ongensn PUROL YpUftOL] Burgerlijke Stand VERSLAGEN RIJMKRONIEK Wetenswaardigheden ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 13 NOVEMBER 1929. 3 Zoo zinken wij in 't eind ook mede, Vermoeid en afgemat, in d'aard, En sluimeren daar in stillen vrede, Door Hem, die nimmer slaapt, bewaard. Opdat ons stof herrijz' in waarde, Geeft Hij het afgeteld aan de aarde, En eischt het eens van d'aard weer af: Zijn eeuwige lentedag zal komen, Dan, dan verlaten zijne vromen Vol nieuwe levenskracht het graf. D. R. HERRINGEN. De levering van brandstof fen voor rekening der gemeente is voor dit seizoen opgedragen aan A. Munters. Van hier zjjn een drietal scheepsladingen aardappelen verzonden naar Belgie. Aan de beurt van aftreding als Ouderling en Diaken in de Herv. Kerk zjjn de heeren C. J. van Wezel en J. van der Wende. MELISSANT. Door het verkeerd uitwijken had er een aanrijding plaats tusschen de wielrijders Jac. Troost en mej Stolk. Daar door werd het rijwiel van mej. Stolk ernstig beschadigd. Er heerscbt hier onder de varkens een pestziekte. Enkele zijn er reeds van gestorven. Stemgerechtigden der Ned. Herv. kerk worden opgeroepen Woensdagavond a.s. ter vergadering te komen, wegens een te beroe pen predikant. Bij den heer A. Troost staat een peren boom nog in vollen bloei. HERK1NGEN. A.s. Vrijdagavond 6 uur hoopt in de Kerk der Gerf. Gemeente alhier voor te gaan Ds. Kok. STELLENDAM. B(j het binnenslepen der visschersvaartuigen had den heer M.Jansen het ongeluk dat een staaldraad geraakte in de schroef van zijn motorboot. as. Zondag zal er dankstond gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk voor land bouw en visschertj. GOEDEREEDE. De oogst-collecte voor de Ned. Herv. Kerk heeft 107,— opgebracht. De vorige week werden alhier verzon den 1500 balen uien, geen aardappelen. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week van 80—100 K.g. garnalen per dag en schuit gevangen. Uit deze gemeente zijn vertrokken: L. Troost en gezin naar Bergschenhoek; J. Brugman naar Berkel; Neeltje Moerkerk naar Ouddorp! L. Groenendijk en gezin naar Oud- Betjerland. Ingekomen: J. Tanis van Schiedam; M. C. Voogd van Wageningen; W. Hoogwater van 'sGravenhage; Krijntje van Wtik van Dordrecht. L-v^VVen ypfj? (Adv.) OUDDORP. De afgeloopen week hebben de garnalenvisscher van 100-170 K.G. gar nalen per dag en schuit gevangen en voor de drogerij werden van 1 - 200 K.G. gevangen. De blazerschuit Goedereede G.0.4 kwam met het binnenvaren zoodanig tegen de punt van de haven, dat het roer brak. Mej. A. Loo(j heeft de benoeming als Onderwijzeres aan dejBtjz. School alhier aan genomen. Uitslag verhuring Bouwland ten ver zoeke van KI. Tanis, voor het seizoen 1930 met beding van vrije cultuur: Perc. 1,128 R. V.M. W. Hameeteman Joh.z. 76,— per gemet. Perc. 2, 122 R. V.M. Job Tanis 80,— per gemet. Perc. 3, 118 R. V.M. Job Tanis 79,50 per gemet. Ten verzoeke van Hubert Tanis een per ceel bouwland aan den Langenweg voor den tyd van 7 jareni 170 R. V.M. L. Pikaart 110,55. Ten verzoeke van Mej. de wed. Teunis Voogd, voor seizoen 1930 met beding vrije cultuur, drie meeden bouwland: Perc. 1, 144 R. V.M. Job Tanis 150,10. Perc. 2, 138 R. V.M. K. Breen 130,55. Perc. 3, 144JR. V.M. L. Breen 135,25. Volgens eene advertentie voorkomende in dit blad spreekt