v.ROSSEM's ZEEPAARD IS» INGEZONDEN MEDEDEELING Plaatselijk Nieuws J weei* 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 6 NOVEMBER 1929. LICHTE MARYLAND BAAI IN PATENTVERPAKKING. eerling eener te stichten school kon worden aangt msrkt, en mitsdien voor het verkrijgen van het in voormelde wetsbepaling voorge schreven aantal leerlingen ni6t kon mede tellen dat nu weliswaar het betrokken school bestuur, na de indiening der aanvrage by den Raad, nl. bij de behandeling der zaak voor hun College, nog heeft medegedeeld, dat de gestelde bereidverklariog geacht moest worden te gelden voor een ander kind,tw. voor Nicolaas Braber, doch dat deze poging tot aanvulling achteraf eener reeds bij den Raad ingediende verklaring nimmer eeniger- lei effect kan sorteeren; dat immers dan niet wordt voldaan aan de uitdrukkelijk in de wet gestelde voor waarde, dat de verklaring als bier bedoeld bij de aanvrage aan den Raad wordt over- dat eveneens voor de verklaring als be doeld in art. 73, eerste lid, onder a. der Lager-onderwijswet 1920 buiten aanmerking moeten worden gelaten de hiervoren in de tweede en in de derde plaats genoemde kin deren van Van den Bos; dat toch ongeacht de vraag of hua voogd T. Vroegindeweij de feitelijke beslissing had over de keuze der te bezoeken school, noch den Raad uit diens handteekening immers hij teekende niet, maar de zoon plaatste ztjn's vaders naam noch op eenigerlei andere wijze is aangetoond, dat hij als macht hebber óf een ander als zoodanig het voor nemen hadden gemelde kinderen de te openen school als leerling te doen bezoeken; dat alzoo door het betrokken schoolbe stuur by de indiening zijner aanvrage aan den Raad niet aannemelijk is gemaakt, dat de te stichten school door ten minste 24 leerlingen zou worden bezocht. dat mitsdien daargelaten nog de vraag of de meerbedoelde aanvrage voor het overige volkomen is i.e. niet kan worden verklaard, dat door het betrokken schoolbestuur aan de vereischten, gesteld bij art. 73 der Lager- onderwijswet 1920 is voldaan; dat derhalve overeenkomstig het bepaalde bij artikel 75, tweede lid, dier wet de aan den Raad gevraagde medewerking had be- hooren te worden geweigerd; Besluiten Met vernietiging van het opgemeld besluit van den Raad der gemeente Middelharnis, de daartegen ingestelde beroepen gegrond te verklaren. Dit besluit te zenden aan: Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelharnis ter kennisneming en ter mededeeling aan den Raai, onder terug zending der tot het gemeente irchiefbehoo- rende bescheiden, en onder herinnering voor zooveel noodig, dat, zoo het meent, dat hier van hooger beroep kan worden ingesteld bij de Kroon, dit ingevolge het bepaalde bij art. 17 der Lager-onderwijswet 1920 moet ge schieden binnen dertig vrije dagen te re kenen van den dag der toezending; het be stuur der Vereeniging tot stichting en instandhouding van Christelijke scholen voor uitgebreid lager onderwijs gevestigd te Mid delharnis (Secretaris A. A. Hogeweg te Stad aan 't Haringvliet) ter kennisneming, onder terugzending van een aan hun College over gelegd bewijsstuk, en voor zooveel noodig onder geiyke herinnering alsvoren; I. van 't Hof, Visschersdyk no. 8,6 te Mid delharnis, en J. Zaaljer aldaar, beiden als eerste onderteekenaars van beroepschriften ter zake, voor zooveel eerstgenoemde betreft onder terugzending van een tweetal overge legde bescheiden; den Hoofdinspecteur van het lager onder wijs in de derde hoofdinspectie en den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Brielle, allen ter kennis neming. 15 's-Gravenhage, October 1929. De Gedeputeerde Staten voornoemd. Nog werd besloten tot wijziging van de begrooting der gasfabriek over 1929, waar mede een post van 5000,— is uitgetrok ken voor het eventueel maken van een wis selplaats. Daarna ging de vergadering in gesloten zitting over. Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente Sommelsdijk op Vrijdag 1 November des namiddags half drie uur. Voorzitter Burgemeester den Hollander. Af wezig wegens ziekte de heer Mijs. De VOORZITTER opende de vergadering met gebed, waarna de heer Koote werd ge- instaleerd en door den voorzitter de belofte werd afgenomen. 1. De notulen werden gelezen en onver anderd goedgekeurd. 2. ingekomen stukken. Een schrijven van het Ministerie van Finan- tiën waarbij werd medegedeeld dat ingevolge de Landarbeiderswet een voorschot werd ver leend van resp. ƒ9425,—, ƒ9610,—en ƒ20500. Een schrijven van den heer Rients dat hij zijn benoeming als Hoofd der O. L. school aan neemt tegen 1 Januari a.s. Een schrijven van Ged. Staten om de in structie van den Gemeenteontvanger te wijzi gen in verband met de gewijzigde voorschrif ten van den Postcheque en Girodienst. Over- aenkomstig dit schrijven werd deze instructie gewijzigd. Procesverbaal van de kasopname bij den gemeenteontvanger waaruit bleek dat een bé>- drag in kas was van 2125,59J overeenkom stig boeken en bescheiden. Een schrijven van de Gascommissie, waarin mededeeling werd gedaan dat de Gascommissie een post van 5000,op de begrooting had geplaatst voor een eventueel te maken wissel plaats. VOORZITTER deelde mede dat dit eigen lijk maar een formule was, daar er natuurlijk dit jaar toch geen wisselplaats meer gemaakt kan worden. Besloten werd dezen post alzoo goed te keuren. Een schrijven van den heer Buurveld dat hij zijn benoeming tot weger aanneemt. Een schrijven van Mej. Joppe dat zij haar benoeming tot onderwijzeres aan de O. L. school aanneemt. Eenzelfde schrijven van den heer Faasse, die tot plaatsvervangend weger is benoemd. Een schrijven van den heer T. van den Doel inhoudende de mededeeling dat hij zijn be noeming tot regent van het Weeshuis zal aan nemen. Een schrijven van de Vereeniging tot Wette lijke Dierenbescherming inhoudende een ver zoek om in de bouwverordening verschillende bepalingen op te nemen, waardoor de kans minder geacht wordt dat bij brand het vee in de stallen zal omkomen. VOORZITTER zeide dit in handen van den gemeenteopzichter gesteld te hebben, die daar over nog geen advies heeft gegeven. Een verzoek van de Esperanto Propaganda- commissie om alhier een cursus te geven aan de O. L. scholen. B. en W. stelden voor dit voor kennisgeving aan te nemen. Werd besloten. Een verzoek van de American Petroleum Compagnie om een terrein te huren voor op slag van petroleum. Het ligt in de bedoeling dan een tank in te graven van een inhoud van 100.000 L. B. en W. stelden voor een stukje grond te geven dat ligt in hef verlengde van de petro- leumschuur, en daarvoor te vragen een bedrag van 75,—. De A.P.C. vraagt dit voor een termijn van 25 jaren. B. en W. zouden dit wel willen verleenen onder voorwaarde, indien er iets zeer bijzonders en ingrijpends mocht voor komen, dit hun opgezegd kan worden en een andere plaats kan worden aangewezen, b.v. iets verderop. M. JOPPE meende dat de gemeente niet direct moest ingaan op dat verzoek. Steeds hebben wij gewerkt om ruimte te krijgen aan de kaai en nu gaan wij voor 75,— misschien ons gemak weer weggeven. Ik vrees dat het op den duur een leelijke sta in den weg zal worden. DIJKERS geloofde dat niet. Er kunnen nog ruim twee wagens elkaar passeeren en boven dien kan men over het terrein blijven rijden, daar alles ondergronds komt. VOORZITTER stelde daarna voor eerst die zaak nog eens te bezien en te bespreken met de A.P.C., hetgeen werd besloten. 4. Aangeboden werd de gemeentebegroo- ting dienst 1930 met een ontvang en uitgaaf in gewonen dienst van ƒ313.917,884. 