Foor het i inzeepen JL Burgerlijke Stand BINNENLAND ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 30 OCTOBER 1929. i ideaal, als die in het oude Hellas, or welke invloeden de publieke j ia beïnvloed geworden, durven ■des te raden, Vermoedelijk is het |gevoerde dorps- of plaats-chau- het idee van dorps- en plaats- het idee, onze sportsmen hooren die sportsmen van andere dorpen dat als hoofdoorzaak kan wor- Jerd en zich uit in de z g. sup- rimpen aan den IJssel heeft onder ■an 2B van den Rotterdamschen den roep van de anti-pode te n Oud-Griekschen toestand. :eine plaatsje aan den IJssel viert ^rde dorpschauvinisme hoogty, Jen goed wat Krimpensche spelers by een opzettelijk raaktrappen genstander wordt er gejuicht, de trap ze maar dood zijn er niet Iht, het is er een dierentuin van |en, een kamp van rabauwen. Onze spelers klaagden steen en been [mbeschofte optreden van Dilet- en publiek tegen hen, dat zelfs Jrd dat Van Beek zjjn beklag deed cheidsrechter, waarop deze een peler tot de orde riep. erover. len het zeker dat onze Plakkeesche schen het niet plezierig vinden [t alles vertellen, in elk geval zal ee-bestuur het niet prettig vinden Irtellen hoe onhoffelijk het publiek pn tegenover sportbroeders van ptrad. bliek dat op het Flabkee-terrein |t niet te keer als beesten in een het toont wellevendheid tegen- Jasten, en waarlijk het moet heel willen de menscben bier van hun j blijk geven. pliek moedigt af en toe haar eigen aan, geen enkele tegenpartij van al zulks onbehoorlijk vinden. Maar ^enpartij wordt toegejuicht, als er is. hoopen nu een ding. Jr aanleiding van den wedstrijd in de geest van ons publiek steeds fioge blijven en dat zoowel de dra- het geel-blauwe shirt als de dragers hemd der tegenpartij bij hun vriend ken strijd (ook competitievoetbal schappelijk) gelijk het tot nu toe uikelijk was bij sportprestatie's de jng verkrijgen die ze, uit sports- werdienen. ïze geest niet keert; en staaltjes jdie waardeering verdienen, van iders van Flakkee geen gejouw, Krimpen, ontvangen. >pen, dat wanneer Dilettant hier onze Flakkee-spelers in hun eigen bekampen, ons publiek toont hoe publiek reageert op spel van hun en op dat van hun tegenstanders, lopen dat Dilettant geen enkele an afkeuring" ontvangt, geen gejoel t zooals het Krimpensche publiek Dilettant soms een doelpunt mocht dat „represailles" om een leelijk gebruiken, noch door kleine jongens ior ouderen worden ondernomen, pit al heel weinig strookt met ons grip. lopen dat onze geel-blauwe geest 't, zooals ze is geworden, en waar- - oud Flakkee-spelers en oprichters Is naar hebben gestreefd, het begrip in den geest van de oudheid Flappelijk boven al. J. B. pINGEN. Op Vrjjdag i November nds van 7-8 uur zal de ontvanger j Armen zitting houden tot ontvangst p- en tuinhuren en beneficie. verband met de te houden gods- Ifeningen zal de Zondagschool a.s. piddag worden gehouden. I de eerstvolgende algemeene leden^ ring van de afd. Het Groene Kruis, Ijn perodiek aan de beurt vanaftre- heeren J. W. van Houdt en J. van ■LENDAM. De driemaandeiyksche voor de bewaarschool heeft opge- 1 104 en nog een nagift van 10,— jen heer M. Broodshoofd heeft zijn |ing tot hoofd der 0. L. School aan- EREEDE. A. Grin wis had het on" n eene week 1 vet varken van 500 3 biggen te verliezen, wat voor hem ote schadepost is. oor het bestuur der Cichoreidrogerij 0 000 K.G. gedroogde cichorei ver- 9,50. e garnalenvisschers hebben de afge- week van 80-100 K.G. garnalen