IN6 K EERSTE BLAD ZATERDAG 5 APRIL 1930 is en )rden huis i dat biedt? '1 metalen |der, ret orcelein, |ten en I keuken* I noodig. If zwaar scht fie gerst in ■ijk loa oak eeo <N- vlaard tur. tur. earners. Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 1regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f i;per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 12E JAARGANG. - N°. 44 Week-revtie. Binnenland. Na langdurige onderhandelingen tusschen Rotterdam en de socióté commerciale des Potasses te Mublhausen, kortweg S. C. P. A. genoemd, welke Fransche onderneming, de meerderheid der aandeelen zyn in handen der Fransche regeenng, een groot opslagbe- dr(jf voor kali te Antwerpen heeft, zal even eens te Rotterdam een dergelijk opslagbe- drijf worden gevestigd. De vroede vaderen der Maasstad zullen over deze zaak nog be slissen, indien dit ter perse gaat. Zoodra evenwel in België dit bericht be kend werd, begonnen diverse Belgische bla den, de zoogenaamde trottoirbladeD, de uit drukking is scherp maar volkomen verdiend, over deze geschiedenis eens lustig tegen de Hollanders uit te pakken. Dat een dergeiyk bericht veel beroering in België beeft gewekt, is heel gemakkelijk te begrijpen, doch dat verklaart nog niet waarom er weer met blijkbaren wellust met modder moest worden gegooid en nog wel in een richting waar men totaal onschuldig was. Het is genoem de Fransche onderneming geweest, welke zich tot Rotterdam heeft gewend over deze zaak en dat Rotterdam er in geslaagd i9 een contract met de Franschen af te sluiten is van zakelijk standpunt gezien wel on aangenaam voor Antwerpen, doch werpt verder op Rotterdam niet den minsten blaam Overigens hebben de Belgen alles wel on dernomen om deze overeenkomst te doen verbreken, zyn er letterlijk geen middelen onbeproefd gelaten, doch voorloopig willen we niet gelooven, dat de Franschen hun contract met Rotterdam niet zullen nakomen, hetgeen van Belgische z(jde zoo vurig wordt verlangd. Er zijn altijd in Belgie blijkbaar nog velen, die by het hooren van het woord Rotterdam eenzelfde gevoel krygen ale een stier by een roode lap en die zicb dan ook dienovereenkomstig gedragen. Onze Tweede Kamer is tot 6 Mei uiteen gegaan, het zoogenaamde Paaschreces. Aan den overzyde van het Binnenhof, in de le Kamer is het drama Curasao in behandeling geweest, of eigenlijk juister gezegd, de kwes- tie-Fruytier, waarbij de minister voor de tal- ryke aangevoerde bezwaren wat de over plaatsing van den heer Huygens betreft van Den Haag naar Maastricht, de heer Fruytier zou op het Haagscbe plaatsje gaan zitten, gezwicht By de behandeling van deze kwes tie in de Eerste Kamer bestond er gewel dig veel belangstelling, doch door het tydig bakzeil balen van den betrokken minister is hier erger voorkomen. De heer Slingen- berg stak den minister de reddingsplank toe, waarvan deze nog op eervolle wyze kon proflteeren, niet foppen, ondanks de vindingrykheid van enkele redacteuren, Buitenland. Nauwelyks was het Young-plan in den Duitscben Ryksdag bekrachtigd, was het Poolsche verdrag geparafeerd, of het kabinet Müller heeft het bijltje er bij neergelegd,of juister gezegd, was gedwongen zulks te doen Dit laatste was niet te wijten aan oppositie van buiten de regeering staande partyen, doch is uitsluitend een gevolg van oneenig- beid onderling over het financieel program en de verzekering tegen werkeloosheid. Het stelsel tot verzekering tegen de wer keloosheid, ingesteld in 1927, met de bedoe ling dat het verzekeringsfonds zichzelf zou oedruipen en dat berekend was op een maxi mum aantal steuntrekkers van 800.UCI0, maakte voortdurend grootere tekorten, om dat het werkloozenleger reedB