5. Vaststelling Rekening van het Arm bestuur. VAN ZETTEN adviseerde namens de com missie van Onderzoek deze rekening vast te stellen met een ontvang van 16.189.74J en uitgaaf van 15.236,19J, alzoo met een batig slot van 953,55. 6. Idem de rekening van de gasfabriek met een winst van 5370,22 Deze beide rekeningen werden aldus vast gesteld. BLOK vroeg nog waarvoor het noodig was, dat er kolen soms een rond jaar op de opslag plaats liggen. Spreker meende, dat eerstens de kolen daarvan niet beter werden en tweedens dat er aardig renteverlies door kan ontstaan. M. JOPPE merkte op dat altijd eerst de kolen uit de loodsen worden opgebruikt, dus vanzelfsprekend de opslagplaats aan het Zand pad het langst blijft liggen. Daarmee is echter niet bewezen dat er te veel kolen in voorraad worden genomen. Eenige reserve moeten we toch steeds houden. VOORZITTER zeide daarover ook in de gascommissie gesproken te hebben, doch de directeur zeide dat men steeds voorzichtig te werk moet gaan. Men moet steeds rekening houden met eventueel sterke prijzenwijziging en ook stakingen zouden bij een kleinen voor raad erg hinderlijk kunnen zijn. 7. Vaststelling gemeenterekening 1928. De commissie van onderzoek adviseerde bij monde van den heer van Zetten ook deze alzoo vast te stellen met een ontvang van ƒ87.343,45 en uitgaaf van ƒ53.150,53, alzoo met een voor- deelig saldo van 34.158,98, waarvan reeds voor 1929 verbruikt is een bedrag van 14.500, Alzoo werd besloten. 8. Aangeboden werd de begrooting van het Vleeschkeuringsbedrijf voor 1930 met een ont vang en uitgaaf van 4950,Deze werd con form het voorstel goedgekeurd. 8a. Aankoop grond Slis in de O. Krakeel- straat. B. en W. stelden voor een strookje grond te koopen voor 10,per M2., voor grondwerk 40,te betalen en nog 85,voor de oude fundeering die nu niet meer gebruikt kan wor den. In totaal kost dit strookje dan 303,75. Dit voorstel werd goedgekeurd. 9. Verhuur huis op de Voorstraat. F. van der Weide verzocht het huis te huren voor den tijd van 2 jaar voor 4,50 per week. KORTEWEG stelde voor de huur gelijk te laten afloopen met het bovenhuis en daarna plannen te beramen van dat gebouw een nieuw gemeentehuis te maken. VOORZITTER zeide dat dit zeer ingrijpend is. Echter is er geen bezwaar tegen die huur slechts tot dien datum, d.i. 1 Juli 1931 te laten loopen. 10. B. en W. stelden voor wederom aan de landarbeidersvereeniging een voorschot te ver leenen van 3520,voor 4 plaatsjes. Dit voorstel werd goedgevonden. 11Besloten werd J. van Beek terug te be talen de kosten van de rioleering, daar die rioleering op gemeenteterrein ligt en het toch de plicht der gemeente is daar de rioleering aan te leggen. 12. B. en W. stelden voor een viertal woningen onbewoonbaar te verklaren. Dit voorstel werd goedgevonden. 13. Besloten werd een rekeningcourant- overeenkomst aan te gaan met de Rotterdam- sche Bankvereeniging inplaats van met De Nationale Bankvereeniging. Voorzitter zeide dat er fusie is tot stand gekomen tusschen deze beide banken en dat de Nationale Bank is opgenomen door de Rotterdamsche bank. 15. Tot leden der commissie van onderzoek der begrootingen voor 1930 werden benoemd de heeren Le Comte, Blok en Roetman. Besloten werd nog tot het aangaan van een geldleening groot 6200,5 af te lossen in 31 jaar. De begrooting der gemeente voor dit jaar werd met nog eenige af- en overschrijvingen gewijzigd. Rondvraag. VAN ZETTEN vroeg of niet verbetering gebracht kon worden in den modderigen toe stand waarin de van Aersenstraat steeds bij eenigen regenval verkeert. JOPPE meende dat men die maar moest be straten. Het is een drukke straat en het is er in den winter een vieze boel. Ook zou men die kunnen verharden met