:s fweede blad Abdijsiroop bonbons h ONZE EILANDEN liddelharnis, Brielie, Ooltgensplaat PAARMAS 4% MER.!. terdam GRAAF EGBERT SIGAREN VERBRUGGE Middelharnis-Sommelsdijk D. JOPPE Cz. te Sommelsdijk No. 18 4 Januari 1930 Prop. Kunstavond. BINNENLAND ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 4 JANUARI 1930. 5 fouporas - ^ekeniig-Couraal ÏUURT SAFE-LOKETTEN ÏSCHT ALLE BANKZAKEN CT GELD OP HYPOTHEEK )RP den le Zaterdag van elke maand, des middags AKERSHOEK; te OUDE TONGE iederen Vrijdag- ]uur in Hotel DE WEERD. appels ter rege- jdoor H.H. Doc- ^t onschadelijk leen bij ons pet talrijke al- slijk® en vol- blanco ge* li cents insluiten ulsieidirag lling. U zeker van succesvol liet doormln- Ik op de lange den. Wi| zijn et soliedste ral op. of prijscourant. verkrijgbaar voor winkeliers bij MIDDELHARNIS De bank leent gelden aan leden tegen 4.6 °/0 's jaars. Zij neemt gelden op tegen 3,84 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 68 uur ten huize van dén kassier MIDDELHARNIS. De heer Jb. van Don gen Joh.z. is geslaagd voor Boekhouder. Gedurende het laatste kwartaal 1929 z(jn door de schutsluis alhier ingekomen 3SS schepen met een inhoud van 37984 ton en uitgegaan 390 schepen met een inhoud van 38766 ton. Het ongeluk dat de dekkneoht J. van Hotten is overkomen is van dien aard ge weest, dat Dinsdagmiddag in het ziekenhuis te Vlaardingen zijn voet is geamputeerd moeten worden. Gedurende de afgeloopen week is van veldvruchten zoo goed als niets verhandeld. Thans wordt weer gekocht waarvoor wordt besteed: Koepeen 0,50 en uien ƒ1,— per 60 kilo; aardappelen (Eigenheimers) 1,— per 70 kilo. Uitslag aanbesteding arrestantenlokaal en gemeentelijke vergaderzaal, naast het Gemeentehuis. L. Stapel, Middelharnis 15.795,— F. Osseweijer, Oude Tonge 13 300,— I. Mosselman, Nieuwe Tonge 13.250,— W. van der Welle, Stad aan 't Haringvliet13.100,— M. Langbroek, Middelharnis. 12 900,- A. van den Doel, Sommelsdijk 12 600,- P. van den Doel, 12.600,— 0. Boeter Jz. en G. Mast, S'dijk 12.599,— Mosselman en Korteweg, Oolt- gensplaat12.400,— P. Mackloet, Sommelsdijk. 12.025,— A. J. Dijkers, Middelharnis 11.449,— K. Kroos, 11.449,— P. Boeter Jz 11.397,— Alles in massa Begrooting ƒ12.571, Loop der bevolking gedurende de maand December 1929.' Vertrokken: G. E. Arnoldussen naar Rot terdam; B. C. Haagens naar Rotterdam; Cl. Haagens naar Oss; M. P. Smits naar Haarlem; H. Prei) naar Tilburg; Fr. Koote naar Enschede; Kr Razenberg en gezin naar Maassluis; T. van Dongen en gezin naar RotterdamAdr. v. d. Waal naar den Helder M, Schenk naar 's Gravenhage; Jan Spee naar Brielie; J. Viskil en gezin naar 's Graven hage; D. Koster en gezin naar Sommelsdijk; T. v. d Tol naar Oude Tonge; Jan Koppenhol naar Valkenswaard. Ingekomen: J v. d. Valk van Stad aan't Haringvliet; A. van Kirchejungen van Roo sendaal; A. van der Gljze van Sommelsdijk; A. Smits van Naaldwijk; E O. Bossers van Den Bommel; D. de Baan van Naaldwijk; Joh. Vroegindeweij van Sommelsdijk. Het Engelsche stoomschip Jolly Diana, van Middelharnis naar Londen, is 2 Januari 20 u. 15 m. wegens machineschade den Nieuwen Waterweg binnengeloopen. Het zal bij de werf van Wilton te Rotterdam repa- reeren. Centrale Veiling veer Doeree Overilakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 31 December 1929. Savoye kool 11,70 per 100 stuks. Spruiten 12,30 tot 13,10 per 100 k.g. Armgaard 8,40 per 100 k.g. Oompagners 7,50 per 100 k.g. Grauwzoete 7,30 tot 7,70 per 100 k.g. Kleiperen 3,50 tot 5,40 per 100 k.g, Goudreinetten 5,70 tot ƒ13,— p. 100 k.g Bellefleurs 5,70 tot 8,70 per 100 k.g. Kaas 20 plus 0,37 per pond. Boter 1,14 per pond. SOMMELSDIJK. Tegen