ds. K. P. de Groot te Delft, a.s. Donderdagavond 14 Nov. alhier in het Kerkgebouw der Doopsgezinde Ge meente over het zoo zeer gewichtvolle on derwerp: „HET LEVEN NA DIT LEVEN". De toegang is vrij, alleen zal er een extra collecte worden gehouden voor den Ned. Geref. Evangelisatie-arbeid, waarvoor en van wege bovengenoemde Predikant optreedt. Aanvang half zeven uur. Men houde dus dezen avond vrij. NIEUWE TONGE. In de afgeloopen week zijn uit deze gemeente vervoerd, 6980 H.L. aardappelen, 1260 balen uien en 360 balen A.s. Donderdag 14 November zal de Rijksontvanger te Oude Tonge desv.m.van 12 uur alhier, den iaatsten zitdag houden tot het innen van Rijksbelastingen. Door de heeren D. Slinger Lzn. en Adr. van Balen Hz alhier, is een perceel bouw» land ondershands gekocht van den landr bouwer C. v. d. Boogert alhier. Woensdag 13 dezer des's avonds 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, door Ds. Dekker een bijbellezing worden gehouden. - Maandag j.l. is onder leiding van den (ook flink aa-1 en op mooie wijze is de stand heer Buitenhuis alhier een kinderkoor opge- spoedig 3-1. richt met aanvankelijk 37 leden. Als be- De doelverdediger van C.K.C. is eenigzins stuursleden z(jn gekozen Joh. Verwei Jz.,1 geblesseerd aan het been, en schijnt den Thomas Hameete en G. Schipper alhier. Zondag j.l zijn in de Ned. Herv. Kerk aan nagiften nog gecollecteerd 65,— zoo dat de oogstcollecte in totaal heeft opge bracht f 482,-. OUDE TONGE. Woensdag 20 November a.s. vertrekt onze vroegere dorpsgenoot, de heer M. N. Arends naar Ned. Oost-Indiê, om aldaar bij de Bataafsche Petroleum Comp. als geneesheer in dienst te treden. Gedurende de afgeloopen week zijn onze haven binnengekomen 18 schepen waar van 7 geladen eu 11 ledig en vertrokken 20 schepen, waarvan 20 geladen. OOLTGENSPLAAT. Toen de landbouwer J. van Hassent van zijn land kwam, zag hij in de wetering van den Weipolder een persoon liggen. moed op te geven. Hij doet ten minste geen moeite| eenige Bchoten te houden, zoodat als de stand 6-1 is eenige spelers als protest tegen hun doelman, het veld verlaten, waarbij nu C.K.O. een geheel ver loren wedstrijd speelt en de doelverdediger, niet erg sportief, er maar een pretje van maakt. Hellevoetsluis neemt het dan ook zeer gemakkelijk op en brengt de stand op 14—1. Jammer dat deze wedstrijd zoo eindigde. Vooral daar er een vol uur goed is gespeeld, waarbij Hellevoetsluis verdiende te winnen, doch dan ook flink moest aanpakken. Ech ter door êdn niet erg sportieve speler, van C.K.C wint Hellevoetsluis met groote cijfers en heeft de twee punten alzoo in haar bezit. BR1ELLE. In een door den burgemeester hierover wordt met algemeens stenamen besloten om de goedkeuring hieraan te hech ten. Nadat nog over de al of niet voldoende watervoorziening der school was gesproken en dit alleen door afdoende sluiting van den regenbak is te controleeren, wordt de ver gadering gesloten. VERSLAG van de vergadering van den 34ste JAARVERSLAG van de Vereeniging „Schoolfonds voor Schipperskinderen in Zuid-Holland" gevestigd te Oude- Tonge, laatst goedgekeurd bij Kon. Besluit van 13 Juni 1925, No. 40, uitgebracht in de Algemeene Verga dering van 23 Maart 1929, n.m 1.30 uur, ten huize van A. J. van der Vliet te Óude-Tonge. Ter voldoening aan het bepaalde