Anga Hoesten r ij «at-Koud J weer Burgerlijke Stand RIJMKRONIEK BINNENLAND Den boekenliefhebbers wordt bekend gemaakt, dat de Nutsbibliotheek 's Zaterdags middags weer geopend zal zjjn. De boeken worden afgegeven van 3 - 4 uur in de Bewaar school. Daar de bibliotheek met een aantal nieuwe werken van bekende schrijvers is uitgebreid, durven we haar weer ten volle aanbevelen. Memento morie. Zondag j.l. zakte de 35-jarige autoverhuurder J. Gebraad plotse ling ineen. De ijlings ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. OOLTGËNSPLAAT. In de afgeloopen week zijn van hier verscheept 256.433 k g. poters, 2,"6,114 k.g. aardappelen, 82,947 k g. koepeen en 79,700 k g. uien, Door de rechtbank te Dordrecht is veroordeeld J. v. P. van hier, tijdelijk werk zaam te Zwpndrecht, tot 1 maand gevan genisstraf met aftrek van preventieve hech tenis, wegens ernstige mishandeling aldaar. Alhier worden ernstige pogingen aan gewend om te geraken tot de oprichting van een cichoreifabriek. Uitslag verkooping rietgewas Schrap- polder; hoogste bieder J. Hokke f 55, Het rietgewas in den polder Het Rietveld A. de W(js te Made voor f 370,—. Beide gegund. De chauffeur R. v. P. zou in den Sluis- weg voor een hollend paard uitwijken en raakte het stuur kwijt, waarbij de auto kan telde en bijna totaal vernield werd. De chauffeur kwam er vrij goed af. Bij het naar huis rijden van een be grafenisstoet naar Langstraat is oen der volgrijtuigen omgeslagen, met het gevolg dat alle inzittenden er uit rolden. Enkelen liepen lichte vewondingen op. Uitslag schietwedstrijd van den B(jz. Vr(jw. Landstorm: J. Verwe(j 90 punten, J. Duim Wzn. 81 p A. de Vos 80 p., J. W. Korteweg 80 p., H. van Rossum 78 p., J. J. van Ree 76 p en C. van der Vliet 64 p. Bevolking over October. Vertrokken! J. F. v. Hooff en gezin, naar Rotterdam; Hugonda A. Korteweg, naar Den Bommel; Leentje Overbeeke, naar den Haag; C. Brug- geman, naar Strljen; C. Ossewejjer en gezin naar Rotterdam. Ingekomen zijn: Maria B. de Vos, van Monster; Jannigje Kamp, van Oud-Beijer- land; Johanna R. van Eugen, van Avereest; L. Looy en gezin van Rotterdam. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op de te Amsterdam gehouden Bakkerstentoonstel ling, behaalde A. C. Koppenaal, bakker alhier, een eervolle vermelding met een inzending krentenbrood. De oogsteollecte in de Geref. Kerk heeft ruim 1100,— opgebracht. j£een paar Wybert- tabletten! Zij bescher men tegen verkoud heid en infectie. (Adv.) HELLEVOETSLUIS. De herkeuring der trekhonden in deze Gemeente zal plaats hebben Donderdag 14 Nov. a.s.nm. 3.30 uur bij het Politiebureau. Als Bestuurslid der V.S.Z. z(jn herko zen de Heeren N. Cornelissen, Th. Haas, C. v. d. Plas en M. Spoon Az., terwijl in de vacatuur F. W. B. de Haas is gekozen de Heer G. M. W. Piera. De Secretaris, de Heer Cornelissen is voorzitter geworden, terwijl de Heer Spoon de functie van Secretaris op zich heeft genomen. Aan de O. L. School I te Nieuwen- hoorn zal wegens te weinig deelname geen vervolgonderwijs worden gegeven terwijl aan school II het vervolgonderwijs zal wor den gegeven gedurende Nov., Dec., Januari en Februari. Ingediend is een onteigeningsontwerp voor den aanleg van een tweeden afrit van den rijksweg van Brielle naar Hellevoetsluis naar den Gootescheweg in de Gemeente Nieuwenhoorn, terwille van de veiligheid van het verkeer. Sport. Voetbaluitslagen. 