EERSTE BLAD alle Maat HEERENBAAI RIJZEN [EKKERS 6.90 13.90 19.90 26.90 .EN MG JASSEN Predikbeurten. ZATERDAG 4 JAüMUARl 1930 DOOR EENS ANDERS SCHULD. mWybert-tabletten on- der het oefenen ter r n goedkoopere ij de verkoop* I verlagen, jving al onze 2.50 9.50 6.- 6— voor r0 3.90 3,90 4 90 g w 5 90 7 90 9,90 i.» 9». u.*> GESLOTEN ERDAM truien 2.49 1.59 ll-0vers5.403.402.40 erhemd.2.291.49 89c. •ling ider door Zij lei- ruik aar van blad •urig Het iaat- •eikt het ging uks. Woensdag 1 Januari 1930. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. dhr. Dekker uit Bleiswijk. Sommelsdijk, vm. ds. Van Ameide. Dirksland, vm. ds. Van der Wal. Herkingen, geen dienst. Melissant, 's av. dhr. Bouman. Stellendam, vm. dhr. Bouman. Goedereede, vm. leeskerk. Ouddorp, vm. leeskerk. Nieuwe Tonge, vm. ds Dekker. Oude Tonge, vm. ds. Vlasblom. Ooltgensplaat, nm. dhr. Dekker. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, 'sav. dhr. Dekker. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. leeskerk. Stellendam, vm. leeskerk. Ouddorp, vm. leeskerk Ooltgensplaat, vm. ds. De Lange. Den Bommel, vm. ds. Schaafsma. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. De Graaff. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm. leeskerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN, Middelharnis, vm. leeskerk. Dirksland, vm. ds. De Blois. Herkingen, vm. leeskerk. Ouddorp, vm. leeskerk. Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,07s ADVERTENTIËN van 16 regels - 1*20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting» Dienstaanbiedingen en Diensiaanvragen t 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent, Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 12E JAARGANG. - N°. 18 W eek-revue. Binnenland. De laatste dagen van het jaar 1929 hebben nog heel wat verrassingen gebracht, zij het dan ook van zeer verschillenden aard. Rotter dam, onze wereldhaven, is aardig op weg om een nieuwe reputatie te verwerven, n.I. die van Nederlandsch Chicago, zulks in verband met de al te talrijke moordaanslagen, welke elkaar daar met al te groote snelheid opvolgen. Deze week was het eerste slachtoffer een café bezoeker, welke na een woordenwisseling met een caféhouder op een vijftal steken met een worstmes werd onthaald, de Rotterdammers zijn gelukkig nog al taai en het slachtoffer leeft nog, doch een tweede slachtoffer was een 32-jarig havenarbeider, welke op eenige meters afstand van een tiental andere cafébezoekers, waaronder zich de moeder en de vrouw van het slachtoffer bevonden, op koelbloedige wijze doodgestoken met een knipmes. Volgens de verklaringen der getuigen heeft eigenlijk niemand gezien waf er juist gebeurd is, terwijl de gearresteerde verdachte zich volgens zijn verklaringen evenmin herinnert wat of er heeft plaats gehad. Te Nijmegen heeft zich ook een moord- drama afgespeeld en ook hierbij speelde een Rotterdammer de hoofdrol. Een Rotter- damsch garagehouder, die zijn van hem ge scheiden levende vrouw, in Nijmegen als huishoudster in betrekking, opzocht in ver band met een scheidingskwestie, in woede ontstoken, daar hem op zijn aanbellen niet open werd gedaan, verschafte zich met geweld toegang, bovendien dreigend met een revolver. Toen deze Rotterdamsche woesteling begon te schieten, heeft de bewoner met een jacht geweer uit verdediging teruggeschoten, waarbij de Rotterdammer doodelijk werd getroffen. Een der gedwongen gasten van de cellulaire gevangenis te Scheveningen, Dijkmans, ook al Rotterdammer en nog gevaarlijk inbreker bovendien, is er dezer dagen in geslaagd te ontvluchten. Met behulp van een boor, deze moet van buiten zijn binnengesmokkeld, be nevens een 8 M. lang touw, is het Dijkmans gelukt te ontkomen en ondanks alle naspo ringen der poiitie, zijn signalement is per radio verspreid, heeft men den