PIRATE CATALOGUS 1930 de NIEUWE DRINKT VIN1 ROSSEM's Z N.V. Insulaire Hyp te zierik; 5 pCts. PANDBRIEF artikelen. Belangrijke reductie in coupon aaniaileft. Vraagt nog heden uw gratis Catalogus aan, teneinde lang wachten te voorkomen. Alle aanvragen zullen in volgorde behandeld worden. BON (te posten in open enveloppe. VISSER C ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 16 NOVEMBER 1929. sen. De voorraad zilveren kogels wordt zeker bedenkelijk minder, dat het er nu werkelijk gaat uitzien, of er een moderne oorlog wordt uitgevochten. KANTONGERECHT SOMMEI,SDIJK. Zitting van Vrydag 8 November. C. G 30 j., slager te Melissant, wien ten laste gelegd wordt dierlijk afval op de meente-mestvaalt te hebben geworpen, wordt vrijgesproken. Aan D. J. v. d M., J. P., St. H. wordt ten laste gelegd te hebben geloopen op ver boden terrein aan den Bommelschen buiten dijk. Worden vrijgesproken. H. S. v. E., (niet versch.) heeft 3 kinde ren arbeid laten verrichten op tijden dat ze de school moesten bezoeken. Eisch f 15, - boete subs. 3x6 dagen hecht. Uitspr. f 12, boete subs. 6 dagen hecht. W. H. L. J. H., (niet versch.) heeft 4 leer plichtige kinderen arbeid laten verrichten. Eisch f 20,— boete subs. 15 dagen hecht. Veroordeeld tot f 15, - boete subs. 10 dagen hecht. J. v. d. V. wordt ten laste gelegd een leerplichtig kind in dienst te hebben gehad. Wordt vrijgesproken. C. v. d. C., te Achthuizen wordt melk- vervalsching ten laste gelegd. Verd. zegt dat deze melk niet in het verkooplokaal stond, maar in zijn woonkamer. De melk was voor eigen gebruik. Als getuige wordt gehoord Mej. M. B., 63 j., te Achthuizen. Op de vraag van den Kantonrechter of ze geen familie van den verdachte is, geeft ze ten antwoord: da's mun man menheêr. Kantonrechter: Wat bent U van beroep? Get.Mun werreke zoo'n beetje voor ons eige. Desgevraagd legt ze ongeveer de volgende verklaring af: „Hie (hiermede werd de con troleur bedoeld) kwam an, net toen ik uut mun weunkaemer kwam, mit de maete in mun hand. Die had ik net ofgewasse in ge boend. Dat doe 'k altied as uk 's ochtends mun boeltje ofwasse. In net toen uk uut de deure kwam, douwt un mun opzieje, zoo tegen de poste in ineens sprong un midden in de kaemer. Daer stond dien nemmer mit melluk. In mun weunkaemer, daar mun win ter in zeumer in weune. Ik zegge nog tegen zun: menhedr die mojje niet hoa, want die is voor mun eige gebruuk; mun man mot naer het hoóiland in dan mot un daer van meeneme. Ik zegge tegen zun: in 't verkoöplokoal daer staet de melluk die mun verkodpe. In un nemmer in mit groöte letters dur op; melluk". De verdediger Mr. N|jgh, merkt op dat uit het procesverbaal niet is komen vast te staan dat de bedoelde melk voor den ver koop was bestemd, en dat uit de getuigen verklaring wel is komen vast te staan, dat ze voor eigen gebruik bestemd was. Spr. zag zich daarom genoodzaakt onmiddellijk vrij spraak te requireeren. Het O.M. eischte f 150,— boete subs. 2 maanden hecht. Uitspraak Vrijdag 15 Nov. J. v. P., 53 j., landb. te N. Tonge heeft op 24 Juli niet tijdig uitgeweken voor een auto, bestuurd door D. v. E. Get. D. v. E zegt vele signalen te hebben gegeven. Verd. zegt dit niet te hebben gehoord. Als getuige werd nog gehoord L. Z., die verklaart het ook niet gehoord te hebben. Het O.M. eischte f5.