per n schuit gevangen, s. Zaterdagavond 7 uur zal aan de der Ned. Herv. kerk gelegenheid aangifte van den H. Doop. DORP. A s. Woensdagavond 6.30 uur voor de Geref. gemeente op te treden hage van Middelburg, e afgeloopen week zijn van hier met tschippers verzonden 900 H L. erwten balen uien. Aardappelen geen. e garnalenvisschers hebben de afger week van 90150 K G. garnalen per schuit gevangen. Kleine garnalen voor gerij van 1-2000 K.G. JWE TONGE. BH een gehouden in- ing naar de benefitie van 4 perceelen bouwland van de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk waren hoogste inschrijvers de heeren H. Brooshoofd, H. Clapmuts, P. van Prooien en B. van Schouwen. De prijzen liepen van ƒ800—900 per gemet, tegen eenjaarlyk- sche pacht van 4753. In de afgeloopen week zijn uit deze gemeente vervoerd 1900 balen uien, 900 balen koepeen en 600 H L. aardappelen. Tegen een persoon alhier is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der Motor- en Rljwielwet. OUDE TONGE. Mej. M. Quist Osseweijer geraakte met het waterscheppen in een volle kaai. Dhr. J. Gebraad mocht het genoegen smaken haar op het droge te brengen en dhr. C. J. deLoozehad het ongeluk zoodanig te vallen, dat geneeskundige behandeling moest worden ingeroepen. Dhr. K. Westdjjk is Zaterdag naar het Diaconessen ziekenhuis te Rotterdam ver trokken tot het ondergaan van eenblinden- darm-operatie. Kras oudje. Donderdag 31 October a.s. hoopt onze oude dorpsgenoote wed. Bresijn- Yan Zuren, thans woonachtig te Utrecht haar 104den verjaardag te vieren. Zij is de oudste inwoonster van Nederland. We hopen dat het haar dien dag niet aan belangstelling uit onze gemeente zal ontbreken. Tegen Donderdag 31 Oct, a.s. des v.m. 10 uur is een openbare raadsvergadering belegd. OOLTGEN8PLAAT. Zaterdagmorgen is het motorschip „Twee Gebroeders", schipper Beekman, geladen met aardappelen en ko mende van Brielle, in het West-Hellegat gestrand. Door het bergingsvaartuig „Trio" van de firma Hoogenboezem en Van den Tak en de sleepboot „Zeehond", kapitein P. van Schouwenaar, werd het motorschip on der leiding van den uitvoerder H. Breen vlot gebracht. De 54-jarige P. Troost, wiens vrouw in het ziekenhuis ligt, had het ongeluk dat de vlam in een pan met vet sloeg. Hij zou met water blusschen, doch bereikte het te gendeel, de vlam werd grooter, waarbij hij in het gelaat ernstige brandwonden opliep. Dokter Kramers moest noodzakelijk medi sche hulp verleenen. De stemming voor 3 leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zal plaats hebben op 6 November a.s. Aftredend zijn de heeren C. D. Birkhoff, P. Hoogmoed en L. Dorsman Lzn. Vorige week werd van hier uitgevoerd: 244.475 K.G. aardappelen, 147.876 K.G. poters 84.036 uien en 50.460 K.G. koepeen. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de Openbare School no. 1, hebben zich slechts 5 sollicitanten aangemeld. DEN BOMMEL. De vorige week werden van hier vervoerd 5673 H L. aardappelen, 200 H.L uien en 400 H.L. peeën. De besmettelijke ziekte (roodvonk) in de woning wijk B No. 183 is geweken ver klaard. Evenals vorige jaren bestaat er weder gelegenheid boeken te lezen uit de bibliotheek „Voor school en Volk". De boeken worden uitgegeven Vrijdag namiddag van 4 tot 4£ uur in het gymnastieklokaal der Openbare School. Medegedeeld kan worden dat door het aanschaffen van een 50-tal nieuwe wer ken de bibliotheek aardig verbeterd is. Na drukkelijk wordt er op gewezen, dat ieder lezer in het bezit moet