PEL'S BORSTPLAAT Ploegen noodig? Burgerlijke Stand Predikbeurten. PEL'S liarsepainplaatjes L II VAN RUMPT U kunt de kindei leuk en goedl GIMBORN'S STUDI Het Be.< 6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 23 NOVEMBER 1929. teekeniugen faalden, doch dat ten slotte een paar handteekeulngen aanvechtbaar bleken, waaronder als voornaamste die van T. Vroeg- indeweü, in z«n kwaliteit als voogd over weeskinderen. De bestemming der weeskin deren n.l. behoort tot het mandaat der regenten. Daar bovendien de kinderen van dat Weeshuis vanouds de Openb. School bezoeken, pleit dit ervoor, zd het dan slechts moreel, ze ook naar de Openbare U.L.O.- school te zenden. Voorz. betuigt verder zyn sympathie met de houding in deze der 3 vrijzinnige raads- leden In 't bizonder die van den heer Koese. De heer Van Eek stipt nog aan, als voor beeld van de christelijke praktijken, dat de regenten van het Weeshuis onkundig zouden ziin gelaten. De heer van 't Hof behandelt dan de rap porten van de Inspecteurs, wat o a. aan leiding geeft tot de vraag, of de schrijvers der valsche handteekeningen vervolgd kunnen worden. Volgens een schrijven van het hoofd bestuur zou dit zeer zeker kunnen, doch daarbij dient in 't oog gehouden, dat de onderteekenaar dan de dupe wordt, terwyl de hoofdschuldigen, de geestelijke aanstich ters buiten schot biy ven. Een actie in die richting achten wij dus om moreele gronden niet toelaatbaar. Om de wille van den „humor wordt nog een epistel voorgelezen uit de „Voorwaarts waarin op vermakelijke wijze de houding van enkele Chr. voorstanders en de gronden van hun heilige verontwaardiging en verbol genheid worden gedemonstreerd. De voorz. deelt daarna mede, dat het betrekkellik in korten tyd beschikt was, dat 21 kinderen de Openb. School zouden ver laten om de Christel, lagere te gaan bezoe ken. Van de overige kinderen heeft hl) bpna alle ouders gesproken en daarbU de belofte gekregen, dat zy de Openb. School trouw bleven, met het verblijdend resultaat, dat zy woord gehouden hebben. Daarbij,zegt voorz., ia in zoover eenig succes behaald, dat de toeleg der Chr. is mislukt, waar zy gedacht hadden 80 leerlingen af te pompen, om dan aanspraak te maken op 8 lokalen der Openb. School. Bij de rondvraag komt, behalve eemge vertrouwelijke onderwerpen, o.a. ook de ouderavond ter sprake. Na eenige op- en aanmerkingen komt het vrijwel vast te staan, dat deze instelling is doodgebloed by gebrek aan belangstelling van de ouders zélf, waaf' door nu wel niet het bestaansrecht van dit instituut wordt betwist, echter wèl de be- staansmogelijkheid wordt opgeheven. Even 11 uur sluit de voorzitter de zeer geanimeerde vergadering. SOMMELSDI4K. De predikbeurt van ds Pattist, predikant te Den Haag, op Zondag 24 November a.a. voor de Vryz. Herv. in de zaal van den heer Van Rikxoort aan de Langeweg, zal niet 's morgens om 10 uur, maar 's avonds zeven uur aanvangen. Doordat een schipperden los werkman J Kn wilde helpen om met behulp van haken de loopplank te verplaatsen, gleed de haak van den schipper los en trof Kn. zoodanig tegen het hoofd, dat hij zich direct onder geneeskundige behandeling moest be geven. Bij bet aansteken van een lamp ont stond er een begin van brand by den werk man C. v. H., doch was met de hulp van anderen dadelijk het vuur meester. Tot Gemeente-secretaris van Katwyk is benoemd onze vroegere dorpsgenoot de heer D. C. O. Boekhoven. DIRK8LAND. Woensdag 27 dezer zal alhier een uitvoering gegeven worden door de leerlingen van den Heer F. A. Bernard, die een dergelyken avond reeds zeer geslaagd de vorige maand te Middelharnis heeft ge- Als byzonderheid melden wy hier echter de medewerking van Mevr. Mien Emeis- van Buuren, de bekende voordrachtskunste nares, die door geheel Nederland een voor- treffelijken naam heeft verworven met haar groot talent. Wy vertrouwen dat het streven van den heer Bernard om het mooiste en het beste, ondanks groote kosten, U deze avonden te doen genieten de waardeering en medewerkiDg zal ondervinden welke het is. Deze avond laat zich aanzien als een, welke niet anders kan, dan slagen. Door bemiddeling van den agent der Holl.