Goudalite. VOORZITTER zeide dat dit procédé niet zoo erg moet voldoen.Teersteenslagmoet beter zijn. Besloten werd B. en W. een begrooting te laten maken van een goede verharding. Daarna ging de vergadering in besloten zit ting over om punt 14, den aankoop van een strookje grond van Mej. J. E. Spee te be handelen. Na heropening der deuren werd besloten dien grond te koopen voor een bedrag van ƒ550, Daarna werd de vergadering gesloten. MIDDELHARNIS. De vrouw van L. Koudijzer had het ongeluk voor haar woning te vallen en daarbij haar voet zoodanig te verstuiken dat medische hulp noodzakelijk was en zij eenigen tijd rust moet houden. Donderdag 7 Nov. des avonds 7 uur hoopt voor de Geref. gemeente op te treden ds. A. de Blois uit Dirksland. (Doopsbe- diening). Alhier is voor het gesticht van Lijders aan Vallende Ziekte te Haarlem opgezonden 65,58. Tot nu toe was mej. M. Vermaas hiervan de leidster, doch wegens haar ver trek naar Rotterdam is dit overgegaan aan mej. A. Doornhein. In de afgeloopen week zijn aan de kade verscheept 1000 H.L. aardappelen en 4200 balen ajuin. De opperman Jb. Auperlee had tijdens zijn werkzaamheden het ongeluk te vallen met het gevolg dat een pees in zyn been scheurde en h(j zijn werk niet kan verrichten. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Tegen onze verwachting in heeft Flakkee II het er Zondag slecht afgebracht. Na hun 3—1 overwinning thuis op S. V. D. B. II hadden we ook nu wel op minstens een ge lijk spel gerekend. Het heeft niet zoo mogen zjjn met 3-1 verloren ze thans. Vergadering van den Raad der Gemeente MIDDELHARNIS op Donderdag 7 November 1929 des namiddags half drie uur. Te behandelen: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling pensioensgrondslagen ge meenteambtenaren. 3. Rekeningcourant overeenkomst met de Rotterdamsche Bankvereeniging. 4. Vaststelling rooilijnen langs de Provin ciale wegen. 5. Vaststelling wijziging bouwverbod op heffing weg nabij Centrale Veiling. 6. Voorstel om op de terreinen tusschen Prinses J ulianaweg, Steenenweg, Rotten- burgschenweg en Langeweg een bouw verbod te vestigen. 7. Voorstel om den onderwijzer M. Holle man van de Jongensschool naar de U.L.O.-School over te plaatsen. 8. Vaststelling vergoeding art. 101 Lager- onderwijswet 1920 voor de Bijzondere Weeshuisschool over 1927. 9. Aanvraag van de Vereeniging tot Stich ting en Instandhouding van eenNeder- landsch Hervormde Christelijke School te Middelharnis om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw eener school. 10. Suppletoir kohier Hondenbelasting 1929 11. Aanvraag landarbeidersvereen. „Voor uitgang" om een voorschot groot 5373,63 voor aankoop van grond af te lossen in 50 annuïteiten. 12. Voorstel tot onderhandsche verhuring van tuinland voor het jaar 1930. 13. Vaststellinggemeenschappelijkeregeling en statuten Electriclteitsbedrljf. 14. Wijzigingen gemeentebegrooting 1929. 15. Rekening 1928 en begrooting 1930 gas fabriek. 16. Gemeentebegrooting 1930. Centrale Feiling voor Goeree Overilakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 1 November 1929. S3Voye kool 4,80 tot ƒ7,- per 100 stuks. Witte Kool ƒ4,50 tot ƒ7,40 per lOOstuks. Roode kool 4,10 tot per lOOstuks. Andijvie 0,90 per 100 krop. Spruiten 23,60 per 100 k.g. Stoksnijboonen ƒ30,— tot40,-per 100 k.g. Kroten 1,10 tot 1,70 per 100 k.g. Soldat Laboreure 11,60 tot 15,70 per 100 k.g. Goudreinetten 4,90 tot ƒ14,— per 100 k.g. Kleiperen 5,50 tot 7,60 per 100 k.g. Gieser Wildemans 6,70tot ƒ7,60p. 100 k.g. Bergamotten ƒ5,50 tot per 100k.g. Ponsperen ƒ6,— tot per 100 k.g. Druiven 2e soort 0,23 per pond. Kaas (volvet) 0,60 tot 0,70 per pond. Veiling van Maandag 4 November 1929. Bloemkool 3,80 tot 13,— per 100 k.g. Savoye kool ƒ6,70 tot per 100 