Leest „Onze Eilanden" Ploegen noodig? A I v ROSSEM's ZEEPAARD (Scr „Hotel-Restaurant SIMONS" fIJANOL Firma! VROUWENHOEKJE A LOGEEREN BOERENVISCHHIARKT12, bij de Groote Kerk PIET SIMONS zorgt voor U! RIJMKRONIEK BINNENLAND Eventjes Denken Wetenswaardigheden UILTJE SIGAREN VERBRUGGE VAN RUMPT ÖIMBOBITS 2 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 11 JANUARI 1930. INGEZONDEN MEDEDEELING LICHTE MARYLAND BAAI IN PATENTVERPAKKING. De door de leden ten behoeve der Hoofd- vereeniging op te brengen premie, behoefde, niettegenstaande het geleidelijk zwaarder worden der opgelegde lasten, niet verhoogd te worden. De kosten der Afdeelingen ver toonden over het algemeen een geringe stij ging, welke moet worden toegeschreven aan de meer algemeen e aangifte van ge ringe letsels. De Algemeens Vergadering, welke was bezocht door afgevaardigden uit alle deelen van het land, besloot tot goedkeuring der overgelegde rekening en déchargeerde Be stuur en Directie voor het door hen gevoer de beheer. Van de punten welke verder behandeld werden, waren de belangrijkste: Uitbreiding van het Bestuur met twee leden, waarvoor van werkgevers-zjjde werd aangewezen de Heer C. Kniggete Wilnis. Herziening gevarencijfer Zuivelfabrieken. Verhooging der maximum uitkeering in zake verzekering Wettelijke Aaansprakeljjk- der leden tot f 50.000. Besluit tot aangaan eener evereenkomst met de Nederlandsche Maatschappij tot be vordering der Geneeskunst. Verder verleende de Algemeene Vergade ring opdracht aan het Bestuur, by invoering der Ziektewet, de administratie ten behoe ve der bij de N. B. O. aangesloten leden, op haar kantoor te doen uitvoeren. Plannen voor een nieuw oogstjaar. De winter is weer aangebroken en daarmee ook de beste tijd plannen te maken voor het nieuwe oogstjaar. Zien wy terug op het afgeloopen jaar dan kunnen wij over de resultaten niet bijzonder tevreden zijn. Wel iswaar was het weer goed, voor enkele stre ken te droog, de opbrengsten boog, maar de prijzen van de meeste artikelen zijn te laag om het landbouwbedrijf loonend te maken. Het is dus wel zaak dat de landbouwer bij het maken van zijn nieuwe teeltplan er zich terdege rekenschap van geeft, dat dit zoo voordeelig en goed mogelijk zij! Hiervan hangt een goed of minder goed slagen voor een groot deel af. Wy willen hier slechts een paar voorname factoren noemen, waar terdege rekening mee dient gehouden te worden; de vrucht wisseling, de keuze van zaad- en plantgoed en de bemesting. En dan zien wjj dat vooral bij de laatste, by de bemesting nog al eens fouten worden gemaakt, zoo groot, dat zij het bedrijf ongunstig beïnvloeden. Zien wy b.v. nog geen kleigronden welke door gebrek aan kali slechts halve oogsten geven? Had men op vele plaatsen door een oordeelkundig gebruik vau enkele baaltjes Kalksalpeter IG of Zwavelzure-ammoniak of Leunasalpeter BASF (Ammonsulfaatsalpeter) of Ureum BASF, in den zomer niet veel meer vee voeder in schuur of kuil kunnen hebben? Dit zyn slechts een paar voorbeelden welke aantoonen, dat het met de bemesting nog dikwyis niet in orde is. Een landbouwer moet door proefnemingen vaststellen welke plautenvoedingsstoffeu op zyü grond en op zyn gewassen noodig zijn. Dit is een eerste vereischte. Op deze basis voortbouwende en in het bezit zyndo van de noodige kennis over de samenstelling en het gebruik der meststoffen zullen fouten in het bedryf tot een minimum beperkt blyven. Omstandig heden welke wij niet kunnen voorzien kun nen zich natuurlijk altijd voordoen. Wy zagen dezen zomer in verschillende deelen van ons land zulke schitterende be mestingsproefvelden, dat wy wel wenschten, dat iedere landbouwer deze bezichtigd had Wat kan men van zulke proefvelden toch veel leeren. In ieder geval verzuime niemand de uitslagen van deze