TWKEDE BLAD lire Hypotheekbank BRIEVEN a 98% IWIJNEN en GEDISTILLEERD ONZE EILANDEN IERIKZEE, - HüiSKES APON kinderen goedkoop kleeden No. 24 25 Januari 1930 Plaatselijk Nieuws Winterteenen ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 25 JANUARI 1930. 5 tar: Men lette vooral op den- naam Sanapiria daar deze tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak envervalsching. Prijs 40 en 75 cf. Proef buisjes 25 ct. Sip Apctfc. ea Drogfaïd. 'GERICHT 1768. 5 - MIDDELHARNIS erkoopers. 1 irant op aanvraag gratis en franco. fct Viaduct - Tel. 9238 - ROTTERDAM lersfournituren Manchester Billart' en Bestuurstafellaken ^vesllgd 1882 lan moet V een inent nemen op §ieuwe Modeblad» 2 X per maand en waarbij tel- 2 gratis knip- I nbladen worden flevering bevat 2 §en met kinder en daarbij een \iodellensorteering trken. Irnwe Modeblad is Uitgevers dezer verkrijgbaar te- 1 cents per kxoar- 1.25 franco per Kendt even een ftrfc. MIDDELHARNI8. De heer M.R. Groene- wege alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de O.L. School nr. 1 te Ooltgenspiaat. By Burg. en Weth. is verzoek inge komen van M. Smit Jz., slager alhier, om op het perceel kad. sectie B nr. 2975 eene slagerij te mogen oprichten tot het slachten van vee en varkens. Voor de veldvruchten wordt alhier be steed: Aardappelen: Bravo's en Roode Star ƒ1,60 k 1,70; Eigenheimers 1,15 per 70 kilo. Koepeen 0,35 en ajuin 0,70 A 0,75 per 60 kilo. Weinig handel. De heer J. van Hulst heeft ondershands gekocht de woning van dhr. A. Baart aan de Voorstraat. WINTER-WEDSTRIJ D Schaakclub „Ons Genoegen". 1929-1930. Stand Aantal. op 21 Jan. 1930. DEELNEMERS. Gesp. partijen. Punten. No, 1, M. de Jager. 7 51 2.j F. W. Nanning 9 7 G. van Gelder. 8 6 3. D, Bund 9 6$ A. v. Seters. 9 6 4'j A. Verbrugge 9 6 J. Ph. Hoek. D. F. Jacobi. 8 5 5 2 6.1 G. Mooiweer 10 64 Jb. Zaayer Ant. Visser 8 8 l1 6- L. Weeda. 8 4 7. L. Bund 9 *4 2 G. v. d. Wende 8 W. Nieuwland. 8 2 9- C. Tiemens 9 2 H. Hartog 7 0 10. C. den Braber. 9 4 Uitslag der op 21 Jan. gespeelde partijen. Nanning—Nieuwland 1 0. L. Bund-v. d. Wende 1 0. den Braber—Zaatjer 0 1. Visser-van Seters 4~ 4- Tiemen3-D. Bund 0—1. Hartog-van Gelder 0—1. Sempre Crescendo. Het is ons eeu genoegen te kunnen melden dat ons muziekcorps Sempre Crescendo be sloten heeft om met Hemelvaartsdag a.s. hun muzikale krachten te meten met de ge renommeerde groote muziekkorpsen op het Nationaal Concours te Baarn. We hopen dat onze Sempre Crescendo leden, doordrongen van het gewicht van dit concours, onze wenschen van succes al bij voorbaat tot een verlangen maken. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Elke voetbalploeg jvan een competitie spelend streeft er na als no. 1 te eindigen. In 2 B van de R. V. B. staat Radio boven aan en alleen Flakkee heeft nog een klein kansje om Radio voorbij te komen, vooral indien Flakkee alle verdere wedstrijden wint. En dat zal niet gemakkelijk gaan, vooral niet, omdat a.s. Zondag Radio op diens ter rein door Flakkee moet worden bekampt. Op eigen terrein zal Flakkee II den strijd te maken hebben tegen D L.V.S III, Vergadering van den Baad der gemeente Hiddelbarnis op Haandag 27 Januari 1930 des namiddags half drie uur. Te behandelen X. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot publieke verhuring van bouw land in huur geweest bfl D. Peeman en van hofland m huur geweest b(j verschillende personen (gekocht van A. A. MHs). 6- Aanvraag van D. Blokland om ver lenging van concessie voor bet exploiteeren van eene radio centrale. 4. Uitslag aanbesteding gebouw naast het gemeentehuis. 