ONZE EILANDEN No. 99 23 OCT. 1929 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 23 OCTOBER 1929. 5 MIDDELHARNIS. Door dhr. A. Verbage is ondershands gekocht van dhr, P, van Rikxoort een in aanbouw zijnde woning in de Wilhelminastraat. Vrijdag is naar het ziekenhuis te Rot terdam vervoerd de vrouw van Adr. Kr. tot het ondergaan van een operatie, welke met goed gevolg is geslaagd. Donderdagavond? uur hoopt voordeGer. gemeente op te treden ds. A. de Blois uit Dirksland, bp welke gelegenheid tevens de de Doopsbediening zal plaats hebben. Aangifte hiertoe 'Woensdagavond 8 uur in de consis toriekamer. De uitkomst der veldvruchten is dit jaar groot, wat de lage prijzen ©enigszins tegemoet komt. By velen wordt 200 H.L. aardappelen per gemet gedolven en de ajuin loopt wel bij enkelen tot circa 4.00 H.L. per gemet. Deze week wordt besteed voor ajuin 1,75 per 60 kilo en voor Eigenheimers 1,30 per 70 kilo. In de afgeloopen week zijn aan de kEÉai verscheept: 1000 balen ajuin en 2000 H.L. aardappelen, Maandagmiddag werd op denWestdijk het dochtertje van G. van S. door een tot nog toe onbekend fietsrijder zoodanig omver gereden dat zij haar schouder ernstig bezeer de en met bemodderde kleeren naar huis werd gebracht. SPORTNIEUWS. VOETBAL. De gloriedag van verleden week Zondag, toen Fiakkee I en Fiakkee II tezamen 18 doelpunten fokten, is gevolgd door 'n pech dag of ongeluksdag - zoo men 't noemen wil. Fiakkee I bond op eigen terrein den strijd aan met H.W.S.I, en in onze beschouwing vóór den wedstrijd was onze meening, dat Plakkee I de sterkste zou zijn. En helaas zooals het meer gaat bij voetballen de sterkste weet niet altijd zijn meerdere kracht uit te drukken. Over het algemeen genomen was Plak kee I iets sterker dan H. W. S. De achter hoede der gasten heeft het zwaarder gehad dan die der gastheeren. H. "W. S. heeft echter een paar goede vleugelspelers, en als de rechtsbuiten doorbreekt kogelt voor half time de midvoor onhoudbaar langs Fun in 't net. Na half time zakt het spel even in, maar dan wordt het spannend, zeer spannend zelf en de keeper van H. W. S. verdedigt uitstekend. Vooral met het inloopen maakt de geel-blauwe voorhoede het hem geducht lastig en velen van 't publiek hadden uit die scrimmage's voor 't doel graag aan Plak kee een penalty of goal-free-krick toegekend. Nipius schiet twee maal buiten bereik van den doelman tegen de lat vrouwe Portuna was echter met H. "W. S. En drie minuten voor 't einde is het als Nipius doorbreekt; voorzet en van Buuren gelijk maakt. Als we allemaal denken gelijk spel zal het blijven, komt een sneu moment. De Fiakkee- doelman die zijn doel overigens uitstekend had verdedigd vangt een bal op die buiten het doel gaat. De inloopende H.W.S.-er brengt hem van streek en tot ontzetting van alle geel-blauwen gooit de doelman den bal in eigen doel aftrappen is het einde. Fiakkee had de nederlaag niet verdient. ifc En ook Fiakkee II kwam geslagen thuis. Ook zij (Plakkee I had twee invallers) kwa men onvolledig op - en dat tegen D.L.V.S.. III. Met 31 ontvingen de mannen van Smit hun eerste nederlaag in de nieuwe compe titie. