—. De sedert Juli 1929 ter zake van het be lastingjaar 1929-1930 maandelijks ontvan gen voorschotten als bedoeld bij artikel 243h der Gemeentewet bedragen in totaal 14400. Op de loopende begrooting 1930 is betref fende het belastingjaar 1930 1931 geraamd 10833, Dit bedrag zal niet moeten wor den verhoogd. Het vermoedelijk belastbare inkomen over het belastingjaar 1930—1931 is ƒ675000, Het bekende belastbare inkomen over het belastingjaar 1929 1930 is op grond van vorenbedoeld bericht van den Inspecteur te stellen op ongeveer 1053000, Het aantal opcenten voor het belasting jaar 1930—1931stellen Burgemeester en Wet houders voor te handhaven op 100. Het aan tal opcenten op de hoofdsom der vermogens belasting zal ook op 100 moeten worden gehandhaafd. den dag legde. Plattville was zich onmiddellijk bewust van de aanwezigheid van een vreemdeling; allerlei inte ressante veronderstellingen werden den geheelen dag opgeworpen in het warenhuis van Mr. Martin, waar de bedienden uit andere winkels kwamen schaakspelen. (Overdag was hier de club, terwijl men daarentegen 's avonds bijeen kwam in den winkel, waar boeken en kastpapier werden ver kocht). in den loop van den avond werden de nieuweling en diens vermoedelijke plannen in elk huis besproken. Hij had Judd Bennett, den om nibusondernemer op diens vraag, medegedeeld, dat hij zich in de stad zou vestigen. Een dergelijke mededeeling moest wel sensatie maken, want ge woonlijk komen de menschen niet naar Plattville om er hun leven te slijten, wanneer zij daar althans niet door een ongelukkig toeval geboren zijn. Bovendien werden voorkomen en houding van den jongen man buitengewoon genoemd. Tal van nieuwsgierigen, onder wie alle huwbare meisjes namen de gelegenheid te baat, om dienzelfden avond heen en weer te wandelen voor de Carlow Herald". Ondertusschen zat de vreemdeling boven in het stoffige kantoortje, het hoofd steunend op de armen. De schemer zweefde door de stoffige ven sters en verwerd tot volslagen duisternis. De nacht nam bezit van de kamer. Hij bewoog zich niet De jongeman uit het Oosten had door bemiddeling van een makelaar de „Herald" gekocht; had die gekocht zonder ooit dichter dan 100 mijl bij Plat- vilie te zijn geweest. Hij had veel en veel te veel betaald, maar het ergste was, dat hij buiten de koopsom geen cent ter wereld meer bezat. Verbitterd ving hij den volgenden morgen met Het bedrag der geraamde bruto-opbrengst voor bet belastingjaar 1930—1931 is ƒ14000. Op de begrooting 1930 is aan opbrengst van de plaatselijke inkomstenbelasting en opcenten op de hoofdsom der Rjjksinkom- stenbelasting in totaal geraamd ƒ40000,—. De opbrengst van die belastingen voor het belassingjaar 19S0—1931 wordt door ons in totaal geschat op 32000. dus belangrijk lager dan de opbrengst zooals die voor het belastingjaar 1929 1930 werd begroot (n.l. op 39500,-). De oorzaak mag als bekend verondersteld: de malaise in den landbouw. Onder de huidige omstandigheden achten wjj het niet raadzaam en niet noodzakelijk om verhooging van de onderwerpeljjke be lastingen voor te stellen. Niet raadzaam, omdat het ons bedenkelijk voorkomt belas- tingverhooging op te leggen aan de land bouwers, die toch al weinig inkomsten uit hun bedrijf trekken. Niet noodzakelijk, aan gezien door bezuiniging op de uitgaven en door eene in de begrooting 1980 begrepen extra-aflossing ad 5500, op eene geld leening niet te doen plaatshebben, bijaldien de malaise in den landbouw ook verder in het loopende jaar mocht aanhouden, wel een bedrag van ongeveer 8000,— kan worden bespaard. SOMMELSDIJK, 18 April 1930. Burgemeester en Wethouders L. J. DEN HOLLANDER, Burgemeester. Iz. GEELHOED, Secretaris. B. en W. stelden voor eenige wijzigingen in de Politieverordening aan te brengen. Le Comte meende dat de wijziging wel goed maar zag nog liever dat de politiever ordening in haar geheel beter werd nageleefd, omdat het vandalisme in deze gemeente meer dan ergerlijk is. Blok meende dat het verbod om niet op de kleine steentjes te rijden in den bietentijd haast onmogelijk is. Ook het niet meer mogen neergooien van tarra achter de kaai is sleGbts goed te regelen, is het niet mogelijk dat aan de commissionairs een