Gesprongen Handen HET GROENE KRUIS AFDEELING MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK. 2 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 22 FEBRUARI 1990. uitspreken dat de richtige vervulling van Uwe taak als Gemeenteraad, in samenwer king met het College van B. en W. tot heil en voorspoed van onze Gemeente moge strekken. Wanneer ik daaraan een kort woord toevoeg met betrekking tot de bijzon dere omstandigheden waarin onze Gemeente sinds jaren verkeert, dan moet óók ditmaal weer worden geconstateerd dat de bevolking weer is verminderd, hoewel niet in die mate als in voorafgaande jaren het geval is ge weest. Dat hiermede vrijwel gelijken tred houdt de vermindering van het totaal be lastbaar inkomen is duidelijk, en de vermin dering van de draagkracht is daarvan weel een onafscheidelijk gevolg. Ook en vooral daardoor, moet nog steeds de groote voor zichtigheid betracht worden in het overwegen van nieuwe niet verplichte en niet nood zakelijke uitgaven, en wat betreft de be slist noodige en verplichte, de meest moge lijke zuinigheid betracht worden. Wat de naaste toekomst voor onze Gemeente in haren schoot verborgen houdt, is thans nog niet met zekerheid te zeggen, waar, bijzonder met betrekking tot het hl of niet opheffen van 's Rijks Werf, door Zijne Excellentie den Minister van Defensie, een nieuwe (kleine) Commissie zal worden ingesteld, teneinde èn hier èo te Den Helder een nader onder zoek in te stellen omtrent hetgeen in ver band met de mogelijkheid van/en wensche- lijkheid van het voortbestaan van beide werven of wel het opheffen van deze inrich ting alhier, nader aan den Minister te rap porteeren. Het is mij aangenaam dat ik ditmaal aan Uw College kan mededeelen. dat de Minister m(j, bij een onderhoud op diens Departement, heeft toegezegd, dat de te benoemen Commissie o a. óók zal worden aanbevolen om in contact te treden met ons College. Deze toezegging wijst m i. op een objec tieve opvatting van dit voor onze Gemeente zoo belangrijke vraagstuk, en mogen wy daardoor m.i. verwachten dat met de groote belangen die voor deze Gemeente en de naaste omgeving hiermede gemoeid zijn, ditmaal meer rekening zal gehouden worden dan tot nog toe het geval was. Wanneer w(j een blik slaan op datgene wat 1929 ons heeft gebracht, mag onze samenvatting op goedegronden bovendien wel een weinigmeer optimistisch z(jn als voorheen. Wij hebbeD na den zéér strengen na-winter weinig of geen werkeloosheid gehad waardoor de bedragen voor bedeeling uitgetrokken niet ten volle noodig bleken te zijn. Dat in den loop van het afgeloopen jaar de Extractie fabriek alhier in werking werd gesteld, mogen wij als een verheugend feit constateeren, waarbij wij de hoop koesteren dat deze inrichting door méér en ook andere industrieën gevolgd moge worden. Voor zoover van Burgemeester en Wet houders afhangt zullen w(j aan dergelijke ondernemingen de gewenschte medewerking gaarne verleenen, teneinde voor onze Ge meente nieuwe bronnen van bestaan te ver krijgen. Wat de werkzaamheden van den Raad betreft, zij wat de belangrijkste be sluiten betreft er aan herinnerd dat in de zitting van 29 Januari 1929 werd goedge keurd een nieuw contract voor levering van electrischen stroom ten dienste van het Waterleidingbedrijf, waarin de vroegere prij zen ad. 13 cent tot 20.000 K W U., 12 cent per K.WU. boven dit kwantum af te nemen, werd teruggebracht op respectievelijk llen 8 cent, hetwelk voor dit bedrijf een bedui dende besparing op de betreffende post medebracht In de maand Maart werd een besluit genomen om voor de verkiezingen der Gemeente, in plaats van één uit twee stemdistricten zooals totdien, voortaan in verband met het verminderd aantal kiezers, door één