ontvluchte gevangene nog niet kunnen achterhalen. Zoo'n cellulaire gevangenis schijnt ook niet aantrekkelijk voor de jaarwisseling. Een buitengewoon droevig ongeluk heeft zich onder Maarsbergen afgespeeld, waar Mr. J. C. Post, advocaat te Amsterdam, wonende te Bussum, met zijn auto in een sloot langs den weg werd geslingerd. Hierbij vloog de wagen in brand en voordat de ijlings toegeschoten bewoners hulp konden bieden, waren twee zoons, tweelingen van 15, reeds levend ver brand. Mr. Post werd zwaar gewond uit de vlammen gehaald, doch is spoedig daarop eveneens overleden. Het jaar 1929, dat in de ooren der assura deuren toch al geen al te gunstigen klank heeft, zulks in verband met de talrijke groote FEU 1LLETON. W. HE1MBURG. VERTALING VAN HERMINE. (Geautoriseerde uitgave van D. Bolle.) 41) Ik had dit niet aan mama willen vragen en even min aan de nicht ;en zoo was ik buiten staat ge weest, ware 't slechts een klein kerstpresentje voor de oude trouwe ziel gereed te maken. Wat zou ik met geld aanvangen? dachten zij misschien, ik had immers kleeren en eten; geld zou mij veeleer schaden dan baten dan had ik weer kunnen wegloopen! Alleen gunden ze mij tijd, tijd in over vloed, om over mijn lot na te denken, om diep doordrongen te worden van het besef, hoe dwaas ik was geweest zulk een rijken minnaar een blauw- je te laten Ioopen. Ik balde de handen tot vuisten en mijn mof. Hoe kon men toch praten van den vrijen wil des menschen Iaat staan van de vrouw! Stond 't in mijn macht mij aan dien toestand te ontrukken? Neen, in geen geval! Niet eens zou ik genoeg geld hebben gehad om naar de dichtsbij gelegen groote stad te reizen, niet eens genoeg om in het goed koopste logement te gaan, totdat ik een betrekking had gevonden of om de kosten van een informatie bureau of een advertentie te betalen. Ik kon toch immers niet langs den weg loopen bedelen, 't Klinkt branden, heeft deze reputatie tot het laatst in eere gehouden. De roode haan heeft weer ge kraaid te Enschede, drie pandjes, te Haarlem, een winkelpand benevens de bovenwoningen, te Hoog-Soeren, waar het bekende Hotel Oranjeoord is afgebrand, terwijl te Haaks bergen een katoenpakhuis een prooi der vlammen werd. Dit betreft alleen de voor naamste brandjes, welke gezamelijk in ieder geval voor meer dan een half millioen waren verzekerd. De Senaat der Rijksuniversiteit te Leiden, heeft aan Prinses Juliana het doctoraat honoris Causa in de Ietteren en wijsbegeerte verleend. Als promotor is de hoogleeraar Dr. J. Huizinga, decaan der faculteit van letteren en wijsbegeerte aangewezen. De periode van Prinsesje is wel voor altijd voorbij. Buitenland. De jaarwisseling heeft zich voltrokken en een beetje onwennig staren we naar het jaar tal 1930, dat ons in de eerste dagen nog zoo vreemd in de ooren klinkt. In de internationale politiek is het afsluiten van een boekjaar niet wel mogelijk, daar blijven alle onafge dane posten voortdurend open staan, de her innering laat zich evenmin gemakkelijk ver drijven door het nieuwe, want dit nieuwe doet ons voortdurend aan het oude denken. Het jaar 1929 laat een erfenis achter, welke hoe onaangenaam ook, moet worden aanvaard, zonder het geringste voorbehoud. In het ove rigens schatrijke Amerika draagt men de herinnering mee aan de geweldige- beurs- verliezen, welke nog niet ten einde zijn en die groote werkeloosheid tot gevolg hebben gehad, de Engelsche regeering ziet ook met Ieede oogen dat daar de werkeloosheid nog voort durend stijgt, terwijl de Duitsche regeering behalve haar talrijke andere moeilijke vraag stukken ook door een werkeloozenleger van om en bij de twee millioen wordt geplaagd. Al zulke erfenisjes zou men graag cadeau geven, evenals de bekende herstelbetalingen, waarover dezer dagen te Den Haag opnieuw wordt geconfereerd, als de heele ontwapenings