VERBRUIK NIEÜ«ÜW,+ WITTE WINKEL Vraagt ons Advertentie-tarief ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD Anaemia Droppels. Haagscheveer 6a, ROTTERDAM. 'T No. 5 16 NOV. 1929 Plaatselijk Nieuws rRheumatiek Kloosterbalsem Burgerlijke Stand ONZE EILANDEN'VAN ZATERDAG ^NOVEMBER 1929. 5 RTEM REN RATIE- TING. Amerikaansche Dit uitstekende preparaatvoor DAMES, is alleen verkrijg baar te ROTTERDAM Enorm succes. Inlichtingen gratisook p. brief. len? A alle .30 [Hen. liet De Centrale Proeftuin voor Goeree en Overflakkee Se Mlddelharnis (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstel lenden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgewenscht geeft de tuinman alle inlichtingen, die mochten worden ver langd. MIDDELHARNIS. De havenarbeider H. Wervers had het ongeluk met het van den zolder te komen van de trap te vallen, waarby hy zich ernstig inwendig bezeerde. Genees kundige hulp moest worden ontboden. De j.l. Zondag in de Geref. kerk gehou den collecte heeft 689 gulden opgebracht. Het 12-jarig zoontje van A. van Gelder had het ongeluk te vallen en zjjn arm te breken. Bij Kon. besluit van 5 November, is gehandhaafd de toelating als vereeniging, uitsluitend ter bevordering van de verkrij ging van onroerend goed door landarbeiders werkzaam, van de vereeniging, genaamd .Vooruitgang", te Middelharnis. A.s. Dinsdagavond 6.30 uur hoopt voor de Geref. gemeente op te treden ds. Van D(jke uit Nieuw-Beijerland. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Wanneer nu maar het weer ons geen parten speelt zoodat de velden afgekeurd moeten worden voor spel zullen we a.s. Zondag op ons terrein aan den Langeweg getuige kunnen zijn van een zeer spannende ontmoeting. Immers Flakkee XI ontvangt de leiders van haar afdeeling F.S.V. II een club- ploeg die nog niet verloor. Fiakkee II speelde in Rotterdam gelijk; de wedstrijd werd door den R.V.B. echter, wegens medespelen van een toen nog ongerechtigd speler, ongeldig verklaard. Thans komen de leiders op bezoek en Flakkee II zal in allersterksten vorm op komen om te trachten de leiders hun eerste nederlaag tegen Flakkee toe te brengen. We houden het ervoor dat F.S.V. er „niet zonder kleerscheuren" afkomt en meenen dat Flakkee een gelijk spel of een kleine overwinning ten deel zal vallen. Fiakkee I moet naar Erasmus. Daar Radio de 2 laatste weken heeft gewonnen waarin Flakkee niet moest spelen, heeft ze een mooien voorsprong. Momenteel is Flakkee nog met Luno de eenige ernstige bedreiging voor het afdeelingskampioenschap en zullen onze geel blauwen, vanaf het begin-fluitje van den scheidsrechter tot aan het eindsignaal wil en één gedachte moeten hebben „Win nen". We houden het ervoor dat we dan Zondagavond hooren dat Flakkee I ook de beide puntjes heeft in de wacht gesleept. Den vroegeren links-buiten van Flakkee, en na het vertrek toendertijd van schrijver dezes naar 't buitenland, zijn opvolger in het doel van Flakkee, de» heer D. Bund, is de eer te beurt gevallen om a.s. Zondag in het elftal, dat Rotterdam vertegenwoordigt tegen „De Rest van Nederland" te worden verkozen. Na zijn promotie tot doelverdediger van Excelsior, is deze sportonderscheiding, by zyn oude sportmakkers met gepaste voetbal- vreugd ontvangen en wenschen we Deszö Zondag veel geluk en succes bij z(jn „werk" toe. J. B. De opening van de Bazar ten bate van het Groene Kruis. Woensdagmiddag is de bazar door den Burgemeester, waarn. voorzitter van het Groene Kruis geopend met de volgende rede: Als gevolg van ons besluit genomen in de bestuursvergadering van de Vereeniging het Groene Kruis afd. Middelharnis