-Amer. lyn te Sommelsdyk, zal de heer Andries Koedam op Dinsdag 26 Nov. a.s. met het s.s. Volendam naar Noord-Amerika vertrekken. Half October besloot de ledenvergade ring van de vereeniging S.B.Z.om een vrij- willige inschryving te openen tot dekking van het tekort over 1929, dat was geraamd op 1800,Het resultaat is geweest, dat die inschryving 1500,— heeft opgebracht. Voor 1930 was een tekort van 2500,- geraamd. Besloten werd om dat tekort te dekken door met ingang 1 Jan. a.s deweek- premie te brengen van 6 op 8 cent voor per sonen boven 15 jaar. Die verhooging alleen was niet voldoende waarom aan de leden gelegenheid werd gegeven hun weekpremie vry willig te verhoogen. De totale premie zal daardoor een verhooging van 2180,- per jaar opbrengen. Gezien deze uitkomsten heeft het bestuur besloten om de steun verleeniug op den ouden voet te handhaven en het van de eindrekening 1929 te laten afhangen of andere maatregelen noodig zyn. In de circulaire van het bestuur kwam o.a. voor „dat ieder uwer toone, dat het eere zaak is, dat de vereeniging niet verdwyne, maar dat zy zelfs krachtiger dan te voren haar zegenrp werk kan voortzetten." Met genoegen kan worden geconstateerd, dat de leden op lofwaardige wyze hebben laten zien, dat deze oproep weerklank heeft gevonden en dat door eendracht en goeden wil heel wat te bereiken is. Voor de betrekking van onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier, heb' ben zich 20 sollicitanten aangemeld. - Tegen een zestal personen is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een motorrytuig, zonder in het bezit te zjjn van een geldig rybewjjs. - Door dhr. H. Klootwyk alhier, is ver gunning gevraagd tot het bouwen van een woonhuis aan de Paulina van Weellaan. Pe uitvoer bedroeg de vorige weeki 1145 H.L. aardappels, 4520 balen peen, 700 balen uien, 960 H.L. poters en 70.000 K.G. knolseldery De pryzen dezer producten onder gingen weinig verandering en by deze toch al buitengewoon lage pryzen was hoegenaamd geen vraag. Naar we vernemen heeft de plaatselijke veiling na een leeftjjd van plm. 4 weken opgehouden te bestaan. De slordige voor bereiding is zeer zeker één der oorzaken al spreekt de lage prys der producten ook een woordje mee. REKKINGEN. De Ontvanger der Ned. Herv. Kerk, de Heer A. van Overbeeke, zal a.s. Zaterdagavond laatste zitting houden tot ontvangst van zitplaatsgelden en tuin- huren. De oudste inwoner dezer gemeente de heer M. van Dyk, hoopt op Woensdag 27 November as. zjjn 93sten geboortedag te herdenken. Deze krasse oude mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. - Bevolking. Ingekomen zyn: J. van den Tol van Nieuwe Tonge; J. M Hendrikse en gezin van Dirksland en Dingena Lena Bezemer van Nymegen. Vertrokken zyn: Leendert Klem en gezin naar Middelharnis. MELISSANT. De oogstcollecte in de Ned Herv. kerk heeft 532 opgebracht. - Tot Notabelen in de Ned. Herv. kerk zijn herkozen de heeren C. den Ouden en B. Keizer. Tot Kerkvoogd de heer Joh. Tie- leman. STELLENDAM. De vorige week zyn van hier verzonden500 H L. uien, 300 H.L. koepeen en 300 H L. aardappelen. - Zaterdagavond