een inwoner dezer gemeente isprocesverbaal opgemaakt wegens overtreding van Art. 184 W. v. S. Woensdag 1 Jan. 1930 washet25jaar geleden dat de heer J. 0. de Gast alhier als Ontvanger dezer gemeente werd benoemd. Uit deze gemeente werden deze week verscheept 250 H.L. paardepeen en200H.L aardappelen. Prijzen waren ƒ1,10 voor aard appelen en 0,50 voor paardepeen. DÏRKSLAND. Dhr. M. van Immerzeel te Stellendam, heeft zijn benoeming tot onder wijzer aan de Openbare Lagere School, al hier aangenomen en zal Maart e.k. in functie treden. Dhr. J. W. van Hemmen, benoemd aan de Bijz. School, alhier, heeft eveneens zijn be noeming aangenomen en is 1 Januari in betrekking gegaan. Door den Raad dezer gemeente is de volgende wijziging in de Algemeene Politie verordening aangebracht: Het is verboden op de straten, genaamd Kaai en Trechter, op het gedeelte rijweg gelegen tusschen op of in die straten aan gebrachte banden van duidelijk afstekende kleur, zonder noodzaak stil te staan of te verblijven of zonder noodzaak aldaar goede ren of (voertuigen te plaatsen of te doen verblijven. Deze verordening is op 19 December j.i. afgekondigd en ligt voor een ieder ter ge meente-secretarie ter inzage. Door Burgemeester is met ingang van 1 Januari tot tijd. onderwijzer aan deO.L. School benoemd dhr. J. W. de Bonte. In de opeub. verg. van den Raad werd tot lid der Electriciteitscommissie met 3stem men benoemd C. Zoeteman. Op Jb. Buth werden 2 stemmen uitgebracht en 1 blanco. De uitvoer bedroeg de vorige week: 121000 K.G. aardappels, 121000 K.G. peen, 137000 K.G. uien en 60000 K.G. poters. De prijzen dezer producten ondergingen op de beurs vau j.i. Donderdag geen verandering. ALLE (bmp/.ML Binnen- EnBOntniADDSCHE OEnttoriiDDiLLf.it SAHAIOSen .PUROUl FORMAMirfWALZ/'ri i enz.. 'lEmCOWERJEHARTlia.' (Adv.) MELISSANT. Evenals vorige jaren werd ook nu weer het oude en het nieuwe jaar gevierd met stoken van teertonnen, zelfs een oude kinderwagen moest het ontgelden en werd op het vuur geworpen. Bij den timmerman P. van Dalen werd met oudejaarsnacht een vat met carbolineum gestolen en opgestookt. Daders onbekend. De politie stelt een onderzoek in. Donderdagmorgen ontstond er een begin van brand b(j den heer C. Goedegebuur, doordat hij zijn nachtleger te dicht bij de kachel geplaatst had. Door toegeschoten hulp wist men het vuur met eenige emmers water te blusschen. Dokter Huisman reed Donderdag met zjjn auto in de sloot. Met vereende krachten werd hij weer op het droge gebracht. Behou dens wat eenige materieele schade liep het goed af. STELLENDAM, Dinsdagmiddag had de winkelier L. v. d. Vlugt het ongeluk met de flets in de sloot te lijden, van de krui denierswaren bleef niet veel over, v. d. Vlugt kwam er zeif met den schrik en een nat pak goed af. Loop der bevolking. Ingekomen: M. H. v. d. Velde, uit Oude ToDge; W. M. van Gelder, uit Rotterdam. Vertrokken: J v. Hoften, naar Den Bom mel; M. P. Joppe, naar Sommelsdjjk. GOEDEREEDE. Het afgeloopen jaar wer den hier 21 cor,centen voor de kustvisscherij uitgereikt. In 't jaar 1929 heeft op het Gemeente huis de trouwbus opgebracht 14,42. Deze gemeente is in 1929 vermeerderd met 45 zielen. OUDDORP. De vorige maand zijn hier ingekomen J. v. Splunter en gezin van Goe dereede, A. Heerschap van Dirksland. Vertrokken: M. Tanis naar Nieuwe ToDge; L. Tanis naar Melissani; C. M. Padmos naar Ooltgensplaat; M. Vermaas naar Rotterdam; J. Mastenbroek naar Oude Tonge. Het afgeloopen jaar is de bevolking dezer gemeente met 24 personen verminderd. Tegen een persoon van Middelharnis is procesverbaal opgemaakt wegens onbe heerd zijn Auto te laten staan zonder de