lE'RKLEEDING het Nieuwe Modeblad EERSTE BLAD vette Vaarzen B" Bieten rooien PUROL „Hotel-Restaurant SIMONS" I Aan- 10 tot pieren DAG 6 NOVEMBER TE VERLOTING SOMMELSDIJK Hoofdprijs ZATERDAG 9 NOVEMBER 1929 Week-revue. FEUILLETON. DOOR EENS ANDERS SCHULD. Grossier: Firma A. L. VERBRUGGE, Hliddelliarnis LOGEEREN B0ERENV1SCHBIARKT12. bij de Groote Kelk te ROTTERDAM. PIET SIMONS zorgt voor gekomen 9,20. Gerst. Amerik. No 2. van Canada disp. 166, dito van Alt. disp. 160, dito van Canada aan gekomen 164, Canada No. 4 disp. 184, Do- nau naar kwalitieit disp. 178170, Tunis/ Alg./Marokko sisp. 160. Haver. 60 kg. Pomm./Meckl. disp. 8,40, 53/4 kg. dito stooinend 8,25, 38 kg. withe slipped disp. 8,25, 52/3 kg. La Plata disp. 8,50. Mais per 2000 Kilo's. La Plata disp. 182, dito aangekomen 180179, dito stoomend 180183, Donau/Galfox aangekomen 179, Bourgas stoomend 180, La Plata Cinquantine disp, 200, witte Z. Afr. No. 3 disp. 179, dito No. 8 aangekomen 174, gele dito No. 6 disp. 179. ROOTERDAM, 4 November. Binnenl. gra nen en peulvruchten. Tarwe wat ruimer aan geboden verkocht van 11,2511,90, en in een bijzonder geval iets meer betaald. Gerst chevalier 9,509,75. Haver flauw gestemd van 88,75. Erwten Klw groene lager verkocht van 13,5015. Schokkers lager 17,5019,75. Alles per 100 K.G. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 4 Nov. Aardappelen. Heden waren de prijzen: Brielsche eigenheimers 1,40 tot 2,20. Zeeuwsche blauwe en bonte ƒ2,10 tot 2,70, Zeeuwsche eigenheimers 1,251,60, blauwe eigenheimers 1,401,70, bravo's 2,202,60, poters 11,40. West. school meesters, zand, per Kin. 46 c. Met flinken aanvoer en kalme vraag. 116 c., fndere 170 lik, 60 lw. 94 lid ge- sc'na- besch- Irkens r kg. i stuk Ivoer: lnarkt Ier 97 11.825 -60, Imerk kg.; lieren □sche pbeek kg- I aan- naar i aan systeem van afbetaling van F 13.30 per maand. 1EKKING PLAATS HEBBEN VAN DE PER LOTF 1,— /AARDEVOLLE PRIJZEN zullen U de laatste loten op de anbieden tot half twaalf uur. allen voor dien tijd een lot. Modellen van alle soorten kinder- kleeding vindt U in Het Nieuwe Modeblad, 't welk 2 x Der maand verschijnt met twee uitvoerige knippatronenbladen. Gebreide pak jes, gehaakte jurkjes, manteltjes, sokjes, mutsjes enz, met volledige brei-, haak- en telpatronen worden geregeld gepubliceerd, zoowel voor baby's, als voor jongens en meisjes i één tot twaalf laar. ■f van een tot iwaau iuur. 95 ets. per kwartaal, ƒ1.25 franco p. post. 3 Zendt omgaand aan de UITGE VERS DEZER COURANT eon post wissel van 95 cent9 (voor olaatcon, waar deze courant slechts per oost wordt bezorgd 1 "t.251 en vermeldt daarop: Voor abonnement Mode blad Prijs per kwartaal f 1,-— Losse nummers 0,07° ADVERTENTIËN van 16 regels - - 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen t 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Binnenland. In een hyper-modernen tjjdpasaen hyper moderne gebeurtenissen, anders is het ge- jheel niet compleet. De komst van een nieuwe "miss Holland, in het buitenland en met name in Duitschland is dezer dagen officieel een sehoonheidskoning ten tooneele verschenen en wij hebben dus de groote kans eerdaags ook een sir Holland te begroeten, waarom zouden wjj in deze verdwazing achterbljj ven en anderen alleen de grimeur laten houden, aanvaarden we met een onverschillige ge latenheid. Alleen de allernieuwste gebeur tenissen doen ons nog warm loopen, doch gewone dingetjes als een flnancieele uitkleed- partij aan de Amsterdamsehe beurs, fail- leerende bankiers, en ex-lid van de Eerste Kamer die dezer dagen in verband met ge pleegde fraudes voor een jaar staatslogies kreeg, wat uitslaande branden in Amster dam in Abcoude, het kraken van een auto op een onbewaakten overweg, waarbij de be stuurder werd gedood, ruzie