zijn van een nieuwe catalogus om thuis een keuze te kunnen doen, want het is onmogelijk door de groote drukte in het lokaal de boeken te kiezen. HELLEVOETSLÜIS. Woensdag 30 Oct. 1929 houdt „Het Groene Kruis" afd. Helle- voetsluis en Nieuw-Helvoet voor de onder- afdeeling „Ziekenhuisverpleging" een leden vergadering in de zaal van Mej. de Wed. De Pijper, met Agenda: aanval op Helvoet's doel. Backs blijven staan, daar D.E.Z.V. buitenspel staat, hetgeen den scheidsrechter ontgaat en waarvan D.E.Z.V. dankbaar gebruik maakt en als het spel Ij minuut oud is, is de stand 1—1. Dan krijgen wij een kwartier een mooi gelijk opgaand spel te zien, met van weers zijden aardig op gezette aanvallen, waarbij de doelen verscheidene malen in gevaar komen. De voorhoede, vooral het binnen-trio, van D.EZV. combineert aardig en wordt uitstekend gesteund door de spil, die opviel door zijn doorzetten en spelverdeeling. Jam mer voor hem, dat Helvoets achterhoede Roodhorst en Steenkist en tenslotte Helvoets doel verdediger er zoo goed in waren, zoodat succes uitbleef. Doch ook Helvoets aanval, met Overgauw rechtsbuiten strandt nogal eens op het backstel van D.E Z.V. Helvoet- sluis heeft echter het eerst succes en doel punt de rechtsbinnen v. d. Tol onhoudbaar en heeft na 20 minuten spelen Hellevoet- sluis de leiding met 2 1. Dit geeft Hellevoetsluis moed, doch ont moedigt D.E.Z.V. in het geheel niet, zoodat het spel van doel tot doel blijft golven. Door dat het nogal eens regent wordt het veld glad en bemoeilijkt dit de balcontroie zeer. Toch blijft het spel goed en geanimeerd. De verstandhouding in 't veld is uitstekenden het talrijke publiek loopt ook voor den regen niet weg, wel een bewys, dat de wedstrijd boeit Overgauw speelt een zeer goede partij en zijn voorzetten zijn goed. Middenvoor Maas kan echter het net niet vinden, terwijl Bouman een zeker doelpunt mist, zoodat de rust met 2-1 voor Hellevoetsluis ingaat. Hoewel Hellevoetsluis gedurende de eerste helft eenigszins sterker is, is Hellevoets aan hang nog niet gerust en vindt, dat de nieuwe aanvoerder Roodhorst, zijn mannetjes moet aanvuren vol tebljjven houden zoodat Roodhorst's mannen de twee puntjes in Hellevoetsluis houden. Na de thee, gereserveerd door Helvoet's tokohouder, Luyendyk, gaat de tweede helft beginnen en al dadelijk blijkt, dat de wil der roodbroeken goed is, en schiet de mid- voor Maas uit zijn slof en brengt in 7 mi nuten tijd de stand op 5 1. Vooral Maas' derde doelpunt, gefokt uit een mooie voor zet van Overgauw is een juweeltje. D.E Z.V. is overdonderd en Helvoets garde juicht. Helvoets aanvallen volgen elkaar snel op, doch D.E.Z.V.'s doelman die af en toe schit terend werk verricht, laat zich voorloopig niet verschalken. De bal is glad, het veld is glad, doch ook D.E Z.V.'s voorhoede is glad en maakt het Helvoet's achterhoede geducht warm, zoodat Gerding dikwijls han delend moet optreden en zijn doel op wei- eens gelukkige wjjze weet schoon te houden, waarbjj Steenkist en v. d. Ban hem goed terzjjde staan. Toch moet hij ten slotte zwichten en maakt D.E Z.V. een tijdelijke inzinking van Hellevoetsluis gebruik om de achterstand terug te brengen tot 5—2.Dan blijft D.E.Z.V. meer in den aanval, totdat Hellevoetsluis het er nog eens opzet. Mid- voor Maas krijgt in het middenveld de bal toegespeeld van links, neemt deze mee, als een locomotief passeert by de geheele ach terhoede en als men denkt „de bal gaat rechts in het doel", ligt hy juist