Leest „Onze Eilanden" ESTEDING. Let vooral op dit adres. E KUSTE BLAD Abdijsiroop GIST IS LEVI OE SALAMANDER Adverteert in „Onze EilandeiP BONBONS r VROUWENHOEKJE .iwen van een Land- »ol met Woning aan weg te Sommelsdi jk. 'S QIST-TAM! i ist-Tamine overwint! is, MIMOSA-DROPPELS, WLet op het adres: ZATERDAG 11 JANUARI 1930 ^oorkom^n r DOOR EENS ANDERS SCHULD. Land- en Tuinbouw Bij Scheren Bedrijfsvereeniging „Nationale Boeren Onderlinge". i Vorfvlekken op linnengoed. "Witte vlekken op linnengoed zijn niet zoo één, twee, drie te verwijderen en het gebeurt weieens, dat men er uren en uren aan wer ken kan, zonder eenig voldoening gevend resultaat te bereiken Als de verf nog nat is, kan men de vlekken gemakkelijker verwij deren, dan wanneer het reeds is ingedroogd. Om een natte vlek weg te maken, moet men het goed eerst met water en zeep was- schen en daarna koken in water, waaraan een weinig gezuiverde petroleum is toege voegd. Daarna wrijft men de vlek weer goed door de handen, welke men in zeepsop houdt. Een hard geworden verfvlek kan verwij derd worden door de geraakte plaats eenigen tijd in een terpentijnbad te houden en daarna met terpentijn te wrijven en te spoe len in een warm zeepsopje. Deze behande ling moet worden beëindigd met een ge wone wasch. niging tot bevordering van het Landbouw- Overflakkee is voornemens op Vrijdag aan te besteden in massa en in en zijn ter inzage en te verkrijgen bij de M ZONEN, Drukkers te SOMMELSDIJK, ondergeteekende SCHIETBAANLAAN 120 betaling van 10 gld. (restitutie 7.50). CORNS. HOOGEVEEN, Arch. B. N. A. i e- n geeft weer glans aan de oogen, kleur debleeke wangen,een stralend uitzien, geeft energie, waar lusteloosheid, hoofd neerslachtigheid was; het voedt en her- J de uitgeputte zenuwen; het regelt de >verteering en verdrijft periodieke pijnen, bietten na eiken maaltijd zijn voldoende. stimuleert, voedt en geneest, Bij alle Apothekers en Drogisten. Per flacon f 0.75, 1.65, 3—, 6.— Wacht U voor namaak! N.V. Alg. Holi. Handel- Industrie Maatschappij, Denneweg140, Den Haag ippen smest, anuari i 9 uur NIS, eg aldaar. ator in het HELVEN. nendijk. BREUKBANDEN alle soorten met en zonderveer GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLM1DIE f 2,25 per flacon. INJECTIE f 1,— per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Niet goed, geld terug. Kipstraat 59, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtpillen, een Gulden per flacon van 80 pillen. Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer IS cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 12E JAARGANG. - N°. 20 Week-revue. Binnenland. De berichten uit Nederlandsch-Indié, mel ding makende van de opzienbarends en grootseheepsche actie der Indische politie en justitie tegen de P.N.I de Partij National Indonésia, waarbij taltijke arrestaties zijn verricht en bergen papier in beslag zijn ge nomen, heeft allerwegen heel wat beroering gewekt. Deze arrestaties waren een gevolg van vertrouwelijke mededeelingen, dat be doelde partij, althans de kopstukken, het plan hadden begin Januari onlusten en erger te verwekken. Dat er ook in Indië eenige ontevredenen rondloopen, wier bedoelingen zeker nietstroo- ken met Nederlandsche belangen. Mitsgaders de belangen der Indische bevolking, was vol doende bekend, doch tot voor deze plotselinge arrestatie werden deze ontevreden inlanders als volmaakt ongevaarlijk behandeld. Ze kon den zich rustig organiseeren, het spreken op vergaderingen werd door niets bemoeilijkt, uitgezonderd als de heeren het wat al te-bruin bakten en uit dit alles trekt de buitenstaander den indruk, dat er in Indië geen vuiltje aan de lucht was, ondanks het gekrakeel in het nationalistische kamp, vertegenwoordigende een zeer geringe minderheid der Indische bevolking. Volgens verschillende berichten heeft het onderzoek der in beslag genomen documen ten aangetoond, dat