in de radio wereld, interesseeren ons nog een oogenblik. We leven zoo snel dat we alles vluchtig moeten afdoen, anders bij) ven we niet by. Dit jachtige leven houdt ons in voortdurende spanning en om hieraan tegemoet te komen hebben we nu een nieuwe geestelijke stroo ming, die ten doel heeft op zeer eenyoudige wijze de gewenschte ontspanning te brengen. Op verschillende plaatsen worden bjj een komsten gehouden en wordt deze hyper moderne methode gedemonstreerd. Het bestaat uit het zingen van tralala- liedjes, wat kronkelen met de armen boven het hoofd, wendingen met 't hoofd, kortom zoo iets als een zingende opleiding voor slangenmensch. Zoo'n behandeling geeft vol gens de weinige voorstanders dezer nieuwe beweging een aanmerkelijke opkikkering. Op een dezer bijeenkomsten stelde iemand der aanwezigen de vraag wat er met de menschen gebeurde die door de nieuwe be weging, de Mazdaznan, krankzinnig werden, waarop de leider laconiek ten antwoord gaf, dat geestelyk verstoorden in deze beweging niet thuis hoorden. De gymnastische toeren lijken in ieder geval niet nadeelig. Nou de nieuwste nieuwigheid op het ge bied van omkooping. Een stiefvader, een logementhouder, van een meisje, dat wegens fouten in haar levenswijze door den kinder rechter in een observatiehuis was opgeno men, schreef aan den kinderrechter het vol gende briefje: „WelEd. Heer, als mij kan beloven als dat Anna vrij komt, dan krijgt U van mij direct 50 gulden al is het vanavond en dan kunnen we later nog wel eens zien". Deze poging tot omkooping van een rech ter, overigens een groote zeldzaamheid in ons land, zal voor den betrokkene een on aangenaam staartje hebben en zal den be trokkene er waarschijnlijk wel voor behoeden ooit een dergelijke stomme streek weer uit te halen. Voetballend Nederland holt of volgt weer met intense belangstelling het bruine mon ster. De uitslag van de internationale voet balwedstrijd te Amsterdam tusschen ons na tionale elftal en dat van Noorwegen, waar de onzen met eventjes 4-1 werden inge maakt, heeft de Nederlandsctfe voetbalpala dijnen pijnlijk getroffen. Na de onafgebroken iks van eervolle nederlagen, deze betite ling verguld de pil wat en maakt het slikken gemakkelijker, is gevolgd door een zware nederlaag. Voor de ware enthousiastelingen beteekent zulks een zware slag. /Dubbel is het genot niet Wybert-taöletten, de keel is tegen ontsteking be veiligd, de adem zuiver! In origin, doozen 45 en 65 ets. (Adv.) We worden den laatsten t(jd vanuit Indie geregeld onthaald op berichten overaanslar gen van koelies op assistenten in de cultures. Deze week alleen kwamen een drietal der gelijke treurige berichten door, waaronder weer een klapzaak. Bergen papier en tien tallen rapporten zijn over dit veelvuldig voorkomen van aanslagen reeds verknoeid, doch tot heden verneemt men nog bitter weinig van maatregelen om hiertegen af doende op te treden. Het spreekwoordelijke kalf is anders reeds vele malen verdronken. Buitenland. Tegen alle verwachtingen in is het „Volks- begebren" toch nog op 't nippertje geslaagd en de Hugenbergpers, welke reeds zelf de mogelijkheid van een mislukking liet door schemeren, constateert deze voorloopige overwinning, ook al is het niets anders dan een voorbode van een wachtende zware neder laag, met voldoening. In totaal hebben 4.136.384 personen geteekend op de lijst voor het Volksbegehren, dus ongeveer 10.08 Met hangen en wurgen is dit aantal bereikt, het overschot bedraagt nog geen 10.000, zoodat bijna de helft van de kiezers van Hugenborg en zijn vrienden zich van stem ming hebben onthouden. Nu het Volksbegehren de vereischte 10 stemmen heeft gehaald, moet de rljksregee- ring ingevolge art. 43 van de Grondwet het wetsontwerp, dat ten grondslag heeft gelegen aan