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 18 October 1929. Bloemkool 2,60 tot 19,- per 100 stuks. Witte Kool 2,60 tot ƒ10,- per 100 stuks. Savoye kool f 3,60 tot 10,60 per 100 stuks. Roode kool 2,50 tot 8,60 per lOOstuks. Meloenen 23,— per 100 stuks. Andijvie 1,70 tot ƒ3,- per 100 krop. Kroten 4,30 per 100 k.g. Snijboonen 42,- per 100 k.g. Enkele princessen 26,— per 100 k.g. Duitsche boonen f 16,— per 100 k.g. Bon Louis 23,— per 100 k.g. Conseiler a la Cour ƒ8,— tot 15,60 per 100 k.g. William Duehes ƒ6,50 tot ƒ10,- per 100 k.g. Grauwzoette reinettenƒ4,-t. ƒ6,60 p. 100 kg. Campagners 3,— tot per 100k.g. Armgaard 8,50 tot ƒ9, per 100 k.g. Bloemzoete 19,50 per 100 k.g. Zuete appelen 7,50 tot j 18,50 per 100 k.g. Goudreinetten 8,40 tot 15, - per 100 k.g. Boutnanreinet 5,40 tot ƒ10,— per 100 k.g Bismarck 4,50 tot 6,50 per 100 k.g. Gieser Wildemans ƒ7,30 tot 14, - p. 100k.g Bergemotten 5,70 tot 10,80 per 100 k.g. Ponsperen 4,60 per 100 k.g. Druiven 0,30 per pond. Kaas (komtjn) 0,36 tot 9,38 per pond. Kaas (20 plus) 0,38 tot f 0,39 per pond. Veiling van Maandag 21 October 1929. Bloemkool 6,70 per 100 stuks. Savoye kool ƒ2,60 tot 8,40 per 100 st. Witte kool 1,50 tot 11,— per 100 stuks. Roode kool 2,60 tot 5,40 per lOOstuks. Andijvie 1,80 tot 2,40 per 100 k.g. Kroten 2,70 per 100 bos. Enkele princ. 24,tot p. 100 k.g. Stekuien ƒ1.— per 100 k.g. Handpeven 6,50 tot 13,— per 100 k.g. William Duches 7 tot 13 per 100 k.g. Goudreinetten 11,— tot per 100k.g. (val) 5,— p. 100 k.g. Bismarck 2,20 tot 5,40 per 100 k.g. Boumanreinet ƒ4,40 tot ƒ8,- per 100 k.g. Zoete appels ƒ6,— tot ƒ17,— per 100 k.g. Zoete Campagners ƒ5,— tot Gieser Wildemans 6,— tot - per 100 k.g. Curé 7,50 per 100 k.g. Ponsperen f 2,40 tot 4,10 per 100 k.g. Callabas 13,— per 100 k.g. Beurè v. d. Ham 6,50 per 100 k.g. Druiven 21,— per 100 pond. SÜMMELSDIJK. Zondag 27 October, des morgens 10 uur, hoopt voor de Vrijz.Herv. in de zaal van den heer Van Rikxoort aan den Langeweg op te treden ds. N. Blokker, Rm. Predikant te Vlaardingen. Wij brengen in herinnering, dat de arbeiders, die alhier wonen of werken, hun rentekaarten en renteboekjes moeten in leveren bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór 29 October 1929. DIRKSLAND. Vergadering van den Ge meenteraad, op Vrijdag 25 October a.s. des voormiddags half tien. De agenda bevat 19 punten. De heeren P, Hof en D. Mooijaart heb ben hun benoeming tot ouderling der Ned. Herv. kerk alhier, aangenomen. Tegen een landbouwer alhier, is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 459 van het Wetboek van Strafrecht. Zaterdag j.l. wilde de zoon van den landbouwer v. P. de heul bij de Kaai per fiets afrijden, maar kwam door verkeerd uitwijken onder de vrachtauto, bestuurd door de R., terecht. Hoewel de fiets geheel stuk was kwam de jongen er goed af, dank zij het snelle remmen door den chaffeur der auto. Minder goed liep het af bij een aanrijding van de auto van den landbouwer H. en de hit met wagen van KI. Deze kwamen n.l. gelijktijdig de hoek achterweg Palingstraat om. De hit werd tegen den grond gereden, waardoor de auto de beide deuren van het pakhuis van den smid Kuöps, ramde. Natuur lijk was de materieele schade groot. Dit is reeds de tweede keer dat deze deuren door eenzelfde oorzaak stuk raakten. Alhierworden veel aardappelen geladen met bestemming naar SpaDje. De prijs is 1,20 per 70 K.g. HERRINGEN. Door de vereeniging Het Hoogland werd alhier een bedrag van ƒ8,28 gecollecteerd.1 Door de collectanten der Halfstuivers- vereeniging alhier, werd over