L" U..s,Vis Boerenleenbank Stoomwasscherij +M1M0SA+ WITTE WINKEL ■S" DAMES 4* jJE SUDIMIEIJL VERKOOPING 4 Paarden. 6 stuks Hoornvee. Middelharnis-Sommelsdijk b.JOPPECz. te Sommelsdijk „VOORNE& PUTTEN" Nieu w-Helvoet. Franco verzending door geheel Flakkee. M. SPOON Az. nieuw-helvoet. Wettig gedeponeerd Haagscheveer 6a, ROTTERDAM. WOENSDAG 26 FEBRUARI 1930 25-jarig' jubileum gem. koor „De Volkszang". 1®sÉ# DOOR EENS ANDERS SCHULD. Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem Vraagt onze pillen en druppels ter rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H.-Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid Alleen bij ons is succes verzekerd. Vraagt ons boekje met talrijke al to eeidfiagen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Convert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleiding ofi teleurstelling. Koopt iii zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaalj op de lange baan geschoven te worden. Wij zijn vanouds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. i Kipstraat 59, Rotterdam Vraagt gratis inlichtingen of prijscourant. Op Woensdag, 5 Maart 1930 des v.m. 10 uur aan de Westerstraat te NIEUWE TONGE 15 varkens, hooi bieten en landbouwwerktuigen, enz. Ten verzoeke van den Heer Jb. van Paasschen te Nieuwe-Tonge. Notaris VAN BUUREN. De bank leent gelden aan leden egen 4.6 8I8 's jaais. Zij neemt relden op tegen 3,84 °/0 's jaa-s, ook 'an niet-leden. Voorschotten kunnen lapelijks aangevraagd worden bij een ter leden van het Bestuur. Gelegenheid tot Inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 68 uur-ten huize van den kassier No. 47541 Verpakt in groen kokertje, al het andere is namaak. Alleen verkrijgbaar te ROTTERDAM in de Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 12E JAARGANG. - N°. 33 1905 - 5 MAART 1930 5 Maart a.s. hoopt dit koor haar zilveren jubileum waardig te vieren Het is ontsproten uit het Nut van't Al gemeen, dat de eerste jaren het koor sub sidieerde. Daarna moest het maar op eigen krachten verder gaan, daar de kas van 't Nut geen geldelijken steun meer toeliet. De eerste directeur was de WelEd. Heer M. M. J. Vletter, die twintig jaar onafge broken deze functie heeft vervuld. Aan hem heeft het koor ongetwijfeld te danken wat het nu is. Hem nog een woord van dank voor zijn volle toewijding, energieke werkkracht en werklust. Door zijn fijnge voeligheid voor de kunst en tactische uitvoering heeft hij een sfeer in deze ver- eeniging weten te scheppen, welke niet te evenaren is. Met hem viel de verfijnde kunst. De eerste jaren had men, zooals dat ieder pasbeginnende vereeniginggaat, niet te klagen over het ledental. Na 1 jaar gat men de 1ste uilvoering die met veel succes werd bekroond Eenige jaren later besloot het bestuur aan een concours deel te nemen. Dit is voor het koor een zege vierend strijdperk geweest. Het was een wedstrijd met twee verplichte stukken, wat vroeger meestal de gewoonte was. Zoodra de Volkszang de eerste maten gezongen had, rezen de juri s van hun zetel op, om het volgende van het nummer staande aan te hooren, wat zich bij het tweede nummer herhaalde. Dit alleen is op zich zelf al een prestatie, daar zooiets hoogst zelden voor komt. Men moet al een uni cum zijn wil dit geschieden. Het werd dan ook bekroond met iste prijs A. Vele malen heeft de Volkszang daarna,Jfcog deelgenomen aan wedstrijden en 15 Se er heeft het koor een lsten prijs weten te behalen, met dat gevolg dat de tegenwoor dige Volkszang in de superieure afdeeling uitkomt. In 1918 heeft het koor een grooten te genslag ondervonden door de toen heer- schende