Leest „Onze Eilanden" ^"^vëntjes Denken Predik beurten. VERKOOPINGEN. JEUGDHOEKJE ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 9 NOVEMBER 1929. 7 Benoemd als onderwijzeres aan de Bijz. School alhier, Mej. Broekhuizen van Sassenheim. NIEUWE TONGE. Bij de gehouden verkooping van een woonhuis met schuur, laatst .bewoond door W. Jansen aan de Kerkring alhier, is dit ingezet door: Koop 1 A. J. Voordijk 2630, Koop 2 dezelfde 950, De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden Oogstcollecte ten bate der Kerk bracht ruim ƒ417,op. Donderdag 7 dezer kwam de heer A. Visbeen alhier met zijn vrachtauto in botsing met de luxe auto van den heer van Gent van Middeiharnis, met het gevolg, dat laatstgenoemde auto het ter dege moest ontgelden en zeer ernstig werd be schadigd. Persoonlijke ongelukken hadden bij dit ongeval niet plaats. De prijzen der veldvruchten zijn hier als volgt Uien 1,40, koepeen ƒ0,60 en aardappelen 1,1,10 per H.L. In aardappelen is veel handel. OUDE TONGE. In de Ned. Herv. Kerk alhier wordt een centrale verwarming aangelegd. Met het werk is reeds een aanvang gemaakt. Woensdagmiddag werd het stoffelijk over schot van den zoo plotseling overleden J. Gebraad ter aarde besteld. Tien leden van de muziekver- eeniging „Vooruit" waarvan de overledene steeds Secretaris is geweest, droegen hem grafwaarts. Bij de groeve werd nog een korte, ingrijpende grafrede gehouden door ds. Vlasblom. Den heer A. C. Pollemans had het geluk een rund te loten van de Sommelsdijksche verloting. Over het algemeen zijn hier meer aardige prijsjes gevallen. (Adv.) OOLTGENSPLAAT. De volksbibliotheek zal voor het publiek ter verkrijging van leesboeken weder zijn opengesteld in de Openbare School des Vrij dagsavonds van 6.30 tot 7.30 uur. Bij de Woensdag gehouden stemming werden tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk gekozen de heeren C. D. Birkhoff, P. Hoogmoed en Dorsman. Donderdagmorgen heeft notaris Akkerman in het openbaar verkocht het rietgewas 1929 van den Weipolder en den Adriaanpolder. Kooper van beide perceelen was de heer J, Vogelaar te Puttershoek voor respectievelijk 120,en ƒ270, DEN BOMMEL. Het huis van L. Osseweijer aan den beneden Oostdijk is ondershands verkocht aan L. Wolfert. De regenmeter teekende gedurende de maand October j.l. een neerslag van 142,9 m.M. tegen 45,5 m,M. over dezelfde maand van het vorige jaar. Deze week werden van hier vervoerd 1700 H.L. aardappelen, 2500 H.L. poters, 1300 H.L. peen en 450 H.L. uien. STAD AAN '1 HARINGVLIET. Onze dorpsge noot C. M. Polhuijs, werd dezer dagen benoemd als onderwijzer te Heemstede. ilELI.EYOETSIjI'IS. Het reserve-lucht schip „Schouwenbank" ia Maandagavond op Rijkswerf aangekomen, terwijl het vaste luchtschip „Schouwenbank" Woensdag j.l. naar haar vaste ligplaats is overgebracht. Aan het postkantoor en de hieronder ressorteerende hulpkantoren Swerd in Octo ber ingelegd 14.075,74 en terugbetaald 16.389,97. De Burgemeester dezer gemeente heeft tegen Dinsdag 12 November a.s. des namid dags 8 uur eene openbare vergadering van den Raad belegd, waarin de navolgende punten zullen worden behandeld. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1930. 4. Vaststelling van het Primitief Kohier van de Zakelijke|Belasting op het Bedrijf, over het jaar 1929. 5. Vaststelling ivan het le Suppletoir Ko hier van de Belasting op de Honden, over het jaar 1929. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe instructie voor den Ge meente-Ontvanger. 7. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een waarnemend Gem.-Ontvanger. 8. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van een belooning aan den Gemeente- Geneesheer, voor verrichte buitengewone werkzaamheden, in verband met de be strijding van de alastrim. 