geheel links in het net, 6 2 voor Hellevoetsluis. Het eindé is in 't zicht en de overwinning is thans zeker. D.E.Z.V. blijft echter volhouden en weet een paar minuten voor het eind Gerding nog eens to doen visschen zoodat met 6—3 Roodhorst e.c. de 2 punten heb ben verdiend. De opstelling van Hellevoetsluis heeft vol daan, vooral rechts; links vlotte het echter niet erg, o.i. is Hoogkamer niet geschikt voor links buiten. Weliswaar had hy geen steun van Bouman en werd er te hard door gegooid, doch er naar loopen, doet hij niet. Eenige voorzetten waren echter geheel af. Wij zien hem liever in de half-linie, mid- half doch daar mag Waalboer beslist niet meer weg. 1. Opening en Notulen. 2. Benoeming Commissie van 3 leden tot het nazien der in het volgend jaar vast te stellen rekening. 3. Vaststelling contributies, vergoedin gen enz. 4. Rondvraag en Sluiting. Te Nieuw-Helvoet is het presentie-geld voor de Raadsleden weer ingevoerd en be paald op 2,- per vergadering. SPORT. Voetbaluitslagen. Hellevoetsluis—D.E.Z.V. 6 3. H.WS.-T.A.G. 1-1. D.H.S. 3—Hellevoetsluis 2. 1 1. S.M.V. 3-Erasmus 2. 4-1. daarna gestaakt. TheRisingHope4-Zwart-Wit3. 3-3. Linker Maasoever Wit-Rood-Wit. 5—2. U. D. 1.2—O.V.V. 2. 6-1. Hellevoetsluis met dezelfde opstelling van vorige week tegen T.A.G. heeft de 2 punten thuis gehouden en is op den goeden weg om op een mooie plaats te eindigen. Het tweede onder aanvoering van Groe- newoud heeft den gedoodverfden kampioen D.H.S. het eerste puntje ontfutseld en dat in een uitwedstrijd. Kranig werk. Op Hel levoetsluis zijn er al zooveel gestruikeld, zoodat het ons niet vreemd valt. Het zal D.H.S. niet meevallen, dat zij in haar over winningsroes is gestuit. HELLEVOETSLUIS D.E.Z.V. 6-3. Na eerst even geschuild te hebben voor den regen klinkt het beginsignaal. Hellevoet sluis trapt af en onderneemt den eersten aanval; fluitje klinkt voorhands even buiten het strafschopgebied, Overgauw plaatst zich achter den bal, schiet, de bal millimetert het hoofd van den linksback en 't is 1 0 voor Hellevoetsluis. D.E.Z.V. trapt dan af, een D.H.S. III Hellevoetsluis II 1—1. Als om kwart over twaalf de scheidsrechter beginnen blaast blijkt Hellevoetsluis volledig te zijn. De gastheeren trappen af en direct ontwikkelt zich een vlug spel met Hellevoet sluis iets in de meerderheid. Als de spil van D.H.S. de bal mooi opbrengt en met een mooie pas naar de linksbuiten plaats die mooi voorzet krijgt Silvester een hard inge zonden schot van den rechtsbinnen te ver werken, hetgeen b(j naar behooren doet. Hellevoetsluis trekt dan ten aanval waarbij het werk van Vlot zeer te waardeeren valt. HU combineert goep met van Kralingen, die op het juiste moment een mooi schot inzendt wat in keepers veilige handen be landt. Er wordt op het middenveld gespeeld waar de halflinie van Hellevoetsluis soms staat te schutteren. Weer trekt D.H.S. ten aanval, welke besloten wordt met een voor zet van rechts. Dan krijgen wjj de gelegen heid om een penalty onder de nieuwe spel regels te zien nemen. De scheidsrechter gaat vlak achter de doei verdediger van Helle voetsluis staan om toe te zien dat hij wel terdege stil staat. Het fluitsignaal weerklinkt en het is 10 in het voordeel van D.H.S. Niet ontmoedigt door deze tegenslag valt Hellevoetsluis ontstuimig aan en wij denken dan de Voogt te zien doelpunten maar zijn schot gaat jammerlijk naast. Weer een tegen aanval van D.H.S. deze gaat verloren door snel en resoluut ingrypen van Borst. Het