in art. 19 Hij bracht hem op het droge in bewusteloozen mr. F. C. D. C. Egter van Wissekerke ten stad- toestand. Het bleek te zijn de 22-jarige A. Leij- huize bijeengeroepen vergadering van verschil- dens De gemeente-veldwachter L. Jordaan lende ingezetenen is het besluit genomen on- pastte kunstmatige ademhaling toe, waarna geveer midden Juli van het volgens jaar door de drenkeling spoedig tot bewustzijn kwam. een tweedaagsch feest, waarvan het tweede ge- Op advies van dokter Kramers werd hij verder deelte geheel aan sport gewijd zal zijn, het feit per brancard naar zijn woning vervoerd. te herdenken, dat den Briel als stad 600 jaar Men is begonnen plannen te maken voor heeft bestaan. het restaureeren van ons mooie Gemeentehuls. ROZENBURG. Door notaris A. I. Geelhoed Een architect van het Rijksbureau voor Monu- van Maassluis had in het lokaal alhier, de 5- mentenzorg heeft reeds den tegenwoordigen jarige verpachting plaats van diverse perceelen toestand in teekening gebracht en gegevens dijkweiland, graskanten en binnendijks gelegen verzameld hoe het gemeentehuis er oorspron- wei- en bouwland, eigendom van den polder kelijk heett uitgezien. Oud- en Nieuw-Rozenburg. De perceelen wer- De rijksveldwachter heeft tegen eenige den als volgt gegund: Perceel 1 A. Noordam winkeliers en melkverkoopers proces-verbaal 124, 2 A. Noordam 107, 3 W. Quak Lz. opgemaakt wegens overtreding van de ijkwet. 116, 4 M. P. Stehouwer 116, 5 W. v. d. Eijk In den afgeloopen week werden van hier '6. 6 R- v. Gaaien Mz. 116, 7 N. C. v. Exel verscheept: 20§,750 kilo aardappelen, 122.676 1161,8A Kle.jwegtKz. ƒ122, 9 Jb. v. d.Meer kilo poters, 46.000 kilo koepeen en 15.500 kilo ff 136, 10 A. v. Wrt. 11M Het bestuur van de voetbalvereeniging VflVlTÓ K™ „Voorwaarts" heeft vergunning gekregen voor ™z. 19 b L. uosteriee^z. y i i Kerk het houden van een bazar. De opbrengst komt ]ep 'w? V 65 alles Der HA 20 De araskanten ten bate van een te bouwen kleedkamer. De a'les Per TT ËonkeTsloofLz'n 'togleest'er "gn" 21 de graskanten in denlangiwegY J v! W. J. Donkersloot Lzn., burgemeester u n. d Meer 22 Binnendij-k ie gedeelte rre"r' R- Varekamp Wz. 121. 23 Binnendijk 2e ge- G. van N:mweöen J n. deelte C. Groenewegen jz. 131. 24 Wei- en De rijksontvanger zal voor het laatst in bouwland in den Graspolder B. Quak Jz. ƒ170, dit jaar tot het ontvangen der belastingen zit-1 a|jes _er p] a 25 de jacht op alle vorige per- tlng houden ten gemeentehuize Woensdag 20 ceejen l. Luijendijk f 39 in massa. November a.s., van des voormiddags 10 tot OOSTVOORNE. De begrooting dezer gemeen te voor 1930 is vastgesteld in ontvangst en uit gaaf gewone dienstop ƒ138.860, kapitaaldienst f 33.275, totaal 172.135. De gemeentelijke inkomstenbelasting is geraamd op 47.000. Als subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur is 5350 uitgetrokken. VEILINGSBERICHT van Vrüdag 8 November 1929 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Raad der gemeente Den Bommel op der statuten, heeft het Bestuur de eer het na- Vrijdag 8 November des nam. drie uur. vo|gende verslag uit te brengen van de werk- Voorzitter Burgemeester Brouwer. Afwezigzaamheden onzer vereeniging over het jaar de heer Houthuizen. I 1928. De Voorzitter opende aeze vergadering met Het jaar dat thans is voorbij