Motor stop te zetten. Alhier is de Mannen-zangvereeniging die al enkele jaren bestond, ontbonden. Het publiek wordt er op gewezen dat des Zondags is verboden niet alleen het Perron doch geheel het terrein der R.T.M. zich te begeven, alleen reizigers, anderen met toestemming van den Agent. NIEUWE TONGE. Zeer tot leedwezen van het reizend publiek, moet worden medege deeld, dat de Veerdienst Battenoord-Zijpe-is opgeheven. Met het oog op de treurige ver binding van ons eiland, o.a. ook met de Zeeuwsche eilanden, is het zeer te bejam meren, dat deze dienst is opgeheven. In den nacht van Dinsdag op Woens dag zijn bij den landbouwer H. J. van Strien 7 konijneD vermoedelijk door een hond om het leven gebracht. De politie stelt een onder zoek in. De heer KI. Drooger aihier heeft een perceel bouwgrond ondershands gekocht van den heer J. de Korte te Oude Tonge. OUDE TONGE, Door de erven wijlen Jac de Korte Sz. zijn eenigeperceeien bouwland ondershands verkocht aan W. Drooger te Nieuwe Tonge en dhr. E. Slis alhier. STAD AAN'T HARINGVLIET. Depetro- leumventer G. M. had het ongeluk zijn hand te beknellen tusschen een biervat. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Tijdens den jongsten storm zijn bij O. A. en A. B. de schoorsteenen afgewaaid Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bij de bochUNieuwstraat-Oprit Molen dijk zal van gemeentewege een verkeers- spiegel worden geplaatst, wat zeer zeker een goede verbetering is. Jammer is het, dat nog vele fietsers, automobilisten en voerlui het „Rechts jrouden", „Richting-en Signaal gev6n" vergeten. Ook anderen heb ben recht op de straat 1 BRIELLE, De heer B. v. d. Linden, teeke naar bij het kadaster te Tiel is overgeplaatst in gelijke betrekking naar het kadaster alhier. Het groote pand aan het Slagveld alhier van de fa. Hofland, stoomspinnerij en touw- slagerij, is ondershands verkocht aan den heer C. Spoon, teneinde dit groote gebouw in te richten voor Centrale Garage, welke Garage thans aan de Vischstraat is en daardoor binnenkort verplaatst wordt. Dinsdagavond brak brand uit in de garage van den heef J. Klok, alhier, staande op de Lijnbaan naast de O.L.S. I. Spoedig verscheen de motorspuit, doch gaf geen water, doordat in de haast vergeten'was de zuigkorf aan de zuigbuis te verbinden, waar door deze op de modder van de haven kwam te liggen. Spoedig werd dit euvel ontdekt en er werd toen na ongeveer 20 minuten water gegeven, waardoor het vuur spoedig gebluscht was. De aanwezige vrachtauto is verbrand, de andere 2 auto's werden er nog uitgehaald. De heer A. Bakker, teekenaar aan het kadaster aihier, is met ingang van 1 April overgeplaatst in gelijke betrekking te 's-Gra- venhage. Op Nieuwjaarsavond hebben de inge zetenen weer zonder electriseh licht gezeten Daar ook de straatverlichting er de dupe van werd, was- het een volslagen duisternis Op dit gebied voorwaar een slecht begin in 1930, dank zij de bovengrondsche leiding. Het maken van plannen voor nieuwe Veilingsgebouwen enz. voor de Coop Brie'l- sche Groenten- en Fruitveiling alhier is opge dragen aan den heer Joh. H. v. Holten, architect alhier. ROCKANJE. Raadsvergadering van 30 Dec. Voorzitter de heer P. F. Zeeman. Alle Raads leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering en releveert eenige feiten betreffende den al- gemeenen toestand der gemeente. Hij meent, dat de gemeente de magere jaren achter den rug heeft. Hij wensch de leden met hun ge zinnen alle goeds voor het komende jaar. Met een besluit van een comité der Ver. van Burg. en Secr. in de kantons Hoorn e.a. den minister van onderwijs en de Tweede Kamer te verzoeken de standplaatsaftrek voor onderwijzers te laten vervallen, wordt adhaesie betuigd. Met de stemmen der heeren Langendoen en Nieuwland tegen, wordt besloten in hooger beroep te gaan tegen de beslissing van G. S., dat de Raad met de verstrijking van den ter mijn van drie maanden na ontvangst van het verzoek, wordt geacht mede te werken tot plaatsing van een hek om het plein der biz. lagere school a.d. Vloerdijk. Tot onderwijzeres aan de o.l.s., in het dorp wordt, ingaande I Jan. as. benoemd no. 1 van de voordracht ntej. A. j. Vlaspolder te Oostvoorne. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt benoemd met alg. st. no. 1 der aanbeveling dr. C. Klok Czn.no. 2 is W. Jongejan Gzn. De heer J. Roskam bedankte als zoodanig. Het besluit van 2011'29 tot het ver- leenen van vergunning voor aanleg van een weg door Groeneveld-KIok wordt ingetrokken en een nieuwe vergunning verleend, waarin niet meer de eisch voorkomst van aanbrengen van een vlijlaag van brikken en van geklopt puin, doch de eerste laag grint moet 8 c.M.- dik zijn. De eigenaars moeten 500,zeker heid voor het goed verharden en in degelijken staat houden van den weg storten bij de Boeren leenbank of andere wijze; in geen geval zal de weg worden overgenomen, voordat alle aanliggende grond is bebouwd. Aan de volksbibliotheek alhier wordt voor 1930 50 subsidie' verleend. Hoewel de voorz. meent, dat dit niet zal worden goedgekeurd, besluit de Raad, naar aanleiding van een ingekomen adres van den Ned. Bond van Arbeiders in Landbouwbedrijf enz., op voorstel van den heer Pille, om aan arbeiders, die uit de werkloozenkas trekken, bovende uitkeering ƒ0,30 plus 0,25 per kind, voor ten hoogste 5 kinderen per dag toe te kennen. De heeren Visser, Mol en Nieuwland stemden tegen. De heer Luijendijk stelde eerst voor aan kostwinners en, gehuwden 0,60 per dag toe te kennen, doch na eenige bespre king werd dit ingetrokken. Op de gem. be grooting 1929 wordt 75 uitgetrokken. Van de kerkvoogdij is bericht ingekomen, dat zij voor bouw van een gymnastieklocaal grond van den pastorietuin willen verkoopen voor 5 per M2. B. en W, vinden dit aanbod onaannemelijk en stellen voor met intrekking van het besluit tot bouw achter de school thans Je bouwen achterin de VI. Heinlaan. Na uit voerige bespreking geeft de Raad te kennen, den aangeboden grond niet te willen koopen, doch toch achter de school te bouwen, met opdracht aan B. en W., alles in het werk te stellen om daartoe, met het oog op de opper vlakte te geraken, een en ander op aandringen van den heer Visser. B. en W. trekken hun voorstel in. De begrooting 1929 wordt gewijzigd. - De heer Visser keurt het af, dat voor proef les een onderwijzeres uit Almelo is opgeroepen, met het oog op de kosten, terwijl toch in de omgeving nog wel een geschikte sollicitante was. De Voorz. zegt, dat B. en W. aan de hand der stukken en" naar geweten gehandeld hebben. Daarna sluiting. De N.V. Biscuitfabriek „Victoria" te Dordrecht, die steeds hare producten via een hoofdagent in den handel heeft gebracht, zal vanaf 1 Januari den verkoop zelf ter hand nemen. Een omvangrijke verkooporganisatie is hiervoor in het leven geroepen. Nederl. Blindenbond. Wjj kunnen mededeelen dat er in de data waarop deze avonden georganiseerd zijn in de verschillende plaatsen op Flakkee nog een verandering is gekomen. De avonden zijn thans definitief als volgt vastgesteld! MAANDAG 6 Januari te DIRKSLAND in bet koor der Ned. Herv. Kerk. DINSDAG 7 Januari te SOMMELSDIJK in het Zondagssclioolgebouw. WOENSDAG 8 Januari te GOEDEREEDE in bet Logement „De Gouden Leeuw". DONDERDAG 9 Januari te OUDE TONGE in de Gemeentelijke Vergaderzaal. VRIJDAG 