de afgeloopen 3 maanden een bedrag van 20,25 gecol lecteerd voor de stichtingen te Haarlem. A.s. Donderdagavond half zeven uur hoopt in de kerk der Geref. Gemeente alhier, op te treden Ds. Lamain te Leiden. STELLENDAM. Voor de vacante betrek king van Onderwijzeres aan de Openbare Lagere School hebben zich drie sollicitanten aangemeld. Tegen a.s. Donderdag (24 Oct.) is een openbare raadsvergadering belegd. As. Donderdagavond 24 October7uur zal er in de zaal van den Heer Kaashoek ledenvergadering gehouden worden van de afdeeling Stellendam van het Groene Kruis. GOEDEREEDE. Door den landbouwer H- Troost is dezer dagen een ajuin geplukt met het kolosale gewicht van 8J ons en bij P. Tanis ligt een pompoen van 80 Kilo in zijn tuin. Joh. Orgers heeft onderhands aange kocht het woonhuis van L. Groenendijk. Van de smid C. v. Wijk geraakte een 7-jarig zoontje in de Wetering doch werd gelukkig door voorbijgangers gered. Vergadering van den Gemeenteraad van GOEDEREEDE, op Vrjjdag 18 Oefober 1929, des namiddags 7.30 uur. Aanwezig alle leden. 1. De vergadering wordt geopend door den Voorzitter,Burgemeester Charbon, waar na de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken a. Proces-verbaal van de opneming der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger op 26 September 1929, waaruit blijkt, dat de Ontvangsten hebben bedragen 59985,37 en de Uitgaven 58998,34£, zoodat in kas was en moest zijn 987,02J. h. Missive van Heeren Ged. Staten, dd. 23/25 September 1929, B. No. 9194/12 (3e Afd.) G. S. No. 37, daarbij goedgekeurd terugzen dende een raadsbesluit van 15 Aug. 1929, model D., tot wijziging der begrooting, dienst 1929. c. Missive van idem, d.d. 24/27 September 1929, B. No. 9808/93 (3e Afd.) G. S. No. 21, daarbij goedgekeurd terugzendende het raads besluit van 3 September 1926/20 September 1929 tot het aangaan eener gemeenschappe lijke regeling voor den bouw en de exploitatie eener waterleiding met andere gemeenten op het eiland Goeree en Overflakkee, bij welke regeling eene stichting in het leven geroepen wordt. d. Schrijven van Burgemeesters en Wet houders van Goedereede, dd. 30 September 1929, No. 12/67, waarbij wordt aangeboden de Gemeente-Begrooting voor het dienstjaar 1930. e. Schrijven van het Bestuur der Muziek- vereeniging „Apollo" alhier, dd. 8 October 1929, daarin hun hartelijken dank betuigende voor de wederom verleende subsidie aan hunne vereeniging. Ai deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 3. Wordt voorlezing gedaan van de mis sive van Heeren Ged. Staten, dd. 3/17 Decem ber 1928, B. No. 4184 (2e Afd.) G.S. No. 101, daarbij verzoekende wel te willen bevorderen, dat de rooilijnen langs de Provinciale Wegen op Goeree en Overflakkee worden vastgesteld overeenkomstig een daarbij gevoegd uittrek sel uit het ontwerp, opgemaakt door den Hoofd-Ingenieur van den Provincialen Water staat in Zuid-Holland. Burgemeester en Wethouders stellen voor bedoelde rooilijnen nog niet vast te stellen, doch hiermede te wachten tot de verbete ringsplannen zijn opgemaakt en dus officieel bekend zal zijn hoe bedoelden weg deze gemeente zal doorsnijden. Hiertoe wordt één- parig besloten. 4. Komt in behandeling de begrooting der inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1930. De heer Troost, als oudste lid der Commis sie belast met hetnazien dier Begrooting, zegt dat de Oommissie zich met de aangeboden begrooting kan vereenigen, met uitzondering, dat zij den post volgno. 