het Volksbegehren, onverwijld bij den Rijksdag indienen, zulks met uiteenzetting van haar eigen standpunt. Daarna wacht ons dus een referendum, waarvoor het Duit- sche volk ter stembus zal trekken en waar door het zijn meening over het plan Young zal kenbaar maken. Deze heele weerzinwekkende beweging, by voorbaat tot mislukking gedoemd, zelfs in kringen der Duitsch-nationalen maakt men zich niet de minste illusies ten dieD opzichte, kost de Duitsche Staat nog een slordige 10 millioen. Het Volksbegehren kost het ryk weinig of niets, heeft aan de geestverwanten der voorstellers 3£ millioen gekost. Ook al heeft een referendum geen kans van slagen, toch beteekent dit alles een si W. HEIMBURG. VERTALING VAN HERMINE. (Geautoriseerde uitgave van D. Bolle.) 26) „Maar hoe kondt ge toch in 's hemelsnaam?' bracht hij eindelijk hijgend uit. ,,'t Is een wonder boven wonder, dat we op dezen slechten weg geen ongeluk hebben gekregen! Gij zijt een knap, moe dig meisje, Annelise, maar ge speelt met het gevaar. Ik had mij een kogel door het hoofd ge jaagd, als gij, Annelise „O, ik zal nog wel iets anders doen, als gij nog ééns Annelise tegen mij durft zeggen, mijnheer van Brankwitz. Ik ben geen kind meer, vergeet dat niet! Gij zijt een volslagen vreemde voor mij en zult dit altijd blijven en dus, als ik u verzoeken mag "1 Hij beet zich op de lippen, en toen wij schielijk daarop aan een zijweg kwamen, die naar Westen berg terugvoerde, sloeg hij dezen in, zonder verder een woord te spreken. Stommetje spelend, hielden wij na een poos voor onze deur stil, en zonder van zijn uitgestoken hand gebruik te maken, sprong ik van de trede en spoedde mij naar mijn kamer. Och, was de nicht er nog maar! Hoe koud, hoe kil was 't hier, hoewel de kachel brandde en ik ter stond merkte dat mama er geweest was. Zij had voor de binnenlandsche en ook voor de buiten- landsche politiek. De heeren krijgen nu op nieuw een kans om hun actie van agitatie voort te zetten, aangezien het referendum waarschijnlijk niet voor Januari 1930 zal plaats hebben. De Berlijnsche bladen blijven nog altijd nasmullen van de bijzonderheden van het inmiddels berucht geworden schandaal Gebr. Sklarek. Er komen nog voortdurend nieuwe bijzonderheden los en burgemeester Böss, inmiddels van zijn uitstapje naar Amerika teruggekeerd, dankt aan deze treurige ge schiedenis een buitengewoon onhartelijke ontvangst. Bij zijn aankomst te Bremers- hafen hing uit een reedergebouw een 5 meter ge vlag met het opschrift: Bontjassen, goedkoop voor 4000 mark, vóór burgemeester Bös maar 400 mark." Deze vlag werd door de politie in beslag genomen, doch dit alles was slechts een peulschilletje bij de ontvangst te Berlyn, Een groote menigte was voor het station bijeen en maakte aanslagen den burgemees ter met een vervaarlijk ketelmuziek te ont vangen. Kreten van „Sla hem dood" en meer dezer vriendelijke invitaties waren niet van de lucht en de politie had de grootste moeite om de massa in bedwang te houden. Het publiek rende van de eene uitgang naar de andere om Böss in handen te krijgen. Door een voor het publiek onbekende uitgang aan de achterzijde van het station kon Böss ontkomen. Dit alles heeft Böss dermate aangegrepen, dat hij voorloopig niet in staat is zyn bezig heden te hervatten, hij heeft zelf aange drongen op een disciplinair onderzoek en hangende dit onderzoek is hem eenige weken verlof toegestaan. Het onderzoek dezer ge schiedenis wordt met kracht voortgezet, het dossier omvat reeds 10.000 vel en groeit nog dagelijks aan. Uit het onderzoek der boeken van Gebr. Sklarek zijn verschillende geheime posten ontdekt, rekeningen van zoogenaamde vrienden, onder schuilnamen. Onder deze rekeningen komt ook een naam Gustav voor, burgemeester Böss draagt dezelfde