gegaan heeft in voorlezing van het gebedsformulier. De notulen, vele opzichten rijke vruchten afgeworpen voor der laatste vergadering werden onveranderd de bevordering van het onderwijs aan schip- goedgekeurd. perskinderen. Ons Schoolfonds nam in om- ingekomen stukken: vang en beteekenis toe; zij trad in den loop De goedkeuring van Ged. Staten over ge- van het jaar toe tot de, op initiatief van het nomen raadsbesluiten. j Onderwijsfond voor de Binnenvaart te Am- Procesverbaal van de kasopname bij den sterdam, opgerichte Federatie van Vereeni- gemeente-ontvanger. gingen voor huisvesting van schipper kinderen De goedkeuring van den Minister van Finan- met het doel deze lager onderwijs te doen tién over het verleenen van een voorschot in-genieten. gevolge de landarbeiderswet. Op 1 Januari 1928 werden ondersteund 39 B. en W. stelden voor tot convifsie over te kinderen. In den loop van het jaar hebben 11 gaan van een paar kleine geldleeningen. kinderen de school verlaten en zijn 34 nieuwe Een verzoek van de Vereen. S.B.Z. om steun leerlingen ingeschreven, zoodat op 31 Decem- omdat de finantiën geheel in de war zijn. ber 1918, 62 kinderen onderstand genoten, De Voorzitter deelde mede oat dit verzoek waarvan 40 de O. L. School en 21 de Bijz. eigenlijk gericht was aan het Burgerlijk Arm- Lag. School bezochten, en wel te: bestuur echter achtte hij het gewenscht daarin Oude-Tonge 5, Lith bij Oss 1, 's-Gravenloer den raad te kennen, ook een dergelijk verzoek 1, Sommelsdijk 1, Terneuzen 2, Goedereede 1, is gericht aan de andere armbesturen. Ouddorp 2, Heinenoord 1, Stavenisse 4, Geer- B. en W. stelden voor het voorschot ad. truidenberg 1, Deest 1, Ooltgensplaat 3, Papen- 1000,dat renteloos is gegeven, thans te drecht 5, 's-Grevelduin-Capeile i, Stad aan schenken en daaraan nog ƒ50,toe te voegen, 't Haringvliet 3, Rotterdam 5, Dirksland 3, Dan betaalt het Burgerlijk armbestuur 25 Groot Ammers 1, Den Bommel I, Amsterdam van het tekort. Ook is er een groot tekort ont- 1, Puttershoek l' Fijnaart 1, Kortgene 1, staan, doch men moet niet Vergeten dat reeds IJsselstein 2, Sliedrecht 2, Sint-Annaland 1, het eerste jaar 63 patiënten opgenomen zijn Krabbendijke 1, Dordrecht 3, Leeuwen Boven geweest in de ziekenhuizen. 1, Schiedam 1, Ierseke I, Heusdenhout 1, Segers meende dat het niet meer dan billijk Hendr. Ido Ambacht 1, Antwerpen 1, terwijl was dat dit tekort mede werd gedragen door I kind de Doofstommenschool te Rotterdam het armbestuur. Was die vereeniging er niet bezocht, geweest, dan was een groot deel van het tekort Omtrent het gedrag en de vorderingen der toch reeds voor het armbestuur geweest. kinderen werden per drie maanden van de Daarna werd het voorstel van B. en W. aan- hoofden der betrokken scholen inlichtingen genomen. ontvangen, welke over het algemeen bevredi- Benoeming ambtenaar van den Burgerlijken gend.waren. Stand. Op de Algemeene vergadering van 31 Maart Voorzitter deelde mede dat het dikwiils zeer 1928, werden in het Bestuur herkozen wegens des namiddags 1 uur. Een kindje van den heer J. van der Griend had het ongeluk al spelende te vallen. Het brak daarbij 't linkerbeen. Dokter Kra mers verleende medische hulp. HELLEVOETSLUIS. Naar w(j uit goeden bron vernemen zal binnenkort het Tweede Kamerlid Mr. G. A. Boon de Rijkswerf