en Som- melsdijk op II Juli 1929 en als vrucht van de met zooveel ij ver en toewijding verrichten arbeid van het Damescomité onder presi dium van mevrouw Mys, bygestaan voor de administratie door mevrouw Kodde en voor de financiën door mevrouw Timmers, kan thans worden overgegaan tot de opening der bazar, welke gehouden zal worden ten bate van het Groene Kruis. Dank zij de krachtige medewerking van den met zooveel kunstzin bezielden heer en mevrouw Bergman, getuige thans weer de keurige inrichting der zaal, dank zij den mil- den gevers die door geldelyken steun en vele en velerlei geschenken op zoo ondubbelzinni ge wyze biyk gaven van hunne belangstel ling, zyn wy daartoe in staat gesteld. Wjj vergeten daarbij niet de vele dames die gereed staan het damescomité krachtig ter zijde te staan bij den verkoop. Dank aan den secretaris onzer Vereeni ging den heer Van Es, die de werkzaam heden voor het Groene Kruis beschouwt als zyn dagtaak. Namens het bestuur allen mijn hartelyken dank I Onze Vereeniging die zich ten doel stelt het bevorderen der volksgezondheid, ver spreiden van kennis dienaangaande, verbe tering ziekenverpleging en inzonderheid de bestryding der tuberculose onder alle lagen der bevolking, zonder onderscheid van gods dienstige of politieke richting, had financieel hulp noodig. Niettegenstaande de verhoogde bydragen van gemeente, Burgeriyk Armbestuur en Kerkeiyke Armbesturen moest de kas wor den aangevuld en is het door uw aller mede werking, dat het doel thans wordt bereikt. Een heeriyk werk liefde te betoonen tot den naaste, steun te verleenen aan de zieken, zwakken en hulpbehoevenden, mede te wer ken tot bestryding der tuberculose, die ge vreesde ziekte, waaraan jaarlyks in ons land duizenden sterven. En om U dit duidelyk voor oogen te stellen, verzoek ik U my in uwe gedachten te vol gen naar de ziekenkamer. Een kind, jonge man of jonge vrouw met een leven volidealen ligt daar ter neder aangetast door de ge vreesde ziekte de tuberculose. De zieke is zijn toestand niet volkomen bewust, maar begrypt toch wel dat een slepende ziekte de lichaamskrachten onder- mynt. De behandelende geneesheer consta teert geen beterschap, de zieke gaat achter uit. De dokter weet maar al te goed dat de patiënt zoo niet genezen kan. Betere verpleging en frissche lucht is voor de zieke een eerste eisch. Verpleging in een Sanatorium is nood zakelijk, maar daarvoor is geld noodig. De penningmeester overziet de kas, maar niettegenstaande financieelen steun van de Provinciale Vereeniging voor t.b.c.-bestry- ding is de kas niet toereikend. De dokter kan en mag niet anders advi- seeren dan naar een Sanatorium. Hiertoe wordt besloten in de hoop, dat door middel van een bazar of op eenige andere wyze buiten de gewone inkomsten de financiën kunnen worden aangevuld. Een ander geval Enkele patiënten waar voor verbiyf in een Sanatorium nog niet zoo strikt noodzakelijk is, moeten in ligtenten en daarom moeten er door het bestuur tenten worden aangeschaft. Ook dat kost geld, veel geldl Gevoelt ge het dames en heeren, welk heeriyk voortreffeiyk werk der barmhartig heid ge verricht het bestuur financieel hier toe in staat te stellen. Die arbeid is gegrond op naastenliefde en medegevoel. Dat zijn de pilaren waarop deze bazar steunt. Ons leven wordt door dit medegevoel en beoefening der barmhartigheid verwarmd. Er is nog zooveel onbegrepen leed, nog zooveel opgekropt lijden, nog zooveel onver stane smart. Maar te werken door woord en daad en voorbeeld om de menschelyke ellende te verminderen is een schoone taak. Zulk een leven is een bloem, die