stemdistrict te vervangen. Aan den Bode-Schrijver, C. A. Jansen, werd, wegens gezondheidsredenen eervol ontslag verleend met ingang van 1 Februari 1929. Deze betrekking is niet meer vervuld. Gok aan den Doodgraver werd om dezelfde redenen eervol ontslag verleend, terwijl door aanbesteding in dezen dienst werd voorzien, hetw-lk mede een beteekenende bezuiniging heelt gehad In de Mei-vergadering werd aan den Gemeente-Secretaris, J. Voetelink, op diens verzoek met ingang van 1 Juni eervol ontslag verleend wegens benoeming tot Burgemeester van Giethoorn, en werd in dezelfde vergadering de 1ste ambtenaar ter Secretarie, F. J Swart, in deze vacature benoemd met algemeene stemmen. In de daardoor ontstane vacature van lste ambte naar is, om redenen van bezuiniging, óók niet voorzien. Op den 9den Mei werd op verzoek van het Gemeentebestuur van Nieuwenhoorn aan gevangen met de levering van drinkwater aan die Gemeente, voorzoover deze op dat moment was aangesloten op de hoofdbuis van het daartoe gelegd buizennet. Dit feit is voor ons de bekroning van het reeds jarenlang gepleegd overleg tusschen wederztjdscbe Gemeentebesturen, en willen wij hopen dat door beider goed begrip en eerlijken wil, de samenwerking in den toe komst aan de eenmaal gestelde verwachting moge beantwoorden. In de d.av. vergadering werd besloten tot het aangaan van een geldleening ad ƒ4000, rente 5 met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, teneinde de afkoop te kunnen bewerkstelligen in verband met de ontbin ding van het Contract 1848, inzake den groe ten grintweg Brielle-Nieuw-Betjerlandsche Veer. In dezelfde maand werd in een volgende vergadering goedgekeurd eene nieuwe rege ling betreffende de betaling van het salaris aan den Technischen Ambtenaar van de Ge zondheids-Commissie waardoor werd tege moet gekomen aan de billyke bezwaren, die onzerzijds tegen de vroegere regeling waren ingebracht. Tevens werd besloten B. en W. te mach tigen om met het Gemeentebestuur van Nieuw-Helvoet een overeenkomst aan te gaan, in verband met eene déAr gewenschte uitbreiding van het buizennet der Water leiding. In een der volgende vergaderingen was Uwen Voorzitter nog in de gelegenheid mededeeling te doen dat het gelukt was, althans in principe was toegezegd, om met ingang van 1 Januari 1930 een nieuw con tract met het Departement van Onderwijs aan te gaan, ten behoeve van de lokaliteiten ten dienste van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers(essen) alhier, waardoor de be langen van onze Gemeente meer werden gediend dan tot heden met het loopende contract het geval was. Door den heer Hoofd inspecteur van het Lager Onderwijs te Den Haag ia in deze volle medewerking verleend, wat dezerzijds op hoogen prijs wordt gesteld. Voorts werden de salarissen van Directeur- Administrateur en het overige personeel van de Waterleiding, in verband met de nieuwe toestand, door het reeds vroeger verleend ontslag aan den Kassier-Boekhouder van dat bedrijf, en de waterlèvering aan de gemeente Nieuwenhoorn, tegelijk met de Begrooting voor 1930, nader geregeld en vastgesteld. En hiermede, Mijne Heeren, heb ik de meest belangrijke zaken, in het afgeloopen jaar tot stand gekomen, gereleveerd, en wil ik eindigen met den wensch uit te spreken dat in het nieuw begonnen jaar de Raad in de gelegenheid gesteld moge worden om vele goede, nuttige en belangrijke besluiten te nemen waardoor de belangen van onze Ge meente waarlijk gediend worden, en dit te doen in overeenstemming en samenwerking met Burgemeester en Wethouders, waar wij immers allen zonder uitzondering vóór alles het oog moeten richten op de belangen dier gemeenschap, óók waar deze soms schijn baar de belangen van personen of groepen