alhier bezoeken, aangaande de eventueele opheffing. Donderdag j.l. is de motorboot, welke bestemd Is voor den onderzeedienst en op 's Rijkswerf alhier is gebouwd, binnendoor naar den Helder vertrokken. De zwem- en badinrichting der V. I. Z. is gesleept naar haar winterbergplaats op 's Rijkswerf alhier. Tot Bestuurslid der district-organisatie voor Vrjjz. godsdienstigen op Voorne en Put ten is te Nieuwenhoorn door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. gekozen ds. W. de Voogd van der Straten en door den V. C. J. B. mej. A. de Bruljne. De tweede Jeugddienst voor Voorne en Putten wordt gehouden op Zondag 17 October a.s. in de Ned. Herv. kerk te Geervliet waar zal optreden Ds. Warners, aldaar. Sport. Uitslagen wedstrjjden Zondag j.l 2e klas C. Dindua-Vooruitgang 0-3. D.C.V.-F. A. G. 3—1. Ursus-D. E.Z. V. 1-3. Deleman—Hellevoetsluis 5-5. Res. 3e klas O. Zwart Wit 3-S.M.V. 3. Hellevoetsluis 2—C.K.C.2. Verdere wedstrijden: Erasmus—P. F. C. 3 2. D.D.C.-O.V. V. 1-3. V. EF. C. Sptjkenisse 3—1. Wit Rood Wit-Delfshaven 2-1. N.K.R.—Nieuwenhoorn 7-0. Hellevoetsluis 2— C. K. C. 2 14-1. Direct na den aftrap tegen wind neemt Hellevoetsluis II het spel in handen en stevent op het doel van C. K. C. af, waar de doel verdediger kalm en schitterend werk ver richt, terwjjl ook Hellevoetsluis achterhoede druk in de weer is om de gevaarlijke aan vallen van C. K. C. te stuiten. Het eerste kwartier is er alzoo een goed spel met Hellevoetsluis eenigszins in de meerderheid, hetgeen zfl echter niet kan om zetten in een doelpunt, daar de doelverde diger steeds op z(jn post is, en Helvoets voorhoede, toch ook niet geheel op dreef schynt te z(jn. Het juiste schot ontbreekt, z(j weet niet van doorzetten. Helvoets ach terhoede, geeft nogal eens benauwde oogen- blikken, door overheen trappen. Toch is Hellevoetsluis iets sterker en na een penalty gemist te hebbeD, gaat de rust in met een 1—0 voorsprong voor Hellevoetsluis. De eerste helft is dan voorby en het pu bliek heeft daarin soms aardige staaltjes voetbal gezien, zoowel van Hellevoetsluis als van C.K.C. Het is nog lang niet zeker wie er winnen zal, want de uitvallen van C.K.C. zyn gevaariyk en hun doelverdedi ger uitstekend. Als de tweede helft is aangevangen maakt C.K.C. spoedig gel(jk, hetgeen Hellevoetsluis nu eens niet terneer slaat; z(j pakt dan Postelein 3,40 tot 4,80 per 100 k.g. Blauwe druiven 0,32 tot 0,64 per k.g. Boonen dubb. stam 79 tot 83 p. 100 k.g. stoksnij 47,— tot 78,— p. 100 k.g. Tomaten A 10,— tot 17,jper 100 k.g B tot per 100k.g. C 5,— tot XI,- per 100 k.g. CC 2,- tot ƒ0,— per 100 k.g bonken -,- per 100 k.g. Peen tot -,— per 100 bos. Kroten 1,70 tot per 100 bos. Kool (roode) 6,10 tot 6,60 per 100 stuks. Kool (witte) 4,30 tot ƒ0,— per lOOstuks. Kool (savoye) 3,30 tot ƒ6,90 p. lOOstuks. Bloemkool I ƒ6,— tot 17,—per lOOstuks. II 0,— tot per lOOstuks. Andijvie 1,40 tot 2,90 per 100 krop. Uien 1,20 tot 3,50 per 100 k.g. Tafelperen 0,10 tot 0,31 p. k.g. Tafelappelen 0,07 tot 0,19 p. k.g. Keukenappelen f 2,20 tot ƒ9,— p. 100k g. Keukenperen ƒ2,40 tot ƒ11,- per 100 kg. Spruiten 0,13 tot 0,33 per k.g. Selderij 1.90 tot 2,10 per bos. Kipeieren (netto) 10,70 tot 11,20 p. lOOst. Kipeieren klein (netto) 7,90per lOOstuks. Eendeieren 7,20 per 100 stuks. Aanvoer 8700 stuks. stoeien