zal van 6- 9 uur zitting worden gehouden in de consistoriekamer tot het ontvangen van zitgelden van de 2e termijn van de Ned. Herv. kerk. Mej. M. H. v. d. Velde heeft haar be noeming tot onderwyzeres der O. L. school aangenomen. - De garnalenvisschers hebben de vorige week 4 dagen gevischt en werd gemiddeld per dag en vaartuig 80 k.g. aan de pellerijen geleverd. GOEDEREEDE. Als zeldzaamheid kan ge meld worden dat T. C. Goedkoop een pom poen in den tuin heeft van ruim 80 kilo. Mej. Sikerman, verpleegster alhier, is geslaagd voor Examen Zuigelingverzorging. OUDDORP. In deze omgeving worden pogingen aangewend om te komen tot op richting van een vereeniging, die het doel zal hebben het houden van lezingen, voor drachten, enz. NIEUWE TONGE. De pryzen der veld vruchten staan hier zeer laag. Uien ƒ1,40, koepeen 0,70 en aardappelen 1,10 tot f 1,20 per H.L. - Ten huize van J. Koppenaal, Molendyk alhier, is de besmettelijke ziekte roodvonk uitgebroken. Woensdagmorgen j.l. ontstond halver wege den Molendyk alhier, eenige stagnatie in het drukke verkeer. Van een wagen met suikerbieten was het achterwiel gebroken, met het gevolg, dat de wagen midden op den dyk bleef staan. Dank zy de hulp van de politie, die het verkeer voortreffeiyk regelde, ontstonden geen moeilykheden. Uit het financieel verslag van de IJsclub „de Vlakte" over het afgeloopen boekjaar biykt dat de ontvangsten 726,16 en de uitgaven 466,60 waren. Batig saldo ƒ259,50. OUDE TONGE. Opening van het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw op Dinsdag 19 Nov. Na gemeenschappeiyk zingen van Psalm 64 2 ging ds. Vlasblom voor in gebed. Hierna ias by voor Jesaja 35, om vervolgens een openingsrede te houden. We moeten, aldus spreker, vreugde gevoelen, alleen al om de verryzing van dit gebouw. Met leede oogen hebben tegenstanders de verryzing en voltooiing gade geslagen, zelfs kerkelijke menschen. Het werd als een overbodige luxe en werkverschaffing genoemd. Al is de ver- rijzing Vhn dit gebouw, eigendom van de diakome, dus eigendom der Ned. Herv. kerk nu niet beslist als een teeken van geestelijke' ontwikkeling aan te merken, toch voelen we ons verheugd, ook al is het grooter uit wendige bloei by innerlijke verarming. Daar na bracht hy een woord van dank en lof aan den architect de Ruiter, die het plan tot groote tevredenheid der Kerkeraad heeft ontworpen, aan den metselaar Kardux, aan den timmerman Snijder, aan den smid de Ligme en aan den schilder van Noord, die met Rembrandtieke schoonheid, het gebouw friscb en vrooiyk heeft geschilderd. Alien hebben bewerkstelligd, dat het geheel vol doet aan alle elschen van practische bruik baarheid. Dan gevoelde spreker groote vreug de om de beteekenis van het gebouw, n.l de verkondiging van Gods woord. Alle ver- eemgingen op chr, terrein komen voortaan' hier byeen, jongelings- en meisjesvereenr ging, catechisatie en Zondagsschool worden hier gehouden, bestuurs- en ledenvergade ringen der chr. school en misschien ook ouderavonden. Er is dus contact tusschen school en dit gebouw. Spreker hoopt zoo- doende op grooter bloei der school. N;a1God dank gebracht te hebben, liet hy zingen PSÜIqi 146 4. Hierna sprak dhr. Schilperoort, chr. onder wijzer, een kort woord. Hy besprak het ion gelingsleven, waarin wegen worden Slaand voor het latere leven, schilderde de moderne losbandigheid onzer dagen en emdigdeme den wensch dat dejongelmgsvereemgingm bloei moge toenemen. Hartman Nu kwam aan het woord dhr. ,Har™ala met een bydrage getiteld „Een mislukking herdacht". Hiermede bedoelde spr. de mis lukte staatsgreep van Troelstra, November 1918. Spr, schetste het wee en de ellende der wereldoorlog, den revolutiegeest die hier- op volgde, beginnende met Trotskii en Lemn in Rusland om te eindigen met Tioelstra, hier te lande. Toen spreker beweerde, dat in die troebele dagen socialismeooo^^tt me broederiyk „hand aan hand trachtten onze eeliefde bij de gratie Gods regeerende Landsvrouwe van den troon te stoeten en misschien niet zouden hebben Haar dierbaar bloed te doen vloe'®°> achter in de zaal een verwonderd fluitie. 