9. Behandeling reclame Hondenbelasting. 10. Behandeling reclame's schoolgelden. Sport. Voetbalwedstrijden Zondag a.s. 2e klas O. Dindua - Vooruitgang. D.C.V. T.A.G. Ursus-D.E.Z.V. Deleman—Hellevoetsluis, aanvang 12 uur. Res. 3e klas G. Zwart Wit 3-S.M.V. 3. Hellevoetsluis 2-C.K.C. 2. Scheidsrechter P. 3. 0. v. Kralingen. Aanvang 2 uur. Verdere wedstrijden: Erasmus P.F.C. (Geervliet). D.D.C.—O.V.V. (Oostvoorne). v.E.F.C.-Spljkenisse. Wit Rood Wit—Delfshaven. N.K.R.-Nieuwenhoorn. Hellevoetsluis I trekt a.s. Zondag dus naar Deleman te Rotterdam en zal zich geducht moeten inspannen om één of beide puntjes in de wacht te sleepen. Het tweede, dus het elftal van Henkie krijgt C.K.C. 2 op bezoek en kan winnen, als zij het tenminste niet zoo slecht laten zitten als tegen Zwart Wit. Maar dat zal nu toch niet!? J.l. Zondag rust gehad en toch vooruit gegaan, mooiere kans op de eerste plaats, dus tanden op elkaar en aangepakt. Alle supporters komen kijken. Good luck. Het ligt in de bedoeling dat de heer Groothoff den cursus voor scheidsrechters der R.V.B. zal doen aanvangen op Vrijdag 22 November a s. en vervolgens iederen Vrijdag avond van 8 tot 10 uur te Rotterdam, in een nog nader bekend te maken zaal. Eenige vragen en antwoorden betreffende de toepassing van spelregels voorkomendein de off. mededeelingen der R.V.B. j 1. Welke straf is gesteld op het aannemen van een dreigende houding tegen over een speler der tegenpartij Antwoord Het aannemen van een drei gende houding tegenover een speler der tegenpartij moet beschouwd worden als onbehoorlijk gedrag. Hierop moet derhalve een waarschuwing volgen, terwijl de betrok ken speler bij een volgend onbehoorlijk ge drag uit het veld moet worden gezonden. Vraag 2. Gedurende den wedstrijd ontzegt de aanvoerder één zijner medespelers het recht van verder medespelen. a. Is de aanvoerder verplicht den scheids rechter hiervan in kennis te stellen? b. Is de Scheidsrechter alsdan verplicht het besluit van den aanvoerder te bekrach tigen c. Wat dient te geschieden, indien de be wuste speler weigert aan het besluit van den aanvoerder, bekrachtigd door den scheids rechter, te voldoen? d. Mag de speler, wien het recht van ver der medespelen door den aanvoerder is ont zegd, gedurende den loop van het spel op nieuw aan den wedstrijd deelnemen? Antwoord op Vraag 2. a. Neen, doch indien de betrokken speler zonder toestemming van een scheidsrechter het speelveld verlaat, maakt hij zich schul dig aan wangedrag. b. Neen, de scheidsrechter mag alleen een speler uit het veld zenden, als deze de spel regels naar zijn oordeel zoodanig heeft over treden dat hij hierom uit het veld moet worden gezonden. e. Beantwoording van deze vraag kan in verband met het onder b vermelde achter blijven. d. Ja, indien het verlaten van het speel veld met toestemming van den scheidsrech ter is geschied. Vraag 3. Er zijn scheidsrechters, die bij den opgooi den aanvoerder mededeelen, dat op dat mo ment reeds alle spelers een waarschuwing ontvangen, zoodat bij hun eerstvolgende overtreding, die met een waarschuwing ge paard gaat, het recht van verder medespelen wordt ontzegd. Is dit naar het oordeel van Uwe Com missie volgens de spelregels wel juist? Antwoord op Vraag 3. Is volgens da spelregels onjuist. Een waar schuwing mag alleen na een overtreding worden gegeven en moet persoonlijk zfln. Korfbal. Zaterdag j.l. gaf de korfbal- vereeniging „V. I.O.S." te Heenvliet haar eerste bal- en cabaretavond in 't wintersei zoen 1929/1930. Deze avond werd uitsluitend georganiseerd voor leden en genoodigden. Velen hadden aan de vriendelijke