kwestie, met alles wat hieraan vast zit, waar over 21 Januari de vijf groote zeemogendheden een conferentie zullen beginnen. De vooruit zichten der Haagsche conferentie worden vrij gunstig beoordeeld, hetgeen evenwel nog niet wil zeggen dat daar alles zonder strijd zal verloopen, doch de Londensche conferentie moet reeds half getorpedeerd zijn, voor ze is begonnen. Her moet in laatste instantie de gepubliceerde Fransche nota zijn, welke de Londensche kansen zoo slecht maken en welke zoowel bij de Amerikanen als bij de Engel- schen den minder gunstigen indruk moet hebben gemaakt. In deze Fransche nota legt de Fransche regeering 4 punten vast, waardoor de Fransche regeering zich tijdens de conferentie te Londen zal laten leiden. Parijs acht in zijn tegen- woordigen vorm het Kellogg-pact nog niet voldoende om de veiligheid der volkeren te waarborgen en gevoelt zich derhalve ver plicht om op grond van het Volkenbonds verdrag de bewapeningsbeperkingen door te voeren, waarvan, aldus het Fransche stand punt, de vlootontwapening slechts een deel vormt. Een volledige vlootovereenkomst heeft als eerste vereischte, dat een overeenkomst wordt bereikt inzake de vrijheid ter zee. De Londen- zoo eenvoudig: zich door eigen kracht een weg banen door de wereld, op zijn eigen beenen staan! Maar hoe moeilijk is dit voor een meisje, dat niet van haar vroegste jeugd daartoe opgeleid is! Men had 't mij willen doen, maar dat ziek zijn, dat ramp zalige ziek zijn! O, ik was in alles even arm in fortuin in bescherming, in liefde! In deze overdenkingen verdiept, had ik er niet op gelet, welk een groot eind ik was voortgeloopen en stond nu eensklaps op een plek, waar de straat weg zich langs een vooruitstekende rots kronkelt en aan den anderen kant slechts door een een- voudigen lagen muur van een steilen afgrond is gescheiden. Het laatste daglicht viel in den met dennen begroeide kloof en op de bergen, die zich iri het rond verhieven; een groote, aangrijpende eenzaamheid omringde mij. Niets bewoog zich in die uitgestrekte bosschenalleen de sneeuwvlokken dansten mij om de ooren. Ik hield den adem in en luisterde. Op eens overviel mij een vreeselijke angst alles was zoo stil, zoo doodstil, geen tak die brak, geen zweep die knalde, geen schot, dat door de bergen weerkaatst werd. Zelfs de strooper bleef thuis 't is kerstmis, vrede op aarde voor elk schepsel, vrede en vreugde en gezellig bijeen zijn alleen voor mij niet! Mijn verdriet werd mij eensklaps te machtig. Ik zette mij op het muurtje in de sneeuw en liet mijn tranen den vrijen loop. Als de goede God mij lief heeft, dacht ik, dan laat hij mij hier niet alleen, dan zendt hij mij nu iets iets een troost, een teeken, dat 't beter wordt. En zoolang blijf ik zit ten, al moet ik hier zelfs bevriezen. Vinden ze mij hier dood wel nu, dan is 't ook goed. En toen hief ik het hoofd op het getjingcl van schelletjes klonk mij in de ooren, half versleten sche conferentie zal haar doel slechts dan bereiken, als zij een algemeen volkenbonds overeenkomst over de vlootontwapening mo gelijk zal maken. De ontwapening te land, ter zee en in de lucht moet als een geheel worden beschouwd. Tenslotte streeft de Fransche regeering er naar, tusschen de zeemogend heden der Middellandsclre Zee een weder- keerig garantie-niet-aanvalsverdrag tot stand te brengen, waartoe ook die mogendheden kunnen treden, welke te Londen niet zijn vertegenwoordigd (Spanje). Deze Fransche verlangens, oogenschijnlijk zien ze er erg verlokkelijk uit, brengen de heele conferentie in gevaar. Het beoogde doel dezer nota is beperking der bewapening over de geheele lijn, waartegen ook de Amerikanen en de Engelschen wel te porren zijn, doch zoowel Londen als Washington zijn het niet eens met de wijze waarop dit zal worden bereikt. Beide laatsten zijn overtuigd dat