5. Geldleening voor het gebouw naast hst gemeentehuis en 2000,- „oor het renteloos voorschot landbouwschool 6. Voorstel van Burgemeester enWethou- ders om den aanleg der wegen en rioleering in het nieuw gekochte deel publiek aan te besteden, volgens bestek en teekening opge maakt door het Technisch Advies Bureau van de Unie van Waterschapsbonden te Haarlem. (Biezeveld en Boom.) 7. Vaststelling bouwverbod tusschen Stee- neweg, Rottenburgscheweg, Langeweg en tramlij11' gÉ Verzoek van Job Mosselman om erf- paohtsgrond aan de Hoflaan voor het bouwen van een woonhuis voor Mevr. de Wed. K. van Nieuwenhuijzen. 9. p. C. Appel vraagt grond in erfpacht om daarop woningen te bouwen, gelegen achter de woning van den heer Joh. Geelhoed tot aan de Gelefln Cornelissestraat. 10. Adres vvn C. Boeter Jz. inzake erf- pachtsgtond naby molen Pape. 11. Rekening 1928 Gasfabriek. 12. Adres van Mej. M. M. Schepper om aangesteld te worden als tijdelijk onderwij zeres aan de Meisjesschool inplaats van kwee- kelinge met akte, met schry ven Hoofd Meis jesschool. 13. Schrijven van het Hoofd der U.L.O. School inzake ingebruikneming nieuwe U.L O School en over een schoolschoonhouder aan te stellen. 14. P. C en A. Grootenboer te Dirksland vragen verlenging van landpacht van land Burg. Armbestuur. Voorstel tot verlenging tegen een huurprys van ƒ135,— per H.A. Kort verslag der vergadering van het Onderling Begrafenis fonds, gevestigd te Hiddelbarnis, opgericht 1850, op 21 Januari 1930, gehouden in Café „Haven- zicht." De Voorzitter de heer G. v. Eek opent de vergadering en roept alle aanwezige leden het welkom toe op dezo algemeens verga dering. Tot zijn spijt kan de heerD.Vroeg- indewei) wegens ziekte niet in het midden zjjn. Wü hopen voor hem en ons fonds op een spoedig herstel. Daarna leest de Boekhouder de notulen der vorige vergadering voor, welke onver anderd werden goedgekeurd. De Boekhouder leest daarna zijn jaarver slag voor en bespreekt er tegelijk in de cijfers van het financieel beheer. In ontvang en uitgaaf zijn de cy fers 22638,62. Het batig slot van den geheelen kapitaaldienst is 4188,30. Aan overlijden werd uitgekeerd ƒ2951,30. De bezittingen bedragen ƒ38857,21. Den Boekhouder A. Krijgsman Pzn. werd door den Voorzitter dank gezegd.voor zyn beheer. Daarbij sluit zich aan het verslag van de commissarissen, bij monde van den heer J. Knape Az. Er was op verschillende tijden gecontroleerd en alles in orde bevonden. Daarna volgt het verslag tot het nazien der rekening. De commissie brengt verslag uit by monde van den heer C. Noordijk. Bij den boekhouder is alles in orde bevonden, alleen wenscht de commissie den kapitaal- dienst niet op het einde van het jaar der leeningen en Boerenleenbank maar iederen datum in de boekhouding aangegeven. Hier toe werd besloten. Volgt loting boden. Voor Middelbarnis hebben zich aangemeld 16 solicitanten. Na loting aangesteld M. Kool voor de Oostzyde, R. Aibregts voor de Westzijde en Johannes Bakker voor den Ring. Voor Sommelsdyk hebben zich aangemeld vier solicitanten. Na loting aangesteld Jaco bus de Korte. Volgt benoeming kascommissie voor het nazien der rekeningen 1930, bestaande uit de volgende drie ledenJacobus v. d. Velde Hz., D. v. v. d. Broek en Jacob Koster, als plaats- veivangende leden: I. v. d Slik, J. v. Ant werpen en D.' den Engelschman. Bij de rondvraag vraagt de heer M. v. d. Slik het woord. Hy wenscht het overtollige kasgeld rechtstreeks van den boekhouder naar de boerenleenbank en niet eerst gede poneerd bij den secretaris. Dit voorstel wordt door het bestuur aangenomen en men zal er in de volgende bestuursvergadering over spreken. De heer Koote lichtte het voorstel van de zijde van het bestuur toe en ook de reden waarom. De