uitnoodiging van „V. I. O. 3." gevolg gegeven en hebben daarvan ook geen spijt gehad. Even over achten opende de voorzitter, de heer G. Westendorp, met een kort en krach tig woord dezen avond. Hij heette allen een hartelijk welkom, wenschte allen een gezei- ligen avond toe en gaf de verdere leidipg over aan den balletmeester en humorist den heer Alberti uit Rotterdam, die zich uitste kend van zijn taak heeft gekweten. Zoodra de heer Alberti de leiding in han den had, werd overgegaan tot de polenaise en ging het bal, dat zich kenmerkte door haar intieme gezelligheid, en dat afgewisseld werd door de humoristische voordrachten en zangstukjes, door genoemde heer ten goede gegeven, aan. Voorts werd in den loop der avond een tombola gehouden, die het geheel door den aard en den omvang der prijzen, nog meer opvroolflkte. In 't kort gezegd, kan „V. I. O. S." met succes op dezen avond terugzien en zal zij dan ook wel niet lang dralen met het orga- niseeren van haar tweede, en laten wij hopen, meerdere avonden. NIEUWENHOORN. Loop der bevolking gedurende de maand October 1929. Ingekomen: P. Vermeulen vanRockanje. Vertrokken: K. van den Berg naar Den Helder; A. Blok naar RatterdamE. Lagen dijk naar N. O. Indiê; C. A. Veldhoen naar Den Helder; A. van den Berg naar Vlissin- gen; PI. Lagendijk naar Hellevoetsluis en M. Korenvaart naar Nijmegen. OOSTVOORNE. Door den raad dezer gemeente werd besloten om aan C. den Bakker en Arie Dek ker een voorschot te verleenen, ieder van ƒ3600 ter verkrijging van een plaatsje ingevolgde 'de Landarbeiderswet. ROZENBURG. De gemeente-begrooting 1930 sluit aan inkomsten en uitgaven op f 62.167,39$ ge wone dienst en de kapitaaldienst aan inkomsten 5219,62}, uitgaven 5046, batig saldo 173,62}. Het bouwen van een ijzeren serre voor reke ning van den tuinder J. Bergwerff, is opgedragen aan de firma Kans en Arkenhout. Dinsdagmorgen is hier in den ouderdom van ruim 86 jaren plotseling overleden de heer K- Oos- terlee, één onzer oudste ingezetenen. De overledene was een bekend persoon in deze gemeente. Tal van jaren dreef hij hier een groote timmer- en aannemerszaak en onder zijn leiding zijn in deze gemeente diverse woningen gebouwd. MlIHMMMIiHI oma*.HWMj j Burgerlijke Stand p MIDDELHARNIS. Ondertrouwd: D. Boers 39 j.(Rotterdam) en B. C. Haagens 39 jaar. DIRKSLAND. Ondertrouwd: Johannis Lugtenburg j.m. 23 j. en Machteltje van 'tHof, j.d. 21 jaar. OUDDORP. Geborens Arjaantje, d. van J. J.Komtebed- de en N. Bezujjen; Elizabeth, d. vanA.Ale- man en A. van Splunder; Paulus Jacob, z. van T. Aleman en C. Tanis;Paulina, d. van Th. de Jong en G. Westdijk; Hester, d.van W. Witte en L. Tanis; Maarten, z. van P. Tanis en K. L. Sandifort; Leendert, z. van Job Padmos en J. Tanis; Neeltje Johanna, d. van W. Bakelaar en G. Klein; Jacob, z. van Jb. Hameeteman en A. Sperling. Ondertrouwd! W. C. Keijzer (te Stellen dam) 23 j. en C. van Èrkelens,22j.;J. Tanis, 28 j. en M, Grinwis, 29 j. Getrouwd: Jb. Both, 24 j. en B. Akers- hoek, 20 j.; M. v. d. Ham (teNieuwe Tongej 28 j. en M. Voogd, 28 j.; W. G. Keijzer (te Stellendam) 23 j. en C. van Erkeiens, 21 j. OverledenCornells Sandifort, 79 jweduw naar van Jozljntje Sandifort. NIEUWE TONGE. Ondertrouwd: Elbert van Zielst, j.m.22j. en Kommertje C. van Alphen j.d. 24 j.; Abraham Arensman, wdn. 34 j. en Jannetje Rozenheek j.d. 32 j. DEN BOMMEL. Geboren: Johanna Pieternella, d. v. J.de Boed en J. P. Kornet; Wiilem en Cornelia, z. v. W. Verkerke en J. van der Wende. OverledenLaurens Janse, 59 jr., echtge noot van E. Huysmans; Willem Johannis Kerpel, 77 j., echtgenoot van A. Ras. NIEUWENHOORN. Geboren: Hendrik, z. v. A. Biesheuvel en E. G. Kimmel; Adriana Hendrifja, d. v. H. L. v. d. Sloot