— subs. 2 dagen hecht. Verd. wordt vrijgesproken. J. K. (niet versch.) wegens dierenmishan deling veroordeeld conform den eisch tot f 10,— boete subs. 5 dagen hecht. W. v. D. 21 j., gasfitter te Stad aan'tH. heeft nagelaten een door hem opgebroken straat des nachts te verlichten. Deze zaak wordt aangehouden tot 13 December a.s. P. M. (niet versch.) heeft op 10 Aug. in den Fortuinweg te Stellendam niet tijdig en voldoende uitgeweken voor een automobiel. Eisch f5,— boete subs. 5 dagen hecht. H. de R., 22 j., chauffeur te Dirksland wordt ten laste gelegd op 5 Aug. aan den Gelderschen dijk te Dirksland met een auto de veiligheid in gevaar te hebben gebracht. Eisch f 15,— boete subs. 15 dagen hecht. Uitspraak f3,— boete subs. 3 dagen hecht. M. A 50 j., landbouwer te Stad aan 't H. staat terecht wegens overtreding van de Leerplichtwet. Eisch f 10,— boete stfbs. 6 dagen hecht. Veroordeeling f 8,— boete subs. 4 dagen hecht, KI. V. te S'd|jk (niet verschenen) wegens rijden zonder licht f5,— boete subs. 5 dagen hecht. J. A. v. d. V. (niet verschenen) heeft een kalf laten loopen op verboden terrein zonder vergunning. Eisch f2,- boete subs. 1 dag hecht. Veroordeeling idem. C. J. de W., 56 j., landb. te Oude Tonge wordt voor het laten loopen van een koe op verboden terrein conform den eisch veroor deeld tot f2,— boete subs. 1 dag hecht. M. P., 27 j., landb. te S'dijk wordt ten laste gelegd melk te hebben verkocht waarin 22 deelen water waren tegen 100 deelen volle melk. Het O.M. eischt f 250, boete subs 1 maand hecht. Verd. wordt veroordeeld tot f 80,— boete subs. 14 dagen hecht. J. K., 36 j.,landbouwer te Dirksland wordt leer vergroote Bevat zeer vele en moderne Hoogste kwaliteit in Sigaretten en Cadeaux fócedé ftMyJ porto lucent) JE 148 Aan PIRATE AMSTERDAM. Postbus 716. Naam: Adres Stad: Gelieve mij gratis en franco uw nieuwen Pirate Catalogus te zenden met VIJF VRIJK Van éénzelfde adres wordt slechts één bona geaccepteerd. (Adv.) ten laste gelegd melk te hebben verkocht waarin 74 deelenjwater waren tegenover 100 deelen volle melk. Eisch f400,— boete subs. 10 maanden hecht. Veroordeeld tot f300,— boete subs. 2 maanden hecht. A. J. v. H., 55 j. te S'dijk, wien ten laste gelegd wordt op Zondag 25 Aug. in de St. Jorisdoelstr. te Sommelsdjjk de veiligheid in gevaar te hebben gebracht, wordt vr|jgespr. De zaak van J. Kr. (niet verschenen) die op 13 Aug. te Oude Tonge de veiligheid in gevaar zou hebben gebracht, wordt voor onbepaalden tijd aangehouden. W. Z29 j., smid te Middelharnis, heeft twee personen, L. S. en C. O., arbeid laten verrichten in zijn smidse, zonder dat er in de werkplaats een arbeidslijst en-register was. Getuige LS., 26 jschoenmaker te M'har- nis, zegt dat hij niet aan het werk was bij verd. H|j is met verd. bevriend en komt vaak in de smidse. Hij wilde ook maar eens pro- beeren wat te smeden. Getuige C. O., 21 j., winkelbed. te M'harnis zegt er ook geweest te hebben. Hij heeft wel aan een blaasbalg getrokkenmaar meer niet. Als de Kantonrechter zegt dat dit niet mag, zegt verd.: helpt elkander is dan zeker de wereld uit. Het O.M. ziet hierin 4 overtredingen, en eischt 4 x f 5,— boete subs. 4x2 dagen hechtenis, veroord. idem. A. W. den H. (niet verschenen) wordt we gens het in gevaar brengen van de veiligheid conform den eisch, veroordeeld tot f5, boete subs 5 dagen hechtenis. A. E. S., 46 jaar, landbouwer te Melissant, wordt ten laste gelegd paarden te hebben laten loopen op grond van J. J. Get. J. J., 28 j., landb. te D'land, verklaart het te hebben gezien. Get. J. L. W., 20)jaar, landb. te D'land, verklaart hetzelfde. Eisch f4,— boete