vlóotbeperking het dringendst noodig is, wenschen stap voor stap algeheele ontwapening bereiken en zijn daarom bezorgd, dat het Fransche standpunt deze eerste stap zal doen mislukken. En deze eerste stap zou juist voor Amerika en voor Engeland geen onvoordeelig zaakje kunnen worden. Houden de Franschen vast aan hun nota dan is alle kans op succes verkeken. Ondanks deze sombere vooruitzichten koes tert men te Londen nog hoop, doch er is veel optimisme voor noodig, wil men uit deze war winkel van tegenstrijdige meeningen en be langen nog iets goeds verwachten. Terwijl de voorbereidingen voor de Londen sche conferentie in vollen gang zijn, heeft de Fransche Kamer belangrijke credieten toe gestaan voor versterking der vloot en voor bewapening te land en in de lucht. Het vloot- bouwprogramma voor 1930 omvat 1 kruiser, 6 torpedojagers, 6 duikbooten, 1 duikboot mijnenlegger, benevens een drietal kleine vaartuigen. Voor versterking der Noord- Oostelijke grens heeft de Fransche kamer voor het jaar 1930 het peulschilletje van 1 milliard francs goedgekeurd. In totaal zal voor de ver dediging hiervan in de eerste vijf jaren maar 3£ milliard francs worden uitgegeven. Van Fransche standpunt beschouwd is dit alles gemakkelijk te begrijpen, het zijn allemaal slechts defensieve maatregelen zooals Maginot, de minister van Oorlog betuigt, doch het ellendige van al het defensieve is, dat het zoo gemakkelijk in offensief is om te zetten en dat zoowel het een als het ander het wantrouwen aanwakkert. Terwijl in Polen het zooveelste kabinet Bartel? zijn vijfde, zal probeeren langs parlen- mentairen weg te regeeren, sinds 1926 heeft Polen al zes kabineten versleten, terwijl Primo de Rivera voor de zooveelste maal het einde der Spaansche dictatuur aankondigt, terwijl in Brazilie's parlement een federale afgevaardigde naar aanleiding van politieke meeningsver- schillen een collega per revolver neerpaft, we zijn in Zuid-Amerika en niet op den Balkan lezer, komen uit Britsch-Indië steeds ongun stiger berichten. De mislukte aanslag op den Britschen Onderkoning was voor Londen reeds een onaangename tijding, doch het verloop van het Al-Indische congres te Lahore, waaraan door ruim 15.000 nationalischte Indiërs, hoofdzake lijk Hindoe's, wordt deelgenomen, maakt de ijssleeschelletjes, zooals de postpaarden hier droe gen, en ik bedacht of 't niet verstandig zou zijn mee terug te rijden als er nog plaats was, want 't werd al erg schemerachtig en ik moest nog een geducht eind loopen eer ik thuis was. En eens klaps weergalmde een posthoorn door het bosch. „O, denneboom, O, denneboom -r-" klonk 't zoo opwekkend, zoo echt kerstmisachtig! Maar dat was immers niet de gewone post? Nu kwamen ze om den hoek, de postpaarden, voor een fraaie ijsslede, de postiljon met den vederbos op den hoed naar hartelust blazend, en in de slee teleurgesteld wendde ik het hoofd af een ge woon ik keek nog eens - een heel gewoon sol daat, niets meer. Laten ze maar voorbij rijden, dacht ik, en verroerde mij niet. Een oogenblik verstomden hoorn en schelletjes, doch maar één oogenblik; toen klonk 't mij op nieuw in de ooren en langzaam nam ik den terug tocht aan. Maar daar stond die soldaat eensklaps voor mij, een lange, knappe man, de muts min of meer scheef op het krullende haar, een dennetakje tusschen de lippen. En nu nam hij dit uit den mond, sloeg de hand aan de muts en vroeg: „Freule Annelise van Sternfeld?" Ik keek hem verbaasd aan, zwijgend en verlegen. Maar nu herkende ik dat frissche gelaat, die goede, trouwharitge oogen ja, hij was 't, de vreemde ling van het kerkhof te Westenberg, die ik bij Jo hanna's graf had gezien. Ik wischte een sneeuw vlok af, die op mijn wimpers was gevallen en voelde dat mijn hand beefde. „Ja, die ben ik," stamelde ik. „Mag ik u een plaats in de slee aanbieden?" hernam