87 „Jaarwedde van den Nachtwacht" (tevens lantaarn opsteker) zouden willen verhoogen met 100,-^aan gezien deze na aftrek van pensioen slechts 600,geniet, en er bij zijn benoeming veel is beknibbeld op de bij verdiensten, die vorige nachtwakers wel hadden. De Voorzitter zegt, dat hij er niet tegen is, dat de wedde van den nachtwacht wordt verhoogd, maar vraagt of de Commissie er rekening mede gehouden heeft, dat het vol gend jaar zijn functie van lantaarnopsteker - door de electrisehe verlichting - komt te vervallen. De heer Troost vind het salaris te laag en vermeent dat een nachtwacht er overdag geen werk bij moeten behoeven te zoeken en zegt hij toch zeker de vorige winter wei voor 40, aan kolen heeft verstookt.Verder beschouwd hij den nachtwacht tevens als een politieman en gezien den post volgno. 85 „Jaarwedde van den gemeente-veldwach ter" vermeent de Commissie dan ook met gerustheid het voorstel tot verhooging te doeD. De Voorzitter zegt de wedde van den ge meente-veldwachter is geregeld bij Prov. Blad en dus hier niet ter sprake is en zegt nogmaals dat hij zich met de door de Com missie voorgestelde verhooging der wedde van den nachtwacht wel kan vereenigen, doch vindt het alsdan billijk, dat de gemeente werkman Non, die een hit heeft te onder houden, ook 100,— verhooging krijgt. De heer Troost zegt dat hij ook dit voor stel had willen indienen. De heer C. J. Lodder, „maar dan toch niet namens de Commissie". De heer Troost zegt hierover in de Commissie niet te hebben willen spreken, omdat hij vooruit wel wist dat zulks dan niet aangenomen zou worden. De heer Lokker stelt voor het loon van den nachtwaker te verhoogen met de voor gestelde 100,—, echter onder verplichting Van der Wende dan tevens op te dragen het schoonhouden der Bewaarschool. De heer Den Eerzamen vindt zulks een verkeerd standpunt dat ingenomen wordt, daar de Vereenigingen die gratis de Bewaar school gebruiken, daarvoor toch wel zelf kunnen zorgen. Verder bevreemd het Den Eerzamen, dat de Commissie (zonder dat de belangheb bende iets heeft gevraagd) met de voorge stelde verhooging komt, daar hij het vorig jaar bij de oproeping mede dong naar die betrekking. Hij zegt verder, dat wanneer er opnieuw oproeping van sollicitanten voor nachtwacht werd gedaan, er zeer zeker weer genoeg liefhebbers voor zouden komen. (Troost, je weet toch dat ze eerst gekeurd moeten worden). De Voorzitter zegt, dat Van der Wende goed zijn diensten verricht en toch alle hout geen timmerhout is. Den Eerzamen zegt te moeten opmerken, dat 14 dagen geleden de lantaarn b(j de kerk niet brandde en de menschen bij het verlaten der kerk op moesten passen heel huids thuis te komen. De Voorzitter verzoekt zulks ter zijner kennis te brengen, waarop Den Eerzamen zegt dit niet noodig moet zijn, daar den lantaarnopsteker toch zelf wel kan oordeelen of zulks noodig is of niet. Daarna wordt het voorstel van de Com missie tot verhooging van den post volgno. 