st. Witte kool 10,— tot per lOOstuks. Roode kool 3,60 tot ƒ5,— per lOOstuks. Andijvie 1,30 tot ƒ2,— per 100 krop. Stoksnijboonen 37,- per 100 k g. Ponsperen 5,60 per 100 k.g. Beuré Clarqau 7,70 per 100 k.g. Gieser Wildemans 5,70 tot 15,- per 100 k.g. Kleiperen 4,80 tot 5,70 per 100 k g. Bergemot (klein) 4,70 per 100 k.g. Goudreinetten 5,50 tot 5,70 per 100 k.g. Bellefleurs 3,40 tot 9,40 per 100 k.g. Armgaard 10,40 per 100 k.g. Zoete appelen 6,40 tot ƒ12,— perlOOk.g. Druiven ƒ0,17 tot ƒ0,19 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per pond. SOMMELSDIJK. Door de politie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen een inwoon ster dezer gemeente als verdacht van diefstal van een motorjekker. HERRINGEN. De catechisaties bij de Geref. Gemeente hebben deze week weder een aanvang genomen. Als lid in de commissie tot Wering van schoolverzuim is dit jaar aan de beurt van aftreding, de heer J. den Boer. Op Woensdag 13 November a.s. zal de Rijksontvanger in deze gemeente zitting hou den tot innig der belastingen. GOEDEREEDE. De reiziger van Vis van Heemst die met zijn Auto uit Goedereede naar den Oostdijk reed kwam in botsing met paard en wagen van W. de Vogel die uit den Oostdijk kwam (om een gevaarlijke bocht met hout begroeit, wat ook wel noodig was om verandering in te brengen) het paard werd aan een poot vei wond, aan wa gen en auto was eenige schade. Wonder boven wonder liep dit zoo af. De garnalenvisscher J. v. Dam had het ongeluk op de visschertj een zwaard te bre ken wat een schade was van ƒ80,-. OUDDORP. A.s. Donderdagmiddag 2 30 zal er Gemeenteraadsvergadering plaats hebben. De afgeloopen week werden door de garnalenvisschers van 100 tot 160 Kilo gar nalen per dag en schuit gevangen, kleine garnalen voor de drogerij van 700'—1500 K.G. per week. Zaterdag werden van hier verzonden 2500 balen uien en 400 H L. erwten. Maandag werd voor de Rechtband voor den politierechter S. P. veroordeeld voor ƒ25 boete of 10 dagen hechtenis wegens beleedi- ging van de veldwachters Merk en Loof. De catechisatiën voor de Ned. Herv. Gem. zullen a.s. Donderdag een aanvang nemen door Ds. v. d. Wal van Dirksland. Leerlingen O.L. School 1 302.30 uur. Verder voor alle meisjes 12-16j. 3-4 uur, boven 16 j. 4—5 uur. Jongens 14-16 j. 6-7 uur en boven 16 j. 7-8 uur. Onbestelbare brieven zijn hier op het Postkantoor: Hollandia, Haarlem; A. v. d. Vlist, SchoonhovenRotterd. Nieuwsblad, Rotterdam. NIEUWE TONGE. Woensdag 6 Novem ber a.s. n.m. 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, dankstond voor 't gewas worden gehouden, waarin zal voorgaan ds. A. Dekker, en Vrijdagavond 7 uur zal in de consitorie- kamer der Ned. Herv. Kerk alhier, gelegen heid z(jn tot aangifte van den H. Doop. De heer P. van Rossum alhier, heeft bedankt als muziekcommissaris van de muziekvereeniging „Apollo", en is in zijn plaats gekozen de heer J. Holster Az. alhier. In de afgeloopen week zijn uit deze gemeente vervoerd 2800 balen uien, 200 balen koepeen en 1200 H.L. aardappelen. OUDE TONGE. De Burgemeester maakt algemeen bekend, dat tegen a.s. Donderdag, 10 uur een openbare vergadering van den Raad is belegd. Door den heer ten Hove Sr. is een stukje bouwgrond aangekocht van den heer C. Z. van Loon in den Molenpolder. Den boekenliefhebbers wordt bekend gemaakt, dat de Nutsbibliotheek 'sZaterdags- middags weer geopend zal zijn. De boeken worden afgegeven van 3-4 uur in de Bewaar school. Daar de bibliotheek met een aantal nieuwe werken van bekende schrijvers is uitgebreid, durven we haar weer ten volle aanbevelen. Memenlo inorie. Zondag j.l. zakte de 35-jarige autoverhuurder J. Gebraad plotse ling ineen. De Ijlings ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. OOLTGENSPLAAT. In