ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD No. 38 15 Maart 1930 jubileum-avond „Flakkee." IHEERENBAAI ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 15 MAART 1930. 5 MI ODELUABNIH. In de afgeloopen week zijn uit de kaai vervoerd 2500 H.L. aard appelen en 800 Palen keepeen en van het sas 7000 balen uien. De veldaiboiders Joh. van Groningen Johsz. en Jo. Wervers Dz. zuilen a s. week ter verbetering van hun positie naar Noord- Amerika vertrekken. Donderdag a.s. zal voor de Geref. ge meente des morgens,'s middags en's avonds optreden ds. Lamain uit Leiden. (Biduur voor het gewas.) De heer S. Menheer heeft zijn benoeming tot hoofd der openbare D. L O. school aan genomen, evenals de heer J. Hekman zijn benoeming tot hoofd der openbare lagere jongensschool. Het woon- en winkelhuis van den heer W.Bruinsel aan den Westdijk is ondershands gekocht door den heer D. Blokiand, Het leggen van de Electrische instal latie in de kantoren van N.V Elec. Mij. Qoeree en Overüakkee alhier is opgedragen aan den heer D. Blokland. Wedstrijd Schaakclub „Ons Genoegen". 1929-1930. Stand op 11 Mrt 1930. DEELNEMERS. Aantal. Ge mid deld. Gesp par tijen. Pun ten. No. 1. A. v. Seters. 16 12* 0 78 2. 6. van Gelder. 15 11 0.73 3. J. Ph. Hoek. 13 9 0.69 L. Bund 18 11 0 68 M M. de Jager. 16 11 0.68 Ant. Visser 16 11 0.68 5. D. Bund 14 9* 0.67 6. Adr. Verbrugge 16 10 0.62 7. P. W. NanDing 16 91 0.60 8. G. Mooiweer 15 8 0.63 9. L. Weeda. 13 61 0.50 10. Jb. Zaaijer 15 6 0.40 11. G. v, d. Wende 16 51 0 34 tj 12. D. F. Jacobi. 15 41 0.30 13. C. Tiemens 15 4 0.27 14. W. Nieuwland. 14 21 0.18 15. C. den Braber. 15 21 0.17 t> 16- H. Hartog 14 1 0.07 Gespeelde partijen: L. Bund—A. van Seters v. Gelder—v. d. Wende1-0 Nanning MooljweerJ—1 Hoek-Nanning1—0 Visser-Tiemens1 0 de Jager-Nieuwland1 v. Seters Tiemens1 0 D. Bund-Zaaljer1 0 Jacobi—Tiemens1-0 Jb. Zaaijer-Tiemens1-0 Centrale Veiling voor Goeree Overüakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 11 Maart 1930. Sinaasappelen 3,45 t. 3,50 per 100 stuks Kleiperen 18,80 tot 20,60 per 100 kg. Honing 0,60 per pot. Boter ƒ1,— per pond. Veiling van Donderdag 13 Maart 1930. Kipeieren 50 - 52 kg. 4,05 t 4.15 id. 58-60 4 80 4,95 id. 60-62 4,95 5,10 id. bruin 60—61 5,10 5,15 Eendeieren 4,60 4,90 Alles per 100 stuk. Boter ƒ0,85 tot 1,— per pond. Aanvoer 25.000 eieren. We hebben het in ons vorig nummer mede kunnen deelen, dat de voetbalvereeniging M.S.V.V. Flakkee haar 10-jarig jubileum dezer dagen zou vieren. Hetgeen op uitstekende wijze is geschied. Deputatie's van allerlei vereenigingen annex met onze voetbalclub op een of andere manier, bevriend met onze voetbaltrappers gaven blijmoedig te kennen dat het hun een genoegen was om Flakkee's bestuur geluk te wenschen. Velen lieten meteen dit vergezeld gaan van bloemstukken aan 't adres der jubi- laressse en zoo klonken op de receptie in allen vorm het Flakkee-bestuur hoopvol en vol vertrouwen in hun vereeniging de eerewijn met bestuurders van Sempre Crescendo, Volks zang, Mannenkoor, Sparta, Hygiëa, de zwem- club F. Z. C.; oud-bestuursleden en oprichters en supporters op 'n gelukkige toekomsten 'n bloeiend voortbestaan. Met dat al speeches kosten noodzakelijker wijze tijd begon men 'n kwartiertje te laat en was het openingswoord van den voorzitter dan ook zeer kort. De zaal was ei-en eivol. Velen vergenoegden zich met 'n staanplaats achter in de zaai. De voorzitter zag er van af om de clubgeschiedenis te memoreeren, maar hul digde den secretaris den heer L. Gouswaart voor diens werk in 't bestuur en als voetballer Waarmee de voetballers welbekend met het naar voren gebrachte van harte instemden. Ons Sempre Crescendo verleende zijn mede