2e klas C. Vooruitgang D.C.V. 0—1. T.A.G. Ursus 4-2. D.E.Z.V. Deleman 5—1. Res. 3e klas. D.R.V. 2 - Zwart Wit 3 8-1. S.M.V. 3 - D.H.S. 3 4-4. C.K.C. 2 Erasmus 2 2—5. Verdere uitslagen: S.S.S. - Sptjkenisse 6-1. O.V.V, - D.K.V. 3-1. RE.S. Wit Rood Wit 1—1. Nieuwenhoorn Martinit 3—6. Hellevoetsluis II Nieuwenhoorn 2 4 3. Hellevoetsluis I heeft tegen H.W.S. een paar punten leel(jk verspeeld. Hellevoetsluis II heeft Zondag rust gehad, doch heeft haar kansen mooi zien stijgen, doordat S.M.V. een puntje heeft veroverd van D. H.S.,dat vorige week door Hellevoetsluis II in zijn overwinningsroes is gestuit en daardoor blijk baar van streek is gebracht. D.R.V. 2 wordt nu ook een concurrent, dus aanpakken zal de boodschap zijn. Hellevoetsluis H.W.S. 1—8. HellevoetsluisH.W.S. 1 3. Tegen veler verwachting heeft Hellevoet- sluiB tegen H.W.S. het onderspit, moeten ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 6 NOVEMBER 1929. delven. Als geheel heeft de wedstrijd niet voldaan. Bjj de thuisclub ontbrak de wil om te winnen en ofschoon ze een groot gedeelte van den wedstrijd in de meerderheid was wist ze slechts eenmaal te scoren. H.W.S. verdiende de overwinning wel voor haar goed volhouden en gebruik maken van de kansen. H.W.S. wint den toss en speelt eerst tegen wind. De roodbroeken vallen dadelijk aan maar voor doel wil het niet vlotten. Het resoluut ingrijpen der H.W.S. achter hoede voorkomt onheilen terwijl ook de doelverdediger zijn plaats waard is. Plotse ling een uitval van H.W.S., de rechtsbuiten zet hoog voor doel, GerdiDg stompt den bal juist tegen de borst van een toestormenden tegenstander en het is 0—1. Weer is H V.V. het meest aan bod met nu en dan gevaarlijke uitvallen van H.W.S. uit een waarvan zij zelfs onhoudbaar den stand op 0 2 brengt. Nu begrijpen de gastheeren dat het ernst is en vallen fanatiek aan. De achterhoede van H.W.S. keert, niet. zonder geluk veel. Toch verkleint Maas keurig den achterstand 1 2. Nu kan elk oogenblik de gelijkmaker verwacht worden, maar het zit niet mee, er wordt te weinig geschoten en zelfs van korten afstand ingezonden ballen treffen geed doel. Als de scheidsrechter een straf schop niet gezien en Maasdam geweldig hard juist over de lat geschoten heeft is het rusten. Na de hervatting ontkomt het doel der gasten ternauwernood aan doorboring. Zij zien de kans een overwinning te behalen en spelen voor wat ze waard zyn Uit een goed genomen hoekschop wordt no. 3 in het net gekopt. Nu is de wedstrijd beslist en krjjgt de Hellevoetsluis achterhoede het zwaar te verantwoorden. Gelding houdt er eenige moeilijke ballen uit en daar aan de andere zjjde ook niet gedoelpunt wordt, hoewel een schot van Maasdam beter lot verdiend had, breekt met 1-3 het einde aan. OUDENHOORN. Hier bestaat gelegenheid tot het volgen van den cursus vervolgon derwijs gedurende de maanden November, December, Januari en Februari. Voor wie er aandeel wenscben te nemen, moet de aangifte geschieden door de ouders aan het hoofd der O. L S. den heer A. S. Moerman. VEILINGSBERICHT van Vrjjdag 1 November 1929 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Kropsla 2,20 per 100 krop. Prei 2,60 tot 4,40 per 100 bos. Blauwe druiven 0,40 tot 0,56 per k.g. Boonen dubb stam 30 tot 61 p. 100 k.g. stoksnjj 32, - tot ƒ71,- p. 100 k.g. Tomaten A 9,- tot 18,— per 100 k.g. B tot ,- per 100k.g. C 11,— tot 15,- per 100 k.g. CC 2,- tot ƒ7,- per 100 k.g. bonken 10,— per 100 k.g. Peen ƒ7,- tot 10,- per 100 bos. Kroten 1,10 tot 4,60 per 100 bos. Kool (roode) ƒ4,10 tot 7,10 per lOOstuks. Kool (witte) ƒ0,- tot ƒ0,- per 100 stuks. Kool (savoye) 2,70 tot 7,20 p. 100 stuks. Bloemkool I ƒ8,- tot ƒ15,- per 100 stuks. II 5,- tot ƒ10,- per 100 stuks. Andijvie 1,20 tot 2,70 per 100 krop. Uien 1,90 tot 2,90 per 100 k.g. Tafelperen 0,10 tot 0,28 p. k.g. Tafelappelen 0,07 tot 0,24 p. k.g. Keukenappelen f 2,10 tot ƒ8,— p. 100 k.g. Keukenperen 1,80 tot ƒ7,— per 100 kg. Spruiten 00,8 tot 0,30 per k.g. Selderij 1.80 tot 2,10 per bos. Kipeieren (netto) 10,-tot 10,30 p. 100 st. Aanvoer 9500 stuks. INGEZONDEN MEDEDEELING. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door Van der Graaf Co., afd. handelsinformatiên). Uitgesproken: Rotterdam, 1 November. A. Vergeer, win kelier in Geldersche waren, te Middelharnis. R.c.: mr. H. de Bie; cur.i mr. W. J. C.A. Nygb, te Middelharnis, Maak uw eigen kleeding. Na lang zoeken z(jn wfl er eindelijk in geslaagd een aardige premie-uitgave aan ons blad te verbinden, welke speciaal de belang stelling van onze vrouwelijke lezers zal vragen. Het is de vrouw eigen te streven zooveel mogelijk zelf haar eigen kleeding te ver vaardigen. Velen stuiten daarbij °P de be zwaren dat het meerendeel van de bestaande modebladen in vreemde talen is gedrukt, zoodat het groote moeilijkheden oplevert om patronen te verkrijgen. Andere bladen laten de patronen duur betalen. Dit alles zal komen te vervallen, wanneer men zich abonneert op onze Premie uitgave HET NIEUWE MODEBLAD dat slechts per 3 maanden, waarin 6 num mers verschijnen, f 0,95 kost voor onze abonnés te Middelharnis enSommelsd(jk,en franco per post f 1,20. Alle modellen die in een nummer voorkomen, daarvan kan men heel gemakkelijk alle patronen zelf maken. Op het gebied van handwerken geeft het een keur van verscheidenheid. Vanaf heden is een proefnummer gratis te verkrijgen aan ons bureau. Voor onze abonnés beteekent dit een be sparing van 25 cent per kwartaal. In den Boekhandel kost dit modeblad U 1,60 per drie maanden. In onzen vrouwenhoek, dien wij steeds Zater dags opnemen, zal tevens een toelichting worden gegeven op verschillende modellen die in hot verschenen nummer voorkomen. Alzoo hebben wij een mooie combinatie voor U verkregen. Het Nieuwe Modeblad geeft elk wat wils Abonnementen kunnen reeds ingaan den 15deu dezer. Ongeveer 16 November ver schijnt het tweede nummer voor November. OOLTGENSPLAAT. Geboren: MichaSl, z. v. Martinus Stam en Pibternella Cornelia Vermaat; Anna, d. v. Arie van den Heuvel en Neeltje Adri- aantje van Kempen. Getrouwd: C. van der Vliet, 22 j. en N. Kammeraad, 20 jaar. BRIELLE, van 25—31 Oct. Geboren! Elisabeth, d. v. A. vanDrielen B. C. v. d. Berg. Getrouwd: G. W, Klem en J. Sluimer. Overleden: Leendert van der Blom, 71 j. echtgn. van A. Langendoen. VERSLAG van de Buitengewone Leden vergadering van Het Groene Kruis in Hotel Spee te Sommelsdijk, op Vrijdag 1 November 1929, 's avonds 8 uur. Een vlot verslag van een dergelijke verwarde, beneden elk peil, gehouden ver gadering zullen wij ditmaal niet geven, en vol staan met de vermelding van de nuchtere feiten Op 22 October is de gewone jaarlijksche ver gadering gehouden. Aan het eind der vergade ring deelde Dr. S. Knöps mede, dat hij om ge zondheidsredenen op staanden voet ontslag nam als lid van het Bestuur en stelde terstond voor over te gaan, n de ontstane vacature te voorzien. Hij beval zijn zoon Dr. P. Knöps daarvoor aan. Zonder meer is deze Dr. P. Knöps ook benoemd met meerderheid van stemmen tot bestuurslid en de verdeeling der functies geschiedde na de gewone vergadering waarbij het nieuw gekozen bestuurslid tot voorzitter werd gepromoveerd. Geen der aanwezige leden of bestuursleden had op die vergadering eenig vermoeden dat men een daad had verricht in strijd met het huishoudelijk reglement en de statuten. Eerst den anderen dag drong dit door een opmerking van een of meer leden die niet op die vergadering waren geweest, tot het bestuur door, wat was gedaan. Zonder den nieuw be noemden voorzitter werd het