E S. VAN DER PLAAT -HIEUW NIEUW.-I- WITTE WINKEL RAAT MIDDELRARNIS is onze reclame ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD t4 Pepvoefo'üiivepkoqp o/ ilf drie tot 8 uur. Haagscheveer 6a, ROTTERDAM. No. 20 11 Januari 1930 Plaatselijk Nieuws Schrale huid ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 11 JANUARI 1930. 5 indepdaad ■n UITVERKOOP b de goede beteekenis vao het woord,-m.a.v. p poudle aanbieding In dïle aanwezige go<?- ?pen te^en ppqzen-ver kneden nopmaal sdeps belang tó het, i deze koop^ek^enheid te ppofiteepen |V po korting Amerikaansche Anaemia Droppels Dit uitstekende preparaat voor DAMES, is alleen verkrijg baar te ROTTERDAM Enorm succes. Inlichtingen gratisook p. brief. JER VANAF HET STATION Privilegiën, Keuren, ende Ge rechtigheden, des Landts ende Heerlijckheyts van Voorne, soo by der selver Heeren als by de Graven ende Zouvereijnen van Holland van Tijt totTijt aenden voorsz Lande gegeven ende ver leent. DIRCXLANDT Hartoge Jan van Beyeren by der genaden Gods, Elect van Ludik, ende Grave te Loen, Heere van Voorne doen kond allen luyden dat wij gegeven hebben, ende uytgeven mits desen tegenwoordigen onsen Brieve, onsen lieven Pieter Claesz. Soon, ende sijnen mede- gesellen te bedijcken tot eenen Koornlande, Dircxlandt met allen sijnen toebehooren alsoo verre als ment binnen den Dijcke bedijcken sal, in alle manieren, als hier naer beschreven staet, in den eersten soo sullen Pieter voornoemt ende sijnne medegesellen bedijcken onse uitgorfsen voorsz tot haren schoonste ende oirbaren, ende sullen ons van de bedjjcket voorsz. geven ende vrij bedijcken, die sevenste veure ons dat bewqsende mit- ter cavele, aen ses blocken ofte min, Item soo sullen wy hebben in onsen Lande voorsz, als dat bedykt is, van Koren tiende, en van- Vlas tienden den Elfste Schoof, ende van Lam thiender dat thiende Lam, Item soo sullen wij die Keure hebben drie Jaerlang naestkomende van der Korenthiender voorsz, of van onser Gorshuyren, zoo onze Gorfsen voorsz. nu ter tyt gelden, dat is te weten van alsoo veels als de voorsz Bedtjckers be dijcken sullen, Item soo sullen wij hebben van elke gemete Lants, een halven Hollantse groote, van allen den Lande dat den Lant- luyden toebehooren zal, te betaelen alle Jaren tot Sinte Martyns Misse in den winter, ende mitsdesen voorsz hal ven groote 't jaers, zal dit voorsz Lant quite wesen seven Jaer lank, van alle Jaerschoten nadat de ploug eerst dear inne komen sal, van allen Heer- vaerden, beden, diensten ende lasten, ende teynden de seven Jaer lank voosz soo sal dit voosz Lant ons diene ter Heervaert, ge lijk ons Land van den Nieuwen Hoorne na grootheyt des lands voorsz, ende tot wat tijden ons in onsen lande van Voorne eenige beden gegeven sal worden, met gemeen der overdracht des Lants van Voorne, soo sal dit voorsz Landt quite wesen met halve beden. Item soo sullen wij allen Ondersaten in onsen Landen voorsz woonachtig wesende, beschermen ende ontlasten van alle onbe- seheyden lasten, die den Provisoir van Bis- schops wegen van Uytrecht in eeniger wys opleggen mochte, geiyk onsen anderen On dersaten ons Lands van Voorne, Item zoo en