slechts groeien en bloeien kan op den bodem van een fijn en ontwikkeld medegevoel. Ais wy zoo de bazar mogen zien, dan zal de uitkomst alle verwachtingen overtreffen want dan is het een vreugde om te mogen bijdragen. Met blijdschap mag nog worden vermeld dat het ten vorige jare alhier opgericht con sultatiebureau voor t b.c. bestrijding blijkt een zeer nuttige instelling te zijn voor onze streek. Zeker, er zijn ook moeilijkheden te over winnen in onze vereeniging, doch met krach tig samenwerken hopen wy ernstig ernaar te streven onze vereeniging aan het doel te doen beantwoorden en gaan wij moedig voorwaarts. En daarom mogen wy het den dichter nazeggen I Wat vraagt het licht Gereed ter kim te dalen Of iets gewrocht werd door zyn stralen! Het gaf zijn glans en deed zijn plicht. II Wat vraagt de bloem Wanneer haar bladen welken Of honing werd gedronken uit haar kelken Zy heeft gebloeid dat is haar roem. III Kust de avoDdrust Het blad nu moe gefluisterd, Wat vraagt de nachtegaal of iemand luistert I Hy zingt zijn lied, dat is zyn lust. IV Werk, mymer niet, Werk, wat ook 't loon moog wezen, Gestrooid is 'tzaad. Wie zal de vruchten lezen Hy die de blanke velden ziet. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 13 November 1929. Roode kool ƒ3,- tot 3,80 per 100 stuks. Savoye kool ƒ8,- per 100 stuks. Witte Kool 0,80 tot 6,90 per lOOstuks. Andijvie 2,40 per 100 krop. Spruiten 8 - tot ƒ15,- per 100 k.g. Armgaard 11,20 tot 11,80 per 100 k.g. Compagners 6.80 per 100 k.g. Goudreinetten 8,50 tot 17,- per 100 k.g. Idem (val) 2,40 tot 5,40 per 100 k.g. Sterappels 17, - per 100 k g. Bellefleurs 6,60 tot ƒ9,- per 100 k.g. Tante Dora 3,70 tot 9,80 per 100 k.g. Bismarck 3,70 tot 7,- per 100 k.g. Jodensuikerperen 5.30 per 100 kg. Bezie van Schonau 8 tot 14 per 100 kg. Bergamotten 6,50 tot 12,— per 100 k.g. Gieser Wildemans ƒ9,- per 100 k.g. Kleiperen 5,10 tot 18,- per 100 k.g. Foppeperen 14,- per 100 k.g. Kaas (volvet) 0,50 tot 0,60 per pond. Boter 1,15 tot 1,22 per pond. SOMMELSDIJK, Zondag 17 November a.s. 's morgens 10 uur, hoopt ds. G. J. W Oldeman, Rm. predikant te Delft en Zondag 24 Novem ber, 's morgens 10 uur ds. J. Pattist, predi kant te Den Haag, op te treden voor de Vryz. Herv. in de zaal van den heer Van Rikxoort aan de Langeweg. Door den hotelhouder F. van Meer alhier is zyn hotel onderhands verkocht aan den heer K. Grootenboer Az., alhier. Vermoedelijk door een hond zyn van de landbouwers L. J. de Gr. en A. J. K. onder deze gemeente ongeveer 100 kippen en 2 kalkoenen dood gebeten. Door de politie wordt een onderzoek ingeeteld. DIRKSLAND. De uitvoer bedroeg de vorige week: 8000 H.L. aardappelen, 1500 H.L. poters, 6u00 balen peen en 1000 balen uien. De pryzen dezer producten waren op de Beurs van j.l.: aardappels ƒ1,10, poters 0,85, peen 0,60 en uien ƒ1,40 per H.L terwijl op de veiling van Dondtrdagmiddag de aardappels 1,19 en uien 1,43 per H.L. opbrachten. De muziekvereeniging Amicitia" hield j 1. Donderdag haar jaarvergadering. De ver slagen van secr. en penningm. werden goed gekeurd. De kas wees een tekort van ƒ80,— aan, welk tekort getracht zal worden weg te werken door het organiseeren van een fancy fair. Het bestuur is thans samenge steld door de heeren D. Poortvliet (Voorz.), M. de Bonte (Secr.), C. de Bruin (Penningm.), M. de Roon en J. Kaslander. Het huis van de erven de Wed. v. Es, staande op „Het Hof", werd gecombineerd afgemynd door den heer J. Rooy op 6000, Inmiddels is door den heer G. Diepenhorst het door hem bewoonde gedeelte uit de hand gekocht. Landbouwveiling te Dirksland. Veiling van Donderdag 14 Nor. 