er inderdaad sprake was van plannen tot het verwekken van onge regeldheden. Dit onderzoek wordt nog met kracht voortgezet, waarbij steeds meer be zwarend materiaal voor den dag komt. Mede deelingen evenwel dat er een flnancieele relatie ontdekt zou zijn tusschen de P.N.I. met de Liga tegen Koloniale onderdrukking, missen volgens officieels berichten allen grond. Uit den overvloed der overige berichten, plaatsruimte noopt tot beknoptheid, vermel den we nog het vergaan van het s.s. .Hof plein", van de N.V. Scheepvaart-Mij. Millin- gen te Rotterdam, welk schip nabij Alesund op de Noorsche rotsen, tijdens vliegend storm weer is vergaan en waarbij helaas vijf leden der uit 84 koppen bestaande bemanning jam merlijk zijn omgekomen. „DeHofplein",het schip mat bruto 6800 ton, had op de voor gaande reis van Noord-Amerika naar Rotter dam nog de bemanning van twee in nood verkeerende schoenertjes gered. De lijken van vier der vijf omgekomen zeelieden zijn aangespoeld en te Alesund, in tegenwoordig heid der overige bemanning begraven. Buitenland. Op en om het Haagsche Binnenhof heerscht weer een Internationale sfeer, naar buiten tot uiting komend door tallooze automobielen der gedelegeerden, voorzien van veelkleurige vaantjes, de diverse buitenlandsche vlaggen, die van de hotels wapperen, waar de ver schillende delegaties tijdelijk vertoeven en door de uiterst zorgvuldige controle op de omgeving van het Binnenhof door de politie uitgeoefend. De tweede zittingsperiode der Haagsche conferentie, waaraan door de afgevaardigden van veertien landen wordt deelgenomen, ver loopt uitermate vlot. In tegenstelling met de conferentie in Augustus, waar alle kop stukken bij de opening zich gedrongen voel den hun overkropt gemoed te luchten, heeft nu alleen Jaspar, de voorzitter, een openings speech gehouden. In deze rede bracht Jaspar allereerst hulde aan de nagedachtenis van Stresemann, die zich aldus Jaspar, verschei dene jaren met ongehoorde zelfopoffering gewijd heeft aan de groote zaak van den vrede en de verzoening der volken. Hierna volgde een woord van welkom aan de nieu welingen ter conferentie, Tardieu, Prankr(jks minister-president, de Duitsche ministers Moldenhauer en Smidt, de Oostenrijkers met hun kanselier Schober, de Hongaren onder leiding van graaf Bethlen en de Bulgaarsche ministers. Aan het slot van deze rede werd onze regeering een pluim op den hoed ge stoken voor de charmante gastvrijheid en de uitnemende organisatie, die ter beschik king der conferentie is gesteld. Zoo gauw hebt U kou gevat, lastig zijn de ge volgen. Neem steeds een paar Wybert-tabletten. (Advji Op deze openbare zitting, misschien de eerste en tevens de laatste, volgde een be sloten zitting, waarin de instelling van twee commissies, een voor de Duitsche en een voor de niet-Duitsche, de z g. Oost-Europee- sche herstelbetalingen, werd beklonken, met respectievelijk als voorzitter, Jaspar Lou- cheur (Frankrijk). Deze Oost-Europeesche commissie heeft zeker niet de gemakkelijkste taak, waaraan vooral het probleem der Hongaarsche her stelbetalingen niet vreemd is. Hongarije heeft in 1925 te Genève een stabilisatie- leening verkregen, waarbij het o.a. de ver plichting heeft aangegaan, tot het jaar 1943 elk jaar 10 millioen kronen te betalen op rekening zijner herstelbetalingen. Behalve deze 10 millioen kronen per jaar, heeft Hon garije door den oorlog heel wat zwaarder gebloed en heeft het ruim 70 van zijn grondgebied verloren en bovendien nog voor eenige milliarden aan staatseigendommen en particuliere bezittingen (de beruchte opstan- ten kwestie) verloren. Door deze zware aderlatingen liet de flnan cieele draagkracht van Hongarije geen zwaar dere offers dan 10 millioen kronen per jaar toe, doch de crediteuren van Hongarije hoop ten na 1943 op een gunstigen toestand, om alsdan de duimschroeven opnieuw aan te draaien. Nu evenwel de Duitsche herstel schuld door middel van het plan Young defi nitief wordt bepaald, zUn de crediteuren van Hongarije verlangend, om ook het bedrag vast te stellen, dat Hongarije uiteindelijk zal hebben op te brengen. De Hongaarsche regee ring, zich verzekerd wetend van Italië, ver der overwegend dat er voor het jaar 1943 heel wat kan gebeuren en veranderen, voelt voor deze verlangens niet bijster veel,wenscht rustig af te wachten tot 1943. Omgekeerd FEUILLETON. W. HEIMBURG. VERTALING VAN HERMINE. (Geautoriseerde uitgave van D. Bolle.) 