zullen wy van geenen Breucken, die in onsen Nieulande voorsz. geschien mochte, te regte setten nog doen setten, vangen, gyselen, zoeken noch doen zoeken, om recht willen, zonder eenighsints daer af te geven de voorsz zeven Jaren lanck geduyrende, ende Pieter voornoemt ende fijn medegesel len sullen Ordonnantiën maeken by de Breetsten Geërfden van Maeten, Biers, Broots Koorens, ende allen-anderen, nootdruften die henluyden oorbaerlijckst duncken sal, die voorsz zeven Jaeren lanck geduyrende, ende niet langer: Item, zoo zullen die Landt- meeters voorez ons Landts van Voorne, dit voorsz. Nieuwlandt metten Dyck, wegen ende wegslooten, 't Landt blocken ende een ygelijck op 't syne te bedryven, kleynende groot, hieraf zullen zy hebben voor haerloon twintigh nobelen, Ende waert dat ons Landt- meeters voorsz. om dit loon niet doen en wilden, soo sullen onze Onderzaeten ons Niêuwlandts voorsz, nu ende tot allen tijden ander Landtmeeters by den Breesten Geërfden neemen, die haer genougen sullen i Item, daer en tenden zullen onze Landt meeters voorsz. hebben van eiken gemete dat zy meten zullen eene groote, ende waer dat^saecke dat onse voorsz Landtmeeters, in onszen voorsz Nieuwlande niet en waeren, en de om des voorsz. loon niet doen en wil den, soo mogen onse Ondereaeten ons Niêuw landts voorsz, tot aller tyder andere Landt meeters nemen tot hearen schoonste, zonder iemants wederzeggen: Item, soo salmen geven in der eeren Godts der Heyliger Kercken van dat men in den Nieuwlande voorsz. bedy'cken sal, zesendartig gemeten Landts, behoudeiyk des dat de Prochie Pape hebben sal de twee deelen van den Lande voorsz, ende eenen Priester, die daer af drie Missen ter weecke doen sal, een derde deel van den Lande voorsz., ende deze voorsz Priesteren zullen beiden woonachtig wezen binnen desen Lande voorszItem soo en sullen dese Priesteren geen Renten opbeuren van den Lande voorsz, eer dat dese voorsz. Kercke gewijt is, ende dese voorsz. Kercke sal men timmeren ende maecken bij den Breetsten Landtluyden, ende dat van den gemete gelden, en de oock metter Renten, die van der Kercken Landen kommen sullen, eer dat de voorsz Kercke gewijt is. Ende om dat wij alle dese dingen ende punten en de stucken voorsz, vast ende gestudigh gehouden willen hebben soo hebben wy des oirkonde onsen Zegel aan desen Brief doen hangen, in 't Jaer ons Heeren duysent vier- hondert ende vyfthien, derthien dagen in Novembry. Goereê. V. MIDDELHARNIS. De heer M. Goumare, kapitein op den motordieDst van Bol Bom, heeft als zoodanig ontslag genomen. Door den arbeider J. Blok Az. wonende aan den Oudedljk, is een dekzeil van een auto gevonden alwaar de eigenaar het kan terugbekomen. Onze vroegere dorpsgenoote, Zuster A. van der Gevel, thans te Dedemsvaart.is geslaagd voor het examen Angetrice. Indien door weersgesteldheid of anders zins geen vertraging in den bouw plaats L. O. school geopend Zaterdag 18 Januari 1930 zal het 30 jaren geleden zyn dat de heer Lt. Koudyzer werd aangesteld tot koster in de Geref. kerk alhier. WINTER-WEDSTRIJD Schaakclub „Ons Genoegen". 1929-1930. Stand op 8 Jan. 1930. DEELNEMERS. Gesp. partijen. No. 1. 