de afgeloopen week zijn van hier verscheept 256.433 k g. poters, 2^6,114 k.g. aardappelen, 82,947 k g. koepeen en 79,700 k g. uien, Door de rechtbank te Dordrecht is veroordeeld J. v. P. van hier, tijdelijk werk zaam te Zwjjndrecht, tot 1 maand gevan genisstraf met aftrek van preventieve hech tenis, wegens ernstige mishandeling aldaar. Alhier worden ernstige pogingen aan gewend om te geraken tot de oprichting van een cichoreifabriek. Uitslag verkooping rietgewas Schrap- polder: hoogste bieder J. Hokke f 55, Het rietgewas in den polder Het Rietveld A. de Wys te Made voor f 370, Beide gegund. De chauffeur R. v. P.zou in den Sluis- weg voor een hollend paard uitwijken en raakte het stuur kwijt, waarbij de auto kan telde en bijna totaal vernield werd. De chauffeur kwam er vrjj goed af. By het naar huis rijden van een be grafenisstoet naar Langstraat is een der volgrljtuigen omgeslagen, met het gevolg dat alle inzittenden er uit rolden. Enkelen liepen lichte vewondingen op. Uitslag schietwedstrijd van den Byz. Vrpw. Landstorm: J. Verwep 90 punten, J. Duim Wzn. 81 p A. de Vos 80 p., J. W. Korteweg 80 p., H. van Rossum 78 p., J. J. van Ree 76 p en C. van der Vliet 64 p. Bevolking over October. Vertrokken; J. P. v. Hooff en gezin, naar Rotterdam; Hugonda A. Korteweg, naar Den Bommel; Leentje Overbeeke, naar den Haag; C.Brug- geman, naar Strijen; C. Osseweyer en gezin naar Rotterdam. Ingekomen zyn; Maria B. de Vos, van Monster; Jannigje Kamp, van Oud-Beijer- land; Johanna R. van Eugen, van Avereest; L. Looy en gezin van Rotterdam. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op de te Amsterdam gehouden Bakkerstentoonstel ling, behaalde A. C. Koppenaal, bakker alhier, een eervolle vermelding met een inzending krentenbrood. De oogstcollecte in de Geref. Kerk heeft ruim 1100,— opgebracht. een paar Wybert- lablettenZij bescher men tegen verkoud heid en infectie. (Adv.) HELLEVOET8LUIS. De herkeuring der trekhonden in deze Gemeente zal plaats hebben Donderdag 14 Nov. a.s. nm. 3.30 uur bij het Politiebureau. Als Bestuurslid der V.S.Z. zijn herko zen de Heeren N. Cornelissen, Th. Haas, C. v. d. Plas en M. Spoon Az., terwyi in de vacatuur F. W. B. de Haas is gekozen de Heer G. M. W. Piera. De Secretaris, de Heer Cornelissen is voorzitter geworden, terwyi de Heer Spoon de functie van Secretaris op zich heeft genomen. Aan de O. L. School I te Nieuwen- hoorn zal wegens te weinig deelname geen vervolgonderwys worden gegeven terwijl aan school II het vervolgonderwys zal wor den gegeven gedurende Nov., Dec., Januari en Februari. Ingediend is een onteigeningsontwerp voor den aanleg van een tweeden afrit van den rijksweg van Brielle naar Hellevoetsluis naar den Gootescheweg in de Gemeente Nieuwenhoorn, terwille van de veiligheid van het verkeer. Sport. Voetbaluitslagen. 2e klas C. Vooruitgang D.C.V. 0—1. T.A.G. Ursus 4-2. D.E.Z.V. Deleman 5—1. Res. 3e klas. D.R.V. 2 - Zwart Wit 3 8-1. S.M.V, 3 - D.H.S. S 4-4. C.K.C. 2 Erasmus 2 2 5. Verdere uitslagen: S.S.S. - Spykenisse 6-1. O.V.V, - D.K.V. 3-1. RE.S. Wit Rood Wit 1 1. Nieuwenhoorn Martinit 3—6. Hellevoetsluis II Nieuwenhoorn 2 4—3. Hellevoetsluis I heeft tegen H.W.S. een paar punten leelljk verspeeld. Hellevoetsluis II heeft Zondag rust gehad, doch heeft haar kansen mooi zien stijgen, doordat S.M.V. een puntje heeft veroverd van D. H.S.,dat vorige week door Hellevoetsluis II in zyn overwinningsroes is gestuit en daardoor blyk- baar van streek is gebracht. D.R.V. 2 wordt nu ook een concurrent, dus aanpakken zal de boodschap zijn. Hellevoetsluis H.W.S. 1—8. HellevoetsluisH.W.S. 1-3. Tegen veler verwachting heeft Hellevoet- sluis tegen H.W.S. het onderspit, moeten

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 2