10 Januari te OOLTGENS PLAAT in de Openbare Lagere School. Voor nadere inlichtingen zie men de plaat selijke publicaties. Wij wekken allen op deze samenkomsten ten behoeve onzer blinden bij te wonen. De Plaatselijke Comité's. INGEZONDEN MEDEDEELING. Arrondissements Rechtbank. Kamer van Strafzaken. Zitting van Dinsdag 31 December. De zaak tegen den 50-jarigen gedetineerden los-werkinan S. T. K., uit Sommelsdijk, be schuldigd van opzettelijke brandstichting al daar in den nacht van 25 en 26 Juni j.i., werd uitgesteld tot 2 Januari om de psychiaters, die een rapport over hem hebben uitgebracht, nog eens te kunnen hooren op enkele punten. Zitting van Donderdag 2 Januari. De Sommelsdijksche brandstichter. De psychiater wijzigt zijn oordeel. De rechtbank heeft bij interlocutoir vonnis gelast, dat in deze zaak, waarin ze aannam dat verdachte S. T. K., 50 jaar, losse werkman te Sommelsdijk, het hem ten laste gelegde feit had gepleegd, als nog een van de beide psychi aters, die dezen verdachte hadden onderzocht, hun rapport ter terechtzitting zou toelichten. Van die beiden dr. Van Hoven van Genderen en dr. Weijl was de laatste verschenen. Na een zeer, uitvoerige reeks van vragen aan den psychiater door mr. Canes kwam deze nu tot een conclusie tegenovergesteld a.an die van het rapport. Het rapport concludeerde, dat verdachte zijn daad volkomen moest worden toegerekend. De deskundige was' thans evenwel van oordeel dat verdachte als niet toerekeningsvatbaar moest worden beschouwd. De vertegenwoordiger van het O. M., mr. J. F. Hoeffelmati meende tengevolge van de wijziging in de opvatting van den deskundige niet anders te kunnen vragen dan verdachtes plaatsing in een krankzinnigengesticht voor een proeftijd, een jaar niet te hoven gaande. De verdediger, mr. H' Pot was het daarmee niet eens. Hij was van meening, dat verdachte weet, dat hij'geneigd is iets uit te halen als hij dronken is. Zijn daad moet hem dus toege rekend worden. En de beste straf daarvoor is: een korte vrijheidsstraf, gevolgd door streng toezicht b.v. van een vereeniging tegen drank misbruik. De verdachte hield stijf en strak zijn on schuld vol. Hij heeft geen brand gesticht, „zoo waar als er een God is". Rechter mr. Verveen stelde nog de vraag aan den psychiater, of de directeur van een krankzinnigengesticht dezen man weer niet na drie dagen zou ontslaan, omdat hij hem niet krankzinnig zou achten. Een moordaanslag te Utrecht. Donderdagmiddag kreeg een juffrouw in de Teelingstraat te Utrecht bezoek van een haar bekenden Duitscher. Terwijl zij kalm zaten te praten, heeft de bezoeker de vrouw met een bierfiesch een hevigen kiap op het hoofd toe gebracht, welke zoo ernstig aankwam, dat de juffrouw in elkaar zakte en in zeer erge mate bloedde, zelfs de gordijnen van de kamer wa ren er mee bespat. Volgens hare verklaring heeft de man haar toen willen worgen. Door haar hulpgeschrei is hij daarin verhinderd ge worden, doordat voorbijgangers, afkomende op dit roepen om hulp, de deur hebben geopend De dader is toen blootshoofds en met zijn jas over den arm het huis ontvlucht in de richting van de Ganzenmarkt. Een der voorbijgangers heeft onmiddellijk de politie van het hoofdbureau aan de Ganzen markt gewaarschuwd, een ander achtervolgde den dader, die de Minrebroederstraat was in- gerend. In de Minrebroederstraat was het juist erg stil, de achtervolger schreeuwde voort durend den vluchteling aan te houden, doch eerst aan het einde dezer straat heeft een ander persoon den dader gegrepen. Beide burgers hebben toen den man naar het hoofdbureau van politie overgebracht. De dader, wiens handen vol bloed zaten, is daar