proefvelden, zoomede de leerzame brochures op bemestingsgebied aan te vragen. Men heeft in dezen tijd zoo een mooie gelegenheid deze te bestudeeren, men zal er zeker veel uit leeren wat in het bedrijf te pas komt. Wy twyfelen er niet aan dat bij een oor deelkundige gebruikmaking der kunstmest stoffen de uitkomsten in het bedrijf aan- merkeiyk verbeterd zullen worden. Verzuime de landbouwer daarom niet zich van de ge boden voorlichting en hulp gebruik te maken, opdat hy zijn teeltplan voor het volgend jaar zoo voordeelig en goed mogelijk in elkander zet. Hopen wij dan dat de flnantieele uit komsten het volgende jaar beter zullen zyn dan nu het geval is; zorg echter dat het begin goed is en koop de meststoffen in de goede en goedkoope vormen aan; by destik- stofmeststoffeD zal men dan een keuze moe ten doen uit de reeds genoemde stikstof, meststoffen, dus uit Kalksalpeter IG, met 15J stikstof, Zwavelzure Ammoniak met 20 6 stikstof, Leunasalpeter BASF met 26 stikstof en Ureum BASF met 46 stikstof. Bovendien komt in den laatsten tijd ook Kalkammonsalpeter IG, met 20J stik stof in aanmerking en eveneens Nitrophoska IG, de volledige meststof met stikstof, fos- forzuur en kali. Ook by lage prijzen stikstof gebruiken Men weet wel dat stikstof, naast voldoende fosforzuur en kali bijna altijd hooger op brengst geeft, doch by lage productiepryzen is de belangrijkste vraag'of stikstof ook goedkooper productie geeft. Welnu dit is inderdaad het geval, zoodat stikstof, dikwyis genoemd: „de oorzaak van leven en dood", in het volgende jaar kan zyn „de redderin den nood". Menu van de week. Zondag 12 Jan.; Tomatenbroodjes; kalfs- nierstuk, Brusselsch lof, aardapp.warme kabinetspuddiDg. 13 Jan.: Koud kalfssleesch, winterspina- zie, aardapp.; karnemelk met gort. 14 Jan.; Haché, roode kool, aardapp cho coladevla. 15 Jan.Gehakt, gestoofde peren, aardapp. wentelteefjes. 16 Jan,: Varkensbiefstuk,koolraap, gebak ken aardappelen; bessenvla. 17 Jan.; Gestoofde kabeljauw, aardapp., gestoofde wortelen; panuekoekjes. 18 Jan. Panvischschotel; griesmeel met gestoofde pruimen. Zondag 19 Jan.: Windsorsoep; Wiener Schnitzel, schorseneeren, aardapp.caramel- pudding. 20 Jan.! Vleeschkoekjes (zie hieronder), spruitjes met kastanjes, aardappelenhaver mout. 21 Jan.: Saucysjes, zuurkool, aardappel puree; appelprol. 22 Jan.: Zuurkoolschoteltje; blinde vinken, koolraap, aardappelen. 23 Jan.! Stokvisch, aardapp., ry'st, gefruite uien, mosterdsaus, beschuit met bessensap. 24 Jan.! Stokvisehschotel met uiensaus; gestoofde peren, aardappelpuree. 25 Jan.! Erwtensoep; ryst met appelen. Hoe bereid ik? Vleeschkoekjes. Benoodigdi 500 gram vleeschresten (bijvoorbeeld poulet uit de soep), 1 ei, 1 snede oud wittebrood, 1 ui, 1 eetlepel gehakte peterselie en de kruiden. Vorm van dit mengsel balletjes, druk die wat plat, paneer ze en bak ze in wat heete boter mooi bruin en knappend. Is de etenslucht moeilijk uit uw huis te drjj ven? Strooi dan op de keukenkachel een weinig poeder van cederhout. De geur die hieruit ontstaat is byzonder aangenaam en zoo sterk, dat bij de etenslucht overtreft. Gen schoonheidswenkje. Een glimmende neus is iets, waar elke vrouw, elk meisje een hekel aan heeft. Wie hem bezit, weet maar al te goed, dat poederen weinig helpt. Hoe dit komt Omdat het glim men is toe te schrijven aan een vergrooting der huidporiën en geen poeder kan deze samen trekken. Daarvoor heeft men een ander middel noodig. Dat middel meent men gevonden te hebben in een mengsel van 1 eetlepel melk op het sap van één citroen, waarmee men met een watje des morgens en des avonds na het wasschen den neus bet. Zonder het af te drogen, laat men het vocht intrekken. Een ander middel is van de volgende samenstelling! 