is een'zeer mooie strijd van twee elftallen die tegen elkaar opwegen. Weer denken wij Voogt te zien doelpunten wanneer hij den bal krijgt aangegeven van Groenewoud maar daar hij zeer gehinderd wordt kan h(j geen schot lossen. Er wordt nogal eens freekick gemaakt door de thuisclub, die het spel tracht te forceeren. De scheidsrechter treedt daar echter handelend tegen op. Hellevoetsluis krijgt dan de eerste corner te nemen. Deze goed genomen door 't Gilde wordt doordat de spelers elkaar in den weg staan verknoeid. Even een snellen aanval van rechts hetgeen Hellevoetsluis b(jnaeen doelpuntkost.Vooral de rechtervleugel van D.H.S. weert zich ge ducht. Zoo breekt onder stroomende regen de rust aan. Na de rust heeft Hellevoetsluis de opstel ling gewijzigd. Bouman die geblesseerd was moet van verder spelen afzien en de Raat valt in, wat een belangrijke verbeteringbltjkt. Groeneveld staat nu linkshalf en deRaatspil. Direct valt Hellevoetsluis vinnig aan, goed gesteund door de halflinie. Ontelbare schoten worden gelost, doch meestal te zacht of over. Doch succes kan niet uitblijven. De Raat vangt den bal op, plaatst ineens naar Motz, deze zet voor doch de rechtsback onderschept, maar werkt onvoldoende weg. Voogd is er als de kippen bij en maakt met een mooi hard schuin schot Hellevoets eerste doel punt. Dat is het sein om er nog een schopje op te gooien. De middenlinie trekt steeds mee ten aanval maar de voorhoede kan de bal niet verwerken daar deze veel te glad is. Het regent voortdurend, balcontrole is niet mogeiflk. D.H.S. zit echter ook niet stil, maar deze aanvallen stranden steeds op het backstel, waarbij vooral Borst uitblonk en in laatste instantie op den keeper, die ge woonweg niet te passeeren was. Hellevoet sluis raakt eenigzins vermoeid, wat tenge volge heeft enkele corners, die echter steeds door de verdediging worden weggewerkt. Dan een snelle aanval van rechts welke Van Kralingen besluit met een hard schot, dat de keeper corner werkt. Deze wordt slecht genomen en levert niets op. Zoo zachtjes aan wordt het tijd. Het veld is nu bijna onbe speelbaar geworden, doch Hellevoetsluis kan op zoo'n veld ook wel terecht, want plot seling breekt de heele voorhoede door. Nu zien wij mooi driehoekspel tusschen voor hoede en halflinie en steeds combineerend tracht Hellevoetsluis het winnende doelpunt te maken, maar het lukt niet. Even voor tijd denken wU D.H.S. nog te zien doelpun ten, maar het schot van den linksbuiten gaat keihard over. Deze speler gafblUkvan voet bal niet veel af te weten, maar wei van natrappen en wild gooien en smijten. Met D.H.S. in den aanval breekt het einde aan en heeft Hellevoetsluis een kostbaar puntje veroverd. De spelers hebben zich ten volle gegeven. VEILING8BERICHT van Vrijdag 25 October 1929 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Radijs 1,50 per 100 bos. Prei 3,10 tot 4,50 per 100 bos. Spinazie ƒ6,- tot 18,- per 100 k.g. Aardappelen (poters) 3,10 per 100 k.g. Aardbeien 0,50 per k g. Blauwe druiven 0,38 tot 0,60 per k.g. Boonen dubb. stam 28 tot 58 p. 100 k.g. z.d. ƒ39,- tot ƒ47,- p. 100 k.g. stoksntj 26,- tot ƒ63,— p. 100 k.g. Tomaten A 14,— tot 20,per 100 k.g. B 17,tot 19,— per 100 k.g. C 10,— tot 16,— per 100 k.g. CC ƒ5,— tot 12,— per lOOk.g. bonken 16,- per 100 k.g. Peen 6, tot 10, per 100 bos. Kroten 1,80 tot 4,70 per 100 bos. Kool (roode) 3,20 tot 5,90 per lOOstuks. Kool (witte) 3,50 tot 5,90 per lOOstuks. Kool (savoye) 1,30 tot ƒ7,40 p. 100 stuks. Bloemkool