87 „Onkosten voor de nacht en stille wachten" met f 100,in stemming gebracht en aan genomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Den Eerzamen en Heerschap, echter met de verplichting, dat de nacht wacht-lantaarnopsteker tevens de Bewaar school schoon dient te houden. Vervolgens wordt den post volgno, 112 „Kosten van de gemeentereiniging" op voor stel van de heeren Troost en Den Eerzamen met éénparige stemmen eveneens met 100,verhoogd. Daar verder niemand meer iets in het midden te brengen heeft over deze Begroo ting, wordt deze met algemeene stemmen vastgesteld voor den gewonen dienst in Ont vang en Uitgaaf op 43334,59 en voorden kapitaaïdienst in Ontvang op 1474,85 en in Uitgaaf op 1335,-. 5. Wordt éénparig besloten de door het Bestuur der Bijzondere Lagere School in 1924 gestorte waarborgsom groot 2760,45, als nog op de leenings-overeenkomst bij de N. V. Bank voor Nederlaudsche Gemeenten te beleggen. 6. Wordt éénparig vastgesteld een raads besluit model D tot wjjziging der gemeente- begrooting dienst 1929, tot een bedrag van 7794,09. 7. Rondvraag! Troost merkt op, zulks nog in verband met de verhooging der jaarwedde van den nachtwaker, dat met de inwerkingtreding van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, deze gemeente wel zal moe ten helpen bijdragen in de kosten van andere gemeenten, alwaar de traetementen van de nachtwakers zeker nog wel de helft hooger zijn. Lokker ion gaarne zien, dat aan de vreem de bietenschippers een havenreglement werd verstrekt, opdat zij weten kunnen hoe zij met het bevaren der haven dienen te handelen. D. Lodder stelt voor het slootje aan den Achterweg langs de kerk te dempen en daarvoor een goot in de plaats te leggen. De Voorzitter zegt zulks al bij B. en W. in behandeling is. C. J. Lodder bespreekt de verzakking van de zinkput op het eind van bet Groote Slop, alsmede de slechte ligging der straat in be doeld slop. Dan sluiting. OUDDORP. a.s. Vrijdagavond bestaat voor de Ned. Hervormden gelegenheid tot aan gifte van den H doop. Onze vroegere predikant Ds. Bus, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. kerk te Nieuw-Beijerland. Zaterdagavond werd bij afslag verkocht een woonhuis van E. Hoek en afgemijnd door G. van Oostenbrugge voor 1300, NIEUWE TONGE. Vrijdagnacht is, tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken in de woning van J. van 't Geloof te Bat- tenoord. Een klein bedrag aan geld is ont vreemd. Zaterdag heeft de politie den dader opgespoord, en hij heeft een volledige beken tenis afgelegd. In de afgeloopen week is uit deze ge meente vervoerd 3900 balen uien, 1800 balen koepeen en 900 H.L. uien. De auto van den heer A. H. alhier viel omver. De inzittende bracht het er wonder boven wonder goed af. Aan de wagen werd materieeld schade aangericht. Door den heer M. J. van Driel is ver gunning gevraagd voor het bouwen van een woning aan den Molendijk alhier. A.s. Dinsdag 29 October zal ten huize van Dr. van Gelder alhier des n.m. 3.30 u. gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting en herinenting. OUDE TONGE. Aan de N.V. American Petroleum Company is vergunning verleend tot het uitbreiden van de ondergrondsehe benzinebewaarplaats met een ketel op het perceel Oostdijk 11e. De voetbalmatch gespeeld tusschen „N.H.S." van Dirksland en „Xerxes" van hier werd door laatstgenoemde met 2-0 gewonnen. OOLTGENSPLAAT. Notaris Akkerman heeft tea verzoeke van Mej. Wed. L. M Bree- man verhuurd 1.11.72 H.A. bouwland in den polder Het Oudeland voor den tijd van 7 jaar, tegen 60,— en lasten per gemet, per jaar aan den hoogsten