werking en gaf twee harer muziekstukken. Onsi Sempre populair, gezien en bemind bij heel onze dorpsbevolking oogstte een dankbaar succes. Als zij ons op twee stukken heeft verrast wisselt het tooneel voor de Dirkslandsche tooneelclub Amicitia met het blijspel ,,Haar laatste wil". En zoo'n blijspel is nu juist een heel geschikt stuk voor 'n jubileerende vereeniging om ver toond te worden. Want de titel moge ernstig zijn reeds de quaiificatie blijspel geeft aan dat zoo'n testamentaire beschikking veel idiote puzzle's kan geven. Zoo ook hier. Een 7-tal familie-leden worden bij elkaar gebracht voor 'n 4-daagsche logeer partij. De vette zelfbewuste spekslager Kobus Snetselaar en diens wettige, maar zeer kattige ega, de heer en mevrouw Groen hij 'n kalf van 'n man, onder den duimzoo in waarheid misschien nooit voorkomt, zij enfin, 'n huis- sloof-tiranne, zuster van mevrouw Snetselaar, beiden befaamd en berucht op 't ruzie-maken, Vierkant, een varensman, neef wiens breedere levenskijk de voorgaande humoristische belicht, Alkema 'n eerzaam bedaard letterkundige en Tiliy de Veer 'n nichtje zoet en intelli gent geheel vallend uit het kader van de burgerlijke typen Snetselaar en Groen. Hoe kostelijk geeft Amicitia dan die tafe- reelen weer, dat liet met die logeerpartij niet botert. Hoe knap en fijn is hun spel bij die hevige ruzietjes tusschen de echtgenooten onderling of vice-versa of met den zee man. Hoe goddelijk burgerlijk-deftig hun optreden tegen den huisknecht Johan of't kit tige kamerkatje Anna. En tusschen al die herrie's door gaat de ontluikende liefde van Alkema naar Tilly de Veer, waar 't slot goeden zoet van is. Raadselachtig zwerven de figuren van Drop en Jansen, de notaris-klerken die elke ruzie opteekenen. Als tot slot de heer en mevrouw Snetselaar denken evenals het echtpaar Groen dat zij de villa en ƒ200.000erven, komt de notaris mededeelen dat slechts die personen dien buit ontvangen die 4 dagen geen ruzie hebben gehad... Een gelukkige ont knooping voor de verliefde Alkema en Tilly met alweer 'n laatste hevige herrie tusschen de waardige echtparen. Onze lezers weten het al uit onze woorden wij zijn zeer en zeer voldaan over de wijze waarop Amicitia dit blijspel heeft vertoond. Hun spel was uitstekend en vlotte en de vier hoofdpersonen zwaaien we lof toe voor hun spel-opvatting. Daarbij komt de kostelijke grimeering der typen van den heer Poortvliet het was een genot daarbij te zijn. De voor zitter sprak tot slot tot weerziens we nemen dat maar al te graag over en hopen dat we in Middelharnis van hun verdere stuk ken mogen mee genieten. Tot slot gaf Sempre nog 'n klein concert onder leiding van den heer Bergman. Tegen twaalf uur was het toen de heer Haagens ook Sempre zijn dank uitsprak over haar mede werking en herhaalde wat we allen weten als Sempre meewerkt dan weten we, dat dat goed zal zijn. Een dans in een zaal zoo vol waar iedere vierkante meter dansvloer 4 paren moest herbergen was het einde van 'n buiten gewoon goed geslaagden avond van'n voetbal- jubileum. J. B. SOMMELSDIJK. Op de alhier veiling van een woonhuis met erf en land' bouwschuur in eigendom toebehoorende aan de Erven M. Born is het woonhuis ingezet door den heer Jan Knape Az op 1400,— en de landbouwschuur door den heer G. van Saarloos op 600,— Wegens overtreding der Arbeidswet is tegen een broodbakker alhier proces-verbaal Uit deze gemeente werden de vorige week verscheepti 4450 H.L. aardappelenen 725 H L. paardepeen. Prijzen waren voor aardappelen 0,70 en peen 0,25 per H L. De Ouderavond van de Openbare Lagere School te SOMMELSDIJK. Donderdag waren de Ouders van de leer lingen der Openbare Schooi in Hötel Spee bijeen. Op een vriendelijke