I ƒ8,— tot 15,—per lOOstuks. II 3,-tot 10,—per lOOstuks. Andijvie 1,20 tot 2,80 per 100 krop. Uien 2,40 tot 4,90 per k.g. Tafelperen 0,07 tot 0,23 p. k.g. Tafelappelen 0,06 tot 0,22 p. k.g. Keukenappelen ƒ2,10 tot ƒ7,— p. lOOk.g. Keukenperen 2,40 tot 6,50 per 100 kg. Spruiten 0,10 tot 0,32 per k.g. Selderij 1.80 per bos. Kipeieren (netto) ƒ9,20 tot 9,60 p. 100 st. Kipeieren (klein, netto) 7,60 per 100 st. Aanvoer 10.560 stuks. OOLTGENSPLAAT. Geboren! Leendert Johanna, d. v. Huibregt Kruik en Suzanna Reehorst; Marinus, z. v. Wouter van Dam en Adriaantje Lena Don kersloot. Ondertrouwd; Anthony Holleman, 29jaar en Arendje Adriana Paasse, 25 jaar; Corne lia Hendrikus van Oorschot, 27 jaar en Anna Cornelia Bovée, 30 jaar. Overleden: Lena Remus, 47 j., vrouw van Izaak Bakelaar; Dingeman den Braber72j man van Janna Hokke. BRIELLE, 18-24 October. Geboren: Zoetje, d. v. P. C. Verhagen en W. K. BUI. Overleden: Andries KraaUenbrink, 85 j. wedn. van J. Dame. DOODELIJK MOTORONGEVAL BIJ MIDDELBURG. Gemeente-veldwachter gedood. MIDDELBURG, 28 Oct. - Zaterdagmor gen ongeveer 11 uur heeft op den Nieuwen Vlissingscheweg een ernstig ongeval plaats gehad. De ongeveer 35-jarige gemeente veldwachter N. van St. Laurens reed met zijn motorrijwiel ter hoogte van de Ijsbaan in de gemeente Koudekerke. Voor den winkel van bakker R. bevindt zich een diepe kuil in den grond, waarin de motorrijder het ongeluk had, terecht te komen. Hierdoor sloeg hij drie maal over den kop en werd zeer ernstig gewond met een gespleten schedel opgenomen. Spoedig was dr. Ver heiden uit Middelburg aanwezig die bet eerste verband legde. In hoogst bedenkeltjken toestand werd de ongelukkige naar het gast huis te Middelburg vervoerd, alwaar hij om 3 uur n.m. overleed. Hjj was een in zjjn omgeving zeer gezien politieman en laat een weduwe zonder kinderen achter. JACHTOPZIENER MISHANDELD. Twee manueu door de Haarlemsche politie aangehouden. HAARLEM, 28 Oct. Gisteravond hield de Haarlemsche politie een tweetal wielry- ders aan, die in beschonken toestand ver keerden. Bij hun fouilleering bleek dat zU in het bezit waren van een cape en een pet waarop de initialen van de Amsterdamsche Waterleiding voorkwamen. Het vermoeden rees dat zij deze kleeren van een aldaar ge- stationneerden jachtopziener onbezoldigd rijksveldwachter hadden ontvreemd. Het tweetal werd daarop aan een scherp verhoor onderworpenztj bekenden ten slotte zich aan ernstige mishandeling van den jachtopziener te hebben schuldig gemaakt. Zij verklaarden dat terwijl zij aan het stroopen waren, zij plotseling door den jachtopziener overvallen werden. Deze vroeg hun namen, die de man nen evenwel weigerden te noemen, waarop hij hen wilde arresteeren. Een hevige wor steling volgde, waarbij de dienaar der wet het onderspit moest delven. HU lag be wusteloos ter neer en de beide mannen maakten zich van zijn kleeding meester. In de meening verkeerende dat zij den man hadden doodgeslagen, namen zij de vlucht in de richting Haarlem, na zich in verschillende café's te hebben bedronken. Op het politiebureau waren zy zeer ontsteld over de gevolgen van hun daad. By infor matie bleek dat deze niet zoo ernstig waren. De jachtopziener was spoedig weer bUgeko men en had zich naar huis begeven. Hier bleek dat hij eenige kneuzingen had opge. loopen. De stroopers zullen niet alleen we gens strooperU maar ook wegens mishande ling terechtstaan. WIE HEEFT VISSER IN ZIJN AUTO VERVOERD? Onderzoek naar het