en ravotten graag, maar vallen en bezeeren zich dan ook dikwijls. Zorg daarom altijd in huis voor een doos #/^G£«EZIRO VUL»! CCII UUUV Dooien 30-60 eo 90 ct. Tub* 80 ct. Bi) Apoth. ca DrogUtcn (Adv.) voor deze blijken van waardeering, te meer, daar noode het onderwijs vaarwel zegt. Daarna werd overgegaan tot de eerste les in fruitteelt, die gegeven werd door den heer Vis van Dirksland. De andere heeren, die les geven, z^jn den heer "Viskil voor groententeelt en de heer Hoek voor Schei- en Natuurkunde, Dierkunde, enz. Verslag van het verhandelde in de open bare Gemeenteraadsvergadering te HERRINGEN, op Vrijdag 8 Nov. 1929. Tegenwoordig met den Voorzitter, alle leden. Na opening met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen, onveranderd goedgekeurd en geteekend. De Voorzitter deelt mede, dat het voor nemen bestaat de vuilnisstortplaats over te brengen naar een perceel tuingrond, thans in huur by P. van Zielst. Hiertegen bestaan geen bezwaren. Van Gedeputeerde Staten dezer Provincie is bericht ontvangen, dat aan de gemeente vrystelling wordt verleend voor vak j. op de o. 1. school tot 1 Mei 1931. Mededeeling wordt gedaan van de ingeko men begrooting van den Keuringsdienst van Waren te Dordrecht, deze wordt met alge meene stemmen goedgekeurd. De bydrage der gemeente voor 1930 in de te maken onkosten zal bedragen 136,68. Vervolgens komt in behandeling het ont werp gemeenschappeiyke regeling betref fende de oprichting en exploiteeren van een electriciteits-bedryf voor West-Flakkee en tevens de statuten. Na eenige bespreking lastig was, de verrichting voor den burgerlijken stand te laten doen, als er soms een of meer ambtenaren niet thuis zijn. Daarom stelde B. en W. voor, de heer Lemkes ook als zoodanig te benoemen. Alzoo werd besloten. Daarna werd op voorstel van den voorzitter de heer Lemkes benoemd tot waarnemend secretaris. De Voorzitter zeide dat het dikwijls lastig was met het teekenen der stukken, als hij zelf soms niet tegenwoordig was. Nadat deze was benoemd, werd de heer Lem kes ook ais zoodanig beëedigd. De begrooting dienst '29 werd met enkele af- en overschrijvingen gewijzigd. Nog werd definitief vastgesteld de ver ordening op het keuren van waren. De Voorzitter zeide gesproken te hebben met Van der Zande over de waarde van 29 boomen langs de begraafplaats. Van die 29 zijn er 9 dood. De heer Van der Zande wil er 100 voor geven als hij ze gelijk met den grond kan afzagen en 75,wanneer ze geheel gerooid moeten worden. Spreker meende dat men aan de begraaf plaats iemand moet laten rooien die dat meer gedaan heeft, daar de wortels door de graven heen gegroeid zijn. Ook werd be„proken het plan om er weer nieuwe boomen te plaatsen. Algemeen was men van oordeel dat dit aanbeveling verdiende de voorzitter meende dat de ruimte tusschen de sloot en de graven eigenlijk te klein was voor nieuwe beplanting. Ook meende de Voorzitter dat de boomen vrij zwak zouden komen te staan, als ze zoo vlak aan de sloot staan. Het meerendeel der leden gaf de voorkeur aan opnieuw beplanting en daarvoor zou dan een boomkweeker geraadpleegd worden om de soort en zwaarte te bepalen. Hokke vond het bedrag ad 5,per boom wel laag. Voorzitter zeide, dat Van der Zande hem had medegedeeld dat niet alle boomen werk- hout leverden. Hokke