43) „Anneliseke," zeide zij verwijtend, „komt ge daar eindelijk? Om één uur zijt ge uitgegaan en nu is 't bij zessen. Ik heb in doodelijken angst gezeten." „Nicht, dacht gij, dat ik weggeloopen was?" riep ik lachend. „Ja, men kan immers van alles van je ver wachten!" hernam zij half ernstig en half gek scherend. „En er zijn kisten en pakjes gekomen, vier stuks, en ik heb ook een klein boompje in orde gemaakt en de kisten geopend, zoodat gij ze maar behoeft uit te pakken. Daar binnen staat alles, maar eer ik de kaarsjes aansteek, moet ge thee drinken." „Och, nicht," bracht ik met moeite uit, terwijl ik hare hand zóó hard in de mijne kneep, dat zi een gezicht trok van pijn, „niet boos zijn, nicht Ik ben alleen uitgegaan om een kerstpresentje voor u te bezorgen." „Wel, heb ik van mijn leven 1" zeide zij. „Maar dat's toch onnoodig! En hebt ge dan geld, freule Annelise?" liet zij er als verschrikt op volgen. „Twintig centen, nicht! Maar, ziet ge, uitgaven heb ik gelukkig voor dat kerstpresent niet behoe zljn de crediteuren der Hongaren minstens eveneens beducht voor ingrijpende wijzigin gen dis zich voor 1943 kunnen voltrekken, wijzigingen die leelyk in hun nadeel kunnen uitvallen en dus is hun verlangen naar een definitieve oplossing, waarbij ze zeer gevoe lig zijn voor direct vloeiende hoogere baten, even begrijpelijk als de weigering der Hon garen om hierin te bewilligen. De eventueele regelingen met Bulgarije en Oostenrijk, ook deze twee staten behoo- ren tot de verliezende oorlogspartij en heb ben deswege de onaangename verplichting van gouden eieren te moeten deponeeren in de brandkasten der vroegere geallieerden, schijnen minder moeilijk. Deze twee slacht offers z(jn heel wat tammer, doch beiden hebben zich uitgesloofd om aan te toonen, dat er bij hen niets meer te halen valt, dat de tegenwoordige lasten reeds veel te zwaar zijn. Sober, de Oostenr(jksche bondskanse lier heeft niet deze klaagliederen succes ge had, daar volgens een Engelsch blad, aan Oostenrijk in verband met den benarden flnancieelen toestand van dit land, een mora torium voor den tijd van twintig jaar zal worden toegestaan. Daarna zal worden overwogen ei Oosten rijk als zelfstandige staat levensvatbaarheid heeft, deze vraag wordt door zeer velen ont kennend beantwoord, en of het in staat is een geringe schadevergoeding te betalen, of dat Oostenrijk intusschen door het Duitsche rijk zal worden opgeslokt. Mocht dit laatste' het geval zjjn, Curtius,Duitsch minister van Buitenlandsche Zaken en Schober hebben in Den Haag reeds over voorbereidende admi nistratieve maatregelen in deze richting met vrucht geconfereerd, dan zullen de Duitsche lasten eenige verhooging moeten ondergaan. De besprekingen in de Duitsche commis sie hebben eveneens een vlot verloop gehad en volgens de voorspellingen van niemand minder dan van Tardieu, zullen deze be sprekingen nog deze week tot een resultaat leiden. Er wordt werkelijk met bewonderens- waardigen ijver gewerkt en terwijl we dit neerkrabbelen zijn er nog twee punten op te helderen: dat der sancties en of de maan- delflksche Duitsche termijnen op den 13den (opvatting der geallieerden) of op den laat- sten der maand (Duitsche opvatting) moeten worden voldaan. In verband met de enorme bedragen, be- teekent deze veertien dagen een rentever- schil van ongeveer vier