1929. Uien 2,89 tot 2,47 per 100 k.g. Eigenh. Aard. 1,68 tot 1,70 per 100 k.g. Poters 1,14 per 100 k.g. HEBKINGEN. Met ingang van 1 Januari 1930 is de heer G. Huisman, arts te Melis- sant, voor vast benoemd als plaatselyk ge neesheer alhier. De ontvanger der Ned. Herv. kerk.de heer A. van Overbeeke, zal a.s. Zaterdag avond van 6-7J uur zitting houden toi inning der zitplaatsgelden en land- en tuin- huren. De bibliotheek, welke in de consistorie der Herv. kerk gevestigd is, is eiken Maan dagavond van half 7-7 uur voor een ieder liefhebber van lectuur geopend. Het aantal leden van de Halve Stuivers- vereeniging voor on- en minvermogende ïyders aan vallende ziekte te Heemstede, bedraagt in deze gemeente ruim 100. INGEZONDEN MEDEDEELING. R.V.M. per gemet Perceel 1, 310, E. v. d. Wende 146,20 2, 318, KI. Padmos 100, 3j 297, M. Emans 112,— 4, 278, Jan Grin wis Fz. 75,— 5, 310, KI. Padmos 120,20 6, 294, KI. Aleman 65,- 7, 237, A. Klein 132,30 8, 255, H. Grinwis 130,25 9, 163, 0. Akershoek Wz. 81,50 10, 258, H. Tanis Cz. 125,25 11, 229, L. Temmink 138 25 12, 229, P. de Jong 130,30 13, 300, A. v. d Bok 145,50 14, 300, K. de Vogel 146,- NIEU WE TONGE. By publieke verkoopiDg door notaris van Ispelen te Oude Tonge is het woonhuis, met schuur en erf aan den Kerkring alhier, laatst bewoond door W. Jan- son afgemijnd door P. Vreeswijk Mz. alhier op ƒ3950,-. De pryzen der veldvruchten zijn hier als volgt i uien 1,40, koepeen 0,70 en aardappelen 1,10-1,20 per H.L. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zyn van den landbouwer A. J. K. alhier 10 kippen door een hond om het leven gebracht. De politie stelt een onderzoek in. Een kras oudje. De 92-jarige T. Polder wonende te Battenoord zag men dezer dagen nog bezig met het aardappelen rooien. De heer M. Knops Cz. alhier, heeft onderhands de woning gekocht van den heer W. Zoon staande aan de Burgemeester C. Zaaierlaan te Dirksland. Van den landbouwer J. A. Breesnee moest een paard uit nood worden afgemaakt. Het dier is naar het noodslachtbuis vervoerd INGEZONDEN MEDEDEELING. De ware oorzaak van die ellendige pijnen, die ongeschikt maken voor eiken arbeid, is nog weinig bekend. Maar de ervaring heeft geleerd, dat masseeren met Akker's Kloosterbalsem in staat is, de pijn aanmer- kelijk te verzachten. Gij behoeft niet oud te worden, voordat ge oud zijtl ,Ceen goud Zoo goed" MELISSANT. Maandagavond omstreek half acht ontstond er bij den heer A. E. Struik een schoorsteenbrand. Met behulp van eenige emmers water werd de brand gebluscht. Op beide scholen wordt er weer avond school gehouden. Leerlingen kunnen zich not! opgeven bij beide Hoofden der school. Aan vang 18 November a.s STELLENDAM. De vorige week zijn van hier verzonden 900 H.L. aardappelen, 750 H L uien en 400 H.L. koepeen. Door een beet van een insect had den heer J. Kievit het ongeluk bloedvergiftiging te krijgen, zoodat geneeskundige hulp nood- zakelyk was. De garnalenvisschers hebben de vorige week 4 it 5 dagen gevischt en 85 K.G. ge middeld per dag en per vaartuig gevangen. as. Maandag 18 Nov. zal er gemeente raadsvergadering gehouden worden des n.m. 2| uur. Onderwerpen te behandelen: I. Onderzoek geloofsbrief; II. Ingekomen stukken; III. Wpziging verordening Haven geld; IV. Benoeming onderwijzeres. GOEDEREEDE. A.s. Dinsdag wordt de Ouderdomsrente uitbetaald. Voor de Uien wordt hier 1,25 besteed met weinig handel. Vroeg een bad. Jan den Eerzamen Fz. had Donderdagmorgen om kwart voor zesse het ongeluk door passeeren van een Auto met de flets kopje onder in een diepe sloot terecht te komen, door een werkman van Ouddorp werd hy