alibi van verdachte. ROTTERDAM, 27 Oct. Het onderzoek in zake den moord in den polder BlUdorp btj Rotterdam, dat momenteel in handen is van den rechter-commissaris Mr. M. Franken, concentreet zich nu geheel op het alibi van den te Heerlen gearresteerden verdachte Willem Visser. In verband hiermede ver zoekt de Hoofdcommissaris van Politie te Rotterdam om de volgende inlichtingen: In de maand October zou een automobilist die vermoedelijk de letter „G" op zijn auto voerde, een man in zijn auto hebben mee genomen van den spoorwegovergang te Roermond naar Sittard. Vermoedelijk beeft het gesprek geloopen over een bloemisterij in Watergraafsmeer (N.-H.). Het was een dichte vier persoons auto. Den automobilist wordt verzocht, zich zoo spoedig mogelijk mondeling of schriftelijk te wenden tot den rechter-commissaris, belast met de behande ling van strafzaken Kamer I, Huis van Be waring te Rotterdam. Dit verzoek geldt ook eenige werklieden, die by de Maasbrug te Roermond een auto mobilist, die met zyn wagen op het talud was geraakt, hebben geholpen. Nadere by- zonderheden kon de politie in het belang van het onderzoek niet verstrekken. Mr. Franken begeeft zich heden met de inspecteurs Beekman en Grevelink van het bureau Groote Paauwensteeg naar Limburg ten einde aldaar verdere nasporingen, o.a. in verband met het opgegeven alibi, te doen. Inmiddels is aan den verdachte als ver dediger toegewezen mr. G. L. Willinge Gratama. Visser blyft ook by zijn verhoor door den rechter-commissaris hardnekkig ontkennen. Telkens komen echter nieuwe bezwarende verklaringen binnen of worden nog aanwy- zingen in het oude materiaal tegen hem gevonden. MAN DOODGEREDEN. Door den auto van den Rotterdamschen rechter-commissaris en twee inspecteurs van politie op weg naar Limburg. Men meldt ons uit Eist: Gistermiddag is op den rijksweg van Arm hem naar Nijmegen onder Eist een 70-jarige heer voor zijn woning aangereden dooreen auto, waarin de rechter-commissaris uit Rotterdam en twee inspecteurs van politie onderweg waren naar Limburg in verband met den moord op Marietje van O. in den Blydorppolder. Na eenige uren is de man overleden. Het ongeluk is ter plaatse gereconstueerd. Waarschijnlijk heeft de bestuurder van den auto geen schuld. Verzet tegen politie-agenten. Zaterdagavond 8 uur hebben drie politie agenten in de Veenestraat in Den Haag een man aangetroffen, die onder invloed van drank verkeerde; hij bestuurde een auto, waarmee hij de Veenestraat in verboden richting bereed. Deze man, een 25-jarige losse werkman, bleek geestelijk niet normaal Als gij U moeilijk scheer! omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het Inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig (Adv.) te zijn. Onder hevig verzet werd hjj naar het politie-bureau aan de Prinsestraat ge bracht, van waar hij later werd overgebracht naar de Ramaerklinieken. Twee der agenten liepen by deze arrestatie verwondingen op. Een hunner werd door den eerste-hulp-dienst naar den centralen post vervoerd en werd buiten dienst gesteld. Poging tot doodslag? Gisterochtend heeft de losse arbeider E. de P. in de nabijheid van St. Jansland, ge meente Oosterland, twist gekregen met den heer A. S. van der Hoeve, landbouwer en raadslid dier gemeente. Vermoedelijk was dit het gevolg van een oude vete, aangezien de P. vroeger bij hem in dienst is geweest. De twist liep zóó hoog, dat de P., die aan het jagen was, met zijn jachtgeweer drie schoten loste op van der