't Kan ook zijn dat dit afkeuring of veront waardiging moest uitdrukken, terwijl het Tok als bewijs van protest kan zyn bedoeld Maar de goede God had den geest der revo lutie den kop ingedrukt en ons labdle vaa namelooze ellende verlost. Spr. moedigde alle strijdbare mannen nog aan, het gevaar zoo veel mogeiyk te beteugelen door zichi aan te sluiten by den Buitengewonen yrywilU- gen landstorm, om, als het moet, pal te staan voor het geliefde trio „God, Nederland eDHierolegaf Mej. B. Maliepaard een bydrage ten beste „De verwerping te Nazareth waarna de meisjesvereeniging eenige Chr. liederen zong. «o. in «mrakdhr Na het zingen van Ps. 6810, spiak aar. Kievit, onderwerp »Sam?Dle"°g'na,S^enbe' sprak de versnippering der Chr. pw^en. Nadat Mei. M. Los had behandeld „Jacob en Ezau" en dhr. H. van Noord een ge dicht, getiteld „Waarheen" had gefou rneerd, bracht ds. Vlasblom dank aan alle medewerkers tot welslagen vardezeniavonffi Na het zingen van Ps. 1181 einaigae ds VI. met dankgebed. OOLTGENSPLAAT. Donderdagmorgen is het motorschip Marie 2, geladmet smker- bieten voor Dinteloord, in het West-Hellegat aan den grond geloopen. De bieten werden overeeladen in „De Onderneming waarna het schip door de sleepbooten Zeehond en Zeeland van de bergingsmaatschappy Hoogen- boezem en Van den Tak werd vlotgebracht, Woensdag a.s, 's morgens vamlO tot, 12 en 's avonds van 6 tot 7 uur, zal in consistoriekamer der Ned.Herv.Kerk.stem ming worden gehouden voor drie >°ta™e°' Aftredend zyn de heeren W. den Braber, A. Neels en K. van Ree Jzn. - De gemeenteraden en Ooltgensplaat en Den Bommel, gemachtigden in de nalatenschap van wylen den heer P. Big»e zullen ten gemeentehuize alhier een vergadering houden op Maandag 25 November a sto voormiddags 10 uur. De agenda luidt* 1 Rekening 1929; 2. Aanvraag van de Wed P Korteleg Czn. om overgave van de pacht van het land in den Weipolder aan haar zoon L. C. Korteweg. - Het Diaconie Armbestuur zal een in- sehrHving naar de benificie houden voor he huren van een perceel bouwlancl in^den >older Het Oudeland, in huur geweest bij mejde wed. L. Breeman. Biljetten moeten voor 26 November zyn ingeleverd by den boekhouder P. den Braber. - Dezer dagen zal een collecte gehouden worden om met de kinderen van de Ned. Herv. Zondagsschool Kerstfeest te kunnen vieren. DEN BOMMEL. Uit deze gemeente werden vervoerd 3000 H L. aardappelen, 200 H.L. uien en 100 H.L. peen. - De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk heeft hier 170 gulden opgebracht. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De be woners van de Burg. SterkstraaA werden opgeschrikt door een hevigen knal welke ver. oorzaakt werd door het ontploffen van ben zine welke E. T. in zyn vrachtauto wilde doen. Hoewel hy het vuur spoedig >?eest^ was liep by dusdanige brandwonden aan zyn' hand en arm op, dat hy met m staa was zyn werk te verrichten. - Van A. C. van Loon, zakte een wagen met pulp nauwelijks 10 Meter van de plaats waar hy geladen was in elkaar, t welk veel bekyks had. HELLEVOETSLUIS. Gevolg gevend aan de vriendeiyke uitnoo.liging van de commis- sie tot het houden van een Bazai ten bate van het Tamboers- en