niet zouden bevorderen. In éénheid en samen werking ligt de kracht, in tegenstelling met verdeeldheid, die elke gezonde krachtsont wikkeling verlamt en vernietigt. Zoo zij het. De heer Van Dorsser dankt den Voorzitter voor het gesprokene, en gelooft ook wel oamens den geheelen Raad te spreken, als hij hem en zijn gezin voor het jaar 1930 z(jn wederkeerige heilwenschen aanbiedt. Hij spreekt dan ook den wensch uit, dat den Voorzitter de kracht en de gezondheid geschonken mogen worden om in 't belang der gemeente, dat deze steeds op het oog heeft, werkzaam te kunnen zijn, en dat Hellevoetsluis onder z(jn verder bestuur nog eens moge opbloeien. De Voorzitter dankt den heer Van Dorsser voor het gesprokene, waarna wordt overge gaan tot de behandeling der stukken, voor komende op de agenda. Notulen De notulen van de vergadering van den 28 November 1929 worden, waar geen op- of aanmerkingen zijn gemaakt, onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. 1. Ged. Staten zenden bij schrijven d.d. 16/23 December 1929, goedgekeurd terug de besluiten van den Raad d.d. 28 Novem- 1929, tot wijziging en af- en overschrijving van en op uitgaafposten der gemeente-be- grooting, dienst 1929; 2. Ged. Staten zenden bij schrijven d.d. 9/18 December 1929, goedgekeurd terug de besluiten van den Raad d d. 28 November 1929, tot verffuur van de woning, plaatse- iyk bekend gemeente Nieuw-Helvoet, B. 31 aan den Heer J. Hartman te Nieuwenhoorn, en tot 't verpachten van het ophalen van asch en vuilnis in deze gemeente aan den Heer I. Vermaat te Nieuw-Helvoet; 3. Ged Staten zenden bij schrijven d.d. 24 December 1929/3 Januari 1930 goedge keurd terug het besluit van den Raad d.d. 28 November 1929, tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1929; 4. B. en W. van Rotterdam zenden bij schrijven d.d. 17 December 1929 een afdruk van de door den Raad dier gemeente vast gestelde begrooting voor den Keuringsdienst van Waren voor 't gebied Rotterdam; met daarbij behoorende Memorie van Toelich ting; 5. De Minister van Financiën zendt af schrift van het KB. d d. 29 November 1929 no. 31, houdende ongegrondverklaring van een door P. de Gans ingesteld beroep, waar hem geen wachtgeld is toegekend; 6. De Minister van Defensie deelt by schrijven d.d. 10 December 1929 mede, dat de hoornen aan de Opzoomerlaan naby de Affuitloods reeds verkocht waren by ont vangst van het betrekkelijke schryven van het Gemeentebestuur; 7. Ged. Staten deelen by schryven d.d. 30/31 December 1929 mede, geen beslissing op de gemeente-begrooting, dienst 1930 voor de eindiging van het jaar 1929 kan worden genomen en machtigen het Gemeentebe stuur tot op de helft der aangevraagde som men uitgaven te doen uit de posten waar tegen zij geen bezwaar hebben en tot het ontvangen van zoodanige inkomsten, waar tegen zij geen bedenking hebben; 8. De Commissie tot Wering van School verzuim zendt verslag over het jaar 1929; 9. Ged. Staten deelen by schrijven dd 9/19 December 1929 mede, dat het besluit van den Raad d d. 28 November 1929 tot wyziging der begrootinn van het water leidingbedrijf, dienst 1929, voor kennisge ving is aangenomen; 10. De Ambtenaren ter Secretarie C. J. van Bommel en P. L. v. d. Linden Jr. zen den dankbetuiging voor hunne salarisver- hoogingen, toegekend by de behandeling der gemeente-begrooting, dienst 1930; 11. De Voorzitter van het College van Ged. Staten zendt by schryven d.d. 7 Decem ber 1929 een uittreksel van het besluit van Ged. Staten d.d. 21 October 1929, G S. no. 161 tot nadere regeling van de jaarwedde van den Ontvanger dezer gemeente; 12. Proces-Verbaal van de opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger, op 12 December 1929; 13. De Directeur