Hoeve, die echter slechts licht aan den linkerarm werd gewond. De dader zou vandaag voor den officier van justitie te Middelburg worden geleid. Boos weer. Maandagavond kwam een sleepboot met het tjalkschip De twee Gezusters, schipper B. Drenth, geladen met steenkolen en be stemd voor Leeuwarden voor Urk. Vlak voor de haven geraakte het tjalkschip op den ha vendam vast. De zeven opvarenden konden met moeite worden gered. Als het weer bedaart, bestaat er alle kans, dat schip en lading gered kunnen worden. Een tweede schip, De twee Gebroeders, van Strijen, geladen met mais, is behouden binnengebracht door 2 sleepbooten. Van dat schip was de mast afgeslagen. Een derde schip ligt voor anker, doch behoeft geen assistentie. VERDUISTERING VAN ONGEVEER EEN MILLIOEN. De directeur van de gefailleerde N.V. Damaraiand verdwenen. Wij lezen in de Haagsche Courant: Op 16 October j.l. werd door de Amster damsche rechtbank in staat van faillissement verklaard de N.V. Damaraiand, een effecten zaak, kantoor houdende aan de Beursstraat no. 9 te Amsterdam. Van deze N.V. was directeur-eigenaar zekere A. H., een Duitscher van geboorte, die een groot heerenhuis in het Bezuidenhout-kwartier hier ter stede .bewoonde. Reeds spoedig na het uitspreken van het faillissement gingen er geruchten, dat er btj de N.V. Damaraiand ernstige malversaties gepleegd- zouden zijn en dat het tekort een buitengewonen omvang zou hebben. Weinig later werden deze geruchten zekerheid en kwamen er bij de Amsterdamsche politie tal van klachten binnen van personen, die door het faillissement ernstig benadeeld waren. Binnen enkele dagen steeg het totale be drag der malversaties, waarover aanklachten binnenkwamen tot meer dan zevenhonderd duizend gulden. Eenige dagen later diende ook de curator in dit faillissement, mr. P. Groote, die bij zijn bezoek aan het kantoor der gefailleerde firma de boeken slechts gedeelteiyk aanwe zig vond, terwijl dat gedeelte ervan niet eens nauwkeurig was bijgehouden, een aan klacht in. De Amsterdamsche politie stelde zich toen met de Haagsche politie in verbinding en verzocht haar, den directeur A. H. aan te houden. Bij een bezoek, dat de Haagsche politie daarop aan de woning van dezen directeur bracht, bleek, dat het groote heerenhuis hals over kop was ontruimd en dat de vogel ge vlogen was. Zijn verblijfplaats konden ook de buren niet opgeven. Wel spraken zy het vermoeden uit, dat H. naar het buitenland was vertrokken. Voor de Haagsche politie was hiermede de zaak afgeloopen. In den loop der vorige week kwamen echter ook by de Haagsche politie eenige aanklach ten binnen van personen, die door H. bena deeld waren. Een van hen, die het ergst door den onders gang van de N.V. Damaraiand is getroffen, is een oud-Indischman, hier ter stede woon achtig, die aan H. een bedrag aan effecten ter waarde van twee ton had toevertrouwd. De totale verduisteringen moeten bijna 1 millioen gulden beloopen. In verband met de in de residentie ge- eegde verduisteringen is thans ook door de Haagsche politie de opsporing, aanhouding en voorgeleiding van H. in het Algemeen Politieblad verzocht. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG 6 Nov. bij Veiling in Hotel Polderman en op WOENSDAG 13 Nov. by Afslag, in Hotel Keuvelaar beiden te Dirksland, telkens des 's avonds 7 uur, van 2 Huizen te Dirksland aan en naby de Winterstraat, waarvan één vr{j van huur. Notaris VAN DER SLUYS.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 3