20 gram rozenwater, 20 gram gekookt water, 6 gram boraxpoeder en 1 gram citroenzuur. Men bet er den neus mee als met het eerste mengseltje. PARIJSCHE MODEBRIEF. Januari in Parijs. Het is in dezen tyd van het jaar dat meu Parys op z'n best ziet. Wanneer om vier uur de lichtjes opgaan, schitteren de winkels in hun mooiste kleuren. Het is één en al weelde van bont, juweelen, partijtoiletten, fpn schoeisel en luxe-artikelen. Om de nieuwste snufjes te zien dragen, behoeft ge slechts 's middags in een der voor' name restaurants of, beter nog, by een mon daine vriendin te gaan theedrinken. Interes seert men zich voor avondtoiletten, zoo is een bezoek aan de groote Opéra of de „eomédie franqaise" aan te bevelen. Er worden zelfs nieuwe gelegenheden ge schapen om met mooie toiletten en chique mantels voor den dag te komen. Hebt ge al eens gehoord van het „avant-déjeuner"? Dat is het uurtje tusschen twaalf en één, dus vóór dat de Parissieune haar middag maal gebruikt. Dan komt ze met haar vrien dinnen in een fpn restaurant of bij een chiquen confiseur tezamen om een cocktail te drinken of een portie heerlyke schelp dieren te veroberen waarin Parijs zoo rfjk is. Voor deze gelegenheid en daar is het feitelijk om te doen heeft ze een tusschen- toilet noodig. Men kan niet meer zoo een voudig- gekleed zyn als 's morgens vroeg en toch ook weer niet zoo elegant als 's middags. Men draagt b.v. een mooien mantel van een nieuw soort velours delaine, in breede strepen beige en bruin. Door het wollige van het weefsel zyn de strepen niet zoo sterk ge scheiden als bij een gladde stof, hetgeen er juist een aardig effect aan geeft. Japonnetjes van Schotsch fluweel in saphiefblauw met roode eu zwarte strepen worden ook als tusschen-toiletten gerekend. Ze zyn eenvou dig gemaakt, zonder garueering. Een goede toepassing van de stof, in verschillende rich tingen, geeft de noodige versiering. Ook fijne wollen toiletjes worden genomeü, met een ingezette garneering van fluweel aan den hals, die op zy in een platte strik eindigt IJs-mode. Wat is het klimaat toch wisselvallig in HollandDat bemerk je het best als je in het buitenland verblijft. Nog pas kort geleden schreef my een lezeres, die buiten woont, dat het weer buitengewoon zacht bleef. In haar tuin had zelfs een jong pruimenboompje het gewaagd opnieuw te gaan bloeien. En terwyi ik daar nog vol verwondering over peins, lees ik in de krant reeds over eeu ijs-Zondag, dadeiyk gevolgd door een bericht van dooi. Het is maar goed dat de groote mode huizen hun üs-modes niet scheppen voor landen als het onze. Ze zyn berekend voor het meer duurzaam ijs-geneugt in de Zwit- sersche bergen en de Fransche alpen. Meer en meer gaat daar voor de ski-sport het onpractische korte rokje uit de mode. Het maakt plaats voor het Noorsche costuum, met den langen, om de enkels sluitenden pantalon. Daarin zagen we ook prinses José van Belgie gekleed die binnenkort haar land voor het zonnig Italië verlaten gaat. Over het algemeen staat dit ski-costuum alleen lange slanke vrouwen goed. Over het alge meen, zeggen we. Want we zagen ook eens een mollig dikkerdje met ronde appelwangen die er in haar sportcostuum als een aller grappigst teddybeertje uitzag. Op het ijs ziet men vooral vroolijke, sterke kleuren. Een sjaal van langharige angorawol met bypassend mutsje staat snoezig. Soms is het mutsje aan den zykant afgewerkt met een soort pompoen die langs het gezicht valt. De kleuren van deze aardige stelletjes zyn vooral sterk rood, wit en vlaggeblauw. Meer uitgebreide stelletjes bestaan uit jumper, ijssokjes, mutsje en sjaal, grillig in twee of drie verschillende kleuren uitgevoerd, WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen schen Ingelicht te worden over de laat ste mode, zoowel voor dames als kin deren, raden wl) dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practlsche Nederlandsche modeltjdschrltt, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken ln alle genres, Is bij de uitgevers dezer Courant tegen sterk gerednceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nlenwe Modeblad, 2 maal per maand verschij nende In 16 bladzijden met telkenmale 2 gratis knlppatronenbladen, bedraagt slechts I 0,95 per kwartaal, Iranco per post 1 1,25. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwend DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. te ROTTERDAM. (Adv.) gasbedryf zijn geheven, niet in overeenstem ming zij n gebleken met de bepalingOD, welke daaromtrent door de gemeente bij de conces- sie-verleemng zyn vastgesteld zoo werd het laatste jaar voor lichtgas ongeveer 2 eu voor kookgas enz. ongeveer 5 cent per kub. meter te veel gevorderd besloot de raad met algemeene stemmen op voorstel van B. en W. per deurwaarders exploit de directie vau de gasfabriek te sommeeren van 1 Jan. af de pryzen vau licht- eu kookgas, in over eenstemming te brengen met het desbetref fende artikel der concessie, met recht van terugvordering van het te veel betaalde. VECHTERSBAZEN TE STRIJEN. Twee personen door messteken gewand. OUD-BEIJERLAND, 7 Jan. - Te Stryen heeft een vechtpartij plaats gehad, waarby twee personen door messteken ernstig wer. den gewond. De aanleiding tot deze vecht- party was een woordenwisseling, welke in. het café van J. v. G. ontstond tusschen enkele bezoekers. Toen een der ruziemakers een mes trok, werd het een klop- en steekparty zooals de gemeente Stryen in lange jaren niet gekend heeft. Tal van personen kregen geduchtig slaag, terwyi A. v. d. L. aldaar en J. v. E. te Puttershoek er het ergste aan toe bleken. Eerstgenoemde had een diepen messteek in den rug bekomen en de andere een ernstige snede in het linkerdybeen. De politie heeft de zaak in handen. Een deserteur gevat. De marechaussee te IJmuiden heeft een koloniaal aangehouden, die uit het leger in Nederl.-Indié is gedeserteerd. De man had zich te Batavia verstopt op het motorschip Christiaan Huygens, van de Mij. Nederland hy was later ontdekt en te Port-Said over gegeven aan de politie. Na een week opge sloten te zyn geweest, werd hij weer vry- gelaten, waarop de koloniaal zich wist te verstoppen op het vrachtstoomschip Riouw, van de Mij. Nederland. Toen dit schip te IJmuiden aankwam, sprong hy op de sluizen en hoopte met een Katwyker autobus naar zyn woonplaats te Leiden te kuunen gaan. De marechaussee zag hem aan de Vis- schershaven en meende in hem den uit de gevangenis te Scheveningen ontvluchten in breker D. te herkennen, waarna hij naar het politiebureau werd gebracht. Daar bleek hy een gedeserteerde koloniaal te zj'n, die nu voor'den krygsraad zal moeten terechtstaan. Bijdragen, niet grooter dan 48 en niet kleiner dan 36 regels, mogen voor deze rubriek worden ingezonden. Bij opname vergoeden wij voor actueele (niet plaatselijke) gedichten 2,50. (Nadruk verboden) DE PESSIMIST EN DE OPTIMIST. De Pessimist: Ik vind het leven vrees'iyk zwaar, Wat duurt het ijs'iyk lang, De zorgen maakten my vroeg grijs Ik ben altijd schuw en bang Ik heb véél contanten steeds in huis En op de Bank, dat is waar; Vaak droom ik dat men mij besteelt, Dat maakt me altyd naar Of 't pas de eerste is geweest, 't Laat me als ijs zoo koud. Omdat, als weer, de laatste komt, Ik steedé weer overhoud. Het leven is 'n stap naar 't graf En daarom snap ik niet, Dat er nog altyd menschen zy'n, Die je vaak lachen ziet. Ik vindt 't verschrikk'lijk oud te zijn1, Eu ik geloof beslist, Dat ik wel heel gauw dood zal gaan Want ik ben... Pes-si-mist. De Optimist: Ik neem het leven zoo het is, Het is al kort genoeg, Van zorgen trek ik me niets aan, Ik zing al 's ochtends