griepperiode. Twee bestuursleden, de Heeren Abr. Verbrugge en M. Q. Bur gerhout ontvielen hun door de zoo ge vreesde ziekte, wat voor de vereeniging een groot verlies beteekende. Nog een warm woord van dank en erkenning voor deze noeste werkers. Na deze malaise, welke eenige jaren duurde kwam het koor weer op zijn kracht. In 1925 bedankte de WelEd. Heer Vletter als directeur wegens zijn hoogen ouder dom, na eerst het 20-jarig jubileum te hebben meegemaakt. Zijn opvolger die thans nog als directeur fungeert, Den Heer L. A. van Gent, tevens leerling van den ouden directeur, is ook de leiding goed toevertrouwd. Onder zijn leiding heefghet koor ook vele successen mogen boeken. We zullen hopen dat hij nog jaren zijn beste krachten aan den Volkszang mag besteden. Verder zij nog vermeld, dat de jubileum- uitvoering alleen toegankelijk is voor ge- noodigden. We zullen hopen dat alle oudleden, bestuurders en directeuren der plaatselijke vereenigingen en van alle ver eenigingen van 't eiland tegenwoordig zullen zijn. Het koor dat nog steeds aan de spits der vereenigingen staat op ons eiland mag toch zeker wel op ieders be langstelling rekenen. Zie verder de advertentie. FEUILLETON. steeds Wybert-tabletten meenemen, zoo gauw hebt U kou gevat, lastig zijn de gevolgen. (Adv W. HEIMBURG. VERTALING VAN HERMINE. (Geautoriseerde uitgave van D. Bolle.) 56) Nu kwamen er zware voetstappen de trap af en werd mijn stiefvader zichtbaar. Ik stond op en trad achteruit. Ontzettend had hij er uitgezien, zoo neergedrukt, zoo onthutst, zoo strak voor zich uit starende. Ik hoorde zijn voetstappen achter mij en sloot de deur met hartkloppingen van angst. „Laat mij binnen!'- beval hij mij op gesmoorden toon, „laat mij binnen! Ik moet je spreken over je moeder." Ik gehoorzaamde werktuigelijk en week daarop bevend achteruit naar een van de vensters, alsof ik mij wat veiliger voelde in het zwakke licht, dat 't binnenliet en tweesschreden verder in de duister nis wegstierf. „Je moeder is erg ziek," zeide hij met een heesche stem. „Haar leven is in gevaar." „Geen wonder!" antwoordde ik, terwijl decern mij in de keel stokte. „Zij is erg geschrikt," hernam hij „ze is zoo zenuwachtig „Ja, en ik weet ook waardoor, ik was bij haar, toen zij hoorde, dat „Sla mij maar dood ik wil niets anders, niets Verslag van sle Vergadering van den Kuad der Gemeente SommeMyk op rtydag 21 Februari des namiddags 3 uur. Voorzitter Burgemeester den Hollander. Afwezig met kennisgeving de heeren Slis en le Cointe Be Voorzitter dankte voor Je vele blijken van belangstelling by de wisseling des jaars onder-vonden In het afgeioopen jaar hebben we voor onze gemeenten belangrijke beslis singen genomen De waterleiding, daartoe is tot de stichting besloten. Da electriöcatie zal in dit jaar tot uitvoeiing komen Ook gedenken we een onzer, Wethouder- Born, die ons door den dood is ontnomen. Ik hoop dat U all-n dit jaar gespaard moge blijven bij leven en gezondheid en dat U Uwe krach ten moge geven aan de belangen dezer ge meente. Daarna werden de notulen gelezenenon- veranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: De goedkeuring van Ged. Staten overge nomen raadsbesluiten inzake het aangaan der gemeenschappelijke regeling der electri ficatie, de wijzigiüg in de gemeenschappelijke regeling met Middelharnis inzake de gas fabriek. Een schrijven van de Grascommissie, waar in werd medegedeeld dat zij vooratellen het woord „eventueel" dat staat voor de post wisselplaats te laten vervallen. Een schrijven van Middelharnis, dat zij de voorgestelde wijziging in de begrooting der gasfabriek niet hebben goedgekeurd, omdat