uitnoodiging van de Oudercommissie waren wij er heen ge togen. Omstreeks acht uur opende de heer K. Th. Ie Comte deze bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom en in het bijzonder bet nieuwe Hoofd der School. Reeds eerder had deze) avond gehouden moeten worden maar doordat het Hoofd nog zoo kort in ons midden is en de voorbereiding niet zoo ge ring was om dezen avond aantrekkelijk te maken moesten wij wel tot uitstellen be sluiten. Daarna werd het woord gegeven aan het Hoofd der School den heer Rients Deze zette nogmaals ten overvloede.het doel der ouderavonden uiteen. Daarna zeide hij slechts over drie punten te willen spreken, veel ervaring in deze gemeente ontbrak hem nog, alhoewel er natuurlijk altijd velerlei-punten zijn om op een ouder avond te bespreken. In het bijzonder is hem in deze gemeente opgevallen het groote aan tal schoolverzuimen. Deze beliepen van 500 tot 600 per maand wat veel te veel is. Spreker deed een beroep op de ouders om tt zoo veel mogelijk te reduceeren. Niet alleen dat daarmede hun eigen kin deren minder onderwijs genieten dan ze noodig hebben maar -daarmede wordt ook veel het onderwijs in het algemeen geschaad. Men kan met veel verzuimen het onderwijs niet op peil houden en het geheele program afwerken. Daarna sprak h(j over de noodzakelijkheid van een strenge orde en tucht op de scholen. Ook dit achtte spreker absoluut noodzakelijk en wanneer dit stabiel wordt doorgevberd zal vrij spoedig blijken dat die tuchtigingen niet meer behoeven plaats te hebben. Ook moeten de ouders zich onthouden van bet styven hunner kinderen in het kwaad, laat de beoordeeling van de straf aan het onder wijzend personeel over. Ik geef U de ver zekering dat onnoodig niet gestraft zal wor den, en beoordeelt niet of de straf ver diend is of niet. Dat kunt u, ouders, niet beoordeelen. Een kleinigheid voor u kan een gioot- heid voor een school zijn. Daarna werd door hem gesproken over het Openbaar en Chr. Nationaal Onderwijs, welke laatste een verkeerd etiket is. Het zijn geen Chr. Nationale Scholen het z(jn sektarische scholen. Deze rede werd zeer aandachtigaangehoord en wij twijfelen er niet aan of de uitwerking zal het onderwijs ten goede komen. Daarna werd opgevoerd het kindersprookje „De Kleermaker en de Kabouters", een stukje in vier bedrijven. Dit stukje werd opgevoerd, zoo keurig, dat hst alle verwachtingen overtrof. De inhoud geestig, en toch pittig. De leiding in handen van het Hoofd der School was daar goed verzorgd. Werkelijk er was weinig aan op te merken. De uitspraak van die kleine kinde reu en zoo vrijmoedig, zonder eenigen schroom, deed een en ander werkelijk sprook jesachtig voorkomen. Wy kunnen dan ook niet nalaten alle hulde te breDgen aan die kinderen en diegenen die daarbjj hebben medegewerkt. Allen hebben inderdaad geno ten. Wij mogen dan ook niet nalaten, onze lezers, die ons blad nog voor Vrijdagavond half acht krijgen, beslist aan te raden; ga hedenavond de opvoering van dat kinder sprookje eens zien, het wordt nog opgevoerd voor het publiek in Hotel Spee, teneinde de kosten tot een minimum te reduceeren. De heer Van der Meide, genoodigde als lid der Oudercommissie van de U.L, O.-school sprak woorden van dank tot de leiders van dezen avond en gaf zich gewonnen door mede te deelen dat hy zooiets nog nimmer heeft opgevoerd gezien door kinderen. Wel voldaan togen allen, niet minder dan 250 ouders, huiswaarts, wij twijfelen niet of het nieuwe hoofd heeft op dezen avond aller harten veroverd en de oudercommissie komt mede alle lof toe voor het vele werk en de kosten die zej zich getroost heeft om dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen. Het was een recht genoegelLjke avond. DIRKSLAND. Aan dhr R. van Putten Rz alhier is vergunning verleend tot verbouw van zijn woonhuis aan den Westdijk. Aan de Wed. D. B. Labeur te Melissant is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan de Paulina van Weellaan, alhier. De uitvoer bedroeg de vorige week: 4028 HL. aardappels, 4180 balen ajuin, 6740 balen peen en 1853 H L. poters. De prijzen waren op de Beurs van j.l. Donderdagresp. 