iRDEN'S Meubelhuis ?n Bank TWEEDE BLAD :kas 4% ONZE EILANDEN k- j arnis, Brielle, Oollgensplaat ld op hypotheek No. t 2 NOV. 1929 Plaatselijk Nieuws VROUWENHOEKJE ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 2 NOVEMBER 1929. ödaöfiïfis SfASI pai-'mPEN-AU-isio-zmPHen-ftaswixftD )elftschepoort, Rotterdam igste in meubelen luitend deze week WAAIER» t vochtechte Trijp bekleed, massief Dressoir vanaf 37,50. Salontafels iplegels met eiken lijsten, Fransch glas met leer, 26.Komt zien het loont 1U. co door hel fleheele land. is - Rekening-Courant SAFE-LOKETTEN \LLE BANKZAKEN e Zaterdag van elke maand, des middags )EK; te OUDETONQE iederen Vrijdag- :1 DE WEERD. De wegeuverbeteringen op de Z. H. Eilanden. Op de begrooting voor het jaar 1930 der Provincie Zuid Holland is uitgetrokken voor wegen verbeteringen op Flakkee 250.000, voor den weg RotterdamBrielle ƒ600 000, en voor de voorloopige verbeteringen van de wegen op Voorne en Putten nog ƒ100.000. ploeg, die overigens een zeer prettige indruk maakt, uit moet ontmoeten. Plakkee I heeft rust, een rust die ze noodig heeft om alle spieren wat b(j te laten komen en alle krachten te verzamelen voor de span- nenden strijd, die volgt. We zullen eerst eens de competitie-lijst, geheel bijgewerkt laten volgen van 2 Bi c Doel c (1) CLUBS. *3 n punten. Gemid O. I "3 O g a G (2 delde. O O O 1. Radio 6 4 1 1 21 8 9 1.50 2. Luno 5 2 2 1 13 8 6 1.20 3. Flakkee 6 3 1 2 17 10 7 1.11 4. Poseidon 6 2 3 1 12 23 7 1.11 5. N.H.S. 5 2 1 2 12 10 5 1.— 6. Erasmus. 6 2 2 2 12 10 5 1.— 7. P.F.C. 6 1 3 2 12 22 5 0.83 8. Dilettant 6 1 1 4 8 13 3 0.50 Het Besluit tot stichting van een Bijz. U.L.O. school vernietigd. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben op grond van beroepen van ingezetenen van Middelharnis tegen het besluit van den Raad dier Gemeente van 21 Maart, houdende mede werking tot stichting van een bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs aldaar, het raadsbesluit vernietigd. MIDDELHARNIS. Loop der bevolking gedurende de maand October 1929. Ingekomen: Arie F v. d. Ouden uit Dor drecht; P. de Graaff en gezin uitSommels- dijk; L. Roukema uit Stellendam; J.Gaadijk uit Leeuwarden; J v. Hoften uit Rotterdam; A. v. d. Stel uit Middelburg; P. Verburgen gezin uit Tilburg; L Gouswaart uit Som- melsdyk A. G. E. v. d. Boom uit Terneu- zen Theodora Vroegindeweij uit Naaldwijk Pieter Vroegindeweij en gezin uit Sommels- dijk; G. J. M. Thomas uit Utrecht; B. de Voogd uit RotterdamJoh. Vroegindeweij uit Maassluis. Vertrokken: .Elizabeth Zaajjer naar Maas sluis; Arjj Jongejan naar DirkslandP.Ver- olme en gezin naar SommelsdijkS C. Knöps naar Brielle D. de Baan naar Naald wijk; M. N Nieuwlaud naar Utrecht;E.D. Piguillet en gezin naar LeidenMach. Corn. Dubbeld naar NaaldwijkL. W. J. Zorge naar NoordwijkerhoutH. de Voogd naar Enschede; B. J. de Bakker naar Schiedam N. A. Slis naar BloemendaalTr. W. Over- dorp naar 's-GravenhageJac. Schellius en gezin naar HillegersbergJan Vogelaar en gezin naar Sommelsdijk; KI. Dijkstra en gezin naar BeertaH. van der Straten naar Hoensbroek. SPOEDEISCHENDE VERGADERING van den Raad der Gemeente MIDDELHAR NIS op ZATERDAG 2 November 1929 des voormiddags 9.30 uur. Te behandelen; Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging met 5 jaren, 1930—1934 van de regeling met de Provincie betreffende het onderhoud der havenwerken. Bij de Woensdagavond gehouden ver huring der vrijgekomen zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk, werd gemiddeld geboden voor vrouwenplaatsen 10 gulden