3. JU, zueacu u»u uo»L6u«oii,vM heeft, zal de nieuwe openbare daer af te doen dan in onsen Nieulande 1 Mei worden g(£p d voorsz, na Regt ende costume ons Lands van Voorne zonder van leengoeden, ende van den hoogsten rechte, ende soo wie recht begeert, die zal men recht doen eer men yemand anders regt doen sal, Item zoo en zullen wij geen Veeren verhuyren, noch doen verhuyren om uyt onsen Nieulande voorsz uyt en in te varen binnen drie Jaren, na dat hij dit voorsz Landt bestaen zal te bedijcken, Ende 't ende de voorsz drie jaren, zoo zullen wij onze voorsz. Veeren mogen verhuyren, tot onzen schoonste ende oorbaer, dies dat alle onze Ondersaten in onzen Nieuwelande voorsz wonende, zelve ende met haren goede varen mogen tot eeuwigen dagen daer 't hem geneugen zal, met die schepen, die de voorsz Lantluyden toebehooren zullen, zonder eenigh Veerschat daer af te geven, Item zoo zullen Pieter Claesz zoon voorsz ende zyn mede- gezelle in onzen Lande voorsz zetten Schou ten ende Schepenen, dit voorgeschreveNieu- welandt mede te bedryven, zeven jaren lanck dryvende, na dat men bestaan zal te Dijcken die henluyden genoegen zullen. Item, 't en den de zeven jaren voorsz zoo en zal niemant weze Schout noch Schepenen in onser Nieuw lande voorsz, hy en zal daer in hebben tien gemeten eygen lants, ende daarin woonagtig wezen, Item zoo wie 't Schependom weder- zeyde, in onzen lande voorz in gebander spraken ende vierschare, die sal verbeuren tien pont swarten, also dikwijls als hij dat dede, die eene helft ons toebeboorende, ende die andere helft onzer Schepenen ons Lants voorsz, Item soo sullen alle onse ondersaten woonagtig in ons Lants voorsz berninge win nen mogen uyt haer zelfs Land, op thien Roeden na den Seedtjk dieze binnen den nieuwe Lande voorsz bruyken sullen, ende daer af sullen wy hebben de thiende vimme, idem van Meede ofte van Koorn zal men ons geven van elcken gemete eenentwintig groo- ten, Item waert dat eenige Vissscberyen ofte Kreecken verdroogden binnen onsen Nieuw lande voorsz, zoo zal die aenwas volgen ende toebehooren den laesten Lande daer aenge- legen toebehooren. Item de ettingen van den uytersten Dyck sal volgen ende toebehooren den Dljcker voorsz, alzoo lange alst een Zeeweer isi Item, soo zullen alle degene dit dit voorsz Landt bedycken of daer inne woonachtig zullen wesen mogen Tappen, Backen, ende alle andere buysneringe doen tot heuren 7. Aantal. Punten. 5* BJ t4 8 5 8 a 2i 2 2 2 O O en óf Xerxes I zal de tegenparty zyn of H.V.V. III - (vriendschappelyk). Tot slot zal in Nieuwe Tonge de N.T.V.V. den strijd om 2 uur aanbinden met Hercules. J. B. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 7 Jan. 1930. Savoye kool 7,60 tot 9,30 per 100 st. Roode kool 1,70 tot 5,70 p- 100 stuks. Sinaasappelen ƒ2,— per 100 stuks. Spruiten ƒ10,— tot 11,80 per 100 k.g. Witte boonen 25,- per 100 k.g. Gieser Wildemans 9,— per 100 k.g. Kleiperen ƒ2,- tot ƒ8,- per 100 k.g. Bergamotten 5,10 per 100 k.g. Goudreinetten ƒ3,70 tot 17,70 per 100 k.g. Bellefleurs 5,30 tot 8,40 per 100 k.g. Bloemzoete appelen 17,60 per 100 k.g. Compagners 3,70 tot 9,30 per 100 k.g. Veiling van Donderdag 9 Januari 