van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiéele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten zendt verslag van de opname van kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger, op 12 December 1929; 14. De Algemeene Nederlandsche Politie bond zond verslag van het jaar 1929 ge houden examen voor het Politie-Diploma, uitgaande van den Algemeenen Nederland- schen Politiebond; 15. Proces-Verbaal van de opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger, op 7 Februari 1930; 16. Adres van J. de Voogd, schoonhouder der O. L. School B en de Rijkskweekschool, om voor de meerdere werkzaamheden door het langer stoken der verwarming voor de Kweekschool een vergoeding ad 50, - te mogen ontvangen; 17. De Directeur van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiéele Adviezen der Vereeniging voor Nederlandsche Gemeenten zendt een abonnementscontract in duplo ter teekening toe, voor de contröle van de ad ministratie van den Gemeente-Ontvanger, inclusief Keuringsdienst van Vee en Vleesch en voor da contröle van de administratie van het Waterleidingsbedryf, voor het jaar 1930; 18. Schryven van Heeren Ged. Staten, d.d 20 Januari/1 Februari 1930, houdende enkele opmerkingen ten aanzien van de gemeente- begrooting, voor den dienst 1930. Op voorstel van den Voorzitter worden de stukken 1 tot en met 15 en 17 voor ken nisgeving aangenomen, terwfilpunt 16direct behandeld wordt en punt 18 tot het einde der vergadering wordt uitgesteld. De heer Essenberg vraagt eenige toelich ting op het schrjj ven van den Voorzitter van het College van Gedeputeerde Staten, be treffende de nadere regeling van het salaris van den ontvanger der gemeente, welke toe lichting door den Voorzitter wordt verstrekt. De heer Van Dorsser vraagt den Voorzitter nog even het woord. Spreker zegt dat hy, toen hy zooeven den Voorzitter heeft toe gesproken en zyn heilwenschen ook namens den Raad .aan hem en zyn gezin heeft aan geboden, nog iets vergeten heeft Hyisvan oordeel dat het personeel ter Secretarie, dat in het afgeloopen jaar zoo is ingekrompen, wel een pluimpje verdient voor de door hen in het afgeloopen jaar gepresteerde werk zaamheden. Hy wil dan ook in den Raad zijn volle tevredenheid over de ambtenaren uitspreken. Spreker gelooft ook wel namens den ge heelen Raad te spreken, wanneer hij ook de ambtenaren voor het nieuwbegonnen jaar de kracht en gezondheid toewenscht om hunne werkzaamheden te verrichten op de wyze zooals dit ook in het afgeloopen jaar heeft plaats gevonden. De Voorzitter dankt den heer Van Dorsser namens de ambtenaren voor de waardeerende woorden tegenover die personen gericht. Spreker zegt het ten zeerste op prijs te stel len, dat juist uit den boezem van het College van B. en W., thans in de vergadering van den Raad, gesproken wordt over de prestaties van het ter secretarie werkzame personeel. Hy zal den wensch dan ook gaarne aan de ambtenaren overbrengen. Steeds wordt er met lust en y'ver gewerkt, en alles gaat dan ook, ondanks de groote inkrimping, op tyd de deur uit. Ook hy spreekt de hoop uit, dat de amb tenaren in die richting voort zullen blijven gaan. Adres van De Voogd. De heer De Boo zegt, dat het hem eenigs- zins heeft gefrappeerd, dat B. en W., nevens het door De Voogd ingediend adres, geen prae-advies hebben overgelegd. De Voorzitter deelt mede, dat het betrek- kelpke adres pas op den 30 Januari j.l. is ingekomen. De heer De Boo geeft toe, dat het adres van zeer recenten datum is, maar zou dan toch gaarne de zienswy'ze van het College van B. en W. vernemen. De Voorzitter deelt mede, dat het College het geheel en al aan den Raad wenscht over te laten. De heer De Boo zegt dat hy gaarne gezien zou hebben, dat het College met