gered. OUDDORP. De vrachtryder K. Grinwis had een wagen suikerbieten geladen op Schei- hoek en reed van het land naar de weg en had het ongeluk door het wegzakken van den dam dat de wagen omver sloeg wat veel schade veroorzaakte doch geen persoon- lyke ongelukken. A.s. Woensdag zal het 20 jaren geleden zfin dat de heer L. v. d. Linde als deur wachter in de Ned. Herv. Kerk is geweest moge die dag niet ongemerkt voorbygaan. Mej. Jaantje Klein Md. had het ongeluk van den zolder te vallen en een der armen te kneuzen zoodat geneeskundig hulp nood zakelijk was. Uitslag verhuring van Bouwland ten verzoeke van Job Padmos Mz., voor den tyd van 10 jaren. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De land- bouwknecht M. van Dam geraakte Woens dagmorgen met een span paarden op hol, welke echter zonder ongelukken veroorzaakt te hebben tot stilstand werden gebracht. Donderdagmiddag reed een luxe auto uit de Burgemeester Sterkstraat op een voorbykomende vrachtauto, bestuurd door H. v. R., welke zwaar beschadigd werd en het verkeer op den Achterdyk volkomen stremde. Door het actieve optreden van den veld wachter L. van Antwerpen, welke de voer tuigen door de Nieuwstraat Het rydeo, kon het vehikel van de vrachtauto, met behulp van den bok van C. Witvliet, worden weg gehaald. (Adv.) OOLTGENSPLAAT. Jaarvergadering van de Vereeniging „De Voorzorg" Varkenevereeniging, gehouden op Donderdag 14 November 1929 in Hotel Moelker. Donderdagavond hield de Vereeniging „De Voorzorg" haar jaarvergadering in Hotel Moelker. Aanwezig waren 21 leden. Voor zitter de heer Abr. de Vos Johszn. De Voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkomstwoord en hoopte dat de vergadering een prettig verloop zou hebben. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en na eenige opmerkingen van den heer P. van Putten vastgesteld. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangsten met 220,85 en in uitgaveD met 166,55, alzoo met een goed slot vaD 60,30, waardoor het bezit der vereeniging steeg tot ƒ1171,53 Onder dankzegging aan den penningmeester werd deze rekening goedgekeurd. Bij het punt bestuursverkiezing, deelde de Voorzitter mede, dat de heer G. Wielaard Sr. wegens het bereiken van den hoogen leeftijd zich niet meer herkiesbaar stelde. Spreker zeide verder, dat de Vereeuigingzyn laatste bestuurslid, die tot de medeoprichters der Vereeniging behoorde, met het aftreden van den heer Wielaard moest missen, terwyi deze altoos een zeer goed bestuurslid is ge weest. Spreker sprak de hoop uit, dat de heer Wielaard nog lang gespaard zal mogen blyven. De heeren P. Hokke en P. Hoogmoed werden met algemeens stemmen tot be stuursleden herkozen, terwijl in de plaats van den heer Wielaard werd gekozen de heer C W. Buscop. Tot leden der commissie voor het nazien der volgende rekening werden benoemd de heeren S. Kamp, P. de Vos Jac.zn. en Jacob van Nieuwaal. Besloten werd op voorstel van den heer L. de Vos, de uitkeering voor onteigende varkens beneden 100 pond te verhoogen tot 60 cent per K.G. In de rondvraag vroeg de heer C. W. Buaeop tot wanneer nieuwe leden kunnen toetreden, De Voorzitter antwoordde, dat nieuwe leden van 1 November tot 1 Maart kunnen toetreden, doch ten alle tyde van 1 Novem ber af contributie moeten betaler^ Verder werd door een der leden mede- deeling gedaan van het overlijden van een tweetal biggen, die samen 40,van aan koop hadden gekost, van iemand die voor het lidmaatschap der Vereeniging had be dankt. Een spoorslag meende de Voorzitter om trouw lid der Vereeniging te blyven. Daarna dankte de Voorzitter voor de op komst en