A vijf millioen mark per jaar, terwijl de contante waarde op on geveer 80 millioen wordt becijferd. Over deze kwestie zullen Kastl, den onderhande laar van Parijs en Dr. Schacht, door de Duit- schers aanvankelijk te Berlijn gelaten, waar schijnlijk niet in de laatste plaats omdat men anders nieuwe knuppels in het flnancieele honderhok kon verwachten, beslissen. De kwestie der sancties hoopt men door het vinden van een formule op te lossen. De FraDscben willen geen afstand doen van hun recht, indien de Duitsche regeeringin gebreke blijft de aangegane verplichtingen na te komen, opzettelijk dan, om opnieuw tot be zetting der ontruimde gebieden over te gaan, terwijl de Duitschers aanvoeren dat het plan Young een einde maakt aan dit alles, omdat de verdere afwikkeling een zuiver commer- cieele kwestie is. Achter de coulissen wordt naarstig gezocht naar de reddende formule, welke beide partijen kan bevredigen. De vooruitzichten voor de Haagsche conferen tie zijn zeer gunstig, ondanks de Oost- Europeesche vraagstukken, zoodat het er werkelijk op gaat gelijken, of er eindelijk een werkelijk begin zal worden gemaakt met de fiancieele liquidatie van den oorlog. Januari is overladen met conferenties, eerst Den Haag, 13 dezer begint te Genève de INGEZONDEN MEDEDEELING. Verkoudheid Influenza Heeschheid Keelpijn Asthma Buiten: AKKER's is van volkomen onafhankelijkheid te sprer ken. Op het oogenblik, aldus Lord Russell, is de dominion-status onmogelijk, zal zulks nog lang onmogelijk zijn. Engeland ging Indië voor op den weg naar democratie. Indië plotseling loslaten, zou een ramp voor Indië beteekenen. De arbeiderspartij zal niet toestaan dat zij bij haar streven door deze besluiten (lahore) of andere vormen van pro paganda op z(j wordt geschoven. En was eerlijk toen men zeide, dat het streven zelf= bestuur voor Indië was. Nu wordt men tegen gewerkt door deze dwaze besluiten, welke alle vrienden van Indië in Groot-Britannië betreuren. Mede in verband met zekere gebeurtenis sen in onze eigen koloniën, waarover in ons overzicht voor 't binnenland wordt melding gemaakt, verdient deze verklaring de volle belangstelling. Tot slot nog even een kflkje in het zon nige Italië, waar dezer dagen kroonprins Umberto met de Belgische prinses Marie- José in het huwelyk is getreden. Met het oog op gevreesde aanslagen van niet-fascisr ten, waren uitgebreide veiligheidsmaatrege len getroffen. De Enthousiaste Italianen heb ben door uitbundigheid getracht den onaan- genamen indruk dezer maatregelen te ver zachten. Heel Rome was in feestdos en aan het gejuich kwam eenvoudig geen eind. Het is gelukt de van ouds bekende Abdij siroop te „stollen" tot een gemakkelijk in den zak mee te nemen „bonbon", met be houd van al de gene zende bestanddeelen. Alom verkrijgbaar. 60 cent per doos. geen stukgaan en pijn meer en ook geen na- schrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL (Adv.) ven te doen. En toch is 't het liefste, dat ge wilt hebben Ja, ik weet wel wat ge wenscht! - Neen, dank u, nu geen koek, ik kan nu niet etei. later misschien. Straks, beste nicht! Maar raad nu eens iets héél prettigs! Ge moet weten, ik heb iets op den straatweg gevonden en dat heb ik opgeraapt, of liever 't heeft mij opgeraapt, want anders was ik nog niet hier. Nu, dat krijgt gij. Kunt ge 't nog niet raden?" De oude vrouw zette den bril af, waarmee zij een gezang in haar kerkboek had gelezen, en wierp mij een bezorgden blik toe. Ik had pelsmuts, jacket en bonthandschoenen op een stoel geworpen en sprong van opgewondenheid als een uitgelaten veulen om haar heen. „Iets, dat gij altijd voor onmogelijk hebt ge houden, hoewel 't uw grootste wensch is, nicht," vervolgde ik op plagenden toon, „iets levends kijk, wel zóó groot!" En ik ging op de teenen staan en hield den arm opgeheven. Zij zag mij slechts bedroefd en verwijtend aan. „Och, Annelise, spot