een advies was gekomen, dan had de Raad tenminste een richtsnoer gehad, naar welke hy zich kon richten. Nu dit evenwel niet heeft plaats gehad, zal spreker dan een voorstel doen, en wel dit, om op het verzoek van De Voogd gun stig te beschikken. Spreker is er van over tuigd dat de schoolschoonhouder meer werk heeft gekregen en vindt het dan ook billijk, dat hem daarvoor een belooning wordt toe gekend. De heer Essenberg deelt mede, het ge vraagde van De Voogd billijk te vinden, en dat hy zich met het door den heer De Boo voorgestelde volkomen kan vereenigen. De Voorzitter deelt evenwel mede, dat het, met het oog op het aan te gane contract met het Departement van Ondewys, Kunsten en Wetenschappen, welk contract voor 3 jaar zal worden aangegaan, niet wenscheiyk is om de verhooging zoo maar zonder meer toe te kennen. Mocht de Rykskweekschool Ruwe Huid Schrale Lippen Winterhanden Wintervoeten Doozen 30-60 en90ct.Tube80ct. Bij Apoth.cn Drogisten (Adv.) hier ter plaatse worden opgeheven, dan kan de gemeente de schoollokalen niet meer aan het Departement verhuren, en verminderen de werkzaamheden van De Voogd, terwyi de gemeente daardoor de vergoeding ad 750,— voor de huur verliest. Hy is er niet tegen dat De Voogd eene verhooging krygt, maar dan niet zonder voorbehoud. Men dient hem z.i. tot wederop zegging toe eene belooning ad 50,- toe te kennen, wegens de meerdere werkzaam heden in verband met de verhuring van schoollokalen aan de Rykskweekschool. Niemand verlangt meer het woord, en wordt met algemeene stemmen in dien geest besloten. -- Voorstel van B en W. tot adhaesiebetuiging aan het door het Comité der Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in de kantons Hoorn enz .aan Zijne Excellentie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en de Tweede Kamer der Staten-Generaal, ten Rijks-Ambtenaren 1928, in verband met on- derwijsbelangen ten platten lande. De heer de Boo zegt het met het voorstel van B. en W. volkomen eens te zijn. Wordt zonder hoofdelyke stemming be sloten aan het adres adhaesie te betuigen. Voorstel van B en W. inzake een verzoek schrift van de afdeeling Hellevoetsluis van den Centralen Bond van Transportarbeiders om gemeentelijke uitkeering over verplichte wachtdagen der werkloozen. De heer Eisenberg vindt het een lastig geval, B. en W. zeggen dat het armenzorg is, maar daar is spreker het niet dadeiyk mee eens. De Voorzitter deelt mede, dat, alhoewel het onder een anderen vorm wordt gevraagd, het geenszins het karakter van bedeeling ontneemt en dan moeten de bepalingen van de Armenwet worden toegepast. Na nog eenige discussie over dit onderwerp wordt onder hoofdelyke stemmen besloten conform het voorstel van B. en W., en wordt het adres in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van het raadsbesluit van 30 Augustus 1929 in verband met de uitbreiding van het buizennet der waterleiding in de gemeente Nieuw- Helvoet. Den 30 Augustus 1929 was besloten tot uitbreiding van het buizennet der waterlei ding in de gemeente Nieuw-Heivoet. De Raad bad B. en W. gemachtigd tot het aangaan van een overeenkomst met het Gemeente bestuur van Nieuw-Helvoet. Deze uitbreiding brengt met zich mede, dat ook de woning van den heer H. C Spoon te Nieuw-Helvoet moet worden aangesloten, waardoor het noodig is de buizen van aan voer van het water in grond van genoemden heer te leggen. Dit maakt het aangaan van een overeenkomst met genoemden heer noodzakelijk, teneinde, met hetoogopeven- tueele gebreken of veranderingen, den grond te kunnen betreden. In verband hiermede wordt door B. en W. voorgesteld het besluit van 30 Augustus 1920 aan te vullen met een bepaling, „en met den heer H. C Spoon aldaar", opdat B. en W. thans