Pij perscorps te Helle- voetsluis waren wy WoeDsdag>ll?1,?eoDèi driejin; Marine-Cantine aanwezig by de ope ning der bazar. T De voorzitter der Commissie de heer J. Bal heette allen welkom en dankte allen die medegewerkt hebben aan het tot stand komen der bazar. Het deed hem een groot genoegen, dat de kerkeraden der diverse kerkeiyke gemeenten aanwezig waren of hun sympathiebetuiging hadden gezonden, Want toch het Tamboers- en Pyperscorps is een onderafdeeling der knapenvereeniging, deze een onderafdeeling der jongelmgsver- vereeniging en deze weer een tak van den boom, van het Ned. Jougel. Verbond. Het doel is de jonge leden van het Tamboers- en pyperscorps te brengen tot het Evangelie. Ook van het Gemeentebestuur was bericht ontvangeD, torwyl de Burgemeester van Nieuw-Helvoet tot zyn groote spijt met tegenwoordig kon zyn. Ben bewys dat allen meeleven met de jonge menschen. Het doel van de bazar is niet een schitterend corps te krygen, doch het clubje jonge vrienden te behouden en uit te breiden. De schrille toonen van de in gebruik zynde fluiten te vervangen door betere dwarsfluiten, een fleurig costuumpje enz. Het Tamboers- en pyperscorps staat by de moeders der jonge vrienden ook hoog aangeschreven, zelfs werd gezegd „sinds myn jongen aan die club is, is hij al heel wat veranderd". Verder wer den de gewone bedankjes door den heer Bal uitgedeeld, de vereeniging Olaf werd een woord van dank gebracht voor de groote steun, door het geven van de marschmuziek en raadgevingen enz. die zy had gegeven. Den Directeur, den heer G de Heer, die alles belangeloos doet werd ook dank ge bracht, in de hoop, dat hy nog vele jaren voor het corps gespaard moge blijven. Hierna werden door 2 jonge dames de lin ten doorgeknipt en was de bazar geopend. Direct by het binnentreden doet het gezel lig aan. Een zaal, netjes versierd met fleurige stands, waarin lieve dames, een gezellig stukje radiomuziek, schept direct een prettige atmosfeer en als men dan denkt aan het doel der bazar, dan noopt alles tot het openen der portemonnaie en gaat men visschen, sjoelen, ring gooien, balletjes gooien, thee drinken, de stands der dames leeg koopen enz. en ten slotte bereidt men een clubje leuke jongens groote vreugde, want die zien natuur- ïyk reikhalzend uit naar nieuwe fluiten en keurige pakjes. De bazar is Zaterdag 23 dezer voor het laatst geopend. Meer behoeft niet gezegd. De heer L.Eesenberg alhier is benoemd tot tijdeiyk ambtenaar ter secretarie te Nieu- wenhoorn. De heeren G. de Heer, J. v. d. Br°®^ en M F. Glazer, allen werkzaam op Ryks werf alhier, zyn geslaagd voor het admim- stratie-vakexamen vanwege het Departe ment van Defensie. De onlangs gehouden bazar ten bate van de Muziekvereeniging „Door Eenvoud Groot" en het Gemengde Zangkoor „Nieuw Leven" heeft een batig saldo van 933,62 opgebracht, van welk bedrag aan elke ver eeniging de helft is uitgekeerd, SPORT. Voetbalwedstrijden Zondag 24 Nov. 1929. 2e klas C. Vooruitgang T.A.GjDindua D.E.Z. V., Ursus H.W.S; D C.V - Hellevoetsluis, aanvang 1 uur. Res. 3e klas C. Zwart Wit 3 - Erasmus 2; The Rising Hope S.M.V. 3; C.K.C. 2 D,R.V. 2, Hellevoetsluis 2 D.H.S.3, Aanvang 2 uur, scheidsrechter Bronnewasser. Verdere wedstrijden: Q.F.C. - Radio; Sportlust - O.V.V., bpy kenisse Charlois; Wit Rood Wit Dendo; Nieuwenhoom - Oldi; St. Volharden 3 O V.V. 2; T.A.G. 2 - Wit Rood Wit 2. Hellevoetsluis I en II krygen beide Zon dag een belangryke wedstrijd te spelen, beiden tegen no. 1 hunner afdeeling. Helle voetsluis 1 moet naar Krimpen en den stryd aanbinden tegen D.C.V. Deze wedstryd zal zeer spannend worden en misschien wel een beetje