inschrijver naar de benefi cie, den heer Jacob Hotting. De gemeenteveldwachter heeft proces verbaal opgemaakt tegen J. v. d. V. alhier wegens nachtrustverstoring, overtreding van het vloekverbod en het niet voldoen aan het bevel der politie, zich in de aangegeven rich ting te verwijderen. In de afgeloopen week werden van hier verscheept: 134.000 k.g. aardappelen, 144.148 k.g. poters, 97.450 k.g. koepeen en 96.500 k.g. uien, STAD AAN 'T HARINGVLIET. Zater dagavond is de heer B. van Rumpt te Stad aan 't Haringvliet op den Stadschen dijk met zijn motorfiets over den kop geslagen. Hij werd bewusteloos en met een hersen schudding opgenomen. HELLEVOETSLUIS. Donderdag 17 Octo ber j.l. vergaderde de afdeeling Hellevoetsluis van den Bijzondere Vrijwillige Landstorm in „Casino." Na de opening had uitreiking plaats van de fotoalbums van den Nationalen Landstormdag 1928, voorts bespreking over een filmvertooning voor de afdeelingen Hel levoetsluis en Nieuw-Helvoet. Deze filmver tooning zal over enkele weken plaats hebben te Hellevoetsluis of Nieuw-Helvoet, terwijl deze landstormfilm op nog 4 andere plaatsen van Voorne en Putten gedraaid zal worden, ter propagandeering der Bijz. Vrijw. Land storm. Mededeelingen werden er gedaan be treffende de Nationale Schietwedstrijden in 1930, terwfjl besloten werd Zaterdag 2 Nov. a.s. onderlinge schietwedstrijden tehoudeu. Genoeglijk bleef men daarna onder gezellig gekout nog een uurtje bijeen. De opvoering van „De Oceaanvlucht" door de Tooneelveveeniging „Comoedia" is vastgesteld op half November a.s. in de „Casi nozaal" van Mej. de Wed. v. d. Noort. Voor het maken van betonnen straatjes met betonnen palen voor de bekjes, voor de nieuwe woningen aan de Glacisweg te Hel levoetsluis, ingeschreven door metselaars uit Hellevoetsluis en Nieuw-Helvoet was laagste inschrijver de heer C. G. van Saarloos te Hellevoetsluis voor 243, Huize „Thea" van de R.V.S. is onder hands verkocht aan den heer Knook te Nieuw- Helvoet. De Pluitclub van de Christ, knapenver- eeniging maakte Zaterdag j.l. een rondgang door Hellevoetsluis en Nieuw-Helvoet. Hellevoetsluis 2 - Zwart Wit 3, 2—2. Zeer benieuwd z(jn wjj naar dezen wed strijd getogen om ook het spei van het 2e elftal van „Hellevoetsluis" eens te zien. Maar eerlijk gezegd i het is ons niet mee gevallen. De voorhoedespelers spelen afzon derlijk heel goed en ook wel enthousiast, maar van behoorlijk samenspel is nog niet veel te merken. De links-buiten moet ook eens trachten op zijn plaats te blijven. De half-linie is het zwakke deel van dit elftal. Het verdedigend spel is wel goed, zij trekken echter slechts zelden mee ten aan val. De rechts-half was nog wel de beste. De backs z(jn vrij goed, al hadden beide doelpunten door beter ingrijpen kunnen worden voorkomen. De doelverdediger kreeg weinig te doen. Aan de beide goals had hij geen schuld. Over den wedstrijd zelf kunnen wij heel kort zijn. Voor de rust maakte Hellevoet sluis, die iets sterker was, 2 aardige doel punten. Na de hervatting kreeg Zwart-Wit 2x gelegenheid om te doelpunten, door blunders van de verdediging. Door het onbenullige spel van de voor hoede van H.V.V., dat in deze periode ver in de meerderheid was werd geen kans meer benut. Een volgende keer beter. Rest ons nog te vermelden, dat de scheids rechter, die uitstekend leidde, in de laatste minuten 2 te enthousiaste spelers van Zwart- Wit van het veld moest verwijderen. SPORT. Voetbal uitslagen T. A. G. Hellevoetsluis 2—3. Hellevoetsluis II—Zwart Wit III 2—2. Nieuwenhoorn II Hellevoetsluis III 3—2. Vooruitgang~H.W.S. 2-2. Dindua— Delaman 2—1. D. C.V.