ook gemachtigd zyn eene overeenkomst met dien heer aan te gaan. Wordt zonder hoofdelijke stemming be sloten conform het voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W., tot wijziging van de Instructie van den Gemeente-Ontvanger. Door Gedeputeerde Staten wordt het wen- scheiyk geacht, waar de Instructie van den Gemeente-Ontvanger geen bepaling inhoudt omtrent de interne contröle, alsnog eene bepaling daaromtrent in de Instructie op te nemen. Voorts verzoeken zij art. 1 nog aan te vullen met „Goeden Vrijdag" zoodat het kantoor van genoemden ambtenaar ook op den Goe den Vrfidag gesloten zal zyn. Door B. en W. wordt voorgesteld aan het verlangen van Gedeputeerde Staten gevolg te geven- Waar niemand het woord verlangt, gaat men over tot stemming en wordt het voor stel van B. en W. met algemeenestemmen aaugenomen. Voorstel van B en W. inzake een aanvraag om subsidie voor de uitgifte van het Jubileum boek Voorne". Het verzoek daartoe was in de vorige vergadering van den Raad in handen van B en W. gesteld om advies. Deze hebben eens nagegaan, welke beslis singen in de naburige gemeenten op Voorne op dit verzoek genomen zyn, en zyn tot de conclusie gekomen, dat deze met uitzonde ring van Oostvoorne, alle afwfizend zyn Ook B. en W. zien het belang van de uitgifte van genoemd Jubileumboek niet in, en stellen den Raad dan ook voor om het adres een afwyzende beschikking te nemen. Wordt zonder hoofdelijke stemmen beslo ten conform het voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding ex. art. 101 der L. 0. wet 1920, over het jaar 1926, aan het Bestuur van de Bijzondere School. Een voorstel van B. en W. tot vaststelling van bovenvermelde vergoeding wordt zonder hoofdelyke stemming aangenomen De vergoeding wordt bepaald op ƒ1146, Hiervan gaan af de bedragen, door het Schoolbestuur over het jaar 1926 aan school geld ontvangen, welke bedragen in totaal 440,23. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling tot toelating van kinderen, woonachtig in de gemeenten Oostvoorne. Rockanje, Nieuwenhoorn Nieuw- Helvoet, Oudenhoorn, Abbenbroek, Geervliet en Zutdland, tot de Openbare L. O School, met die gemeenten. Waar de bestaande overeenkomsten met bovengenoemde gemeenten zyn vervallen, wordt door B. en W. voorgesteld thans op nieuw met die gemeenten overeenkomsten betreffende de toelating van kinderen tot de U. L O. School, aan te gaan, en wel voor den tyd van 5 jaar, ingaande 1 September 1929 en eindigende 1 September 1934, Zonder hoofdelyke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel van B en W., tot wijziging en af- en overschrijving van en op uitgaafposten der begrooting, dienst 1929. Een voorstel van B. en W., tot wyziging en af- en overschry ving van en op eenige uitgaafposten den van gemeente-begrootings- dienst 1929, wordt zonder hoofdelyke stem ming aangenomen. Voorstel van B. en Wtot benoeming van leden der Commissie tot Wering van School verzuim. Tot leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim worden wet algemeene stemmen de aftredende leden benoemd. Reclame's schoolgeld. Door P. S. C. van Kralingen, T. Bakker en J. Beeldman wordt over het 3e kwartaal 1929 restitutie van schoolgeld verzocht. Op voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelyke stemming besloten aan de ge noemde personen de gevraagde restitutie te verleenen, en wel tot een bedrag van respec tievelijk 1,82, 0,65 en 1,10. Tusschen de behandeling der punten nos. 4 en 5 brengt de Voorzitter het navolgende nog in de vergadering. Voor de uitbreiding der waterleiding in de gemeente Nieuwenhoorn zijn door den Direc teur der Waterleiding dezer gemeente plan nen en teekeningen ontworpen en gemaakt, terwyl door hem bovendien voor de