het prettige verloop der vergade ring, waarna hij de vergadering sloot. DEN BOMMEL. De vorige week werden van hier vervoerd 5056 H.L. aardappelen, 200 H.L peen en 300 H.L. uien. Het geval van roodvonk in woning B 14a is geweken verklaard. In de vacature van Ds Van der Zee zal als consulent optreden Ds. Polhuys van Stad aan 't Haringvliet HELLEVOETSLUIS. Woensdag j.l. is aan de Westdyk een vliegtuig, een „Pantertje" by een noodlanding verongelukt, waardoor schroef en vleugels beschadigd werden, het geen van dien aard was, dat het vliegtuig Donderdag per auto vervoerd moest worden naar Rotterdam. De heer F. J. Swart, Gemeente-secre taris alhier is benoemd tot waarnemend Gemeente-ontvanger. De heer W. Dijkstra, leeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwyzers(eseen) alhier, is geslaagd voor het examen Aard rijkskunde M. O. Tot gemachtigden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente zijn herkozen de heeren F. Borstlap, B. v. d. Engel, A. L. Kuyk en J. Vermaas; als diaken in de plaats van den heer T. Essenberg, aftr. gekozen de heer J. W. Nieuwenhuyzen. Op 20 en 21 December a.s. zal te Ouden hoorn de eerste pluimveeclub-tentoonstel ling, uitgeschreven door de Pluimveevereen. „Zuidland e.o." worden gehouden. De Bazar ten bate van Instrumenten voor de Fluitclub der Knapenvereeniging, wordt gehouden in de Marine Cantine op Woensdag tot en met Zaterdag a.s. De Korfbalvereen. „Zwaluwen" zal op 30 November a.s. een bal en cabaretavond organiseeren in de zaal van Mej. de Wed. L. de Py'per. Generaal L. F. Duymar van Twist, lid der 2e Kamer der Staten Generaal, zal heden Zaterdag de Rijkswerf bezoeken. Sport. Voetbalwedstryden Zondag 17 Nov. a.s 2e klas C i T. A. G.-Dindua; D E. Z. V.-D. C. V.; H. W. S—Delemau; Hellevoetsluis-Ursus. Aanvang 2 uur. Scheidsrechter H. J. v. d. Heuvel Res. 3e klas C.! D.R. V. 2-The Rising Hope 4; D. H. S. 3— C. K. C. 2; Hellevoetsluis 2 rust. Verdere wedstryden: Luno—P. F C (Geervliet)O. V. V. (Oost- voorne) V.E F.C.; Spfikenisse Sportlust; KV. T. Wit Rood Wit (den Briel)Demos Nieuwenhoorn; V. F. C. 4-0.V. V.2; Wit Rood Wit 2-S v. d. B 3. Hellevoetsluis I krijgt Ursus op bezoek, hetgeen een belangwekkende wedstryd kan worden waarbij de roodbroeken de tanden op eikaar zullen moeten zetten om te winnen of althans één puntje te Hellevoetsluis te houden. Ursus is in de laatste wedstrijden niet gelukkig geweest, doch 't kan verkeeren, dus Hellevoetsluis pas op en denk vooral Diet „het zal wel gaan" omdat Ursus enkele wedstrijden achter elkaar heeft verloren. ROCK ANJE. Herbenoemd werd dezer dagen de heer Jn. de Vries Sr. tot president kerk voogd, die deze functie reeds jaren vervult. Door zeker soort van bezoekers wordt vooral in het duin ieder seizoen een hoop rommel achtergelaten, een walg voor'toog. De storm en regenvlagen van de laatste dagen heeft dien rommel prachtig opgeruimd. Door de groote droogte van den zomer zag het duinplantenkleed er in het seizoen nu niet op z'n voordeeligst uit; dit is nu ook heeiemaal opgefrischt en voor den tijd van het jaar nog bizonder groen. Temidden daar van trekken bessenpracht, paddenstoelen- weelde en hier en daar de herfsttinten bizon der het oog. MIDDELHARNIS. Geboren: Lena d v. L.Schipper en H.Bijl Overleden: C. C Brug^enjau 69 j wedn. van H. Verbiest. DIRKSLAND Geboren: Jacob Jan Gijsbrecht, z. v. M. van Rumpt en W. van Hamert; Aart Wil lem, z. v. P. Soeteman en W. Jongejan; Johannis Gerardus, z. v. A. J. Schaaff en J. P. A. Knöps. HELLEVOETSLUIS. Geboren: Kornelis, z. van Baatiaan Smi-

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5