bestuur bij eenge roepen om die kwestie te hespreken. De heer Dr. P. Knöps was een uur later telefonisch uitgenoodigd aldaar te verschijnen. Het bestuur was van oordeel dat een buiten gewone vergadering bijeen geroepen moest worden om deze kwestie op te lossen. Het be stuur was reeds besloten die benoeming niet te erkennen en werd daarin gesterkt door een juridisch ingewonnen advies bijeen te goeder naam en faam bekend jurist. Deze buitengewone vergadering is dan Vrij dag j.l. gehouden. Het broeide die dagen te voren hevig onder de leden en Dr. P. Knöps was niet het minst de aanleiding dat er opvallende beroering kwam. Het gevolg was dat die ver gadering door niet minder dan 182 leden werd bezocht, en anders kregen wij 1217 leden- belangstellenden in de Groene Kruis-zaken. De leiding dezer vergadering was opgedragen aan den vice-voorzitter, Burgemeester Den Hollander. De Burgemeester opende de vergadering met de opsomming van de nuchtere feiten en vroeg den leden excuus voor deze grove fout. De benoeming van Dr. P. Knöps was in twee gevallen in strijd met het huishoudelijk regle ment en de statuten. Ie. Volgens de statuten mogen er in het bestuur, bestaande uit 5 leden, zitting hebben 3 leden uit Middelharnis, die zijn bezet, en 2 leden uit Sommelsdijk, waar van er één is bezet. Dr. P. Knöps is woonachtig te Middelharnis, dus mag geen zitting nemen. 2e. Het huishoudelijk reglement geeft aan, dat in de vacature die is ontstaan op de eerst volgende vergadering voorzien moet worden. Dit is gepasseerd, doordat een voorziening heeft plaats gehad staande de vergadering. Het bestuur heeft dus die benoeming als on geldig verklaard. Zeer rationeel. De voorzitter deelde herhaalde malen mede, dat het hier niet ging om den persoon, doch dat 't een absoluut, tegen alle regelen in, genomen besluit was. De heer Schut nam eerst het woord op voor Dr. P. Knöps en deelde mede dat en statuten en huishoudelijk reglement wel de gelegenheid gaven dat Dr. P. Knöps zitting nam en meende dat hij ook deze vergadering had moeten leiden. De vergadering moest volgens dezen spreker uitmaken of de houding van het bestuur goed was, ja, dan neen. Ook was de houding van het bestuur niet correct tegenover Dr. P. Knöps, omdat deze telefonisch van het feit op de hoogte was gesteld, nadat het reeds uitvoerig onder de leden bekend was. Voorzitter zeide dat het juridisch advies ge handhaafd moet worden, wat ook de meening van het bestuur is en indien de vergadering de verantwoordelijkheid durft te dragen dat Dr. P. Knöps gehandhaafd moet worden, dat hij dan den hamer gaarne overgeeft en het bestuur zal verlaten. Dr. P. Knöps zegt dat hij niet als een kleine jongen behandeld wil worden door eerst een uur later, nadat het overige bestuur vergaderd had, toegelaten te worden. „Dat laat ik me niet welgevallen, ik had schriftelijk direct mededeeling moeten ontvangen." Voorzitter: Gezien de verhouding tusschen U en mij meende ik dat het voldoende was U telefonisch dat mede te deelen. Er gebeurt zoo veel mondeling dat schriftelijk zou moeten ge schieden. P. A. van Buuren zeide dat de zienswijze van het bestuur goed was en de heer Schut geheel naast de strekking van de statuten stond. De heer Schut zeide hierop niets, waaruit te concludeeren valt, dat hij toch wel overtuigd was van den zwakken ondergrond waarop hij stond. Het bestuur stelde na verschillende verwarde discussies want Dr. P. Knöps schreeuwde steeds tusschen de sprekers door, voor ons on verstaanbare woorden vóór om Dr. S. Knöps te herbenoemen voor Sommelsdijk. De heer Schut had nog voorgesteld het be stuur uit te breiden, waarop de benoeming