en A. de Jong. Getrouwd: L. J. Rietdijk en E, Lagendijk bij volmacht. Overleden: P. van Lien 66 j., echtg. van I. Verhetj. VIERPOLDERS. Geboren: Jacob Arie, z. v. H. Lobs en J. P. Wagenveld. Overleden: Hendrik Vlag 78 j. echtg. van M. de Pijper. ROZENBURG. Geboren: AdriaaDtje, d. v. A. Westdyk en A. de Jong. Ondertrouwd: Jacobus Bernardus Baten burg 33 j. en Geerta Feldkamp, 31 j.; Maar ten van der Vliet 30 j. en Lijntje Sonneveld 21 jaar. Gehuwd: Adriauus Oprei,28 j. en Johanna v. d. Meer 23 j. OOSTVOORNE, van 1-31 October. Geboreni Johanna Margaretha, d. van L. Dijkgraaf en T. H. Warrelmann. Ondertrouwd! J. A. C. Hartogh enM. van den Berg. Gehuwd: J. A. W.NoldeenP.v.Kempen. J. J. R. Moree en A. D. Klok. Overleden: Gerbrand Groeneveld,oud44j., echtg. van R. Berkhout. HEENVLIET, van 1 31 October. Ondertrouwd: P. Reedijk en A. M. van Strien. Getrouwd: T. van Lugtenburg en C. Speel- penning. Overleden! AnnetjeKraak, oud 66j.,echtg. van I. Klok; Jacoba Poldervaart, oud 73 j., echtg. van M. van der Wagt. Aannemende, dat X is het aantal van de kortste rü en bepalen we, dat R is de rest, die aan bet eind van de langste r(j over schiet, terwijl we vaststelden, dat het verschil der rijen 3' was, dan spreekt vanzelf, datX gelijk is aan Y plus 3. De kortste rij zal dan, nadat het bepaalde aantal, dat werd opgege ven en dat we Z zullen noemen, is afge trokken, gelijk zijn aan Y-Z en R de eind- rest, waarvan (Y-Z) afgaat, met tot resultaat, dat we vast kunnen stellen, dat X-(Y-Z) is X plus Z-Y. We krijgen dus R is (Y plus 3) plus Z—Y is 3 plus Z. Z is een getal, dat bekend is, namelijk 5, dus R is 8, hetgeen dus zeggen wil, das dit het oorspronkelijk verschil is vermeerdord met het aantal geldstukjes, dat van dekleiD- ste rij werd afgenomen vóór de tweede af trekking. Wij zullen dit even met een voorbeeld illustreeren. Veronderstellen we, datde eerste rij uit 18 en de tweede rjj uit 13 geldstuk jes bestaat, dan is het verschil 5. Wanneer we er nu van de kortste rfj een aantal af trekken, laten we zeggen 7, dan houden we er dus zes over. Trekken we zes af van de grootste rij, dan is het verschil 12, of wel .5 plus 7. De lastige cirkels. Om dit vraagstuk te kunnen oplossen is het noodzakelijk dat men zich aan een be paald systeem houdt, daar no. 4 anders reeds spoedig weer zal vallen op een cirkeltje, dat reeds van een teeken is voorzien. De opgave blijkt echter zeer gemakkelijk uit te werken, als men, na een willekeurigen cir kel een teeken te hebben gegeven, drie cir kels terugtelt alvorens men weer begint. Aannemende, dat men bij no. 1 begint, zal in dat geval no. 4 een punt krijgen. Thans telt men drie terug vanaf het punt van uit gang en begint dus nu weer bij acht, waar na no. 1 een punt krijgt. Vervolgens begint men weer bi) 5 en plaatst in 8 een punt, dan beginnen bij 2 en 5 een punt geven, beginnen bij 9 en 2 een punt geven, beginnen bij 3 •n 6 een punt geven, beginnen bij 10 en 7 een punt geven, waarna, zooals gevraagd werd, negen van de tien cirkels een punt hebben gekregen met inachtneming van alle voorwaarden voor het oplossen van dez6n puzzle gesteld. NIEUWE OPGAVEN. Vraagstuk No. 1. Goochelen met lucifers. Gevraagd van 12 gave lucifers er zóódanig 1 af te nemen, dat er slechts één overblijft. De lucifers mogen niet gebroken of op an dere wyze „bewerkt" worden. Vraagstuk No. 2. Veel geschreeuw en weinig wol. Stel twee breuken samen met behulp van de cijfers 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, en 0, die dan te samen geteld 1 tot som moeten geven. Alle genoemde cijfers moeten gebruikt wor den, doch ieder cijfer slechts eenmaal. OPLOSSINGEN DER PUZZLES uit ons nummer van 23 Oct. Gedachtenlezen. Het aantal geldstukjes, dat men moet noe men, zal het oorspronkelijk verschil zijn ver meerderd met het aantal geldstukjes, dat bij de tweede opdracht van de kleinste rij is weggenomen. Hier dus 3 plus 5 is 8. Deze uitkomst is altijd juist en het doet er niet toe hoeveel geldstukjes oorspronkelijk op de beide rijen lagen. W(J kunnen het algebraïsch voorstellen ais volgt i Zondag 10 November 1929. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middeiharnis, vm, ds. Vlasblom uit Oude Tonge en 'sav. dhr. Vetter. Sommelsdjjk, vm. leeskerk en 's av. ds. van Ameide. Dirksland, vm. en 'sav. ds. van der Wal. Herkingen, nam. dhr. Vetter. Melissant, nam. ds. Polhuis uit Stad a. 't H'vliet. Stellendam, vm en 's av. dhr. Bouman. Goedereede, vm. ds. van Ameide. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. ds. v. d. Zee. Nieuwe Tonge, vm. en 'sav. ds. Dekker (doop). Oude Tonge, vm. leeskerk en 's av. ds.Vlasblom. Ooltgeneplaat, vm. ds Dekkeren'sav.leeskerk. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. ds. van der Zee en 's av. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en 's av. leeskerk. Hellevoetsluis, vm. ds. Timmer en 'sav. ds, van der Grient van Brielle. Nieuw-Helvoet, vm. ds. Priester (Doop). Nieuwenhoorn, vm. ds. de Voogd van der Straaten. Oostvoorne, 'sav. ds. Los van Vierpolders. (Collecte Gustaaf-Adolf-Vereeniging.) Tinte, Kerk. Vereen., 's av. ds. de Voogd van der Straaten van Nieuwenhoorn. Vierpolders, 's av. ds. Los. (Collecte voor het werk van Albert Schweitzer.) Zwartewaal, vm. ds. Los. Heenvliet, nam. ds. Bons van Oudenhoorn. Abbenbroek, nam. ds. Dierkens van Zuidland. Oudenhoorn, vm. ds. Bons. GEREFORMEERDE KERK. Middelbarnis, vm. en 's av. ds. van Velzen uit Doesburg. Stellendam, vm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk Ooltgensplaat, vm. en nm. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en nm. ds. Schaafsma. Stad a.'t Haringvliet, vm. en 'sav.ds. de Graaff. Hellevoetsluis, vm. en 'a av. leeskerk. Nieuw-Helvoet, vm. en 'sav. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm., nm. en 's av. lezen,. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middeiharnis, vm. en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. ds. de Blois. Herkingen, vm., nm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. Op WOENSDAG 6 Nov. bij Veiling in Hotel Polderman en op WOENSDAG 13 Nov. b{j Afslag, in Hotel Keuvelaar beiden te Dirksland, telkens des 's avonds 7 uur, van 2 Huizen te Dirksland aan en nabij de Winterstraat, waarvan één vrij van huur. Notaris VAN DER SLUYS. NIEUWE RAADSELS. 1. Ik ben niets, ik was niets, 'k Zal nimmer iets zijn, Ik scherts niet.'t is waarheid, Al doet ze mij pijn. Een naam slechts bezit ik, Dus heb ik toch iets. Maar wilt gij mij raden, Ach. Zeg dan liever niets. (Van „Boschnimfje".) 2. Ik ben een kind van mijn vader en mjjn moeder en toch niemands zoon. Mil- lioenen menschen loopen er zoo rond. Kent gij ze? (Van „Winneton".) 3. Wanneer kan men water in een zeef dragen? (Van „Voetballer".) 4. Verborgen spreekwoorden. a. Is Oost-Indië een Nederlandsche kolonie of een Nederlandsche bezitting? b. Piet Hein wachtte de Spaansche Zilver vloot op, die uit de West kwam. c. Wie het ouderlijk huis heeft verlaten vindt het heerlijk om weer thuis te komen. d. Jullie Tante heeft een best leger van neefjes en nichtjes. Deze vier zinnetjes te samen bevattende woorden, waarmede een bekend spreekwoord is te vormen. Welk? (Van „H.B.S.-er".) 5. Ik ben een eiland in Nederland van 15 letters. 1, 2, 3, 11, 12 is pret; 6. 