1930. Kipeieren 50—52 kg. 5,10 t. 5,25 id. 59 61 6,50 6,65 id. bruin 60 6,70 6,80 Eendeieren 6,— Alles per 100 stuks. Aanvoer 8250 eieren. (Adv.) SOMMELSDIJK. Zondag 19 Januari des avonds 6.15 uur hoopt ds. A. Priester, Pred. te Nieuw-Helvoet op te treden voor de Vryz, Hervormden in de zaal van den heer Van Rikxoort aan den Langeweg alhier. De heer Jan van den Broek Lz. zal zich hedenavond (Vrijdag), door tusschenkomst van den Agent der Holland-Amerika Lqn alhier, inschepen aan boord van het stoom schip „Vollendam", voor de reis naar de Vereenigde Staten, waar v. d. Br. zich in den landbouw denkt te vestigen. Door den heer L. Kastelein alhier is het woonhuis, thans bewoond door schipper H. Ruitenberg, onderhands gekocht. Staat der bevolking dezer Gemeente was op 1 Januari 1929: 1788 mannen en 1735 vrouwen, totaal 3523. Vermeerdering door: M. Vr. Totaal. Geboren30 36 66 Gevestigd 8387 170 D. Bund P. W. Nanning M. de Jager. J. Ph. Hoek. G. van Gelder. Ant. Visser A. v. Seters. A. Verbrugge G. Mooiweer L. Weeda. D. F. Jacobi. Jb. Zaayer C. Tiemens W. Nieuwland. G. v. d. Wende C. Hartog. C. den Braber. Uitslag der op 8 Jan. gespeelde partijen. D. Bund-Hartog 1-0. Jacobi—van Gelder 1—0. Nanning-van Seters 1-0. Hoek Mooiweer 1 0. Zaaijer—Hartog 1-0. Mooiweer—Verbrugge 1 0. De Jager-L. Bund 1-0. D. Bund-den Braber 1-0. A. Verbrugge-L. Weeda 1-0. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Wanneer alle bekende onaangename om standigheden a.s. Zondag niet wenschen op te treden, dan zal het bruine monster, - waarachter zwoegende jongelui over glib berige weidevelden rollen. Het Stadion aan den Langeweg zal reeds 's morgens half elf bevolkt worden om N. H. S. en D. J. S. tot kampers te hebben, 's Middags zal Flakkee III de gastheer zyn 113 123 236 Verminderd door: M. Vr. Totaal. Gestorven21 22 43 Vertrokken132 118 250 OUDDORP. A.s. Maandag en Dinsdag wordt de Ouderdomsrente uitbetaald. A.s. Dinsdagavond zqn in de Doopsge zinde Kerk de gemaakte kleedingstukken van de Meisjesvereeniging te bezichtigen. NIEUWE TONGE. De vrouw van G.Knöps alhier had het ongeluk van den zolder te val len, met het gevolg dat zy een hersenschud ding opliep. Geneeskundige hulp was nood? zakelijk. Dinsdag 14 Januari a.s. zal de uitbe taling van de ouderdomsrente ten postkan tore plaats hebben. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. en gesprongen handen genezen direct en blijven I heerlijk zacht en lenig met J AKKER's KLOOSTERBALSEM bijt niet! ZOeen goud zoo goed De Rijksontvanger zal hier in de maand Januari geen zitting houden tot inning der belastingen. Door de Ingelanden van den polder „Battenoord" werd besloten om met een gemeenschappelijke regeling met den polder Klinkerland" een watergemaal te plaatsen. OUDE TONGE. Mej. L. van Noord Hd. werd dezer dagen naar het Diaconessen- ziekenhuis te Rotterdam vervoerd tot het ondergaan van een blindendarm-operatie. Door dhr. Dm. van Noord is het woon huis aan den Oostdijk No. 6 aangekocht van de Erve Wed. S. de Korte en Wed. B Stander heeft haar woonhuis met schuur aan den Zuiddyk, ondershands verkocht aan A. Bogert alhier. Loop der bevolking over 