ver het mil- lioen heeft overschreden. Het geharrewar over verhooging van het percentage der werkeloosheidsverzekeriDg hetgeen natuur- ïyk vooral tusschen sociaal-democraten en Duitsche volksparty tot wry ving aanleiding gaf, het ging hier om een verhooging van l[t procent, heeft het kabinet Müller doen duikelen, zulks tegen den zin van Müller, doch geheel en al met instemming van de meerderheid zyner volgelingen. Dit heele geval speelde zich niet in den Ryksdag af, er werd geen stryd over gevoerd, geen de batten gehouden, niets van dat alles, party- bonzen kokstoofden het heele geval klaar en daarmee uit. President Hindenburg belastte Dr. Brüning voorzitter van den centrumgroep met de vorming van een kabiriet, steunende op de zoogenaamde burgeriyke partyen, welke opdracht in een voor Duitscbland ongekend snel tempo is uitgevoerd Centrum, Duitscbe volksparty, Beiersche volksparty, democraten economisten en de groep Schiele, dit zijn van buist uit Duitsch-nationalen, welke mm of meer weigeren geheel en al naar deHu- genberg-zweep te dansen, steunen dit nieuwe kabinet, dat tegenover zich vindt een oppo sitie van communisten en sociaal-democrat en tellende ruim 200 stemmen, dit is meei dan het kabinet in den Rijksdag byeen kan brengen, tenzij HugeDberg bereid is de regeering te steunen. Indien de Duitsch- nationalen zich by een stemming op den Ryksdag, waarby het gaat om het leven van dit uitermate zwakke kabinet, ztjD communisten en sociaal-democraten reeds in staat de regeering tan val te brengen en zou er niets anders overbljjven danhetuit- schryven van nieuwe verkiezingen Dit laatste geeft aan het kabinet Brüning een belangryke steun, want indien er een party in Duitscbland is, die bevreesd is voor ver kiezingen, dan zijn dit we] de Duitsch- nationalen. Bovendien heeft Brüning Schiele in zyn kabinet opgenomen, telt deze over een aanhang onder de Duitsch-nationaleD Diverse bladen hebben moeite gedaan hun lezers op 1 April eenefyntjes by den neus te nemen, doch wat we hierover hebben ver nomen, wjjst op geen enkel succes in deze richting. Er is te veel leergeld betaald op dit gebied en indachtig aan den bekendeD ezel plus steen, liet de massa zich dit jaar Een Sprookje. FEUILLETON. W. HEIMBURG. DOOR EENS ANDERS SCHOLD. VERTALING VAN HERMINE. Geautoriseerde uitgave van D. Bolle.) 67) De oude vrouw aarzelde een oogenblik met haar antwoord. „Ja!" zeide zij daarop met luider stem. „Slechts voor één bepaald persoon?" „Voor twee personen, mijnheer de commissaris." „Zijn die personen hier in huis?" „Een daarvan jal" Mijn stiefvader stond onbeweeglijk bij den deur post, de oogen strak op de oude vrouw gevestigd bij deze wending van het gesprek. De beambte keerde zich om en verzocht de freule allerbeleefdst om zich te verwijderen; ook den agent zond hij heen. De nicht, Wolmeijer, de politiecommissaris en ik bleven alleen achter. Sid derend klemde ik mij vast aan de leuning van een stoel. Wat zou er nu gebeurenl „Vertel alles nauwkeurig, juffrouw Hemel!" ver zocht de commissaris. „Gij vroegt mij of ik iets bezat, dat groote waarde voor een zeker persoon had. ik heb ja gezegd," antwoordde de nicht. „Deze bezitting bestaat in twee beschreven papieren, die de eerste vrouw van Wolmeijer mij vóór haar dood ter hand stelde, onder voorwaarde dat ik alleen in hoogen nood Onlangs had te Winschoten een opvoering plaats van het sprookje Sneeuwwitje. Een alleraardigst meisje speelde den titelrol, waarmede zij een uit- bundlgen bijval oogstte. Op onze vraag hoe het naar gelukt was deze rol zoo natuurgetrouw weer te geven, deelde zij ons mede, dat zij haar witte jurk met Zeeppoeder ,Ozil" zóó prachtig wit had gekregen, dat