forsch. Vele roodwit aanhangers gaan mede en hopen, dat Roodhorst zyn mannetjes aanzet, om te doen wat zy kunnen, zoodat er dan wellicht een puntje veroverd wordt, het kan wel. Te Hellevoetsluis heeft D. C. V. gewonnen, dank zij den scheidsrechter. Het hangende protest is nog niet afgewikkeld, zoodat Hellevoet- sluis kans heeft ook daarvan nog één punt in de wacht te sleepen en dan is de stand nog zoo slecht niet. Roodwitten zorg een Zondag eens voor een verrassing. Het tweede, Groenewoud e. c. krygt D.H.a. op bezoek. Te Schiedam is er een geiyk spel geweest in een goed gespeelden wed- strlld, „D.H.S. verloor toen haar eerste puntje en als er één schaap over den dam is volgen er meer" moet dus Zondag bewaarheid wor- den; dus jongens de beide puntjes te Helle- voetsluis houden. Aanpakken is de leus en niet ontmoedigd, omdat je wegens ziekte van enkele spelers, iets zwakker moet uit komen. Alleen een beetje harder aangepakt, zoodat het publiek, de trouwe H.V V. suppor ters, geen tyd heeft om aan het eerste te dflDksQ Good luck en gefeliciteerd ^a uitiletwee wedstryden twee punten voor Hellevoetsluis zyn. ROCKAN JE. Door de mannelijke lidmaten der Ned. Herv. kerk zyn he,rkozen depen* diek aftredende leden, de h.h. H. Dijkman en M. Rehorst, die hun herbenoeming aan namen. In de duintuin van dhr. H. Langendoen is als vreemde verschyning in Juli zich gaan ontwikkelen en nog in volle frischheid te zien het zeer interessante IJsplantje dat te recht dien naam verdient, wyi stengels en bladeren overdekt zijn als met ijskegeltjes. Volgens Flora Suringar uit Amerika afkom stig en geheetenMesembryanthemum Cris- tallynum. De Commissie van de Zondagsschool (Ned. Herv. kerk) met de Dames-onderwy- zeressen vergaderden onder leiding van ds. Brinkerink in de consistorie om de viering van het Kerstfeest voor de leerlingen dier school te regelen. Uit de lysten bleek weer flinke offervaardigheid der bezochten, zoodat de viering kan worden vastgesteld op Dins dag 24 December des avonds van 5-8 uur in de kerk. Mej. A. Kome bracht een zeer boeiend verslag uit van het verhandelde op de byeen- komst van Zondagsschool on der wijzer essen te Lekkerkerk. Verder werd het programma der Kerstfeestviering vastgesteld waarop wy later terugkomen. ROZENBURG. Tot bestuursleden der ko- lenvereeniging „Onderling belang" zyn ge kozen de heeren PI. Verheul, B. Huisman en Jh. v. d. Meer, die allen de benoeming hebben aangenomen. Tot ouderlingen in de Ned. Herv. Kerk zyn gekozen de heeren C. Quak Lzn en A. v. 't Hof. 1 MIDDELHARNIS. Getrouwd: D. Boers 39 jaar (Rotterdam) en B. C. Haagens 39 jaar. SOMMELSDIJK. Geboren: Leentje Wilhelmina, d. v. V. van Mourik en H. M. Osseweyer; Jannetje, d.v. R ter Sieege en W. van NimwegeD. Overleden: Dina Kreeft, 82 j., wed.van A. Schol; Cornells Timmerman, 71 j zoon van J. Timmerman en A. Groenendyk. DIRKSLAND. Geboren: Huiberdina, d. v. Aren Louis Groenendyk en van Maria van der Maden. Getrouwd.' Johaonis Luchtenburg.j.m 23 j. en Macheltje van 'tHof, j. d. 21 j. beiden alhier. NIEUWE TONGE. Getrouwd: Elbert van Zielst j.m. 22 j., en Kommertje van Alphen j.d. 24 j.; Abra ham Arensman wedn. 34 j. en Jannetje Roozenbeek j d. 32 jaar. Overleden: Cornelia Hokke 85 jwed. van J. Bruinsel. DEN BOMMEL. GeborenMaria, d. v. H. Bakker en A. de Graaff; Leendert, z. v. S. Huyzer en A. van Dyk; Petrus Wilhelmus, z. v. A. Vervloed en A. M. van Wyk; Rinus, z. v. A. de Wit en L. Hokke. Zondag 24 November 1929. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. dhr. Vetter uit Langstraat en 'sav. ds. Polhujjs uit Siad aan 't Haringvliet. Soinmelsdflk, vm. ds. van Ameide en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. ds. van der Wal en 's a v. leeskerk. Herkingen, vm. en 'sav. dhr. v. d. Hulst uit Naarden. Melissant, 's av.ds. van Ameide uit Sommelsdjjk. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Bouman. Goedereede, nm. ds. van der Wal. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. ds. Vlasblom. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en 's av. ds. Dekker. Oude Tonge, vm. ds. Vlasblom. Ooltgensplaat, vm. ds. van der Zee en 'sav. dhr. Vetter. Langstraat, nm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. leeskerk en nm. ds. van der Zee (afscheid). Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhujjs en nam. leeskerk. Hellevoetsluis, vm. en 'sav. ds. Timmer. Nieuw-Helvoet, 's av. ds. Priester. Nieuwenhoom, vm. ds. de Voogd van der Straaten. Rockanje, vm. ds. Priester van Nieuw-Helvoet. Oostvoorne, 'sav. ds. Brinkeriok. Tinte, Kerk. Vereen., 'sav. ds. de Voogd van der Straaten van Nieuwenhoom. Vierpolders, vm. ds. Los. Zwartewaal, geen dienst. Heenvliet, nm. ds. van Meurs van Hekelingen. Abbenbroek, vm. ds. Warners van Geervliet. Oudenhoorn, vm- ds. Bons (Dankstond voor 't gewas, extra coll. Orgelfonds). LUTHERSCHE KERK. Hellevoetsluis, 's av. ds. Zwahler uit Den Haag. PROTESTANTENBOND. Soramelsdijk, (Langeweg) 'sav. zeven uur ds. J. Pattist, predikant te Den Haag. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Drost uit Utrecht. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Bouma uit Rjjs- senburg. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en nam. ds. Schaafsma. Stada.'t Haringvliet, vm. en 'sav.ds. de Graaff. Hellevoetsluis, 'sav. ds. Westerhuijs. Nieuw-Helvoet. vm. ds, Westerhuijs. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm.,nm. en'sav. lezen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm., en 'sav. ds. de Blois en nm. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. Weder ontvangen: (fondant en vruchten) OOK: per ons en per doosje of kistje. Veerdienst Ooltgensplaat- Dintelsas, Helsche Haven. Ondergeteekenden geven hiermede kennis, dat zij exploiteeren het voetveer over bet vaarwater Het Volke- rak, van Ooltgensplaat naar Dlntelsas en de Helscbe Haven, alleen voor voetgangers, rijwielen en motorrijwielen per motorboot. Het grootste aantal personen, dat ge lijktijdig wordt overgezet bedraagt der tig, met rijwielen twintig, motor rijwielen naar plaatsruimte» Het tarlel is vastgesteld als volgt: één persoonf 1,75 twee personen, leder. 1,50 drie personen, teder 1,50 vier tot tien personen, leder£,25 tien personen en meer, leder1,00 Rijwielen worden zonder verboo ging medegenomen. Motorrijwielen1 0,50 De dienst vangt aan bij zons opgang en eindigt bij zonsonder gang. Op werkdagen zal zooveel moge lijk leder nnr worden overgezet; op Zondagen iedere twee nren. Het kan evenwel voorkomen dat in verband mei lagen waterstand en wegens te geringe diepte van het vaar water niet kan worden gevaren. De ondernemers: C., W. en J. VAN NIMWEGEN, Veerschippers, te Ooltgensplaat. H. Nieuwe, gebruikte of inruilen Alle merken, alle modellen, alle prijzen. Steeds keus ulf plm. 30 nieuwe en gebruikte modellen. UW ADRES IS: Stad aan 't Haringvliet maan' dan moet abovinement nem Het Nieuwe Mcf hetwelh S X i verschelt en waa- kenmale 2 gratis patronenöladen gevoegd. Elke aflevering bladzijden kleeding en daat 1 r\jke modellenso in dameskleedh0 handwerken. Het Nieuwe j by de Uitgevers j ooicrant verkrygl\ gen 95 cents per, taal, f 1.25 fran post. Zendt briefkaart* Verkrijgbaar in elki

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 6