hij. „Excuseer mijn vrijpostigheid, freule, geschiedenis nog veel erger. In November had Lord Irwin, den tegen- woordigen Onderkoning van dit uitgestrekte rijk met bevolking van eenige honderden millioenen, een proclamatie uitgevaardigd, waarin zonder een datum te noemen, den dominionstatus toegezegd werd. Gelijktijdig werd aangekondigd, dat na het verschijnen van het rapport der commissie Simon, welke een uitgebreid onderzoek in Brisch-Indië heeft ingesteld, te Londen een algemeene conferentie van vertegenwoordigers van alle partijen en belangen in .ndië, ook de Indiaansche vorsten inbegrepen, zou worden gehouden. Deze alge heele conferentie is bij voorbaat- onmogelijk, aangezien Gandhi, een der meest gematigde leiders der nationalisten, onomwonden heeft geweigerd, om hieraan deel te nemen. Op dit congres komen twee stroomingen tot uiting, waarvan de gematigste onder Gandhi, niet eens meer tevreden is met den domionstatus, doch volledige onafhankelijkheid eischt. De extre mistische groep, onder leiding van Bose, eischt directe verbreking van alle banden met de Britsche regeering, instelling van een eigen regeering en verlangen zich bereid zoo noodig niet voor geweld terug te deinzen, terwijl Ganshi het beoogde doel alleen via lijdelijk verzet wenscht te bereiken. Afgezien van het feit hoe groot de massa is die achter de besluiten staat van het congres, zal de politiek hiervan een tijdperk van groote onrust inleiden en dit alleen is reeds meer dan voldoende om de Engelsche regeering in de zorg te zetten. Een verschrikkelijk drama heeft zich Oude jaarsdag in het plaatsje Paisley, ongeveer 10 K.M. van Glascow, afgespeeld. In een bioscoop werd een kindervoorstelling gegeven, waarbij in de cabine van de operateur brand uitbrak. Onder de kinderen brak een paniek uit, waardoor tientallen onder den voet werden geloopen. Volgens de eerste opgaven zijn er ruim 70 kinderen gedood en ongeveer 100 ge wond.. Hartverscheurende tooneelen hebben zich in en voor de bioscoop afgespeeid. Arme ouders, die hun lievelingen op zoo tragische wijze moesten verliezen. bescherming van de keel, vóór het op treden ter zuivering van de stem. (Adv.) DE UIENAFZET IN ITALIË. Sorteering en verpakking loont. Het is bekend, dat de uien van de provincie Parma zeer gunstig bekend staan en hoewel de oppervlakte onder cultuur en de totale op brengst in verhouding tot de nationale pro ductie klein is, verdient het product uit Parma onze aandacht, omdat daarvan ruim 90 maar 't is nog ver en 't wordt al donker Gij gaat toch zeker naar Langenwalde terug?" Ik kon niets meer uitbrengen dan een half bin nensmonds: „Ja," en maakte mij gereed met hem naar de slede te loopen, die onder aan den weg was blijvenstaan. „'t Is een echte kerstavond," zeide hij onge dwongen, terwijl wij samen daarheen wandelden, „een ouderwetsche Duitsche kerstavond." En hij glimlachte daarbij in zich zelf. Nu hielp hij mij instijgen en ging 't langzaam bergop. De postiljon blies een ander lied, een oud soldatenlied, dat mijn vader placht te fluiten en dat de recruten zingen, als zij in de loting gevallen zijn en met gekleurde strikken op de mutsen de straten doortrekken, een lied, waarvan ik alleen de melodie en het eerste couplet kende „Wat groet ons ginds uit het verschiet? 