—Ursus 2 1 onder protest van S.S S.-O.V.V. 6-2. (Ursus. Wit Rood Wit—S. V. K. 6-0. Martinit—Nieuwenhoorn 7 1. The Rising Hope 4—C.K.C.2 6—1. D.H.S. 3 Erasmus 2 5-1. D.C.V. heeft nu al het derde protest te pakken en wel van H.W.S,.Hellevoetsluis en nu van Ursus. Dindua gaat op de goede weg voort en won van Deleman met 2—1. Deleman was in het veld merkbaar sterker, doch had met pech te kampen, terwijl Dindua vrouwe Fortuna mee had en doelpunten geven de overwinning, dus Deleman, hoewel beslist de meerdere, verspeelde 2 puntjes. Hellevoetsluis I heeft tegen T. A. G. een goede en prettige wedstrijd gespeeld. T. A. G. is 'n goede ploeg, waarbij het spel sport bljjft. Deze ploeg zal te Hellevoetsluis zeer zeker prettig ontvangen worden. Net zoo iets als het vroegere Celer; een elftal dat hier steeds graag gezien zal worden. Hellevoetsluis II heeft het tegen Zwart- Wit niet kunnen bolwerken en na een 20 voorsprong het einde moeten zien komen met 22. Dat is een puntje kwijt Henkie! je hebt toch kampioens-plannen, dus dat mag niet meer, hoorl Maar houd de moed erin. Het kan nog heel goed. KORFBAL. De propaganda-commissie voor Voorne en Putten bestaat uit den heer H. Mulder, lid Brinio te Brielle, Voorzitter, den heer P. L. van der Linden lid „De Zwaluwen" te Helle voetsluis Secretaris, den heer M. J. Deurloo te N. Helvoet en den heer S. C. van der Bant te Oudenhoorn, resp. lid van de vereenigingen „Prinses Juliana" en „Advendo". De korfbalvereeniging „V.I.O.S." te Heen- vliet houdt op Zaterdag 2 November a.s. een gezellige avond met bal in de bovenzaal van den heer van der Wild te Heenvliet. De korfbalvereeninging „Prinses Juliana" te Nieuw Helvoet houdt Donderdag a.s, in het Beursgebouw te Nieuw Helvoet een gezellige bijeenkomst. T. AG. Hellevoetsluis. Als het fluitje voor het eerst klinkt komt Hellevoetsluis met een gewijzigde opstelling in 't veld en wel als volgt: Gerding Steenkist Roodhorst v. d. Ban Waelboer Maasdam Overgauw Tol Maas Bouman Hoogkamer. Onder aanvoering van Overgauw wordt door Maas den bal aan 't rollen gebracht en stevent H sluis in de richting van den doelverdediger van T. A. G. De bal wordt echter gauw opgenomen en moet Gerding het eerst zijn handen aan den bal^varmen, hetgeen hij op keurige wijze doet, hetgeen ons vertrouwen geeft Van weerskanten wordt het terrein verkent, het spel wordt vlug en al dadelijk blijkt, dat er twee elf tallen in het veld staan, die beiden hun huid duur zullen verkoopen in een eerlijk en pret tig gevecht om het zwarte monster. Helvoet's nieuwe midvoor Maas is er beter in dan de vorige week bij het tweede. Hij weet van doorzetten en zit er lekker op. De voorhoede van T. A.G. speelt keurig samen en laat Helvoets achterhoede inclu sief Gerding handelend optreden. Toch heeft Helvoet hst eerste succes. Een mooi opge brachte bal wordt corner gewerkt, welke door Overgauw mooi wordt genomen. Maas en Bouman zitten er flink op, zoodat T. A.G. den bal niet weg kan werken die via den voet van hun eigen back in het doel ver?

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5