afgetreden bestuursleden de heeren R. v. d. Valk en G. v. d. Koojj werden door deu boekhouder in zijn verslag dank ge bracht voor wat zy voor het fonds gedaan hadden. Thans zyn aan de beurt van aftreding de heeren M. J. Vroegiudeweij en L. Koote. De Voorzitter bedankt den heer L.Koote voor de 25 jaren die hij het fonds als com missaris belangloos gediend heeft en met algemeens stemmen wordt besloten hem een bewijs van waardeering te doen toekomen. De Voorzitter hoopt dat beide aftredende heeren weder zullen aanbiyven. Niets meer te verhandelen zynde sluit de Voorzitter de vergadering. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Hiddelharnis. Veiling van Dinsdag 21 Januari 1930. Roode kool 1,40 per 100 stuks. Eendeieren 6,50 per 100 stuks. Spruiten 9, - tot 13,30 per 100 k.g. Goudreinetten 17,- per 100 k.g. Bergamotten ƒ2,tot ƒ6,20 per 100 k.g. Kieiperen 8,30 per 100 k.g. Zure appels 4,10 per 100 k.g. Witte Boonen 0,27 per k.g. Veiling van Donderdag 23 Januari 1930. Kipeieren 50-52 kg. 4,55 t. 4,80 id. 57-62 5,40 6 id. bruin 60 5,75 6,10 Eendeieren 70 5,75 Aanvoer 12.500 eieren. Alles per 100 st, Boter 0,94 tot 1,05 per pond. 80HHELSDÏJK. De heer A. van den Broek alhier, herbenoemd als regent van het Wees buis heeft de benoeming als zoodanig aan genomen, terwjjl de heer Rienks, hoofd der Openbare lagere school zijne benoeming tot lid van de Schoolcommissie heeft aange nomen. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept 2650 H.L. aardappelen en 2700 H.L. uieDr Prijzen waren voor aardappelen ƒ1.15, uien 0.60 en peen 0.60, alles per H.L DIRKSLAND. Voor de betrekking van onderwijzer met hoofdakte aan de O. L. school alhier, hebben zich geen sollicitanten aan gemeld. By minnelijke schikking zyn door de Provincie voor de reconstructie van den nieu wen verkeersweg Ouddorp-Sommelsdyk (tra ject Sommelsdljk-Dirksland) strooken grond aangekocht, liggende in den nieuw geprojec- teerden weg. - Alhier zyn verscheept 42C0 balen uien van 50 K.G., 4100 balen peen van 50 K.G. en 5400 H.L. aardappelen en op de Beurs van j.l. Donderdag werd besteed voor: aard appels 90 cent, uien 60 cent en peen 35 cent per H.L. (Adv.) Maandag j.l,. hield de ysclub „Dirks land" hare jaarvergadering in de bovenzaal van Hotel „Polderman." Aanwezig waren 62 leden benevens 3 leden van het bestuur der jjsclub te OudeTonge. Een tiental muzikanten van „Amicitia" zorg den voor afwisseling met het spelen van vroo- lyke muziek. De voorzitter opende de vergadering met het uitspreken van een welkom aan de leden en aan de bestuursleden uit Oude Tonge. Het jaarverslag van den secretaris, dat ge tuigde van veel arbeid door het bestuur, wordt onder applaus goedgekeurd en evenzoo het verslag van den penningmeester. De ont vangsten bedroegen 1105,77 en de uitgaven 1045,31, dus eeu batig saldo van 60,46. Ten behoeve van de aanleg der nieuwe ysbaan was aan vrije giften ontvangen 276,50 en een bedrag van 405,— was ontvangen ais rentelooze aandeelen a ƒ5,— per aandeel. De voorzitter gaf hierna een uitvoerige uit eenzetting ten opzichte van de werken die zijn verricht, n.l. het aanleggen van een kade rond de ysbaan en het plaatsen van een molen voor het opmalen van water op het terrein. Hierna ontspon zich een uitvoerige dis cussie zonder dat echter iets nieuws werd voorgesteld. Het bestuur ziet daarin het bewys dat zij de zaken goed heeft aange pakt. De voorzitter dankte allen, die of een vrgwillige bijdrage of een aandeel hadden genomen. Tot bestuursleden werden met bijna alge- meene stemmen herkozen Mej. Gestel-Groo- tenboer en de penningmeester A. Knöps. Hierna had de verloting plaats waarby den heer Adr. de