van P. Knöps kon gehandhaafd blijven. Voorzitter zeide dat een statutenwijziging schriftelijk moet worden ingediend een maand voor de vergadering, dus dat zulks vanavond ook niet ging. De wijze, waarop Dr. P. Knops zich eenige malen liet gaan, maakte op velen een on- waardigen indruk. Duidelijk is op deze ver gadering weer gebleken, hoe bij de meeste menschen nog immer het hoofddoel moet wijken voor persoonlijke belangen of zelfver heerlijking. Hij zeide dat hij niet belust was op het baantje, maar de manier waarop hij zich uitte, liet wel duidelijk het tegendeel zien. De voorgestelde stemming werd gehouden, doch gezien er personen in de zaal waren die hadden meegestemd en geen lid waren, werd deze eerste stemming ongeldig verklaard. Na een uur werd een tweede stemming gehouden met een uitslag als volgt: Dr. S. Knöps 130, Dr. P. Knöps 2, Dr. Koenraad 40, Van Hemert 4, M. joppe 1, blanco 1 en 2 stemmen van onwaarde. Dr. S. Knöps is dus thans gekozen, terwijl hij zelf ontslag heeft genomen wegens zijn ziekelijk lichaam. Wil hij dus consequent blij ven dan moet hij wederom bedanken. Of moeten wij aannemen dat ook hij het niet zoo nauw neemt met het eens gegeven woord. Wij wachten met spanning deze beslissing af. Be dankt hij wel, dan zijn wij door het bestuurs voorstel niet veel genaderd en blijft een vaca ture voor Sommelsdijk te voorzien. De manier waarop Dr. P. Knöps getracht heeft de meening van het Bestuur te sabotee- ren is beneden peil. Daarover, hebben wij diverse gevallen gehoord. Het is in elk geval een zaak die de belangen van Het Groene Kruis niet zullen bevorderen hetgeen zeer te betreuren is. ROCKANJE. Raadsvergadering van 29 Oc tober. Voorzitter de heer P. F. Zeeman, burge meester. Alle leden zijn tegenworodig. Voor kennisgeving worden o.m. aangeno men: meded. dat een rapport van prof. Visser over drinkwatervoorziening in handen is ge steld van een comtié waarvan burgemeester Van Andel te Zuidland voorzitter is bericht van den heer ontv. der dir. bel. dat over 1927/28 70 gewetensgeld betreffende 1. B. is ontvangen; bericht dat na meting van provinciewege de bijdrage voor onderhoud van den weg Rockan- jeOostvoorneBrielle kan worden mede gedeeld, doch dat voorloopig bijdrage naar 3.2 K.M. goed is; vaststelling der Rijksbijdrage in de exploi tatiekosten der volkswoningen 1928/29 op 3879,54; meded. van openstelling van het telefoon kantoor in Juli en Aug. gedurende 9 uren per dag; bericht dat het waterschap „De Noord' sluis" geen bijdrage verleent in de kosten van opruiming van boomen in het dorp. De bespreking van de voorgestelde ver betering der veren op Rozenburg van Brielle en Maassluis wordt uitgesteld. In de gemeentebegrooting 1929 worden eenige wijzigingen gebracht. Besloten wordt van den loopenden dienst en volgende zooveel te reserveeren op hoofdstuk VIII7 van den kapitaalsdienst dat in 1937 voor de terugbetaling der waarborgsom van 15.000 betreffende de bijz. school te Tinte niet zal moeten worden geleend. Thans zal van den gewonen dienst 1929 reeds 3000 naar voornoemd hoofdstuk worden overgebracht. Met een ter schriftelijke kennis der leden gebracht voorstel van het dagelijksch bestuur der electr. Mij. „V. en P." tot het overdoen der activa en passiva aan de gemeente Rotterdam en zoodoende opheffing der Mij. gaat de Raad accoord. Het lid van den Raad van Beheer en de vertegenwoordiger ter vergadering van aan deelhouders dier Mij. voor onze gemeente wor den gemachtigd hun stem voor voornoemde overdoening uit te brengen. Burg. en Weth. worden gemachtigd al het noodige daartoe te doen. De gem.