het wel een sprookje scheen. Slechts 1 dubbeltje per pakje. (Adv.) over ongeveer een 30 stemmen en voer deze, tracht hy althans, een landbouwpolitiek te voeren, welke veel op een verlanglijstje der Duitsch-nationalen lykt. Dr. Brüning had Schiele noodig als minister vaD land bouw en voedselvoorziening en deze situatie heeft Schiele een dankbaar gebruik gemaakt, door het stellen van stevige voorwaarden Schiele zal de noodiydende Duitsche land bouw weer op de been helpen, hetgeen niets anders beteekent dan opnieuw de tarieven op buitenlandsche landbouwproducten te verhoogen. Daardoor hoopt men meer wel vaart te scheppen om de landbouwbevolking, de koopkracht te verhoogen en op deze manier by te dragen tot verlichting der werkeloosheid. Hier krygen we dus de zonderlinge proefneming dat door ver hooging der broodpryzen, want daar komt alles per slot van rekening op neer, men een middel ziet om de werkeloosheid te bestryden. Wat men tot heden by de be- stryding der werkeloosheid heeft gezien, onverschillig in welk land, is niet anders dan lapwerk geweest, kon zulks ook niet anders zyn, omdat dit funeste verschynsel niet een gevolg is van nationale oorzaken, maar van internationale, zoodat ze ook alleen door het wegnemen dezer internationale oorzaken valt te bestryden. Hoogstens kan men door lapmiddeltjes hier en daar wat verzachting aanbrengen. De middelen van Schiele zyn heelemaal lapmiddeltjes en zelfs niet zonder bedenking Voor den Nederlandschen landbouw schijnt het evenmin bemoedigend, omdatiedere ver hooging der Duitsche tarieven den export van Nederlandsche landbouwproducten in gevaar brengt In GeDève hebben wy meer malen uit Duitsche monden gehoord hoe ooodzakeiyk het was de tariefmuren te slechten, aoch als een kat in 't nauw komt, maakt zoo'n beest kromme sprongen. Dit weinig verheffende kunstje verstaat de PooJscbe regeeriDg ook In de puntjes en vooral vadertje Pilsoedski heeft het hieriD heel ver gebracht. Nog altyd gaat nij kalmpjes voort met de meerderheid van den Poolschen Landdag aan zyn laats te lappen, ondaüks het feit dat zyn party slechts over een derde van het aantal stemmen beschikt. Half Maart werd het ministerie omgekegeld door een motie tegen Piystor en na de crisis kunstmatig sleepende te heuben gehouden, dit had alleen ten doel het den Landdag onmogeiy'k te maken om over de begrooting te kunnen beslissen, is in bet nieuw ge vormde ministerie Slawek, toen deze met de vorming werd belast bleek hij ree ls een compleete ministeriyst in zyn zak te hebben, geweldig praktisch overigens, toch weer Prystor opgenomen. Dit laatste is een duide lijke uittarting aan het adres van den Land dag, welke voorloopig onschadelijk is ge maakt, door ze voor den tyd van een half jaar te verdagen. Pilsoedski kan dus voor loopig rustig regeeren zooals hy het wenscht en beeft niet de minste ODgewenschte pot- kykery van het parlement te vreezen. Deze laatsten schreeuwen wel, zetten wel betoo- giDgen op touw, doch Pilsoedski houdt voet by stuk, heeft geen tyd voor praten en bovendien hebben volgens hem de leden van deD Landdag, niet zijn aanhangers natuurlyk, elk begrip van eer verloren. Tot heden is dit spelletje zonder ongeluk ken verloopen, dech waar zoowel by uiterst links als rechts de stemming steeds meer geprikkeld wordt, dit is beel zacht uitge drukt, komt men daar zoo langzamerhand in een gevaariyke spanning. Dat er in Polen by de verkapte dictatuur toch nog altyd eeD 30 politieke partyen bestaan, maakt vei verklaarbaar, waarom hier de heibel niet van de lucht is. In Oostenryk, waar sinds het optreden van Schober heel wat ten goede is veranderd, is het aanmerkeiyk kalmer dan voor eenige