4, 9, 15 is een vingersieraad 8, 13, 7 is moeders broer; 3, 14, 5, 10 is een kip. Welk eiland ben ik? (Van „Viooltje") 6. Wie kan een pannekoek door 3 sneden in acht deelen verdoelen? DE PRUIMEN JONGEN. (Vervolg.) Een bediende begeleidde den jongen naar het veld, daar werden de konijnen losgelaten en de bediende vertrok. De diertjes liepen her en der en verdwenen de een na den ander in het aangrenzende bosch. De jongen be greep 3poedig, dat de koning dit middeltje bad bedacht om als vergelijking met het regeeren te dienen, n.l. het volk bijeen te houden en zoo moest hij dus zijn konijnen trachten bij elkaar te houden. Als hij dat kon, kon hij zeker ook het best regeeren. Op het veld ontmoette hij dezelfde oude vrouw van vroeger. Zij sprak hem aan en hij vertelde haar hoe 't met hem stond. „Geen zwarigheid", zei ze. „ik weet raad; ziehipr een zilveren fluitje Zoodra gij erop blaast, komen de konijntjes bij je". Hij ging naar het bosch terug, blies op het fluitje en alle konijntjes kwamen op hem aanhuppelen. Nu was hij gerust. Hij liet zjjn beestjes gaan waar zij wilden en zocht zelf een schuilplaats tegen de zon in een boscbje van vlier en ander boomgewas. Hier hield hij zich bejzig met het maken van een klapbus uit een1 vliertak, met een stempel van ander hout; kogeltjes of proppen sneed hij uit taaie boomwortels, die hij uit den grond groef. Nauwelijks was hij hiermede gereed, toen iémand in jachtgewaad, vergezeld van een hohd, hem naderde. Het was des konings opperjagermeester, die wenschte te bewer ken, dat de jongen zijn belooning niet kreeg, omdat een prins uit een naburig land naar haar hand dong en den jagermeester omge kocht had. Hij vroeg: „Wat moet ik je betalen voor één van die konijnen?'' „Die zijn niet te koop, maar wel te win nen", was het antwoord. „Te winnen? Hoe dat?" „Dat zal ik je zeggen. Ik heb voor mijn klapbus hier propjes gemaakt, die wil ik verschieten. Uw gezicht moet de schietschijf zijn. Zoo dikwijls ik uw neus raak, moogt gij één der konijnen hebben". Eerst werd de jager boos, maar bedenken de, dat hfj met deze grap zeker één of meer konijnen in zijn bezit zou krijgen, want zijn neus was nog al groot sloeg hij toe. De jongen ging aan 't schieten en 't was telkens raak, want hij was geoefend in dat werk Alleen den neus had hij nog niet ge troffen, toen reeds negen proppen verschoten waren. Nu besloot bij echter dezen te raken. Dit gelukte en daarmee had bij een konijntje verloren De jager begaf zich met het diertje op den arm naar de stad, maar hij was nog niet ver, toen de jongen op zijn fluitje blies. Het konijn begon zoo te woelen en te krab ben, dat het onmogelijk te houden was; bet nam de vlucht en toen de jager zfln hond aanhitste om het te vangen, liep deze een verkeerden weg op. De jongen kon alzoo al de twaalf konijnen naar bet paleis brengen. De koning prees hem hierover, maar wilde hem toch nog verder op de proef stellen. Evenzoo zijn dochter. Zjj kleedde zich als een eenvoudig boeren-dienstmeisje en met een melkemmer aan de hand, kwam zij langs het grasveld, waar de konijnenhoeder zat. Hij herkende haar, doch hij hield zich dom. Zij maakte een praatje en vroeg of hij een zijner konijnen wilde verkoopen. „Te koop zijn ze niet kind", zeide htj, „maar wei te krijgen voor een kus". Dit werd de prinses wel een beetje te erg, maar bedenkende, dat hij haar aanzag voor iemand van zijn eigen staDd en zy het dus doen kon als boerenmeisje, zonder haar naam als prinses er mede gemoeid zou zijn, be sloot zij toe te geven om maar aan een konijn te komen. En zoo geschiedde bet. Maar toen zij zich met het beestje verwijderd had, blies de jongec op zijn fluitje. Het rappe dier ont snapte haar en zij mocht het nakijken. (Slot volgt.)

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 7