vroeg. Ik heb geen gelden op de bank En ook niet in m'n kast, Men kan my niet bestelen en Van familie heb ik geen last. Als 't pas de eerste is geweest, U Dan rammel ik met geld, Maar als 't naar de laatste loopt Dan heb ik 't gauw geteld. „Dé tering naar de nering, man" Prent ik me dan maar in; Of 't de eerste of de laatste is, Ik hou steeds goeie zin. En word ik eenmaal stram en oud Dat is mijn grootste wensch Dan hoop ik nog als nu te zyni Een in-tevreden mensch. B. W. te A. OPPOSITIE TEGEN GASFABRIEK TE 's-GRAVENDEEL. De Raad sommeert de overeengekomen prjjzeii te handhaven. OUD-BEIJERLAND, 4 Jan. De gemeen teraad van 's-Gravendeel heeft een besluit genomen, dat vérstrekkende gevolgen zal hebben voor de gasfabriek aldaar. Daar de tarieven welke in de laatste jaren door hét Vraagstuk No. 1. Duizend llesschen bokbier. Een bierhandelaar verkocht in de laatste helft van December duizend flesschen Bok bier in acht dagen tyds. Doordat er telkens meer vraag naar kwam, verkocht hy iederen dag dertig flesschen meer dan den vorigen dag. De vraag is nu, op te geven, hoeveel hy er den eersten dag verkocht en hoeveel op elk der daarop volgende dagen. Vraagstuk No. 2. Een eigenaardig getal. Onder de vele merkwaardige getallen, die er bestaan en die wij successieveiyk alle zul len behandelen, bestaat er één, dicht by de duizend, van drie cyfers, waarvan niets over- blyft als men de helft ervan afneemt. Welk getal is dat? OPLOSSINGEN DER PUZZLES Hoe is 't mogelijk. Er waren drie broers en vier zusters, het geen zooals men zal bemerken, na de proef op de som genomen te hebben de ware uitkomst is. De Weensche kindertjes hebben natuurlyk met de zaak niets te ma. ken en het vermelden daarvan diende slechts om een en ander ingewikkelder te doen schynen. Het getal 100. Het getal 100 te krygen door vermenig vuldiging en optelling van de cijfers 1 tot en met 9 zonder eenzelfde meer dan eens te gebruiken en zonder één of meer van de cyfers 1 tot en met 9 niet te gebruiken, is op verschillende manieren mogelijk. Wij ge ven er hieronder enkele. Allereerst de meest ingewikkelde rekenkundige methode: (1 plus 4 pi. 7 pi. 8. pi. 9) X 3 pi. 2 pi. 5 pl. 6 is 100 is 99 999/999. Voorts: 1 pl. 2 pl. 3 pl. 4 pl. 5 pl. 6 pl. 7 pl. 8 X 9 is 99 999/999 is 100. 1 pl. 6 pl. 8 pl. 2 X 5 pl. 3 X 4 pl. 7 X 9 iS 100. 1 pl. 2 pl. 3 pl. 5 pl. 9 pl. 4 X 6 pl. 7 X 8 is 100. INGEZONDEN MEDEDEELING. DRASSP-VANVALKENBURG'S- A LEVERTRAM EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. De tyd ligt als een groote, grauwe zee, Die eeuwig klotsend op en Deder deint. De baren voeren op hun kruinen mee, Wat schuim, dat wittend opblinkt en verdwijnt. Dat is 't geluk, dat menschen leven deê En leven doet; waardoor dit leven schijnt Iets meer dan wat gegolf "op tijdenzee, Dat opkomt en in effening verkwynt En alle is in 't eind weer één Zooals het alle zeeëgolven zyn G. C. van 'tHoog, MAANDAG. „Ik wil" het woord is machtig. „Ik moet", weegt zwaar wie 't zegt. Het eerste sprak de meester, Het tweede spreekt de knecht. Laat beiden één u worden, Draag ze in uw hart voorgoed. 'tls 't grootst geluk op aarde, Te willen wat meu moet. P. J. Heye. DINSDAG. Een hart van liefde vol kan nooit door smart verkwijnen, Het draagt de kiem in zich van eeuw'ge jeugd en kracht. Niet altoos kan de zon haar licht voor ods doen schynen In 't hart waar liefde woont, daar wordt het nimmer nacht. A. D. Loman. WOENSDAG. Kleine zielen zyn ontmoedigd, als haar pogen is mislukt; Alle werkzaamheid vervalt dan, heelemaal zijn ze neergedrukt.