maanden. Af en toe zyn er tusschen sociaal democraten en burgerwachten plaatseiyke botsingen, waarby rake klappen worden uit gedeeld, doch overigens is het merkwaardig kalm. De actie der burgerwachten is ook aanmerkeiyk verflauwd, het enthousiasme is geducht gezakt en de Weensebe burger wacht maakt een vrij ernstige crisis door De ArbeiterszeituDg bad verschillende mis standen over de WeeDsche burgerwacht ge publiceerd, hetgeen tot een onderzoek heeft geleid, waarby inderdaad diverse leiders der burgerwacht niet brandschoon zyn gebleken. De heeren maakten er zoo'n beetje een studenteDjoo] vaD, hebben Over dit alles ruzie met het nationaal verbond van de Oostenrijksche burgerwachten en zyn uit deze organisatie getreden. Terwijl Mussolini in een slechte luim is over de houding van Frankrijk op de vloot- confereDtie, men fluistert eveneens datbin- nenlandsche zorgen den duce in een minder aangename stemming brengen, maken de laatste berichten uit Londen weer melding van een weinig meer optimisme. Dat laatste was geenszins overbodig, doch de vlootpatiënt beeft nog altijd hooge koorts Men heeft het tot heden met vrijwel alle mogelijke poli tieke poeiertjes geprobeerd en zoo langza merhand raaKt het arsenaal van deze poli tieke poeiertjes uitgeput, terwjjl de confe rentie er reeds al te veel door is vergiftigd. Een rake spotprent stelde de conferentie in een bootje voor, waarin de heeren onder kapitein MacDonald allen dapper tegen elkan der in roeiden. We hooren nog niets anders dan Amerikaansche, Engelsche, Fransche, Japansche en Italiaansche geluiden, doch bleven gespeend van klanken, waarin een wereldtaal valt te beluisteren. daarvan gebruik zou maken." „En denkt ge nu „Ik weet, dat die papieren van groot belang zijn voor Wolmeijer." „Ik heb van zulke papieren nooit iets gehoord!" riep mijn stiefvader. „Het mensch zuigt alles uit haar duim! Mijnheer de commissaris, ik verzoek u een eind aan die dwaze vertooning'te maken De beambte had plotseling zulk een strak als uit marmer gehouwen gelaat gekregen, dat deze woorden van den ander daartegen afstuitten als de golven tegen een rots. „Waar bevindt zich de tweede persoon, die een even groot belang in die stukken heeft?" Een lange pauze volgde. „Nu gij den naa mvan den een hebt genoemd, eisch ik ook dien van den ander," klonk 't streng uit zijn mond. „Robert Nordman te Halle," antwoordde de oude vrouw met vaste stem. „Weet ge zeker, dat die persoon gisteren avond niet hier kan geweest zijn?" .„Ja, dat weet ik zeker," zeide zij. „Aha," viel mijnheer Wolmeijer in, „nu begint mij een licht op te gaan mijn neef schijnt hier een rol te spelen! Braunberg, gij herinnert je zeker den gymnasiast nog wel, die er eens bij nacht en ontijd van doorgegaan en in Amerika beland is?" „Ik herinner rriij, dat zich eens een jonge man heimelijk uit uw huis verwijderd heeft. Is dit de zelfde, juffrouw Hemel?" -Ja." „Houdt hij zich nu in Duitschland op?" -Hij voldoet nu een jaar aan zijn dienstplicht." „is hij in den laatsten tijd eens hier aan huis geweest?" „In den nacht, toen de tweede mevrouw Wol meijer stierf, was hij hier," antwoordde de nicht. „Wat deed hij hier?" De nicht zweeg en zag verlegen vóór zich; mijn hart klopte alsof 't zou barsten. Wolmeijer lachte hoonend. „Wel zoo, wel zoo wat hoor ik daar, Annelise? Zoudt gij bij geval weten, wie dat bezoek van Robert gold?" „In welke kamer hield hij zich op?" vroeg Braun berg, zonder acht te slaan op deze onkiesche be merking. „In deze. Dezelfde waar de inbraak is geschied," verklaarde de oude vrouw. „Hoe lang is Nordman bij u geweest?" „Van 's avonds tien tot 's morgens vijf uur. Hij vertrok, zoodra hij hoorde dat mevrouw" dood