1929. M. V. Totaal Bevolking op 1 Jan. 1929 1603 1572 3175 Geboren 29 30 59 Elders geboren, alhier woonachtig 2 4 6 55 73 128 1689 1679 3368 24 9 33 1665 1670 3335 Vertrokken 77 96 173 Bevolkingop31 Dec.1929 1588 1574 3162 153 140 293 Aldus een vermindering van 40 M. en 17 Vr. of tezamen 57 personen, zoodat de I volking op 31 Dec. 1929 telde 1748 M. en 1718 Vr. totaal 3466 inwoners. Gesloten huwelyken 27. Uit deze Gemeente werden de vorige week verscheept 1050 H.L. aardappelen,680 H.L. paardepeen en 500 H.L uien. Prijzen waren aardappelen f 1,10, paardepeen ƒ0,60 en uien 1,16 per H.L. DIRKSLAND. Op de beurs van j.l. Donder dag werd besteed voor aardappels 1,20, uien ƒ0.90 en koepeen ƒ0,40 ƒ0,50 per H.L. Ook peulvruchten en granen hadden weer een neiging voor dalende prijzen. Volgens schatting liggen alleen in den pol der Dirksland nog een 200.000 H L. peen. Van uien en aardappelen zyn ook nog flinke partyen aanwezig, die echter sterk vermin deren. MELISSANT. Aan den Metselaar A. Mans is vergunning verleend voor het bouwen van twee burgerwoonhuizen. Voor de B. V. L. hebben zich 22 per sonen aangemeld. Zy die nog lid wenschen te worden kunnen zich aanmelden by den heer Math. Buis Jz. Van den heer J. Troost werd zijn ry- wielplaatje gestolen. HEREINGEN. Onze vroegere dorpsgenoot de heer K. Eeldering, is benoemd tot Hoofd eener Byz. School te Vianen. Op 31 December 1928 bedroeg het zielental dezer gemeente 938; op 31 Decem ber 1929 bedroeg het aantal 967 zielen. Op Dinsdag 14 Januari a.s. zal ten postkantore alhier de uitbetaling der ouder domsrente plaats hebben. Evenals vorige jaren zal by de ingeze tenen een lijst worden aangeboden ter inza meling van gelden voor minvermogenden die in aanmerking komen voor eenNieuw- iaarsgift. STELLENDAM. Tegen H. Brinkman is procesverbaal opgemaakt wegens het rumoer maken op straat tijdens den kerkdienst op Zondagavond j.l. Op de voordracht voor onderwyzer der O. L. Scbool zyn geplaatst als No. 1 J. Blomaard van Heinkesand (Zeeland) en No. 2 M. R. Groenewegen uit Scberpenisse. GOEDEREEDE. A.s. Dinsdag wordt de ouderdomsrente op het postkantoor uitbe taald. A.s. Zondag zal de bediening van den heiligen doop plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk. Doopouders kunnen zich daarvoor aan melden a.s. Zaterdag aan de pastorie. Levenloos aangegeven 2 m. 1 Vr. totaal 3. Gesloten huwelyken 25. Echtscheidingen 1. OOLTGENSPLAAT. Woensdagmorgen is de oudste inwoner der gemeente, de heer W. Korteweg, op 93-jarigen leeftyd overleden. Dinsdag werd de nieuwe R. K. School te Achthuizen ingewijd. Het gemeentebe stuur en de raadsleden hebben deze plech tigheid bijgewoond. Met 55 leden is hier opgericht een ge mengde zaDgvereeniging, genaamd „ZaDgen Vriendschap". Als directeur zal optreden de heer A. Klein, hoofd eener school alhier. Het dageltjksch bestuur bestaat uit de heeren P. van Kempen Jz., voorzitter; H. van Ros- sum Pz., secretaris en Jacob Tiggelman Jz., penningmeester. (Adv.) DEN BOMMEL. De vorige week werden van hier vervoerd 1700 H.L. aardappelen, 600 H.L. uien en 200 H.L. peen, Loop der bevolking over 't jaar 1929: Bevolking op 1 Jan. 1929: 987 m. 949 vr. Vermeerdering geboorte 33 29 vestiging 45 43 totaal 1065 m. 1021 vr. Vermindering overlijden 12 11 vertrek 55 71 Vertrokken Overleden 609 601 1210. 