't Gezellig ouderhuis Nu nam hij het dennetakje weer in den mond en beet er op, alsof hij een lichamelijk pijn voelde, die hij op deze wijs wilde onderdrukken, en zeide glimlachend, zich tot mij wendende: „Een Duitscher verleert nooit het heimwee, zelfs als zijn vaderland hem verstooten en steenen in plaats van brood gegeven heeft. Alles ziet er waarlijk nog net zoo uit als vroeger, en nu sneeuwt 't ook weer, en daar staan die drie dennen ginds op de hoogte ook nog precies als in ouden tijd! Koetsier, houd even op, als 't mogelijk is men wordt weer een kleine jongen, men vergeet, dat menj— dat men De postiljon hield even op met blazen en keek verwonderd naar ons om. „Neem niet kwalijk, freule van Sternfeld," dus INGEZONDEN MEDEDEELING. ECHTE FRIESCHE 20-50cf. per ons (ook in 'h onsen, '/i ponden en ponden) '~Umagf Uur 2Uh?Jce£ier '-n pakfe naar het Buitenland wordt uitgevoerd, tedere poging om dien uitvoer te verbeteren is der halve het vermelden waard. Dat de uien van Parma zooveel voor uitvoer gevraagd worden, wordt toegeschreven aan het feit, dat zij tot lang in het voorjaar kunnen bewaard worden zonder te schieten en dat zij zeer goed bestand zijn tegen vervoer over lange afstanden. De producenten waren echter niet tevreden over de prijzen, die zij van den handelaar konden bekomen en ten einde dien toestand te ver beteren, heeft men besloten, het aantal tus- schenpersonen te verminderen, door het stich ten van een coöperatieve handelsvereeniging. Deze coöperatie van producenten uit Parma werd volgens mededeeling van Dr. van Rijn half September j.l. gesticht en heeft onmid dellijk een groot en goed ingericht magazijn in gebruik genomen voor verpakking en sortee ring der uien harer leden, met het gevolg, dat de bedongen prijzen buiten alle verwachting zijn gestegen. Terwijl vóór de stichting der vereeniging slechts 20 tot 25 Lire per 100 kg. werden betaald, kan nu reeds met gemak 40 tot 35 Lire of 5,20 tot 5,85 dus meer dan het dubbele van onzen Veilingsprijs worden bedongen. De totale uienproductie der Provincie Parma bedraagt ongeveer 5.000.000 K.G. doch nu de resultaten der Nieuwe Vereeniging zoo gun stig blijken, is navolging in andere gedeelten van Italië waarschijnlijk. Het vorenstaande levert een nieuw bewijs, hoe in Italië alle krachten worden ingespannen, om den uit voer van groenten te verbeteren. Bovenstaand artikeltje, voorkomende in het Kerstnummer van de „Tuinderij" meenen wij eens onder de aandacht van belangheb bende en belangstellende lezers onzer plaat selijke bladen te moeten brengen. Wij zouden haast durven zeggen, dat ieder lezer belang hebbende is. Iedereen, een smid, timmerman, schilder, winkelier, handelaar in landbouw- wendde mijn buurman zich tot mij, „er zijn zoo oogenblikken, dat 't een mensch moeite kost zich kalm te houden Luister maar niet naar mij, als ik sentimenteel word en onzin praat, maar lach mij daarom ook niet uit!" „Waarom zou ik lachen?" vroeg ik. „Ik lach nooit iemand uit, die veel 'met zijn geboorteland opheeft." „Weet gij dan dat dit mijn geboorteland is?" En nu kwam ik op eens in die vermetele stem ming, die mij alles deed zeggen, wat mij op de tong kwam. „Ja, ik denk 't wel, mijnheer Robert Nordman." Met deze woorden zag ik hem aan en bonsde het hart mij in de keel. Hij verschoot min of meer van kleur en wendde het aangezicht naar mij toe. „Zeg hoe weet ge dat?" vroeg hij. „O, neem niet kwalijk," hernam ik lachende, als men eiken dag hoort vertellen van dien Robert, eiken avond hoort, hoe een oude vrouw den lieven Heer bidt om hem te beschermen en terug te voe ren; als er 's morgens altijd gezegd wordt: „Kijk, Anneliseke, uit dit kopje heeft hij gedronken enzie eens, deze keuken heeft hij in dien lepel gebeten, en van dien appelboom heeft hij het eerst appels gesnoept, en om grootmoeders oude kat heeft hij eens een paar geduchte oorvijgen van mij gehad, omdat hij het ongelukkige dier in zijn schuitje zette en in de molengracht liet zwemmen. En zie, Anneliseke, dit heeft hij voor mij gezaagd, en dat vers heeft hij eens als nieuwjaarsvers opgezegd, en Anneliseke, hier is de pet, die bij den laatsten dag opgehad heeft, eer hij is weggegaan om nooit weerom te komen. (Wordt vervolgd.) an lal tar ;ot ig. ps ite i ;r. iw nt en en ng de ve de en en k, et P en kt rd ir. xn u» jk is ig it r- :n xt I

Onze Eilanden | 1930 | | pagina 1