Berg, evenals het vorige jaar, weer de eerste prgs ten deel viel. Als troostprys werd een mooie borstplaat uitgeloot, die ten deel viel aan één der muzi kanten die den prys onder deze zou verdeelen. Helaas I toen zy de borstplaat in deelen had den gesneden en zy de verwachte zoetigheid op hun tong meenden te voelen, bleek de borstplaat te bestaan uit een mengsel waar van cement het hoofdbestanddeel vormde. Natuuriyk werd deze strop onder groote hila riteit gelaten ervaien. Onder de aanwezige dames werden ook een viertal pryzen verloot waarbij ook een paar aardige troostprijzen waren. Aan het slot deelde de voorzitter nog mede dat deze week een aanvang werd gemaakt met het aanbieden der kwitanties voor de contributie. Hy dankte allen die dezen avond hadden meegewerkt om de vergadering tot een aangenaam verblijf te maken, waarna de voorzitter van de ijsclub Oude Tonge in eenige hartelyke woorden zyn dank bracht aan de manier waarop zy ontvangen waren en tevens voor den ieerzamen avond die zeer zeker door Oude Tonge benut zal worden. Hierna gaf de voorzitter gelegenheid tot dansen waarvan een ruim gebruik werd ge maakt en tot 12 uur duurde. HERRINGEN. Tot bestuursleden der Herv. schoolvereeniging zijn gekozen de heeren P. Stout en A. de Geus. Beiden hebben hunne benoeming aangenomeD. In de gehouden vergadering van de afd. Het Groene Kruis z(jn als bestuursleden her kozen de heeren J. W. van Houdt en J. van Kempen. Thans besteedt men alhier voor aard appelen ƒ1.— voor uien 0.50 en voor peen 0.40, alles per H.L. Dit jaar is aan de beurt van aftreding als bestuurslid der kiesvereeniging van de S. G. P. de heer M. Bruggeman. HELISSANT. Deze week lag 's morgens een werkpaard van den landbouwer M. W. Struik dood in den stal. Het cadaver werd onder politie toezicht begraven. Woensdagavond gaf de muziekvereni ging „Tot Nut en Genoegen" eeu welge slaagde uitvoering voor een stampvolle zaal zoowel de muzieknummers als de tooneel- •tukken werden uitstekend uitgevoerd, het welk bleek uit het applaus, na ieder stuk, want de lachspieren werden nog al eensin beweging gebracht. Hulde aau onzen ijveri- geu directeur den heer H. van Balen, en de leden van het gezelschap die dezen avond zoo prachtig hebben doen slagen. STELLENDAM. De vorige week werden van hier verzonden 500 H L. aardappelen, 600 H.L. uien en 900 H.L. koepeen. Op de Dinsdag j.l. gehouden zitplaat- senverkooping in de Ned. Herv. kerk heeft totaal opgebracht ruim f 48 er werden 14 plaatsen verkocht, op 4 plaatsen kwam geen bod. De vorige week werd door de,garna- lenvisschers 4 dagen gevischtgemiddeld werd per dag en per vaartuig 75 k.g, aan de pelleryen geleverd. GOEDEBEEDE. Alhier worden pogingen gedaan om te komen tot het oprichten van een Coöp. Broodbakkery. Op de gehouden Vergadering van het Kerkeiyk Hulpfonds werd tot bestuurslid herkozen de heer D. Breen. OUDDOBP. De ruim 75-jarige P, van Wyk had het ongeluk met hout te hakken een stukje van zyn duim te hakken, waar ge neeskundige hulp voor noodig werd geacht. Dinsdagavond werd hier een ledenver gadering gehouden van de Ouddorpsche IJs club. De agenda bevatte aankoop van grond voor een nieuwe Ijsbaan. Van de220stem- gerechtigde leden waren er 99 opgekomen. Na eenige besprekingen gehouden voor be doelde baan werd ten slotte een stemming gehouden met 59 voor en 34 tegen. Doch wegens te hooge onkosten werd het ver worpen. NIEUWE TONGE. De Oude Tongsche Dillettanten Club gaf Dinsdagavond een uitvoering in het café van dhr. L. Osseweyer alhier. Opgevoerd werd het welbekende too- neelspel van Antonia „Het Lied van Moeder" en het biy'spel „Een uurtje wonderdokter". Deze stukken