voornaam en deze rekening omvat de levering van kleeding voor een heele familie. De com munistische wethouder Gabel, inmiddels uit de partij gezet, had een rekening onder den naam van den aartsengel Gabriel. Deze com munistische aardsche Gabriel houdt er even wel zonderlinge begrippen op na en streek volgens deze rekening maandelijks eenige duizenden marken op. Ondertusschen zit Berlijn met een ileege schatkist en wacht ons over eenige maanden een weerzinwek kend proces. Eindeiyk heeft Frankrijk dan een nieuw ministerie gekregen, het kabinet Tardieu, dat in groote lijnen eigenlijk een herziene een briefje op de tafel gelegd met het volgende: „De Beckers hebben mevrouw Selman en Brank witz nog in allerijl verzocht om de bruiloft bij te wonen. Gij moet met hen van middag bij de Beckers en van Tollens een visite maken. Kleed je dus daarvoor." Ik kwam aan tafel met de luchthartigheid, die ik van papa had geërfd en die een eigenschap is van menschen met een goed geweten en een onver schrokken hart onverschrokken door onbe kendheid met de lage gezindheid van de dierbare medemenschen. „Dien heb ik onschadelijk gemaakt had ik tot mijzelve gezegd en in deze overtuiging voelde ik mij vrij en ongedwongen en liet het middagmaal voorbijgaan, zonder in het oog loopend onbeleefd tegen Brankwitz te zijn. Hij had dien dag waarlijk al genoeg gehad, dacht ik, en ook ter wille van mama liet ik een nieuwen uitbrander achterwege. Ongelukkig nam hij dit geheel ver keerd op, zooals ik weldra in de gelegenheid was om op te merken. Om vief uur namelijk moest ik met broeder en zuster bezoeken afleggen. Me vrouw Selman had een half dozijn telegrammen verzonden voor haar toilet, voor cadeau's, ja, voor wat niet al! Zij had zich bepaald voorge nomen, geheel Westenberg van zich te doen ge wagen. Nu stapte zij op haar hooge Parijsche hakjes over ons halsbrekend plaveisel, en de zwarte, naar de nieuwste mode vervaardigde fluweelen japon, zoowel als de reusachtig groote, met een massa veeren versierde Rembrandhoed, waaronder het rossig blonde haar en het blanke teint bijzonder goed voldeden, lieten dan ook niet na den gewenschten indruk te maken, althans bij mevrouw Becker, die ons met een geweldige woordenrijkheid ontving. en vermeerderde druk van het gevallen ka binet Briand is. Briand heeft in dit kabinet weer het departement van Buitenlandsche Zaken, terwyi de minister-president, André Pardieu Maginot met de leiding van het de partement van Oorlog is belast. Deze Magi not is een bekend voorstander van de zoo genaamde „pandenpolitiek" en is dus op het gebied der ontruiming een voorstander van de politiek van locarno. Met de ver zoeningspolitiek ziet het er dus minder gun stig uit en is dus een kleine verscherping te verwachten. De positie van het nieuwe ministerie is niet bijzonder krachtig, de meerderheid is gering en reeds direct by het eerste optreden in het parlement, zal het aan een stevige vuurproef worden on derworpen. Zoowel de socialisten als de ra- dicalisten zullen niet zuinig zijn met hun critiek en er zal heel wat stuurmanskunst voor noodig zijn om tusschen al deze parle mentaire klippen door te zeilen. Terwijl in Polen Pilsoedski weer eens met den Landdag overhoop ligt, de ruzie hier is eigenlijk nimmer onderbroken geweest en de Poolsche Landdag is voorloopig voor een maand uit wandelen gezonden, komen er vanuit Joegoslavië weer ongunstige berich ten over de weinig vriendschappelijke ver houding met Italië, terwpl in het arme Oostenrijk de politieke spanning tusschen burgerwachten en socialisten eer toer dan afneemt. De toestand wordt hier lichtelijk onbe haaglijk, eigenlijk nog erger dan dat. Hoe gemakkeiyk ernstige incidenten ontstaan, leert het geval te Stockerau, een stadje, lig gende een