toch niet met mij!" Nu viel ik haar om den hals. „Spotten, beste nicht? Ik zal wel oppassen!" Zij duwde mij met beide handen achteruit en staarde mij aan, zoo wit als een lijk. „Anneliseke?" „Nicht!" Zij greep de leuning van den dichtstbijstaanden stoel. ,/t Is toch immers niet waar! Wat i k meen, meent g ij niet neen, neen, 't is niet waar, 't is niet mogelijk!" „Jawel 1" barstte ik uit, „jawel uw Robert Hier zweeg ik, daar de zwakke vrouw achterover in haar stoel viel en mij de bevende handen toestak. „Ik overleef 't niet, als 't niet waar is!" snikte zij. „Annelise, och, mijn lieve freule Annelise!" En nu kostte 't mij moeite genoeg om haar tot ièdaren te brengen. Terwijl ik hiermee nog druk in de weer was, werd er geklopt en ontsnapte ik door de andere deur, omdat ik niet als derde per soon bij dat weerzien wilde zijn. Ik hoorde hem alleen zeggen: „Goedenavond, nicht! Mijn goede oude En toen had hij haar zeker omhelsd en verstikten zijn woorden in den kus, dien zijn mond op haar beschreide oogen drukte. Ik zat in mijn kamer zonder mij te verroeren. De brandende lamp stond op de tafel, de vier kistjes met de kerstgeschenken wachtten mij op de tafel en het denneboompje van de nicht ruischte met zijn goudpapieren lovertjes. Ik besefte niet, wat er met dien langen knappen soldaat in mijn leven was gekomen, ik voelde mij alleen maar zoo gelukkig, zijn tlink gelaat, zijn openhartig voor komen bevielen mij zoo goed, en dat hij naar zijn eigen land was gekomen om aan zijn militaire ver plichtingen te voldoen, bracht mij als soldaten- kind in verrukking. „Stel Brankwitz nu eens daar tegenover, dacht ik, en „Dat monster!" liet ik er op volgen. Maar wat zal Wolmeijer wel zeggen, als hij hoort dat Robert Nordman ja, daar was weer dat akelige, dat ik niet te weten kon komen! De sluier van het verleden, die zich over een schuld uitbreidde! En Robert's moeder was mede daarin betrokken en zijn vader ook. Ach, zijn vader, die was immers genoeg bestraft, die moest immers Op eens bekroop mij weer die neerdrukkende, die onverklaarbare angst. Zijn vader had ge zeten, was verdacht van gelden verduisterd te heb ben eensklaps was al het genoegen van die ont moeting voor mij bedorven. Maar h ij kon 't immers niet helpen. Foei, Annelise! beknorde ik 58ste bijeenkomst van den Volkenbondsraad en 31 dezer zal te Londen een strijd aanvan gen, waarbij beslist zal worden, of de wereld zich binnen afzienbaren tijd andermaal aan oorlog zal te buiten gaan, met als gevolg daarna herstelconferenties, indien men als dan nog zoo gelukkig is, dat er nog iets te herstellen is overgebleven. Want dat laatste zou erg onwaarschijniyk z^jn. 4c Naar aanleiding van de ernstige gebeur tenissen in Britsch-Indië heeft Lord Russell, onderstaatssecretaris voor Indië, op een bij eenkomst van de arbeidersparty den toestand in Britsch-Indië aangeroerd. Hierbij verklaarde hij, dat niemand beter wist dan de Indiërs zeiven, hoe dwaas het (Uitvoerig Laad- en Tuinbouwongevallenwet 1922.) Utrecht, 7 Januari 1930. Heden werd alhier in Hotel „1' Europe" de Algemeens Vergadering gehouden van de Bedrijfsver- eeniging „Nationale Boeren Onderlinge", Voorzitter de Heer T. van Delden te Ter- wolde; Directeur de Heer H. Zeeman te Alkmaar. Het Jaarverslag gat aan, dat gedurende het boekjaar 1 Mei 1928 - 30 April 1929 bij de leden 1515 gevallen waren voorge komen, welke als ongeval of bedrljfsziekte werden aangegeven, waarvan 1496 als zoo danig werden erkend, terwijl 19 gevallen werden afgewezen. Van de getroffenen wa ren 1389 binnen een tijdvak van zes weken hersteld. Onder de overigen kwamen 4 ge vallen voor met doodelijken afloop. De 105 getroffen, welke met zes weken niet her steld waren, werden in het genot gesteld van een voorloopige of blijvende rente, al naar den aard van het door hen bekomen letsel. In het aantal leden, 7029, en totaal ver zekerd