-begrooting 1930 komt in behande ling. Deze is door de leden reeds in commissie onderzocht. De heer Pille wijst er op, dat voor subsidie aan werkloozenkassen vermoedelijk te weinig is geraamd, gezien de plaats hebbende organi satie der tuinbouwarbeiders; hij wil evenwel geen voorstel tot verhooging doen. De heer Visser, die niet bij de commissie vergadering tegenwoordig kon zijn, vraagt of B. en W. nog toelichtende mededeelingen zul len doen. De voorzitter zegt op desbetreffende vragen gaarne te zullen antwoorden. De heer Visser vraagt dan inlichtingen over diverse posten, welke hem tot zijn genoegdoening wor den gegeven. De begrooting wordt daarna z.h.s. vast gesteld. De begrooting voor 1930 van het woning bedrijf wordt zonder aanmerkingen vastge steld. De heer Visser vraagt of het geven van een crediet van 30 aarr de bewoners der volks woningen voor verbeteringen wel de juiste weg is, waardoor niet de aan de beurt zijnde am bachtsman altijd het werk uitvoert. De voor zitter antwoordt dat B. en W. over de ver kregen resultaten niet ontevreden zijn, doch dat bepaalde maatregelen door haar toepassing wel eens noodige koersverandering aantoonen. Ook de begrooting van het armbestuur voor 1930 wordt z.h.s. en opmerking vastgesteld. De voorzitter deelt mede dat aan heeren Ged. Staten advies is gevraagd over den bouw van een gymnastieklokaal bij de o.l.s. in het dorp, doch dat nog geen antwoord werd ont vangen. Het betreft de vraag of het lokaal, indien het achter de bestaande o.i.s. wordt ge bouwd, ook zal kunnen dienen voor de bij zondere lagere school aan den Vleerd.dijk, zoo dat geen twee lokalen behoeven te worden ge bouwd. De heer Langendoen vraagt of korte lings bericht van den inspecteur van het onder wijs is ingekomen, waarop de voorzitter ont kennend antwoordt. Mede naar aanleiding eener tusschen dien inspecteur en het school bestuur gehouden bespreking deelt de heer Langendoen mede dat voornoemd bestuur geen gezwaren heeft tegen gemeenschappelijp gebruik van een achter de o.l.s. staand gym nastieklokaal, mits de toegang niet door de school is. De heer Visser stelt voor om na deze mede deeling tot bouw achter de o.i.s. te besluiten en B. en W. te machtigen eenige nog noodige M2. grond tegen redelijken prijs van het Kerk bestuur over te nemen, waartoe met alg. stem men wordt besloten. Burg. en Weth. van Oostvoorne deelen mede dat zij den Raad willen voorstellen de beloo ning van den kweekeling van de o.l. school te Tinte van 1 Oct.31 Dec. 1929 te verhoogen naar 300 p. j. en alzoo te brengen op 900 's jaars. Over dat tijdvak moet iedere gemeen te dan betalen 37.50. Met de stem van den heer Langendoen tegen wordt tot voormelde verhooging besloten. Rondvraag. Na rondvraag volgt sluiting. Bijdragen, niet grooter dan 48 en niet kleiner dan 36 regels, mogen voor deze rubriek worden ingezonden. Bij opname vergoeden wij voor actueele (niet plaatselijke) gedichten 2,50. (Nadruk verboden) (Ingezonden.) JUBILEUM. Jubileum is 'n ziekte, Die d' artisten infecteert. De één is nog niet uitgejubeld Of de and're jubileert. Altijd z(jn er wel motieven Voor zoo'n jubel-speech partij, En, zijn die er niet te vinden, Wel, dan sléépt men die er by. Jan is weer terug uit Indiê, Piet heeft zestig jaar geteld, Kees speelt honderd maal 'n blijspel, Truus is van de griep hersteld. Toos neemt afscheid van de planken, Iets, wat ze al drie keer deed, En ze trekt met haar gezelschap, Holland door in jubilé. Komt er dan geen kip naar kijken, Krijgt ze zelfs geen bloemkoolblad, Ga niet achter de coulissen, Want dan spuwt ze Holland nat. WILLY WOOD. u Bronchitis t Bronchitis en Kinkhoest Siroop per flesch 1 gld. Bonbons per