half uur sporens van Weenen. Hier werken op een machinefabriek onge veer 700 arbeiders, allen lid van de socialis tische organisatie. De directie Dam drie nieuwe werklieden aan, leden der burger wacht en dat bracht meteen de poppen aan het dansen. De arbeiders eischten het ont slag der drie nieuwe werklieden, wenschten niet met hen samen te werken en brachten ze hardhandig buiten de fabriek. De drie leden der burgerwacht gingen zich beklagen by hun commando, dit trommelde deleden uit de omgeving bijeen en weldra verschenen INGEZONDEN MEDEDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELING. DRAlSiflA-vANVALKEtlBURG'S- e A OLEVERTRAM ^•LEEUWARDEN- aardappelen rooien en andere land arbeid, veroorzaakt kloven in de handen en maakt ze ruw en pijnlijk. Dit verzacht en geneest men met Doos 30, 60 en 90 ct. zoodat deze heeren niet over gebrek aan reclame te klagen hebben. Arm Oostenrijk. De wereld rolt tegenwoordig niet alleen van de eene conferentie in de andere, doch we beleven eveneens een geweldig aantal herdenkingsfeesten. De Italianen hebben den Ilden verjaardag van den wapenstilstand tusschen Italië en Oostenrijk herdacht en op een congres der oorlogsverminkten heeft Mussolini weer eens duchtig van leer ge? trokken. Een kleine veelzeggende greep uit deze redevoering van den duce: Er wordt thans in de wereld veel over vrede gesproken, maar de geschiedenis leert, dat het, wanneer er ernstige crisissen intre den, de wapens in den oorlog zijn, die haar op lossen. De volken,gdie reeds een plaats onder de zon hebben verkregen, wenschen geen ruimte af te staan aan de volken, die zich zulk een plaats willen verschaffen. Wij zijn een volk in opkomst, w£j zyn bezig een groote natie te worden. Gij, oud-strijders,^ en wij allen zijn bereid, evenals in het ver leden, opnieuw te strijden en de overwin ning te behalen." Sombere woorden voor het naderend Kerst feest. (Adv.) deze en bezetten een plein voor de inmid dels gesloten fabriek gelegen. Dat er geen botsingen zijn voorgekomen is te danken aan de ijlings toegeschoten gendarmes en troepen. Waar de directie niet genegen was de nieuw aangenomen werklieden te ont slaan, is besloten in de staking te volharden. De communisten vervullen in deze ruzie tus schen twee machtige doggen de rol van lachende derde. Ze hebben getracht tot ge weld aan te zetten, deswege genieten eeni? gen hunner staatslogies en de Rote Pahne, hun lijfblad, ging zoo fel te keer, dat het blad in beslag genomen werd. Sinds eind September is dit reeds de dertiende maal, Zij had zich het genoegen niet kunnen ontzeg gen, zulk een ouden vriend van haar Albert nog ter elfder ure uit te noodigen aan aardige jonge mannen en schoone jonge dames was in een kleine stad altijd gebrek zij was nu recht dankbaar twee zulke lieve menschen onder haar gasten te zullen tellen. „En hoe gaat 't u, freule van Stern- feld? Hebt gij met Cato van Tollen het toilet besproken? Te New-York zijn de bruidsmeisjes altijd eender gekleed en dat staat allerliefst, 't Spijt mij erg, dat wij niet het genoegen zullen hebben, mijnheer Wolmijer en zijn jonge vrouw hier bij ons te zien maar wij hebben elkaar geen be zoeken gemaakt. Nu, de kinderen moeten maar goedmaken, wat de ouders verzuimd hebben. Ik hoor, dat die twee een recht gezellig huiselijk leventje leiden. En hebt gij, freule van Sternfeld, u onder de hoede van freule Degenberg gesteld? Een allerliefste vrouw! Kent gij freule Degenberg, mevrouw Selman? Ik heb niet te veel gezegd, niet waar? Wilt ge al heengaan? O ja, ge wilt ook nog een visite bij de van Tollens maken Groet mijn aanstaand dochtertje van mij!" Het hoofd liep mij om! Dat was een ontzettend mensch! Waarom hebben de Beckers eigenlijk geen omgang gezocht met mijn stiefvader? zat