en voor mannenplaatsen 8 gulden. Een enkele vrou wenplaats liep zelfs tot 20 gulden. Centrale Veiling voor Goeree Overllakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 30 October 1929. Savoye kool f 2,30 tot 7,10 per 100 stuks. Witte Kool ƒ8,— tot ƒ9,— per lOOstuks. Roode kool 1,70 tot ƒ6,— per lOOstuks. Andijvie 1,60 per 100 krop. Kroten 3,per 100 k.g. Stoksnjjboonen 28,— tot40,—per 100k.g. Bezie van Schonau ƒ3,30 tot ƒ9,- p. 100 k.g. Jodensuikerperen ƒ4,tot ƒ4,60 p. 100 k.g. Maagdeperen 5,60 per 100 k.g. Handperen 5,30 per 100 k.g, Grauwzoete reinetten ƒ7,— tot ƒ7,10 per 100 kg. Campagners 5,70 tot 11,50 per 100 k.g. Bloemzoete appelen ƒ17,— per 100 k.g. Zure appelen 1,20 tot j 5,50 per 100 k.g. Goudreinetten 10,— per 100 k.g. Bellefleurs f 4,80 tot 9, per 100 k.g. Bismarck 3,60 tot 6,50 per 100 k.g Gieser Wildemans ƒ4,— tot ƒ7,60 p. 100 k.g. Kleiperen 6,- per 100 k.g. Rietperen 7,60 per 100 k.g. Stoofperen 13,70 per 100 k g. Veiling van Donderdag 31 Oct. 1929. Kipeieren 45-47 kg. 6,20 t ƒ7,— id. 60-62 10,40 t. 10,65 id. bruin 62 10,80 Eendeieren 67 6,40 Alles per 100 stuks. Aanvoer 4500 stuks. Landbouwveiling te Dirksland. Veiling van 31 October 1929. Uien 2,50 tot 2,63 per 100 k.g. Aardapp. (poters) ƒ1,12 tot ƒ1,15 per 100 k g. Erwten (schokk.) ƒ19,05 tot 19,20p. 100k g. SPORTNIEUWS VOETBAL. Voor de Zondag is het voetbal-programma voor Flakkee niet groot. Het eenige elftal, dat in het veld komt is Flakkee II; en d&t nog te Rotterdam moet spelen tegen S V. D durende 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en „Das A.B.C. Studio fur Zeichnenunterricht" te per vaartuig gevangen 100 K.G. garnalen. i Berlijn. Mej. C. A. Kuipers te Leiden, die alhier be-1 De heer J. Hartman, hoofd der School aan de Vlotbrug, heeft zijn benoeming tot leeraar aan de school voor U.L.O. te Schiedam aangenomen. noemd is tot Hoofd der Chr. Bewaarschool treedt 1 Nov. '29 in functie. Tegen T. Sager is procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der motor- en rijwielwet. Loop der bevolking. Ingekomen G. A. Jansen van Ooitgensplaat. Vertrokken R. v. Oostenbrugge naar Hoek van Holland; Joh. Hoekman en kin- De keuring van trekhonden te Nieuw-Hel- voet wordt gehouden op 14 November a.s. De heer A. Zikkenheimer, werd, doordat een handwagen beladen met ijzer, waarmee hij over de Vlotbrug op 's Rijkswerf reed, te snel doorliep en deren naar Rotterdam; L. Roukema naar Middel- hij deze niet meer kon houden, in het Dok geslin- harnis; H. Klink en gezin naar Ouddorp. i gerd. Met een nat pak en eenige schrammen kwam 1 hij er best af. Het biykt, dat momenteel Radio de leiding heeft met slechts 2 punten voor Flakkee. Een uitgesproken sterkste is er niet in;zoon „sterkste" als af en toe optreedt en die zoo'n heele competitie speelt met 'n gemiddelde van 1,8 of zelfs 2. Radio is wel momenteel de sterkste, maar niet onverslaanbaar en 3 clubs blijken haar zeer na op de hielen te zitten, vooral Luno, Flakkee en Poseidon En er hoeft maar o zoo weinig te gebeuren of Radio verwisselt met een van haar concurrenten van plaats. Flakkee staat nummer 3; zeggen we liever zweeft öf op nummer 2 of 3. Krjjgt ze b.v. het protest toegewezen tegen Erasmus, dan is haar achterstand nog maar 1 punt op Radio en staat ze vast no. 2. Men ziet hoe juist Gouswaart deed met te protesteeren en hoe 'n slechte scheidsrechter een vereeniging kan dupeeren. De zwakste broeder is Dilettant; die zal ontdekken dat ruw spel het gemis aan tech nisch kunnen niet vervangt. Dilettant wou eens tegen Luno, die nu no. 2 