zij zich met de schrapping van het woordje „eventueel" niet konden vereenigen. Een schtijven van Ged. Staten waarin zij hun beslissing mededeelen omtrent het on bewoonbaar verklaren van woningen. Hieruit bleek dat zij niet konden overgaan het be- beters," zeide ik. Hij scheen verstomd. „Welnu," bracht hij ein delijk uit, „dan weet gij alles en behoef ik 't je niet te vertellen, 't Staat in je macht je moeder nog te redden." „Als God wil dat mama in het leven blijft, dan neem ik haar bij de hand en verlaat met haar dit huis. Ik ben jong, ik kan werken, ik wil niet dat zij een bedrieger toebehoort." „Bewijs dan dat ik een bedrieger ben! Bewijs dit dan eerst'. Ik vraag je voor de laatste maal, wilt gij Brankwitz je jawoord geven of niet?" Ik antwoordde niet; verontwaardigd wendde ik hem den rug toe. Maar op ditzelfde oogenblik viel er een lichtstraal in het vertrek; mijn oude be schermengel zette de lamp op de tafel en sloeg de armen om mij heen. „Annelise heeft een ander lief! Wolmeijer doe toch geen verdere moeite!" Ik ontrukte mij verstoord aan haar omhelzing. „Maar nicht!" riep ik bevend. „En wien dan?" vroeg mijn stiefvader. „Robert Nordman! En hij houdt evenveel van haar!" verklaarde de nicht, zonder zich in het minst van haar stuk te laten brengen. „En als je nog iets aan het leven van die arme vrouw daar boven is gelegen, verzet je dan daartegen niet ik raad 't je tot je eigen best." „Wat kan mij die ellendeling schelen viel hij uit..,,'t Is enkel speculatie gemeene speculatie van hem!" Ik stiet de nicht van mij af en wilde iets zeggen, maar 't was alsof mijn keel werd dichtgeknepen. ,,'t Zou goed zijn dat ge nadacht eer ge spraakt." hernam de nicht; „je woorden zouden je anders kunnen berouwen." Zijn aangezicht werd eensklaps krijtwit. „Wilt sluit van don raad goed te keuren. Deze woningen waren voor verbetering vatbaar en den eigenaar stelde zich ook daartoe bereid. Blok vroeg of de Voorzitter er dan ook vlug werk van wilde maken den eigenaar aan te schrijven en hem mededeeling te doen wat aan die woningen veranderd moet worden. Voorzitter zeide zulks toe. Nog was van verschillende gemeenten in gekomen de mededeeling, wie zitting zullen nemen in de commissie voor de waterleiding. Nog was ingekomen dat de heeren Rients en A. van den Doel hunne benoeming heb ben aangenomen voor resp. Lid der School commissie en Regent van het Weeshuis. Steunverleening aan uitgetrokken werke- loozen. Van den Moderne en Chr. Landarbeiders- Bond was een verzoek ingekomen om steun verleening aan uitgetrokken werkeloozen. B. en W. stelden voor zooveel mogeiyk werk op te zoeken, opdat de werkloozen te werk kunnen worden gesteld. Blok zeide eens nagegaan te hebben hoe laDg het nog zal duren dat er steun verleend wordt door den Bond. Dit is o zoo kort ge bleken, alle leden zuilen vrij spoedig uitge trokken zijn. Daarom hebben zy gemeend met dit verzoek niet te moeten wachten tot men uitgetrokken was, opdat B. en W. eens werk konden opzoeken, of een andere steunregeling in het leven roepen. De werk- verdeeling voor de commissie is thans niet moeilijk omdat men slechts werk heeft voor een man of vier. Laten B en W. trachten tegen dat allen uitgetrokken zijn werk te kunnen verschaffen. Daarbij doe ik een be roep op B. en W. om de uitgetrokken ar beiders voor te laten gaan, hetgeen ook door de regeering wordt voor gestaan. Djjkers: Hoeveel leden telt de moderne bond? Blok: Ongeveer 20 leden. Dijkers: Het is zoo uiterst moeilijk de georganiseerden voor te trekken by die in woners welke niet aangesloten zijn. Mijs meende dat het voor deze gemeente haast niet toe te passen