was." „Wist mijnheer Wolmeijer niet, dat hij was over gekomen?" „Neen. Dat bezoek gold mij. Ik had gevraagd hem mij eens te bezoeken." „Ik vraag u nogmaals, juffrouw Hemel welk bewijs kunt gij aanvoeren, dat mijnheer Nordman in den afgeloopen nacht niet hier is geweest, en dat hij 't dus niet is geweest, die een poging tot diefstal heeft gedaan?" „Het eenvoudigste bewijs van de wereld hij weet in het geheel niet dat ik die papieren bezit." „En hebt gij u overtuigd, dat die papieren nog in uw bezit zijn, dat de indringer ze niet heeft mee genomen?" „Dat kon hij onmogelijk." „Wel, hadt gij ze dan niet in uw latafel?" „Neen, nu niet meer. Ik had ze al aan mijn neef gestuurd." MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletfen 75 ct Bij Apoth. en Drogisten (Adv). Het leggen van Windeieren. Naar aanleiding van eenige vragen van den heer O. het volgende artikeltje. Wanneer de kip een ei legt, is dit reeds „En wanneer is dit geschied?" „Gisterenavond." „Gisterenavond?" De beambte zag haar vor- schend en twijfelend aan. „Hoe kwaamt gij er toe, ze juist gisteren weg te sturen?" „Ik achtte ze hier niet langer veilig." „Hebt gij ze per aangeteekenden brief verzonden en een recu van de post gekregen?" „Neen, ik heb ze in een gewoon couvert gestuurd. Toen ik besloot ze te verzenden, was het post kantoor al gesloten." „Dan zou Robert Nordman dus vail morgen vroeg in het bezit van die voor hem zoo kostbare papieren zijn gekomen." Ja. Langer zullen de brieven naar Halle wei niet onderweg zijn." De politiecommissaris zweeg en streek zich over den baard. Wolmeijer wischte zich het voorhoofd met zijn zijden zakdoek af. ,,'t Is toch al heel vreemd," merkte hij aan; „vannacht wordt hier ingebroken, en hedenmorgen in de vroegte is Nord man in het bezit van iets, dat voor hem van zulk een groote waarde moet wezen!" De beambte had een aanteekenboekje uit zijn zak gehaald en zag het een en ander hierin na. Nu schreef hij iets op en gaf dit blaadje aan een agent, dien hij weer binnen had geroepen: „Naar het telegraafbureau!" Wolmeijer legde hem eensklaps de hand op den arm. „Laat 't maar op zijn beloop, Braunberg; ik zie er maar van af om die zaak verder te onder zoeken. Er zijn hier omstandigheden in het spel, omstandigheden van zoo teederen aard 't is mogelijk dat mijn neef hier was, 't is zelfs zeer waarschijnlijk, maar minder om een geheimzinnig papier te halen, een brief uit de nalatenschap van een kleine 24 uur in haar legdarm geweest. Eerst ligt het type door los, de mond van jen legdarm ving het op en transporteerde net verder, waar er drie lagen eiwit omheen werden gedraaid, want zoo is het eigeniyk, draaiende begeeft zich het groeiende ei ver der. Door uie draaung werd het eiwit aan de beide einden vast ineengestrengeld. Dat zyn de beide hagelsnoeren, die het door op haar plaats moeten houden. Die hagelsnoeren bestaan ook uit eiwit en het is nergens voor uoodig, deze uit een geklutst ei te verwyde- ren. Het is even voedzaam als de rest. Het ziet er niet zoo bekooriyk uit als het andere eiwit, dat is waar, maar alle praatjes, die van deze hagelsnoeren in de wereld zyn, kunnen we wel opbergen by de talryke spoken en andere uit-den-tydsche dingen. Daarna groeien twee vliezen en de schaal om en het ei is klaar om gelegd te worden. Jammer, dat er met altyd dezelfde regel maat heerscht by het leggen. Het komt wel voor, dat er stukjes bloed zich bevinden op het door of tusschen het eiwit. Dit is een minder smakeiyk iets. Het is meestal een onschuldig iets, daar door een kleine bescha diging of door sterken leg of anderszins zooiets wel te verklaren is. Een ziekelyke afwijking is het byna nooit. Door sommige