staat. N. H.S., Erasmus en P.F C. zjjnblykens hun lijstje tegenstanders waarvan geel-blauw kan winnen, maar die toch voor 'n verras sing kunnen zorgen. Hun lijstje toont dat ze gemiddeld 2 goals per wedstrijd maken; de kunst van doelpunten maken is trouwens nog al groot in 2 B, in de 23 wedstrijden, die gespeeld zjjn werden er 107 doelpunten gemaakt, zoo gemiddeld 4 kb per wedstrijd. Aan verdere vooruitspiegelingen zullen we ons maar niet wagen de wedstrijden die volgen zijn van groot belang en op ons sta dion zullen wel de voornaamste beslissingen vallen voor ons geel-blauw. Heel wat Rot- terdamsche ploegen lieten hier al 'n veer voor 'n Kampioens-staart. J. B. SOMMELSDIJK. Met ingang van 25 Oct. 1.1. is voor deze Gemeente in werking getreden een ver ordening op de maximum-snelheid voor motor rijtuigen en fietsen van 20 K.M. per uur. Door het Bestuur van de vereeniging inge volge de Landarbeiderswet „Sommelsdijk", alhier is weer aan 44 personen een perceel los land toe gewezen, zoodat thans in totaal aan 71 personen I land is toegewezen. Vorige week werd uit deze gemeente ver scheept 5000 H.L. aardappelen' en 1350 H.L. uien. Prijzen der aardappelen waren 1,30 <t f 1,40, en uien 1,60 per H.L. Heden is mej. C. v. d. D. naar een der zieken huizen te Rotterdam vertrokken, teneinde eene operatie te ondergaan. DIRKSLAND. Tegen een landbouwer alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het in loondienst hebben van een Leerplichtig kind. Zij, die den Winteravondcursus op de Open bare Lagere School wenschen te volgen, moeten zich zoo spoedig mogelijk opgeven bij het Hoofd der School, dhr. L. Trouw. De cursus vangt aan Maandag, 18 November a.s. In verband met zijne benoeming tot Hoofd der O. L. School te Stellendam, heeft dhr. M. Broos- hooft, met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag aangevraagd als Onderwijzer aan de Openbare School, alhier. Gedurende de maand October 1929, hebben zich 42 personen in deze gemeente gevestigd, ter wijl 2 kinderen werden geboren; 26 personen wer den afgeschreven naar elders en 1 persoon overleed. 2 huwelijken werden voltrokken. Van 1 Jan. tot 1 Nov. hebben zich in deze gemeente 147 personen gevestigd, terwijl gedurende dat tijdvak 146 per sonen werden afgeschreven naar elders. In totaal werden er 42 kinderen geboren; 25 personen zijn overleden. Alzoo een vermeerdering van 18 per sonen. De uitvoer bedroeg de vorige week: 8000 H.L. aardappels, 3500 balen uien, 3800 balen peen en 3000 H.L. poters. De prijzen van deze producten waren op de Beurs van j.l. Donderdag resp. 1,20 tot 1,30, 1,50, 0,60 en 0,85 per H.L. HERKINGEN. De vrouw van P. de J. had het ongeluk van den zolder te vallen en zich zoodanig te bezeeren, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door de gebrs. L. en C. Warnaer zal een proef worden genomen met het telen van tulpenbollen, thans worden ze reeds gepoot. Vanwege de Directie der weegbrug is bekend gemaakt, dat zij. die geen lid der vereeniging zijn, het weegloon contant moe ten betalen. Door enkele dames wordt alhier gecol porteerd met speldjes, ter bestrijding der Tuberculose. Vanwege het Prov. bestuur zjjn aan het begin van de gemeente palen geplaatst, ter aanduiding tot welke klasse deze wegen behooren. STELLENDAM. De vorige week werden van hier GOEDEREEDE. De werkman J. H. uit den Oost- dijk kwam met zijn fiets langs een pad aangereden. In de buurt schoot juist een jager, waardoor H. zoo schrok, dat hij kopje onder in een diepe sloot ge raakte en werd bijtijds door J. Tanis die in de buurt was, gered. OUDDORP. Tijdens het onweer is aan het West- hoofd in een paar woningen de bliksem geslagen, welke nog al schade veroorzaakt heeft. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Van den landbouwer P. J. Breen is een kind van 31 jaar van den zolder gevallen en heeft een lichte hersenschudding opgeloopen. Op de halfjaarlijksche Veemarkt werden 80 stuks vee aangevoerd en 90 biggende handel was tamelijk. Onze dorpsgenoot Jb. Bosland, die ruim 43 jaar geleden van hier naar Amerika was gegaan, is dezer dagen alhier gearriveerd om eenigen tijd bij de familie door te brengen. Voor de betrekking van Onderwijzeres aan de Bijz. School hebben zich 12 sollicitanten aan gemeld. Tegen 2 personen alhier is procesverbaal op gemaakt wegens overtreding Jachtwet. NIEUWE TONGE. De j.l. Zondagavond, tijdens het optreden van de heer Dekker in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten bate van het Zenuwlijdersgesticht te Zeist, heeft 61,68 op gebracht. De prijzen der veldvruchten zijn als volgt: Uien 1,50; koepeen 0,90 en aardappelen 1,10 per H.L. De handel in alle producten is slap. De heer P. J. v. d. Ree alhier slaagde voor het examen Machineschrijven Pont. Door de vereeniging Ons Aller Belang is aan besteed de levering van pl.m. 48000 K.G. kalizout. Laagste inschrijver was de heer Kooman te Dirks land voor 6,372/io- Hem werd de levering opge dragen. A.s. Dinsdag 5 November zal ten huize van d. van Gelder alhier, des n.m. 3,30 uur gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting en herinenting. Bevolking. Vertrokken Sijgje Dekker naar Kapelle; Maria Kievit Ld. naar Dirksland, M. v. d. Ham naar Sommelsdijk. OUDE TONGE. Door dhr. T. van Noord Wz. is een gemet bouwland aangekocht van C. Z. van Loon, gelegen aan den Molenweg. Dinsdagmiddag j.l. liep een bietentram op een juist de rails passeerende rijdende ploeg, waar op nog zoo'n landbouwwerktuig was geplaaatst. Beide ploegen werden vernield. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor. De Burgemeester verzoekt den ingezetenen beleefd doch dringend niet zoodanig te blijven staan op de openbare wegen, straten en pleinen, dat het verkeer wordt belemmerd of bemoeilijkt. Wanneer de politie het noodig oordeelt en gelast, wordt iedereen verzocht, door te loopen. Dhr. J. Luijendijk viel, op zijn rijwiel gezeten tegen een rijdende auto van dhr. Campfens. Met een gapende hoofdwonde moest hij zich onder ge neeskundige behandeling stellen. Door Mej. Wed. J. J. Vogel is haar zeilschip ,Mon Desir" onderhands verkocht aan M. C. Vogel. OOLTGENSPLAAT. De paarden van den land bouwer Mag. van Oorschot sloegen op hol. De knecht zat op den wagen met een 8-jarig jongetje. Na een hek vernield te hebben geraakten de paar den en wagen met beide personen in de sloot. Ge lukkig kwam spoedig hulp opdagen en liep een en ander zonder ongelukken af. De polderopzichter Smits heeft proces-ver baal opgemaakt tegen P. B., wegens het rijden op de polderwegen met een wagen waarvan de wielen niet waren ontdaan van klei en ander vuil. DEN BOMMEL. Ter hoogte van Spijkenisse is Woensdagavond j.l. de motorboot Neeltje van den heer P. J. Mast in aanraking gekomen met de Motorboot Morgenster van schipper Berghof uit den Briel. Het gevolg was dat de motor van den heer M. zonk en de andere schuit, die zand geladen had, drijvende werd gehouden door een deel van de lading over boord te zetten. De opvarenden van beiden schepen kregen geen letsel. Het gezonken vaartuig zal gelicht worden door de Wits' berging maatschappij. Tot onderwijzeres aan de Bijz. School alhier, is benoemd mej. A. J. Eenink, thans tijdelijk werk zaam en tot onderwijzer de heer H. de Wit uit Utrecht. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De landbouwer W. van Dis alhier, had het ongeluk om met zijn auto in de sloot te rijden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. (Adv.) B. II; een club, die ze thuis sloeg. Ook het' en 550 H.L. uien laatste verwachtten we van haar nu ze deze De garnalenvisschers hebben vorige week ge- HELLEVOETSLUIS. De binnenloods C. van Mullem te Rotterdam, wordt met ingang van 1 Januari a.s. overgeplaatst naar Hellevoetsluis. De Duitsche herdershond van den heer P. Slings te Nieuw-Helvoet werd op de Internationale Hondententoonstelling te Rotterdam bekroond met den tweeden prijs. Zaterdag 2 Nov. a.s. n.m. 3 uur wordt te Nieuw-Helvoet ten Raadhuize gelegenheid verzonden 850 H.L. aardappelen, 500 H.L. koepeen geven tot inenting. j De heer F. G. J. Spuybroek is met ingang van 1 Januari a, benoemd tot teekenleeraar aan A.s. Zaterdag wordt in De Casino zaal van Mej. de Wed. v. d. Noort opgevoerd het bekende tooneelstuk „Mottige Janus." Woensdag zijn hier aangekomen de Mijnen veger 4 en de van Meerlant tot het ondergaan van reparaties op 's Rijkswerf. De bemanning is in het Marine Hospitaal ondergebracht en zal eenige weken hier blijven, zeer zeker tot genoegen van de neringdoenden. De Arbeiderszangver. „Morgenrood", dir. de heer M. v. d. Hor, geeft op Zaterdag 9 November a.s. in de zaal van den heer J. v. Waardenberg aan den Straatweg een zang- en tooneeluitvoering met medewerking van Duo Westenberg uit R'dam. De Arbeidersmuziekver. „Voorne en Putten" zal op de beide Pinksterdagen in 1930 een concours voor zang- en muziekvereenigingen organiseeren. Sportnieuws. Voetbalwedstrijden R.V.B.: 2e klas C.: VooruitgangD.C.V. T.A.G.Ursus. D.E.Z.V.Deleman. HellevoetsluisH.W.S. Aanvang 2 uur. Res. 3e klas C.: D.R.V. 2—Zwart Wit 3. S.M.V. 3—D.H.S. 3. C.K.C. 2Erasmus 2. Hellevoetsluis 2 vrijaf. Verdere wedstrijden. O.V.V. (Oostvoorne) D.K.V. S.S.S.Spijkenisse. R.E.S.—Wit Rood Wit. NieuwenhoornMartinit. Wit Rood Wit 2Martinit 2. Hellevoetsluis I krijgt H.W.S. op bezoek en bij eenzelfde spel als vorige week mogen wij wel op een overwinning rekenen, maar toch zal het niet meevallen en zal Hellevoetsluis de linkerwing van H.W.S. geducht in de gaten moeten houden. Het backstel van H.W.S. is goed en doortastend. Een overrompelend spel met vlak achter den bal zitten moet hier de overwinning brengen. Het kan dus het moet. Promotie- en Degradatieregeling van den R.V.B. seizoen 19291930. Aangezien zeer velen onzer lezers zeer benieuwd zullen zijn naar de promotie- en degradatieregeling van den R.V.B. laten wij hieronder deze regeling volgen zooals zij in de Officieele Mededeelingen van den R.V.B. wordt bekend gemaakt. Hierbij maken wij u er eerst nog even op attent, dat de le klasse van den R.V.B. bestaat uit afd. A en B. de 2e klasse uit afd. A, B, C en D. en de 3e klasse eveneens uit afd. A, B, C en D. Regeling: le klasse: De nos. 1 der beide afdeelingen kunnen rechtens naar den N.V.B. promoveeren. De nos. laatst der beide afdeelingen spelen met de vier nos. één der tweede klasse een geheele promotie- en de gradatiecompetitie om vier plaatsen in de eerste klas. 2e klasse: De nos. 1 der vier afdeelingen spelen met de beide nos. laatst van de eerste klasse een geheele promotie- en degradatiecompetitie om 4 plaatsen in de eerste klasse. De nos. laatst der 4 afdeelingen spelen met de nos. 1 van de vier