gemeente Nieuwenhoorn toezicht is gehouden op de uitvoering van het werk. De gemeente heeft hiervoor van de ge meente Nieuwenhoorn een bedrag ad 600, - ontvangen. Door B. en W. nu wordt voorgsteld van dit bedrag een belooning ad 300,— aan den Directeur toe te kennen. Zonder hoofdelyke stemming wordt be sloten conform het voorstel van B. en W. Rondvraag. Door den heer Blind worden de volgende vragen gesteld: Mynheer de Voorzitter. Is er te Hellevoet- sluis ook een Commissie van Toezicht op de films voor Bioscoopen? Zoo ja, wordt elke film door die Commissie onderzocht of zij geschikt is om hier ter plaatse te worden vertoond? en ten 3de. Zoudt U een onderzoek willen instellen, teneinde te kunnen nagaan in hoe verre het gewenscht is om de film voor aanstaande week „Koning der Koningen" te vertoonen? De Voorzitter antwoordt hierop, dat te dezer plaatse wel een Commissie van Toe zicht op de Bioscopen bestaat. Voor 'tge- heele land is er een centrale Commissie voor Keuring der Films. De plaatselijke com missie heeft toe te zien, dat hier geen films worden vertoond, die niet door de Centrale Commissie zyn goedgekeurd, enz. Het staat hem echter niet vry een film te verbieden. In ieder geval zal hfi eens informeeren naar de film „Koning der Koningen". De heer De Boo vraagt den Voorzitter nogmaals de stukken voor de vergaderingen van den Raad op de Raadzaal en niet op de Secretarie ter visie te leggen! De Voorzitter antwoordt hierop, dat hy zulks in den winter niet kan toestaan Voor den Zomer is het een ander geval; dan heeft hy er geen bezwaar tegen. De heer Van Sintmaartensdyk vraagt of De Leeuw in verband met de uitbreiding der waterleiding in de gemeente Nieuwen hoorn ten opzichte van het toezicht houden enz. daarin ook een werkzaam deel heeft gehad. De Voorzitter antwoordt hierop ontken nend. Was zulks het geval geweest, dan zouden B. en W. ook wel met een voorstel gekomen zijn om De Leeuw eene belooning toe te kennen. Hierna sluiting. Woensdagavond is een buitengewoneleden- vergadering gehouden van Het GroeDe Kruis in de zaal van Hotel Meyer. Deze vergadering was aangevraagd door een elftal leden. De voorzitter, Burgemeester den Hollander opende deze vergadering, verzocht de aan wezigen of er soms niet-leden in de zaal waren, daar dit evenals in de vorige verga dering tot misleiding zou leiden by een te houden stemming. Niemand verliet de ver gadering, zoodat aangenomen werd dat alle aanwezigen absoluut leden waren. Daarna werden de notulen der laatste vergadering gelezen en onveranderd goed gekeurd. De voorzitter deed mededeeling dat de bestuursfuncties waren verdeeld als volgt: Voorzitter, burgemeester den Hollander, secretaris, H. van Es, penningmeester Dr. Arends, algemeen secundus J. A. Slis. Nog was ingekomen een bedrag van ƒ2.000 zynde de netto opbrengst van de gehouden bazar, waarvoor hy het comité van deze plaats dank bracht. Van wyien Mej. A. W. Korteweg is een legaat ontvangen groot 500 voor het Groene Kruis en 500 voor de Wykverpleging, waarvoor we zeer erkenteiyk zyn. De voorzitter deed mededeeling dat deze vergadering op een verzoek van den heer Schut met elf medeonderteekenaars van een voorstel is verzocht hetgeen luidt als voigt; Voorstel tot wijziging der statuten van de afdeeling Middelharnis-Sommelsdyk van de Zuid-Hollandsuhe vereeniging „Hel Groene Kruis" gevestigd te Middelharnis De eerste alinea van Artikel 12 der ge noemde Statuten wordt vervangen door het volgende. Het bestuur bestaat uit 9 leden: 4 uit Sommelsdyk en 5 uit Middelharnis; een Voorzitter, een plaatsvervangend-Voorzitter, een Secretaris, een Penningmeester en 5 Commissarissen. Zy worden door de Alge meene Vergadering gekozen. De leden van het Bestuur