doos 60 et Bi) Apoth. eo Drogisten (Adv.) EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG WOENSDAG. De ware hoogtepunten van 's menschen leven z(jn die der zelfverloochening en op offering. DONDERDAG. Een grofheid kan wel eens een waarheid in lampen zijn. VRIJDAG. Men kan geen kwaad doen, zonder er te vens schade onder te lijden. ZATERDAG. Meng wat dwaasheid onder uw wijsheid; alles heeft zijn tijd en een beetje dwaasheid is op z(jn tijd ook goed. ZONDAG. Spreek met iemand, die minder gelukkig is dan gy, niet over Uw geluk. MAANDAG. Raad en advies is dikwijls voor niets te hebben en is meestal ook niet meerwaard. DINSDAG. In ons eigen gezin liggen onze eerste plichten. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordrecht en omstreken. Bij de op 4 November gehouden verkie zing van leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordrecht e. o. werden bij enkele candidaatstelling gekozen, voor de afd. Grootbedrijf! de heeren Ir. H. G. Gentis, Leerdam, L. de Lange, Dordrecht, M. J. Mol, Dordrecht, A. A. C. de Vries Robbé, Gorin- chem, allen aftredend; voor de afd. Klein bedrijf: de heeren I. van Huiden, Dordrecht, W. Kruithof, Oud-Betjerland, D. van Loon, Dordrecht, P. Rijsdyk, Sliedrecht. Een motorfletsrijder doodgeschten b(j de Duitsche grens. Zaterdagavond is b(j de grens by Wehr, naby Sittard, een Nederlandsche motorflets- ryder, die op het geroep van halt van een Duitschen douanebeambte niet inhield, met een karabyn door het hoofd geschoten. Hy was op slag dood. |KANO OMGESLAGEN. Een jonge man verdronken. Op den Amstel, ter hoogte van de Water straat te Amsterdam, is gistermiddag on geveer 4 uur een kano omgeslagen, waarin twee jongelieden zaten. Een schipper die het ongeluk zag gebeuren, ging er dadelijk met een roeiboot op af. Een van de twee drenkelingen kon hy nog grypende andere was in de diepte verdwenen. Deze werd na ongeveer 25 minuten dreggen opgehaald. De gemeentelijke geneeskundige gezondheids dienst heeft nog lang gepoogd de levens geesten bij den jongen man weer op te wek ken, maar tenslotte moest de dood worden vastgesteld. Later is gebleken, dat de omgekomene was de 20-jarige A. S., uit plan West. Het lyk is naar het Binnengasthuis vervoerd. Een goede vangst. Twee rechercheurs stonden op het voor- balcon van een motorwagen van de Rotterd. tram, toen op het Vasteland te Rotterdam een passagier erby kwam, die een grooten zak by zich had. Rechercheurs hebben de eigenschap erg nieuwgierig en achterdochtig te zyn, zij stootten elkaar en de zak eens aan en toen de passagier zyn aandacht moest bepalen by het loketje om den conducteur te betalen, was een van de politiemannen zoo vrijmoedig z(jn hand eens in de zak te steken. Eerst voelde hij een worst en toen een hard voorwerp, dat glad en rond aan voelde. Hy kneep er eens in en voelde op eens een bryige massa in zijn hand; hy had een ei stuk geknepen. Terwijl hy mopper rend het struif van zijn vingers veegde, vroeg zijn collega aan den passagier! Wat heb j(j daar in die zak? en het antwoord luidde prompt!Aardappelen De rechercheurs namen den man toen mee naar het dichtst byzynde politiebureau en daar bleek dat de man de 35-jarige Van Z. was, in dienst van een chipchandler. Hy had levensmiddelen aan boord van een Noorsch schip moeten brengen en van de bestelling een groote hoeveelheid worst, spek en eieren achter gehouden. Door bemiddeling van de politie is het spek, de worst en de eieren nog vlug naar boord gebracht, behalve een worst, welke als stuk van overtuiging in beslag is genomen. De besteller is opge sloten.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 3