21 24 45 588 577 1165. 7 6 13. 31 Dec. 1929 581 m. en 571 vr. tot. 1152 p totaal 998 m. 939 vr, Bevolking op 1 Januari 1930 1937 zielen, Levenloos aangegeven 1. Aantal huwelijken 14. - In December hebben zich hier geves tigd: J. van Hoften van Stellendam en C. J. M. Pollemans van Oude Tonge; en zijn vertrokken: W. v. d. Made en ge. zin naar Rotterdam en J. Helmus naar Grijpskerk. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Loop der bevolking over het jaar 1928. Op 1 Dec. bedroeg het zielenaantal: 583 m. 572 vr. tot 1155. Ingekomen 8 16 24. Geboren 18 13 31 Dus een vermindering van 3 personen. Er werden slechts 5 huwelijken gesloten. Ter gemeentesecretarie ligt een aan vrage van den heer Nipius, om een 5 p.k. benzinemotor, tot opwekking van electrische stroom voor de radiocentrale, te mogen plaatsen, voor een ieder ter inzage. Bezwa ren kunnen schriftelijk, met redenen om kleed, op Maandag 20 Jan. ter secretarie worden ingebracht. HELLEVOETSLUIS, De heer de Vlot alhier is geslaagd voor het diploma Engelsch Handelscorrespondentie. De hoogste inschrijver by de begrooting van Gemeentegrond te Nieuw Helvoet was de heer H. van Beesten, te Nieuw Helvoet, voor 110,— per J H.A. Aan hem is het werk gegund. Maandag j.l. is door den heer van Adrichem uit Brielle als hoogste inschry ver begonnen met bet rooien van löboomenin de Opzomerlaan, welke boomen van Ryks- wege worden gekapt in verband met de vochtigheid van de afuitloods. Een verzoek van de Gemeenteraad om in verband met het natuurschoon niet tot rooiïng over te gaan, heeft niet gebaat. Zoodoende verdwijnt dus de mooie laan in de Opzomerlaan, hetgeen door velen betreurd zal wordeu. Zoodra men 's zomers de Brielsche brug overkwam en de Opzomerlaan betrad viel het mooie bla derdek op, doch dat is nu helaas weer weg. De hee: J. van Doorn, wachtgelder te Rotterdam, is voor den tijd van twee maan! den benoemd tot tydelijk hoofdonderwijzer aan de O. L. School aan de Vlotbrug. De heer Fr. van Rpk is geslaagd voor het diploma Machine-schry ven. Hellevoetsluis I speelt a.s. Zondag te Oostvoorne tegen O.V.V. I een vriendschap- pelyke voetbalwedstrijd terwijl O.V.V. II te Hellevoetsluis den strijd komt aanbinden tegen Hellevoetsluis II. Feestavond V.V. „Hellevoetslnis", Woensdagavond de gezellige Casinozaal betredend, merkt men direct dat een ieder in spanning is en reikhalzend uitziet naar het optreden van den vermaarden Universal kunstenaars Mr. Carter and Miss Corrina, die door onze Helvoetsche voetbalvereeniging met veel kosten te Hellevoetsluis zyn ge kregen. De heer Hoogkamer, voorzitter van H.V.V. opent met een hartelijk welkom aan allen en speciaal aan den heer Jaap v. d. Griend, den trainer van Hellevoetsluis, die aanwezig is en steeds met de club van Jaap (maaiende Jaap in wedstrijd H'sluis-H.D.V.S.