werden zeer goed opgevoerd en den aanwezigen is dan ook een werke lijk schitterenden avond bereid. Wy twyfe- len niet ef een volgende gelegenheid zal O. T. D. C. voor een uitverkochte zaal op treden. Een geanimeerd bal besloot den avond. INGEZONDEN MEDEDEELING. De gruwelijke jeuk ver dwijnt onmiddellijk met AKKER's KLOOSTERBALSEM zuivert - verzacht geneest OOLTGENSPLAAT. Voor het diploma coupeuse vau de Nederlandsch-Duitsche vak school zijn geslaagd de dames Jo Beyer en P. van der Meide. Iu de plaats van den heer P. Korte- weg Dz., die bedankt heeft, is tot koster der Geref. Kerk benoemd de heer J. Grezee. De heer A. Brinkman heeit beroep aangeteekend tegen het raadsbesluit, waarby een crediet van ten hoogste 1500, werd verleend aan het bestuur der Bijz. School voor vernieuwing van de overdekte speel plaats en het maken van een kolenbergplaats. DEN BOHHEL. De alhier beroepen pre dikant ds. Koster van Montfoort heeft voor deze gemeente bedankt. De iepenboomen op de begraafplaats alhier zullen binnenkort gerooid wordenDoor den ziekelijken toestand waarin zy verkeeren leveren zij gevaar op. Er is sprake van de ledige ruimte aan te vullen met krachtiger gewassen. Dinsdagnacht werd de vrouw van J. H. geb. van G., plotseling zoo ernstig ongesteld dat zy met spoedcertificaat naar een der zie kenhuizen te Rotterdam moest worden ver voerd. 's Morgens tegen 5 uur kwam zy daar aan en werd op staanden voet geopereerd. Bij het afzenden van dit bericht bevond zich de patiénte redelijk wel. Propaganda-avond voor den Blindenbond, Er worden hier ernstige pogingen aange wend om de propagandisten vandenNeder- iandscben blindenbond in onze gemeente te doen optreden. Het succes dat deze menscben behaald hebben op de verschillende plaatseu, waar zy zich lieten hooren, was zoo schitte rend, dat zich op initiatief van dr. Katten- winkel een commissie heeft gevormd om de leiding in handen te nemen, en ook de in woners van den Bommel te doen genieten van het aangebodene. De heer Joh. van den Berg van Oosterbeek treedt op als bekwaam propagandist, terwyi Bresser, van Arnhem als zanger, en de heer van den Heuvel van Deventer als declamator optreedt. Overal waar de heeren optraden, waren de zalen geheel gevuld. Het aantal blinden in ons land wordt geschat opruim 4000. En het ligt in de bedoeling van den bond ook zulke menschen in staat te stellen hun brood te verdienen. Hoogst waarschyniyk zal de byeenkomst op 5 Febr. gehouden worden. Doch in elk geval zal u een nadere uitnoodiging schrif telijk worden toegezonden. Zorg dan dat gij op het appel tegenwoordig zpt. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Vanwege de heerschende ziekte, werden thans weer eenige iepenboomen aan den Molendijk ge rooid. Menigeen, die gehoopt had dat het slechts bij eenige exemplaren zou blijven, is in zyn verwachting teleurgesteld. Ook Stad doet dus mede, alhoewel gedwongen, aan het bekende... Verdwijnend natuurschoon! Vorige week werd van hier verscheept 2500 H.L. aardappelen, 2100 balen uien en 300 H.L. koepeen. Alhoewel de prijs der aardappelen (Eigenheimers) terugliep tot f 0,90 per H.L., is de handel in dat product zeer levendig. HELLEVOETSLUIS. Door de Meisjesver- eeniging Tabitha zyn onder leiding van Me vrouw Timmer vervaardigd 108 kleeding- stukken, welke met 6 wollen dekens, zyn uitgereikt aan 26 gezinnen. Aan ieder gezin is voorts gegeven een half pond koffie en 1 pond ryst. Onze vroegere plaatsgenoot de Luite nant ter Zee 2e klas C. K. Merkus, thans te Leiden, is benoemd tot hoofd van de verificaten van zee-inBtrumenten te Soera- baja en zal per s.s. Indrapoera in Maart a.s. naar Indie vertrekken. Mej. A. M. J. van