verdeelen telkenjare in de eerste bestuursvergadering onderling de functies. In 3 jaar treedt het geheele Bestuur al volgens een door het Bestuur op te maken rooster; elk jaar treden 3 leden af; de aftre dende leden zyn terstond herkiesbaar. In een tusschentijds ontstane vacature wordt voorzien op een Algemeene Vergade ring, gehouden minstens 3 maal 24 uren na het bekend worden der vacature aan het Bestuur. In een vacature, ontstaan door periodiek of tusschentydsch aftreden of door het overlyden van een te Sommelsdyk c. q te Middelharnis wonend Bestuurslid kan uit sluitend worden voorzien door benoeming van een inwoner van Sommelsdyk c. q. Middelharnis. Tl en t verg Al gel beha van tot 1 gens tban zaak ten gingl Koni Best tie t So Vq op h niet symi Vo breid word ziginfl kan hebb het aan vi Kon. krege houd! kozen zigd Aan het Bestuur der Afd. „Middelhar nis - Sommelsdyk" van de Zuid-Hol- landsclie Vereenigeng „HET GROENE KRUIS" te Middelharnis. De ondergeteekenden, leden van de Afd. „Middelharnis Sommelsdyk" der Zuid-Hol- landsche Vereeniging „Het Groene Kruis" gevestigd te Middelharnis, gebruik makende van het recht, hun toe gekend btj Artikel 4 van het Huishoudeiyk Reglement, verzoeken het Bestuur der bovengenoemde afdeeliDg vóór den Vijftienden Februari 1930 op een nader door genoemd Bestuur te be palen idag. plaats en avonduur een Buiten- gewone ledenvergadering van meergenoemde Afdeeling te beleggen, en in die Buitenge wonen Ledenvergadering onder meer aan de orde te stellen: A. Het door den mede-ondergeteekende M. M SCHUT te Sommelsdyk op 14 December 1929 aan genoemd Bestuur toegezonden Voorstel tot Wyziging der Statuten van meergenoemde afdeeling en B. (Na eventueels aanneming van een voorstel tot wyziging van genoemde Statuten, met zich brengende Bestuurs- uitbreiding) Bestuursverkiezing. SOMMELSDIJ K/MIDDELHARNIS, Januari 1930. Febi uari M. M. SCHUT. A. J. BLAAK. H. VERBIEST. C. HUIJSMAN. M. GROENENDIJK. A. SMIT, P. JONGEJAN. L. BLOK. J. NELIS. P. KNÖPS. J. VAN DORST. S. KNÖPS. Toelichting. Aao da redactie van het tegenwoordige Artikel 12 der Statuten is zoo weinig moge- ïyk geraakt. Enkele punten waarover meeningsverschil thans mogeiyk is, zyn in het voorstel ge regeld, en wel op de wyze, welke het meest in overeenstemming is met de meening van het tegenwoordige Bestuur. Het aantal bestuursleden is in het voor stel gebracht op 9. Daar een zittings-periode van 9 jaren m.i. als veel te lang is aan te merken, moest een andere wyze van aftreden worden ontworpen. Daar een zittings-periode van 3 jaar my normaal voorkomt, zou het geheele Bestuur in drie iaar kunnen aftreden. De aftredende bestuursleden moeten natuur- lyk herkiesbaar zyn. Daar de thans zittende bestuursleden vol gens een andere rooster aftreden ware het wenscheiyk dat by het inwerkingtreden van een nieuw Artikel 12 der Statuten het thans zittende Bestuur in zyn geheel aftrad. De aftredende bestuursleden moeten natuurlyk ook herkiesbaar zyn. niet zonde Hel ding f gang door werkt een g tuten aantal van h overg: De ik tha: voorst grond: niet o naar t het ot In gehou' acht ij me ve maker ziging De i is in-c iy k ee Knops gevraa en die aardig zien h niet la noodza kruis d doktors doktore kuoner. beharti bestuui tot een dit voo ging, Goedge vergadi verkiez stuur, gek. O? ding g wijzigir voor da Ik ai absoluu de ste toren kan we Voor: dat de zonder duidellj de aftr iDg zoo twee js meer v Schut h zitting komt n ïyk by heeft U wtjkt U voorstel De h moet w echter h in te d halve zi dat mo| ik dit mijn ooi De he over de vergader vaderlan van dez denkbeel man zyn de besct vroeg va Voorzi te worde Dr. S. raadsver; Voorzit het woo:

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 2