vaste plaats wordt aangewezen waar men de rommel slechts tijdelijk kan opbergen. Joppe zeide tegen elke wijziging te zijn zoolang de naleving daarvan zoo treurig is. Het voorstel van B. en W. is alsnog even aangehouden om een en ander nog nader te bezien. Van de voordracht voor onderwijzer aan de O.L. school werd met algemeene stem men benoemd den heer van Nimwegen. No 2 stond de heer Kole. Besloten tot het handhaven van een kwee- keling met acte aan de O.L. school op een salaris van 600. - Blok meende dat het billijk was de gelijk stelling van het salaris bij het onderwijzend personeel. Dit vond geen bijval ook geen voorstel van Blok om het salaris van den kweekeling met acte op 800,— vast te stellen. Op verzoek werd aan den heer L.ontslag gegeven als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. In diens plaats werd daarna benoemd de beer Rients met 8 van 11 stemmen. Het Kohier van de hondenbelasting werd onveranderd vastgesteld. Slis vroeg hoe het kwam dat geenoffict- eele kennisgeving is gedaan dat men eerst daags iemand aan de deur kon verwachten zijn werk aan. Uit Rouen had hij een typograaf iaten komen, een jongmensch, Parker geheeten, dat 's avonds voor de zetmachine zat en hem overdag hielp advertentie-contracten af te sluiten. De medeburgers schudden pessimistisch het hoofd; zij hadden de hoop opgegeven, dat de „Herald" ooit iets zou gaan beteekenen en twijfelden nu eenmaal aan de capaciteiten van eiken vreemde ling. Een van de eerste dagen na zijn komst liet de nieuwe uitgever, toen hij even uit moest, een briefje op de deur achter „binnen een kwartier terug". Mr. Rodney McCune, een politicus uit Gaines, die in verband met een afspraak toevallig in Platt ville vertoefde, zag deze aankondiging en schreef er onder de plagende vraag: „waarom?" Toen de uitgever dit onderschrift opmerkte, glimlachte hij voor het eerst sedert zijn komst; in het eerstvolgende nummer schreef hij naar aan leiding hiervan onder het opschrift: „De Herald herleeft". Het artikel was een pleidooi voor eerlijk heid in de politiek, een onderwerp, waarover de jongeman zeer besliste opvattingen had. Het po litieke district, waartoe Carlow behoorde, werd beheerscht door een kliek, die over het geld en dus over de macht beschikte; eerlijkheid in de potitiek was een onderwerp, dat den kiezers, die ondanks hun stemrecht weinig in de melk hadden te brokkelen, belangstelling inboezemde en zij spraken over de krant op de hoeken van de straten en in de winkels. De volgende week verscheen er weer een artikel, plaatselijk georiënteerd, waarin de nieuwe eigenaar van de Herald met nadruk betoogde, dat de eer van een politicus van dieper beteekenis was dan onder politici in liet algemeen die de kamers kwam opmeten voor de wa terleiding. By hem was iemand aan de deur geko men, toen z(jn vrouw alleen thuis was, deze heer deed vrij brutaal en dientenge volge werd hem het binnentreden dan ook belemmerd. Voorzitter zeide dit geval te zullen on derzoeken en voor te zullen stellen dat men publiceert dat men eerstdaags een derge lijk bezoek kan verwachten. Slis vroeg of er geen wijziging gebracht kon worden in de octrooiheffing daar die hier veel onbillijker is dan op andere plaat sen en dientengevolge op deze prijzen men elders gaat inschepen. Blok drong aan om dan ook meer billijk heid te betrachten daar er van haver, tarwe en erwten niets geheven wordt en daar worden nog wel (behoorlijke prijzen voor gemaakt. Voorzitter zeide dit te onderzoeken en t.z.t. een voorstel te zullen doen. Daarna ging de vergadering in gesloten zitting over. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest (Adv.) Verslag van de Vergadering van den Raad der Gemeente OUDDOBP op Zaterdag 26 April des voormiddags om 10 uur. Voorzitter Burgemeester Gobius du Sart. Alle leden tegenwoordig. Na voorlezing van het gebedsformulier worden de notulen der laatste vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Van Ged. Staten waren ingekomen enkele goedkeuringen over genomen raadsbesluiten alsmede eenige mededeelingen. Een verzoek van Middelharnis om betaling van 197,78 voor schoolgeld van 3 leerlingen uit deze gemeente. Een verzoek van Van de Klundert om 400 subsidie voor den te openen autobus dienst, waarin hy ook belooft een dienst te zullen onderhouden naar het strand. Voorzitter zeide reeds vroeger Van de Klundert gesproken te hebben over subsidie- verleeningen, doch stelde voor te wachten om hieromtrent een besluit te nemen tot de dienst eenmaal geopend is. Een verzoek van de Centrale Vereeniging voor Zenuwlijders en Zielszieken te Amster dam om een subsidie. B. en W. stelden voor hierop afwjjzend te beschikken, omdat het nu eenmaal niet gaat alle, ook al z(jn het zeer nuttige instel lingen te gaan steunen met subsidie. Alzoo werd besloten. Bosland verklaarde zich er voor om alsnog lid te worden. B. en W. stelden daarna voor om het heffingspercentage der Plaatselyke Inkom stenbelasting vast te stellen op 3, hetgeen het vorig jaar 2a/j was. T. Tanis zeide dat hij nog niet begreep waarom dit nu verhoogd moet worden, daar de voorzitter in een der vorige vergaderingen nog gezegd had dat nog een meevaller van 20.000 te boeken was geweest. Vergelijken we dit percentage met andere gemeenten op werd erkend; in het bizonder wees hij er op, dat Rodney McCune niet de aangewezen man was om zijn partij in het congres te vertegenwoordigen. Mr. McCune was echter de onbestreden dictator in het district, zoodat zijn volgelingen lachten om de fantastische dwaasheden van den vreemdeling. De uitgever was echter niet tevreden met het geschreven woord; hij huurde een paard en reisde de omstreken af. Niet het minst tot zijn eigen verbazing bleek hij iemand, die gaarne voor een oogenblik de spade van den farmer overnam om dezen gelegenheid te geven wat te praten. Hij vertelde zelf heel weinig, doch maakte, als hij na een uurtje rustig te hebben geluisterd zich weer in het zadel zette, een of andere opmerking, die den farmer, wanneer hij terugdacht aan het gesprek tot de conclusie bracht, dat er toch wel iets waars was in hetgeen het jongmensch beweerde. De far mer werd nieuwsgierig naar hetgeen verder in de Herald zou verschijnen. Politiek ligt den plattelandsbewoner in Amerika na aan het hart en een Hoosier, een bewoner van den staat Indiana, zou zelfs na zijn dood nog over politiek willen redeneeren. Iedereen las de hoofdartikelen en vond die inte ressant, al was er niemand, die niet spottende opmerkingen maakte over eer, jongen vreemdeling, pas in Carlow en nu reeds in feilen strijd met den machtigsteu man van het district. Het was een partijtwist in optima forma, want, mede door de algemeen bekende knoeierijen, de candidaatstelling stond vrijwel gelijk met een ver kiezing. Een week voor de conventie zou bijeen komen, kwam als een aardbeving, de ontstellende tijding, waarover iedereen onthutst fluisterde - McCune had zich teruggetrokken, zonder een be hoorlijke reden op te geven. Niemand wist de werkelijke oorzaak van zijnoverhaasten aftocht, behalve dan, dat hij in Plattville was geweest, voor hij afzag van een candidatuur en in een staat van hevige opwinding een bezoek had gebracht op het bureau van de „Herald". Mr. Parker, de zetter uit Rouen, had op het laatst het onderhoud bijgewoond, maar hij zweeg, op bevel van zijn werkgever. De typograaf was binnen geroepen, toen McCune bleek en bevend, in zijn stoel achter over leunde. „Parker," had de uitgever gezegd, terwijl hij een dossier in de hand hield, „je moet even getuige zijn bij een afspraak tusschen McCune en mij. Bij deze papieren bevinden zich een beëedigde verklaring en een aantal afschriften van contrac ten, afgesloten door een maatschappij, welke be paalde voorrechten wist te verkrijgen, omdat mr. McCune het district vertegenwoordigde. Zij werden mij toegezonden door een onbekende, vermoedelijk door een vroegeren vriend van mr. McCune. Tegen over de belofte, dat wij deze gegevens niet zullen publiceeren, belooft mr. McCune zich terug te trekken uit de politiek. Je begrijpt natuurlijk, dat wij tot publicatie overgaan, zoodra hij zich weer met politiek gaat bemoeien en dan zal de recht bank wel voor de rest zorgen. Voor het geval mij iets mocht overkomen..." „Er zal je zeker iets overkomen," schreeuwde McCune. „Daar kun je staat op maken, jou afper.." (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 8