- Comb.) medeleeft. Hij herinnert aan den laatsten feestavond, die wat het optreden van de medewerkenden betrof, niet slaagde, zoodat het bestuur nu meende iets schuldig te zijn en daardoor kosten nog moeite heeft gespaard om dezen avond met een uitstekend program voor den dag te komen. Aan Mr. Carter en Miss Corrina is het nu om den roep die van ben uitgaat ook te Hellevoet sluis te bevestigen. Mr. Carter en Miss Corrina treden dan op in hunne raadselachtige, hoogstverbluffende experimenten en weten de stampvolle zaal uren in volle aandacht te houden, waarvoor zij door het publiek steeds met een duchtig applaus worden beloond. Het was een rijk, afwisselend schitterend programma, te groot en te mooi om er veel over te schrijven. De vingervlugheid is uitstekend, verbluffend, buikspreken pop of mensch, evenals het nummer karakter duettisten grappig. De voorstelling van Mr. Carter in karakter schetsen, voorstelling van personen bewon derenswaardig. Het nummer 1001 nacht, het electrische wonder heeft een ieder doen genieten van de mooie kleurschakeeringen terwijl het nummer Mexicaansche sport een ieder angst en bewondering afdwong voor het toppunt van durf en kunde en vastheid van schot. Humoristique er imitatien uitbeelding divers e personen deed de zaal schudden van de lach. Het programma was af. Een ieder heeft meer gehad dan hij verwacht bad, zelfs na er reeds van gezegd was. Hellevoetsluis heeft een schitterenden avond gehad. De heer Hoogkamer dankte Mr Carter en Miss Corrina, hetgeen met een hartelijk aplaus vergezeld ging. Een zeer gezellig bal tot drie uur sloot dezen gezelligen, genot vollen en schitterend geslaagden avond, welke bij ieder der aanwezigen in herinne ring zal blijven. NIEUW-HELVOET. De hoogste inscbry- ver bij de begrooting van gemeentegrond was de heer H. v. Beesten, alhier, voor ƒ110 per 1/2 H.A., wie het werk is gegund. De Gemeenteraad heeft besloten 2 Raadsleden te benoemen, die met 2 leden van het polderbestuur naar Friesland zullen gaan om de nieuwe wegen te zien en op grond van de verkregen inlichtingen den Moriaanschen weg stofvrij te doen maken. BRIELLE. De Gemeenteraad van Den Haag benoemde tot tijdelijk leeraar in de Staats wetenschappen aan de H.B S. voor Meisjes aldaar mr. J. van der Scheer, leeraar aan de R.H.B.S. albier. ROZENBURG. Gedurende de maand De cember hebben zich in deze gemeente ge vestigd: J. Kleijwegt van Texel; G. v. Vliet en gezin van Naaldwijk; J. Oosterman van Rotterdam; G. H. Villerius van Rotterdam A. de Been en gezin van Made. Vertrokken zijn: D. Breukel naar Heen- vliet; A. C. Romers naar Maassluis; J.Pols en gezin naar Loosduinen; C. Louwen naar Hillegersberg; W. Doorduin naar Monster; J. de Keizer en gezin naar Maassluis; I. Op- rel naar Waddingsveen en IJ. Koornneef naar 's Gravenzande. d van totaal Btjaar er tot eliDg. itting ty. hier ïeente fitter, nieuw Gent b den ng en rking lit de ieuwe bij de schen Vieelen •nlijk, moet van rs en zegt i. Ge- ■uden /oord spr. .1 van aard, relijk Gods van |B. C. ;en 3 eling ischt vaar- bben dat nW. :ring oten s te nde. dep. ïem. iver- ordt and- dere der I'S i j dis- zand t de ,omt I!uit- :rde tter t de P'jke llen het )or- cht Uren de dde ■ed- re r- te ipit agd en, i de L. len bet ;en en :en ide Dg ks. m ge id

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 5