subs. 2 dagen hechtenis, veroordeeling f2,— boete subs. 2 d. hechten, KI. T., 17 j. en W. G., 15 j., landarb. te Ouddorp, wegens het laten loopen van vee op verboden terrein, worden veroordeeld tot f 2,— boete subs. 1 week tuchtschool. L. W., 18 jaar, arb. te Ouddorp en C. KL M. worden wegens hetzelfde feit veroordeeld tot f 2,— boete subs. 1 dag hechtenis. KI. M., 45 j., F. v. d. L., 26 j., M. de J., 25 j. en J. W,, 29 jallen arbeiders te Oud dorp, worden hetzelfde ten laste gelegd als den verd. in de vorige zaak. Tegen elk der verd. wordt geëischt f2,— boete subs. 2 da gen hechtenis. Veroordeeld tot f 1,— boete subs. 1 dag. hechtenis. C. B.,22j landb. te Ouddorp, staat terecht wegens overtreding van de jachtwet. Geëischt wordt f 5,- boete subs. 3 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van beide geweren die hij bij zich had. Verd. wordt schriftelijk vonnis gewezen. L. W. H., (niet verschenen) heeft een ge wicht in z|jn winkel gehad dat met voorzien was vau een goedkeuringsmerk. Eisch f2, boete subs. 2 dagen hechtenis. Veroord. idem. L. B., (niet verschenen) heeft 2 gewichten in zijn winkel gehad die niet waren goedge keurd. Eisch 2 X f 2,— boete subs. 2x2 dagen hechtenis. Veroordeeling idem. J. O. te M. (niet verschenen) wegens de zelfde overtreding 4 x f2,— boete subsidiair 4x2 dagen hechtenis. R. K. (niet versch.) wegens dezelfde over treding f2,— boete subs. 1 dag hecht. 0. J. K., 23 j., landb. te Dirksland wegens overtreding van de motor- en r|jwielwet, wordt veroordeeld conform den eisch tot f 5,— boete subs. 2 dagen hecht. T. Z. (niet verschenen) wordt wegens over treding van de motor-en rij wielwet conform den eisch veroordeeld tot f 8,— boete subs. 4 dagen hechtenis. A. v. d. G. (niet versch wegens het in den winkel hebben van een niet goedgekeurd ge wicht, conform den eisch veroordeeld tot f2,— boete subs. 2 dagen hechtenis. A. W. t,e Dirksland (niet versch.) wegens het in den winkel hebben van niet goedge keurde gewichten, wordt conform den eisch veroordeeld tot 2 X f2,— boete subs.2 X 2 dagen hechtenis. P. K. en C. K. (niet versch.) wegens het laten loopen van vee over verboden grond, veroordeeld tot f2,— boete subs. 1 week tuchtschool. A. v. d. V. (niet versch.) wegens overtreding van het vloekverbod, conform den eisch ver oordeeld tot 3 X f 5,— boete subs. 3X5 dagen hechtenis. Menu van de week. Maandag: Koud kalfsvleesch, koolraap, aardappelen; rijst met bessensap. Dinsdag: Kerryschoteltje (van resten, kalfs vleesch en resten rijst); knakworstjes,zuur kool, aardappelpuree. Woensdag: Gehakt, zoete appelen, aard appelen; bitterkoekjesvla. Donderdag: Gekookte kabeljauw, aard appelen, botersaus; wentelteefjes met ge stoofde abrikozen. Trfjdag: Panvisch van kabeljauwcitroen- r|jst met vanillesaus. Zaterdag: Runderlappen, capucijners, aard appelen; fruit. Zondag: Preisoep; haas, appelmoes,aard appelen; koffie-pudding. Schoonheidswenken. Als we hooren van „schoonheidswenken". denken we allereerst aan cream, poeder rouge... waarvoor meDige Hollandsche vrouw terugschrikt, al zien we tegenwoor dig de sporen van het poederdonsje en de lippenstift op menig Hollandsch gezichtje. Maar niet altijd behoeven ze met deze kunstmiddeltjes in verband te staan, er z|jn ook andere wenken, waarvoor niet anders noodig is dan een beetje handigheid en soms ook dat niet eens. Wilt ge eens hooren, wat een Franqaise zegt? ZU beweert: iedere vrouw kan aan trekkelijk z|jn, wanneer z|j er maar