zeide, dat toen die boomen gesnoeid zijn en daarvan veel dik hout kwam, dit wel voor het werk geschikt was en dat het vreemd is, dat nu de boomen zelf dan niet geschikt zouden zijn. Daarna bracht de Voorzitter de woningen in het tuindorp ter sprake. Door hem en een paar leden waren die huizen met een metselaar eens goed opgenomen. Daaraan zal veel ver beterd moeten worden. De schoorsteenen staan alle gevaarlijk. De specie is geheel verteerd. De lekdorpels zijn over 't algemeen ook weg. Het maken van die schoorsteenen en lek dorpels zal een bedrag vorderen van 730,—, dit zou eigenlijk zoo vlug mogelijk moeten wor den gedaan, daar het gevaar gaat opleveren bij storm. De schuurhuizen zouden alle afgebroken moeten worden en in steenswerk weer op getrokken op een te maken betonnen fun deering. Dit zal kosten 1476,Alle voegen moeten uitgehakt worden en opnieuw alle muren gestreken met specie. Het is schandelijk dat die huizen zoo gebouwd zijn. Die zijn pas 10 jaar oud. De schuurhuizen die waaien bij een flinken storm ineen. B. en W. stelden voor dit werk door de beide metselaars gelijk op te taten maken en als ge heel apart werk te laten beschouwen. Alzoo werd besloten. In de rondvraag had Rosmolen een opmer king over een zinkput vlak voor den kerkin gang. Getracht zal worden deze te verleggen. Daarna werd de vergadering gesloten. periodieke aftreding de Heeren E. Mast en P. de Korte Sz. Er werden gehouden een Algemeene ver gadering en twee Bestuursvergaderingen, waar-1 in de aanvragen der schippers werden be handeld. De rekening en verantwoording van den Penningmeester sloot met een bedrag van 9083,55 aan inkomsten en uitgaven. Inkomsten. Saldo van 1927 4,30 Subsidie van het Rijk4.350,— Contributie en bijdragen 149,25 Van de Boerenleenbank 4.580, SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Andries Koedam 26 j. (te Dirksland) en Willempje van Nimwegen, 22 j. HERKINGEN. Geboreni Teunie, z. van C. Otte en D. Best man; Jannetje Cornelia, d. van A.N. Bazen en A. A. Poortvliet. Overleden: Tannetje Cornells Bouwens, 82 j. wed. van C. Witvliet. GOEDEREEDE. Geboren: Cornell's, z. v. J. v. Dam en C. Lok ker; Arie, z. v. D. Orgers en S, v. Hulst; Jo hanna, d. v. C. Tanis en J. 't Mannetje; Jan, z. v. C. P. Meheer en A. Hoogmoed. Getrouwd: j. Tanis, 33 j. met Johanna 't Mannetje, 25 j. OOLTGENSPLAAT. Getrouwd: Anthony Holieman, 29 jaar en Arentje Adriana Paasse, 25 jaar. Geboren: Woutrina, d. v. Willem van Veen en Geertruij Buscop. Overleden: Maria Jansen, 70 j., echtgenoote van Reinier Kerp; Maria Pieterse, 86 j., wed. van Eiias Donkersloot. Bijdragen, niet grooter dan 48 en niet kleiner dan 36 regels, mogen voor deze rubriek worden ingezonden. BIJ opname vergoeden wij voor actueele (niet plaatselijke) ""-J- Ic verbodei Totaal 9.083,55 Uitgaven. Bijdragen in de verpleegkosten 5.484,— Administratiekosten 200,— Drukwerk, porto- en incassokosten en bodeloon68,05 Kosten van advertentien en ver gaderingen 28,20 Aan den Boerenleenbank 3.300, Saldo3,30 Totaal 9.083,55 Met grooten dank gedenken wij de bereid willigheid der regeering voor de verhooging der steun van 1.50 op 2,per week, waar uit wederom ondubbelzinnig is gebleken, dat deze bereid is de binnenvaart te helpen aan voldoend onderwiis. Ook nog een woord van dank aan alle