70, 30, 25 en 60 cent per H.L. Toen j 1. Donderdagmiddag 2 vrouwen in de Bakkerij derCoöp. „Volharding" samen op een dubbele ladderstonden om den zolder schoon te maken gleed de ladder uit waardoor beiden op den plaatijzeren vloer vielen. Mej. A, S. had zich slechts licht bezeerd, maar de vrouw van D. v. Br. moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De dokter constateerde ernstige kneuzingen waardoor de vrouw eenigen tijd het bed zal moeten houden. As. Vrijdag- en de daarop volgende Maandagavond houden respectievelyk „Het Groene Kruis en de „Ver. voor Ziekenhuis- verpleging" haar jaarvergadering in het koor der kerk, beide avonden te 6} uur precies, HERRINGEN. Uitslag van de op het ge meentehuis gehouden aanbesteding van dem ping eener sloot voor de nieuw te bouwen N. H. School. Ingeschreven werd door H. Looij voor 0,65 per kubieke Meter, in massai M. Bogert voor ƒ137, H. Logmans 129,J. Bogert 125, K. d. Jong f 123,-, G. C. de Jong ƒ106,37, H de Geus 95, Het werk is gegund aan H. de Geus De uitkeering door het Rijk aan de ge meente, ingevolge art. 1 der Wet van 24 Mei 1897 (Stbl. 156) bedraagt voor het jaar 1930 2823,64. A. Oorbeek en J. Logmans zullen ter verbetering van hun positie met hunne ge zinnen op 19 Maart a.s. met het s.s „Nieuw Amsterdam" naar N -Amerika vertrekken. MELISSANT. Van den landb. B. Troost sloeg een paard met wielslede achter zich op hol. Eerst werd een flets die voor de woning van dhr. G. v. d. Nieuwendijk stond een eind meegesleurd en werd het voorwiel vernield, en daarna kwam het aan den ben Molendijk in de sloot terecht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats en liep het verder met eenige materieele schade af. Voor de B. V. L. zal a.s. Woensdag avond in de Chr. school de landstormfilm worden vertoond. De muziekvereeniging T.N.E.G.komt uit in de le afdeeling op het concours te Schiedam met als verpl. nummer „Oreste", dramatisch openingsstuk (Ouverture-Drama- tique) van Sam Klessing en als eigen geko zen nummer „De Postiljon du Longjuman" (Fantasie). Ouders die hun kinderen a.s. Zondag middag in de Ned. Herv. kerk wenschen te laten doopen, moeten hiervan a.s. Zaterdag avond tusschen 7 en 8 uur aangifte doen in de consistoriekamer. STELLENDAM. De vorige week werden van hier verzonden 250 H.L. aardappelen, 400 H L. koepeen en 350 H.L. uien. Tot bestuurslid der SB Z. is in de plaats van H. v. Seters gekozen den heer L. Moiizes. Onze vroegere dorpsgenoot den heer G. Jansen is na een 40-jarig verbiy'f in Noord Amerika weer per s.s. „Nieuw-Am- terdam" in zijn vaderland teruggekeerd en zal hier eenigen tijd vertoeven. Door de garnalen visschers is de vorige week 3 dagen geviscüt, en gemiddeld werd per dag en per vaartuig 60 K.G. gevangen en aan de pelleryen geleverd- OUDDORP. Dezer dagen had te Middel burg van onverpachte Mosselperceelen, gele gen in de Westerschelde, een verloting plaats, waarvan de garnalen- of mosselvisschers, die in een bestemd register stonden ingeschre ven, konden deelnemen, de gelukkige win ners waren: C. v. d. Klooster, P. Bezutjen en J. Witte, zoodat deze gelote perceeleD zonder pachtsom in hun bezit komt. Onze dorpsgenoot A.v. Noord Oz. thans Sluiswachter te Andel, is nu benoemd by de Rijksveerpont te Assendelft. Op