haar best voor doet. Het is in 't geheel niet noo dig mooi te z|jn om mooi te lijken. Als uw neus bijvoorbeeld een beetje te groot is, maskeer dit dan door het haar hoog op te maken, waardoor het voorhoofd hoo- ger schijnt. Is uw gezicht te lang en smal, draag dan japonnen met hooge boorden en.donkere kleuren; is het daarentegen te breed, dan zal een wit kraagje of puntig décolleté veel verbeteren Een goede proportie is het voornaamste en iedere vrouw zou goed doen, de zwakke punten in haar uiterlijke verschijning te be- studeeren. Zljt g|j kort en dik, schuw dan licht gekleurde, luchtige stoffen. Is het on derste gedeelte van het lichaam te zwaar ontwikkeld in verhouding tot het bovenlijf, draag dan donkere rokken en vermijd hori zontale ljjnen. Nuttige wenken. Om een strijkijzer glad en ook schoon te houden, strijkt men het eenige malen over een lap, waartusschen men kruimeltjes kaars vet gestrooid heeft. Spiegels en het glas van schilderijen krijgt men prachtig glanzend en helder, door ze in te wrijven met een beetje vloeibaar'poets- extract en ze daarna met een schoonen wol len doek goed uit te wrijven. Koud geworden gekookte eieren kan men, zonder dat ze harder worden, weer warm maken. Men legt ze daartoe denzelfden tijd als de eerste maal, weer in kokend water. Om een karaf schoon te maken, neemt men zacht grauw papier, smeert er zeep op, maakt er kleine rolletjes van en werpt deze met warm water (vooral niet heet) in de karaf, schudt deze een poos, spoelt haar daarna met koud water na en veegt de bui tenzijde met een zachten doek af. Prullemandjes. Prullemandjes behooren tot de nuttigste bezittingen van een net huishouden. Ge hebt er niet spoedig te veel van, want in elke kamer mag gerust een prullemandje staan. Men kan ze tegenwoordig zóó aardig krijgen, dat ze zelfs in de gezelligste huis kamer of mooi ingerichte slaapkamer tot sieraad strekken. 'tls natuurlijk niet noodig, dat men al z'n prullemandjes uit den winkel haalt. Men kan zelf ook heel origineele dingetjes maken en 'tis beslist een leuk werkje. Wanneer ge een uurtje over hebt, gaat ge eens op zol der of in den kelder zoeken naar een oud mandje, dat gediend heeft voor groenten, vruchten of aardappelen. Ge maakt 'teerst goed schoon, van binnen en van buiten en verft daarna de buitenzijde met ripolin in sprekend vermiljoenrood. Van binnen wordt het mandje met rood satinet gevoerd Den bovenrand maakt ge af met een zwart galonnetje, waarop ge hier en daar een roode kraal naait. Hebt ge een spanen mandje, zoo kunt ge daar weer iets heel anders van maken. Ge verft hier de latjes in een sprekende kleur, 'tz|j groen, hardblauw, rood of oranje en voert het mandje met een contrasteerende kleur. Een rood geverfd mandje voeren we met blauw, een oranje met groen of paars, een blauw mandje met rood, enz. De bo venrand van de mand wordt omwonden met lint in dezelfde kleur waarvan men aan beide z|jden enkele lussen laat hangen, die als handvat dienen. PARIJSCHE MODEBRIEF. Ons visite-toilet. Behalve de chique, elegante toiletten die speciaal voor den schouwburg, feesten eD partpen zijn bedoeld, hebben we ook nog de zoogenaamde „gekleede japon". Deze gebrui ken we voor verjaardagsavondjes, theemid dagjes, enfin voor alle gelegenheden waarbij geen „grande toilette" verplichtend is. Over het algemeen komt het gelegenheidsjapon netje b|j het meerendeel der dames het meest van pas. Velen houden er zelfs niets anders op na dan een of twee