is. Was 90 der arbeiders georganiseerd, dan was het veel gemakkelyker en kon men misschien dan door de aangesloten arbeiders voor te laten gaan het aansluiten nog wat aanmoedigen daarmee, thans is die kwestie geheel anders, het gaat natuuriyk moeilijk om een onge huwd aangesloten arbeider te werk te stellen en een niet aangesloten huisvader op de kaai te laten staan. Ik dacht dat het ook dit jaar niet zoo slap was met het werk. Blok: dat is ook zoo geweest, doch nu begint het. Dy kers: Wij staan nu voor de werkeiyk- heid en met de theorie der regeering is zoo lastig te werken. Wij kunnen echter niet voor onze verantwoording nemen om den on gehuwden georganiseerden arbeider te werk te stellen en den gehuwden ongeorganiseer den niet te helpen. Besloten werd thans zooveel mogelijk werk op te zoeken, en den nood zoo veel mogeiyk te lenigen. Besloten werd tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Dordt i. z. het afnemen van electrischen stroom van de N. V. E.M.G O. met uitsluiting van ande ren. Hiertegen bestond natuurlijk niet het minste bezwaar. ge mij dreigen?" riep hij. „Pas op! Voor mijn part mag hij haar hebben en^zich met haar naar den duivel scheren, als hij wil!" „Neen, daarin vergist gij u toch!" riep ik driftig. „Robert Nordman zal niet van hier gaan, zonder dat hij zijns vaders naam, die door een schurk is bevlekt, weer in eere heeft hersteld! En ik wensch hem van ganscher harte, dat hem dit zal gelukken." „Annelise," kwam de nicht hier tusschenbeide „bedenkt toch je moeder „Mijn leven wil voor mama laten, maar mee helpen om een misdaad te vergoelijken, die geboet moet worden dat nooit!" „Malloot!" mompelde Wolmeijer, en verliet met wankelende schreden het vertrek. De nicht was bij de vensterbank in elkander gezonken; als een vormlooze massa zat zij daar in het schemerduister. „Hemelsche vader!" snikte zij. „En over een uur komt Robert; gisteren heb ik hem getelegrafeerd." „Hoe! Hebt ge hem hier ontboden? Wat denkt ge dan?" „Dat gij het lot van ons allen in je hand hebt! Hij heeft je lief Als g ij 't hem verzoekt, zal hij zich ter wille van de arme vrouw stilzwijgend met Wolmeijer verzoenen. Robert's vader is dood, maar je moeder leeft, Annelise God moge haar nog lang voor ons behouden! Wat dood is, is dood hij moet aan de levenden denken!" „Zou ik hem dat vragen? Neen, al breekt mij het hart! Dat kan ik niet, nicht!" Op dit oogenblik kwam een van de meiden bin nen. ,,'t Wordt erger met mevrouw," fluisterde zij. „Kom mee, Annelise," zeide de nicht. „Haar gezicht zal je misschien verteederen." Ik voelde In gebruikgeving trap aan de haven. B. en W. stelden voor de eerste trap in huur af te staan aan de Fa. van den Doel voor een bedrag van 25,per jaar en de derde trap af te staan aan het beurtvaart- bedryf thans in eigendom van den heer Pape ad. 5,— per jaar. Mys zeide dat dit een voorstel was van de meerderheid van B. en W. Spreker kon zich daarmede niet vereenigen omdat de traditie der beurtschippery eischt dat de eerste trap haar toekomt. De beurtvaart is iets waar de geheele gemeente mee te maken heeft en ik kan me dan ook niet indenken waarom wij dien trap moeten geven aan iemand die hem, gezien de ligging van zijn pakhuis ook goed kan gebruiken. Dien trap is sinds een eeuw in gebruik geweest door dat veer. Als die trap voor het beurtveer niet gebruikt wordt is er niets tegen dat van den Doel daarvan gebruik maakt, doch ik ben er niet voor traditie te breken. Dykers meende dat bet belang van de ingezetenen niet zoo groot meer is voor de beurtvaart. INGEZONDEN MEDEDEELING. Blijf daarmee tocb niet