terstond onder zocht, doch bleek slechts een klein zakmes te hebben, dat bovendien geen sporen van bloed vertoonde. De dader is opgesloten. De juffrouw, die vol met bloedvlekken zat, heeft trouwens in een voorloopig verhoor be vestigd, dat de verwondingen zijn toegebracht met een bierfiesch. Zij is per auto van den geneeskundigen dienst naar de rijksklinieken overgebracht; haar verwondingen bleken niet van ai te ernstigen aard te zijn. Strooper schiet op jachtopziener. Dinsdagavond is gevankelijk in de kazerne te Gorredijk binnengebracht de 21-jarige J. B., ervan verdacht, op een jachtopziener te hebben geschoten. Den volgenden morgen zijn nog vier personen aangehouden. Deze mannen waren op het veld onder Duurswoude aan het stroopen, toen ze door twee opzieners verrast werden. Genoemde B. loste daarop een schot in de richting van de opzieners, met het gevolg dat een hunner vrij ernstig dgor den hagel werd gewond. De mannen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Windhoos. Een windhoos heeft gisteren een gedeelte van het dak van een boerderij te Giesendam opgelicht en door de lucht geslingerd; het is op een 200 meter verder gelegen boerderij neergekomen. Ook naburige woningen zijn be schadigd. Een paar boomen werden ontwor teld, de draden van de radio-centrale liggen verspreid over den weg. Kinderverlamming. Een van de drie kinderen van den heer E. te Eelde, die lijden aan kinderverlamming, is overleden. Een auto met smokkelwaar. Dinsdagmiddag passeerde bij Hanrade, on der de gemeente Kerkrade, een auto met smok kelwaar. De Duitsche politie sommeerde den chauffeur, te stoppen, maar deze gaf daaraan geen gevolg en reed in snelle vaart door. Een der beambten zag kans, op de treeplank van den auto te springen en trachtte den auto te doen stilstaan. De chauffeur verhinderde dit, waarop de be ambte van zijn wapens gebruik maakte en den chauffeur een doodelijk schot toebracht. Ook op de andere vier inzittenden loste hij schoten. Een hunner werd in de borst getroffen. Deze man is naar het hospitaal te Kerkrade over gebracht. De drie anderen wisten te ontkomen. De Pomorce. Het is de sleepbooten Witte Zee en Poolzee, na moeilijk en gevaarlijk werk, gelukt, het Poolsche zeilschip Pomorce ter hoogte van Penmarch tusschen de rotsen vandaan te halen. Beide ankers met kettingen van het schip zijn hierbij verloren gegaan. De sleep booten hebben met het schip" de reis voort gezet. Motorboot gezonken. Tijdens den storm is gistemiddag de motor boot Holland V van de firma Zevenhuizen en Mosterd te Rotterdam op de Beneden-Mer- wede onder Hardinxveld gezonken. De 20- jarige dekknecht Piet Borg uit Alblasserdam wist zwemmende den wal te bereiken. Een schip in nood? Men meldde gisteren uit Kijkduin aan Het Vaderland, dat tusschen Kijkduin en Terheide een schip dicht bij de kust lag zonder stoom. Door de hooge zee was het verleenen van hulp uitgesloten. Men heeft geen teekenen waar genomen, dat men aan boord hulp wenschte. Opgepikt. De sleepboot Presto heeft, toen zij gisteren met de opvarenden van het nabij Willemstad gezonken Rijnschip Saturne op weg was naar de haven van Willemstad, nog het tankschip Naphta V van de Maatschappij Remontage opgepikt, dat door het stormschtige weer van de sleepboot Brugge was losgeslagen. Een dolle koe. Een straatmaker ernstig gewond. Donderdagmiddag is te Hillegersberg een van taal jaar tot ing. ling I. hier j :nte ter. :uw lent ;den en ■ing de jwe j de hen Jen j/an 'I en 'egt ■Ge- Ten jrd PU /an flrd, "lijk Jds 1 3 ng :ht ar- >en lat W. ng en te lie. I'P. tn. :r- dt d- re -er lid le f I

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 5