den 19 Maart hoopt onze dorpsget noot T. Hameeteman Jz. naar Canada te gaan om daar het landbouwbedrijf uit te oefenen. Mej. A. Joppe, Onderwijzeres aan de O. L. School alhier, is weer ziekteverlof ver leend en is tijdelijk benoemd Mej. K. Sperling van Maassluis. In de weervisschery werd een zalm gevangen. NIEUWE TONGE. Wy brengen in her innering, dat de rentekaarten en -boekjes van de arbeiders, die in Nieuwe Tonge wo nen en werken, moeten worden ingeleverd by den Raad van Arbeid te Brielle, vóór 29 Maart 1930. Tegen de arbeiders even tueel werkgevers - die hieraan niet voldoen, zullen strafmaatregelen worden genomen. Tevens vestigen wj) de aandacht van werk gevers er op, dat de Raad van Arbeid, indien de verplichting tot premiebetaling (zegels plakken) niet is nagekomen, bet bedrag van de eventueel in te stellen navorderingen zal verhoogen met 10% naar boven afgerond tot een bedrag van ten minste tien cent. Als een by'zonderbeid kan worden gemeld, dat een varken vau den heer A. Hol ster alhier 17 biggen heeft geworpen. By een gehouden stemming van twee kerkvoogden der Ned Herv. kerk alhier, zijn herkozen de heeren J. Niekerk en J. Prince. Tegen een 3-tal personen alhier is pro cesverbaal opgemaakt (wegens baldadigheid des 's nachts). Thans worden van hier nogal partijen koepeen verscheept met bestemming naar Amerika. Men besteedt slechts den luttelen prijs van 0,20 per H.L. OUDE TONGE. Van den landbouwer P. Timmers sloeg een paard op hol. De wagen beliep eenige avery en veeartsenLjkundige hulp moest voor het paard worden inge- geroepen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aan dhr. A. J. Akkermans is vergun ning ingevolge de Hinderwet verleend tot oprichting eener smederij- en rij wielherstel- plaats in het perceel Molendyk 68. As. Zondagmiddag speelt „Xerxes" vau hier in combinatie met „Veteranen" een match tegen de „Jonge Spartaan" van Sommelsdijk op het terrein aan den Molen weg, alhier. In het perceel Molendyk komt een geval van besmetteiyke ziekte, Paratyphus Gastro Enteritische vorm, voor. Dhr. H. J. A. van Tiggelen, postbode alhier, is als zoodanig aangesteld te Oud- Beyerland. DEN BOMMEL. Bij B. en W. zijn verzoeken ingekomen om vergunning tot het plaatsen van een motor voor het bedrijf van C. van der Sluys en M. van der Sluys. De dykring „Flakkee" heeft een besluit genomen, waarby bepaald is dat den Bom- melschen buitendijk voor wandelaars is af gesloten. Zy die zich daar bevinden, zonder daartoe het recht te hebben, stellen zich aan vervolging bloot. In de Zuidzyde worden den laatsten tyd konynen vermist. Waarschijniyk zyn honden hiervan de schuldige. Uit het verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim over 1929 biykt dat 20 personen uit den Bommel en uit 21 ECHTE FRiESCHE 20-50ct pw ons (Adv.i de Zuidzyde voor die Commissie zyn opge roepen. De meeste verzuimen waren het gevolg van landbouwwerkzaamheden. In deze gemeente hebben zich gevestigd: D. Kievit en gezin van Ooltgensplaat; L. Tieleman en gezin van Ooltgensplaat; J. Schellevis en gezin van Nieuwe Tonge; C. du Pree van Middelharnis; C. M. van Niesthoven van Middelburg; W. Dane-Wesdorp van Stavenisse; E. Gootjes van Ooltgensplaat; P. Vervloed en gezin van Ooltgensplaat. En zyn vertrokken IC. Klink en gezin naar Dirksland; J. de Boed en gezin naar Melis sant; J. Koningswoud naar Melissant; A. van Biert naar Schiedam; B. Kooyman naar IJselmonde; C. Holleman en gezin naar Naaldwijk en Th. van der Made en gezin naar Ooltgensplaat. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Vorige week werd van hier vertransporteerd 2100 H.L. aardappelen 800 H.L. poters en 1000 balen uien van 50 K.G. Een bestelauto van Snijders goederen dienst, kwam op de „Weel" in botsing met de auto van bakker S. alhier, met het ge volg dat diens auto in een heg terecht kwam. Vrachtrijder van Rumpt bracht met zyn paarden het vehikel weer op den weg. Naar we vernemen is de oorzaak van dit ongeluk te wyten aan het slechte uitzicht van de daar ter plaatse zynde heggen. Wanneer worden die eens opgeruimd? Of moet eerst het kalf verdronken zijn alvorens de put wordt gedempt? NIEUWENHOORN. Voor de betrekking van machinist voor de waterleiding „De Klomp" indiensttreding 1 April a.s., hebben zich by het bestuur van den polder „Nieuwe Goote" 40 sollicitanten aangemeld. Daaruit is tot machinist benoemd de heer A. de Geus alhier. Zaterdagavond omstreeks 9 uur ontstond tusschen de bewoners van een vyftal aan het kanaal staande woonwagens een hevige ruzie, gevolgd door een ernstige vechtparty. Een hunner wilde in staat van dronken schap zyn mede woonwagenbewoners te lyf, daarbij gewapend met een zeis, gummistok en een geopend knipmes. Dit werd hem echter belet door den in middels ter plaatse verschenen ryksveld- wachter A. Tielemans, die hem arresteerde, daarin bygestaan door zyn broeder W. Tiele mans, agent van politie te Hoek van Hofland, die met verlof hier vertoefde. De woesteling werd overgebracht naar het arrestantenlokaal alhier, terwijl ook proces-verbaal tegea hem is opgemaakt. SPIJKENISSE. Ter secretarie alhier be staat gelegenheid om nieuwe leerlingen aan te geven voor de openbare school en de be waarschool. Deze gemeente is aangewezen als plaats waar de 26e keuringsraad voor het keuren van de ingeschrevenen der lichting 1931 en van de tydelijke ongeschikt-verklaarden der lichting 1930 zitting zal houden. De keuring zal geschieden in de bewaar schoollokalen en zal vermoedelijk een zes tal gemeenten uit den omtrek omvatten. Voor de moeder- en bakercursus, die hier vanwege Het Groene Kruis in de open bare school gegeven wordt, hebben zich ons geveer 70 dames opgegeven. BRIELLE. Naar wij vernemen zal voortaan het kantoor van den gemeente ontvanger, gasfabriek, waterleiding en secretarie op Goeden Vrijdag gesloten zijn. Dinsdagmiddag is door den heerv.Ry molenaar alhier een jongetje van de familie Mol, wonende aan den Waterweg bij Brielle aangereden met een vrachtauto, doordat het kind plotseling van achter een wagen van daan kwam. Door dr. De Snoo werd de eerste hulp verleend, waarna het later naar huis werd vervoerd. Tot lid van het college van zetters is benoemd de heer M. C. Blind, alhier. Dinsdagmorgen om 4 uur is een koe van den heer A. Klok te Tinte, die met andere koeien naar de boot moest in de Zuidspuivest geloopen. Aangezien ter plaatse de hekken verdwenen zijn, merkte de eige naar het zelf niet, doch later zagen voor bijkomende boeren een koe ter plaatse in de modder zitten. Het beest was toen onge veer een 20 M. van den kant geraakt. Met behulp van planken en touwen is het na 1* uur werken gelukt het dier op te halen, ROZENBURG. De Keuringsraad voor de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lich ting 1931 dezer gemeente zal zitting houden te Brielle in de 2e Openbare Lagere School, Kerkplein, op Woensdag 16 April 1930, des morgens 10 30 uur. B. en W. hebben aan den aannemer D. Spanjersberg vergunning verleend tot het bouwen van een woning voor den heer M. v. Dam J.Hz. op het perceel kadastraal be kend sectie B no. 1796. Op de eierenvelling waren aangevoerd 10675 stuks. Prijs per 100 stuks f 4,39 tot f 5,05. Het heerenhuis met autogarage en tuin, gemerkt B no 14, staande aan den Binnen- dyk, is j.l. Woensdag by openbare verkooping ten overstaan van notaris Geelhoed aange-

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 5