ik te denken. Maar als ik meer wereldwijsheid had gehad, zou ik natuurlijk begrepen hebben, dat juist de groote overeenstemming van gevoelens en denkwijzen hen weerkeerig afstiet dat de pavenu's elkaar doorzien hadden. Ik was alleen verzocht als vriendin van de meisjes van Tollen, als bruidsmeisje, en ter wille van Lore ging ik daarheen, hoewel 't mij hinderde een bruiloft bij te wonen, die in mijn oogen even treurig was als die van mama. Bij de van Tollens werden wij niet afgewacht. Een doodsche stilte heerschte in het kleine huis en aan niets kon men merken, dat er den vol genden dag zulk een groot feest zou plaats hebben. Mevrouw Selman was er nu op gesteld nog naar Freule Degenberg te gaan, die ik eigenlijk op mijn eentje]! had willen bezoeken, maar daar ik broeder en zuster niet aan hun lot kon overlaten, kwamen wij met ons drieën bij de oude dame aan. Zij was thuis, zat bij het venster en plooide oude gele kanten op een oude grijszijden japon, die zij den volgenden dag ter eere van Lore's huwelijk wilde dragen. Ook zij nam alleen om de van Tollens deel aan dat feest. ,,'t Verheugt mij u te zien," dus begroette zij ons. „Gaat zitten! Annelise, beur die strik eens op! Neemt niet.kwalijk, dat ik u in mijn huiskamer afwacht; in mijn salon stook ik niet eiken dag." Het vol gelaat vatTme vrouw Selman plooide zich tot een spottend, medelijdend glimlachje. De freule merkte dit en ging voort: „Ja, zoo iets klinkt tegenwoordig vreemd, niet waar, mevrouw Sel man? Gij laat zeker eiken dag al uw kamers ver warmen en die van de dienstboden en al bij. Wij, oudjes, zijn nog niet aan die weelde gewend; in mijn tijd huisde de geheele familie in ééne kamer, de man en vader natuurlijk uitgezonderd. Daar zaten wij dan bij drie dunnekaarsen te borduren of te verstellen, en dit was overal zoo, in onze kringen althans. Mijn vader was minister, mijn lieve mevrouw Selman," liet zij er op volgen, „en wij zijn, op die manier levende, gezond en vroolijk geweest. Lacht gij mij uit? Denkt ge, dat daar door één pareltje uit mijn kroon is gevallen? Er blijft ons niets anders over om ons van de tegen woordige parvenu's te onderscheiden dan onze en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW -VOOROUDERS DIT DEDEN. (Adv.) ouderwetsche eenvoud, waarin de eerste en aan zienlijkste man van het rijk, onze goede oude keizer, ons zoo schitterend voorgaat." „Maar de geestelijke ontwikkeling werd toch wel wat verontachtzaamd bij die vetkaarsen en dat kousen mazen," antwoordde mevrouw Selman. „Zou de geestelijke ontwikkeling in den tijd van Goethe veronachtzaamd zijn? Nooit hebben de vrouwen daaraan krachtiger deelgenomen dan toen." „Maar alles was zoo akelig sentimenteel en over dreven!" merkte de jonge vrouw aan. „Fransche komedies waren 't juist niet, die wij lazen," zeide de fjeule droogjes: „het verschil van smaak is groot tusschen toen en nu. Welke te ver kiezen is dat zullen we daar laten. De wereld ondergaat allerhande veranderingen. Geen meisje zal zich tegenwoordig om een ongelukkige liefde doodtreuren; zij troost zich en trouwt een rijken man, zonder aan een gebroken hart te sterven. Ik weet niet, wat ik zou verkiezen En nu kwam dit voor mij zeer pijnlijk gesprek op een ander, mij geheel onverschillig onderwerp, en eindelijk zeide freule Degenberg: „Apropros, mijnheer van Brankwitz, waar was er heden middag brand? Gij hebt met Annelise hier letterlijk door de straten gevlogen „O, is dat ook door u opgemerkt? Ik wilde naar Damnitz Ik wilde „Naar Damnitz?" viel ik in. „Daarvan hebt gij geen woord gezegd." „Dat durfde ik niet. De jonge dame was in een allesbehalve vriendelijke stemming, freule, en zoo ben ik onverrichterzake thuis gekomen." (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 1