be langstellenden en medewerkers der vereeni ging voor het goede werk ten behoeve van het schipperskind verricht, inzonderheid hen, die door hun bijdragen dat werk hebben gesteund. In het belang van het schipperskind wekken wij U alien op onze Vereeniging in alle opzich ten wel te willen blijven steunen. Het Bestuur: P. van Schouwen, Eere Voorz. H. N. Everaers, Voorzitter. E. Mam Pzn., Vice-Voorzitter: D. Verweij, Secretaris. H. J. Meijer, Penningmeester. D. W. van Nieuwenhui iien, W. den Rooiien, P. de Korte Sin., Leden. SOMMELSDIJK. Maandagavond werd al hier de tuinbouwwintercursus geopend met 26 leerlingen. Een grooter aantal had zich aangemeld, echter niet voldoende om er een dubbelen cursus van te maken. Voor tot de lessen werd overgegaan, had nog een korte plechtigheid plaats. In het lokaal waren n.l. aanwezig afgevaardigden van de afd. Overflakkee en Goedereede van de Holl. My. v. Landbouw, van den bond van oud-leerlingen van landbouwwintercur- sussen „Ceres" en van den Centraler: proef tuin, die den heer L. Pen kwamen huldigen en dank zeggen, voor wat deze in de laatste 18 jaren voor land- en tuinbouwonderwijs gedaan heeft. De heer Pen heeft gemeend om gezondheidsredenen het geven van dit onderwys te moeten staken. De heeren Tim- mers, Van Es en burgemeester Den Hol- lander hebben de dankbetuigingen van ge noemde corporaties overgebracht en bij monde van eerstgenoemde den heer Pen een bewys van erkentelykheid overhandigd in den vorm van een ets. Geroerd betuigde de heer Pen zjjn dank gedichten 2,50. (Nadruk i (Ingezonden.) SPORT. (Historisch.) Fransje brak z'n been met „shotten" Op het voetbalveld in twee: „Wie niet hooren wil moet voelen", Zei z'n Pa, „ben je tevree?" Dokter werd eerst gauw geroepen, Fransje moest direct naar bed. Toen begon de grootste ellende, Want z'n been moest weer gezet. „Frans", zei Pa, „je moet niet gillen, Anders huilt je Moeder zoo, Als je 't uithoudt zonder kermen, Kryg je straks 'n prachtcadeau. Fransje hield zich als 'n kerel, Pa was trotsch en in z'n schik, Onder al die felle pynen, Gaf z'n zoon geen enkle kik. „Flink", zei Pa, „nou mag je kiezen, Zeg maar wat het wezen zal", Fransje zegt in Moeders ooren: „'k Wil het liefst'n nieuwe bal". WILLY WOOD. len) EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG WOENSDAG. Wie ontrouw is aan plicht, recht en rede, breekt drie draden in het weefgetouw en zal de gevolgen van zyn fout ondervinden, als hij wellicht aan de oorzaak niet meer denkt, DONDERDAG. Pluk dankbaar de bloemen, Die 't leven U geeft, En pluk ze óók voor anderen, Zoolang ge hier leeft. VRIJDAG. Ware moed in zaken is als een vliegen tegenwind doet hem stygen. ZATERDAG. Liefde is meer dan recht. De liefde is de meeste. Maar de liefde is niet de eerste. Eerst moet het recht er zijn. Ontbreekt de vaste bodem van het recht, dan kan ook de liefde haar heeriyk huis niet bouwen. ZONDAG. Het innerlijke, ware geluk moet gezocht worden door innerlijke volmaking. MAANDAG. Laat het er niet by uw joDgen te Tertel len, dat hy goed moet doen, maar toon hem, hoe h(j 't moet doen. DINSDAG. Ware menschenliefde. warme deelname in het lot van anderen, krachtig ontwikkeld plichtsgevoel, al deze eigenschappen behoe» den U voor egoïsme.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 3