^ Maar de mensch van vast karakter, maar de sterke geest werkt voort, Telkens als zyn doel weer faalde, wordt hy krachtiger aangespoord. Dioskorides. DONDERDAG. Nog schuilt in 't slijk zoo menig heldere drop, Eén straal van zon, één blik van liefde trekk' hem op En met vernieuwden glans zal hij als parel schitt'ren. Victor Hugo. VRIJDAG. Wees trouw in Uw beroep, en schuw de kromme gangen. Oprecht geiyk de duif voorzichtig als de slangen. Cats. ZATERDAG. De smart verteert het merg van ziel en lichaam beiden; Waar 'tzelfvergodend Ik aan 'tstof der aarde kleeft, Eén balsem, arme mensch, kunt ge uit Uw smart bereiden, Zoo gtj Uw broeder wint en voor het eeuw'ge leeft. MORGEN. (Uit het Hongaarsch). In zeker groot huis leefden al de bewoners in min of meer behoeftige omstandigheden. Dientengevolge hadden allen, van het sous- terrain tot op den zolder, volop zorgen'en grieven. In een hoekkamer op de vierde verdieping woonde een oude vrouw. Eiken namiddag om vier uur passeerde dit oude vrouwtje den ouden portier en drib belde met haastige pasjes naar buiten. Zomer of winter dagelijks met klokslag vier verscheen zij en liep als gejaagd de trappen af en de straat op. Haar ingevalleD, rimpelig gezicht drukte wonderlijke bezorgdheid uit; doch tevens glinsterden haar oogen van vreugde eu biyde verwachting. Als de nieuwe bewoners hierover den por: tier ondervroegen, antwoordde hy Moeder Risi bedoelt u? - Och, ja, u moet weten 't is in haar bovenkamer niet in orde Overigens een goed zieltje, die geen vlieg wat in den weg legt. Maar waar loopt zy dageiyks naar toe? Naar het station om haar dochter te halen. Dagelijks? Dat is toch niet mogelykl Maar het is toch zoo. Sinds een jaar of tien gaat zij dag in dag uit naar bet station en wacht daar op haar dochter. En die dochter? Komt niet. Is zy dood? Er werd indertyd gesproken van een moord en sedert is het oudje in de war. In het huis kende iedereen de geschie denis van de oude vrouw, en men nam algemeen tegenover haar herschenschim een goedige, toegeeflijke houding aan. Overigens was het oudje de rustigste be woonster in het gansche huis. Dagelijks ruimde zij netjes haar boeltje openmaakte alles in orde. Natuurlyk I Er werd immers altoos een gast verwacht! - Haar lievelings bezigheid bestond in het poetsen van kan delaars en haar zilveren vorken en lepels. Dit werkje verrichtte zy met een waren hartstocht, en urenlang kon zy het spiegel gladde metaal zitten bewonderen. Op zekeren avond liet zij den portier roe pen. Zij was juist weer van het station terug. Toén de portier binnentrad keek ze bezorgd naar zijn schoenen. Geen nood, moeder RisiIk heb mjjn voeten behoorlijk geveegd, stelde de portier haar gerust. Wat is er van uw dienst? Het oudje scheen iets op haar hart te hebben. Mijn oogen worden oud enzwak,zeide zy Ik kan geschreven schrift haast niet meer lezen en ik twijfel ik wou toch graag zekerheid hebben. Daarom wou ik u vragen, of u zoo vriendelijk wilt zijn, mij even een brief voor te lezen. Wel zekerI Met genoegen! U moet weten die brief is van mijn dochter Lidi en heb hem zeker niet goed gelezen. Hier is hij. Uit een lade haalde zy een geel geworden verkrijgbaar voor winkeliers bij MIDDELHARNIS Nieuwe, gebruikte of inruilen? Alle merken, alle modellen, alle prijzen. 'Steeds keus uit plm. 30 nieuwe en gebruikte modellen. UW ADRES IS: Stad aan 't Haringvliet H.H. BEZITTERS van TUINEN, doet dezen Winter Uw VRUCHTBOOMEN etc. sproeien met ons Ged. Merk VRUCHTBOOM CAR- BOL1NEUM „Krimpen" van deN.V. U. A. F. dat geeft de beste resultaten. Oplossingi8—10 dan spuit U afdoende De Gratis brochures over deze be handeling en van Sproelwerktnlgen worden U op aanvrage franco toegezonden door de alleen-verkooper voor Goe- ree Overflakkee JAC. v. d. WENDE» Oliën, Vetten en Teerproducten voor Land- en Tuinbouw» Sommelsdljk. lucmasu LAAT NIET LOS Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren verte de w He lende maak geha; kers VA SPAA

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 2