japonnen van dit genre en laten de gala-toiletten over aan de vrouwen der mondaine kringen, waar een dergelijke kleedii g meer op z'n piaats is. Bij de aanschaffing van een visite-japon netje heeft trien de keuze uit tal van stoffen. Men kan 't even goed van laken nemen als van het fijnste fluweel van eenvoudige crêpe de chine of van 't veel duurdere crêpe satin. Uw keuze zal niet in de eerste plaats van uw smaak of den inhoud van uw beurs afbangen, maar vooral van de omstandig heden waarin gij verkeert. Het is in Parijs het eerste en hoogste gebod voor'n vrouw met goeden smaak, dat ze zich aan de om standigheden aanpast. Wordt er in uw kring niet veel toilet gemaakt, kies dan vooral niet zoo'n chique japon dat ge alle aan wezenden overstemt. Kunnen uw vriendinnen 't minder goed doen dan gijzelf, wees dan zoo fijn, niet zulke kostbare stof fen te kiezen dat de an deren b|j u afsteken. Kom vooral in een eenvoudige omgeving nooit in een r(jke kleeding. Dat zou een groot gebrek aan tact verraden. Alle omstandigheden in aanmerkinggenomen dus, heeft men verder de keuze uit tal van zijden stoffen, uit fluweel in de meest denkbare variaties, z|jden mousseline en eigenlijk alle mooie stoffen die niet te schitterend en te kostbaar aandoen om ze tot gebruik voor galatoilet ten te stempelen. Iets nieuws op dit gebied is moiré-zijde die totnutoe nooit voor visite-japonnen ge nomen werd. Ze wordt echter alleen in het zwart gebruikt. Zwart blijft hier trouwens altijd een geliefde kleur. En daarom ziet men ook de meest verschillende stoffen in het zwart, terwijl verder ook flesschegroen en marineblauw tot de veelgekozen tinten behooren. Men let er echter speciaal op, dat de stof fen fijn en soepel z|jn. Want hoewel de ja ponnen tegenwoordig, wijder en ruimer z|jn dan vroeger, mogen ze het figuur toch niet breed en plomp maken. Weliswaar hebben de visitejaponnen niet dien overvloed van slippen en volants en waaierende banen als de partij-toiletten, maar toch worden ze met veel ruimte gemaakt, terwijl losse banen en volants er een groote rol in spelen. Het lijfje is meestal tame lijk aangesloten. Ook om de heupen ligt de stof aan en daaronder pas komt de groo te dikwijls onregelmatig aangebrachte ruimte. Zoo wel blouse als heupstuk zijn meestal zeer bewerkt. Het lijkt wel of men er een eer in stelt om de stof niet aan één stuk te laten, maar uit tal van kleine deeltjes teza men te stellen, zooals men vroeger zou gedaan hebben als men niet genoeg had. Soms wordt de stof in drie hoeken, een ander maal in vierhoeken of andere geome trische figuren verdeeld. Nu is 't een feit dat mits op de juiste wijze gedaan, een der gelijke stofverdeeling zeer kan bijdragen tot het bevor deren van de slanke lijn. Minder slank maken hori zontaal aangebrachte fijne plooitjes, terw|jl men voor de breede opnaaisels die sommige japonnen sieren, wel een hyperslank en tenger figuurtje mag hebben. Vele japonnen hebben een smal ceintuurtje op toillethoogte, met een mooie gesp of sierspeld gesloten. Alleen de prin- cessejapon die door z'n snit even getailleerd is, houdt er geeu ceintuur op na. De dames die veel houden van licht en kant aan den hals, kunnen tevreden zLjn. Ze mogen op deze japonnetjes naar harte lust gebruik maken van groote bertha-kra- gen, jabots, en verschillend gevormde witte halsgarneeringen. Een enkel juweel, niet te opvallend en niet te kostbaar, wordt op deze mooie namiddag-toiletten