afdeelingen der derde klasse een halve promotie- en degradatiecompetitie om 6 plaatsen in de tweede klas. 3e klasse: De nos. 1 van de 4 afdeelingen spelen met de 4 nos. laatst van de tweede klasse een halve promotie- en degradatiesompetitie om 6 plaatsen in de 2e klasse. Res. le klasse: (bestaande uit afd. A, B, C en D.) De afdeelingskampioenen A, B en C, zoo mogelijk ook D. kunnen eventueel naar den N.V.B. pro moveeren. De nummers laatst de afdeelingen A, B en C, de- gradeeren naar de Reserve 2e klasse. De open- gekomen plaatsen worden ingenomen door de af deelingskampioenen of hiervoor in de plaats tre dende nummerelftallen der Res. 2e klasse A, B, C, D en E. Reserve le klasse D kent geen degradatie. Reserve 2e klasse: (afd. A, B, C, D en E.) De afdeelingskampioenen A, B, C en D promo- veerèn naar de Res. le klasse. De nos. laatst in deze klasse degradeeren niet. De Res. 2e klasse E kent geen promotie. Res. 3e klasse: (op A, B, C, D, E en F.) De afdeelingskampioenen A, B, C, D en E of daarvoor in de plaats tredende nummerelftallen promoveeren vaar de Res. 2e klasse. De nos. laatst in deze klasse degradeeren niet. De Res. 3e klasse kent geen promotie. Algemeene bepalingen: A. Geen nummerelftal van lager orde (of van hooger nummer) kan promotierechten doen gelden naar een hoogere klasse, indien in die hoogere klas se reeds een elftal dier vereeniging speelt. B. Indien in een afdeeling de eerste plaats wordt bezet door een niet van promotie in aanmerking komend elftal, komt no. 2 van die afdeeling voor promotie in aanmerking. Ingeval ook no. 2 niet voor promotie in aanmerking kan komen, komt er van de betreffende afdeeling geen enkel elftal voor promotie in aanmerking. C. Herhaald niet opkomen kan met uitsluiting van de competitie worden gestraft. BRIELLE. Voor het maken van ongeveer 160 M. beschoeiing werd aanbesteed en inge schreven het hoogst door A. Buitendijk te Zwjjndrecht voor ƒ12.273, het laagst door L. Zoetemeü'er alhier voor 7.760, Vanwege het gemeentebestuur werd Dinsdagmorgen aan alle bewoners van de Voorstraat een circulaire verzonden, waarby gewezen werd op een verbod uit de Politie verordening om te schuren of te schrobben. Bij overtreding wordt proces-verbaal opge maakt zonder waarschuwing. ROZENBURG. Ouders die hun kinderen a.s. Zondag wenschen te laten doopen in de Zuiderkerk, moeten hiervan aangifte doen a s. Zaterdagavond tusschen 7 - 8 uur aan de pastorie. GEERVLIET. In de ledenvergadering der afdeeling Geervliet van de vereeniging „Het Groene Kruis" zijn tot bestuursleden her kozen de heeren C. Boot en J. Trouw, terwijl in de plaats van den heer P. Hasselman naar elders vertrokken, is gekozen de heer G. v. d. Graaff. Besloten werd mevr. Keijzer La Plein, van Hoek van Holland uit te noodigen tot het houden eener lezing over „huisverzorging" voor de afdeeling in de maand December a.s. - Door de Stemgerechtigde Ingelanden van den polder Oud-Schuddebeurs is besloten tot het stichten van een nieuwe polder bemaling; de Deutz-ruweolie-motor zal in het volgende voorjaar worden vervangen door een electrische bemaling. HEENVLIET. Op verzoek van de Ouder commissie is door den Raad besloten een subsidie te verleenen ten behoeve van een cursus vervolgonderwijs 1929/30 van ƒ135. - Op een schrijven van den Alg. Ned. Politiebond, waarin er op wordt aangedron? gen het salaris van den gemeenteveldwachter, benevens den kindertoeslag te verhoogen, is op voorstel van B. en W., die naar hun meening de salarieering voldoende achten, afwijzend beschikt en voor kennisgeving aangenomen. - De gemeentebegrooting voor 1930 is in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op ƒ53324,94. - Het batig saldo van den bazaar, groot 2110, is door de penningmeesteresse mevr. J. Kouterweg— de Snoo, als reservefonds afge dragen aan den penningmeester der vereeni= ging Ziekenhuisverpleging, dhr. Brand. HERKINGEN. A.s. Vrijdagavond 7 uur zal bij mej. L. v. d. Velde vergadering worden gehouden van de Landarbeidersvereeniging alhier. OOSTVOORNE. Zaterdag 2 November a.s. 