loonbedrag f 13.756.794 25, kwam gedurende de laatste jaren weining verande ring. De Balans sluit in activa en passiva met een bedrag van f 425.275 82. Het hierin op genomen effectenbezit is inmiddels gestegen tot f 303.255 60, terwijl het bedrag der bij zondere, onverplichte reserves steeg tot f 95.864.60. mijzelve. En hij sprak zoo kalm over zijn vader. Zou de man nu dood zijn? Misschien was hij toch wel onschuldig? In gedachten verzonken, nam ik het deksel van een doos af. Een bedwelmende bloemengeur stroomde mij tegen: prachtige frissche rozen, oranjebloesems en violen. Voor mij? Van wien? Ik zag het postmerk: Cannes. O, Brankwitz! Mijn eerste gedachte was, de doos op te nemen en uit het venster te gooien, maar nu zag ik op het adres, dat het pak als dingen van waarde bevattende was aangegeven. Ik onderzocht den inhoud nader en nu kwam er een welbekende etui van rood jucht leer te voorschijn, waarop mijn intialen in goud afgedrukt stonden. De armband! Hij waagde 't nogmaals mij dien te sturen, als eersten voorbode van den weer ophanden zijnden strijd! De wapen stilstand scheen dus een eind te zullen nemen. Was er dan geen uitkomst meer te bedenken? „Ik wil 't niet, ik wil 't niet Hebben!" barstte ik uit, wierp de bloemen weer in de doos en deed het deksel dicht. Wat zou ik daarmee aanvangen? Het adres van den afzender kende ik niet. Cannes? Hoeveel vreemdelingen zijn cr te Cannes! Be houden wilde ik 't ook niet; dit kon verkeerd wor den uitgelegd. Ik zal 't aan mijnheer Wolmeijer sturen met verzoek 't aan zijn neef terug te be zorgen, besloot ik. Mijnheer Wolmeijer's kistjes pakte ik niet uit; ook mama's bezending liet ik on aangeroerd. Nu kwam de nicht mij halen. „Komaan, Annelise, ge moet iets eten," zeide zij, „en den boom neem ik mee naar mijn kamer, zoodat ook mijn jongen nog iets daaraan heeft." En nu zaten wij met ons drieën aan de netjes gedekte tafel; ik tegenover den „jongen", de nicht tusschen ons in. De kerstkaarsjes verlichten de gezellige kamer en geurige wolkjes kronkelden zich boven de puchglazen. De oude vrouw kon van blijdschap en opgewondenheid bijna niets eten, maar wekte ons steeds daartoe op en vroeg mij telkens: „ls 't niet net een droom, Anneliseke?" „Ja, nicht, precies!" Ik zag den slanken man aan, die mij zoo vreemd en toch zoo bekend voorkwam. Hoe aardig ging hij met de oude vrouw om, hoe diep en hartelijk klonk zijn lach! Hij bracht de nicht allerlei voorvallen uit vroeger tijd in het ge heugen terug, en als zij soms het hoofd liet zinken als onder een zwaren last gebogen, zeide hij vrien delijk: ,,'t Hoofd omhoog, oudje! Zie, 't helpt toch niets. En tob maar niet, 't komt alles terecht, geloof dat maar vrijVoorloopig zijn we nog niet daaraan toe Zoolang ik soldaat ben, onderneem ik niets." „Och, Robert, dat zal mij nog in het graf brengen ik wilde dat ik ginds bij Johanna lag!" klaagde zij. Ik zat er verlegen bij en durfde de oogen niet opslaan. Daar was 't dat akelige! „Hoor eens, nicht, wees verstandig," hernam hij op ernstigen en vermanenden toon, „ik heb u nog noodig. Moet ik soms „O, neen, neen!" kwam zij hiertegen op. „Als ik maar wist, hoe 't nog eens zal afloopen!" „Goed! Hééi goed! Gezondheid nicht! Laten wij eens samen klinken op Duitschland en allen, die het hart op de rechte plaats dragen! Uwe gezond heid, freule van Sternfeld!" „Och, lieve deugd, Anneliseke!" mompelde de nicht. (Wordt vervolgd.) I van otaal tjaar r tot iling. tting fl- Iiier eente itter. ieuw i Gent den g en king I it de i euwe lij de chen :elen il ijk, ■noet van s en zegt Ge- jüden oord spr. I van Aard, ei ijk 3ods van l c. en 3 ling scht aar- iben dat iW. ring iten te ide. iep. em. ver- irdt ,nd- lere der §lgt Idé and de >mt jiit- de ter de jke len iet or- :ht ■de de id- er- te pit gd in, de L. en et an an an ie s. s.

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1