Beek, onderwijzeres aan de O.L.School aan de Vlotbrug, is be noemd tot onderwyzeres aan een O. L. School te Capelle a/d. IJsel. De Gemengde Zangvereeniging „Nieuw Leven" heeft besloten haar 12$ jarig bestaan, dat op 3 Juli a.s. valt, feesteiyk te her denken. Hellevoetsluis I speelt Zondag thuis tegen Dindua, terwijl Hellevoetsluis II den stryd gaat aanbinden te Rotterdam tegen S. M. V. NIEUW-HELVOET, Naar wij vernemen zal A. K., Garagehouder alhier en eenige getuigen op 28 Januari a.s. voor deu Rech ter Commissaris te Rotterdam moeten ver- schynen om inlichtingen te geven over de aanryding van twee Korporaals der Marine in den avond van 12 Januari j.l. Het Gemeentebestuur heeft bericht ontvangen, dat het over het tweede Kwars taal van 1929 een bedrag van 37,73 moet betalen als aandeel in de subsidie van het Werkloosheidsbesluit 1917. NIEUWENHOOBN.Tot onderwijzeres aan een O.L.S. te Capelle a. d. IJsel is benoemd mej. A. M. J. v. Beek, onderwyzeres aan de O.L.S. no. 2 (Vlotbrug) alhier. Vorige week hield het gemengd koor „Nieuw Leven" zyn 12e jaarvergadering. De notulen werden na lezing onveranderd goedgekeurd, zoo ook de rekening en ver antwoording van den penningmeester, waar uit bleek dat de stand der ka3 gunstig is te noemen. Het bestuur dat jaariyks in ztjn geheel moet aftreden, werd herkozen. Tot lid van de contröle-sommissie werd herkozen mej. C. Vijfvinkel en gekozen werden mej. J. Blok Johs.d. en de heer E. de Pijper. Besloten werd het 12$-jarig bestaan der vereeniging dat op 8 Juli valt, feesteiyk te herdenken. SPIJKENISSE. In het jaar 1929 werden door de sluis van bet Voornsche kanaal te Nieuwe-Sluis geschut 10774 schepen met een gezameniijken inhoud van 595110 M'. Aau de eierveiling werden 1850 stuks aangevoerd. PrijzeD per 100 stuks als volgt j groote bruine kipeieren 7.25, idem witte 7.057.16, kleine kipeieren 5.30, een deneieren 5.50. Het bestuur der Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging heeft de functies als volgt verdeeld: G. E. v. Gent, voorzitter;C.J. Mol, 2e voorzitter; J. T. Rademaeker,seer.;A.v. Bodegom Albz., gedelegeerd lid van den Raad; K. C. Dekker, id. van het Burgeriyk Armbe: stuur; A. D. v. Dijk en L. de Jongh, leden. (Adv.) ROZENBURG. Door den Kerkeraad der Chr. Geref. Kerk is het volgend dubbeltal geformeerd voor de verkiezing van een diaken C. BesteboeT en C. de Jonge. Door de Èlectriciteits-Maatschappg „Voorna en Putten" zal in deze gemeente het hoogspanningsnet worden uitgebreid. Reeds is men aangevangen met het aan sluiten der woningen in den Droespolder, waaronder ook de „Neeltjes Hoeve". Deze maatregel wordt in dat gedeelte zeer toe gejuicht. Aan den aannemer J. N. Barendregt is bg aanbesteding opgedragen het verbou wen van de tuinderswoning, gemerkt B 115, staande aan den Langeweg voor rekening van den heer Fl. Verheul, alhier. Aan belanghebbenden zy medegedeeld dat de Ryksontvanger van Maassluis, in Januari geen zitting houdt in deze gemeente. De afd. Rozenburg van den Chr. Nat. Werkmansbond zal Zaterdag 25 Januari a.s. 's avonds 7.30 uur een vergadering houden in het lokaal voor Chr. Belangen. Op de eierenveiling waren aangevoerd 4968 stuks. Prys per 100 stuks 5,54 - 6,52 Bij den Ryksontvanger te Maassluis is uit deze gemeente aan gewetensgeld we gens te weinig betaalde gemeente-inkom stenbelastingen ontvangen f 86,83. By de opgaven, verstrekt door de land bouwers, bleken in deze gemeente 8800 H.L. of 26% van den consumptie aardap pelenoogst 1929, in het bezit te zyn van de verbouwers. Tot diaken der Chr. Geref. Kerk is gekozen de heer O. de Jonge.

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 5