's na middags om 2.30 uur zal een openbare vergadering van den Gemeenteraad worden gehouden, als pun ten van behandeling komen op de agenda voor: 1. Noutlen, 2. Mededeelingen en ingekomen stuk ken, 3. Beschikking op het adres van G. Noord- hoek, 4. Wijziging begrooting 1929, 5. Aanvulling verordening heffing keurloonen, 6. Vaststelling gemeentebegrooting 1920, 7. Rondvraag. Winterhanden en -voeten. „Voorkomen is beter dan genezen". Wie op grond van ervaring meent, in het komende winterseizoen weer last te krygen van winterhanden en -voeten, doet goed, als de eerste najaarskoude intreedt, hiervoor voorbehoedende maatregelen te nemen, die het euvel kunnen beperken, zoo al niet geheel voorkomen. De behandeling bestaat in het dagelyks ba den van de handen en voeten gedurende een kwartier in warm water, waarin een aftrek sel van notenbladeren. Na zorgvuldig afdro gen, inwryven met een flanellen lapje met kamferspiritus en vervolgens poederen met talk. Een uitstekend middel is voorts het dage lijks be3tryken van handen en voeten met uiensap. Een ander middel is het inwrijven met een mengsel van kamfergeest en Perubalsem of een zalf, bestaande uit 2 deelen jodium tinctuur, 14 deelen zwavelaether en 50 dee len collodion. Heeft men reeds pijnlijke plekken op han den en voeten, dan is het volgend middel uitstekend geschikt om de pijn te bestrijden: in een dik pakje van gebluschte kalk wordt druppelsgewyze olijfolie gemengd tot men een soort pommade verkrijgt (1 a 2 deelen olie op 1 deel kalk). Vervolgens voegt men hierbij 20 h 30 druppels laudanum en smeert 's avonds de plekken met deze zalf in. En tot slot het oude, eenvoudige, onfeil bare middel: insmeren met een verwarmde vetkaars. Nuttige wenken. Suiker, in water opgelost, is een prachtig middel om fijne kanten te sty ven. Een meng sel van suiker en stijfsel voldoet ook zeer goed. Motten leggen hun eieren niet in kleeren, welke met eenige druppels terpentyn be sprenkeld zyn. Indien men een beetje verdunde meubel- makersiy'm in de witkalk doet, zullen de muren, als zij droog zijn, niet meer afgeven. Om groene groenten beter te doen sma ken, en ze hun kleur te laten behouden, doet men in het kookwater een stukje suiker. Vliegenvuil kan van brons en geschilderd hout worden weggemaakt met wat slaolie of eiwit. Indien ge geen gist in huis hebt om het meel te laten rijzen, kunt ge ook een scheutje karnemelk gebruiken. Het menu van de week. MaandagSchelpen van bouillonvleesch (van soep van Zondag); biefstuk, spruitjes, aardappelen. DinsdagBlinde vinken, koolraap, aardap pelen; appelkoekjes. Woensdag: Filosoof in vuurvast schotel tje; kalfslappen, gestoofdeperen, aardappelen. Donderdag: Schotel van gehakt met kas tanjes, aardappelpurée; Spaansche rijst. Vrijdag: Magere groentesoep; spiegeleie ren, andljviesla, gebakken aardappelen. Zaterdag: Hutspot metklapribappelmoes. ZondagKoninginnesoeproastbief, bloem kool met roereieren en kaas, aardappelen; warme kabinetspudding (zie hieronder).

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5