toegelaten. WILBELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- scben Ingelicht te worden over de Kaat ste mode, zoowel voor dames als kin doren, raden wi] dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practlsche Nederlandsche modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken Xn alle genres, Is bij de uitgevers dezer Courant tegen sterk gereduceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nieuwe Modeblad, 2 maal per maand verschij nende ln 16 bladzijden met telkenmale 2 gratis knlppalronenbladen, bedraagt slechts I 0,96 per kwartaal, lranco per post 1 1,26. Ih Winterhanden en -voeten. Deze ontstaan reeds in den herfst, duren dikwijls tot ver in de lente en komen ook voor in winters zonder vriezend weer. Ja zelfs hoort men er in natte winters meer van dan btj droog vriezend weer. Het ont staan wordt bevorderd door het dragen van nauwe, don bloedsomloop belemmerende schoenen en handschoenen. De verschijnselen zijn jeuk, zwelling en roodheid, dikwijls zelfs gevolgd door wond-worden, dus opengaan der aangedane deelen. De behandeling bestaat in reeds vroeg tijdig October en November, zelfs al in Sep tember, handen en voeten iederen dageeDigen t|jd voetbaden te geven, afwisselend koud en warm, dus v|jf tellen in het heete water dan vjjf tellen in het koude, dan weer vijf tellen in het warme enz. Verder bet dragen van warme, niet te nauwe schoenen en hand schoenen en als toch de aandoening ontstaat, handen en voeten 's-avonds inwrijven met gelijke deelen olijfolie, glycerine en tincture benzoes. Een goed voorschrift is ook de Fros- tin-balsem bestaande uit één deel bromocol en negen deelen resorbine en evenzeer het penseelen der handen met: R. Anthrasol 2,6 Tincture Benzoes 5 Spiritus ad 50 De zoogenaamde gesprongen handen wor den zeer goed behandeld door tweemaal daags in te wrijven met R. Menthol 0,75 Salol 1,5 Lanolini ad 50 Influenza noemt men tegenwoordig meer „gripe", in een kwaadaardig geval spreekt men van z g. Spaansche Griep naar aanleiding van de griep-epidemie, die eenige dagen ge leden ons land teisterde. Griep verspreidt zich zeer snel en is niet te voorkomen voor hen, die er vatbaar voor zijn. Z|j begint met heftige koorts, koude rillingen, gevoel van zwaar ziek zijn en pijn overal, in het bijzonder ook hoofdpijn. Bij influenza is het geheele organisme ziek, allerlei complicaties z|jn er bij waargenomen. Het meest wel de uiterst gevaarlijke griep- longontsteking. Een middel om die zeker te voorkomen kennen wij niet, maar daartoe moet men wel de griep-lijder zoo voorzichtig mogelijk ziju, niet te vroeg uitgaan, kortom door hygiënische maatregelen trachten het ontstaan dezer complicatie zoo al niet te verhinderen, toch minstens niet in de hand te werken. Een „genees"middel, in den letterlijken zin des woords bestaat niet, toch is de hulp vau een arts zeer noodig ter bestrijding der complicaties. Griep kan ik elk jaargetijde optreden, in den winter zoowel als in den zomer, maar uit den aard der zaak dient men in de over gangstijdperken zich dubbel in acht te nemen en de kleeding niet te snel te verminderen Zeker niet op den eenen dag een trui aan doen en den volgenden dag, als het weer wat HET ORIGINEELE SCH IETS BUITENGEWOOJ DISTILLEERDERIJ D: SCHIEDAM Ruwe Huid r>f ypAï Ruwe Handen 1 (Adv.) stelt verkrijgbaar: BEZORGEN: BRAND-, INBRAAK-, ZIEKTEV1 telijke aansprakelijkheid en alle ai; Billijkepremlën - Prima i'

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 2