loopen. Akker's Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen. „Geen goud zoo goed" Voorzitter zeide dat B. en W. hebben overwogen of de trap aan het beurtveer behoorde, ja of neen. Dit bleek niet het geval te zyn. De opvolger wordt met de wijziging ook niet gedupeerd en van den Doel is er meer mee gebaat. Destijds is de derde trap ook door een beurtschipper gebruikt die op Dordrecht voer en toen was dat ook een drukke dienst, dat bewyst wel dat bruikbaarheid niet minder is dan van den eersten. Blok meende dat van den Doel er zeer zeker het meeste gemak van had, het is thans dikwyis uiterst moeilijk de producten gela den te krijgen. Mijs: Ik ben er tegen vaste plaatsen te gaan verhuren in de haven. We gaan daar mee een precedent scheppen. Komen alle hier gedomicilieerde schippers een ligplaats te vragen, dan zyn we geen baas meer in eigen huis. M. Joppe stelde voor de eerste trap vrij te houden, en den havenmeester te laten regelen wie daarvan gebruik maakt. Mijsi Daarmee kan ik me ten slotte nog vereenigen, wy moeten steeds vrijbly vend zyn over het havenverkeer. Het voorstel van B. en W. kwam daarna in stemming en werd aangenomen met 8 tegen 1 stem, die van den heer Mys. Aan den heer Blokland werd wederom een concessie verleend van 2 jaar voor het exploiteeren van een radio centrale. haar zwijgend. Een vrouw zat bij het bed. Doods bleek lag mama's schoon gelaat op het kussen. Ik knielde bij haar neer en verborg het hoofd in de zijden deken. Zij was blijkbaar niet meer bij kennis en prevelde steeds half verstaanbare klanken. „Freule, verlaat Annelise niet, neem haar mee ver weg van hier! Maar 't is niet waar dat hij slecht is Helena Sternfeld's man en slecht! 't Is om te lachen!" Zij lachte zacht, ,,'t Zijn dwaze menschen, die dat zeggen hij zal een ridderorde krijgen morgen en dan zullen er veel heel veel menschen komen altijd meer en nog meer Ze willen meegaan Neen, peet willen ze zijn hoort ge, Annelise? Het kind behoeft zich niet te schamen over zijn ouders volstrekt niet!" Ik hield de handen voor de ooren; die marteling was al te groot. Nu sprong ik op en snelde naar mijn kamer en wierp mij op de sofa. „Mama, och, mama, ga niet heen blijf toch bij mij!" Opeens voelde ik mij door twee jonge, krachtige armen opgeheven en toen lag ik aan z ij n borst. „Annelise, mijne Annelise!" Ik verweerde mij niet, ik verwonderde mij niet, ik snikte alleen nog harder dan straks: „Mama mama gaat sterven ik wil niet leven zonder haar!" Hij liet mij schreien en streek mij zacht over het haar. Toen begon hij te spreken: „De nicht tele grafeerde mij, dat ik zoo gauw mogelijk moest komen, dat gij in gevaar verkeerde wat is 't, Annelise? Hebben zij je weer met Brankwitz ge kweld? Of denkt ge, dat ik ben gekomen om je moeder eenig leed aant e doen? Och, kind, hoe heb ik gestreden met mijzelf, met mijn geweten zoowel als met mijn trots, sedert ik je dien afscheidskus gaf! Neen, Annelise, maak je niet bezorgd je Op verzoek aan den heer L. Pen eervol ontslag verleend, onder dankzegging voor de vele langdurige diensten aan de gemeente bewezen, alsonderwyzer aan de O L School. De voorzitter deed nog mededeeling per deurwaarders-exploit een verzoek was inge komen van J. Vis, A. Boom, van Aalst e. a. om vergoeding voor het moeten verwijderen van een schuurtje op het land aan het Molen pad. B. en W. stelden voor de pacht 2jaar op te schorten. Blok vroeg onder welke voorwaarden dat land de8tyds is gekocht. Voorzitter: Met alle lusten en lasten. Blok zeide zich niet tegen een vergoeding te zullen verzetten, als hebben de adressanten daarop niet het minste recht. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Van het Bestuur der Lagere Landbouw school was een schry ven ingekomen waarby werd medegedeeld dat zy het land, dat als proefveld werdt gebruikt niet laüger in ge bruik wenschen te nemen. Ook het hoofd verlangd geen gebruik meer te maken van den tuin achter de school. B. en W. stelden voor het proefveld te verhuren. Blok vroeg om dien tuin by het plein te trekken. Dykers zeide dat de heer Rients daarvoor niet veel voelde. Blok meende dat het plein inderdaad te klein is. Voorzitter zeide dat de vroegere huurder van het oude proefveld zich wederom heeft aangemeld, doch alleen wil hebben tegen de helft van de pacht, omdat die grond bedorveD is door de pi oefnemingen. Mijs: Dat zijn maar praatjes. B. en W. zuilen nader zien wat daarmee te doen. Nog was een verzoek ingekomen om erf pacht van den heer P G Mast om 450 M2. grond, gelegen aan de Tuinstraat. Dit verzoek werd toegestaan onder voorwaarde dat er binnen twee jaar gebouwd moet zijn. Besloten werd de rioleering geheel te laten nagaan door ing. bureau. Gevraagd werd door den heer Boom om vergunning tot het bouwen van Transfor matiehuisjes en kasten. Blok vroeg volledige toelichting en voor lichting inzake de nieuwe regeling van de fioantieele verhoudiüg tusschen ryk en ge meenten. Van Zetten vroeg ontruimiDg van de steenen in de haven. Dit is zeer gevaariyk en eerstdaags wordt de gemeente aange sproken voor de schade die eventueel ge maakt wordt. Voorzitter zeide dat het inderdaad zeer gevaarlijk was. Het eenige is dat we maar besluiten dien boel te laten springen met dynamiet en de haven zal dan een paar dagen afgedamd moeten worden. Zoo kan het ook niet blyven. Alzoo werd besloten. Daarna ging de vergadering in gesloten zitting over. Verslag van het verhandelde in de Algemeene Vergadering van de Ver eeniging „Steun iu Bijzondere Geval len" gevestigd te Goedereede, op Vrydag 21 Februari 1930 des avonds 7 uur in het hotpl „De Gouden Leeuw". Tegenwoordig 14 leden. Voorzitter den Burgemeester J.A.Charbon. 1. De Voorzitter opent deze jaarvergade- moeder leeft en mijn vader is dood en als aan gene zijde van het graf goed en kwaad beloond en ge straft worden, is hij al lang in de eer hersteld, die de menschen hem hier ontroofd hebben. Wij zullen ons best doen om dat alles te vergeten. Ga met mij mee waar men liefheeft, voelt men zich ook waarlijk thuis. Ge zult niets in den vreemde be hoeven te missen Kom, Annelise, zeg, dat ge mij hebben wilt!" Als een wiegeliedje hadden deze woorden mij in de ooren geklonken. Ik was er geheel stil van ge worden. „Zeg jafluisterde hij, mij een kus op de gloeien de wang drukkende. „Moet gij er nog eerst over denken, Annelise?" Ik onttrok mij aan zijne omhelzing; de nicht was met een licht binnengekomen. Zij zag Robert nog niet, daar zij de oogen op de flikkerende kaars hield gevestigd. „Anneliseke," zeide zij met stok kende stem, ,,'t gaat erg achteruit met mama/' En deze enkele woorden waren voldoende om mij de zekerheid te geven dat er geen hoop meer was! Ik vloog de kamer uit; ik vergat alles. Boven verbood de dokter mij den toegang, en zoo zat ik in mama's boudoirtje naast de sterfkamer op de sofa, gretig luisterend naar elk geluid dat ik kon opvangen, naar het geloop en gefluister van de omstanders. Een gevoel van doodelijke afgemat heid overviel mij van tijd tot tijd, telkens afge broken door de pijnlijke herinnering aan de droe vige werkelijkheid. Eéns meende ik de stemmen van Wolmeijer en den dokter duidelijk te hooren, maar was niet wakker genoeg om de woorden te onderscheiden. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1