oorzaken vergeet de kip ook wel eens, om het ei behooriyk gefatsoee neerd in de wereld te brengen. De schaal is dan te dun en kneust gauw, maar ook wel ontbreekt de schaal geheel en moet het ei het maar met alleen de vliezen stellen (soms wat verdikt). Zulke eieren noemt men windeieren. Waarom ze zoo beeten weetik heusch niet, maar van den wind komen ze niet, wel van het voer, want zoo'n windei vraagt ongeveer net zoo veel voedsel als een gewoon ei. En de kip raakt een ei met schaal wel tienmaal makkeJyker kwijt dan een windei. De meesten zeggen, dat windeieren leggen komt van gebrek aan kalk. Ik wil niet ge looven, dat dit vaak voorkomt Want bet voer bevat kalk en het ochtendvoer, dat tegenwoordig wel haast altyd viscbmeelen nog bovendien soms krijt en fosforzure voe- derkalk bevat, levert voor de eischaal kalk genoeg. En de kip vindt ook nog wel wat kalk, als steentjes, puin, schelpjes, enz. Alleen in hokken, zooals er in een stad nog vele staan, waar de dieren zich niet goed kunnen bewegen, het voer meestal Diet is, wat je noemt, grootvader al kippen hield, waar du de kleinzoon het nog doet, licht byna niet kan toetreden, het heele kippengtbied (het kleine loopje dus), al taliocze malen is af gezocht op kalk en steentjes, ja, daar komt het wel voor, maar by het meerendeel der lezers zit het hem niet in de kalk Want toedienen van schelpen of puin brengt in de meeste gevallen geen verbetering. Waarom dan toch zoovelen kalk voeren? Wel, omdat de kranten altyd volstaan mett voert toch Uw dieren grit, dat hebben ze zoo noodig. En omdat de handel grit zegt tegen schelpen, koopen de menschen schel pen en ze denken dan, dat ze klaar zyn. Neen, grit moet bestaan uit steentjes en daar mogen ook gerust schelpen doorzitteD, maar wat hier als grit verkocht wordt, zyn meest schelpen en zoo hier en daar ziet men een steentje en dit is er dan meestal nog per ongeluk ingekomen. Er zyn wel handelaars, die werkeiyk grit leveren. Wendt U dus tot hen, wanneer U werkelijk grit wenscht. Grit zijn moeder of iets van dien aard, als wel om Ge weet wel, mijn waarde Braunberg, als de verlovings kaarten nog niet gedrukt en rondgestuurd zijn en ge weet ook wel, zulke samenkomsten zijn des te bekoorlijker, ais ze achter papa's rug ha, ha!" Hij lachte vroolijk en sloeg den beambte op den schouder. „Ik zal vandaag nog naar Halle sporen en eens onder vier oogen met den jongen praten. Kom nu mee naar boven, we drinken dan samen een glas we zijn nu hier klaar!" Ik sprong plotseling op, ik wilde spreken, ik wilde hem een slag in het aangezicht geven, den man die 't waagde Robert en mij te beleedigen. De nicht trok mij achteruit en trad op den be ambte toe. „Ik ben de eenige, die beslissen moet of hef onderzoek al dan niet zal geëindigd zijn!" riep zij met doodsbleek gelaat. „Men heeft in ij willen bestelen, en nu de zaak zulk een wending neemt, verlang ik dat zij in den grond onderzocht wordt. De vader is onschuldig van diefstal beticht, den zoon wil ik althans datzelfde lot besparen." „Ik doe u opmerken, dat mijnheer Nordman onder de verdenking ligt, bij nacht en ontijd uw kamer te zijn binnengedrongen om zich die voor hem zoo kostbare beschreven stukken weder rechtelijk toe te eigenen," waarschuwde de be ambte. „Hij zal nog vandaag in verhoor worden genomen." „Maar, nicht, nicht," hield Wolmeijer haar voor, terwijl hij zich steeds het bieeke voorhoofd met zijn zakdoek afwischte. De grond scheen hem omjg de voeten te waggelen en hij ging zitten. c(^'e nij. je toch, nicht, bedenk je toch goed!",n orde „Ik ga naar Halle en breng die„jgt ongelukkig!" maak dien armen jongen ,r^ordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1